ROVINCIfiLE ZEEUWSE COURAH ïirsi Ali vertrekt naar de VS Nederlanders vaak onvoorbereid op reis PZC Wrakstukken City of Benares gered van definitieve ondergang PLASMA LCD TV'S VERSCHOORE amerlid in Washington aan de slag hij conservatieve denktank oor 3 miljard an fraude met ocumenten ispirant-agent iet fit genoeg oor taak 23 «Y Geen openheid bij missie Uruzgan Convenant Borssele deugt nog niet Huntelaar: geen huilverhaal Mill VLISSINGEN Scheldeplein (0118)414081 internet: www.pzc.nl «onze redactie binnenland EN HAAG - VVD-Tweede K unerlid Hirsi Ali vertrekt I de Tweede Kamer en uit Ierland. Vanaf septem- gaat ze aan de slag in ishington bij het Ameri- Enterprise Institute een conservatieve Itank met connecties El de regering van de Ame- taanse president George J ish. Haar vertrek leidde ileren direct al tot wisse re adereacties. Al langer was Hirsi Ali bezig met een mogelijke toekomst in de Verenigde Staten. Een uit spraak van het Haagse gerechts hof eind april heeft haar vertrek mogelijk bespoedigd. Dat be paalde na klachten van omwo nenden dat Hirsi Ali haar zwaar beveiligde woning in Den Haag uiterlijk 27 augustus moet verla ten. De buren van het bedreigde Kamerlid vreesden voor hun vei ligheid. De afgelopen dagen kwam de van oorsprong Somalische Hirsi Ali in opspraak, omdat zij moge lijk meer leugens heeft verteld bij haar asielaanvraag dan ze eerder al had toegegeven. Zij kreeg in 1992 een asielstatus en werd in 1997 genaturaliseerd. Mensen kunnen hun Nederlan derschap alsnog verliezen, als la ter blijkt dat zij hebben gelogen over bepaalde kwesties. Niets te vrezen Hoewel minister Verdonk (Vreemdelingenzaken) aanvan kelijk aangaf dat Hirsi Ali niets te vrezen had, laat zij onder druk van vragen uit de Tweede Kamer toch naar aspecten uit het verleden van haar partijge note kijken. Uit twee opiniepei lingen bleek gisteren dat de meeste Nederlanders vinden dat Hirsi Ali haar Kamerlidmaat schap toch al had moeten opge ven, als zij meer leugens heeft verteld bij haar asielaanvraag dan ze eerder heeft toegegeven. Meer dan de helft tot tweederde neemt het haar kwalijk dat ze heeft gelogen. Vandaag licht Hirsi Ali haar ver trek toe tijdens een persconfe rentie in Den Haag. Haar uitge lekte toekomstplannen leidden gisteren tot wisselende reacties. WD-coryfee Wiegel zei het ver trek 'geen verlies voor de WD' te vinden. Teleurstelling was er wel bij voormalig WD-fractie- voorzitter Van Aartsen. Euro commissaris Kroes, die Hirsi Ali bij de WD haalde, zei zich te 'schamen voor Nederland', nu ie mand als Hirsi Ali die buitenge woon de moeite waard is, 'op dit SSTERDAM - In Nederland dl er jaarlijks voor 3 miljard iiaan fraude gepleegd met miste identiteitspapieren als ;te jpoorten en rijbewijzen. Dat ddde gisteren een woordvoer- r van de Koninklijke Mare- dcr leiding van die dienst sinds april dit jaar ver- :adene opsporingsdiensten snin het zogenoemde Exper- icentrum identiteits- en docu- ur rJenfraude op luchthaven e- iaphol. Het doel is kennis en PUprtise te bundelen om zo tide beter aan te kunnen pak- MP ijs- L\' HAAG - Eén op de vijf usen die politieagent willen aden, valt af bij de fitheids- S 1 Van de ongeveer achtdui- ad aspirant-agenten die sinds X ïember 2004 de test hebben zakten vijftienhonderd sdidaten. iet 'cijfers van de Politie Acade- blijkt ook dat er meer vrou- ï-S afvallen dan mannen. Van Mimen haalt 17 procent de aide scores niet. Bij de vrou- zakt 21 procent voor de fit- idstest, het zogenaamd Fysiek torisch Onderzoek (FMO). Politie Academie is nochtans aden over de cijfers. „Door jneuwe test vallen nog maar sig mensen af tijdens het «f «gedeelte van de opleiding", woordvoerder Peter Cor- sz „Dat was vroeger wel an- Toen hadden we tijdens de ding nóg een paar procent rollers. Die mensen waren tb niet fit genoeg." De vorige ttoetste vooral de basiscondi- a, Comelisz: „De nieuwe toets teel meer gericht op de in- ainingen die een agent in de ik. toering van zijn functie daad- «j tkelijk kan verwachten." de fitheid van politiemen- -S e die al in dienst zijn, is nu 8 weinig meer bekend dan idié terugloopt. GPD Zwemster Inge de Bruijn (tweede van links) gaf gisteren het startsein reiding. Ook nodigde zij een willekeurige terrasbezoekster uit in een zoeken. door Joeke Berg DEN HAAG - Veel Nederlan ders krijgen tijdens hun vakan tie te maken met problemen die voorkomen hadden kunnen wor den als zij zich vooraf beter had den voorbereid. Zo heeft 23 pro cent van de Nederlanders wel eens onnodig een ziekte opgelo pen op vakantie. Dat bleek giste ren uit een onderzoek van bu reau MeMo2 in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken, onder bijna negenhon derd Nederlanders. Avontuurlijke reizigers berei den zich vaak beter voor dan minder avontuurlijke toeristen. Bij de avonturiers staat de vei ligheidssituatie op reis echter niet voorop, waardoor zijn va ker in de problemen komen. Het onderzoek is uitgevoerd ter gelegenheid van de lancering van de Wijs op reis campagne 2006. Met deze campagne met als thema Doe voor vertrek de bestemmingscheck wijst het mi nisterie Nederlandse reizigers op het belang van een goede voorbereiding. Zwemster Inge de Bruijn gaf gis teren het startsein voor de cam- pagne.Uit het onderzoek blijkt dat 10 procent van de onder vraagden op vakantie te maken kreeg met criminaliteit door ge brek aan voorbereiding. 