Woonboerderij wacht nog even PZC PZC Absoluut niet truttig in de auto Redders openen seizoen met oefening waterscooter Pakket maatregelen voor veiliger verkeer in Oud-Vossemeer Bouw Kloetingse woning kan maar niet beginnen door trage ambtelijke molens Promotie van eerlijke voetbal in Kapelle Mini-Renaults in bibliotheek Goes Lentefair op erf De Akkerwinde Vier jaar cel voor 22 inbraken Achtervolging door Middelburg Inhaalmanoeuvre eindigt in sloot Snorfietsster gewond na aanrijding agenda vrijdag 12 mei 2006 b 15 fjnnrHarmen van der Werf KLOETINGE - Iedereen wil het, iedereen is er enthousiast over, maar voorlopig komt er nog niets terecht van de ver vanging van een oude bedrijfs- loods aan de Tervalenseweg KAPELLE - De wereldwinkel Kapelle grijpt het Zeeuwse toer nooi voor E- en F-voetballertjes in Kapelle morgen, zaterdag 13 mei. aan om 'eerlijke voetballen' te promoten. 'Eerlijke voetballen' zijn voet ballen die niet met kinderarbeid zijn gemaakt. De E- en F-tjes in Kapelle kunnen eerlijke voetbal len winnen door een bal door een gatenbord te schieten. Ook kan er meegedaan worden aan een loterij en quiz. Een rode kaart tegen kinderarbeid moet worden ondertekend om aan de loterij deel te nemen. De win naar krijgt een eerlijke voetbal. De. ondertekende rode kaarten worden begin juni tentoonge steld in het Duitse Potsdam tij dens de wereldkampioenschap pen voor Duitse schoolkinderen. Het toernooi in Kapelle is op sportpark Groene Woud aan de iVroonlandseweg. GOES - In de Goese bibliotheek is tot 1 juli een aparte verzame ling te zien, een verzameling mi niatuur-automodellen van het merk Renault van oud-wethou der C. Linssen. Op de tentoonstelling staan on der meer Renault-modellen uit de Tour de France-reclamekara- vaan in de loop der jaren, van de bandenfabrikant Michelin en die een rol spelen in de stripboe kenvan Kuifje. NISSE - Werk- en leerboerderij De Akkerwinde aan de Lageweg 6 bij Nisse houdt morgen, zater- 13 mei, de jaarlijkse lente- fair. De lentefair is deze keer iets gro ter dan andere jaren. Er is een marktplein ingericht waar be drijven uit de Zak van Zuid-Be- veland hun streekeigen of hand gemaakte producten tonen en verkopen. De winkel van De Ak kerwinde is ingericht met aller lei natuurlijke lentedecoraties, zoals schelpeiikransen en broecl- [huisjes van stro. Medewerkers van De Akkerwinde zijn aanwe zig om te laten zien wat ze on dernemen op de werk- en leer boerderij. De lentefair begint om 11.00 uur en duurt tot 16.00 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax: 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bij Kloetinge door een nieuwe woonboerderij in klassieke stijl. Het wachten is op nieuw ruimtelijk beleid van de pro vincie dat al zo goed als vast staat. Initiatiefnemer van het project, de Goesenaar I. de Regt, had het zich heel anders voorgesteld. Het college van burgemeester en wethouders van Goes zette de cember 2004 het licht op groen voor zijn plan. Hij had zijn huis bij Goes al verkocht en betrok met zijn gezin voor pakweg an derhalf jaar, dacht hij, een va kantiewoning in Kortgene. Van die planning komt dus weinig te recht, omdat de ambtelijke en bestuurlijke molens zo lang zaam draaien. Saneren „Niemand is erop tegen dat die loods verdwijnt, dat de grond er wordt gesaneerd en dat er een nieuwe Zeeuwse woonboer derij komt", begint De Regt zijn uitleg positief. „De mede werking is van alle kanten goed, alleen dat provinciale ruimtelijke beleid hé. Wat ik wil, kan niet in het buitenge bied volgens het huidige provin ciale omgevingsplan, maar vol gens het nieuwe wel. Mi] is aan geraden daarop te wachten en dat doe ik dan maar." Waarna De Regt in het algemeen stelt: „Den Haag wil minder regel tjes. De provincie zegt 'soepel' te willen zijn. In de praktijk van alledag ligt dat nog een tik je anders." Inmiddels gloort er licht aan het einde van de tunnel. Provinciale Staten beslissen 30 juni over het voor De Regt zo belangrijke nieuwe omgevingsplan. Vervol gens moet dit stuk nog een paar maanden ter visie liggen en daarna kan De Regt zijn zoge naamde verklaring van geen be zwaar van de provincie krijgen. „We hebben nog wel geprobeerd er iets aan te doen", laat de Goe se ambtenaar A. Markusse we ten, „maar