ONNO IN 26MEI Theaterplein is volgend jaar af ÏPRIlif PHOTO Cerestar in Sas van Gent wordt Cargill Staalgigant smelt eerste partij illegale wapens om Morres onderzoekt mogelijkheden voor handel met Chinezen Openluchtvoorstellingen zijn mogelijkheid 11 Boetes voor ingooien ruitjes muziektent Kom naar de WarmWonen Show zaterdag 20 mei van 10.00 - 17.00 uur ioof- IMEI IS PASFOTO MAAND (HfH 4 kleuren~pas(oto's -*5<r 5?5 Zwemmers Axel gered door de zon Politie int openstaande boetes Goede aanpak dioxineaffaire zeeuwse almanak Sof editie Zeeuws-Vlaanderen reserveer via 0900-3300033 of per www.iheaterverkoopzeeland.nl d'.V.V- Ê-mai ,ctie: 0113-315649 rtv.pzc.nl n8il:redactie@ pzc.nl bus 31,4460 AA Goes nvertentie-exploitatie: .l ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; j- jws-Vlaanderen: 0114-372770; ponaal: 020-4562500. IDDELBURG - De Middel- burgse politierechter A. Jans van Kampen heeft gisteren twee jongemannen uit Breskens voor het plegen van vernielin- 5«nbij verstek veroordeeld tot boetes van 120 euro. verdachten, 19 en 21 jaar, gooiden vorig jaar 13 augustus de ruitjes van de muziektent in Breskens in. In totaal bleken zeven ruitjes te ajn vernield. Het duo verkeerde onder invloed van alcohol, negentienjarige Bressiaan- ging al snel tot een bekente nis over toen de politie bloed san zijn hand zag. Daarna gaf rok zijn kompaan de vernieling toe. Het schadebedrag van 100 euro kdoor beiden vergoed aan de ge meente. Een eerste lading van 1200 kilogram illegale wapens wordt in de ovens van staalgigant Sidmar, vermengd met erts en schroot, omgesmolten tot staal, foto Camile Schelstraete door Wout Bareman ZELZATE - Wanneer de federa le regering de verouderde Bel gische wapenwet niet snel aan scherpt, hebben wapeninzame lingsacties zoals onlangs in Oost-Vlaanderen weinig zin. (Advertentie) Alleen op 20 mei korting op HR-ketels* Gratis advies en aantrekkelijke aanbiedingen: Energiezuinige HR-ketels Designradiatoren Service- en Onderhoudscontracten Huisbeveiliging voor kinderen zijn er leuke activiteiten We zien u graag bij: Van der Put Dan groeit het illegale wapenbe zit in snel tempo weer aan. Gou verneur A. Denys deed gisteren in Zelzate een dringend beroep op 'Brussel' de knoop snel door te hakken. Het vergunningstelsel en de re gistratie zijn al jaren beneden peil. Denys: „Het is spijtig dat zich eerst een ernstig incident zoals in Antwerpen moet voor doen, voordat de politiek einde lijk in actie komt. De gezamen lijke gouverneurs - en zij niet al leen - dringen al jaren aan op aanpassing van de wapenwet." Iedereen boven de achttien, jaar kan in België op vertoon van zijn identiteitsbewijs een jacht geweer kopen. Voor vuurwa pens moet een vergunning wor den aangevraagd. Denys pleit voor veel strengere wetgeving. Hij deed dat vlak voordat een eerste lading van 1200 kilogram illegale wapens in de ovens van staalgigant Sidmar werd ge dumpt en, vermengd met erts en schroot, direct werd omgesmol ten tot staal. reden het resultaat te relative ren. Alleen al in Oost-Vlaande ren zijn naar schatting een klei ne 70.000 wapens in omloop. Na de zomer volgens meer inzame lingsacties, te beginnen in West-Vlaanderen. Wat er met de omgesmolten wapens ge beurt? Een wapenexpert van de federale politie gisteren bij de ovens van Sidmar: „Wie weet worden er straks weer wapens van gemaakt. Vergeet niet dat dit België is!" SAS VAN GENT - Cerestar in Sas van Gent gaat op 1 juni offi cieel Cargill heten. In 2002 nam de Amerikaanse multinational Cargill Inc. het Cerestarconcern over. De Cargillvestiging in Bergen op Zoom ging nauw samenwerken met de zetmeelfabriek van Ce restar in Sas van Gent. Beide fa brieken kregen de naam Ceres tar, a Cargill Company, omdat Cerestar een grote naamsbe kendheid heeft op de Europese zetmeelmarkt. Onlangs besloot Cargill Inc. wereldwijd alle dochterbedrijven dezelfde naam te geven. Bij Cerestar in Sas van Gent en Bergen op Zoom zorgen meer dan 800 medewerkers voor de verwerking van maïs en tarwe tot zetmeel en zetmeelderivaten. (Advertentie) (bekend van Kopspijkers) SCHOUWBURG MIDDELBURG woensdag 17 mei 2006 De WarmWonen Show vindt u in hotel Van der Valk Goes Anthony Fokkerstraat 100 1,1,62 ET Goes VAN DER PUT Voor meer informatie en een routebeschrijving, ga naar www.nuon.nl. 