Barcelona heeft weer droomelftal Bergkamp is heel erg tevreden PZC P Finale Champions League heeft een Nederlands tintje Slabbekoorn sterkste in ATB Zomercup Huidige spelersgroep is te vergelijken met team uit 1992 Uefa vervangt grensrechter na shirtincident Ruime zege Goes op Oostkapelle Peter Wessels uitgeschakeld Wil Wijnands trainer DFS Vijfde plaats Birgit Lavrijssen Snelle tijd Ivo van Egmond Favorieten hebben het zwaar Nieuwe keepers voor Zaamslag uitslagen agenda woensdag 17 mei 2006 wblfj In voetbal moet je eigenlijk geen elftallen met elkaar vergelijken, ■maar bij Barcelona is de verlei ding te groot om het niet te doen. Het Barga van Rijkaard is soms net het Bar ca van Cruijff. Net zo mooi, net zo speels en al bijna net zo succesvol. door Leon ten Voorde PARIJS - Die namen, die ploeg. En vooral het voetbal dat werd gespeeld. Geen geren, geen ge- schop, maar tik-tik-tik. Voetbal uit een stripboek. Het 'Dream- team van Cruijff' werd het in die dagen genoemd. -Om de fantasie nog even te prik- OSLO - De Noorse assistent- scheidsrechter Ole Hermann Borgan gaat een aantal slapelo ze nachten tegemoet. Wat een onhandig geintje leek - poseren voor de fotograaf in een shirt van Barcelona - draaide uit op een regelrechte nachtmerrie. De Uefa besloot hem gisteravond bij nader inzien toch te vervan gen om gezeur achteraf te voor komen. Vanmorgen vliegt zijn landge noot Arild Sundet naar Parijs om arbiter Terje Hauge bij te •staan aan de zijlijn tijdens de fi nale van de Champions League. 'Het was al tot Borgan doorge drongen dat hij zich niet van ■zijn snuggerste kant had laten zien. Een dag voor de eindstrijd in het Stade de France liet hij zich in de 'Drammens Tidende' afbeelden in het 'azul-grana' van Barcelona. Een journalist van het lokale 'sufferdje' vond dat wel een aardig idee. Borgan -stemde onnadenkend toe en 'kwam prompt in de krant als 'supporter' van Barga. Hauge en -de Uefa susten de zaak aanvan kelijk, maar de bond bedacht zich later toch. ANP OOSTKAPELLE - De voetbal lers van Goes boekten gister avond in een oefenduel met Oostkapelle een ruime zege: 0-3. De zondag-derdeklasser leidde in Oostkapelle bij rust met 0-1 dankzij een benutte strafschop van Marc van Haneghem. Zaterdag-eersteklasser Oostka pelle moest vervolgens na rust nog twee tegentreffers incasse ren. Steven Fitsch zorgde voor -•0-2, Arjan Verburg bépaalde de eindstand op 0-3. ZAGREB - Peter Wessels is in de eerste ronde van de challen ger in Zagreb uitgeschakeld. De Nederlandse tennisser ver loor gisteren na een goede start in drie sets van de Oostenrijker -Werner Eschauer: 6-3 3-6 4-6. De als vierde geplaatste Rae- mon Sluiter had op de openings dag zijn eerste partij wel gewon nen. Voor het dubbel Jasper Smit/Martijn van Haasteren was de eerste ronde ook het eind- station. Het duo verloor kans loos van de favorieten Yves Alle gro (Zwi) en Michal Mertinak (Slw): 3-6 1-6. ANP kelen: Zubizarreta stond op doel. Nando, Koeman, Ferrer en Jüan Carlos vormden de laatste linie. Op het middenveld speel den Bakero, Laudrup en Guar- diola. En de voorhoede werd ge vormd door Eusebio, Julio Sali nas en Stoichkov. Met die elf spelers won Barcelona in 1992 op Wembley voor het eerst en meteen ook voor het