Vergunning stallen blijft overeind genieten van een lanae, spannende zomer brund De vangst viel wel een beetje tegen Klasgenoten praten na twintig jaar weer bij Hulst stimuleert sporten met projecten op school Vierdaagsen in Axel en Sas van Gent Gemeente Sluis heeft weg vrijgemaakt voor groei Stampershoek Varkensboeren overtuigd dat ze aan milieueisen voldoen Jaarvergadering winkeliers Hulst Reynaertstad Concert jeugdkoor Streeklandbouwmuseum staat bol van de molens Staatsbosbeheer verzorgt tal van natuurexcursies ELKE WEEK EEN NIEUW BOEK wachten eerst hun aanvraag Volgens Weemaes is ook een mi- voor een milieuvergunning af. lieu-effect rapportage (mer) no- Die aanvraag zal dan ook gron- dig alvorens die vergunning al dig worden getoetst." of niet kan worden afgegeven. zit geconcentreerd naar zijn dobber te turen tijdens de viswedstrijd in Kloosterzande. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - De bouwvergunnin gen voor twee varkensstallen in Hengstdijk en Vogelwaarde blij ven voorlopig overeind. Dat bleek uit een hoorzitting van de gemeente Hulst. De twee Bra bantse varkensboeren menen daarnaast dat ze zonder proble men een milieuvergunning voor de stallen kunnen bemachtigen. De zaak tussen de gemeente Hulst en de varkensboeren sleept inmiddels al ruim dertien jaar. De boeren willen een var kensstal opstarten aan de Rum- mersdijkstraat in Hengstdijk en een aan de Kampeiweg in Vogel waarde. De gemeente probeert dat uit alle macht tegen te hou den. De gemeente verleende in 1994 wel een bouwvergunning voor de stallen, maar trok die zes jaar later weer in, omdat nog HULST - Ondernemersvereni ging Hulst Reynaertstad houdt vanavond haar jaarvergadering in De Halve Maan in Hulst. Ter sprake komt onder andere een naamsverandering van de vere niging. De naam van de ondernemers club strookt niet met de naam van haar website: Vestingstad. Daarom zal voorzitter T. Mat- theeuws de leden vanavond voorstellen 'Reynaert' te vervan gen door 'Vesting' om zo meer uniform naar buiten te kunnen treden. Ook mogen de leden van de on dernemersvereniging zich uit spreken over hoe het winkelkli maat in de Gentsestraat verbe terd kan worden en komt een nieuw klantenspaarsysteem in combinatie met een parkeer- schijf ter sprake. De vergadering begint om 20 uur. steeds niet met de bouw was be gonnen. Het intrekken van de vergunning was onrechtmatig, zo oordeelde de bestuursrechter tot twee keer toe. In een door de gemeente aange spannen hoger beroep bij de Raad van State (RvS) oordeel den de magistraten dat Hulst dat het bezwaar tegen de intrek king van de vergunningen op nieuw moet behandelen. De ge meente Hulst doet nu alles vol gens het boekje, om niet weer het verwijt te krijgen procedu reel niet goed te hebben gehan deld. Voor de stallen gebouwd mogen worden, is niet alleen een bouw vergunning, maar ook een mi lieuvergunning nodig. In een hoorzitting heeft de gemeente nu aan de varkensboeren ge vraagd of ze wel aan de voor waarden voor het verkrijgen van een milieuvergunning kun nen voldoen, op basis van de in de bouwvergunning gestelde ei sen. In Hengstdijk en Vogelwaarde moeten zogenoemde Groene La- bel-stallen komen. Dat zijn stal len met een bepaalde bouwtech nische constructie, die de ammo- niakuitstoot aanzienlijk terug brengt. „De varkensboeren hebben ge steld dat ze volgens hen voldoen TERNEUZEN - Jeugdkoor Ben jamin houdt zaterdag een jubi leumzangavond ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan. Het christelijk gemengd koor As- af verleent zijn medewerking. De zangavond in de Goede Her derkerk aan de Koninginnelaan in Terneuzen begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt geld ingezameld voor de stichting Bijzondere Noden. Die zet zich in voor weeskinderen van wie de ouders aan aids zijn overleden. Ook is er een ver kooptafel. aan de eisen", zegt wethouder P. Weemaes (ruimtelijke orde ning). „De bouwvergunningen trekken we dan ook niet in, we Daniël van basisschool Ter Duinen door Euqène de Kok KLOOSTERZANDE - Veel vis werd er niet gevangen, maar de scholieren van de basisscholen in de voormalige gemeente Hon- tenisse beleefden gisteren toch een geslaagde vismiddag. De viswedstrijd was bedoeld voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar. Het