Biljarters zeuren over systeem PZC AZVV wil zich niet rijk rekenen Het EK is voor De Bruijn al bijna voorbij Cas Hubregtse werd als voetbaltrainer verguisd en bejubeld KNVB ziet bestand van arbiters groeien II z23 Oude discussie laait weer op bij EK driebanden in Antalya Zeeuws-Vlaamse jeugd onder 21 klopt RBC -19 Hingis naar kwartfinales Berlijn Bruguera en Rios naar Eindhoven Sluiter is het winnen verleerd Okken moet FBK Games missen Vicelich tekent bij RKC Waalwijk AZ legt Agustien en Dembele vast uitslagen vrijdag 12 mei 2006 jogrFrits Bakker ANTALYA - Op het Europees kampioenschap driebanden is jcan Paul de Bruijn verdwaald en waant Jean van Erp zich in wonderland. De twee Neder landse troeven, in het spoor van Dick Jaspers, zijn het toernooi inliet Turkse Antalya met wisse lende kansen gestart. jkkan mijn geluk niet op", zei de 32-jarige Brabander Van Erp na zijn 2-0-zege op Marco Zanet- ti. De Bruijn kreeg direct al een gevoelige tik van de Belg Lep- pens in de belangrijkste van zijn drie poulewedstrijden. Alleen een klein wonder kan de Hul stenaar nog in de volgende ron de helpen. „Dan moet ik met 2-0 winnen van Daniel Sanchez, maar niets is onmogelijk", toon de hij zijn strijdlust. Het EK kan nog alle kanten op. Jaspers had een soepele start te gen de grijze Siciliaanse advo caat Oddo (2-0, 2.000 moyenne), Caudron, Sayginer en Sanchez kwamen minstens zo indrukwek kend uit de opening. Van de top vijf viel alleen De Bruijn uit de toon. Zijn partij tegen Leppens werd beslist in de laatste beurt van de break. Op 14-8 voor, mis te De Bruijn drie keer een set bal, Leppens ging daarna met ze ven door de finish. „Zo'n klein detail beslist over winnen of ver liezen", keek De Bruijn wat som ber, maar berustend terug op wat wel eens zijn ondergang op dit EK kan zijn. Want de zege op de Zweedse, honderdveertig kilo zware kolos Nalle Olsson, gisteravond laat met 2-0, bood maar een waterdun kansje om door te gaan. Tegen Sanchez, de wereldkampioen, wordt het van daag op dag twee een partij van alles of niks om bij de laatste zestien te komen. Van Erp heeft dat uitzicht wel. Twee weken terug werd hij als derde reserve gebeld om mee te doen. „Ik dacht gelijk: mis schien maak ik dat nooit meer mee. Ik was de koning te rijk." Hij steeg boven zichzelf uit. „Ik kon alleen maar winnen", glun derde hij na zege tegen Zanetti. jnnr Frits Bakker ANTALYA - Aan de oase van zonen water aan de Turkse zuid kust kan het niet liggen dat er toch weer onrust is onder de bil jarters. Het systeem staat weer eens ter discussie, het prijzen geld op het EK in Antalya is veel te laag en de wedstrijden zijn niet te betalen voor het ge wone publiek. Het Wow Topka- Palace, gebouwd rond een exotisch .waterparadijs, is ook niet direct de omgeving waar de biljarters zich thuisvoelen. Ze zijn nogal kribbig, de Blom- dahls, Zanetti's en Sayginers, hoewel ze zelden zo in de wat zijn gelegd. Dick Jaspers blijft er nog het nuchterst on der. „Ik heb er vijftien uur over tn om hier te geraken. En ik sta hier om te biljarten, ver der moeten we niet zeuren." de winnaar van het EK maar vierduizend euro rij kei- wordt? Dat een toeschouwer veertig euro moet betalen? Dat de toppers zo kwetsbaar zijn in het systeem met setjes? „Ach, ze blijven maar zeuren", zei San- ios Chocron, vorige maand geko- in het bestuur van de wereld- d, bij de opening van het EK. Het zijn niet de minsten die over een ander systeem willen praten. Blomdahl hééft het niet zoop de sets van vijftien, omdat hij vaker dan hem