'alleen geldig tijdens de WarmWonen Show op 20 mei 2006. Vraag naar de voorwaarden. Beveiligd De wapens werden met een zwaar beveiligd politiekonvooi vanuit Gent aangevoerd. Bin nenkort volgen nog zes soortge lijke transporten. Bij de eerste grote wapeninzamelingsactie in België, gehouden op initiatief van gouverneur Denys, werden een kleine 5400 wapens aange meld. Voor iets meer dan 3000 werd door de eigenaren alsnog een vergunning aangevraagd, de rest werd in beslag genomen en wordt nu vernietigd. Volgens de gouverneur was de eerste actie 'Ongewenst Gewapend' welis waar een succes, maar is er alle Tarief Degemeente Temeuzen, die fun- gert als opdrachtgever voor zo- iel de bouw van de garage als lieg van het plein, voert si speciaal theatertarief van ftte euro in, waarvoor de bezoe- iersde hele avond in de parkeer- terecht kunnen. Daar- rnris via een automaat een spe- uitrijkaart beschikbaar. jtorWout Bareman KNEUZEN - Het Schelde- leater in Temeuzen gooit vol lend voorjaar de deuren open. Us alles volgens plan verloopt, ji het langverwachte Theater- plein dan gereed. Het wordt aan- op de tweede fase van de tirgarage, waarvan de louw nu in volle gang is. De verwezenlijking van het heeede deel van de garage en di rect daarna de inrichting van et Theaterplein liep jaren ver laging op door de bezwaarpro- e-dures tegen de nieuwbouw nn koffieshop Checkpoint. l!® foeaterexploitant F. Lievens: heeft inderdaad allemaal te lang geduurd. Maar ein delijk komt er schot in de zaak a daar zijn we heel blij mee. liet ingang van het nieuwe sei- loen - eind september, begin ok tober- kunnen we de theaterbe zoekers 240 parkeerplaatsen aanbieden. Er komt ook direct ren ondergrondse aansluiting ran de garage op het theater- iomplex." Die is geldig tussen 18.00 en 24.00 uur. Het tarief geldt ook voor matineevoorstellingen. Het ontwerp voor het Theaterplein verliet al meer dan zes jaar gele den de tekentafel. „Maar het heeft in al die jaren niet aan kwaliteit ingeboet", stelt thea terdirecteur Lievens vast. Het voorziet in de aanleg van een op lopend terrein richting Binnen- vaartweg en een tribuneachtige constructie, die kan dienen als podium, maar ook plaats kan bieden aan toeschouwers. „Van af het moment dat het plein be schikbaar is, willen we aanha ken bij bestaande evenementen als de Havendagen en bijvoor beeld het Jazzfestival, maar het plein biedt natuurlijk ook prach tige mogelijkheden voor uitvoe ringen in het kader van het Zee land Nazomerfestival, dat tradi tioneel een hang heeft naar openluchtvoorstellingen. Daar naast valt te denken aan concer ten, maar ook aan bijvoorbeeld een kunstmarkt. De mogelijkhe den zijn werkelijk legio. Het kan leiden tot seizoensverlen ging" Waarde De ligging van het Theaterplein - 'op een toplocatie' - kan vol gens Lievens de groeiende rol van het Scheldetheater in cultu reel Zeeland verder onderstre pen. „Dat we onze plaats inmid dels hebben veroverd, wordt on der meer onderstreept door de groeiende stroom bezoekers van boven de Westerschelde. Dat Artist's impression van het Scheldetheater in Terneuzen. hoeft overigens niet te leiden tot fellere concurrentie, integen deel." Volgens de theaterexploi tant komt een nauwe samenwer king tussen de grote Zeeuwse theaters (het Scheldetheater, de Schouwburg in Middelburg, de Mythe in Goes en het Arsenaal in Vlissingen) steeds dichterbij. „We praten er al langer over, maar de tijd lijkt nu echt rijp en gezien de omvang van ons ver zorgingsgebied is dat niet meer dan logisch." Er wordt momen teel gepraat over gezamenlijke programmering en publiciteit én de invoering van een centrale kassa. GRATIS miniportret AXEL - Het Axelse zwembad 't Plaatje moet het nog en kele weken gedeeltelijk doen zonder verwarming. Het gaat om het wedstrijdbad, waarvan een pomp kapot is die het verwarmde water moet laten terugstromen in het bassin. Het recreatiebad is wel verwarmd. Voor de zwemliefhebbers maakt de kapotte verwarming overigens niets uit. Als gevolg van het fraaie lenteweer van de afgelopen tijd is de temperatuur van het zwembad water op een natuurlijke manier gestegen tot twintig gra den. „En normaal gesproken verwarmen we het zwembad wa ter sowieso niet tot boven de twintig graden", zegt ge meentelijk woordvoerder D. Timmers. „Omdat er een flin ke levertijd zit op een nieuwe pomp, kan het volgens Tim mers nog wel een week of vier duren voordat de verwar ming weer gerepareerd is. TERNEUZEN - De afgelopen maand heeft de politie Zee land in de regio Zeeuws-Vlaanderen in het kader van de verwerking van nog achterstallige openstaande boetes en andere signaleringen acties gehouden. 