aantal in schrijvingen was het dubbele van vorig jaar. Er waren 69 deel nemers, die werden ontvangen in de aula van basisschool Ter Duinen in Kloosterzande. Daar kregen zij een film te zien en kre gen ze uitleg over jeugdvissen. Vervolgens gingen de vissers naar hun aangewezen stekkie bij de brandvijver. Gedurende anderhalf uur mochten ze probe ren zoveel mogelijk vis aan de haak te slaan. De vangst viel wel een beetje tegen, maar dat lag volgens de organiserende jeugdvisclub De Vogel aan het grote aantal deelnemers. De winnaars bij de jongens wa ren: 1. Maurice Adriaansen (2 vissen, 920 gram); 2. Marvin „En dan zijn we wel een jaar ver der. Voorlopig gebeurt aan de Rummersdijkstraat en de Kam- perweg dus helemaal niks." Adriaansen (1 vis, 600 gram); 3. Rick Simons (1 vis, 330 grain). Bij de meisjes was de uitslag: 1. Het trio Jolien Deurwaarder, Si- mone Pavlovic, Marit Radema kers (2 vissen, 1080 gram); 2. Susan Morcus (1 vis, 230 gram). Het klassement van de scholen was als volgt: 1. Sandeschool, 2. Ter Vliet, 3. Ter Duinen, 4. De Schakel. door Euqène Verstraeten SLUISKIL - Het is twintig jaar geleden dat ze elkaar voor het laatst zagen. De leerlingen van de zesde klassen van de Sint An- toniusschool in Sluiskil uit de schooljaren 1964/1965, 1967/ 1968 en 1968/1969. Zaterdag 20 mei komen ze weer bijeen voor een reünie. Dit keer krijgt de bijeenkomst een extra nostalgisch tintje. Het zal voor de meesten van de 130 oud-leerlingen wel de laatste keer zijn dat ze 'hun' oude school nog eens van binnen kun nen zien. Er zijn immers plan nen voor de realisering van een nieuwe brede school in het dorp. In dat geval zal het huidi ge schoolgebouw verdwijnen, omdat het niet meer aan de hui dige eisen voldoet. Wanneer dat allemaal gaat gebeuren, staat nog niet vast. Wel dat de oude school een volgende reünie niet zal halen. „Daarmee zal het laatste katho lieke bolwerk uit een rijk rooms leven uit Sluiskil verdwijnen", zegt Emmy de Brouwer, organi sator van de reünie. „Eerder ver dwenen al de twee kloosters en het ziekenhuis. Het wordt voor de reünisten dus een mooie gele genheid om voor het laatst de school te bezichtigen en herinne ringen op te halen met oud-klas genoten." Met de komst van de industrie door Raymond de Frel SINT-ANNA-TER-MUIDEN - Aan de vooravond van de Natio nale Molen- en Gemalendag opent het Streeklandbouwmu seum in Sint-Anna-ter-Muiden morgen haar deuren voor een ex positie over molens. De tentoonstelling Molens zon der grenzen, Molens inventief be kijken, Molens van de Zwin streek belicht verschillende aspecten van molens, zoals histo rie en restauratiewerkzaamhe den. Daarnaast wordt een blik geworpen op de toekomst. De tentoonstelling wil laten zien dat de inbreng en het func tioneren van een molen het land schap en de leefwereld rond de molen een opvallende dynamiek bezorgen. Zo scoort een draaien de en malende molen hoog in de lijst van toeristische beziens waardigheden van een streek. naar Sluiskil richtten de zusters begin vorige eeuw de katholieke school op. Door de vele kroostrij ke gezinnen had de school aan kinderen geen gebrek. In de ja ren zestig waren er meer dan tweehonderd leerlingen. Nu wordt de school nog bevolkt door zo'n zeventig kinderen. De laatste keer dat de zesdeklas- sers een reünie hielden, was twintig jaar geleden. „Ze komen nu bijna weer allemaal", zegt De Brouwer. „Van de drie klas sen missen we maar twee leerlin gen. Die hebben we niet kunnen vinden. Ze wonen ergens in Frankrijk." Behalve oud-leerlin gen komen er ook oud-perso neelsleden naar de bijeenkomst. Gerekend wordt op twee 'mees ters' en 'juffrouw' De Waal, die destijds de eerste klas deed. De zusters die aan de Sluiskilse school les gaven, zijn allemaal overleden. Twintig jaar geleden werd tijdens de reünie een klas- senfoto gemaakt en dat gaat nu ook gebeuren. Verder is er in het Meulengat een koud buffet en een feestavond met muziek uit de jaren zestig. De gemeente Sluis heeft in sa menwerking met de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland een. educatief deel voor scholieren aan de expositie toegevoegd. De molenexpositie maakt deel uit van het grensoverschrijden de initiatief Ruimte voor Mo lens. Dit project wil meer be kendheid geven aan molens, in het bijzonder aan