Goes breidt cameratoezicht uit PZC NIEUWE TEGELS? imabo Maak een moeder blij met bijen! 16 Bijeenkomst ouders kinderen met kanker Plan woonboerderij Kloetinge loopt vast in ambtelijke molens ESSELINK lli e Heifer Ook misdragingen stappers worden harder aangepakt Monumenten Ontvangst Stichting voor de vrolijkheid trommelt er op los lezers schrijven Ontpolderen 31 Tic Sociaal Plan weekenddiensten www.doneereendier.nl vrijdag 12 mei 2006 door Frank Balkenende GOES - Goes breidt het camera toezicht in de binnenstad uit. Er komen beweegbare camera's te hangen op de Vlasmarkt, in de Stalstraat, de Korte Vorststraat en het Koepoortgebied. Ook wordt harder opgetreden tegen mensen die de openbare orde verstoren. Het college van burgemeester en wethouders besluit tot die extra maatregelen op grond van een uitgebreide veiligheidsenquête, die eind vorig jaar onder 3300 jongeren tussen 16 en 26 jaar op de Bevelanden en uit de gemeen te Middelburg is gehouden. Daaruit kwam naar voren dat driekwart van de stappers zich altijd veilig voelt. Een kwart voelt zich wel eens onveilig in het centrum, vooral als er groep jes dronken jongeren in de buurt zijn. Op de route naar huis is twintig procent van de ondervraagden uitermate op zijn hoede. Het overgrote deel van de stappers doet zelf iets om zich veilig te voelen door in groepjes uit te gaan en samen weer naar huis te keren. Niettemin komt het college na overleg met de politie en de hore ca tot de conclusie dat er moge lijkheden zijn om (nog) prettiger en veiliger te stappen in Goes. Om die reden wordt het camera toezicht uitgebreid, wat de ge meente dik veertig mille kost. Daarmee komt het college in elk geval tegemoet aan de wens van verschillende bewoners van de Vlasmarkt die klagen over over last door drugsgebruikers en -dealers. Ook de Stalstraat en de Korte Vorststraat krijgen camera's. Dat zijn 's avonds donkere ach teraf straatjes waarvan amokma- kers precies weten dat ze er dik wijls ongezien iemand kunnen lastigvallen. De Koepoort is vol gens burgemeester D. van der Zaag eraan toegevoegd omdat veel stappers via dat gebied naar huis gaan. Overigens geeft hij aan dat uit breiding van het gebied waar ca mera's staan, niet oneindig is. Het probleem wordt uiteinde lijk steeds verplaatst naar stra ten net buiten het camerage- bied. De gemeente zal uitgaans publiek opnieuw uitgebreid in formeren over het cameratoe zicht. Dat gebeurt met kaartjes die worden uitgedeeld aan stap pers. Wie over de schreef gaat, wordt voortaan harder aange pakt. Overtreders lopen het risi co een verblijfsverbod te krij gen. Ze mogen zich dan (maxi maal) twaalf weken niet in de binnenstad laten zien. Om deze aanpak mogelijk te maken, zal het college de gemeenteraad vra gen de algemene plaatselijke ver ordening aan te passen. Registratie Verder gaat de gemeente inci denten registeren op internet. In dat systeem wordt informatie be heerd en uitgewisseld over her rieschoppers, afhandeling van incidenten, verblijfsverboden en ontzeggingen van toegang tot ca fés en disco's. Goes wil tevens samen met Beve- landse gemeenten bekijken of er iets moet worden gedaan tegen het zogeheten 'indrinken'. Voor al in plattelandsgemeenten als Borsele en Reimerswaal groe pen jongeren samen in keten, ca ravans en schuren om daar al flink alcohol in te nemen voor dat ze gaan stappen. Dat kan lei den tot overmatig drankge bruik, rijden onder invloed en (in de stad) baldadig gedrag. Met de Goese horeca zal worden gesproken over (collectieve) lo kaalverboden voor stappers die zich hebben misdragen. Ook het deurbeleid (maximumaantal be zoekers, minderjarigen) komt aan de orde en de gemeente wil dat de cafés en discotheken te vens afzien van 'happy hours', uren waarin een biertje tegen een lagere prijs wordt aangebo den. Om jongeren al vroeg te wijzen op de gevaren van alcohol en partydrugs, wordt een folder ge maakt, die jaarlijks via scholen wordt uitgereikt aan nieuwe lichtingen brugklassers en/of de ouders. Tot mijn grote verbazing las ik, dat 'De Stichting Steun Bevrij ders Walcheren 1944' de Sloemo- numenten wil laten verplaatsen. Voorzitter L. de Witte heeft als het ware een persoonlijke oor log ontketend, toen bleek dat 'De Stichting Steun Bevrijders