Het nieuwe museum In Zeeland: Terra Maris'! PZC Zit jij in groep 7 of schrijfwedstrijd Heb je nog meer vragen? Jouw juf of meester heeft van de PZC informatie toegezonden gekregen op school. Neem deze krant mee naar school en vraag of je mag meedoen! Exclusieve aanbiedingen en kortingen voor abonnees van PZC Algemene voorwaarden abonneevoordeel Niet in combinatie met andere aanbiedingen. Geen korting achteraf op reeds betaalde kaarten. Alleen bonnen van krantenpapier worden in behandeling genomen. PZC is niet verantwoordelijk en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor het gebodene en de financiële en administratieve afwikkeling bij de deelnemende organisaties Wijzigingen in de spelregels, data, aanvangstijden en geldende prijzen zijn te allen ti|de voorbehouden. Prijzen worden uitgegeven zolang de voorraad strekt. PZC BV gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Zie het. colofon van PZC voor meer informatie. In het voormalige Zeeuws Biologisch Museum is het nieuwe museum voor natuur en land schap Terra Maris gerealiseerd. Terra Maris is gevestigd in de voormalige Orangerie van Kasteel Westhove te Oostkapelle. In Terra Maris wordt op een gevarieerde en levendige wijze het verhaal van het landschap en de natuur van Zeeland verteld. Wind en water, maar ook de mens hebben het landschap van nu vormgegeven. Daarbij horen ook unieke natuurwaarden, die uitgebreid aan bod komen. Niet alleen in de binnenexpositie, maar ook in de grote landschapstuin, waarin bijvoorbeeld een duingebied en een Walchers heggenlandschap zijn aangelegd. Terra Maris ligt aan de rand van het prachtige bos- en duingebied De Manteling, op slechts 750 meter van het strand en is daarom ook een ideaal startpunt voor een heerlijk dag uit! Terra Maris is een museum dat geen enkele bewoner van de provincie Zeeland mag missen. Na een bezoek aan Terra Maris zal het echte Zeeuwse landschap een open boek voor u zijn en geniet u nóg meer van onze prachtige provincie. het alfabet van Zeeland Adres gegevens: Terra Maris Duinvlietweg 6 4356 ND Oostkapelle Telefoon 0118 582620 Website: www.terramaris.nl Geopend: - Mei t/m oktober dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur - November t/m april woensdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur De kortingsactie loopt van juni t/m augustus. Deze actie is niet geldig in combinatie met andere kortingsacties! Naam Handtekening: Abonneenummer: (indien bekend) Alleen originele, volledig ingevulde bonnen worden geaccepteerd. Uw gegevens worden enkel gebruikt voor de administratie van de PZC. Bon inleveren bij entree Terra Maris. De kortingsactie loopt van juni t/m augustus Zie voorwaarden elders op deze pagina. De dertig beste artikelen worden eind van dit schooljaar m een speciaal minikrantje gepubliceerd in de PZC. Het beste artikel wordt beloond door Het Zeeuwse Landschap met een gratis exclusieve kinderexcursie voor de hele klas door het dan pas geopende Zeeuwse Museum voor natuur en landschap Terra Maris, inclusief de busreis. De volgende beste negen artikelen worden beloond met het prachtige boek 'Zeldzaam Zeeuws'. Je schrijft je artikel in Word, max. 300 woorden. •Vermeld er duidelijk je naam, leeftijd, groep, school en schooladres bij. Mail het naar marketingcommumcatie@pzc.nl Stuur de tekening op naar PZC, t.a.v. de afdeling Marketing, Postbus 3229, 4800 MB in Breda. Zet achter op de teke ning ook je naam, leeftijd, groep, school en schooladres. Aanleveren voor 9 juni! Een vakkundige jury beoordeelt de inzendingen. Op de voorpagina van dit katern Buitengebied staat een leuk artikel over plaatsnamen en de herkomst ervan, dus waarom ze heten zoals ze heten. Dit artikel is geschreven in het kader van het 70-jarig jubileum van de Stichting Het Zeeuwse Landschap. Vanwege het jubileum hebben de PZC en Stichting Het Zeeuwse Landschap een leuke opgezet voor jou als leerling van groep 7 of 8 van de basisschool in Zeeland. Verzin zelf een naam voor jouw woonplaats. Leg die verzonnen naam uit in een redactioneel artikel. Het moet wel een krantenartikel zijn, geen opstel (zie de aanwijzingen op deze pagina). Je kunt het artikel met een klasgenoot schrijven, je kunt het alleen doen, of klassikaal. Een artikel begint met een pakkende kop. Dat is de titel van j verhaal. Een kop is kort en nodigt uit om te lezen. Dus vat je goed samen, of gebruik een zinnetje uit je artikel dat grappig is, spannend, waardoor mensen het gaan lezen. Creditline Op deze regel schrijf je wie het artikel heeft geschreven: Door 'J j- en daarachter je voor- en achternaam. Inleiding Een goede inleiding is een samenvatting van de rest van het ver- I haal en maar een paar regels lang. Begin je inleiding met de echte. 1 plaatsnaam waarover jouw artikel gaat. Artikel Schrijf dan de rest van je artikel. Maak zinnen niet te lang. Gebruik geen moeilijke woorden. Let erop dat anderen het moeten kunnen begrijpen, maar dat de lezer het ook leuk moet vinden om te m lezen. Denk hierbij de aan de 5 W's en de H uit de journalistiek: Wie, Wat, Waar, Waarom. Wanneer en Hoe? Afs ,;e je verhaal hebt .;|3 geschreven, moet er in het artikel antwoord zi;n gegeven op deze vagen. Dan is het compleet. Foto-onderschrift De 'oto ivoor jou de tekening) heeft een -egel foto-onderschrift jij met een verklarende tekst. Ook wordt de fotograaf of tekenaar j genoemd (tekening, naam) Teken in kleur een zo origineel mogelijk plaats- naambord met jouw verzonnen naam erop natuurlijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28