Biljarters zeuren over systeem Briatore loopt nooit in de pas Het EK is voor De Bruijn al bijna voorbij Cas Hubregtse werd als voetbaltrainer verguisd en bejubeld KNVB ziet bestand van arbiters groeien Oude discussie laait weer op bij EK driebanden in Antalya Twee aanwinsten voor Goes Hingis naar kwartfinales Berlijn 23 Bruguera en Rios naar Eindhoven Sluiter is het winnen verleerd Okken moet FBK Games missen Vicelich tekent bij RKC Waalwijk AZ legt Agustien en Dembele vast uitslagen IgorFritsS .nTALYA - Op het Europees iaiupioenschap driebanden is lejn Paul de Bruijn verdwaald ,fl waant Jean van Erp zich in ionderland. De twee Neder- aiidsc troeven, in het spoor van jn t pick Jaspers, zijn het toernooi 's B; jjhet Turkse Antalya met wisse- le<t jende kansen gestart, rer:- °ni Dc kan mijn geluk niet op", zei S Vei i Gfr 'nhe ANTALYA - Aan de oase van jonen water aan de Turkse zuid kust kan het niet liggen dat er locli weer onrust is onder de bil jarters. Het systeem staat weer eens ter discussie, het prijzen- «üld op het EK in Antalya is vt!C| te laag en de wedstrijden rijn niet te betalen voor het ge wone publiek. Het Wow Topka- pi Palace, gebouwd rond een exotisch waterparadijs, is ook oiet direct de omgeving waar de biljarters zich thuisvoelen. Ze zijn nogal kribbig, de Blom- 2W|fc ilahls, Zanetti's en Sayginers, hoewel ze zelden zo in de wat ten zijn gelegd. Dick Jaspers ilijft er nog het nuchterst on der. „Ik heb er vijftien uur over :n om hier te geraken. En k sta hier om te biljarten, ver der moeten we niet zeuren." Dat de winnaar van het EK naar vierduizend euro rijker wordt? Dat een toeschouwer «s wertig euro moet betalen? Dat de toppers zo kwetsbaar zijn in :t systeem met setjes? „Ach, ze jjven maar zeuren", zei San- we» ik Chocron, vorige maand geko- ocï'- zen in het bestuur van de wereld- re' bond, bij de opening van het EK. Het zijn niet de minsten die over een ander systeem willen praten. Blomdahl heeft het niet zoop de sets van vijftien, omdat hij vaker dan hem lief is sneu- relt in de eerste ronde. Sayginer door onverwachte slippertjes Éde topvijf verdwenen en Za- netti doet helemaal niet meer nee om de prijzen. De Nederlan- lerChocron, van Spaanse origi- ic, wil zich opwerpen als ver- de 32-jarige Brabander Van Erp na zijn 2-0-zege op Marco Zanet- ti. De Bruijn kreeg direct al een gevoelige tik van de Belg Lep- pens in de belangrijkste van zijn drie poulewedstrijden. Alleen een klein wonder kan de Hul stenaar nog in de volgende ron de helpen. „Dan moet ik met 2-0 winnen van Daniel Sanchez, maar niets is onmogelijk", toon de hij zijn strijdlust. Het EK kan nog alle kanten op. Jaspers had een soepele start te gen de grijze Siciliaanse advo caat Oddo (2-0, 2.000 moyenne), Caudron, Sayginer en Sanchez kwamen minstens zo indrukwek kend uit de opening. Van de top vijf viel alleen De Bruijn uit de toon. Zijn partij legen Leppens werd beslist in de laatste beurt van de break. Op 14-8 voor, mis te De Bru;jn drie keer een set bal. Leppens ging daarna met ze ven door de finish. ..Zo'n klein detail beslist over winnen of ver liezen", keek De Bruijn wat som ber, maar berustend terug op wat wel eens zijn ondergang op dit EK kan zijn. Want de