Walcheren 1944' niet vooraf was geïnformeerd. De voor naamste reden die wordt aange voerd, is de voorbij komende trein. Nu blijkt dat de trein ook gewoon later kan vertrekken als vooraf even wordt overlegd, zo dat die overlast verleden tijd is. Als er dan toch geld uitgegeven moet worden, laat dan de monu menten overkappen met glazen wanden die het uitzicht op het slagveld garandeert. Dan vatten eindelijk, na 62 jaar, de vetera nen, schoolkinderen, stichtin gen enzovoort geen kou meer, dat levert de samenleving zelfs geld op. Kortom afblijven, in dit geval is er geen historisch ver antwoorde alternatieve locatie. Ron de Bruyne Slijkstraat 28 Vlissingen Analoge televisie was free to air. In het najaar zal voor een ie der die de TV nog via de 'spriet' ontvangt het beeld op zwart gaan (PZC 9-05). Om die ellende te voorkomen hebben wij voor door Claudia Sondervan GOES - De Vereniging Ouders, Kinderen en Kanker (VOKK) houdt 31 mei een bijeenkomst in het kantoor van de GGD aan de Westwal in Goes. Veel ouders die een kind met kanker hebben of aan kanker hebben verloren, ervaren het contact met lotgenoten als een belangrijke steun. Dat is het doel van de bijeenkomst. Alle ouders zijn welkom, of ze nu een kind hebben dat nog behandeld wordt, een kind dat klaar is met de behandeling, of een kind dat is overleden. Na een korte inleiding wordt de groep opgesplitst, zodat de ge spreksdeelnemers echt met lot genoten aan tafel zitten. Thema van de bijeenkomst, die duurt van 20.00 uur tot 22.00 uur, is 'Uitbehandeld, en hoe ga je dan verder?' Voor ouders van een overleden kind is het thema: 'Wat bete kent het verlies van een kind voor je verdere leven'. Meer informatie bij regiocoördi nator Freddy de Burger via 0114-310435 of via e-maïl: freddeburger @hotmail.com. Kinderen uit het Middelburgse asielzoekerscentrum spelen bongo voor groep drie in Kwadendamme. foto willem Mieras door Harmen van der Werf KLOETINGE - Iedereen wil het, iedereen is er enthousiast over, maar voorlopig komt er nog niets terecht van de vervan ging van een oude bedrijfsloods aan de Tervatenseweg bij Kloe tinge door een nieuwe woonboer derij in klassieke stijl. Het wach ten is op nieuw ruimtelijk be leid van de provincie dat al zo goed als vaststaat. Initiatiefnemer van het project, de Goesenaar I. de Regt, had het zich heel anders voorgesteld. Het college van burgemeester en wethouders van Goes zette de cember 2004 het licht op groen voor zijn plan. Hij had zijn huis bij Goes al verkocht en betrok met zijn gezin voor pakweg an derhalf jaar, dacht hij, een va kantiewoning in Kortgene. Van die planning komt dus weinig te recht, omdat de ambtelijke en bestuurlijke molens zo lang zaam draaien. Saneren „Niemand is erop tegen dat die loods verdwijnt, dat de grond er wordt gesaneerd en dat er een nieuwe Zeeuwse woonboerderij komt", begint De Regt zijn uit leg positief. „De medewerking is van alle kanten goed, alleen dat provin ciale ruimtelijke beleid hé. Wat ik wil, kan niet in het bied volgens het hihdige provït ciale omgevingsplan, maarvo;. gens het nieuwe wel. Mij is aa& geraden daarop te wachten es dat doe ik dan maar." Waart) De Regt in het algemeen „Den Plaag wil minder reg De provincie zegt 'soepel' te \vft len zijn. In de praktijk van allé dag ligt dat nog een tikje at- ders." Licht Inmiddels gloort er-licht aan he einde van de tunnel. Provincie Staten beslissen 30 juni overhe voor De Regt zo nieuwe omgevingsplan. Vervol gens moet dit stuk nog een p maanden ter visie liggen daarna kan DeRegt zijt zogenaamde verklaring vas geen bezwaar van de proving krijgen. „We hebben nog wel geprobeori er iets aan te doen "„daal de Go& se ambtenaar A. Markusse wt- ten, „maar ze zeiden dat we ha plan beter konden aanhouda Dat is gebeurd." De Regt verwacht nu dat de ui: voering van zijn plan- februai volgend jaar kan beginnen, ft bouw duurt naar verwacht!» een jaar. Dat wordt dus in 20(li; zes jaar na aankoop van de voor malige bedrijfsloods door Goesenaar. „Ik heb genoeg geduld gehad, Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. de caravan een digitale satel lietontvanger gekocht. Dan kun nen wij het WK voetbal ook in de caravan bekijken. Het zender aanbod via de satelliet blijkt