41 personen hebben een boete alsnog betaald, 7 personen werd een niet-onherroepelijk vonnis getekend, 9 perso nen werden aangehouden. Zij moeten in totaal nog 311 da gen gevangenisstraf c.q. hechtenis ondergaan. De politie in de regio Zeeuws-Vlaanderen zal in de aan loop naar het WK-voetbal de acties opvoeren om op deze wijze de achterstand weg te werken. Mensen die dus niet verrast willen worden, krijgen de gelegenheid zelf nog openstaande boetes af te komen rekenen aan de diverse politiebureaus. DEN HAAG - Het bedrijfsleven heeft de dioxineaffaire begin dit jaar goed opgepakt. Dat schrijft minister Veer man (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) aan de Tweede Kamer. Begin februari werden zeven Zeeuwse veebedrijven korte tijd geblokkeerd in verband met onderzoek naar met di oxine vervuild veevoeder. De omvang van het probleem, waarvoor in totaal 275 Ne derlandse bedrijven werden geblokkeerd, was snel in beeld, omdat het bedrijfsleven zijn verantwoordelijkheid nam, aldus de minister. Het incident is volledig volgens de regels afgehandeld, schrijft hij. „De overheid treedt te rug en laat de aanpak aan het bedrijfsleven over, maar borgt de belangen van de consument in verband met de voedselveiligheid. Toch heeft het incident volgens Veerman nog wel 'leerpun ten' opgeleverd die in de toekomst kunnen worden verbe terd. door Harold de Puysseleijr HULST - Woninginrichter Mor res Wonen in Hulst verkent de mogelijkheden om zaken te doen met Chinese meubelleve ranciers. Een zestienkoppige delegatie uit de Chinese stad Guangzhou brengt morgen een bezoek aan het Hulster bedrijf. De delegatie bestaat uit acht vertegenwoordi gers van de Chinese lokale over heid, onder wie de burgemeester van Panyu. Panyu is het econo mische centrum van Guangzhou en telt ongeveer anderhalf mil joen inwoners. Verder zijn acht zakenlieden van diverse grote ondernemingen van de partij, onder wie een meubelfabrikant. De Chinese delegatie wordt ook officieel ontvangsen op het Huls ter stadhuis door burgemeester J.F. Mulder. Ondernemer De contacten-tussen Morres Wo nen en Panyu zijn tot stand ge komen via Business Consultan cy China, van de Nederlandse ondernemer Tanssen. Zijn be drijf is al vijftien jaar actief in China en meerderheidsaandeel houder in onder andere Panyu Wanbo, het grootste verkoopcen trum op het gebied van wonin ginrichting in Zuid-China. In dat centrum zijn 134 meubelle veranciers gevestigd op een op pervlakte van 160.000 vierkan- ter meter. „Wij hebben al contact gehad met meneer Janssen in de tijd dat we zelf een kleine showroom in Panyu hadden", vertelt directiewoord voerder J. Goosen van Morres Wonen. Kwaliteit Sinds kort is Morres weer in ge sprek met Janssen, omdat het Hulster meubelbedrijf meubels uit het Aziatische land wil be trekken. „De kwaliteit voldoet inmiddels aan de West-Europe- se standaard en daarom is het voor ons uitermate interessant om met bemiddeling van Busi ness Consultancy China de mo gelijkheden te onderzoeken om daar zaken te doen", licht Goosen toe. Nu is het assortiment meubelen uit het Verre Oosten in de showrooms van Morres nog mi nimaal en koopt het bedrijf in via Nederlandse groothandela ren. De handelsdelegatie is mor gen alleen even in Hulst op be zoek. Hoofddoel van de Europe se uitstap van de Chinezen is Brussel. Verheugd keek die Vlissingse zakenman naar het bericht in zijn e-mailpostbus. Een uitno diging van een verzekerings maatschappij voor het wereld kampioenschap voetbal, de wedstrijd Nederland-Argenti nië, nota bene! Maar verder lezend zakte zijn enthousiasme. Hij mocht niet live, hij werd genood naar een tennisbal te Amsterdam. Met beeldscherm, kuipstoel tjes, sfeervolle activiteiten als megatafelvoetbal, een 'war- ming-up' met een volkszan ger, vrij drinken en een 'heer lijk' voetbaldiner met gehakt ballen, patat met mayo en na sischijven. De 'gezellige nazit' wordt vrij wel onontkoombaar aange zien de gasten bij het weg gaan kunnen vastlopen in de uittocht van de Amsterdam Arena, waar Robbie Williams dezelfde avond concerteert. De verzekeraar besloot harte lijk met een ontbindende clau sule: verliezen de Oranjelie- den de eerste twee wedstrij den en is de strijd tegen Ar gentinië dus toch van geen be lang meer, dan gaat het hele feest niet door. Het zal die Vlissinger worst wezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43