laatst de Europacup 1. In die jaren daarna zou het in Nou Camp nooit meer zo stralen als toen. Wat achterbleef was vooral het lege gevoel van heim wee. Heimwee naar het droom elftal, heimwee naar Cruijff, de man die het spel van fluweel pre dikte. Het werd eigenlijk alleen maar slechter. Financieel, sportief, de glans van Barga bladderde af als goedkope verf bij een hitte golf. Oh zeker: af en toe werd er nog wel een prijs gepakt, maar van een blinde adoratie was maar zelden sprake op de volge pakte tribunes. Krachtiger Totdat vorig seizoen in Nou Camp - tijdens het tweede jaar van Frank Rijkaard en Henk ten Cate - de term opeens weer viel. Eerst voorzichtig, later een stuk krachtiger: Dreamteam 2! Ein delijk - na twaalf jaar van gedo gen - had de regio weer een ploeg om trots op te zijn. En toe val of niet, opnieuw stond er een Nederlander aan het roer. Dribbels De bijna waanzinnige geniali teit van Ronaldinho, de slim heid van Eto'o en dit seizoen ook nog eens de dribbels van Messi. Barga, Barga!, Barga! „Wij vertegenwoordigen de es sentie van het voetbal", zei Ten Cate al eens. En dat is vrijheid en blijheid. Geen geren, geen geschop, maar tik-tik-tik. Voetbal uit een strip boek. Inderdaad: net als toen dus. Welke ploeg beter is? Die vraag zal nooit beantwoord kun nen worden en dat is maar goed ook. Romantiek uit het verleden moet je immers niet blootstellen aan een conclusie uit het heden. Maar toch: één vergelijking nog, één opvallende parallel tussen de twee Dreamteams. Onder Cruijff werd de balans in het elf tal bewaakt door Guardiola, de middenvelder met die fijne, kor te pass. Onder Rijkaard is Inie- sta de speler die vanuit de as het tempo bepaalt. Wie Iniesta ziet, ziet Guardiola op zijn netvlies. Geen gekochte sterren, maar door Barga zelf opgeleide spe lers. Of er op de valreep toch nog een verschil te ontdekken is tussen de twee Dreamteams? Ja, en wat voor één. Dreamteam 1 heeft de Europacup 1 al binnen, Dream team 2 moet dat vanavond nog eerst voor elkaar zien te krijgen. Maar niemand in Catalonië die daar aan twijfelt. GPD Dennis Bergkamp speelde elf seizoenen bij Arsenal. Ik heb meer bereikt dan ik voor ogen had foto Sean Dempsey door Arthur Renard AMSTERDAM - Dennis Berg kamp zet vanavond in Parijs, na de Champions-Leaguefinale Arsenal-Barcelona, een punt achter zijn carrière. Een loop baan waarover de 37-jarige Amsterdammer zelf meer dan tevreden is. Nu die ene, grote voetbalbeker nog. Toen Dennis Bergkamp in 1995 een vierjarig contract tekende bij Arsenal, verwachtte hij dat hij na het uitdienen van zijn contract misschien zou terugke ren naar Ajax. „Je tekent een contract en dan denk je: over vier jaar ben ik 29 en is het mis schien mooi geweest, ga ik te rug naar Amsterdam." Het liep anders. Bergkamp ver lengde telkens zijn contract, waardoor hij het grootste deel van zijn carrière, elf seizoenen in totaal, bij Arsenal heeft ge speeld. „Ik heb nooit meer het idee gehad ergens anders heen te gaan, omdat ik het hier ge woon te goed naar mijn zin had." Toen hij elf jaar geleden weg wilde bij Internazionale in Mil aan, was het Premiership zijn doel. „Het Engelse voetbal stond voor mij bovenaan. Je hoort dan dat het in Londen goed toeven is, maar in eerste