PZC Papegaaienburg begint inhaalslag O Zakt straks mijn hele huis weg? Redders oefenen met waterscooter Uitbreiding Vlissings winkelcentrum heeft 25 jaar op zich laten wachten Achtervolging door Middelburg Caravankeuring in gemeente Sluis Vier jaar cel voor 22 inbraken //A www.hetoranjeplein.nl Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Vertrouwen bezoek ons op 19 mei 2006 Akkoord over sociaal plan Neckermann tie: 0113-315649 www.pzc.nl c.mail:redactie@pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 12 mei 2006 editie Walcheren MIDDELBURG - Twee Middelburgse jongemannen zijn woensdagavond rond half tien na een wilde achtervolging door de politie aangehouden. De twee, 19 en 24 jaar oud, reden eerder die avond in een personenauto met hoge snelheid over de zuidbaan van de A58 tussen Middelburg en Arnemuiden. De politie zag dat en zette de achtervolging in. De jongens keerden bij het tankstation en reden terug langs de parallelweg, de politie volgde. Via Nieuw- en Sint Joosland ging het naar Middelburg, waarbij snelheden tot 170 kilometer per uur werden gehaald. In de Kruitmolenlaan in Middelburg reed de auto tegen een verkeeersbord aan. De bestuurder stopte, waarna de inzittenden wegrenden. De 19-jarige passagier kon al in de Kruitmolenlaan worden aangehou den. Voor de bestuurder moest de politie iets verder hol len; die werd aan de Rozenburglaan gepakt. Het kenteken van de auto bleek geschorst te zijn, de auto was onverze kerd en niet APK-gekeurd. Het rijbewijs van de bestuur der is ingenomen. Tegen de jongens is proces-verbaal op gemaakt. IJZENDIJKE - Caravan- en vouwwagenbezitters kunnen zaterdag 13 mei hun caravan of aanhangwagen laten keu ren bij autoschadebedrijf Meijers in IJzendijke. De actie is een initiatief in het kader van het proefproject Duur zaam Veilig Verkeer West-Zeeuws-Vlaanderen. De aan hangers worden door een politieagent van het Forensisch Technisch Onderzoeksteam en caravankeurmeester Mart Meijers gecontroleerd op verlichting, reflectoren, kente kenplaat, banden, remmen, mistachterlicht en benodigde papieren. De brandweer keurt gasleidingen. Tijdens de test kunnen caravanbezitters hun licht opsteken in een in formatiebus van verkeersveiligheidsorganisatie 3VO. Daar kunnen zij onder ander een ogentest en alcoholken- nistest doen. DEN HAAG - Een 28-jarige inwoner van Goes is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een celstraf van vier jaar wegens 22 inbraken. De man is vrijgesproken van drie inbraken. Eerder was de Goesenaar, die verslaafd is aan harddrugs, door de Middelburgse rechtbank veroordeeld tot een cel straf van vijf jaar wegens 25 inbraken in Goes, Kapelle, Kloetinge en Borsele. De man tekende hoger beroep aan omdat hij het meren deel van de inbraken ontkent. Hij zou slechts vijf keer op dievenpad zijn gegaan. Tegen de man pleitte echter dat de inbreker steeds dezelfde werkwijze had. Ook heeft de politie het merendeel van de buit aangetroffen in het drugspand waar de man regelmatig verbleef. De Goese naar zei echter dat iedereen de gestolen spullen in het pand kon hebben achtergelaten. Tegen de man was in hoger beroep door de hofaanklager een celstraf van vijf jaar geëist. Advertentie Advertentie CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. zeeuwse almanak Dat het vertrouwen van bur gers in het reilen en zeilen van politici niet al te groot is, mag als bekend worden veron dersteld. De dames en heren bestuurders zijn het gewend. Je kunt het in de politiek nu eenmaal niet iedereen naar de zin maken. Afgelopen dinsdag kreeg com missaris van de koningin Wim van Gelder te maken met zo'n staaltje wantrou wen. Het gebrek aan fiducie omvatte echter méér dan 's mans politieke werkzaam heden. Toen de commissaris, in zijn vrije tijd piloot van kleine vliegtuigjes, het luchtruim wilde kiezenwerd zijn mede- passagiere staande gehouden door de eigenaar van het res taurant. Daar hadden ze, vóór vertrek, een bakje koffie genuttigd. „Gaat u met hém de lucht in?", vroeg de man, wijzend op Van Gelder. En, na een bevestigend antwoord: „Wilt il dan éérst afrekenen!" Provinciale Staten mnHnmiii.'oslamj nu m.wi SINT-JANSTEEN - Necker- mann en de vakbond hebben een akkoord bereikt over bet so- plan. De vakbondsleden ihebben ook hun fiat gegeven. Onderdeel van de overeenkomst is de datum waarop het dienst verband van 75 medewerkers wordt beëindigd; de eerste ont slagen vallen per 1 juli. In