lief is sneu velt in de eerste ronde. Sayginer is door onverwachte slippertjes uit de topvijf verdwenen en Za netti doet helemaal niet meer om de prijzen. De Nederlan der Chocron, van Spaanse origi ne, wil zich opwerpen als ver nieuwer. „Want de sport die niet vernieuwt, is dood", is de fi losofie die hij de slaperige ba zen van de wereldbond wil gaan bijbrengen. Chocron (62) gaat zich onder de spelers bewegen, de markt aftasten en wil een haast kansloze missie oprake len. „Hoe maken wij van drie banden een tv-sport?" De vroegere voorzitter van de prof bond BWA wil zelfs een re volutionair plan lanceren: drie banden op tijd in plaats van op caramboles. Met twee of drie pe riodes, zoals in voetbal of bas ketbal. Bijvoorbeeld: drie keer een half uur biljarten en de spe ler met de meeste caramboles wint. „Het voordeel is dat ieder een weet hoe laat het begint en hoe laat het eindigt. Dat maakt het aantrekkelijk voor televi sie." Daarnaast wil hij arbiters meer invloed geven. „Tijdrek- ken moet gestraft worden met een gele kaart." Gokspel Het klinkt mooi, maar kom er maar eens mee aan bij de biljar ters, die wel weer naar vijftig ca ramboles willen in plaats van setjes van vijftien. Raymond Ceuelemans verzette zich er al eens jarenlang tegen omdat de meester op setjes opeens kon ver liezen. De andere toppers vin den setjes ook een gokspel, maar Jaspers ziet het als verrij king. „Ze mogen van mij zelfs naar sets van tien, dat maakt het nog spectaculairder." Jean van Erp: „Het is veel mooier in sets, dan heb je heel de partij spanning, anders alleen bp het eind van een lange partij." Wat ook zou moeten, vindt Cho- door Jan Dagevos GOES - Met Cas Hubregtse viel als voetbaltrainer niet te spot- i. Hij regeerde met de knoet. Onder zijn leiding werden spe lers steevast naar de duinen ge dirigeerd, waar aan de conditie gewerkt moest worden. En Cas Hubregtse..., die liep zelf immer parmantig voorop. „Wie hem voorbij wilde, kreeg een elle- zegt Taco van den Velde, oud-speler van het toenmalige Middelburg. r Izaak Hubregtse - hij overleed woensdag op 72-jarige leeftijd - had vele clubs onder zijn hoede. De Vlissinger was jeugdtrainer bij Feyenoord en hoofdtrainer bij RBC. Daar naast werkte hij onder meer bij Zwei-vers (IJsselmonde), Middel burg, Veere, Goes, Oostkapelle, Lewedorpse Boys, Temeuzen en Ook was hij nog trai ner van het jeugdplan Neder land. En als hij geen club had, fungeerde hij als hersteltrainer van tal van Zeeuwse voetbal lers. Cas Hubregste werd in zijn tijd bekritiseerd en tegelijkertijd op banden gedragen. Hij was verguisd, omdat hij soms met «n zekere minachting over som mige Zeeuwse collega-trainers sprak. Hij had bij Feyenoord ge werkt, onder andere met een ta lent als René van der Gijp, en Sing er prat op dat hij wist hoe bet er in de top aan toeging. De ze houding en zijn verhalen over goede contacten met tal van top- trainers als Wei sweiier, Kessler en Jezek wekten nogal eens er gernis. Toch werd Hubregtse vooral be wonderd en bejubeld. Dat had alles te maken met de resultaten hij boekte. De Meeuwen groeide onder zijn bewind van een dorpsclubje uit tot een gei*e- nommeerde ploeg in hét zater- uagvoetbal. Bij Veere, Goes en Temeuzen maakte de voormalig tailitair sportinstructeur goede sjer met een prima organisatie. En clubs als Zwervers en Mid- cron, is spelen in kleine, volle za len. „Ik heb het in Frankrijk en Moskou gezien. In een klein, hoog theater, waar je boven op het biljart zat met zo'n tweedui zend mensen in de zaal." Het