ze zeiden dat we het plan beter konden aanhouden. Dat is gebeurd." De Regt verwacht nu dat de uit voering van zijn plan februari volgend jaar kan beginnen. De bouw duurt naar verwachting een jaar. Dat wordt dus in 2008. zes jaar na aankoop van de voor malige bedrijfsloods door de Goesenaar. „Ik heb genoeg ge duld gehad." Voor de deelnemers aan het praktijkgedeelte van de rijvaardigheidstest konden deelnemen, moesten de spieren losgemaakt worden. foto Willem Mieras door Cornelleke Blok THOLEN - Benen in de lucht! Een groepje Thoolse vijftigplussers doet don derdagmiddag enthousiast mee met de fitheidsoefeningen in gemeenschapscen trum Meulvliet. De oefeningen zijn on derdeel van de tweejaarlijkse rijvaardig heidstest van de gemeente Tholen. Tij dens een autorit van een uur, het belang rijkste gedeelte van de middag, krijgen de 24 deelnemers tips en adviezen over hun rijgedrag. Een beetje gespannen stapt Lenie Fos- sen (68) haar auto in. „Ik zie wel wat het wordt", probeert ze de rijvaardig- heidsrit nuchter te bekijken. Rij-instruc- teur Ad Nijsse maakt de bedoeling van de de autorit meteen duidelijk. „Het is geen examenrit. We gaan gewoon lek ker ontspannen een eindje rijden. Doe maar net of ik er niet ben." Dat is precies de bedoeling van de mid dag: de deelnemers krijgen de mogelijk heid om hun rijgedrag en hun verkeers- kennis in een ontspannen sfeer te toet sen. „Het is vaak al heel lang geleden dat mensen hun rijbewijs hebben ge haald. Ze willen weten of ze het nog wel goed doen", legt Lenie Janse van de ge meente Tholen uit. Net om de hoek bij Meulvliet krijgt Fos- sen de eerste hindernis voor haar kie zen. Een grote groep kinderen verlaat uitgelaten de school. Soepel rijdt ze er langs, op weg naar de rotonde. „Oh, die dingen vind ik toch altijd zo vervelend. Ik weet nooit wie er voorrang heeft. Het is overal anders", zegt Fossen, terwijl ze bijna een passerende scooter over het hoofd ziet. Op weg naar Bergen op Zoom gaat alles van een leien dakje. „Oh jee, ik moet wel aan m'n snelheid denken", spreekt Fossen zichzelf zo nu en dan streng toe. „Maar in de 38 jaar dat ik mijn rijbe wijs heb, ben ik nog maar één keer be keurd", zegt ze er trots achteraan. „Hoe hard mag je hier eigenlijk? Tachtig? Oh, dan zal ik eens wat gas geven. Ik hou wel van een beetje doorrijden." Halverwege de rit kan Fossen haar nieuwsgierigheid niet meer bedwingen. „Zegt u nou eens, \indt u me een slech te rijder", probeert ze Nijsse alvast wat informatie te ontfutselen. „Ik zeg hele maal niks", antwoordt hij met een ge heimzinnige lachje. Zo lijkt hij toch ver dacht veel op een examinator. De tweede helft van de autorit verloopt nagenoeg vlekkeloos. Fossen heeft er goed de vaart in. Even is ze iets té gre tig, als ze vlak voor de uitvoegstrook op de snelweg een auto via de vluchtstrook inhaalt. De fronsende blik van Nijsse spreekt boekdelen. „Oeps, ja soms ben ik iets té brutaal", lacht Fossen. Kritiek Na een uurtje zweten parkeert Fossen haar auto weer netjes in bij Meulvliet. Alsof ze haar lijexamen nog een keer over doet, neemt ze plaats aan het tafel tje tegenover Nijsse, „Hoe vond je het zelf gaan?", is zijn eerste tergende vraag. Fossen houdt zich wijselijk nog even op de vlakte. Al snel geeft Nijsse het verlossende woord. „Ik heb de hele tijd heel ontspannen naast je in de auto gezeten. Je rijdt heel veilig en erg gedre ven. Je rijdt absoluut niet truttig." Zo, die kan ze alvast in haar zak steken. Maar, een examinator zou geen echte examinator zijn als zonder wat puntjes van opbouwende kritiek. Iets meer voor uit kijken en wat eerder remmen, is het advies dat Nijsse meegeeft aan Fossen. De inhaalmanoeuvre op de vlucht strook is de enige onvoldoende die ze krijgt. „Iedereen maakt fouten. Boven dien doe je nu dingen die je normaal niet zou doen. Je voelt dat er iemand naast je zit, die op je let", relativeert Fossen haar misser opgetogen. Na de autorit gaat de rijvaardigheids test verder met de fitheidsoefeningen, een ogentest, een reactietest en een ver- keerskennistest. Ook daar slaagt Fossen met vlag en wimpel voor. „Ik moest wel turen hoor bij die ogentest, maar ik ben blij dat het goed ging, want ik heb net een nieuwe bril." Een nuttige middag, dat was het