PZC Skatepark komt eindelijk in beeld Pakhuisjes hebben langste tijd gehad 4=4=1^ 4=#s# s Een schuur met een historie in Gemeente heeft na maanden zoeken locatie in Zierikzee op het oog Slippartij eindigt in de sloot iw m tin Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Ecoscope krijgt nieuwe stoelen Snorfietsster gewond na aanrijding Bouwhekken gestolen Vrom alert op eikenrups Vier jaar celstraf voor plegen van 22 inbraken zat www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Vertrouwen Redactie: 0113-315649 VVVVW.pZc-n' f-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 12 mei 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland HnorMelita Lanting ZIERIKZEE - Het skatepark in Zierikzee lijkt er nu toch te ko- De gemeente heeft na maanden zoeken een terreintje gevonden waar de jeugd terecht kan. Het skatepark is gepland op het grasland naast het par keerterrein aan de Schelde- slraat. „Nu al?", reageert Casper een likje cynisch. Hij hoort bij een groepje jongeren dat in april 2004 bij de gemeente aanklopte voor een eigen skatevoorzie- ning. Sinds die tijd is er overleg lussen de jongeren en de ge meente. Niet dat de gemeente de jongeren niet ter wille wilde zijn, maar dit soort processen duurt lang. Zeker omdat het nog niet zo eenvoudig was een geschikte locatie te vinden. Ver schillende mogelijkheden zijn af- «evallen omdat ze achteraf toch niet haalbaar bleken te zijn. On danks dat het allemaal wat lan ger duurde dan gehoopt, is Cas per tevreden. „Ik vind het een prima locatie", zegt hij. Terrein Bij de aanwijzing van het ter rein moet nog wel een kleine kanttekening worden geplaatst, vertelt wethouder R. van der Wekken. „We hebben nu een be stemmingsplanwijziging opge start. Dat moeten we eerst door lopen voor we verder kunnen, maar ik verwacht niet dat dit terrein op veel bezwaren zal stuiten." Als het bestemmings- - plan is gewijzigd, kan met de aanleg worden begonnen. „Maar dat kost nog wel de nodi ge tijd", zegt beleidsmedewer- kerD. de Vos uit. SLUISKIL - Een 23-jarige man uil de gemeente Hulst is gister middag op de Koegorsstraat in Sluiskil met zijn auto in de sloot beland. Hij maakte bij het inha len van een tractor een inschat tingsfout, zodat hij flink op de rem moest trappen om een aan rijding met een tegenligger te voorkomen. Hierdoor begon zijn auto te slippen en kwam in de rechtersloot tot stilstand. De be stuurder is uit de auto gekropen en zelf naar een huisartsenpost gegaan. Zijn verwondingen lij ken mee te vallen. „We gaan eerst in overleg met de jongeren over wat ze willen hebben. Dat lijkt me logisch. En dan moeten we meerdere offer tes vragen. Vervolgens moet het park nog worden aangelegd en er zit ook nog een vakantie tus sen. Nee, dat gaat nog wel de no dige tijd duren. Een voorspel ling van hoe' lang, daar waag ik me niet aan." Het is de bedoeling dat het park ongeveer zeshonderd tot dui zend vierkante meter groot wordt. In principe komt daar de half- pipe op te staan die tot voor eni ge maanden op het terrein van Pontes stond, en dan nog wat dingen die de jongeren zelf aan dragen. Casper heeft al wel een idee. Hij wil graag een box. „Dat is iets met schuine platen waar je vanaf kunt. ^■1 (Advertentie) Banenmarkt van Randstad Transport 13 mei -10.00-15.00 uur vestiging Goes OPEN (0113) - 27 48 50 door Marcel Modde ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders hebben een monu mentenvergunning afgegeven voor de uiteindelijke sloop van de oude pakhuisjes aan de Maar straat in Zierikzee. Het college legt daarmee een negatief ad vies van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg (RDMZ) naast zich neer. De monumentenvergunning wordt pas over zes weken onher roepelijk. Tot die tijd kan er door belanghebbenden bezwaar worden aangetekend. Gebeurt dat niet, dan volgt nagenoeg au tomatisch de afgifte van de sloopvergunning en kan in prin cipe direct met de afbraak van de vervallen pakhuisjes worden begonnen. De kans dat de RDMZ probeert met een rechts zaak de sloop van twee rijksmo numentenpanden in het rijtje nog tegen te houden, lijkt klein. Een woordvoerder van de dienst liet eerder, al weten dat juridi sche procedures doorgaans be perkt blijven tot bedreigde top- monumenten. De pakhuisjes in de Maarstraat vallen niet onder die classificatie. De gemeente Schouwen-Duive land vindt dat de RDMZ zich in haar advies vastklampt aan onei genlijke argumenten om mini maal de gevels van de twee rijks monumenten te behouden. Bij beschadigingen in de Tweede Wereldoorlog en de watersnood ramp is er volgens het lokaal be stuur