pzc K31 Kapelle begint met Tuindorp PZC Nieuw orkest wil breed publiek bereiken Toelage planschade raadsgriffier Borsele stuit op vraagtekens 13 Nieuw logo voor Brusea Prijsvraag naam jongerencentrum Inbraakpogingen in Goes Meandertje kan in pand blijven Politie int openstaande boetes De Kraal is jarig Amateurgezelschap met ambitie DEFINITIEF AFSLANKEN ZONDER JOJO-EFFECT! Kerk kan kosten onderhoud groen niet opbrengen 'olgend jaar gaan eerste palen de grond voor nieuwe woonwijk Zuidhoek ^odymince Paalwerk langs watergang door De Poel Informatieavond KBO Herdenking [in Kapelle ook op vloerverwarming woensdag 17 mei 2006 BRUINISSE - De Oudheidkamer en het Visserijmuseum in Bruinisse gaan een gezamenlijk logo voeren. Eerder dit jaar werd al bekend dat de twee voortaan onder één naam, museum Brusea, verdergaan. Woensdag 31 mei vindt de seizoensopening plaats. Het nieuwe logo wordt dan officieel onthuld door cultuurwethouder W. Renden van de gemeente Schouwen-Duiveland. Centraal in de Brusea staat een tentoonstelling over 'het leven en werk van een mosselvisser en zijn gezin in verleden en heden'. In de loop van het seizoen worden twee wisseltentoonstel lingen ingericht met onder meer een collectie antieke kof fiemolens, schilderijen, pentekeningen en aquarellen van plaatselijke kunstenaars. MIDDELBURG - Jongeren wordt gevraagd om zelf een naam te verzimien voor het nieuwe jongerencentrum in Middelburg. Er is een prijsvraag uitgeschi'even. De win naar van de prijsvraag krijgt een mp3-speler. Suggesties kunnen worden ingeleverd bij de Zeeuwse bibliotheek. Het jongerencentrum gaat volgend jaar open. Het wordt gevestigd in de voormalige discotheek The Nighttrain aan de Beddewijkstraat. Midgard, het bestaande jongerencen trum aan de Bachtensteene, gaat dicht als het nieuwe cen trum klaar is. GOES - Onbekenden hebben tussen zondagavond en gis terochtend gepoogd in te breken in een aantal woningen aan de Elvis Presleylaan in Goes. Het is bij braakschade gebleven. MIDDELBURG - De stichting Meandertje, die allerlei ac tiviteiten organiseert in de buurt van het Meanderhof en de Meanderlaan in Middelburg hoeft niet te vérhuizen. Door verhoging van de subsidie en samenwerking met de Stichting Welzijn Middelburg is het mogelijk dat 't Mean dertje in het huidige onderkomen blijft. De stichting had het pand, onder de Meanderflat, sinds het najaar gratis in gebruik gekregen van Woongoed. Vanaf de zomer zou ech ter huur moeten worden betaald. De stichting heeft jaren lang gevochten om subsidie te krijgen. Nu heeft het colle ge van B en W besloten om de subsidie jaarlijks toe te ken nen. TERNEUZEN - De afgelopen maand heeft de politie Zee land in de regio Zeeuws-Vlaanderen in het kader van de verwerking van nog achterstallige openstaande boetes en andere signaleringen acties gehouden. 41 personen heb ben een boete alsnog betaald, 7 personen werd een niet-onherroepelijk vonnis getekend, 9 personen werden aangehouden. Zij moeten in totaal nog 311 dagen gevange nisstraf of hechtenis ondergaan. De politie in de regio Zeeuws-Vlaanderen zal in de aanloop naar het WK-voet- bal de acties opvoeren om op deze wijze de achterstand weg te werken. Mensen die dus niet verrast willen wor den, krijgen de gelegenheid zelf nog openstaande boetes af te komen rekenen aan de diverse politiebureaus. door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Wie vindt dat hij schade lijdt van een bouw plan kan bij de gemeente een schadevergoeding eisen. Meest al wordt die vergoeding, na des kundig en onafhankelijk advies door een bureau, zonder discus sie uitgekeerd. Maar niet als de aanvrager een oud-medewerker is van de gemeente. En zeker niet als de aanvrager zelf heeft meegewerkt aan het plan. De Middelburgse fracties van het CDA en GroenLinks vinden dat er een nieuw onderzoek moet worden gedaan naar de schade die R. van Poppel heeft geleden door de bouw van een sporthal en een school in de buurt van zijn huis in Arnemui- den. Het onafhankelijke bureau dat de gemeente in dit soort geval len adviseert, komt tot de con