PZC Deelnemer kassenplan haakt af GRANDO De Vlasvlegeltjes staan te popelen Extra maatregelen tegen drijfzand in geul li bezoek ons op 13 mei 2006 Zeeland Seaports werkt concept voor glazen stad Kanaalzone nu zelf uit Hulst vreest eikenrups niet Inhaalmanoeuvre eindigt in sloot Vier jaar cel voor 22 inbraken C Keukens 3 De hele maand mei: Gratis montage of Gratis 111 iele apparaat!* Grando Hulst in Morres Wonen Industrieweg 2, tel: 0114-374455 ai? www.hetoranjeplein.nl Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Snelheidsduivels na achtervolging aangehouden Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 12 mei 2006 Provinciale Staten •MMmtêAiéélèda MMWWI editie Zeeuws-Vlaanderen HULST - De inspectie van het ministerie van Volksgezond heid, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) begint volgende week een onderzoek naar de bestrijding van de eikenproces- sierups. Bekeken wordt of provincies en gemeenten de ver plichte voorzorgsmaatregelen naleven, of omwonenden van tevoren worden geïnformeerd en welk type bestrijdingsmid del wordt gebruikt. De eikenprocessierups veroorzaakt in de maanden mei tot en met juli overlast in met name Zuid- en Midden-Nederland. De haren van de rups veroorzaken jeuk, huiduitslag en irritatie aan ogen en luchtwegen. De rupsen kwamen in Hulst voor het laatst voor in 1999, waar toen rond om de Zandput enkele nesten werden gevonden. Die heeft de gemeente meteen laten verbranden. Volgens F. Hamelink, me dewerker groenbeheer van de gemeente Hulst, kan de ge meente meteen maatregelen treffen als de rupsen worden ge signaleerd. „We hebben hier een hele map vol informatie lig gen over hoe we moeten handelen in het geval de rupsen wor den ontdekt. We kunnen dan ook meteen ingrijpen." SLUISKIL - Een 23-jarige man uit de gemeente Hulst is gis termiddag op de Koegorsstraat in Sluiskil met zijn auto in de sloot beland. Hij had bij het inhalen van een tractor een in schattingsfout gemaakt, zoadt hij flink op de rem moest trap pen om een aanrijding met een tegenligger te voorkomen. Hierdoor begon zijn auto te slippen en kwam in de rechter sloot tot stilstand. De 23-jarige bestuurder is uit de auto ge kropen en zelf naar een huisartsenpost gegaan. Zijn verwon dingen lijken mee te vallen. DEN HAAG - Een 28-jarige inwoner van Goes is gisteren in hoger beroep door het Haags gerechtshof wegens 22 inbraken veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. De man is vrijge sproken van drie inbraken. Eerder was de Goesenaar, die ver slaafd is aan harddrugs, door de Middelburgse rechtbank ver oordeeld tot een celstraf van vijf jaar, wegens 25 inbraken in Goes, Kapelle, Kloetinge en Borsele. De man tekende hoger beroep aan omdat hij het merendeel van de inbraken ont kent. Hij zou slechts vijf keer op dievenpad zijn gegaan. Te gen de man pleitte echter dat de inbreker steeds dezelfde werkwijze had. Ook heeft de politie hetmerendeel van de buit aangetroffen in het drugspand waar de man regelmatig verbleef. De Goesenaar zei echter dat iedereen de gestolen spullen in het pand kon hebben achtergelaten. Tegen de man was in hoger beroep een celstraf van vijf jaar geëist. Advertentie Genieten komt van Binnenuit U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl Advertentie geponsord door: Van Cadsand Gerrit de Jonge Niet geldig in combinatie met andere acties. Vraag naar de voorwaarden. Actie alléén geldig bij aankoop van een keuken vanaf 8.000,-. morres I W O IM E IM zeeuwse almanak Vertrouwen Dat het vertrouwen van bur gers in het