zijn wel uitzonderingen, beseft hij. Want zo vaak komt het niet voor dat driebanden volle zalen trekt. In Antalya zullen ze het deze dagen niet halen. Daar is de speelzaal in het Wow Topka- pi Palace, een vakantiepark dat is nagebouwd van het paleis waar een sultan in Istanboel vroeger zijn harem onderbracht. Wie in het duizend kamers tel lende resort heeft geboekt, mag er van alle faciliteiten gebruik maken. Maar wie er naar het EK komt kijken, moet een bela chelijke prijs betalen. „Het is ei genlijk sfeerloos", zei Jean Paul de Bruijn. Jaspers: „Ik heb toer nooien in Turkije gespeeld voor duizenden mensen, daarom be grijp ik niet dat ze nu naar een vakantieoord zijn uitgeweken." Maar dat zal de aanhang van de biljarters, die zich dagelijks te goed doen aan de gratis drank jes, een zorg zijn. delburg behoedde hij voor degra datie. „Hij benaderde het amateurvoet bal op een professionele ma nier", stelt Taco van den Velde. „Cas had naast het voetbal geen baan. Hij was daarom altijd be zig met het voetbal. Hij trainde drie keer in de week en was ook nog individueel met spelers be zig." Taco van den Velde speelde ooit onder Hubregtse bij Middel burg, eind jaren tachtig. De hoofdmacht draaide beroerd in de tweede klasse van het zondag voetbal. Uit elf wedstrijden wer den slechts drie punten behaald. Cas Hubregtse werd vervolgens binnengehaald en moest voor het schokeffect zorgen. Eerst werden de routiniers Henny Wijs en John But teruggehaald, daarna werd de discipline aange haald. „We zijn toen echt klaar gestoomd voor de tweede compe titiehelft", herinnert Van den Velde zich nog. „We waren con ditioneel zo sterk, dat was onge looflijk. We bleven er ook in en haalden in die tweede competi tiehelft meer punten dan de uit eindelijke kampioen." Van den Velde: „Iedereen was hartstikke enthousiast. Iedereen wilde ook dat Hubregtse het sei zoen daarna bleef, maar ineens was-ie weer weg. Dat was zo gek, en niemand wist waarom. Hij zei dat-ie naar Zwitserland ging." Cas Hubregtse dus: onnavolg baar, kleurrijk, maar bovenal een bevlogen en succesvol trai- ROOSENDAAL - De Zeeuws- Vlaamse selectie van voetballers onder de 21 jaar heeft het oefen duel met RBC Roosendaal onder 19 mét 2-0 gewonnen. De Zeeuws-Vlamingen hadden de hele wedstrijd een licht veldo- verwicht. Op slag van rust kwam de ploeg op 0-1 via Davy van Puyvelde (Clinge). In de tweede helft maakte Evert van den Berg (HW'24) er 0-2 van. BERLIJN - Martina Hingis (foto) heeft ten koste van de als vijfde geplaatste Russische Jelena Dementjeva de kwartfinales bereikt van het temiistoernooi van Berlijn. De voormalig nummer één van de wereld uit Zwitserland had weinig problemen met haar opponente: 6-3, 6-2. ut<^orN „Dit is een van de beste wedstrijden sinds mijn comeback", zei Martina Hingis, die in januari terugkeerde na een afwezigheid van drie jaar. „Het geeft vertrouwen dat ik ook tegenstanders van haar kaliber kan verslaan." foto Wolfgang Kumm/EPA door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Dit weekeinde is de tweede speeldag van de nacompetitie. AZW lijkt de bes te kansen te hebben om de vol gende ronde te bereiken, maar ook Axel, Aardenburg en Koe wacht zijn nog niet uitgescha keld. AZW wist zich vorige week in de uitwedstrijd tegen SV Capel- le (3-3) na afloop de morele win naar, maar meer ook niet. In de nacompetitie tellen uitdoelpun- ten nu eenmaal niet dubbel, zodat de ploeg van trainer Kurt Migom morgen voor eigen pu bliek moét winnen om in de tweede ronde uit te kunnen komen