Geboren met bal aan de voet t*,topJrie WK PZC Clinic over hoe een paard een trailer in loopt sterker bezet dan ooit Horses by the Sea biedt elk wat wils .18 Jos de Wild prolongeert damtitel Penaltybokaal Zierikzee met doelman RKC Jari Vyaene (HVV'24) is Zeeuws topscorer Zeeland Open is topscorer uitslagen oc an Mark Boot leert van motorcross in Oostenrijk rrrmtt dinsdag 16 mei 2006 ZIERIKZEE - Dammer Jos de Wild heeft zijn titel in de onder linge competitie van Zierikzee geprolongeerd. In de laatste wedstrijd van het seizoen speel den De Wild en zijn enige over gebleven rivaal John Honig re mise. Ook na twee sneldampar- tijen hielden ze elkaar in even wicht. Die remise en gelijke stand na de barrage was voor De Wild voldoende om zijn clubtitel te behouden. Beide spelers eindig den weliswaar gelijk in punten, maar het aantal gewonnen par tijen dit seizoen deed de balans in het voordeel van de titelverde diger doorslaan. Gaandeweg de onderlinge partij in de slotronde verwierf De Wild zich positioneel voordeel, maar in het eindspel was daar weinig van overgebleven en uit eindelijk werd tot remise beslo ten. Vervolgens dienden er in de bar rage twee sneldampartijen ge speeld te worden om een beslis sing te forceren. De eerste partij eindigde in een overwinning voor Honig, maar in de tweede partij trok De Wild de balans weer in evenwicht. Reglemen tair werd daardoor de speler met de meeste winstpartijen in de reguliere competitie kam pioen. Jos de Wild boekte twee zeges meer dan Honig. ZIERIKZEE - Voetbalclub Zie rikzee heeft Jurgen Wevers van RKC en Jaco van der Schee van hoofdklasser Kloetinge gestrikt om tijdens de finale om de penal tybokaal het doel te verdedigen. De drie beste spelers van elk jeugd- en vrouwenteam van Zie rikzee mogen elk zes strafschop pen nemen. De voorrondes zijn eind april al gehouden. De fina le is morgen vanaf 18.30 uur op het hoofdveld van sportpark Den Hogen Blok. door Eugène de Kok HULST - Hij is de jongste win naar sinds het Zeeuws topsco rersklassement wordt opge maakt. De pas negentienjarige Jari Vyaene van HVV'24 maakte dit seizoen 24 doelpunten. Dat is het laagste aantal van een win naar sinds Jacky Lambert in 1995 won met 21 goals. „Ach", zegt de spits met een grote glim lach op zijn gezicht, „dan zal ik het volgend jaar nog iets beter moeten doen, hè." De waardebon van 340 euro, die Jari Vyaene als winnaar van het Zeeuws topscorersklassement 2005-2006 krijgt, is al besteed. „Kijk", zegt hij en wijst op een foto in een WK-magazine naar het schoeisel van Mateja Kez- man, de spits van Servië-Monte- negro. „Die", en noemt vervol gens feilloos het Duitse merk en type van de schoenen. „Ik heb ze al, maar nog niet in de goede kleur." Een schoenenfreak, zo bestem pelt de aanvaller zichzelf in de tuin van zijn ouderlijk huis in Hulst. Iets later laat hij in zijn slaapkamer zijn verzameling voetbalschoenen zien. Twaalf paar liggen als trofeeën uitge stald in een soort vitrinekast. Het schoeisel waarmee hij naar eigen zeggen een superseizoen bij de A-junioren van de voetbal club uit Hulst draaide, liggen er. De paren die hij dit seizoen al versleet, staan ook in het mu seumpje. De blauwe kicksen van het Duitse merk, die van Kezman, liggen voor het grij pen. Daarop