Scholen wensen duidelijkheid PZC ■H PZC En toen zaten ze er nog Discussie over planschade ex-ambtenaar Proef kindercentra in Reimerswaal -13 Vlissingse agent vrijgesproken van geweld bij arrestatie Middelburg schrapt in budget voor onderwijshuisvesting Informatieavond KBO Vlissingen i'iO t Van den Dongen ook op vloerverwarming Boete voor drankrijder uit Krabbendijke Werkstraf voor bedreigen ex Hardleerse drankrijder gestraft Goede aanpak dioxineaffaire Vrouw beroofd van fotocamera agenda DEFINITIEF AFSLANKEN ZONDER JOJO-EFFECT! mince woensdag 17 mei 2006 MIDDELBURG - Een 33-jarige i joent uit Vlissingen is gisteren j vrijgesproken van geweld tegen J efll 27-jarige plaatsgenoot, die jl zija onderarm brak toen hij I] Jour de agent werd aangehou- I den. 1 Het standpunt van officier van justitie J. Valente was gisteren in Middelburg duidelijk: „De reactie was buitengewoon over trokken en in strijd met de ambt sinstructie." De officier achtte de mishandeling van de 27-jari- ge Vlissinger clan ook overtui gend bewezen en eiste tegen de verdachte vijfhonderd euro boe te. Hij voncl het niet duidelijk dat de agent verantwoordelijk kon worden gesteld voor de arm breuk en vroeg hem daarvan vrij te spreken. Politierechter A. Janssens-van Kampen ging een stap verder en sprak de politie man op alle onderdelen van de tenlastelegging vrij. „Het ge weld zit wel op het randje van het toelaatbare", plaatste ze een kanttekening bij de vrijspraak. Het slachtoffer werd vorig jaar 11 januari in de Lange Zelke in Vlissingen tussen het winkelpu bliek aangesproken door de poli tie toen hij zijn quacl wilde star ten. Vervolgens ontstond er een woordenwisseling. De politieman hield de Vlissin ger aan, nadat hij door de man werd uitgescholden. De aanhou ding ging volgens getuigen met onnodig veel geweld gepaard. Een tweede agent kwam erbij. De man werd in de boeien gesla gen en daarna afgevoerd met een politiebusje. De politierechter kwam tot een vrijspraak, maar vroeg zich wel af of een dergelijke aanhouding voor een belediging met zoveel publiek erbij zo nodig moest. ■wNadia Berkelder MIDDELBURG - Scholen in Middelburg moeten erop kun nen rekenen dat ze aanspraak kunnen maken op geld. De ge meente heeft wel plannen met onderwijs voor de lange termijn, maar elk jaar kan opnieuw in de VLISSINGEN - De Katholieke gond voor Ouderen (KBO) indl op woensdag 24 mei in jorgcentrum Ter Reede een in- ïatieavond. 0 Vlissingen gaat vanaf die mals zelfstandige belangen- voor ouderen van start, m 13.30 uur vindt een oprich- svergadering plaats voor idige leden en om 14.30 uur int het voorlichtingspro- imma voor leden en belang eenden. (Advertentie) PARKETVLOEREN \mundsenweg 15 - GOES Tel. 0113-233365 mtw.vandendongenparket.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel! (0113)315500 fax: (0113)315669 Mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl budgetten worden geschrapt. Dat is voor scholen geen werkba re situatie, zei J.W. Nieuwen- huyzen, directeur van twee ba sisscholen gisteravond in de commissie algemeen bestuur. De gemeente heeft beleid ge maakt voor onderwijshuis ves ting tot 2014, maar over het geld dat nodig is voor de uitvoering, wordt elk jaar beslist. Ook voor de komende jaren zijn verzoe ken van scholen niet gehono reerd. „Maak een financiële pa ragraaf", zei Nieuwenhuyzen. „Zodat de scholen niet structu reel komen inspreken." Hij is di recteur van twee gereformeerde basisscholen, maar zei ook te spreken namens de protes tants-christelijke scholen en de openbare scholen. Scholen hebben geld nodig om hun gebouwen aan te passen aan vernieuwingen