reilen en zeilen van politici niet al te groot is, mag als bekend ivorden veron dersteld. De dames en heren bestuurders zijn het gewend. Je kunt het in de politiek nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken. Afgelopen dinsdag kreeg com missaris van de koningin Wim van Gelder te maken met zo'n staaltje ivantrou- wen. Het gebrek aan fiducie omvatte echter méér dan 's mans politieke werkzaam heden. Toen de commissaris, in zijn vrije tijd piloot van kleine vliegtuigjes, het luchtruim wilde kiezen, werd zijn mede- passagiere staande gehouden door de eigenaar van het res taurant. Daar hadden ze, vóór vertrek, een bakje koffie genuttigd. „Gaat u met hém de lucht in?", vroeg de man, wijzend op Van Gelder. En, na een bevestigend antwoord: „Wilt u dan éérst afrekenen MIDDELBURG - Twee Middel burgse jonge mannen zijn woens dagavond rond half tien na een wilde achtervolging door de poli tie aangehouden. De twee, 19 en 24 jaar oud, re den eerder die avond in een per sonenauto met hoge snelheid over de zuidbaan van de A58, tussen Middelburg en Arnemui- den. De politie zette de achter- 1 volging in. De jongens keerden bij het tankstation en reden te rug langs de-parallelweg, de po- litie volgde. Via Nieuw- en Sint t Joosland ging het naar Middel- I, waarbij snelheden tot 170 kilometer per uur werden ge taald. In Middelburg reed de au to tegen een verkeersbord aan. De inzittenden renden weg. De politie haalde de mannen in. De bestuurder moest zijn rijbewijs inleveren. Het kenteken bleek geschorst te zijn, de auto onverzekerd en nietAPK-gekeurd. De Vlasvlegeltjes uit Koewacht repeteren voor de laatste keer de musical Repelsteeltje. foto Peter Nicolai (Advertentie) Banenmarkt van Randstad Transport 13 mei -10.00-15.00 uur vestiging Goes OPEN (0113)-27 48 50 door Patricia de Ryck KOEWACHT - Kinderkoor De Vlasvlegeltjes uit Koewacht brengt vandaag en morgen de musical Repelsteeltje op de plan ken, maar voor het zover is, moest gistermiddag nog hard worden gerepeteerd. De zevenjarige Ilse Geers uit Koewacht zit nu een half jaartje bij het koor en vindt het alle maal ontzettend spannend. Toen ze erbij kwam, waren de andere kinderen al aan het oefe nen, maar dat maakte niets uit. De liedjes kent ze inmiddels alle maal. Daar heeft ze hard op ge studeerd. „Ik ben nu wel een beetje zenuwachtig, maar ik heb er heel veel zin in", zegt ze verle gen. „We hebben zoveel gerepeteerd dat alles wel goed moet gaan", verwacht de achtjarige Eefje Bohyn uit Koewacht. Bang voor een foutje tijdens de voor stelling is ze niet. Al moet ze op één liedje nog hard studeren. Dat vindt ze helemaal niet erg. Ze is dol op zingen. Hoofdrolspe ler Tyas D'Hont (12) uit Zuid- dorp^ is er ook helemaal klaar voor. Zenuwen? Die kent hij niet. Hij heeft zijn haar voor de rol van Repelsteeltje speciaal laten groeien. „Dan kunnen ze het goed recht zetten. Ik word ge schminkt en heb een heel mooi pak." Het is voor Tyas een bijzondere voorstelling. Hij speelt niet al leen de hoofdrol, maar het is meteen ook zijn laatste keer. „Als ik naar de brugklas ga, stop ik ermee. Dan krijg ik het te druk met andere dingen." Veel kinderen spelen een dubbe le rol in de musical. Neem Jessi ca van Waesberghe (10) uit Koe wacht: zij speelt zowel vrouw uit het volk als speurneus. Dat betekent omkleden achter de schermen. „Gelukkig hoeft dat niet zo snel." Ze kijkt naar de voorstelling uit, want zingen en toneelspelen, vindt ze leuk. Repelsteeltje In totaal spelen 25 kinderen mee. Het sprookje van Repel steeltje is voor de