instantie kwam Arsenal, dat was het belangrijkste", aldus Bergkamp. Hij kwam er in aanraking met Arsène Wenger, de coach. Sa men veranderden ze 'boring Ar senal' in een van de attractief- ste voetbalteams van Enge land. De bescheiden Bergkamp speelde daarin een grote rol, wat hij zelf beaamt: „Ik denk dat ik er wel aan heb bijgedra gen. Ik vind het moeilijk dat van mezelf te zeggen. Voor mij is heel belangrijk dat de men sen om de club heen en de ex-spelers ook aangeven dat ik een grote bijdrage heb gele verd." Na jaren merkte de nummer tien wel dat het fysiek zwaar der begon te worden. Ook was hij niet altijd meer onomstre den, hij moest vaker genoegen nemen met een plaats op de bank. „Natuurlijk was ik daar dan teleurgesteld over, maar dat is elke voetballer als hij niet speelt. Dat zijn de enige moeilijke momenten met trai ner Wenger. Verder is onze rela tie goed, er is wederzijds res pect." Nieuwe generatie Hij stelde zijn afscheid steeds uit. Dit jaar was zijn besluit de finitief: „Ik voelde in het begin van het seizoen dat dit het laat ste jaar zou zijn. Er vallen zo veel spelers weg met wie je bent opgegroeid. Er komt een heel nieuwe generatie aan. Dat was voor mij het moment om te zeggen dat het mooi is geweest. Fysiek wordt het ook steeds moeilijker. Na een wedstrijd heb je meer tijd nodig om te herstellen. Drie wedstrijden per week is onmogelijk, twee wordt al moeilijk. Dus dan moetje reëel zijn." Aan het naderende einde en zijn testimonial op 22 juli denkt Bergkamp nog niet. „Ik heb nog niet het idee: na de Champions League-finale is het over. Het is nog te belang rijk en bovendien te leuk om naar een wedstrijd toe te leven. Daar kijk ik naar uit." Bergkamp voelt zich thuis in Londen. „Op dit moment heb ik helemaal geen reden om te rug te gaan naar Nederland. Ik zal wel op een gegeven moment teruggaan, maar ik weet niet wanneer. Voorlopig zal ik ook niet meer voetballen. Mis schien in de toekomst, dat je echt heel laag gaat voetballen om met het spelletje bezig te zijn." Terugkijkend op zijn carrière is Bergkamp meer dan tevre den. „Ik heb meer bereikt dan wat ik voor ogen had toen ik jong was. Als jongetje wil je profvoetballer worden en als je prof bent, wil je topscorer wor den, het Nederlands elftal ha len. Ik heb twintig jaar in de top gespeeld, er zijn maar heel weinigen die dat hebben ge daan. Als ik kijk wat ik statis tisch van mijn carrière heb ge maakt, ben ik heel erg tevre den. Ik denk dat er maar wei nig spelers zijn die meer prij zen hebben gewonnen dan ik." Hopelijk kan hij met de groot ste prijs afscheid nemen, de Champions League. Die prijs ontbreekt nog op zijn erelijst. Het zou de kroon zijn op een prachtige loopbaan. GPD door Leon ten Voorde PARIJS - Met Dennis Berg kamp, Robin van Persie (beiden Arsenal) en Mark van Bommel en Giovanni van Bronckhorst (beiden Barcelona) is het Neder landse voetbal vanavond in Pa rijs goed vertegenwoordigd in de finale van de Champions Lea gue. Van die vier is Van Bronckhorst overigens de enige die op voor hand zeker is van een basis plaats. Het is voor hem sowieso -een speciale wedstrijd, want het duel met Arsenal betekent een weerzien met zijn oude club. „Ik heb ook al heel wat sms-jes rich ting Londen