dusdanig veel veranderd aan de gevels dat er weinig origi neels meer aan is. Wat er na de sloop gebeurt met het gebied, is nog niet bekend. Vooralsnog wordt de hoek afge zet met een hoge schutting. Wet houder W. Renden houdt vast aan herbouw van de panden voor een culturele bestemming. Ateliers Daarbij denkt hij aan ateliers voor kunstenaars en oude am bachten. „Maar ook een restau rant annex café met een gezellig binnenplaatsje zou zomaar kun nen." Een plan van die orde werd anderhalf jaar geleden, op vex-zoek van de gemeente, ge maakt door Delta Projektpart- nei-s. Of de Zierikzeese ontwik kelaar de herbouw mag uitvoe ren, dan wel dat de gemeente met een eigen vei'sie komt, kan Renden nog niet zeggen. Hij ver wacht dat daar uitei-lijk in okto ber uitsluitsel over komt. „Het zou een hele opwaardering voor dat gebied zijn en de loop tussen de Nieuwe Kerk en de poortge bouwen stimuleren. Bij mijn we ten bestaan er nog geen andex-e ideeën." Delta-directeur M. Bij de Vaate is teleurgesteld over de daad kracht van de gemeente. „We hebben het plan anderhalf jaar geleden ingediend, daarna is er nog twee keer overleg geweest en sinds de laatste keer - een half jaar geleden - is het stil. Volgens Bij de Vaate was zijn be- drijf bereid het project 'zonder grote winst' uit te voeren. „Wij zien, als bewoners, de stad bok graag zo mooi mogelijk, dus daar doe je het dan ook een beet je voor. Maar toen werd ge- vraagd eens naar die i'othoek te kijken, was dat voor ons net een rustige periode. Dat konden we er dus wel tussendoor doen. On ze situatie is inmiddels ook ver anderd, dus zouden we nu zelf ook eerst weer eens moeten kij ken of we er nog wel trek in heb ben." Doorsteek Op de schetsen die Delta Pro- jektpartners heeft ingeleverd, rusten geen rechten, aldus Bij de Vaate. „De gemeente is vrij daaiTnee te doen wat ze wil." Het plan ging, naast de museum- herberg annex theehuisje en ate lierruimte, uit van een door steek achterlangs tussen de Melkmarkt en de Maarstraat. Zo zou niet alleen aan de voor kant een terrasplein worden ge creëerd, maar ook de binnen plaatsjes achter het Stadhuismu seum nieuw leven worden inge blazen. (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. (Advertentie) Genieten komt van BinnenUit U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand. 0113 561482 www.binnenuit.nl NOORDGOUWE - Boerderij La Moule in Noordgouwe is een his torisch belangrijk pand, met een schuur met originele houten ge vel. De historische Vereniging Stad en Lande is dan ook zeer content met de restauratie van de schuur, die na een storm zwa re schade aan het dak op liep. De eigenaren kregen hiervoor een oorkonde uitgereikt, als waardering voor hun werk. „Weet u waar de naam vandaan komt? Hier stond vroeger alle maal bos en dat werd in de volksmond het mosselbosje ge noemd." P. Vis senior kan prach tig vertellen over de boerdeiïj. Over hoe het vroeger was en hoe de boerderij langzaam maar ze ker veranderde. Vis groeide hier op en heeft er jaren zelf ge boerd. Vijftien jaar geleden heeft zijn zoon het bedrijf over genomen, maar het ligt Vis nog na aan het hart. Hij wil daai'om graag wat vertellen over de ge schiedenis ervan. Bovendien: zijn zoon heeft het razend druk. „Mijn zoon is de vierde genera tie die op het bedrijf zit. In 1880 is mijn grootvader hier begon nen. Dat was Lieven Vis. Groot vader Vis heeft op de boerderij gewerkt en geleefd tot 1920. P. Vis senior voor de gerestaureerde schuur. „Daarna heeft mijn vader de boerderij overgenomen en ver volgens ben ik zelf in 1955 op de boei'dei'ij gekomen." Vis heeft dus de omslag meegemaakt van het werken met paarden naar de schaalvergi'oting en moderne techniek van nu. „We hadden vroeger twaalf paarden", vertelt hij terwijl hij de schuur in loopt. „Kijk, dit was de dorsvloer met aan de zijkant de stallen. Daar stonden de paai'den, en daar de koeien en het jongvee." De oude spanten staan er nog, maar ver der is er weinig meer wat nog herinnert aan die veiwlogen tij den. De stallen zijn weg en in de schuur ligt een grote berg aard appelen, te wachten op vervoer naar de afnemer. De schuur is van binnen dan ook helemaal aangepast aan de moderne bedrijfsvoeiing. Vis veiielt dat hij de schuur in de loop van de jaren aangepakt De Vos vertelt dat als de aanleg van het park in Zierikzee een maal in gang is gezet, hij dan ook in ovei'leg gaat met de dorps raden over de mobiele skatevoor- ziening. Het college van Schouwen-Duiveland is van plan om de pakhuisjes aan de Maarstraat in Zierikzee (waaronder deze hele rij behalve het pand uiterst links) tegen