clusie dat hij inderdaad schade heeft door de bouw van de sport hal. Het bureau heeft ook een be drag vastgesteld dat Van Poppel - die inmiddels alweer een tijdje griffier van de gemeenteraad van Borsele is - zou moeten krij gen. Dat bedrag ligt aanzienlijk hoger dan het bedrag dat huizen bezitters normaal gesproken krijgen. Dat komt, volgens wethouder H. Kool-Blokland, doordat de hoog te van de schadevergoeding is gekoppeld aan de waarde van het huis. „Het bedrag is een per centage van de waarde van de woning. En die is vrij fors." Van Poppel zelf wil niet reageren op zijn schadeverzoek en de discus sie die is ontstaan. „Ik geef daar geen woord commentaar op. Dat lijkt me niet verstandig." Het CDA wil dat een ander bu reau de schadeclaim opnieuw be oordeelt. „Dat hij bij de gemeen te heeft gewerkt speelt voor ons geen rol", stelt J. Aalberts. „Ie dere bui-ger heeft recht op plan- schade als de waarde van de wo ning wordt verminderd door wij ziging van het bestemmings plan. Hier was de bestemming eerst tuincentrum, nu school en sporthal. Dat zou een verslechte ring zijn. Ik denk dat het bui-eau het in dit geval mis heeft." Voor GroenLinks maakt het wel uit dat Van Poppel bij de ge meente heeft gewerkt, zegt A. van 't Westeinde. „Het gaat om de zoi'gvuldigheid van de proce dure. Er moet geen discussie over kunnen ontstaan. Arnemui- den is een klein dorp, daar woi-dt over gekletst. Als een an der bureau hetzelfde advies geeft, is het duidelijk dat de ver goeding kan worden uitgekeerd. Het is verstandig om hier zorg vuldig mee om te gaan. Voor die persoon, maar ook voor de ge meente." Normaal gesproken bemoeit de gemeentex-aad zich niet inhoude lijk met de toekenning van plan- schade. In het verleden is de raad dan ook niet ingegaan op pleidooien van bewoners om een hogere vergoeding. Dat wordt als het aan Aalberts ligt vanaf nu anders. „Op het moment dat we het oordeel van het bux-eau nu in twijfel trekken, moeten we elk afzonderlijk verzoek om planschade kritisch gaan bekij ken." THOLEN - Montessorischool De Kraal in Tholeix bestaat aan- staande zaterdag twintig jaar. Om dat te vieren is er op die dag een jubileummarkt. Er is een i'ommelmarkt, een lote rij en er zijn verschillende spelle tjes te doen. Kinderen kunnen zich laten schminken. De Ierse band Slan zorgt voor muziek. Een deel van de opbx-engst van de dag gaat naar de Cliniclowns en een deel naar de school zelf. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 13.00 uur. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelaimden/tholeim Stalionspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevan der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 F-mail: redactie@pzc.nl internet vww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rob Paardekam GOES - Het gaat snel met het Beve- lands Symfonie Oi'kest. In september werd het idee geboren, vorige week werd er voor het eerst gerepeteerd met twintig muzikanten en in november moet de eerste uitvoering al worden ge geven. „Dat lijkt misschien wat vroeg", zegt secx-etaxis Ron Westerweel. „Maar ja, op een gegeven moment willen de sponsors eens iets zien, hè." Westerweel is de bedenker van het Beve- lands Symfonie Orkest. Hij zat tot vorig jaar bij het Kuiperspoortorkest in Mid delburg, maar vond dat er zo weinig re guliere optredens waren. Toen hij ook nog tot de conclusie kwam dat er in heel Zeeland geen enkel amateur-symfo nieorkest was, terwijl er in Brabant bij voorbeeld wel twaalf zijn, was zijn idee geboren. Westerweel is in eerste instantie een be stuur gaan vormen. Hij vond de Goese burgemeester Dick van der Zaag bereid om voox'zitter te worden en vond een fis calist als penningmeester. Een dixïgent was in de persoon van Marcel van Wes ten ook snel gevonden. Hij wox'dt in te genstelling tot de muzikanten wel be taald. Van Westen, onder meer organist en dirigent bij de Zeeuwse koorschool, zegt het een enorme uitdaging te vinden om bij een heel nieuw ox'kest te begin nen. Goed, een bestuur vormen is één ding; het vinden van muzikanten iets heel an ders. Toch