musical aange past. Diligente Marlies Meul- dijk en Jolanda Vermeulen heb ben het verhaal bewerkt en lied jes geschreven en gezocht. Sinds vorig jaar oktober worden de liedjes gerepeteerd. Na de kerst vakantie kwamen daar de tek sten bij. Eén keer per week oe fenden de jeugdige musicalster ren, maar de laatste weken zijn daar wat extra repetities bijge komen. Vermeulen heeft er vertrouwen in. „We zingen leuke liedjes. De ldeding is mooi. De kinderen zijn erg enthousiast. Al met al een erg vrolijk geheel." De Vlas- vegeltjes spelen vanavond om half acht en morgenmiddag om half drie. De zaal gaat een half uur'eerder open. (Advertentie) --r- door Raymond de Frel NIEUWVLIET - De veelbespro ken strandgeul in de Verdron ken Zwarte Polder bij Nieuw- vliet is minder gevaarlijk voor wandelaars en paardrijders dan wordt beweerd. Projectleider J. de Moree van Dienst Lande lijk Gebied (DLG) hoopt deson danks dat door extra maatrege len het veiligheidsgevoel wordt vergroot. Vorige week zakte een pony weg in het drijfzand van de verdiep te geul op het strand bij Nieuwvliet. Het dier overleefde het voorval, maar de stroom kri tiek was er niet minder om. Zo vroeg de ondernemersvereni ging Nieuwvliet om maatrege len en kreeg De Moree een stroom brieven te verwerken. Al voor het incident had de be langenvereniging voor recreatie ondernemers, Recron, en mane ge Hippo d'Or uit Nieuwvliet op merkingen over de geul ge maakt, vooral omdat die voor ruiters en amazones niet begaan baar zou zijn. „Ik stimuleer het niet, maar ze ker zestig procent van de paar den gaat gewoon door de geul. Deze ponyrijder heeft echt pech gehad door net over een zacht stuk te zijn gereden. Het is ge- (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. woon heel jammer. Het gebied is ontzettend populair, in het weekend barst het er van de mensen die haaientanden en schelpen zoeken. Er is ook heel veel te vinden, omdat het stuk helemaal is omgewoeld. Maar nu er één pony in het zand suk kelt, is alles in dit nieuwe na tuurgebied meteen negatief", zegt De Moree. Eén fout De natuurontwikkeling in De Verdronken Zwarte Polder is on derdeel van de Ecologische Hoofdstructuur en geldt als com pensatie voor de verdieping van de Westerschelde. De geul is uit gediept om het zeewater weer in de polder, te laten stromen. Het overtollige zand uit de gedotter de geul is in de Herdijke Zwarte Polder gebruikt voor het creë ren van een duinlandschap. „We hebben tijdens de aanleg één grote fout gemaakt: we hadden meteen 'flankerende maatrege len' moeten nemen. We hebben eerst de geul uitgediept en een natuurgebied aangelegd, terwijl we eigenlijk direct aanvullende zaken hadden moeten regelen die de toegankelijkheid bevorderen. Er is al driekwart miljoen euro aan Europees geld, natuurcompensatiegeld en mid delen van het Ministerie van Landbouw, Natuur- en Voedsel kwaliteit ingepompt. Daar komt nu nog een ton bij voor drie extra maatregelen", aldus De Moree. „Er komt een nieuwe vlonder over de geul, die half juni klaar is. Tegen die tijd is in samen spraak met waterschap Zeeuws-Vlaanderen ook het fietspad op de dijk vernieuwd en verbreed. Op iets langere ter mijn wordt een door het water schap en Stichting Het Zeeuwse Landschap uitgestippelde route voor paardrijliefhebbers aange legd, die vanaf de manege langs de zee en de geul leidt. De loop- lijn wordt daardoor een kilome ter langer. We plaatsen ook extra waarschuwingsborden bij de geul, voor zolang het nodig is. Het is namelijk lastig in te schatten hoe de geul zich ge draagt. De