eerste instantie zou de FNV de leden een bod voorleggen dat de Neckermanndirectie vorige week had uitgebracht. De FNV liet doorschemeren dat ze eigen- niet tevreden was met het voorstel, maar het toch zou voor- in. Uiteindelijk hebben de leden zich uitgesproken over een heel ander voorstel. Vlak voor het overleg werd een com promis bereikt waarover beide partijen zeer tevreden over zijn. Ook de leden spraken zich er po sitief over uit. Door een reorga nisatie verdwijnen bij Necker- mann honderd van de ruim acht honderd banen. Daarvan zijn 75 gedwongen ontslagen. (Advertentie) Banenmarkt van Randstad Transport 13 mei - 10.00-15.00 uur vestiging Goes OPEN (0113)-27 48 50 Met een waterscooter kunnen drenkelingen snel uit ondiep water worden gevist. De redders oefenen er mee bij het strand van Domburg. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers DOMBURG - Na theorielessen over hulpverlening op het droge in de winter periode, brak gisteren voor de strand- waehten het moment aan om het water op te gaan. De Stichting Strandexploitatie Wal cheren (SSW) opende het nieuwe strand- seizoen met een boten- en waterscoo tertraining en reddingsacties van dren kelingen bij het strand van Domburg. Bij de redddingsposten op de stranden van Oostkapelle-en Vrouwenpolder wor den de twee waterscooters ingezet. Daar zijn veel zandbanken, „De water scooters hebben maar een paar centime ter water nodig om vaart te maken. Die kunnen daar ideaal ingezet worden voor reddingsacties", zegt Gerard Bal, buitendienstcoördinator van de SSW. Zelfs de zogenoemde redlijn bij Vrou wenpolder vormt geen obstakel voor de waterscooter, omdat de scooter geen diepliggende motor heeft. „Aan de red lijn hebben de zwemmers nog een laat ste houvast. Komen ze daar voorbij, dan wordt het echt gevaarlijk omdat de stroming, zo vlakbij de stormvloedke ring, verraderlijk is." Wereldreis Kasper Boonstra, strandwacht van Oost- kapelle, denkt aan een reddingsactie van vorig jaar: een Duitser wilde per ca tamaran een wereldreis maken, maar strandde in Oostkapelle. Boonstra haal de hem veilig van de boot. „Het was vroeg in het seizoen. De waterscooter was toen nog niet aanwezig op de post." Hij peddelde toen maar naar de Duitser op een soort rescueboard en bracht hem naar het strand. „De boot brak als een tandenstoker in tweeën", zegt hij. „Als je geen training krijgt in hulpverlening en reddingsacties, weet je op zo'n mo ment echt niet wat je moet doen." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een slopende kwestie was het. Nu is het meer een sloopkwestie. Want slopen doen ze zeker aan de Boulevard Evertsen 30. Dat is zo gebeurd. Maar of er snel iets mag worden teruggebouwd, is nog de vraag. Loop je aan de voorkant van de boulevard, dan is het gokken ge blazen wat zich achter dat witte plastic van sloopbedrijf Sturm en Dekker afspeelt. Een kijkje aan de achterkant en je weet het: nummer 30 gaat volledig te gen de grond. De buurmannen links en rechts, Adrie de Munck en Rudi Gom- perts kijken angstvallig toe van uit hun achtertuin. „Vergelijk de dakkapel eens met die van De Munck. De vorm van het dak. Exact hetzelfde, niet waar?" Inderdaad: de panden zijn iden tiek. Tweelingpanden. Een Sia mese tweeling, zoals Gomperts het noemt. „Maar de ene wordt geamputeerd. Zonde van de his torie. Vlissingen heeft toch spijt van alle mooie oud? panden die ze heeft neergehaald? Iedereen, hier iets verderop in de straat en op het Bellamypark, doet moei te om gevels in ere te herstellen. En wat doet mijn buurman? Tus sen onze mooie karakteristieke huizen, waaraan wij zoveel zorg hebben besteed, zet hij zo'n mo dern ding neer. Basta." Esthetiek rinor Edith Ramakers VLISSINGEN - Ruim 25 jaar Kordt er al gesproken over de uitbreiding van het woon- en winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen. Vandaag wordt td startsein gegeven voor de bouw van een nieuw gedeelte bij het winkelcentrum, 44 appar- lementen, de uitbreiding van de jjdl. de nieuwe inrichting van de openbare ruimte en de op knapbeurt van het bestaande ninkelcomplex. .Projectontwikkelaar DC Vast goed hoopt na deze eerste fase, bet bouwrijp maken, direct ver der te gaan met de bouw", zegt tV. Crusio van de gemeente Vlis singen. Bezwaarmakers kunnen de uit voering van de plannen nog ver tragen. Het college van B en W beeft onlangs een aantal bezwa ren ongegrond verklaard. Enke le punten van kritiek gingen over