gaat het volgens Westerweel vrij hard. Pas een paar maanden gele den wei'd voor het eerst ruchtbaarheid aan het nieuwe orkest gegeven en nu zijn er al twintig muzikanten. Toch wil de groep langzaam doorgroeien naar de veertig. Vooral aan stx'ijkers is nog veel behoefte. Dat laat onverlet dat ook be spelers van andere instrumenten van harte welkom zijn. Dix'igent Van Wes ten benadx'ukt wel dat ze al goed moe ten kunnen spelen, want opleiden doet het orkest niet. Bovendien streeft hij - ondanks dat het om een amateurgezel schap gaat - toch naar een behoorlijk niveau. „Leeftijd is dan weer niet van belang", zegt Westerweel. „Bij ons is plaats voor jong en oud." Het koor richt zich overigens op heel de px'ovincie, al komen de leden nu vooral van De Beve- landen en Walcheren. Repertoire Omdat het orkest ëen breed publiek wil bereiken; wordt het repei'toire niet heel zwaar. De heel lange symfonieën wor den overgeslagen.„Verder willen we gx-aag een begeleidingsorkest worden", aldus Van Westen. „Dat wil zeggen dat we bijvoorbeeld optreden met kox-en." Twee x-epetitieavonden - in kerkgebouw De Hoogte in Goes - heeft het koor in middels achter de rug. Volgens de diri gent is het veelbelovend. Hij rept over een ambitieuze groep mensen, die er erg veel zin in hebben. Aan de andere kant weet hij maar al te goed dat het niet al tijd over x'ozen zal gaan. „Mensen die het niveau te laag vinden, anderen die het juist weer te hoog vinden. Dat gaan we allemaal nog krijgen", aldus Van Westen. Desondanks is het plan om al in november voor het eerst een optre den te verzorgen. „Dat lijkt me haal baar", zegt Westerweel. „Ook als we nog niet helemaal op ideale sterkte zijn. Stel dat we geen trompettist hebben, dan kunnen we er altijd één inhuren. Daar hoeft het niet op te struikelen." Meer informatie over het orkest - ook over aanmelden - is te vinden op de web site www.bevelandssymfonieorkest.nl. De leden van het onlangs opgerichte Bevelands Symfonie Oi'kest x'epetex'en elke maandag in kerkgebouw De Hoogte in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema ïïrMp.lita Lantinq SOORDGOüWE - De kerkvoog- 3 A au de Hervormde gemeente Lordgouwe wil dat de gemeen- je de grond rondom de kerk ILeer gaat onderhouden. De 1 berk kan zelf de kosten voor het ierhoud niet opbrengen. Sinds dit jaar moeten de kerken het gx'oen rondom de Godshui zen zelf onderhouden. Dat heeft de gemeenteraad de cember vorig jaar besloten. Daarmee bespaax't de gemeente 20.000 euro op jaai'basis. Tot voor kort werden de geregelde maaibeurten van het gras rond om de kerken door de gemeente meegenomen. Voor Noordgouwe betekent het nieuwe beleid een flinke strop. De kerk, de gx'ond eromheen en de gracht zijn eigendom van de kerkvoogdij. Noordgouwe is een van de weini ge kerken die nog zoveel grond rondom de kex'k in bezit heeft. Daar komt bij dat het complex is aangewezen als beschex-md doxpsgezicht. De tuin rondom de kerk is een historisch kerk hof met diverse oude gx'aven. „En dan kan je het gx'as niet la ten gx;oeien, dat is geen ge zicht", zegt M. Sinke van de kerkvoogdij. In het dorp wordt nog eens per veex'tien dagen gekerkt en dat trekt nog ongeveer veertig kerk gangers. Het merendeel daarvan is ouder. Bodymince begeleidt u deskundig en intensief met snel en verantwoord afslanken. De combinatie van uw persoonlijke L&Mince proteïne-kuur en endermologie staat garant voor verlies van 7 tot 10 kilo per maand! Met behoud van energie en zonder hongergevoel! Korte St. Janstraat 6, 4301 AE Zierikzee, Tel.: 0111 -41 29 45 zierikzee@faodymince.nl - www.bodymince.nl 's-HEER ABTSKERKE - In de watergang aan de 's-Heer Abtskerksezandweg, bij het gemaal De Poel, staat het water enorm laag. Het heeft al lang niet geregend, maar dat het zo droog is geweest, lijkt onvoorstelbaar. Dat is het ook: waterschap Zeeuwse Eilanden heeft het waterpeil in de water gang door De Poel doelbewust verlaagd. De oevers zijn drooggelegd om de beschoeiing te kun nen vernieuwen met nylonweefseldoek en palen. Het werk is verdeeld over vakken. Gisteren was een