in het onder wijs. Zo wordt er steeds meer gebruik gemaakt van computers en wordt er vaker les gegeven in kleinere groepen. Volgens wet houder H. van Klinken (SGP) moeten er keuzes worden ge maakt. „Het leerlingenaantal van de Bolwerkschool is bijvoor beeld zodanig gestegen dat het gebouw echt te klein is gewor den." Daarnaast gaat er de ko mende jaren wel extra geld naar de school voor kinderen van asielzoekers, naar de ontwikke ling van brede scholen en naar een leesbevorderingsproject voor leerlingen van het vmbo. Niet alleen in de budgetten voor huisvesting van scholen wordt geschrapt, ook voor het school- maatschappelijk werk is in Mid delburg in ieder geval een paar jaar geen geld. Dat is slecht voor de continuïteit, zei Nieu wenhuyzen na afloop van de ver gadering. Het project, waarbij men probeert om via school pro blemen in gezinnen aan te pak ken, loopt nu bij wijze van een proef voor drie jaar. Volgens de scholen is alle moeite en de opge dane ervaring voor niets als het, al dan niet tijdelijk, wordt stop gezet. De fracties leken gevoelig voor zijn pleidooi. PvdA en CDA wil len het schoolmaatschappelijk werk voortzetten. CDA, Groen- Links, ChristenUnie en SGP vonden dat er voor de onderwijs plannen voor de lange termijn ook budgetten gekoppeld moe ten worden. „Het zou goed zijn als we deze discussie niet elk jaar hebben", zei A. van 't West einde, oud-wethouder van on derwijs voor GroenLinks. „Nu zetten we iets in een plan terwijl er geen geld'voor is." De par tijen zijn het nog niet eens over waar het geld vandaan moet ko men. Daar wordt in juni over be slist. (DDELBURG - De Middel- irgse politierechter A. Jans- is-van Kampen veroordeelde nsleren een 25-jarige inwoner an Krabbendijke voor dronken den tot 550 euro boete en zes anden voorwaardelijke rijont- ging. JeKrabbendijkenaar werd op 8 inuari vorig jaar op de Oude ijksvveg in Krabbendijke be trapt met een alcoholgehalte ran 530 microgram. Die hoeveelheid was ruim twee keer zo groot als wettelijk is toe staan. Het was de derde keer binnen jen vijf jaar dat de ver dachte, die zijn brood verdiende als beroepschauffeur, werd ge pakt voor rijden onder invloed. Er moet snel iets gebeuren om de enige manege voor particulieren in Vlissingen niet ten onder te laten gaan. dóór Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wie denkt dat de paar densport alleen voor elitaire mensen is weggelegd', heeft het mis. En bij manege Scheldestad helemaal. Want daar is to taal niets elitairs aan. Niks geen sjiek. Brakke schuren en aftandse stallen. Al leen de paarden staan er piekfijn bij. Je kunt er ongemerkt het terrein oprij den, naar de stallen lopen en paarden te pletter knuffelen. Dat doen wel meel mensen. Opa's die met hun kleinkinde ren een eindje gaan fietsen, moeders die met hun kroost uit wandelen gaan. kin deren die na schooltijd lekker willen ra votten. Zo deed Niels de Putter dat ook, als jon getje van dertien. Een vriendje nam hem mee naar zijn manege. Niels vond het prachtig, en dat vindt hij 23 jaar la ter nog steeds. „Het is een uit de hand gelopen hobby. Eerst kwam ik kijken, toen ging ik zelf ook paarden verzorgen en ze berijden. I'k deed de kantine, en toen het inkoopbeleid. Zo gaat dat hier. Je raakt betrokken bij de vereniging. Niet alleen bij de beesten, maar ook bij de club." Natuurlijk blijft Niels met zijn merrie niet in de Gerbrandystraat. Het dier wil naar de duinen. „Dat voel je. Zodra ze de vrijheid ruikt, gaat ze trekken. Wil ze harder lopen, galoppe ren. Net als een hondje dat je vrijlaat op het strand. Maar voordat we er zijn, moeten we dus nog een