de inrichting van de open bare ruimte. „Daar komen we met elkaar tijdens de bouw wel uit", verwacht Crusio. De kans bestaat wel dat omwo nenden van het winkelcentrum naar de rechter gaan omdat ze bezwaren blijven houden tegen de hoogte van het gebouw. Ze vrezen meer schaduw en minder zon te krijgen. „De hoogte is al teruggebracht van ruim veertig naar twintig meter. We zijn de tegenstanders van het bouw plan al behoorlijk tegemoet ge komen."' Volgens Crusio is uit onderzoek gebleken dat er geen oneven redige aantasting van de 'be langen dan wel van het woonge not van de betrokkene plaats vindt'. Het winkelcentrum wordt twee keer zo groot. Dat is ongeveer vierduizend vierkante meter. Een deel van de nieuwbouw is bestemd voor de Agrimarkt. De Lidl wordt uitgebreid. De exploitant van De Pauw, die in het oude gedeelte zit, was niet tevreden over de uitbrei dingsplannen. Volgens Crusio is een oplossing nabij. „Een moge lijkheid is dat De Pauw verhuist naar de overkant in het nieuw- bouwgedeelte." De 44 appartementen vormen een mix van sociale huurwonin gen en dure huurwoningen. Er komt ook een zorgsteunpunt. Daarover zijn afspraken ge maakt met de Stichting voor re gionale zorgverlening (SVRZ). Ruim 25 jaar geleden werd de toenmalige ondernemers van het winkelcentrum voorgehou den dat Papegaaienburg het grootste overdekte winkelcen trum van Walcheren zou wor den. Een aantal pioniers vestig de zich met dat vooruitzicht in het nieuwe centrum. Er kwamen projectontwikke laars voorbij, die plannen pre senteerden. Ook de stedenbouw kundige van de gemeente Vlis singen, Ashok Bhalotra, beoor deelde plan na plan. Elke keer was er iets waardoor het plan niet werd uitgevoerd. Gedacht werd dat bouwmarkt Gamma zich er zou vestigen, maar dat concern koos voor een andere lo catie. Ook werden sommige plannen afgewezen omdat ze te kolossaal waren. Winkeliers mopperden en voel den zich aan het lijntje gehou den door de gemeente. Ze zagen intussen met lede ogen aan dat het centrum verpauperde. Enkele ondernemers uit de beginjaren van het winkelcen trum hebben inmiddels hun zaak verkocht aan een opvolger. Ze maken het startsein niet meer mee. mm»-. h:. Dan is dit nog maar esthetiek. Nog bezorgder zijn de buurman nen over de manier waarop de kwestie al jaren voortsleept. Zes dikke dossiers staan al in Gomperts' boekenkast. „Steeds werd een bouwaanvraag inge diend en weer vernietigd. Voor de sloopaanvraag hetzelfde ver haal. Het bouwplan zou in strijd zijn met het bestemmingsplan. Maar zijn hele verhaal klopt niet. Eerst zei de buurman dat hij het souterrain zou behouden, en nu niet. En eerst was de ver bouwing bedoeld om het huis toegankelijk te maken voor inva liden en nu blijkt het toch te zijn om appartementen van te maken. Inmiddels is de derde sloopaanvraag gehonoreerd. De buurman mag slopen, nog niet bouwen." Gomperts ziet het al helemaal gebeuren: een gapend gat naast Vanuit zijn achtertuin volgt Rudi Gomperts angstvallig de sloop van Evertsen. zijn huis en een buurman die bij de rechtbank zijn schouders op haalt en beweert dat hij nu wel móet bouwen. Om over de over last maar te zwijgen. „Ik blijf de verhalen over de Middelburgse bouwput en die Schotse Huizen in Veere lezen. Een huis uit een rijtje halen levert geheid proble men op. Nou heb ik al scheuren, en dan is alleen nog maar de ach tergevel eruit. Zakt straks mijn hele huis weg?" Op zo'n moment komt de ge meente om de hoek kijken, be looft Walter Vael van bouw- en woningtoezicht. „Maar zover is het nog lang niet. Het zijn erken de slopers, heus geen cowboys. Een pand ergens tussen uithalen heeft altijd gevolgen voor de bu ren, maar het kan wel. Als ieder een zich aan de spelregels houdt is de veiligheid gewaarborgd." Vael denkt dat behalve de sloop vergunning binnenkort ook wel de bouwvergunning zal worden afgegeven. „Daartegen zijn de buren in beroep gegaan en de rechtbank heeft ze in het gelijk het huurpand aan de Boulevard foto Lex de Meester gesteld, maar daar gaan wij weer tegen in beroep. Bij de Raad van State hebben we een versnelde behandeling ge vraagd. De bewoner heeft zijn bouwplan aangepast, nu zonder aanbouw. Ik verwacht dat het wel goedkomt. En met de est- ethiek ook. Meer dan eens heeft de welstandscommissie zich over het plan gebogen. En zij is akkoord." De buurman over wie het hele verhaal gaat, was gisteren niet bereikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13