ROVINCIALE ZEE! Hirsi Ali is geen Nederlandse Top Th nik n I Nederlanders vaak onvoorbereid op reis PZC Wrakstukken City of Benares gered van definitieve ondergang Aspirant-agent niet fit genoeg voor taak ruftcu PLASMA LCD TV ■VERSCHOORE Positie Kamerlid door besluit minister Verdonk hoogst onzeker Voor 3 miljard aan fraude met documenten Geen openheid bij missie Uruzgan Convenant Borssele deugt nog niet Huntelaar: geen huilverhaal nmer: ■fWElïDUlST nnioRA •EN HAAG - Eén op de vijf mensen die politieagent willen worden, valt af bij de fitheids- lest. Van de ongeveer achtdui zend aspirant-agenten die sinds november 2004 de test hebben edaan, zakten vijftienhonderd iandidaten. M Uit cijfers van de Politie Acade mie blijkt ook dat er meer vrou- wen afvallen dan mannen. Van de mannen haalt 17 procent de 'de scores niet. Bij de vrou wen zakt 21 procent voor de fit- leidstest, het zogenaamd. Fysiek lotorisch Onderzoek (FMO). )e Politie Academie is nochtans tevreden over de cijfers. „Door de nieuwe test vallen nog maar reinig mensen af tijdens het i.l sportgedeelte van de opleiding", iddus woordvoerder Peter Cor- piari nelisz „Dat was vroeger wel an- 2,ni ders. Toen hadden we tijdens de opleiding nóg een paar procent e<! Uitvallers. Die mensen waren och niet fit genoeg." De vorige lest toetste vooral de basiscondi- jie. Comelisz: „De nieuwe toets is veel meer gericht op de in- Spanningen die een agent in de uitvoering van zijn functie daad werkelijk kan verwachten." )ver de fitheid van politiemen sen die al in dienst zijn, is nu nog weinig meer bekend dan jlat die terugloopt. GPD Zwemster Inge de Bruijn (tweede van links) gaf gisteren het startsein reiding. Ook nodigde zij een willekeurige terrasbezoekster uit in een zoeken. door Joeke Berg DEN HAAG - Veel Nederlan ders krijgen tijdens hun vakan tie te maken met problemen die voorkomen hadden kunnen wor den als zij zich vooraf beter had den voorbereid. Zo heeft 23 pro cent van de Nederlanders wel eens onnodig een ziekte opgelo pen op vakantie. Dat bleek giste ren uit een onderzoek van bu reau MeMo2 in opdracht van het ministerie van Buitenlandse Zaken, onder bijna negenhon derd Nederlanders. Avontuurlijke reizigers berei den zich vaak beter voor dan minder avontuurlijke toeristen. Bij de avonturiers staat de vei ligheidssituatie op reis echter Advertentie ben abonnee pam: w po; w huisnu °«e bon ir gevuld mlèyêren bij onder- taande ve kooppunten. U ontvangt 5,00 ko» ting op een boek uit de -delige Top' Thrillers Collectie. Norm. prijs 8,95 e deelnemende boekhandels Voor abonnees; mnv.tojrTknllmcojJecfie.'fil I g| §1 f - Ï'-Mt het alfabet van Zeeland niet voorop, waardoor zijn va ker in de problemen komen. Het onderzoek is uitgevoerd ter gelegenheid van de lancering van de Wijs op reis campagne 2006. Met deze campagne met als thema Doe voor vertrek de bestemmingscheck wijst het mi nisterie Nederlandse reizigers op het belang van een goede voorbereiding. Zwemster Inge de Bruijn gaf gis teren het startsein voor de cam- pagne.Uit het onderzoek blijkt dat 10 procent van de onder vraagden op vakantie te maken kreeg met criminaliteit door ge brek aan voorbereiding. 9 Pro cent kwam in de problemen met de geldende normen en waarden in het vakantieland. Vrouwen blijken zich beter voor te berei den dan mannen op mogelijke ri sico's. Trend Het onderzoek bevestigd vol gens het ministerie de trend dat meer Nederlanders avontuurlij ker met vakantie gaan, in de pro blemen raken en de hulp inroe pen van het ministerie. Reizi gers blijken beter dan vroeger in staat om gangbare problemen zelf op te lossen, maar informe ren zich minder over bijvoor beeld inentingen of de geldende normen en waarden van hun va kantieland. Bijna driekwart van de onder vraagden boekt vaak een vakan tie via internet, 41 procent maakt gebruik van een reisbu reau. Bij het plannen van een reis kijkt men eerder naar de la ge kosten en het aantal zonuren dan naar de veiligheid in het va kantieland. Slechts 6,6 procent van de reizi gers informeert voor vertrek naar de criminaliteit in het land. Een op de vijf wil uitslui tend naar een land dat 100 pro cent veilig is. ANP voor de campagne, door op en rond het Plein in Den Haag voorbijgangers te informeren over reisvoorbe- riksja plaats te nemen en haar geplande vakantiereisdoel van dit jaar op de website wijsopreis.nl op te foto Cees Zorn/GPD door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Bij werk zaamheden voor de versterking van de zeedijk van Westkapelle zijn gisteren wrakstukken van de in 1911 vergane City of Bena res naar boven gehaald. Het was een Finse ijzeren driemaster, die in de nacht van 30 september van dat jaar tijdens een storm op de kust liep. Reddingswerkers uit Westkapel le redden een aantal opvaren den. De wrakstukken, onder an dere een boegspriet en anker, worden spoedig tentoongesteld in de tuin van het Polderhuis van Westkapelle, het dijk- en oorlogsmuseum. Dat deelt M. Daenen van het project Zeewe ring mee. Het waterschap Zeeuwse Eilanden, Zeeuws-Vlaanderen en Rijkswa terstaat werken samen aan het project Zeewering. De gezonken bark lag vlak bij restaurant de Westkaap in het water. Bij extreme lage water stand waren delen zichtbaar. Door het