Restant houdt geschiedenis levend Gezinnen verdienen steun bij opvoeding Alle essentiële vetzurem 3-6-9 in 1 capsule. Omega Combi Gewonden bij aanrijding Axel Wrakstukken City of Benares gaan naar museum Brogan l^er lispel ...NU OOK IN MIDDELBURG Pronto Wonen is de leukste Swoonformule van Nederland. houdt u van binnen en van buiten jong en gezond! Bevat alle belangrijke omega vetzuren (3-6-9) Met o.a. visolie, lijnzaadolie en vitamine E Beschermt de huid tegen veroudering Goed voor hart en bloedvaten Ondersteunt de vitaliteit van spieren en gewrichten Goed voor geheugen en concentratie GRATIS BOEKJE OVER VETZUREN Visolie Visolie bevat omega-3 vetzuren EPA en DHA. Deze vetzuren spelen een belangrijke rol voor de ogen en het zenuwstelsel. Maar voorat bij het gezond houden van hart- en bloedvaten en het in conditie houden van de huid. Omega Combi bevat uitsluitend zuiver geconcentreerde olie, afkomstig uit vette vis (zalm, makreel, sardine en haring uit de Stille Zuidzee en Indische Oceaan). www.omegacombi.nl AANBIEDING VAN DE WEEK 1 verpakking Omega Combi® (50 st.) van €j6ï9? VOOr 14,95 i voordeelverpakking Omega Combi®(loost.) voor 24»95 Uw voordeel 8,95 Omega Combi 3-Junior (120 St.) van 12,95 voor 9»95 NIEUW van Omega Combi: Omega Combi 3-Junior Gunstige invloed op druk gedrag Verhoogt de concentratie Verbetert de leerprestaties Met een frisse lemon taste Brengt uw kind tot rust. De kortingsbon kunt u inleveren bij: dinsdag 16 mei 2006 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Gezinnen ver dienen ondersteuning om opvoe ding, werk en studie te combine ren. Het behoeft maatwerk om ouders die kinderzorg tijdelijk boven werk en inkomen stellen financiële armslag te geven en geschikt voor de arbeidsmarkt te houden. Bovenal: bewaak de sociale sa menhang van het aloude 'dorp' in woonwijken. Gemeenten kun nen immers voorspellen wan neer een wijk te eenzijdig gaat vergrijzen en gezinsonvriende lijk wordt. Dat waren de aanbevelingen gis teren na het debat bij welzijnsor ganisatie Scoop in Middelburg over de voorwaarden die nodig zijn om van Zeeland het perfec te gezinsland te maken. Onder wakend oog van gedeputeerden H. van Waveren (ruimtelijke or dening) en G. van Heukelom (jeugdzorg) werd met een aantal ouders en enkele wethouders verkend welke obstakels gezin nen vandaag de dag tegenzitten. Want, stelde Van Heukelom, jeugdbeleid kan evengoed ge zinsbeleid zijn. Bovendien wil het provinciebestuur door het aantrekken van gezinnen de Zeeuwse bevolking een nieuwe impuls geven. Inleider P. Cuyvers, overheids adviseur in onder meer de Ne derlandse Gezinsraad en Opera tie Jong, ontkrachtte een aantal 'mythen' over de veranderende samenleving. Nog altijd krijgt 43 procent van de vrouwen drie of meer kinderen. Veertien pro cent houdt het bij één kind. Vijf tien procent is kinderloos. Het aantal scheidingen is hoog, maar vooral onder samenwonen den en paren zonder kinderen. Echtparen met kinderen schei-, den in een achtste van de geval len. Drie procent van de vrou wen heeft kinderen van meerde re partners. Daarentegen heeft 82 procent kinderen van één man. Grote gezinnen waren vroeger even zeldzaam als nu, betoogde Cuypers. De hoge kindersterfte droeg daaraan bij en onder de toegenomen welvaart worden ge- zinnen kleiner. „Dat zie je nu al na één generatie bij allochtone gezinnen." En vrouwen, moede of niet, dragen door de tijd heen gemiddeld steeds een kwart bij aan het gezinsinkomen. Het probleem is dat ouders moe ten kiezen uit drie kwaden, stel de Cuyvers: meer tijd voor ét kinderen maar minder geld ver- dienen; meer geld maar de kin deren uitbesteden of een combi natie en tekort komen aan rus: Allerwegen is het nadeli» schetste hij. Volledige professionele opvang voor twee kinderen kpst driedui zend euro per maand, terwij een wouw er gemiddeld nog geen vijftienhonderd verdien! aan betaalde arbeid. Vanuit de ouders kwam kntiek op de autonomie op de scholen, die te weinig doen om overblij ven tussen de middag-en na schoolse opvang makkelijker te maken. Immers, als kinderen overblijven en na de boterhas weer aan de les gaan maken 2e meer schooluren dan het onder- wijscurriculum toestaat. Hei geen resulteert in periodieke schoolwije dagen waar ouden geen professionele opvang voor kunnen boeken. Nog buiten rege lingen voor vakanties en les vrije) dagen die elke school voor ziel kan bepalen. Maar het is aan de ouders, niet de overheid, met scholen te bespreken, vona E. Walrave, wethouder van Vlis- singen. AXEL - Twee inwoners van Axel zijn zondagmiddag bij een aanrijding in hun woonplaats ge wond geraakt. Een 47-jarige automobiliste ui! Axel reed in cle Van Middelho- venstraat een 25-jarige automo bilist uit dezelfde plaats aan. Df man en een 28-jarige mede-inzit tende liepen bij de botsing letsel op. De bestuurder had een lit' te hoofdwond, zijn passagier liep verwondingen aan het been en nekklachten op. Geef educatie een kans. Edukans! edukans wvvw.edukans.nl