zege op de Zweedse, honderdveertig kilo zware kolos Nalle Olsson, gisteravond laat met 2-0, bood maar een waterdun kansje om door te gaan. Tegen Sanchez, de wereldkampioen, wordt het van daag op dag twee een partij van alles of niks om bij de laatste zestien te komen. Van Erp heeft dat uitzicht wel. Twee weken terug werd hij als derde reserve gebeld om mee te doen. „Ik dacht gelijk: mis schien maak ik dat nooit meer mee. Ik was de koning te rijk." Hij steeg boven zichzelf uit. „Ik kon alleen maar winnen", glun derde hij na zege tegen Zanetti. ■tor Frits Bakker nieuwer. „Want de sport die niet vernieuwt, is dood", is de fi losofie die hij de slaperige ba zen van de wereldbond wil gaan bijbrengen. Chocron (62) gaat zich onder de spelers bewegen, de markt aftasten en wil een haast kansloze missie oprake len. „Hoe maken wij van drie banden een tv-sport?" De vroegere voorzitter van de profbond BWA wil zelfs een re volutionair plan lanceren: drie banden op tijd in plaats van op caramboles. Met twee of drie pe riodes, zoals in voetbal of bas ketbal. Bijvoorbeeld: drie keer een half uur biljarten en de spe ler met de meeste caramboles wint. „Het voordeel is dat ieder een weet hoe laat het begint en hoe laat het eindigt. Dat maakt het aantrekkelijk voor televi sie." Daarnaast wil hij arbiters meer invloed geven. „Tijdrek- ken moet gestraft worden met een gele kaart." Gokspel door Jan Daqevos GOES - Met Cas Hubregtse viel voetbaltrainer niet te spot ten. Hij regeerde met de knoet. Onder zijn leiding werden spe lers steevast naar de duinen ge dirigeerd, waar aan de conditie gewerkt moest worden. En Cas Hubregtse..., die liep zelf immer parmantig voorop. „Wie hem voorbij wilde, kreeg een elle- i'ndr toog", zegt Taco van den Velde, oud-speler van het toenmalige Middelburg. nptf B» Jasper Izaak Hubregtse - hij 181''overleed woensdag op 72-jarige eftijd - had vele clubs onder jn hoede. De Vlissinger was 'o: jeugdtrainer bij Feyenoord en hoofdtrainer bij RBC. Daar- 31» naast werkte hij onder meer bij irad» Zweivers (IJsselmonde), Middel- li^ lur8' Veere, Goes, Oostkapelle, vi» Lewedorpse Boys, Terneuzen en 1934-2006 ferseke. Ook was hij nog trai ler van het jeugdplan Neder- land. En als hij geen club had, ungeerde hij als hersteltrainer van tal van Zeeuwse voetbal- it Mil 'as Hubregste werd in zijn tijd gekritiseerd en tegelijkertijd op 7- nanden gedragen. Hij was verguisd, omdat hij soms met list een zekere minachting over som mige Zeeuwse collega-trainers sprak. Hij had bij Feyenoord ge- verkt, onder andere met een ta- 'ent als René van der Gijp, en T S'ng er prat op dat hij wist hoe tot er in de top aan toeging. De- '-r'zehouding en zijn verhalen over goede contacten met tal van top- diners als Weisweiler, Kessler 1 8 en Jezek wekten nogal eens er- 1 aij»emis. och werd Hubregtse vooral be- vonderd en bejubeld. Dat had it ji alles te maken met de resultaten Hill's die hjj boej^e Dg Meeuwen 136 P"oe'de onder zijn bewind van 0® »n dorpsclubje uit tot een gere- sommeerde ploeg in het zater- >i$ dagvoetbal. Bij Veere, Goes en 'P'J keuzen maakte de voormalig vuft militair sportinstructeur goede >nc£ Jer met een prima organisatie. clubs als Zwervers en Mid cron, is