9 Pro cent kwam in de problemen met de geldende normen en waarden in het vakantieland. Vrouwen blijken zich beter voor te berei den dan mannen op mogelijke ri sico's. door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Bij werk zaamheden voor de versterking van de zeedijk van Westkapelle zijn gisteren wrakstukken van de in 1911 vergane City of Bena res naar boven gehaald. Het was een Finse ijzeren driemaster, die in de nacht van 30 september van dat jaar tijdens een storm op de kust liep. Reddingswerkers uit Westkapel le redden een aantal opvaren den. De wrakstukken, onder an dere een boegspriet en anker, worden spoedig tentoongesteld in de tuin van het Polderhuis van Westkapelle, het dijk- en oorlogsmuseum. Dat deelt M. Daenen van het project Zeewe ring mee. Het waterschap Zeeuwse Eilanden, Zeeuws-Vlaanderen en Rijkswa terstaat werken samen aan het project Zeewering. De gezonken bark lag vlak bij moment het land wordt uitge duwd'. Zij meent dat het Kamer lid een grote waarde voor Neder land heeft, omdat zij het debat over integratie in beweging heeft gebracht. Blijdschap was er bij het Con tactorgaan Moslims en Over heid (CMO). Met haar felle aan vallen op de islam heeft Hirsi Ali 'heel wat schade aange richt', zei secretaris N. Joem- man. ANP pagina 4 vertrek is logische stap Speurtocht naar Zeeuwse plaatsnamen r 2 1 f»', i r i 1 ■sSSI^to Het ministerie van Defensie had toegezegd open te zijn je gens journalisten over de missie in Uruzgan. De praktijk laat echter een heel ander beeld zien, zo ondervindt Ha- rald Doornbos. Alleen al de opmerking 'warm, hè' naar twee Nederlandse soldaten op een terrasje in Kandahar kwam de correspondent op een repri mande te staan. De meerdere keren aangepaste overeenkomst over slui ting van de kerncentrale Borssele in 2033 deugt nog steeds niet. Door een te elfder ure aangebracht artikel lijkt de Staat onnodig risico te lopen op het betalen van een fikse schadevergoeding. Dat constateert de parlementsadvocaat. De sluitingsdatum komt i4 E* er echter vrijwel zeker niet door in gevaar. Klaas Jan Huntelaar baalt stevig dat hij niet met Oran je mee gaat naar het WK voetbal in Duitsland, maar blijft er - zoals altijd - nuchter onder. „Ik heb geen trek in een huilver haal. Dit moet ik gewoon accepteren", zei de Ajax- spits tijdens het trainings kamp van Jong Oranje, waarmee hij naar het EK in A Portugal gaat. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23, 24, 25 en 27 (Advertentie) voor de campagne, door op en rond het Plein in Den Haag voorbijgangers te informeren over reisvoorbe- riksja plaats te nemen en haar geplande vakantiereisdoel van dit jaar op de website wijsopreis.nl op te foto Cees Zorn/GPD BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE ÏMVïÏMSSki* pOaapBSiij restaurant de Westkaap in het water. Bij extreme lage water stand waren delen zichtbaar. Door het werk aan de kustver- sterking zou het schip onder een laag brokstenen verdwijnen. „De geschiedenis van deze scheepsstranding leeft nu toch nog voort", zegt H. Westerbeke van het Polderhuis over de red dingsactie, katern Zeeland restanten houden geschiedenis levend Normale prijs 9,95 1&Ë brunci <3L-— Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, Vanleest en Wehkamp. (Advertentie) (Advertentie) Trend Het onderzoek bevestigd vol gens het ministerie de trend dat meer Nederlanders avontuurlij ker met vakantie gaan, in de pro blemen raken en de hulp inroe pen van het ministerie. Reizi gers blijken beter dan vroeger in staat om gangbare problemen zelf op te lossen, maar informe ren zich minder over bijvoor beeld inentingen of de geldende normen en waarden van hun va kantieland. Bijna driekwart van de onder vraagden boekt vaak een vakan tie via internet, 41 procent maakt gebruik van een reisbu reau. Bij het plannen van een reis kijkt men eerder naar de la ge kosten en het aantal zonuren dan naar de veiligheid in het va kantieland. Slechts 6,6 procent van de reizi gers informeert voor vertrek naar de criminaliteit in het fppi land. Een op de vijf wil uitslui- tend naar een land dat 100 pro- het_affabemn_Z_eelMid_J cent veiIig is. ANP De boegspriet van de in 1911 vergane City of Benares. foto Ruben Oreel Ipostlbanfcrekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn m v rekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad U Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)*. per kwartaal met automatische incasso 59.75)* O per iaar met automatische incasso 229.20)*. met gratis PZC-paraplu Handtekening- PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Kijk op mw.pzc nl/abonneren. bel gratis 0300 -0231231 of stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, ^480 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39