gestuurd, voor mij is dit echt een droomfinale", lacht Van Bronckhorst. De linksachter is niet alleen blij voor Arsenal, maar ook voor het -totale voetbal dat de formatie 1 van Arsène Wenger vanavond Mark van Bommel de tegenstander is van Barcelo na. „Want het komt niet vaak voor dat er twee ploegen op het veld staan die allebei willen aan vallen", aldus Van Bronckhorst, die opvallend genoeg met zijn 31 jaar de oudste speler is van Barga. Of zijn ploeggenoot Van Bom mel er vanaf de aftrap al bij is, is nog een vraagteken. „Ik heb geen idee. We horen de opstel ling zoals altijd een paar uur voor de wedstrijd", aldus de middenvelder. Dat Bergkamp en Van Persie bij Arsenal op de bank beginnen, is zo goed als ze ker. Barcelona is de grote favoriet, daar zijn vriend en vijand het wel over eens. Maar Frank Rijk aard, de trainer van Barga, laat zich niet in slaap sussen door de mening van de buitenwacht. „Hoe vaak is het niet voorgeko men dat de favoriet klop krijgt? Denk alleen maar eens aan de fi nale van vorig jaar toen Milan het ook wel eventjes zou redden, maar Liverpool uiteindelijk de beker in handen had." Voor Rijkaard heeft de wed strijd nog een pikant tintje, want het is de laatste keer dat hij samen met Henk ten Cate een duo vormt op de bank van Barcelona. Ten Cate - zo is althans tenmin ste de verwachting - wordt aan het eind van de week gepresen teerd als de nieuwe trainer van Ajax. GPD Finale Champions League 2006 Tegenstanders op weg naar de finale AC Milan - 1-0/0-0 Halve finale FCVillarreal -1-0/0-0 Benfica -0-0/2-0 Kwartfinale Laatste 16 FC Chelsea -2-1/1-1 Werder Bremen - 2-0/3-1 Udinese -4-1/2-0 Panathinaikos - 0-0/5-0 Wedstrijden - Winst Gelijk Verlies Voor Tegen Juventus -2-0/0-0 Real Madrid -1-0/0-0 FCThun -2-1/1-0 Ajax -2-1/0-0 Sparta Praag - 2-0 3-0 Eerdere winnaars: FC Liverpool 3-3, 3-2 (strafschoppen) AC Milan AC Milan 0-0, 3-2 (strafschoppen) Juventus Real Madrid 2-1 Bayer Leverkusen Bayern München 1-1, 5-4 (strafschoppen) FC Valencia Manchester United Bayern München êReal Madrid Juventus riALri Borussia Dortmund IB B) 3-1 x—- Juventus /«««to Juventus l| i tl 1-1,4-2 (strafschoppen) W Ajax I Ar. Milan BURGH-HAAMSTEDE - Wil Wijnands is volgend sei zoen trainer van voetbalclub DFS. De Middelburgervok in Burgh-Haamstede Ronnie de Bruine op, die twee4 ken geleden ontslagen werd bij de zaterdag-vierdeklas- ser. Wijnands, in het bezit van het trainer-coach 2-diplonu trainde in het verleden Nieuwland (1998-2000), MZVC (2001-2003) en Zeelandia Middelburg (2003-2005). Me- elk van deze clubs werd hij óf kampioen óf bereikte hij da nacompetitie. GOES - Birgit Lavrijssen uit Kapelle is als vijfde geêir.. digd in de jeugdtour van Denemarken. Tijdens deze meerdaagse wielerwedstrijd werd er op cidenteerd terrein in de omgeving van Roskilde g den. De basis voor de goede eindklassering werd g in de proloog en de tijdrit, waarin Lavrijssen respectieve lijk de vierde en vijfde tijd noteerde. Tijdens de drie etap pes wist zij haar positie te consolideren. MIDDELBURG - Tijdens de zestiende wedstrijd voor hp, Zeeuws kampioenschap karten voor teams was de plog van Veersedam Racing opnieuw de sterkste. De twee uur durende wedstrijd bleef tot het laatst tos spannend. Het gaatje