overdadig, maar merkwaardig genoeg ontbreken Nederland 1,2 en 3. Deze publieke zenders zitten met de commerciële zen ders achter een decoder (dus 2x betalen). Gek eigenlijk, dat de buitenlandse publieke zenders wel volop vrij te bekijken zijn. Er is wel een samenvatting van de Nederlandse en Belgische pu blieke zender(s) te zien via een soort Wereldomroep TV via sa telliet, zonder decoder. Verras send is ook dat omroep Limburg hier ook vrij is te ontvangen. Wanneer komt Omroep Zeeland op de satelliet? Wordt de ont vangst free to air of ook achter de decoder? Zou de radio ooit po pulair zijn geworden als de ont vangst vanaf 1920 via een deco der mogelijk was geworden? Ei genlijk is het een schande dat op deze wijze opnieuw luister- en kijkgeld via kabelmaatschappij en, of decoders, wordt inge voerd. Het zal duidelijk zijn dat ik geen voorstander ben van al lerlei manieren om heffingen in stand te houden. Wim Bartels Kerkring 16 Grijpskerke Natuurcompensatie middels orxt- poldering vanwege de verdiepin- door Harmen van der Werf KWADENDAMME - Ritmisch getrommel op bongo's vermengt zich op deze donderdag met handgeklap in de mgr Heijjli- gers-school in Kwadendamme. Tegen half twee zijn ze bij de school aangekomen, elf kinde ren uit het asielzoekerscentrum in Middelburg. Ze dragen alle maal felgekleurde T-shirts met als opschrift nationale stichting ter bevordering van de vrolijk heid. En dat is ook de bedoeling gen van de Westerschelde roept veel weerstand op. Deze oor spronkelijk 3000 hectare te com penseren natuur, iedereen heeft het over 600 hectare en ik hoor niemand meer over die andere 2400 hectare, hoeft niet alleen in Zeeland gecompenseerd te worden. Dit compenseren kan nationaal (iedereen, ook boeren trouwens, heeft economisch voordeel van de verdiepingen), deels via ruimtelijke ordening en deels via ruimte voor de ri vier. Ontpolderen dus. Boeren niet zeuren, de suikerbieten wor den al gesubsidieerd en de land bouwgrond brengt straks flink geld op. Wat de defenitie van na tuurcompensatie betreft: Het on der water zeten van polders om 'natte getijdennatuur' te creëren gaat wel ten koste van de nu al aanwezige 'droge' natuur, want in de polder groeit, bloeit, kruipt, vliegt en graaft nu al van alles. Waar en wanneer wordt deze natuur gecompen seerd? Want een andersoortig boompje en struikje in een be staand bos zetten onder het mom van biodiversiteit of droge natuur omruilen voor natte na tuur heeft niets met natuurcom pensatie te maken. Bestaand as falt slopen en daar een bos aan planten, da's natuurcompensa tie. Richard Snoep Menno van Coehoorngracht 51 Vlissingen Het overkomt zoveel bestuur ders. Pompidou moest en zou de historie ingaan met een kleurig stalen monstrum in hartje Parijs. Zijn maatje Mitterand timmerde ook in Parijs een kunstige glazen pyramide in el kaar, notabene op het plein voor het Louvre-paleis, om zich onsterfelijk te maken. Dichter bij huis schonk Daan Bruinooge aan Vlissingen, voor de tijd na hem, een bruisend winkelhart. In Middelburg ging het even mis met het Theater van 't West einde, maar daarvoor kregen we wel de Put van Adrie. In Vlis singen lijkt Anneke van Dok het net een pietsie slimmer aan te pakken met de naamgeving van het Scheldeterrein, waarvoor natuurlijk voor de echte Vlis- singers maar één logische naam bestaat... Scheldekwartier, basta! In het Machiavellische spelletje dat politiek heet, lijkt het er sterk op dat burgemeester Anneke haar lippendienst be wijzende medestanders heeft gevonden voor een naam die geen enkele Vlissingse relatie bezit, historisch geen referentie en feitelijk ook van geen kant van hun bezoekje aan de school in Kwadendamme: iets vrolijks, iets leuks doen. „Je hoeft niet zenuwachtig te zijn", stelt vrijwilligster Maria Bodewes een van de kinderen vooraf gerust. „Je speelt hart stikke goed." Het helpt. Alsof ze nooit anders hebben gedaan, zit ten de trommelaars even later voor kinderen uit groep drie en spelen ze erop los. Het werkt aanstekelijk. Katrien Schoon hoeft als leerkracht wei nig te doen om de leerlingen aan het meeklappen en stampvoeten klopt. Maar ja, burgemeester Anneke van Dok haar tijd tikt ook verder, dus alle smoezen worden blijkbaar uit het ka binet gehaald om coüte que coüte de naam 'Dokkershaven' er door te jassen. Desnoods mag het ook nog Dokhaven zijn. Vroeg of laat overkomt het ze toch allemaal, die bestuur dersdie onweerstaanbare tic om hun naam voor het nage slacht ergens in de stad te grave ren. De enige Vlissinger die dat echt is gelukt, was ene de Ruy- ter, maar die zat niet op het plu che. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264. Vlissingen Naar aanleiding van het artikel van 10 mei over Allévo het vol gende: hierin staat dat de eerste fase van de reorganisatie in goed overleg met het personeel is verlopen. Vergeet het maar. Ik werkte met een contract tot 13 februari 2006 op de admi nistratie. Gedurende de laatste drie maanden werd mij meer dere keren beloofd dat ik na 13 februari kon blijven, eerst tot december 2006, later tot eind juni 2006.De laatste vijf weken heb ik bijna dagelijks gevraagd, wanneer dat nieuwe contract kwam. Maar steeds was er een smoes. Het ligt bij Personeels- zaken, de Directie moet het nog tekenen, enzovoort. Kortom: geen nieuw contract tot op mijn laatste werkdag. Geen bedankt, geen 'het beste'. Integendeel. Een week nadat mijn arbeids contract was afgelopen kreeg ik een brief van de directie dat mijn contract van rechtswege was beëindigd. Dat noemen ze 'in goed overleg' I. Dekker van de Raad van Bestuur begrijpt de onrast onder de medewerkers niet, want er is nog tijd genoeg. Ze moest zich schamen. Als je als werknemer de kans loopt van de één op de andere dag zonder werk te zitten, hoef je je volgens deze werkgever niet ongerust te maken. Ik weet uit ervaring dat er alle reden is om je als werknemer van Allévo erg ongerust te maken. De Raad van Bestuur en de directie hebben geen haast om een sociaal plan te maken. Zij gaan vrolijk verder volgens hun bestaan de asociale plan, want him ei gen baan staat toch niet op de tocht. S. van Strien Lincolnlaan 12 Goes te kx-ijgen op het ritme van de bongo's. Het vermengt zich auto matisch. De Kwadendamse leer lingen en de Middelburgse asiel zoekerskinderen nemen elkaar zonder meer voor lief. Na afloop klinkt er twee keer applaus, aan weerskanten. De stichting voor de vrolijkheid - om het af te korten - houdt vandaag met kinderen en jonge ren in het asielzoekerscentrum een grotere demonstratie. Kwa dendamme had de primeur dankzij 'burenhulp'. Vrijwillig ster Maria Bodewes en schooldi- recteur Rob Landa zijn buren in Langeweegje, vlakbij Kwaden damme. Waai'om de stichting met de lan ge naam dit soort dingen doet? Maria Bodewes: „Om wat vro lijkheid onder deze kinderen te brengen. Ze leven onder rare om standigheden, vaak zwervend van het ene asielzoekerscen- trum naar het andere. Met deze activiteiten kun je ze zelfbewus ter maken en het bx-engt hen in contact met andex-e, gewone kin- deren zoals hier op de Heijli- gers-school." zaterdag 13 en zondag 14 mei 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 9.00 - 12.30uui 16.30 - 17.30 uur. Zo. 12.00 - 12 301 en 18.00- 18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113)249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-0ui« land voor spoedgevallen bereikbaarvi telefoon 412180. Spoedgevallen spreek uur gezelschapsdieren zaterdag 13CC 13.30 uur, Grevelingenstraat 17 teZierl zee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwp Duiveland, tel. (0111406111 BELEEF DE SHOWROOM VAN IMABO ESSELINK Wilt u verzekerd zijn van 100% tijd en aandacht? Bel dan voor een afspraak (0187) 47 54 40. Openingstijden: di-vr: 08.00-17,00 uur, vr.avond: 19.00-21.00 uur, za. 09.30-16.00 uur. Middelharnis Industrieweg 35 (Ind.terrein Oostplaat II) Telefoon: (0187) 47 54 00 Fax: (0187) 48 42 10 E-mail: info@esselink.nl Internet: www.esselink.nl de Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. Steun reuma-research, in je eigen belang. Giro 324. Wist u dat één bijenkast genoeg geld opbrengt om een kind in Ghana een jaar naar school te sturen? U kunt voor moederdag bijen cadeau geven. Aan een arme moeder in Ghana. Daarmee helpt u haar voorjaren. U geeft al een bijenkast met imkeropleiding voor 35,- Verras uw eigen moeder met de Gratis Moederdagkaart. giro 4663 - Roosendaal - tel. 0165 - 520123 NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 38