spelen in kleine, volle za len. „Ik heb het in Frankrijk en Moskou gezien. In een klein, hoog theater, waar je boven op het biljart zat met zo'n tweedui zend mensen in de zaal." Het zijn wel uitzonderingen, beseft hij. Want zo vaak komt het niet voor dat driebanden volle zalen trekt. In Antalya zullen ze het deze dagen niet halen. Daar is de speelzaal in het Wow Topka- pi Palace, een vakantiepark dat is nagebouwd van het. paleis waar een sultan in Istanboel vroeger zijn harem onderbracht. Wie in het duizend kamers tel lende resort heeft geboekt, mag er van alle faciliteiten gebruik maken. Maar \yie er naar het EK komt kijken, moet een bela chelijke prijs betalen. „Het is ei genlijk sfeerloos", zei Jean Paul de Bruijn. Jaspers: „Ik heb toer nooien in Turkije gespeeld voor duizenden mensen, daarom be grijp ik niet dat ze nu naar een vakantieoord zijn uitgeweken." Maar dat zal de aanhang van de biljarters, die zich dagelijks te goed doen aan de gratis drank jes, een zorg zijn. Het klinkt mooi, maar kom er maar eens mee aan bij de biljar ters, die wel weer naar vijftig ca ramboles willen in plaats van setjes van vijftien. Raymond Ceuelemans verzette zich er al eens jarenlang tegen omdat de meester op setjes opeens kon ver liezen. De andere toppers vin den setjes ook een gokspel, maar Jaspers ziet het als verrij king. „Ze mogen van mij zelfs naar sets van tien, dat maakt het nog spectaculairder." Jean van Erp: „Het is veel mooier in sets, dan heb je heel de partij spanning, anders alleen op het eind van een lange partij. Wat ook zou moeten, vindt Cho- delburg behoedde hij voor degra datie. „Hij benaderde het amateurvoet bal op een professionele ma nier", stelt Taco van den Velde. „Cas had naast het voetbal geen baan. Hij was daarom altijd be zig met het voetbal. Hij trainde drie keer in de week en was ook nog individueel met spelers be zig." Taco van den Velde speelde ooit onder Hubregtse bij Middel burg, eind jaren tachtig. De hoofdmacht draaide beroerd in de tweede klasse van het zondag voetbal. Uit elf wedstrijden wer den slechts drie punten behaald. Cas Hubregtse werd vervolgens binnengehaald en moest voor het schokeffect zorgen. Eerst werden de routiniers Henny Wijs en John But teruggehaald, daarna werd de discipline aange haald. „We zijn toen echt klaar gestoomd voor de tweede compe titiehelft", herinnert Van den Velde zich nog. „We waren con ditioneel zo sterk, dat was onge looflijk. We bleven er ook in en haalden in die tweede competi tiehelft meer punten dan de uit eindelijke kampioen." Van den Velde: „Iedereen was hartstikke enthousiast. Iedereen wilde ook dat Hubregtse het sei zoen daarna bleef, maar ineens was-ie weer weg. Dat was zo gek, en niemand wist waarom. Hij zei dat-ie naar Zwitserland ging." Cas Hubregtse dus: onnavolg baar, kleurrijk, maar bovenal een bevlogen en succesvol trai- GOES - Voetbalvereniging Goes heeft voor komend seizoen twee nieuwe spelers aangetrokken voor het eerste elftal, dat uit komt in de derde klasse van het zondagvoetbal. Aanvaller Jimmy Pinas komt over van zaterdag-tweede klasser GPC Vlissingen en verde diger Jordy ten Toonder verruilt zaterdag-vierdeklasser Yerseke voor Goes. De zondagclub wil binnen