woonwijk door. Dat is niet altijd makkelijk met al die auto's. Of een paard, dat begint te poe pen. Je kunt moeilijk met een schep op je rug gaan rijden, maar tegelijkertijd weet je dat het je 2250 euro kost, als je die drol laat liggen." Van ouders hoort Sabine Janssen vaak dat de manege toch wel op een goede plek zit. „Kinderen kunnen er makke lijk alleen met de fiets heen. Dat is met Serooskerke of Vrouwenpolder toch wel anders. In dat opzicht is een woon wijk wel handig. Voor de inwoners van de wijlt is het niet altijd even leuk. Dat beseffen we." Zij hebben niet om een manege ge vraagd, maar die manege ook zeker niet om Lammerenburg. „Vroeger zaten we veel vrijer. Aan het eind van de straat hield de stad op. Vanuit de stallen keek je helemaal weg. Toen had er nog best een tweede binnenbak bij gekund. Maar ja. investeren had geen zin. De ge meente beloofde ons dat we zouden ver huizen. Dat doet ze al tien jaar. En nu zitten we er nog." Onrust De tekeningen liggen vergeeld in de kast, zegt bestuurslid Rinus Janssen. „En dat geldt niet alleen voor ons. Ook onze buren, Seolto en de volkstuinen, weten niet waar ze aan toe zijn. Als zij iets horen, waait dat gerucht hierheen, en andersom. Die onduidelijkheid ver oorzaakt 'alleen een hoop onrust." Niet alleen onder de 320 leden, maar ook onder de personeelsleden. Want daar heeft Scheldestad er ook drie van. Jos van Oosten is beheerder, en de enige foto Lex de Meester fulltimer. „Ik weet nog steeds niet of ze me kunnen houden. Nu de manege zo veel geld moet terugbetalen, is het nog minder zeker. Intussen werk je hier als in de middeleeuwen. Een box uitruimen doe ik met een riek en een kruiwagen, terwijl andere maneges daar al lang ma chines voor hebben. Onze manege groeit niet mee met de tijd. Het gaat al leen maar bergafwaarts." Wat Niels, Sabine, Rinus en Jos maar bedoelen te zeggen: er moet snel iets ge beuren, om de enige manege voor parti culieren in Vlissingen niet ten onder te laten gaan. „Want dat gebeurt als de gemeente de subsidie alleen maar blijft verlagen een absurd hoog bedrag voor erfpacht re kent, en nog even veertigduizend euro aan erfpachtschuld komt innen. Als ze die precario écht invoert en geen verhui zing in gang zet. Dan kun je die ouwe sannie hier wel opdoeken." Om politieke aandacht voor het pro bleem te trekken, spreekt het bestuur van manege Scheldestad volgende week donderdag in tijdens de raadsvergade ring op het stadhuis. Die vergadering begint om 19.30 uur. door Nadia Berkelder ARNEMU1DEN - Wie vindt dat hij schade lijdt van een bouw plan kan bij de gemeente een schadevergoeding eisen. Meest al wordt die vergoeding, na des kundig en onafhankelijk advies door een bureau, zonder discus sie uitgekeerd. Maar niet als de aanvrager een oud-medewerker is van de gemeente. En zeker niet als de aanvrager zelf heeft meegewerkt aan het plan. De Middelburgse fracties van het CDA en GroenLinks vin den dat er een nieuw onderzoek moet worden gedaan naar de schade die R. van Poppel heeft geleden door de bouw van een sporthal en een school in de buurt van zijn huis in Arnemui- den. Het onafhankelijke bureau dat de gemeente in dit soort geval len adviseert, komt tot de con clusie dat hij inderdaad schade heeft door de bouw van de sport hal. Het bureau heeft ook een be drag vastgesteld dat Van Poppel - die inmiddels alweer een tijdje griffier van de gemeenteraad van Borsele is - zou moeten krij gen. Dat bedrag ligt aanzienlijk hoger dan het bedrag dat huizen bezitters normaal gesproken krijgen. Dat komt, volgens wethouder H. Kool-Blokland, doordat de hoog te van de