sloot Vyaene zijn meer dan succesvolle seizoen af. Het was een seizoen waarin hij voor het eerst volwaardig lid was van de eerste selectie, kam pioen werd in de vierde klasse A van het zondagvoetbal en 24 keer doel trof. „Voor een eerste jaars bij de senioren valt het niet tegen. Ik had mezelf ten doel gesteld veel te scoren en be langrijk te zijn voor het team, maar dit stond niet in de plan ning. Ik begon als jongen van ne gentien aan het seizoen. Ik zou wel zien wat er ging gebeuren. Jari Vyaene werd in zijn debuutjaar bij HVV'24 meteen de productiefste voetballer van Zeeland. Aan de andere kant wist ik wat ik kon en ik ben altijd zeker van mezelf geweest. Ik heb ook het vertrouwen gekregen van Mi chel Leonhart. In de eerste twee wedstrijden heb ik niet ge scoord, maar ik bleef staan en maakte tegen Koewacht twee doelpunten." Daarna klom Vyaene snel rich ting de kop van het topscorers klassement. De tegenstanders leerden hem steeds beter ken nen. „Je begon het wel te mer ken", zegt de spits, die al in no vember de eerste plaats van het klassement bereikte. „Soms werd er een mannetje op me ge zet, die me in de gaten moest houden. Vond ik best, het was al leen maar goed voor de ploeg. Dan had de rest meer ruimte. Kijk, sommige goals zijn echt van jezelf. Als je bijvoorbeeld een bal afpakt, een verdediger passeert en de bal er inschiet. Maar zeker de helft van de goals komt van je medespelers. Het is een verdienste van de hele ploeg. Ze gunnen me dit ook, net als dat ik het één van hen had gegund." Zoals bijna altijd heeft het suc ces van HVV ook zijn nadelen. Er wordt van allerlei kanten aan de veelal jonge spelers ge trokken. „Als iemand naar bij voorbeeld Steen zou gaan, zou dat geen verbetering zijn. Wij spelen volgend jaar ook in de derde klasse, maar als je ziet welke clubs interesse hebben, dan vind ik het alleen maar leuk. Het is een teken dat we goed hebben gepresteerd." SSV'65 Vyaene werd - opmerkelijk ge noeg - lang met rust gelaten. Vo rige week kreeg hij echter een te lefoontje van de nieuwe hoofd klasser SSV'65, dat al eerder Vyaenes maatje Jorden Takiddi- ne vastlegde. Morgen gaat hij op gesprek. „Ik zit goed waar ik zit, maar praten kan geen kwaad. Het is wel laat dat ze me hebben gebeld, dus ik weet dat ik geen eerste keus ben. Maar het kan een stap omhoog zijn. We zullen zien wat er uit komt." Een ding is zeker: Vyaene wil in de toekomst op het voor hem hoogst mogelijk niveau spelen. „Als betaald voetbal haalbaar zou zijn, zou ik er alles voor op zij zetten. Ik zou er echt alles voor doen." Zijn broer Niki, die foto Camile Schelstraete Vyaene op een afstandje gade slaat, weet dat het geen loze kreet is. „Ik ken maar weinig jongens die er zoveel voor doen als Jari. Hij heeft de mentaliteit van een sportman. Jari is gebo ren met een bal aan zijn voet, gaat er nog steeds mee naar bed en wordt er ook mee wakker." De eindstand van het Zeeuws tops corersklassement ziet er als volgt uit: 1. Jari Vyaene (HW24) 24 doelpunten, 2. Dennis de Nooijer (RCS) 22, 3. Dennie le Comte (Dui- veland) 21, 4. Patrick Vinke (Axel) 19, 5. Alex Meijer (Spui) en Erik de Rechter (Hoofdplaat) beiden 18, 7. Christiaan Boon (SSV'65), Ar jen Oostdijk (Temeuzense Boys), Mathijs Hage (Zierikzee), Mervin