korte tijd nog twee nieuwe spelers aantrekken. Met vier aanwin sten is de selectie compleet. v: BERLIJN - Martina Hingis (foto) heeft ten koste van de als vijfde geplaatste Russische Jelcna Dementjeva de kwartfinales bereikt van het tennistoernooi van Berlijn. De voormalig nummer één van de wereld uit Zwitserland had weinig problemen met haar opponente: 6-3, 6-2. „Dit is een van de beste wedstrijden sinds mijn comeback", zei Martina Hingis, die in januari terugkeerde na een afwezigheid van drie jaar. „Het geeft vertrouwen dat ik ook tegenstanders van haar kaliber kan verslaan." foto Wolfgang Kumm/EPA Argwaan regeert bij de collega- teambazen. Jaloezie, omdat een brutale Italiaan zonder raceach tergrond de vloer aanveegt met de gevestigde orde. Flavio Bria tore weigert in de pas te lopen. De flamboyante levensstijl van de Renault-teamchef is een vera deming in de steriele Formule 1-wereld. Maar bovenal heeft zijn aanpak succes. door Ivo Op den Camp BARCELONA - Overal waar Flavio Briatore is, ronken came ra's en staan fotografen. Er wor den weddenschappen afgesloten wie er nu hand in hand met de grijze Italiaan mag pronken. Hij mag dan al 56 jaar zijn,.een goede smaak wat jonger vrouwe lijk schoon betreft, kan hem niet ontzegd worden. Zijn char me is blijkbaar onovertrefbaar. Naomi Campbell en Heidi Klum bezweken al voor de grijze emi nentie, die sinds een paar weken een nieuw liefje heeft: een Itali aans fotomodel van 26 lentes. Het lijkt of Briatore er een spel van maakt. „Ach ja", zei hij on langs, „blijkbaar zijn mijn vrien dinnen voor jullie belangrijker dan het goed leiden van een For mule 1-team." Daar heeft hij een punt. Want hoe je het wendt of keert: Briatore is de succesvol ste teammanager sinds de jaren negentig van de vorige eeuw. Hij verdiende zijn eerste centen als skileraar. In 1974, de jonge Flavio speculeerde een beetje op de effectenbeui's, kwam hij in contact met kledinggigant Lu ciano Benetton. Die stuurde hem in 1983 naar de Verenigde Staten om er een nieuwe Benet- ton-keten op te zetten. Binnen vijf jaar waren er 700 goedlopen de shops in de VS en was Briato re een vermogend man. Talent Benetton was inmiddels als team ook in de Formule 1 actief, maar niet echt succesvol. Werk Renault-teamchef Flavio Briatore: „Bij Renault geven we minder geld uit dan de andere zogenoemde topleams. De kunst is mensen verantwoordelijkheid en plezier geven. En ik probeer een hecht team te maken." foto Kerim Okten/EPA aan de winkel voor Flavio, be dacht Luciano Benetton. Zijn beste daad was in 1991 het con tracteren van de toen volslagen onbekende Michael Schuma cher. Het eerste teken dat hij een neusje heeft voor talent, wat hij later bewees door ook het pad te effenen voor Jarno Trulli, Giancarlo Fisichella, Mark Web ber en de huidige wereldkampi oen Fernando Alonso. „We werk ten destijds met een kleine groep mensen bij Benetton", kijkt Briatore terug. „Ook nu bij Renault geven we minder geld uit dan de andere zoge naamde topteams. De kunst is mensen verantwoordelijkheid en plezier geven. En ik probeer een hecht team te maken." De woorden klinken als een zwa re bas. Zijn stem, zijn uiterlijk, zijn manier van doen, het is cha risma. Een natuurlijke