schadevergoeding is gekoppeld aan de waarde van het huis. „Het bedrag is een per centage van de waarde van de woning. En die is vrij fors." Van Poppel zelf wil niet reageren op zijn schadeverzoek en de discus sie die is ontstaan. „Ik geef daar geen woord commentaar op. Dat lijkt me niet verstandig." Het CDA wil dat een ander bu reau de schadeclaim opnieuw be oordeelt. „Dat hij bij de gemeen te heeft gewerkt speelt voor ons geen rol", stelt J. Aalberts. „Ie dere burger heeft recht op plan- schade als de waarde van de wo ning wordt verminderd door wij ziging van het bestemmings plan. Hier was de bestemming eerst tuincentrum, nu school en sporthal. Dat zou een verslechte ring zijn. Ik denk dat het bureau het in dit geval mis heeft." Gekletst Voor GroenLinks maakt het wel uit dat Van Poppel bij de ge meente heeft gewerkt, zegt A. van 't Westeinde. „Het gaat om de zorgvuldigheid van de proce dure. Er moet geen discussie over kunnen ontstaan. Arnemui- den is een klein dorp, daar wordt over gekletst. Als een an der bureau hetzelfde advies MIDDELBURG - Een 44-jarige Vlissinger is gisteren in Middelburg voor bedreigingen in de relatiesfeer veroor deeld tot 100 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaarde lijk en 26 uur leerstraf agressiebeheersing. Aan zijn ex-vrouw moet de man 200 euro smartengeld be talen. Politierechter A. Janssens-van Kampen vond niet bewezen dat de verdachte een pistool had gericht op een vrouw. De aanleiding tot het incident, vorig jaar 3 april in Vlissingen, was het bezoek van twee vrouwen, die wil den praten over een vijftienjarige jongen die bij hem in zijn woning verbleef. Zij wilden dat de jongen terug zou keren naar zijn ouders. Toen de vrouwen zeiden dat hij zelf niet in staat was om zijn kinderen op te voeden en zijn dochter kwetsende opmerkingen over hem zou heb ben gemaakt kwam het tot een woedeuitbarsting. Hij ging met een pistool op zak achter de vrouwen aan. In de drukte op een pleintje had hij dreigende taal gespuid in de richting van de vrouwen en zijn ex. Strafpleitster V. Serrarens vond dat het dreigen met het wapen niet bewe zen kon worden, omdat niemand haar cliënt met het pi stool had gezien. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter veroor deelde gisteren een 21-jarige man uit Vlissingen voor dronken rijden op een bromfiets conform de eis tot zestig uur werkstraf en een jaar voorwaardelijke gevangenis straf. De Vlissinger werd vorig jaar in de vroege ochtend van 27 augustus in zijn woonplaats aangehouden met een alcoholgehalte van 690 microgram: ruim drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. De verdachte trok zich vervol gens niets aan van een rijverbod van acht uur en stapte weer op zijn brommer. De politie zag hem een half uur na zijn aanhouding weer rijden. Hij moest opnieuw blazen. Dit keer was het alcoholgehalte 685 microgram. DEN HAAG - Het bedrijfsleven heeft de dioxineaffaire begin dit jaar goed opgepakt. Dat schrijft minister Veer man (CDA, Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit) aan de Tweede Kamer. Begin februari werden zeven Zeeuwse veebedrijven korte tijd geblokkeerd in verband met onder zoek naar met dioxine vervuild veevoeder. De omvang van het probleem, waarvoor in totaal 275 Nederlandse be drijven werden geblokkeerd, was snel in beeld, omdat het bedrijfsleven zijn verantwoordelijkheid nam, aldus de mi nister. Het incident is volledig volgens de regels afgehan deld, schrijft hij. „De overheid treedt terug en laat de aan pak aan het bedrijfsleven over, maar borgt de belangen van de consument in verband met de voedselveiligheid." Toch