tegen de winnaar van het duel NSW-Oranje Wit. Is na negentig minuten de stand nog in evenwicht, dan wacht een verlenging. „Zoveel veran derd is er dus nog niet", zegt middenvelder Jürgen de Reu. „Normaal gesproken zeg je: 3-3, dat is gunstig, maar zo werkt het niet." Bovendien valt Capelle niet te onderschatten, zegt De Reu: „Ik vond het niet alleen een ploeg met een goede aanval, maar ook een ploeg die fysiek alles in de strijd gooit. Ze spelen op het randje en proberen je constant uit de tent te lokken." De middenvelder schat de kan sen dan ook fifty-fifty. „Alleen verdedigend vond ik ze iets min der. Als we willen winnen, moe ten we daar onze slag slaan." Danny Aarnoutse ontbreekt van wege de rode kaart die hij vori ge week kreeg. Twijfels zijn er over het meespelen van Veli Eryürük, die in de uitwedstrijd uitviel met een enkelblessure. Axel Axel leek vorige week in de thuiswedstrijd tegen Wemhout op een nederlaag af te stevenen, maar behaalde toch nog een 1-1-gelijkspel door een late tref fer van Patrick Vinke. Het voor deel is dat de Zeeuws-Vlamin gen zondag niet per se moeten winnen om minimaal een verlen ging af te dwingen. Niettemin verwacht aanvaller Percy Verlin den dat Axel zal aanvallen. „Aan een gelijkspel hebben we ten slotte niet zo heel veel. We zullen wel risico moeten nemen, als we verder willen komen." Koewacht Koewacht verraste vorige week met een 4-4-gelijkspel tegen Me- to. Pas in de slotminuut kwam Meto langszij. Op basis van dat duel dicht Koewacht-middenvel- der Carlo van Grimberghe zijn ploeg kansen toe. „Zondag zijn Dennis Aerts, Johnny Lensen, Rudy Govaert en Rein de Hoogd er weer bij. Als je Meto met zo veel invallers op 4-4 kunt hou den, kun je ook van. winnen als je weer bijna compleet bent." Aardenburg Aardenburg moet zondag op ei gen veld van FC Bergen winnen na de 2-1-nederlaag van vorige week. Kansloos is Aardenburg niet. In het uitduel lag de ploeg qua voetbal steeds boven, maar betekenden twee counters van de tegenstander ook twee goals. Vijfdeklassers De periodekampioenen in de vijfde klassen zijn ingedeeld in drie klassen van elk drie teams. In elke poule is een halve com petitie om één plaats voor pro motie dan wel behoud van het vierdeklasserschap. IJzendijke begon in poule 1 vorige week voortvarend door Rimboe met 6-0 te verslaan. Rimboe komt zondag thuis in actie tegen Hoofdplaat. Die ploeg moet hoe dan ook een nederlaag voorko men om volgende week op eigen veld tegen IJzendijke nog een kans op lijfsbehoud te maken. In poule 2 was NVS vorige week met 0-2 te sterk voor Kwaden- damme, dat zondag in en tegen Sluiskil speelt. Bij winst maakt Sluiskil met NVS volgende week uit wie naar de vierde klas se promoveert. Corn Boys be gint zondag de nacompetitie thuis tegen Kaaise Boys. Het is het eerste duel in poule 3, waar in ook Victoria'03 uit het Bra bantse Oudenbosch is inge deeld. EINDHOVEN - De oud-prol'tennissers Sergi Bruguera, Marcelo Rios en Henri Leconte zijn voor het eerst van de partij in de jaarlijkse Tennis Classics in Eindhoven (12 tot en met 15 oktober). Zij voegen zich bij oudgedienden Goran Ivanisevic, Richard Krajicek, Paul Haarhuis en Mi chael Stich. Toernooibaas Jacco Eltingh presenteerde gisteren de na men van de oud-tenniskampioenen. De Spanjaard Bru guera, tweevoudig winnaar van Roland Garros, en de Chi leen Rios zijn nog altijd zeer actief op de tennisbaan. Zij beheersten tot dusver de toernooicylcus voor oud-kam pioenen. De Fransman Leconte is vooral een publieksspe- ler. ANP PRAAG - Raemon Sluiter lijkt het winnen verleerd. De Rotterdamse tennisser verloor opnieuw in de eerste ronde van een tennistoernooi. In de challenger van Praag was de Tsjech Jan Hanek in twee sets te sterk: 7-5 7-6. Sluiter is al weken achtereen snel klaar in de toernooien. Hij vloog er in de eerste ronde uit in achtereenvolgens Estoril, Barcelona, Valencia, Miami en Rotterdam. ANP PAPENDAL - Atleet Amoud Okken kan niet meedoen aan de Fanny Blankers Koen Games op 28 mei in Henge lo. De middenafstandloper heeft een kuitblessure opgelo pen tijdens een trainingskamp in Portugal. Okken zou het zomerseizoen beginnen op 24 april in Nijmegen bij de Glo bal Athletics. Ook deze wedstrijd slaat hij over. Meerkampster Karin Ruckstuhl ziet af van deelname aan de prestigieuze zevenkamp eind mei in het Duitse Götzis. De winnares van meerkampzilver bij de wereldkampioe- schappen indoor afgelopen winter ondervindt problemen met enkel en achillespees. ANP DEN HAAG - Ivan Vicelich speelt de komende twee sei zoenen voor RKC Waalwijk. De 29-jarige middenvelder kon bij Roda JC transfervrij vertrekken. Vicelich verbleef zes jaar lang in Kerkrade, waar hij 129 duels speelde en daarin 14 keer wist te scoren. Als international van Nieuw-Zeeland kwam hij tot 53 interlands en 5 doelpun ten. Rob Wielaert maakt de overstap naar FC Twente. De 27-jarige verdediger is nu bezig aan zijn vierde seizoen bij NEC. Hij had reeds een contract getekend bij het Bre dase NAC, maar kon daar door middel van een ontsnap pingsclausule onderuit. In Enschede tekent hij voor vier jaar. GPD ALKMAAR - AZ en Willem II hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Moussa Dembele en Kemy Agustien naar de Alkmaarse club. Dembele (18) voegt zich bij aanvang van het nieuwe seizoen bij de A-selectie, de eveneens achttienjarige Agustien wordt nog een sei zoen verhuurd. Willem H is één van de gegadigden om de middenvelder te huren, maar een beslissing daarover is nog niet genomen. ANP U.'.IUlWU'H-ff Lucky Day: 1-12-16-19-20-34-36-37-41- 43-55-56-57-58-60-64-66-70-78-80 (onder voorbehoud) Mannen. Rome. Derde ronde: Ancic (Kro)-Ramirez (Spa) 6-3 6-7 (4) 7-5, Gonzalez (Chl/10)-Berdych (Tsj) 6-2 6-4, Roddick (VSt/5)-Rusedski (GBr) 7-6 (4) 6-2, Fede- rer (Zwi/1)-Stepanek (Tsj/14) 6-1 6-4, Nalbandian (Arg/4)-Martin (Spa) 7-5 6-4. Vrouwen. Berlijn. Derde ronde: Petrova (Rus/2)-Zheng Jie (Chn) 7-6 (3) 4-6 6-4, Schnyder (Zwi)-Smashnova (Isr) 6-3 6-3, Henin-Hardenne (Bel/3)-Kirilenko (Rus/ 15) 6-1 6-0, Hingis (Zwi)-Dementjeva (Rus/5) 6-3 6-2, Safina (Rus /10)-Han- tuchova (Slw/8) 6-3 6-2, Na Li (Chn)- Castano (Col) 6-1 6-0, Mauresmo (Fra/1)-Tsjakvetadze (Rus) 6-4 6-2, Koez- netsova (Rus/6)-Bammer (Oos) 6-2 6-4. Eredivisie. Play-offs voor plaats in Intertoto, finaleronde, eerste wed strijd. Vitesse-FC Twente 1-1 (0-1). 13. N'Kufo 0-1, 71 Junker 1-1. Scheidsrech ter: Van Egmond. Gele kaart: Janssen, Kaya (Vitesse), Ouedraogo, Schuurman (FC Twente). Aantal toeschouwers: 10.350. Vitesse: Wapenaar, Verhaegh, Van den Berg, Knol en Frankel, Van der Schaaf, Yakubu (46. Kaya), Janssen en Swerts, Junker en Benson (89. Rojer). FC Twente: Boschker, Ouedraogo, Zo mer, Niemeyer (85. Schuurman) en Heu- bach. El Ahmadi (56. Sibum), Bakircioglu, Brama en Tourna (68. Sjoekov), N'Kufo en Gerritsen. Vriendschappelijk. Nederland-Jong Oranje O-O. Scheids rechter: Liesveld. Assistent: Angelo Boonman (Zandstraat). Aantal toe schouwers: 7500. Nederland: Timmer (46. Stekelen burg), Jaliens (77. Mathijsen), Heitinga, Opdam (68. Vennegoor of