leider, een man die ontzag inboezemt. Maar ook een keiharde baas, die geen fouten tolereert. „Ik geef mensen niet snel een tweede kans, want als je een fout hebt gemaakt, kun je die ook een tweede keer maken." Verkwanselen Briatore eist perfectie. „Bijna ie dereen verdient veel geld in de Formule 1 en het zijn enorme ego's die er werken. Dan mag ik veel terug verlangen." Ook van de coureurs, vindt hij. „Die vor men de laatste en beslissende schakel in een proces waar hon derden mensen hard aan wer ken. Ik mag eisen dat ze al dat werk niet verkwanselen." Hij maakte in 1994 en 1995 van Benetton een kampioensteam en Michael Schumacher veroverde zijn eerste twee wereldtitels. In 1997 verliet hij de Formule 1. „Omdat de sport me opgevreten had en ik mijn kop vrij moest maken." Vier jaar later keerde hij terug en kwam het succes. Sneller dan gepland voerde hij Renault - dat Benetton opkocht - terug naar de top. Alonso werd de jongste wereldkampioen uit de geschiedenis. Intussen zorgt zijn handel en wandel wel voor veel publici teit. „We geven bij Renault niet veel geld uit aan marketing. Dat steken we liever in een goede au to. Ik zorg dan af en toe voor wat extra media-aandacht." Briatore komt van alle Formule 1-teambazen het meest in de pu bliciteit. Dat zorgt voor jaloezie, maar raakt Briatore niet. „Veel collega's zijn alleen met zichzelf bezig, maar Formule 1 gaat om het entertainen van mensen. Dat staat los van mijn wijze van leven. Het publiek interesseert al die technische snufjes niets, ze willen gevechten zien. Het moet simpeler. Ook daar pro beer ik - op mijn manier - een beetje verandering in, te bren gen." GPD vrijdag 12 mei 2006 swb EINDHOVEN - De oud-proftennissers Sergi Bruguera, Marcelo Rios en Henri Leconte zijn voor het eerst van de partij in de jaarlijkse Tennis Classics in Eindhoven (12 tot en met 15 oktober). Zij voegen zich bij oudgedienden Goran Ivanisevic, Richard Krajicek, Paul Haarhuis en Mi chael Stich. Toernooibaas Jacco Eltingh presenteerde gisteren de na men van de oud-tenniskampioenen. De Spanjaard Bru guera, tweevoudig winnaar van Roland Garros, en de Chi leen Rios zijn nog altijd zeer actief op de tennisbaan. Zij beheersten tot dusver de toernooicylcus voor oud-kam pioenen. De Fransman Leconte is vooral een publieksspe- ler. ANP PRAAG - Raemon Sluiter lijkt het winnen verleerd. De Rotterdamse tennisser verloor opnieuw in de eerste ronde van een tennistoernooi. In de challenger van Praag was de Tsjech Jan Hanek in twee sets te sterk: 7-5 7-6. Sluiter is al weken achtereen snel klaar in de toernooien. Hij vloog er in de eerste ronde uit in achtereenvolgens Estoril, Barcelona, Valencia, Miami en Rotterdam. ANP PAPENDAL - Atleet Arnoud Okken kan niet meedoen aan de Fanny Blankers Koen Games op 28 mei in Henge lo. De middenafstandloper heeft een kuitblessure opgelo pen tijdens een trainingskamp in Portugal. Okken zou het zomerseizoen beginnen op 24 april in Nijmegen bij de Glo bal Athletics. Ook deze wedstrijd slaat hij over. Meerkampster Karin Ruckstuhl ziet af van deelname aan cle prestigieuze zevenkamp eind mei in het Duitse Götzis. De winnares van meerkampzilver bij de wereldkampioe- schappen indoor afgelopen winter