heeft het incident volgens Veerman nog wel 'leerpun ten' opgeleverd die in de toekomst kunnen worden verbe terd. GOES - Een 19-jarige vrouw uit de gemeente Noord-Beve land is maandagmiddag aan de Oostsingel in Goes be roofd van haar digitale camera. De vrouw maakte rond drie uur een foto, toen een voorbij rijdende scooterrijder de fotocamera uit haar handen ruk te en er vandoor ging. De camera heeft een waarde van en kele honderden euro's. door Rob Paardekam RILLAND - Stichting Kinderop vang De Bevelanden wil komen tot een bundeling van peuter speelzalen en kinderdagverblij ven in zogeheten kindercentra. In Yerseke en Rilland zijn daar onlangs experimenten mee be gonnen. Dat de peuterspeelzaal en de kinderopvang bij elkaar onder één dak komen, is niet het nieu we van de kindercentra. Die bundeling - het liefst ook nog met de basisschool erbij - wordt al jaren nagestreefd. Het nieuwe zit hem in het feit dat door een betere samenwerking tussen de verschillende onderdelen meer keuze voor ouders ontstaat. Die kiezen nu meestal voor óf de peuterspeelzaal óf het kinder dagverblijf. In het kindercen trum kunnen ze er straks voor kiezen om hun kind in beide voorzieningen één of meer dag delen onder te brengen. Daar naast worden de openingstijden verruimd en hebben ouders straks meer keuze in dagdelen, waardoor ze de diensten van het kindercentrum langer kunnen afnemen. „Dat is erg belangrijk, omdat het oppassen door oma's en opa's behoorlijk onder druk komt te staan", zegt directeur E. Brand van Kinderopvang De Bevelanden. De dagdelen zijn nu nog vrij strak bepaald, maar straks kunnen ouders - mits er genoeg zijn - ook kiezen om hun kind bijvoorbeeld van acht tot twaalf of van negen tot vier naar het kindercentrum te bren gen. Dan is er ook nog het voordeel voor ouders dat het peuterspeel- zaalwerk in de nieuwe formule onder de wet kinderopvang komt te vallen, waardoor een fi nanciële tegemoetkoming van het Rijk en de werkgever moge lijk is, zoals dat nu al bij het kin derdagverblijf het geval is. Zo kan de hoogte van de ouderbij drage voor de peuterspeelzaal binnen de perken blijven. STREEKACTIVITEITEN DOMBURG - Schuttershof, 19.00 - 20.00 uur: Gym vanaf vijftig jaar; MIDDELBURG - Markt, 10.00-16.00 uur: Standplaats Scheldebus VEERE - Gymzaal Zanddijk, 9.15 -10.15 uur: Gym vanaf vijftig jaar; Het Akkoord, Oudestraat, 13.30 - 16.00: Bejaardensoos; VLISSINGEN - Sporthal Baskensburg, 9.00 uur: Power yoga; ZOUTELANDE -13.00-17.00 uur: Open stelling bunker. (Advertentie) geeft, is het duidelijk dat de ver goeding kan worden uitgekeerd. Het is verstancüg om hier zorg vuldig mee om te gaan. Voor die persoon, maar ook voor de ge meente." Normaal gesproken be moeit de gemeenteraad zich niet inhoudelijk met de toekenning van planschade. In het verleden is de raad dan ook niet ingegaan op pleidooien van bewoners om een hogere vergoeding. Dat wordt als het aan Aalberts ligt vanaf nu anders. „Op het mo ment dat we het oordeel van het bureau nu in twijfel trekken, moeten we elk afzonderlijk ver zoek om planschade kritisch gaan bekijken." Bodymince begeleidt u deskundig en intensief met snel en verantwoord afslanken. De combinatie van uw persoonlijke L&Mince proteïne-kuur en endermologie staat garant voor verlies van 7 tot 10 kilo per maand! Met behoud van energie en zonder hongergevoel! Wilt u ook definitief afslanken, neem dan contact met ons op voor een intakegesprek of kijk op www.bodymince.nl. Korte St. Janstraat 6, 4301 AE Zierikzee, Tel.: 0111 - 41 39 45 zierikzee@bodymince.nl - www.bodymince.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13