Hesselink) en De Cler, Landzaat, Sneijder en Cocu (46. Kuijt)' Castelen, Huntelaar en Babel. Jong Oranje: Vorm (46. Vermeer), Tiendalli, Vlaar (60. Kruiswijk), Luirink en Braafheid, Aissati (60. Schilder), Hofs (46. De Zeeuw) en Schaars, Jen- ner, Emnes en Bouaouzan (46. Medun- janin). Temeuzen. KWS-toernooi gemeen te Temeuzen. Poule A-B: 1. Delta, 2. Rabobank Terneuzen/Sas, 3. CVC Clin ge, 4. NHI Terneuzen, 5. BN/De Stem 2, 6. PSOVZ, 7. Gemeente Terneuzen, 8. Delta 2. Poule C-D: 1. PSOVZ 2, 2. Nie NaVoc Nieuw-Namen, 3. WBAZ, 4. Electro V. Fraeyenhove, 5. URS, 6. Zeeland Seaports, 7. BN/De Stem 4, 8. KWS. Cremona. Ronde van Italië, ProT- our. Vijfde etappe, ploegentijdrit Piacenza- Cremona: 1. CSC 35 km in 36.56 (56,859 km/u), 2. T-Mobile 0.01, 3. Discovery Channel 0.39, 4. Liquigas 0.42, 5. Fran^aise des Jeux 1.00, 6. Ge- rolsteiner 1.03, 7. Quick-Step, 8. Lampre 1.04, 9. Phonak, 10. Crédit Agricole 1.07,14. Rabobank 1.18. i Klassement: 1, Gontsjar (Oek) 15.30.23, 2. Voigt (Dui) 0.06, 3. Rogers (Aus), 4. Pollack (Dui) 0.10, 5. Basso (Ita) 0.11, 6. Savoldelli (Ita) 0.20,7. Sörensen (Den) 0.29, 8. Schumacher (Dui) 0.31, 9. Julich (VSt) 0.33,10. Rubiera (Spa) 0.38, 25. Cunego (Ita) 1.17, 26. Ullrich (Dui) 1.20, 61. Engels 2.03, 76. De Maar 2.21, 85. Eltink 2.27, 149. De Kort 5.16, 165. Clement 6.14. Niet gestart: Wielinga (Ned). AZW-speler Jurgen de Reu (gestreept shirt) is beducht voor SV Capelle. „Ik vond het niet alleen een ploeg met een goede aanval, maar ook een ploeg die fysiek alles in de strijd gooit. Ze spelen op het rand je en proberen je constant uit de tent te lokken." foto Willem Mieras door Karei Pleunis TERNEUZEN - Voor het eerst in jaren is het aantal voetbal scheidsrechters in het district Zuid 1 gegroeid. KNVB-mana- ger Wim Jagt zegt dat er afgelo pen voetbaljaar achthonderd ar biters werden opgeleid, van wie er uiteindelijk tweehonderd ko zen voor de KNVB. „Om verschillende redenen vie len er 141 af. Dan houden we dit jaar een plus over van 59 man. Dat is niet verkeerd." Jagt was aanvankelijk verbaasd over de positieve cijfers. „We waren er al zo trots op dat we de de afkal ving tot stilstand hadden ge bracht. Dat ons bestand niet ver der terugliep na al die jaren van inleveren. Maar dit is meer dan het alleen tot stilstand brengen van vergrijzing." Verklaringen zijn er wel volgens Jagt. Het Masterplan van de bond - waarin omschreven wordt hoe het scheidsrechtersbe- stand op peil te houden, te verbe teren en uit te breiden - speelt er volgens de Middelburger een rol in. Zoals hij de aanwas van junioren- en pupillenarbiters ook als een flinke stap voor waarts betitelt. „Nederland be schikt over veel goede voetbal lers omdat de vijver rijk gevuld is met talent. Maar slechts een enkeling werd al op jeugdige leeftijd scheidsrechter. Met de opleiding van junioren- en pupil- lenscheidsrechters van 14, 15 en 16 jaar komt die vijver er auto matisch. Een aantal van die jon ge gasten wordt wellicht gegre pen door het arbitreren en zal de stap maken. In de telling zijn zij overigens niet meegenomen." De aanwas van jeugdige arbi ters is essentieel om de vergrij zing van het scheidsrechtersbe- stand in het betaalde voetbal verder terug te dringen. De voor bije jaren is daar al een aanzet toe gegeven. Scheidsrechters ouder dan 27 jaar maken niet langer kans om door te dringen tot het betaald voetbal Zo wil de KNVB jeugdige scheidsrech ters uiteindelijk op de interna tionale lijst zien te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45