zeker, constateert Fossen tevreden. „Eerst had ik er eigenlijk niet zo'n zin in, maar het was best leuk. Er is zoveel veranderd in het verkeer in de laatste jaren. De fout jes sluipen er dan makkelijk in. Dan is het handig als iemand je daar op wijst." door Edith Ramakers DOMBURG - Na theorielessen over hulp verlening op het droge in de winterpe riode, brak gisteren voor de strandvvach- ten het moment aan om het water op te gaan. De Stichting Strandexploitatie Wal cheren (SSW) opende het nieuwe strand- seizoen met een boten- en waterscoo- tertraining en reddingsacties van drenke lingen bij het strand van Domburg. Bij de redddingsposten op de stranden van Oostkapelle en Vrouwenpolder worden de twee waterscooters ingezet. Daar zijn veel zandbanken. „De waterscooters heb ben maar een paar centimeter water no dig om vaart te maken. Die kunnen daar ideaal ingezet worden voor reddingsac ties", zegt Gerard Bal, buitendienstcoör dinator van de SSW. Zelfs de zogenoemde redlijn bij Vrouwen polder vormt geen obstakel voor de wa terscooter, omdat de scooter geen diepliggende motor heeft. „Aan de red lijn hebben de zwemmers nog een laatste houvast. Komen ze daar voorbij, dan wordt het echt gevaarlijk omdat de stro ming, zo vlakbij de stormvloedkering, verraderlijk is." Kasper Boonstra, strandwacht van Oost kapelle, denkt aan een reddingsactie van vorig jaar: een Duitser wilde per catama- Met een waterscooter kunnen drenkelingen snel uit ondiep water worden gevist. De redders oefenen er mee bij het strand van Domburg. foto Ruben Oreel DEN HAAG - Een 28-jarige inwoner van Goes is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof wegens 22 inbraken veroordeeld tot een celstraf van vier jaar. De man is vrijgesproken van drie inbraken. Eerder was de Goesenaar die verslaafd is aan harddrugs door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een cel straf van vijf jaar wegens 25 inbraken in Goes, Kapelle, Kloetinge en Borsele. De man tekende hoger beroep aan omdat hij het merendeel van cle inbraken ontkent. Hij zou slechts vijf keer op dievenpad zijn gegaan. Tegen de man pleitte echter dat inbreker steeds dezelfde werkwijze had. Ook heeft de politie het merendeel van de buit aangetrof fen in het drugspand waar de man regelmatig verbleef. De Goesenaar zei echter dat iedereen de gestolen spullen in het pand kon hebben achtergelaten. Tegen de man was in hoger beroep door de hofaanklager een celstraf van vijf jaar geëist. MIDDELBURG - Twee Middelburgse jongemannen zijn woensdagavond rond half tien na een wilde achtervolging door de politie van cle weg geraakt. De twee. 19 en 24 jaar oud, reden eerder die avond in een personenauto met hoge snelheid over de zuidbaan van de A58 tussen Middelburg en Arnemuiden. De politie zag dat en zette de achtervolging in. De jongens keerden bij het tankstation en reden terug langs de parallelweg, de politie volgde. Via Nieuw- en Sint Joosland ging het naar Middelburg, waarbij snelheden tot 170 kilometer per uur werden gehaald. In de Kruitmolenlaan in Middelburg reed cle auto tegen een verkeersbord aan. De bestuurder stopte, waarna cle in zittenden wegrenden. De 19-jarige passagier kon al in de Kruitmolenlaan worden aangehouden. De bestuurder van de wagen werd pas op de Rozenburglaan door politie in de kraag gegrepen. Het kenteken bleek geschorst te zijn, cle auto onverzekerd en niet APK-gekeurd. Het rijbewijs van de bestuurder is ingenomen. Tegen de jongens is pro- ces-verbaal opgemaakt. SLUISKIL - Een 23-jarige man uit cle gemeente Hulst is gistermiddag op de Koegorssriaat in Sluiskil met zijn au to in cle sloot beland. Hij had bij het inhalen van een tractor een inschattings fout gemaakt, zodat hij flink op de rem moest trappen om een aanrijding met een tegenligger te voorkomen. Hier door begon zijn auto te slippen en kwam in de rech- ter-sloot tot stilstand. De 23-jarige bestuurder is uit de auto gekropen en zelf naar een huisartsenpost gegaan. Zijn verwondingen lijken mee te vallen. ZIERIKZEE - Een 71-jarige vrouw uit Rotterdam is gis termiddag gewond geraakt bij een aanrijding door een personenauto. De vrouw reed op haar snorfiets over de Gouweveerseweg bij Zierikzee. Op de kruising van de pa rallelweg met de Weg naar de