deel van de watergang vrij dicht tegen rijks weg A58 aan de beurt. Voor Hemelvaartsdag, vol gende week donderdag, moet het karwei klaar zijn en dan kan het water in de drie kilometer lan ge hoofdwatergang van De Poel weer langzaam omhoog worden gebracht, foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) houdt woensdag 24 mei in zorg- centrxim Ter Reede in Vlissingen een informatieavond. KBO Vlissingen gaat vanaf die datum als zelfstandige belangen groep voor ouderen van start. Om 13.30 uux- vindt een oprich- tingsvergadex'ing plaats. (Advertentie) Wilt u ook definitief afslanken, neem dan contact met ons op voor een intakegesprek of kijk op www.bodymince.nl. verantwoordelijk wet houder J. Herselman (WD) is de interesse voor een woning in de nieuwe wijk gi'oot. Een voor lichtingsbijeenkomst die deze seek over het plan werd gehou den. trok ongeveer driehonderd slangstellenden. De gemeente [apelle mikt met de Zuidhoek iet alleen op de eigen bevol ing, maar denkt er ook nieuwe iwonei's mee aan te trekken. wijk wordt gesitueerd ten [iden van Kapelle. en ten' wes- van Biezelinge. De plannen lorden in drie fasen uitgevoerd, leeei'ste fase (Tuindorp) omvat 21x0 woningen. Het gaat vrijstaande huizen (een der- twee-onder-één-kapwonin- (een derde) en i'ijtjeshuizen veneens een derde). Het meren- daarvan zijn koopwonin gen. De grondprijzen lopen uit- van 240 euro (vx'ije sector) 165 euro (rijtjeshuis) per vier- ïte meter. Het plan krijgt - de zegt het al - het kaï'akter een tuindorp. Dat wil onder ï.zeggen: veel haagjes en wo- jen met 'x'oodachtige' stenen rode daken. Tuindox*p wordt ïoomd door veel groen. :t voorontwexpbestemmings- wordt vanaf 1 juni ter inza- 1. Herselman rekent ex- dat het bestemmingsplan id de jaarwisseling door de ge- mteraad wordt goedgekeurd, idien alle px'ocedures soepel iPELLE - Op de begraaf plaats in Kapelle worden van- l de Franse gevallenen uit Slide Tweede Wereldoorlog her pacht. plechtigheid begint om half in het gemeentehxxis van Ka- Een half uur later ver- :t de stoet naar de begraaf- plaats. De ambassadeur van frankrijk, J. Gaussot, en bui'ge- rneester S. Kx'amer van Kapelle houden toespraken. Daarna wordt The Last Post ten gehore gebracht, gevolgd door één mi nuut stilte, Wilhelmus en Mar- Ter afsluiting worden nog enkele kransen gelegd bij het monument. De hex'denkixxgs- iplechtigheid duurt tot ongeveer ihalf zes. worden clooxiopen, kan waar schijnlijk in de tweede helft van 2007 met de uitvoering worden begonnen. De ontsluiting vormt nog een px'obleem. Aan de noordkant komt een tunneltje (voor lang zaam vei'keer) onder de spoor lijn. Aan de zuidkant wil de ge meente Kapelle een permanente verbindingsweg die uitkomt op de oude rijksweg (N289). De pro- vixicie wil daaraan echter geen medewerking verlenen; zij be twijfelt de noodzaak van zo'n ontsluitingsweg. Herselman gaat daar volgende week op nieuw met de provincie over pi-a- ten. Indien een permanente ont sluitingsweg definitief niet haal baar blijkt te zijn, wil hij zich in zetten voor een tijdelijke verbin ding waax'van vooral het bouw- verkeer gebruik kan maken. Hij vx'eest andex's veel ovex'last voor bewoners van met name de Dijk- welseweg. Wethouder Herselman gaat er van uit, dat Tuindorp over een jaar of vijf zal zijn volgebouwd. Zo x'ond 2012 zal dan worden be gonnen met de realisering van de tweede fase van het plan Zuidhoek: Begijndoxp. Hoeveel woningen daar komen is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat het gemeentebestuur van Ka pelle er naar streeft om dat deel van het plan Zuidhoek de sfeer- van een ouderwets hofje mee te geven. Fase drie van het plan Zuidhoek ki-ijgt als thema mee 'Boex-dex-ij-wonen'. Hoe dat in de praktijk wordt ingevuld staat evenmin vast. Willem van Dam RAPELLE - In de loop van vol- uldn tf1"1 iaar wordt in KaPe,,e be~ jonnen met de uitvoering van je plannen voor een nieuwe om vangrijke woonwijk: de Zuid- boek. In totaal moeten daar de bomende vijftien jaar ongeveer ishonderd woningen komen. Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33