Niemantsverdriet (Vlissingen) en Evert van de Berg (HVV'24) allen 16, 12. Veli Eryüruk (AZVV), Gert-Jan Tierie (SKNWK), Dennis Buijs (Steen), Jelle de Vreeze (Aar denburg) en Bart Felius (Walche ren) allen 15. Annemarie van der Toorn geeft demonstraties op Horses by the Sea door Koen de Vries OUDENHOORN - Mensen die denken dat ze een onoplosbaar probleem met hun paard hebben, moeten nog even wach ten met wanhopen. Vrijdag en zaterdag zal Annemarie van der Toorn in Domburg in cli nics tijdens Horses by the Sea laten zien dat paarden vaak makkelijker dieren zijn dan ze lijken. De 44-jarige inwoonster van Oudenhoorn op Voorne-Putten is instructeur in opleiding aan de Monty Robertsschool. De En gelsman die meewerkte aan de film De Paardenfluisteraar heeft lesmethoden ontwikkeld om probleempaarden normaal gedrag te leren. Van der Toorn is roadmanager van de zondag 71 jaar geworden Engelsman en toerde de afgelopen zes we ken met hem door de wereld. Van Ohio in de VS ging het via IJsland, Noorwegen, Denemar ken en Zweden naar Duitsland, vanwaar ze gisteren naar huis reisde om even flink uit te rus ten. Eigen taal Vrijdag en zaterdag moet ze echter in Domburg weer aan de bak, waar ze zal laten zien hoe je onwillige paarden na enige tijd probleemloos in een trailer krijgt. „Je moet daar niet verhe ven over doen, want eigenlijk is het heel simpel", zegt ze. „Het gaat om de communicatie met het paard in zijn eigen taal. Uit gangspunt is dat je nooit ge- door Koen de Vries weid gebruikt. Je moet ze niet slaan, want dan lukt het de tweede keer helemaal niet meer. Het paard moet het fijn vinden iets voor je te doen." Het kost mensen vaak proble men om een paard in een trai ler te krijgen. Het overkwam ook Van der Toorn, hoewel het probleem bij haar iets anders lag. „Mijn paard ging wel de trailer in, maar zodra ik begon Net als in voorgaande jaren wordt ook nu tijdens Horses by the Sea een demonstratie polo gegeven. foto Lex de Meester te rijden, schopte het beest al les kapot, ook zijn eigen benen. Ik dacht dat het probleem onop losbaar was, totdat iemand in Engeland zijn gedrag binnen enkele dagen veranderde. Zo ben ik op het spoor van Monty Roberts gekomen." Inmiddels is ze vier jaar bij hem in de leer en volgende maand hoopt ze de zeventiende persoon in de we reld te worden die het trainers diploma van de school van de Engelsman in ontvangst mag nemen. Vertrouwensband In Domburg zal ze de methode van Monty Roberts uitgebreid laten zien. Van der Toorn de monstreert hoe je in korte tijd een vertrouwensband kweekt met een paard, dat het paard het dicht in jouw buurt pret tiger vindt dan veraf en hoe het leert van spanning af te komen. „Als hij dat kan, gaat hij zo de trailer in", voorspelt de paardentrainster. Als het goed is gebeurt dat binnen een half uurtje. „Ik heb het nu zo'n vijf- a zeshonderd keer gedaan en het is nog nooit mislukt. Ik denk dat het in Domburg ook gaat lukken, maar voor hon derd procent zeker ben je nooit." Annemarie van der Toorn vindt het dankbaar werk. „Ik heb mensen zien staan janken, ter wijl ze keken naar wat er gebeurde. Ze hadden jaren ge- tobt en alle hoop opgegeven. Binnen een half uur was hun probleem opgelost. Da's toch prachtig." DOMBURG - De organisatoren