Val' kreeg ze geen voorrang van een 47-jarige automobilist uit de gemeente Schou- wen-Duiveland. De vrouw ging met haar snorfiets onder uit en werd met een pijnlijk been en hoofd voor onder zoek overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. ran een wereldreis maken, maar strand de in Oostkapelle. Boonstra haalde hem veilig van de boot. „Het was vroeg in het seizoen. De waterscooter was toen nog niet aanwezig op de post." Hij peddelde toen maar naar de Duitser op een soort rescueboard en bracht hem naar het strand. „De boot brak als een tandensto ker in tweeën", zegt hij. „Als je geen trai ning krijgt in hulpverlening en reddings acties, weet je op zo'n moment echt niet wat je moet doen." door Cornelleke Blok OUD-VOSSEMEER - Nieuwe riolering, nieuw asfalt, een der tig kilometerzone, wegversmal lingen en rode fietsstroken: dat zijn de maatregelen die de pro vincie Zeeland neemt om de pro vinciale weg N656 binnen de be bouwde kom van Oud-Vosse- meer verkeersveiliger te maken. Gedeputeerde T. Poppelaars leg de de plannen van de provincie gisteravond tijdens een tweede informatiebijeenkomst over de N656 voor aan de inwoners van Oud-Vossemeer. De provinciale weg is de door gaande weg tussen de Oester- dam en de Philipsdam: dagelijks rijden er ruim 3700 motorvoer tuigen. De weg loopt dwars door cle bebouwde kom van Oud-Vossemeer en zorgt daar door voor veel overlast en ge vaarlijke situaties. De provincie hield eind januari een eerste informatiebijeen komst over de weg. Ze legde toen een aantal opties voor aan de dorpsbewoners om de proble men op te lossen. De provincie ging met de reacties aan cle slag en presenteerde gisteren een nieuw, aangepast plan. De belangrijkste aanpassing in de plannen was de verlaging van de maximumsnelheid van dertig kilometer per uur naar vijftig. Dat zou het verkeer dooi de bebouwde kom al een heel stuk ontmoedigen, zo vonden de inwoners van Oud-Vossemeer. Sommige aanwezigen waren wel sceptisch over het gebruik van asfalt in plaats van een klin kerbestrating, omdat het de ver leiding om hard te rijden alleen maar zou vergroten. „Zo wordt de straat net een racèbaan", klonk het uit de zaal. Volgens de provincie is asfalte ren toch de beste optie, omdat het veel minder trillingen ver oorzaakt. Bushalte Vanuit dezelfde overweging is gekozen voor wegversmallingen in plaats van verkeersdrempels. De provincie vergroot het per ron van de bushalte om passa giers veiliger in en uit te kunnen laten stappen. Ook worden de trottoirs aan weerszijden van de weg verbreed. Het deel van de N656 tussen de bebouwde kom van Oud-Vosse- meer en de Broekseweg' krijgt een vrij liggend fietspad aan de noordkant van cle weg. Op het eerste gedeelte van de weg is het niet mogelijk om een fietspad aan te leggen. Daarom wordt de grens van de bebouwde kom tweehonderd me ter verplaatst. Voetpad Wethouder F. Goossen van cle gemeente Tholen presenteerde ook plannen om de Molenweg, die in het verlengde van provin ciale weg ligt, aan te pakken. De ze weg wordt voorzien van een voetpad, rode fietsstroken en wegversmallingen. De provincie pakt de N656 nog dit jaar aan. In november moe ten de werkzaamheden afge rond zijn. Wanneer de Molenweg wordt aangepakt is nog niet duidelijk. De aanleg van het fietspad laat nog tot 2008 op zich wachten. De inwoners van Oud-Vosse meer kunnen nog tot 1 juni rea geren op de plannen van de pro vincie. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - De Waterput, 19.00 uur: Concert The perfect Dates; COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdaga- vondcafé; GOES - Leger des Heils, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Bil jart voor ouderen; Molenplein, 16.00 uur en 19.00 uur: Circus Bavaria; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; 20.00 uur: Muzikale avond showkorps Jonge Kracht; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; 14.00 uur: Alzheimer(inloop)café Rei- merswaal; 19.30 uur: Kunstfestival met muziek en dans; POORTVLIET - Café 't Centrum, 21.00 uur: Concert Tears of Blood; THOLEN - Meulvliet, 19.30 uur: Mi- noes, Musicalproject door Thoolse jeugd; Ds. G. H. Kerstenstraat 15.30-21.00 uur: Bloemetjesmarkt; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33