verwachting is dat de geul geleidelijk weer ver zandt. Dat houden we per kwar taal in de gaten", aldus De Mo ree. Wethouder J. Provoost van de gemeente Sluis zei eerder deze week al dat de geul nog voor het zomerseizoen iets minder diep wordt gemaakt. dnorWout Bareman TERNEUZEN - Projectontwik- keiaar Meersma uit Pijnacker heeft zich teruggetrokken als participant in het project Glas- luinbouw Kanaalzone. Het be drijf stelt, na overname, andere prioriteiten en concentreert zich voortaan volledig op de Rand stad. Havenschap Zeeland Seaports ontwikkelt de plannen au verder in eigen beheer, zon der externe partner. Meersma, gespecialiseerd in glastuinbouwprojecten, werd vo- nigjaar door het havenschap in geschakeld. Het was de bedoe ling dat de projectontwikkelaar en het schap gezamenlijk een bv zouden oprichten voor de verwe zenlijking van het project. Na de overname door Spelt Projec ten in Nieuwveen haakt Meers ma echter, op last van de direc- jtie, af. Woordvoerder P. van Rutten [van Meersma, gisteren: „We zou den samen investeren en dus ook samen opdraaien voor de ri sico's, hoewel we die niet ver wachtten. Er bleek al snel flinke belangstelling te bestaan voor vestiging in het gebied. Dat bood veel perspectief. Helaas hoeten we tussentijds stoppen. jAlleen voor de advisering over [de energievoorziening blijven ivre nog bij het project betrok ken." Vertraging Directeur H. van der Hart van bet havenschap verwacht niet dat het afhaken van Meersma iot verdere vertraging zal lei den. „We hebben afgesproken dat we, als dat nodig mocht zijn, ook straks een beroep kunnen doen op hun expertise. Het klopt dat hun energiespecialist ons, lopende de onderhandelin gen met kunstmestfabriek Yara in Sluiskil, nog adviseert." Havenschapvoorzitter en gede puteerde M. Ie Roy toonde zich vorige week, in een toespraak voor de Brabants-Zeeuwse Werkgevers, 'minder positief' over de afloop van de onderhan delingen met Yara over de leve ring van CO, en restwarmte. Vol gens haar dreigt het bedrijf een hoger tarief te rekenen dan aan vankelijk was geraamd. Dat zou de rentabiliteit van het hele pro ject in gevaar kunnen brengen. Constructief Van der Hart is positiever. „Er is sprake van een goed, construc tief overleg." Maar ook hij waagt zich in dit stadium niet aan een voorspelling over de uit komst. Volgens deskundige Van Rutten hoeft het geen probleem te zijn als Yara afvalt als leve rancier. „De markt is enorm in beweging. Er zijn tal van nieu we ontwikkelingen. De tuinders zelf kunnen daarbij ook een be langrijke rol spelen; elders in het land zijn tuinders die be schikken over warmtekracht koppeling zelfs bezig met de op richting van een elektriciteitsbe drijf. Die installaties leveren elektriciteit en warmte en wat over is kan tegen betaling wor den doorgeleverd. Mogelijkhe den zat." De grondverwerving in de Smidsschorrepolder, Koegors- polder en Autrichepolder loopt tot nu toe niet zoals verwacht. De hoge grondprijs (acht euro per vierkante meter) deed aan vankelijk vermoeden dat de grondeigenaren snel zouden toe happen, maar dat valt tegen. Van der Hart gaat ervan uit dat het project daardoor een half jaar later begint. „Maar het kan ook iets eerder of iets later zijn." Uitgangspunt is nu dat de eerste kassen volgend voorjaar verrij zen, te beginnen in de Smids schorrepolder. Het valt, na de zomervakantie, allemaal te le zen in het bijgestelde business plan, Het wordt dan ter goed keuring voorgelegd aan het alge meen bestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39