ondervindt problemen met enkel en achillespees. ANP DEN HAAG - Ivan Vicelich speelt de komende twee sei zoenen voor RKC Waalwijk. De 29-jarige middenvelder kon bij Roda JC transfervrij vertrekken. Vicelich verbleef zes jaar lang in Kerkrade, waar hij 129 duels speelde en daarin 14 keer wist te scoren. Als international van Nieuw-Zeeland kwam hij tot 53 interlands en 5 doelpun ten. Rob Wielaert maakt de overstap naar FC Twente. De 27-jarige verdediger is nu bezig aan zijn vierde seizoen bij NEC. Hij had reeds een contract getekend bij het Bre dase NAC, maar kon daar door middel van een ontsnap pingsclausule onderuit. In Enschede tekent hij voor vier jaar. GPD ALKMAAR - AZ en Willem II hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Moussa Dembele en Kemy Agustien naar de Alkmaarse club. Dembele (18) voegt zich bij aanvang van het nieuwe seizoen bij de A-selectie, de eveneens achttienjarige Agustien wordt nog een sei zoen verhuurd. Willem II is één van de gegadigden om de middenvelder te huren, maar een beslissing daarover is nog niet genomen. ANP 's-Heerenhoek Verenigde Senioren. 1e hoofdvogel: C. Eversdijk (St. Sebastiaan), 2e hoofd vogel: C. Eversdijk (St. Sebastiaan), 1e zijvogel: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 2e zijvogel; A. Dekker (Doel naar Hoger), 3e zijvogel: C. Boonman (Vrije Schut ters), 1e kal: P. Vette (Concordia), 2e kal: J. Wouterse (Victoria), 3e kal: A. Dekker (Doel naar Hoger), 4e kal: A. Dekker (Doel naar Hoger), meeste kleine vo gels: A. vd Dries (Vrije Schutters), vlie gende vogel: H. de Jonge (Soranus). Ko ning: A. vd Dries (Vrije Schutters). Oudelande. Wip 1:1e hoofdvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger), 2e hoofdvogel: M. Joosse (Edele Handboog), Ie zijvogel: H. Schip per (Victoria), 2e zijvogel: P. Raas (Victo ria), 3e zijvogel: M. J. Verdonk (Jac.v.Beieren), 4e zijvogel: P. Raas (Vic toria), 1e kal: J. vd Dries (Eensgezind heid), 2e kal: P. Raas (Victoria), 3e kal: W. Voet (Gilze Rijen), Wip 2:1e hoofdvo gel: M. Joosse (Edele Handboog), 1e zij vogel: P. Nagelkerke (Eensgezindheid), 2e zijvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), Ie kal: W. Remijnse (Edele Hand boog), 2e kal: H. Schipper (Victoria), 3e kal: E. Maat (Zorgvlied). Ovezande Zeelandia. Wip 1: 1e hoofdvogel: F. Rentmeester (Willem Teil), 2e hoofdvogel: L. Rent meester (Willem Teil), 1e zijvogel: P. de Jonge (Zeelandia), 2e zijvogel: L. Rent meester (Willem Teil), 3e zijvogel: M. J. Verdonk (Jac.v.Beieren), 4e zijvogel: B. Glerum (Diana), Ie kal: R. Felius (Jac.v.Beieren), 2e kal: B. Glerum (Dia na), 3e kal: J. v. Steenbergen (Willem Teil), Wip 2: 1e hoofdvogel: Joh.Boon man (Willem Teil), 2e hoofdvogel: Sj. Raas (Victoria), 1e zijvogel: B. Meyer (st.Andries), 2e zijvogel: Sj. Raas (Victo ria), 3e zijvogel: D. Boonman (Willem Teil), 4e zijvogel: Sj. Raas (Victoria), 1e kal: D. Boonman (Willem Teil), 2e kal: P. W. Oosthoek (Vrije Schutters), 3e kal: F. Rentmeester (Willem Teil), 4e kal: P. Verbart (W.Tell). Lucky Day: 1-12-16-19-20-34-36-37-41- 43-55-56-57-58-60-64-66-70-78-80 (onder voorbehoud) Eredivisie. Play-offs voor plaats in Intertoto, finaleronde, eerste wed strijd. Vitesse-FC Twente 1-1 (0-1). 