van een doorsnee paardenconcours zijn en kele weken bezig met het opzetten van hun evenement. De drijvende krach ten achter Horses by the Sea zijn ech ter niet tevreden met alleen spring-of dressuurwedstrijden. Zij zijn daarom al maanden bezig met de voorbereidingen op de vierde edi tie, van donderdag tot en met zater dag op het immense terrein aan de Prinseweg in Domburg. Horses by the Sea biedt veel sport, maar ook tal van andere activiteiten ter lering en ver maak. Om met de sport te beginnen: de dres suur- en springwedstrijden zijn inmid dels helemaal volgeboekt. In de vier dressuurringen komen 190 combina ties in actie en voor de springwedstrij den hebben 310 combinaties zich inge schreven. De deelnemers aan deze laat ste categorie moeten zich voorberei den op iets bijzonders: de ondergrond bestaat niet alleen uit gras, maar ook uit zand. Volgens Peter de Kam, voorzitter van het organisatiecomité, laten de regle menten deze innovatie toe. Sterker, ook het grootste concours ter wereld, het CHIO van Aken dat bijna gelijktij dig met Horses by the Sea wordt ge houden, experimenteert ook met ver schillende bodems bij de springwed- strijd. Net als de afgelopen jaren wordt het paardensportevenement donderdag geopend met clinics, 's Middags leert Lammert Haanstra de deelnemers de fijne kneepjes van het longeren, een onderdeel van het africhten van het paard, 's Avonds gaat het onder meer over atletiektraining voor paai'd en ruiter, een onderdeel van de sport dat plotseling sterk in de belangstelling staat. Over dit onderwerp praten onder meer de Duitsers Matthias Bojer en Karsten Lütteken, onderzoekers aan de Sport Hochschule van Keulen. In hun thuisland is dit een veelgevraagd duo, ook bij de vele toppers. Bojer en Lütteken zijn donderdag voor het eerst in Nederland om hun visie uit de doeken te doen. Middelburger Anton Engels vertelt het een en ander over de atletiektraining van ruiters. Na af loop is er een forumdiscussie. Vrijdag en zaterdag zijn er clinics van Monty Roberts International. Annema rie van der Toom van die organisatie laat de fijne kneepjes van de trainings methode zien, die onder meer wordt toegepast op de stallen van koningin Elisabeth. Daarnaast zijn er nog voor stellingen met Zeeuwse trekpaarden en schapendrijven. Naast al deze serieuze bezigheden is er ook plaats voor het wat 'plattere' amusement, in de vorm van de Thun der Boys. Zij geven zaterdagavond een wildwestshow. Vrijdag en zaterdag zijn er zoals gebruikelijk de polowed strijden, waarvoor een terrein van 330 bij 110 meter is gereserveerd. Informele wijze Bijzonder is de show die gegeven wordt door vijf Zeeuwse ruiters die allen uitkwamen op EK's of WK's. Hans Peter Minderhoud uit Westkapel- le, Laurens van Lieren en Thamar Zweistra uit Schore en Christiaan Pro voost en Marcelle de Kam, beiden uit Domburg, vertellen vrijdagavond al rijdend op informele wijze het een en ander over de tak van paardensport waarin zij uitblinken. Voor meer informatie zie www.horses- bythesea.nl. door Koen de Vries ZOUTELANDE - De zevende editie van het Hiltex Zeeland Open damtoernooi is sterker be zet dan ooit. De organisatie van het evenement dat van 14 tot en met 19 augustus in Sportpunt Zeeland in Goes wordt gehou den, heeft