Giro 515 Amersfoort Edukans isdcontwikkelingsafganhaiicvoorkansiijkonilaiv/ijs. door Edith Ramakers WESTKAPELLE - „Is het de Be nares of de City of Benares?", vragen twee vrouwen zich af. Zij laten hun hond uit op de dijk van Westkapelle waar ge werkt wordt aan de kustverster- king voor het project Zeewe ring. Dijkwerkers hebben wrak stukken boven water gehaald van een vergane boot. Het zijn delen van een boeg, de spriet en een anker van de City of Bena res. Twee jongens, Pim Peene en Harm Dingemanse, uit Westka pelle geven opheldering over de roestige vangst. „Het is zeker de City", zeggen ze. Dat andere schip, de gewone Benares, is in 1966 vastgelopen voor de kust van Westkapelle en een tijd daarna afgevoerd. Pim en Harm wijzen op de verroeste boeg spriet, die op de kant ligt. Jaren lang stak de spriet bij laag wa ter boven het water uit, vlakbij dijkpaviljoen de Westkaap. „Nu je het van dichtbij ziet, krijg je een indruk hoe het schip eruit moet hebben gezien. Ik denk dat het op de Schorpioen leek. Dat was ook zo'n stalen schip met een forse spriet van voren", zegt Harm. De studenten van de Zeevaart school in Vlissingen volgen de werkzaamheden aan de kust op de voet. Twee, drie keer per dag komen ze even langs. „Het zou het mooiste zijn geweest als het schip daar had kunnen blijven liggen. Maar als er voor de dijk versterking stenen bovenop wa ren gegooid, dan was het toch verdwenen. Dus is dit wel een goede oplossing." De brokstuk ken worden binnenkort naar het Polderhuis in Westkapelle, het dijk- en oorlogsmuseum ge bracht. Daar kan de geschiede nis van de scheepsstranding ver teld worden. „Hier liggen heel wat wrakken in het water", weten ze. „Want het kan hier tekeergaan." Ze praten over de Pax, die vergaan is voor de kust van Westkapelle. En de Benares. Dat was een Zweeds vrachtschip, dat 27 Pim Peene (rechts) en Harm Dingemanse bij het anker van de City of Benares. foto Ruben Oreel maart 1966 ter hoogte van het Kasteel van Batavia op de kust liep. Storm „Dat was tijdens een vreselijke storm", herinnert Huib Wester- beke van het Polderhuis zich. „Ik woonde toen vlak achter de dijk en deed 's ochtends de gor dijnen open en zag de masten van het schip boven de dijk uit steken. We wisten niet wat we zagen. We hadden niets van de stranding gehoord." De lading van de Benares kon nog gedeel telijk gered worden. „Daar zat wol in, veel wol en messen", zegt een wandelaar. „Mijn man en zijn vader hadden een vracht wagenbedrijfje en die reden af en aan met vrachtjes naar Vlis singen, waar de spullen van het schip in een loods werden opge slagen. Het was Pasen toen het schip strandde." Zij herinnert zich dat Westkappelaars, die een vrachtwagen hadden, met vrachtjes heen en weer reden. „Iedereen wilde wel wat extra verdienen. Dus mensen met bij voorbeeld een zandwagen ver voerden ook spullen uit de boot." Toen alles veilig opgebor gen was in de Vlissingse loods ging het gebouw in vlammen op. „Dat was een ongelukje, zeiden ze toen. Tsja, de hele lading, of dat wat er nog van over was, was verbrand." Over de geschie denis van dat schip én de drie master, de City of Benares, is heel wat opgeschreven. West kappelaars gingen in 1911 het water op tijdens de storm en red den opvarenden van de City of Benares. Westerbeke verwacht dat het verhaal van het oude schip levendiger wordt, zodra de restanten in de tuin liggen. „De City is een belangrijk schip geweest voor Westkapelle. Het hoort bij Westkapelle en mis schien wel bij de identiteit van het dorp." Evenwicht tussen mens en natuur is onmisbaar voor het voortbestaan van al het leven op onze planeet. Maar de laatste honderd jaar is de balans wreed verstoord. Greenpeace doet daar wat aan. Met educatie, onderzoek, lobby en, als dat niet helpt, met actie. Steun ons en word donateur. Ga naar www.greenpeace.nl of maak uw gift over op giro 44. *Op onze jeugdsite Apel$°ppert vind je nog meer informatie. Daar kun je je ook aanmelden voor ons digitale jeugdblad ApeNootje. Meer informatie? Ga naar WWW.aap.nl Brogan zwierf rond achter het stadion van FC Utrecht De Utrechtse Dierenambulance haalde hem op en bracht hem naar Stichting AAP. Nu woont Brogan gezellig in een groep van 7 stinkdieren. Stichting AAP vangt veel dieren zoals Brogan op, die gesmokkeld, gevonden of weggedaan zijn. AAP vindt dat uitheemse wilde dieren niet gebruikt moeten worden voor het plezier van mensen, bijvoorbeeld in circussen of als huisdier. Middelburg: Drogisterij De Rode Pilaren, Lange Delft 121 Vlissingen: Drogisterij De Rode Pilaren, Walstraat 91 EN VANAVOND AL IN HUISI OPENINGSTIJDEN ma. 13.00 - 18.00 uur di. en wo. 10.00 - 18.00 uur do. en vr. 10.00 - 21.00 uur za. 09.30 - 17.00 uur I Dus kom snel langs en maak op een heel I voordelige manier kennis met Pronto Wonen!!! PRONTO WONEN MIDDELBURG Mortiereboulevard 16 4336 RA Middelburg telefoon: (0118)41 45 04 telefax: (0118)44 12 35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14