van ongeveer zeven seconden tusse Veersedam Racing en Van Gilst/Hogeweg bleef lang in- tact. Uiteindelijk hield Veersedam Racing de eerst; plaats vast. De snelste rondetijd kwam op naam van Ivo van Eg van Signaal Racing. Hij realiseerde een tijd van 45.61 se conden. KWADENDAMME - Tijdens de eerste ronde van het drie- bandenkoppeltoernooi in Kwadendamme werden de favo- rieten op de proef gesteld. Piet Kock/Ries Rijn en Leo Leij s/Nico Dommisse overleefden de confrontatie niet ei mogen het in de herkansing nog eens proberen. Voor Koek/Rijn was de handicap te veel tegen het koppt Johnny en Emiel de Witte. Het duo Leijs/Dommisse moest de meerdere erkennen in Sjaak van 't Westeinde/Peter Platschorre. Opvallend was ook de vroeg tijdige uitschakeling van Rinus Braam en Piet van Essen, die vorig jaar nog tweede werden. De titelverdedigers Ja: Depondt/Rinus Verbeek overleefden de eerste ronde wel maar overtuigend was hun optreden niet. Dat gold mei voor Jo Alleijn/Anton Wisse. Het koppel won niet alleen, maar maakte ook indruk met een moyenne van 0.968. TERNEUZEN - Zaamslag heeft voor komend voetbalsei zoen twee nieuwe keepers aan de eerste selectie toege voegd. Jeroen Bottinga komt over van Spui, terwijl Yoer. Bakker dit seizoen tweede doelman was bij AZW. Beide keepers mogen de strijd aangaan voor een plaatsi der de lat bij de zaterdag-tweedeklasser. Die plek is open gevallen door het vertrek van Bart Corstanje, die de over stap naar SSV'65 maakt. Hamburg. Masters Series, mannen. Eerste ronde: Hrbaty (Slw) - Mayer (Dui) 6-4 6-2, Murray (GBr) Monfils (Fra) 6-4 6-1, Fernandez (Chl/7) - Toer- soenov (Rus) 6-4 6-3, Horna (Per) - Mir- ni (WRu) 7-6 (5) 7-5, Kiefer (Dui/9) - Mel- zer (Oos) 6-2 3-6 6-3, Simon (Fra) - Ru- sedski (GBr) 6-1 6-1, Davidenko (Rus/4) - Massu (Chl) 6-3 6-4, Monaco (Arg) - Malisse (Bel) 6-3 2-0 opgave Malisse, Gaudio (Arg/6) - Martin (Spa) 6-2 3-6 6-4, Söderling (Zwe) - Haas (Dui) 6-2 2-1 opgave. Rome. Vrouwen. Eerste ronde: Groe- nefeld (Dui/11) - Razzano (Fra) 6-2 4-6 6-4, Pennetta (lta/15) - Bondarenk (Oek) 6-2 2-6 6-4, Medina Garrigues (Spa) - Craybas (VSt) 7-5 6-4, Morigami (Jap) - Tsjakvetadze (Rus) 4-6 6-2 4-2 opgave, Safina (Rus/16) - Pous (Spa) 6-4 6-2, Na- kamura (Jap) - Domachowska (Pol) 7-6 (5) 6-3. Tweede ronde: Schiavone (lta/8) - Santangelo (Ita) 6-4 6-0. Ronde van Italië. Tiende etappe, Ter- moli - Peschici: 1. Pellizotti (Ita) 187 km in 4.39.47 (40,745 km/u), 2. Efimkin (Rus), 3. Jakovlev (Kaz) 0.02, 4. Dupont (Fra), 5. Eltink (Ned) 0.03, 6. Carrasco Gamiz (Spa), 7. Pinottï (Ita) 0.05, 8. Krauss (Dui), 9. Kolobnev (Rus) 0.08,10. Horrach (Spa), 23. Basso (Ita) 3.23, 25. Cunego (Ita), 26. Di Luca (Ita), 27. Savol- delli (Ita), 29. Simoni (Ita), 78. Ullrich 4.17, 94. Engels 4.52, 124. Clement 16.30, 164. De Kort 18.03,185. De Maar. Algemeen klassement: 1. Basso (Ita) 39.24.40, 2. Gutierrez (Spa) 1.34, 3. Cun ego 1.48, 4. Pellizotti 2.05, 5. Savoldelli 2.05, 6. Gontsjar (Oek) 2.43, 7. Di Luca woensdag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. (café Baarends, Goes). Aanvang: 19.30 uur. 2.48, 8. Simoni 3.20, 9. Caruso (Ita)3,23, 10. Danielson (VSt) 3.31, 39, Eltirk 12.21, 54. Ullrich 19.14, 65. Engel" 24.31,108. Clement 46.14,129. De