het advies van de Rijksdienst voor Monumentenzorg in, toch te slopen. foto Marijke Folkertsma RENESSE - Het buitenterrein van Ecoscope in Renesse wordt opgeknapt. De gemeente investeeid ï-uim 13.000 eu ro in nieuw tuinmeubilair en een nieuw schelpenpad bij de entree. Na vijf jaar is het meubilair versleten en is de entree niet geplaveid met schelpen maar met modder. Dat maakt volgens het college van burgemeester en wethou ders een desolate indruk en dat kan niet. De entree van het milieu- en educatiecentrum is het visitekaartje en moet er fris uitzien. Daarnaast zal het centrum zelf de tuinen gaan aanpas sen. De huidige tuinen zijn te bewerkelijk om goed te kunnen onderhouden en maken een onverzorgde indruk. In de tuinen komt nu veel gras, dat is gemakkelijker te onderhouden en is leuk voor de bezoekers om op te zit ten of te spelen. De raad moet het krediet nog goedkeu- ZIERIKZEE - Een 71-jarige vrouw uit Rotterdam is gis termiddag gewond geraakt bij een aanrijding door een pei'sonenauto. De vrouw i*eed op haar snorfiets over de Gouweveerseweg bij Zierikzee. Op de kruising van de pa rallelweg met de Weg naar de Val kreeg ze geen voori-ang van een 47-jai'ige automobilist uit de gemeente Schou wen-Duiveland. De vrouw ging met haar snorfiets onder uit en werd met een pijnlijk been en hoofd voor onder zoek overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. RENESSE - In Renesse is een aantal bouwhekken gesto len. De afrastering stond rond een terrein aan de Kabbe- laarsweg. De diefstal is gepleegd tussen woensdagmiddag half vijf en gisterochtend half acht. De hekken hebben een totale waarde van enkele hondei'den euro's. HULST - De inspectie van het ministerie van Volksge zondheid, Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) begint volgende week een onderzoek naar de bestrijding van de eikenpi-ocessierups. Bekeken wordt of provincies en ge meenten de verplichte voorzorgsmaatregelen naleven, of omwonenden van tevoren worden geïnformeerd en welk type bestrijdingsmiddel wordt gebruikt. De eikenprocessiei-ups vei*ooi'zaakt in de maanden mei tot en met juli overlast in met name zuid- en midden-Ne derland. De haren van de rups veroorzaken jeuk, huiduit slag en irritatie aan ogen en luchtwegen. De rupsen kwa men voor het laatst in Hulst voor in 1999 waar toen rond om de Zandput enkele nesten werden gevonden. Die heeft de gemeente meteen laten verbranden. GOES - Een 28-jarige Goese- naar is gisteren in hoger beroep door het Haags gerechtshof we gens 22 inbraken veroordeeld tot vier jaar cel. De man is vrij gesproken van drie inbraken. Eerder was de Goesenaar door de Middelburgse rechtbank ver- oordeeld tot vijf jaar wegens 25 inbraken in Goes, Kapelle, Kloe- tinge en Boi-sele. De man teken de hoger beroep aan omdat hij het merendeel van de inbraken ontkent. Hij zou slechts vijf keer op dievenpad zijn gegaan. Het pleitte echter tegen hem dat bij alle inbraken steeds dezelfde werkwijze was gehanteerd. Ook heeft de politie het merendeel van de buit gevonden in het drugspand waar de man regel matig verbleef. De Goesenaar zei dat iedereen de gestolen spul len in het pand kon hebben ach tergelaten. Ook in hoger beroep was door de hofaanklager een celstraf van vijf jaar geëist. (Advertentie) foto Marijke Folkertsma heeft. „Eerst heb ik de achterge vel van steen gemaakt en latei- de zijgevel." Eigenlijk is het een beetje toeval dat de voorzijde nog steeds in oude staat is. met een gepotdekselde gevel van hout. „Kinderen kosten veel geld, he?", lacht Vis. Nu kan hij het zeer waarderen dat de gevel nog in oude staat is en dat zijn zoon de moeite heeft genomen om het pand na de storm weer te herstellen. Dat het vertrouwen van bur gers in het reilen en zeilen van politici niet al te groot is, mag als bekend ivorden veron dersteld. De dames en heren bestuurders zijn het gewend. Je kunt het in de politiek nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken. Afgelopen dinsdag kreeg com missaris van de koningin Wim van Gelder te maken met zo'n staaltje wantrou wen. Het gebrek aan fiducie omvatte echter méér dan 's mans politieke werkzaam heden. Toen de commissaris, in zijn vrije tijd piloot van kleine vliegtuigjes, het luchtruim ivilde kiezen, werd zijn passa- giere staande gehouden door de eigenaar van het restau rant. Daar hadden ze, vóór vertrek, een bakje koffie ge nuttigd. „Gaat u met hém de lucht in?", vroeg de man, wij zend op Van Gelder. En, na een bevestigend antwoord: „Wilt u dan éérst afrekenen!" door Melita Lantinq

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35