werk aan de kustver- sterking zou het schip onder een laag brokstenen verdwijnen. „De geschiedenis van deze scheepsstranding leeft nu toch nog voort", zegt H. Westerbeke van het Polderhuis over de red dingsactie, katern Zeeland restanten houden geschiedenis levend De boegspriet van de in 1911 vergane City of Benares. foto Ruben Oreel 248e jaargang no. 115 dinsdag 16 mei 2006 los nummer 1,25 Wolkenvelden en perioden met wat zon.Zo goed als droog en vanmiddag temperaturen rond 18 graden. VLISSINGEN internet: www.pzc.nl Lr Fred van Essen JEN HAAG - WD'er Hirsi jli is volgens minister Ver- donk (VVD) geen Neder landse, doordat zij indertijd bij haar asielaanvraag en haar naturalisatie heeft ge- Daardoor zou zij iiuuil werkelijk het Neder- landerschap hebben verwor- ven. Dat betekent dat haar „_rkan worden inge trokken en dat zij het Ka- S merlidmaatschap illegaal R« zou bekleden. Eiiiï Onder leiding van die dienst Kerken sinds april dit jaar ver scheidene opsporingsdiensten J» amen in het zogenoemde Exper tisecentrum identiteits- en docu- Eentenfraude op luchthaven Schiphol. Het doel is kennis en xpertise te bundelen om zo raude beter aan te kunnen pak ken. ANP Bronnen rond de partijtop van de WD zeiden in reactie op Ver- donks bekendmaking" dat Hirsi Ali vandaag haar Kamerlid maatschap met onmiddellijke in gang zal neerleggen. Verdonk trekt haar conclusies uit onder zoek en op basis van een uitzen ding van het tvprogramma Zem- bla van afgelopen donderdag. De van oorsprong Somalische Hirsi Ali bleek te hebben gelo gen tijdens haar asielaanvraag. Zo kwam Hirsi Ali in 1992 niet direct uit Somalië maar via Ke nia en Duitsland naar Neder land. In dergelijke gevallen hoort een vluchteling in die lan den asiel aan te vragen. Interview Verdonk liet haar besluit gister avond tegen 22 uur bekend ma ken, vlak voor een televisie-in terview met Hirsi Ali zou wor den uitgezonden in het program ma Nova. In het interview ver klaarde Hirsi Ali haar eerder op de dag bekend gemaakte beslis sing de Tweede Kamer al de ko mende zomer te verlaten en Ne derland de rug toe te keren om per september in dienst te tre den van cle Amerikaanse conser vatieve denktank American En terprise Institute (AEI). Ali had de datum van indiensttreding ongeveer een half jaar ver vroegd; aanvankelijk wilde ze pas in het voorjaar, vlak voor de Kamerverkiezingen vertrekken. De directe aanleiding voor die versnelling was volgens Ali dat ze na een rechterlijke uitspraak haar Haagse appartement per 27 augustus moet verlaten. Onderkomen Het bedreigde Kamerlid was het zat dat ze in Nederland weer naar een nieuw onderkomen op zoek zou moeten. Daarop vroeg Hirsi Ali het AEI om eerder te kunnen beginnen. De ophef van de afgelopen dagen over haar verblijfsstatus in Nederland zou geen rol van betekenis hebben gespeeld. Die situatie verander de gisteravond nadat Verdonk de mogelijke intrekking van haar paspoort bekend had ge maakt. Binnen de VVD is ge schrokken gereageerd op de mo gelijk vergaande gevolgen. Even na elven zeiden bronnen rond de top dat Hiris Ali's Kamerlid maatschap vandaag meteen zou worden beëindigd. GPD pagina 4 vertrek is logische stap AMSTERDAM - In Nederland [rordt er jaarlijks voor 3 miljard euro aan fraude gepleegd met vervalste identiteitspapieren als paspoorten en rijbewijzen. Dat meldde gisteren een woordvoer der van de Koninklijke Mare chaussee. Deze DVD is voor de normale prijs van 9.95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor voorletters' nummer: poslco i plaats: J telefoon. i (post)bankrekeningnummer: i Kijk op wvAv.pic.nl/abonneien, bel gratis i 0800-0231231 of stuur deze bon naar. i PZC. afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713,1460 WB Goes rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen - proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20.55)". Cl per kwartaal met automatische incasso 59,75)". O per jaar met automatische incasso (€229.20)". met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland Het ministerie van Defensie had toegezegd open te zijn je gens journalisten over de missie in Uruzgan. De praktijk laat echter een heel ander beeld zien, zo ondervindt Ha- rald Doornbos. Alleen al de opmerking 'warm, hè' naar twee Nederlandse soldaten op een terrasje in Kandahar kwam de correspondent op een repri mande te staan. De meerdere keren aangepaste overeenkomst over slui ting van de kerncentrale Borssele in 2033 deugt nog steeds niet. Door een te elfder ure aangebracht artikel lijkt de Staat onnodig risico te lopen op het betalen van een fikse schadevergoeding. Dat constateert de parlementsadvocaat. De sluitingsdatum komt gf; er echter vrijwel zeker niet door in gevaar. Klaas Jan Huntelaar baalt stevig dat hij niet met Oran je mee gaat naar het WK voetbal in Duitsland, maar blijft er - zoals altijd - nuchter onder. „Ik heb geen trek in een huilver haal. Dit moet ik gewoon accepteren", zei de Ajax- spits tijdens het trainings kamp van Jong Oranje, waarmee hij naar het EK in Portugal gaat. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23, 24, 25 en 27 (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Normale prijs 9,95 bruncj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1