Ma 53.53,153. De Kort 1.05.31. Olympia's Tour. Derde etappe, Heil hugowaard - Surhuisterveen: (Ned) 183 km in 3.46.48, 2. Ba; (Lit), 3. Van der Pluijm (Ned), 4. Pop/ (Rus), 5. Stare (Slv), 6. Rasmussfi (Den). Algemeen klassement: l Terpstra (Ned) 10.59.58, 2. Flens (föi 0.01, 3. Bagdonas 0.04, 4. Popov O.OU Maaskant (Ned) 0.09, 6. Berkhout Iftó- 0.10. Vredeskoers. Vierde etappe, Karlo vy Vary - Teplice: 1. Serpellim (IS 176,5 km in 4.10.49, 2. Gasperoni |lü, 3. Guinti (Ita), 4. Tonti (Ita), 5. Canto (Col). Algemeen klassement'. 1Gs peroni 15.34.55, 2. Tonti 0.02, 3. Gutó 4. Mares (Tsj), 5. Serpellini 0.05. Ronde van Catalonië. Tweede etaf- pe, Cambrils-Cambrils: 1. Perez(Ss 146 km in 3.57.14, 2. Galvez (Spa)OU 3. Hushovd (Noo), 4. Kemps (Aus),5.Cé pecchi (Ita), 6. Zabel (Dui), 40. Van He? wijk, 70, Tankink, 97. Posthuma, Dekker, 123. Giling, 128. Scheunem? 152. Veneberg, 155. Den Bakker,!? Boogerd. Algemeen klassement: Cancellara (Zwi) 4.12.21, 2. Karps (Rus) 0.03, 3. Brajkovic (Slv), 4. (ZAf), 5. Botero (Col) 0.05, 6. Peroni 0.08,19. Erik Dekker 0.19, 31. Posthu'i 0.30, 56. Tankink 0.43, 69. Scheuna» 0.47, 77. Giling 0.50, 106. Van Heen; 0.58, 175. Den Bakker 1.38, 176. Ba- gerd 1.40,179. Veneberg 1.47. Wolphaartsdijk. Eerste wedstf* i ATB Zomercup. Senioren: 1. Ricfcr Slabbekoorn (Kapelle), 2. Jarno Ver hoek (Ritthem), 3. Rudy Vos (Grijpsb ke), 4. Luc van Eek (Kapelle), 5. HarS Mijnsbergen (Breda). Veteranen: Eric Bogers (Breda), 2. Huib Slabte koorn (Kapelle), 3. Adri Jongend? (Bosschenhoofd). Vrouwen: 1. ChrisS Janssen (Aagtekerke), 2. Eunice Pw* koper (Oostkapelle), 3. Ellen van dei: (Goes). Jeugd, 13 t/m 16 jaar: 1. Fr. Hensdijk (Goes), 2. Niels de Feijter pelle), 3. Johan Oosterhuis (Vlissinge" 11/12 jaar: 1. Erwin de Visser (Do' burg). 6 t/m 10 jaar: 1. GuidodeNW (Middelburg). door Wim de Vos WOLPHAARTSDIJK - De eer ste wedstrijd om de ATB Zomer cup van de Zeeuwse mountainbi kevereniging X-Treme in Wol phaartsdijk kreeg een zinderen de finale. Jarno Veerhoek, Ri chard Slabbekoorn en Rudy Vos speelden de hoofdrol. Slabbe koorn won. Jarno Veerhoek brak de wed strijd al in een vroeg stadium open. Er waren amper vijf minu ten gereden of de mountainbi- ker uit Ritthem trok in de aan val en bouwde een redelijke voorsprong op. Ronde voor ron de reed Veerhoek verder weg bij de rest maar met nog minder dan vijftien minuten te rijden (de wedstrijd ging over één uur) begon Slabbekoorn aan een fraaie achtervolging die hem uit eindelijk in het wiel van Vee hoek bracht. Intussen was ook Rudy Vos® Grijpskerke steeds dichte# aan het komen en het leek eruü- eindelijk dat ook hij zich voff aan bij Veerhoek en Slabbe koorn kon gaan nestelen. Zorë kwam het echter niet, omdat I chard Slabbekoorn zich if voorgenomen had om op hoogste trede van het erescte vot te komen. De tempoversnö ling in de slotronde was juist- veel voor Vos. Hij zag Slabbf koorn weg rijden en moest s; achtervolging staken. De Kape lenaar reed naar de over# ning. Bij de vrouwen nam de jef het voortouw. Christel Jansse uit Aagtekerke was ongenasl baar en Eunice Paardekopei'® Oostkapelle was met haar tut de plaats ook succesvol. pren DE! wen por aeec opt Osa! ton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18