onder meer de num mers één tot en met drie van het laatste WK gestrikt. Aart Walraven, voorzitter van het organisatoiecomité, heeft niet eens alles uit de kast hoe ven halen om tal van toppers naar Zeeland te halen. „Naarma te het toernooi bekender wordt, melden de sterkere spelers zich zelf aan", vertelt hij. „Het blijkt dat ook topdammers graag naar Zeeland komen. Ik heb spelers zelfs nee moeten verkopen." De 63-jarige inwoner van Zoute- lande denkt dat de populariteit van het toernooi te maken heeft met de formule die gehanteerd wordt. Er worden net als vroe ger veel remises gespeeld, maar nadat de spelers de vrede heb ben gesloten wordt naar het aan tal schijven op het bord geke ken. Heeft de ene speler er één meer dan luidt de uitslag 1,01-0,99. Bij twee stenen meer wordt het 1,02-0,98. Walraven: „Ik weet dat de mees te spelers die formule zien zit ten. Vorig jaar nam na de prijs uitreiking Nederlands kam pioen Kees Thijssen het woord. Hij is normaal gesproken een stille jongen, maar wilde nu toch even zijn waardering uit spreken over het systeem: 'Het gebeurt vaak genoeg dat je je rot werkt en aan het eind toch maar één puntje overhoudt aan een partij. Met dit systeem vind je je inspanningen terug in de uitslag'." De praktijk van vorig jaar be wees dat het werkt. De finale tussen Ron Heusdens en de Let Misans eindigde in 1,01-0,99, waarna Heusdens de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen. Ook hoofdsponsor Pieter Hilde- ring van textielbedrijf Hiltex is content met de speelwijze. Plij ij Vise, België. Maasmarathon: Jaap van de Velde 3.23.57, Halve mara thon: Arthur Pouwelse 1.32.02, Martje Wisse 1.45.35. U.f.U'.UUblffE isnu vert al jaren voor veranderingen' Ijle in de damsport en ziet zijn in- spanningen in Goes gewaar-' deerd. En ook bij de wereld-1 bond FMJD is er beweging, Diej hanteerde bij het WK in Amster- dam een 'revolutionair' waarde- ringssysteem dat het Zeeland Open enkele jaren geleden al toe-j paste. Het huidige systeem gaat nog een stap verder en de speJ Iers zien er toekomst in. Absolute publiekstrekker is de, I Rus Tsjizov, die eind vorig jaar! zijn tiende wereldtitel pakte,De' nummers twee en drie van het WK, de Let Valneris en de Schwarzman zijn ook van de] partij. Ook de nummers één,-ir\f twee en drie van het laatste NK, komen in actie. Het'zijn Kee/r Thijssen, Ron Heusdens en Au- - ttel [0TS ke Scholma. Tenslotte speelt' ook de nummer één van Ik Zeeuws kampioenschap mei Bennie Provoost uit Aagtekei ke. Hij is na zijn recente succes-!; sen op het NK (zevende) en liet Barnsteentoernooi meer dan een volwaardig deelnemer. Er staan ook twee vrouwen de deelnemerslijst. Tamara Uilt Tanzjikuzjina beschouwt de Hil-jilerc tex Zeeland Open als een voorbereiding op de tweekamp om de wereldtitel, die ze een maand later speelt tegen de Oek- raiense Daria Tkachanko. Nina Hoekman is de andere deelneem ster. #c BSIï nals >?00l Rating Met in totaal zestien topspeler;' is het Zeeland Open niet alleen sterker clan ooit (gemiddelde Lni( toernooirating 1488, dertig pun ten hoger dan vorig jaar), het is waarschijnlijk ook het sterkste toernooi dat deze zomer in Ne- pde derland gespeeld wordt. Voor de wat mindere damgodea is er in Sportpunt Zeeland tradi tioneel