13. N'Kufo 0-1, 71 Junker 1-1. Scheidsrech ter: Van Egmond. Gele kaart: Janssen, Kaya (Vitesse), Ouedraogo, Schuurman (FC Twente). Aantal toeschouwers: 10.350. Vitesse: Wapenaar, Verhaegh, Van den Berg, Knol en Frankel, Van der Schaaf, Yakubu (46. Kaya), Janssen en Swerts, Junker en Benson (89. Rojer). FC Twente: Boschker, Ouedraogo, Zo mer, Niemeyer (85. Schuurman) en Heu- bach. El Ahmadi (56. Sibum), Bakircioglu, Brama en Tourna (68. Sjoekov), N'Kufo en Gerritsen. Vriendschappelijk. Nederland-Jong Oranje O-O. Scheids rechter: Liesveld. Assistent: Angelo Boonman (Zandstraat). Aantal toe schouwers: 7500. Nederland: Timmer (46, Stekelen burg), Jaliens (77. Mathijsen), Heitinga, Opdam (68. Vennegoor of Hesselink) en De Cler, Landzaat, Sneijder en Cocu (46. Kuijt)' Castelen, Huntelaar en Babel. Jong Oranje: Vorm (46. Vermeer), Tiendalli, Vlaar (60. Kruiswijk), Luirink en Braafheid, Aissati (60. Schilder), Hofs (46. De Zeeuw) en Schaars, Jen- ner, Emnes en Bouaouzan (46. Medun- janin). Cremona. Ronde van Italië, ProT- our. Vijfde etappe, ploegentijdrit Piacenza- Cremona: 1. CSC 35 km in 36.56 (56,859 km/u), 2. T-Mobile 0.01, 3. Discovery Channel 0.39, 4. Liquigas 0.42, 5. Franpaise des Jeux 1.00, 6. Ge- rolsteiner 1.03,7. Quick-Step, 8. Lampre 1.04, 9. Phonak, 10. Crédit Agricole 1.07, 14. Rabobank 1.18 Klassement: 1. Gontsjar (Oek) 15.30.23, 2. Voigt (Dui) 0.06, 3. Rogers (Aus), 4. Pollack (Dui) 0.10, 5. Basso (Ita) 0.11, 6. Savoldelli (Ita) 0.20, 7. Sörensen (Den) 0.29, 8. Schumacher (Dui) 0.31, 9. Julich (VSt) 0.33,10. Rubiera (Spa) 0.38, 25. Cunego (Ita) 1.17, 26. Ullrich (Dui) 1.20, 61. En gels 2.03, 76. De Maar 2.21, 85. Eltink 2.27, 149. De Kort 5.16, 165. Clement 6.14. Niet gestart: Wielinga (Ned). door Karei Pleunis TERNEUZEN - Voor het eerst in jaren is het aantal voetbal scheidsrechters in het district Zuid 1 gegroeid. KNVB-mana- ger Wim Jagt zegt dat er afgelo pen jaar achthonderd arbiters zijn opgeleid, van wie er twee honderd kozen voor de KNVB. „Om verschillende redenen vie len er 141 af. Dan houden we dit jaar een plus over van 59 man. Dat is niet verkeerd." Jagt was aanvankelijk verbaasd over de positievé cijfers. „We waren er al zo trots op dat we de de afkal ving tot stilstand hadden ge bracht. Dat ons bestand niet ver der terugliep na al die jaren van inleveren. Maar dit is meer dan het alleen tot stilstand brengen van vergrijzing." Verklaringen zijn er wel volgens Jagt. Het Masterplan van de bond - waarin omschreven wordt hoe het scheidsrechtersbe- stand op peil te houden, te verbe teren en uit te breiden - speelt er volgens de Middelburger een rol in. Zoals hij de aanwas van junioren- en pupillenarbiters ook als een flinke stap voor waarts betitelt. „Nederland be schikt over veel goede voetbal lers omdat de vijver rijk gevuld is met talent. Maar slechts een enkeling werd al op jeugdige leeftijd scheidsrechter. Met de opleiding van junioren- en pupil- lenscheidsrechters van 14, 15 en 16 jaar komt die vijver er auto matisch. Een aantal van die jon ge gasten wordt wellicht gegre pen door het arbitreren en zal de stap maken. In de telling zijn zij overigens niet meegenomen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23