ook plaats. Zij spelen der het open toernooi. En voor hei «er. grote publiek houdt wereldkanH ;dde pioen Alexei Tsjizov tijdens he; toernooi een simultaan. Woem- Lent dag 16 augustus vanaf 19.00 uur, kan op de Nieuwe Haven in Zie- hiphi rikzee iedereen die wil het tegeii- rertii hem opnemen. j p] M Lucky Day. 2-9-13-14-26-31 -34-38-43-44-47-49-54- 56-60-64-66-74-76-79. (onder voorbehoud) Landelijke competitie. Gemengd, zondag. Derde klasse. MLTC-DOS 5-3. ME: S. Huis in 't Veld-G. Lau 2-6 6-4 6-1, T. Slagboom-B. Dijkstra 2-6 3-6. VE: J. van den Dries-C. Schuitema 3-6 6-4 6-4, M. Ganseman-K. Dijkstra 7-5 6-0. MD: S. Huis in 't Veld/T. Slag boom-F. Sonnemans/G. Lau 5-7 7-5 2-6. VD: M. Ganseman/J. van den Dries-IM. Hillebrand/C. Schuitema 6-3 6-0. GD: J. van den Dries/T. Slagboom-K. Dijkstra/G. Lau 6-4 6-3, M. Flohil/S. Huis in 't Veld-N. Hillebrand/B. Dijkstra 2-6 4-6. Oud-Beijerland-MLTC 2. ME: P. Tjalma-D. van Hoof 0-6 1-6, H. den Har- tigh-O. Molopodis 7-5 6-0. VE: M. Pors-I. Weegels 6-4 3-6 4-6, A. van Dijk-L. Oranje 7-6 6-7 6-2. MD: H. den Hartigh/P. Tjalma-D. van Hoof/R. Barten 3-6 6-7. VD: A. van Dijk/M. Pors-L. Oran je /I. Weegels 4-6 2-6. GD: A. van Dijk/P. Tjalma-L. Oranje/R. Barten 1-6 3-6, H. den Hartigh/M. Pors-I. Weegels/O. Molo podis 6-3 6-3. Vijfde klasse. De Schel- de-Ludo et Emergo 5-3, DOS-Domburg 7-1, Souburg-Boskreek DOS 3-Halste- ren 2 2-6, Z/W Hoek-Zierikzee 3-5, Huls ter Ambacht 2-Smash Boz 2 1-7. Landelijke competitie. Mannen, zon dag, tweede klasse. Hartel 2-Bos- kreek 2-4. Enkelspel: A. Geilvoet-R. van Remortel 7-5 6-7 4-6, W. Gerlag-M. Flikweert 3-6 4-6, M. Bitter-B. van de Sande 2-6 3-6, M. Vlak-J. Verstraeten 6-4 6-1. Dubbelspel: W. Gerlag/M. Bitter -B. van de Sande/J. Verstraeten 7-6 6-3, A. Geilvoet/M. Vlak-R. van Remortel/M. Flikweert 6-0 2-6 4-6. 't Halve Maan tje-Oude Eik 3-3. Enkelspel: H. Schip- per-C. Kraall 2-6 5-7, D. van 't Westein- de-R. Karremans 3-6 6-2 2-6, J. Moer- land-M. van Leeuwen 6-7 6-4 6-3, R. van der Wel-M. Karremans 7-6 6-3. Dubbel spel: H. Schipper/D. van 't Westein- de-M. van Leeuwen/C. Kraall 6-1 6-7 MERHNBACH - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamste- de liet dit weekeinde de wed strijd om het ONK in Halle aan zich voorbij gaan en trok naar het Oostenrijkse Merhnbach. Daar was een wedstrijd in het kader van de ADAC Masters (open Duits kampioenschap). De veertienjarige crosser komt daarin uit de Junioren Cup. Boot oveiieefde zaterdag de kwalificaties. Daaraan deden 78 crossers mee, veertig van hen mochten zondag de twee man ches rijden. In de eerste manche bleef Boot buiten de punten, maar in de tweede manche reed hij zich naar de veertiende plaats, waardoor hij wel punten verdiende. Mark Boot: „Dit was een leerzame wedstrijd." 6-4, R. van der Wel/J. MoerlandR; Karremans/M. Karremans 2-6 6-7. Der de klasse. De Zoom 2-Souburg 3-3 Enkelspel: S. Huijsmans-M. de Witte6-i 7-6, J. Vanwesenbeeck-R. Thielen 6-L 7-6, R. van der Klis-J. Wiggers 4-6 6-11 5-7, P. Potter-A. Kuijl 5-7 6-3 5-7. Dubbï^ spel: J. Vanwesenbeeck/B. Hup- üi I mans-M. Ketting/A. Kuijl 6-2 6-4, R. der Klis/P. Potter-J. Wiggers/M. dela te 6-7 6-7. Oud-Beijerland-'t Halre Maantje 2 3-3. Enkelspel: M. Sale: L V; van Buren 6-1 6-0, S. Singor-P. va* Driel 3-6 1-6, P. Lagerwij-I. Walraven25 0-6, M. Katoen-R. van der Wel 6-3 6i1 Dubbelspel: M. Sala/J. van Bijs») veld-S. van Buren/R. van der Wel 6-1, 6-1, S. Singor/M. Katoen-P. van Drie'' Walraven 4-6 6-3 5-7. Vierde klasse. Halsteren-Duiveland 6-0. Enkelsp: iCljf W. Adriaansen-M. Passchier 6-1 64, F den Engelsman-H.J. Goedegebure 6-i 6-2, S. van der Peet-M. Lodewijk6-32-5; 6-1T. van Meel-M. Vreeke 6-2 6-3. Dub belspel: T. van Meel/W. Adriaan. sen-H.J. Goedegebure/M. Vreeke 6< 6-4, F. den Engelsman/S. van dei :t Peet-M. Passchier/M. Lodewijk 6-3 7-6.- ;dste Vijfde klasse, 't Halve Maantje 3-Uni ted Service 3 6-0, Souburg 2-Axel 2-4,1 Halve Maantje 4-De Bongerd 0-6, Kapel- le-Roosendaal 4 5-1. Landelijke competitie. Vrouwen, zondag, eerste klasse. Leeuwen bergh-Duiveland 4-2. Enkelspel: ™g Fleury-A. Kouwenberg 6-4 6-4, J. Coel- litge zee-IBuijs 6-3 6-3, C. Ardon-L Vei* braak 2-6 3-6, N. van Wijkvliet-D. ver der Horst 7-6 6-3. Dubbelspel: Fleury/C. Ardon-A. Kouwenberg/L. Ven braak 1-6 6-4 6-2, J. Coetzee/N. vanWijH ui vliet-l. Buijs/D. van der Horst 6-7 35- DOS-Wever Out 4-2. Enkelspel: A. Hc: stede-M. Brugman 1-6 6-3 7-6, A.P* £"0i pers-L. van der Linden 6-4 7-6, M. Klos cjpg terboer-J. Bakker 6-7 4-6, S. SiegersA Heije 6-7 7-5 6-1. Dubbelspel:_A Hofstede/A. Pijpers-M. Brugman/J." [Ooi «el ker 1-6 6-3 6-4, S. Siegers/M. Klooster iden/A. Heije 6-4 'A boer-L. van der Linden/A. Heije 1-6. Tweede klasse. Zundert-Zierik zee 2-4. Enkelspel: D. Sprenkels-S.Kei Damme 5-7 6-3 3-6, J. van Dorens len-A. Roda 6-0 7-5, I. Wolt-C. Kerkhc.:- 2-6 6-3 6-7, S. Pot-L. de Graaf 0-6 3-5] Dubbelspel: D. Sprenkels/I. Wolt-S.vü i w Damme/A. Roda 6-3 1-6 6-3, J. v» Doremalen/S. Pot-C. Kerkhove/L. 4? Graaf 5-7 6-1 4-6. Termoli. Ronde van Italië, ProTour. Negende etappe, Francavilla AIM*" re-Termoli: 1. Vaitkus (Lit) 132 km 3.05.13 (42,760 km/u), 2. Bettini (ItaL Pollack (Dui), 4. McEwen (Aus), 5. bert (Bel), 6. Botsjarov (Rus), 7. (Ita), 8. Richeze (Arg), 9. Duque 10, Spezialetti (Ita), 22. Cunego (Ita), Basso (Ita), 32. Savoldelli (Ita), 45, tink, 48. Ullrich (Dui), 56. Clement, 1 Ardila 5.19, 137. De Maar 7.01,156, Kort 8.29, 180. Engels 8.29. Algeniet klassement: 1. Basso 34.46.30,2. JoS Enrique Gutierrez (Spa) 1.34, 3, Cune 1.48, 4. Savoldelli 2.35, 5. Gonts (Oek) 2.43, 6. Di Luca (Ita) 2.48,7. SimO ni (Ita) 3.20, 8. Caruso (Ita) 3.23, 9, nielson (VSt) 3.31, 10. Rubiera |f 3.39, 49. Eltink 15.41, 54. Ullrich 1f 63. Engels 23.02, 86. Clement 33.0, 113. De Maar 39.13,146. De Kort50.511 Heerhugowaard. Olympia's Ton Tweede etappe, Noordwijkf hout-Heerhugowaard: 1. Bozic L 168 km in 3.39.37, 2. Bos (Ned), 3. mann (Ned), 4. Vancoillie (Bel), 5. dags (Dui), 6. Jos Pronk (Ned). I meen klassement: 1. Bozic 7.13.09- Terpstra (Ned) 0.01, 3. Flens (Ned) 4. Van Emden (Ned) 0.03, 5. Strc- (Ned) 0.06, 6. Jos Pronk 0.07. Salou. Ronde van Catalonië, Tour. Eerste etappe, Salou-S individuele tijdrit: 1. Cancellara L1' 12,6 km in 14.55, 2. Karpets (Rus)O.O 3. Brajkovic (Slv), 4. Hunter (ZAf),5 tero (Col) 0.05, 6., Peron (Ita) 0.08, Erik Dekker 0.19, 30. Posthuma 0.30, Tankink 0.43, 71. Scheuneman 0-47, Gïling 0.50,110. Van Heeswijk 0.58, èi den lias iitnl add itorii node toer toe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38