exemplaren in de Zwinstreek. Daarom belicht de tentoonstelling vooral mo lens in de gemeente Sluis, Knok- ke- Heist, Damme en Brugge. Burgemeester J. Sala opent om 21.15 uur de expositie in het Streeklandbouwmuseum. Een dag later houden zeven mo lens in de gemeente Sluis open huis tijdens de nationale molen- en gemalendag. De molens in Cadzand, Nieuwvliet, Retran- chement, Schoondijke, Sluis, IJzendijke en Zuidzande zijn tussen 10.00 en 17.00 uur open voor bezoekers. door Harold de Puysseleijr HULST - Met kennismakingsles sen op de scholen door sportver enigingen en een grote sportdag voor alle basisscholen probeert de gemeente Hulst sport als leu ke en gezonde vrijetijdsbeste ding te promoten. Beide initiatieven moeten dit jaar hun beslag krijgen. Vanaf het nieuwe schooljaar gaan sportvereniging in samenwer king met de scholen buiten schooltijd kennismakingslessen verzorgen om de aandacht te vestigen op de verschillende tak ken van sport die in de gemeen te mogelijk zijn. De sportdag voor alle scholen binnen de ge meente vindt net voor, of net na de zomervakantie plaats. De twee activiteiten zijn nieuwe stappen in het project Breedte sport, dat de gemeente Hulst met steun van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vorig jaar is begonnen. Niet alleen de jeugd is een doel groep in het breedtesportpro ject. Het project brengt ook sport- en bewegingsactiviteiten voor vijftigplussers onder de aandacht. In maart is een enquê te uitgezet om het sportgedrag en de wensen en behoeften aan sportieve activiteiten van 1600 mensen in die leeftijdsgroep in beeld te brengen. De uitkomsten van dat onderzoek dienen als on derlegger voor het maken van een actieplan. Maandag vindt een themabijeen komst plaats over de regels van uit de gemeente en andere in stanties waarmee de besturen van de sportverenigingen te ma ken hebben. Die bijeenkomst is in het stadhuis, om 19.30 uur. Hier wordt niet alleen ingegaan op de regels, maar wordt ook ge sproken over hoe sportclubs daarmee om moeten gaan. door René van Stee AXEL - De komende weken staan de jaarlijkse avond-wan delvierdaagsen in Axel en Sas van Gent op het programma. In Axel kunnen de wandelaars van maandag tot en met vrij dag 19 mei meedoen. De organi satie is in handen van CJV-Axel. Er kunnen routes van vijf, tien en vijftien kilome ter worden gelopen. Voorinschrijven kan morgena vond tussen 19.00 en 20.00 uur in de Ink achter de gerefor meerde kerk aan de Piron- straat. Inschrijven kan ook op 15 en 16 mei aan het startpunt bij de kantine van AZW in de Sportlaan. De start is iedere avond om 18.30 uur. Op vrijdag, de laat ste avond, worden de wande laars de laatste kilometers van af de sporthal muzikaal bege leid. In Sas van Gent duurt de avondvierdaagse van maandag 29 mei tot en met donderdag 1 juni. De organisatie is in han den van het comité Avondvier daagse Sas van Gent. Ook hier zijn de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. Voorinschrijven kan op dins dag 23 mei tussen 19.00 en 20.00 uur bij scoutinggebouw De Kwet aan de Sportkade in Sas van Gent. Dit is ook tel kens het vertrekpunt. De start van de vijf kilometer is iedere avond om 19.00 uur. Deelnemers aan de tien kilome ter kunen starten tussen 18.30 en 19.00 uur. De wandelaars van de vijftien kilometer begin nen om 18.00 uur. donderdag 11 mei 2006 door Frank van Cooten OOSTBURG - Diverse argumen ten van de gemeente Sluis heb ben Gedeputeerde Staten ervan overtuigd dat bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg toch in noordelijke richting mag uit breiden. Gedeputeerde H. van Waveren zei dat gisteren in een toelich ting op het besluit van GS toch akkoord te gaan met de uitbrei ding van Stampershoek, zowel ten zuiden als ten noorden van rijksweg N58. De Provinciale Commissie Om gevingsbeleid (PCO) adviseerde de noordelijke uitbreiding niet goed te keuren. Deze uitbrei ding is volgens de PCO onder meer te schadelijk voor de na tuur en past niet binnen de schaal van Oostburg. Op een hoorzitting in Middel burg pareerde de gemeente Sluis de kritiek door onder meer te stellen dat voldoende maatre gelen worden getroffen om na tuurwaarden te beschermen. Daarnaast is vanuit het bedrijfs leven volgens het gemeentebe stuur veel behoefte aan de uit- breding van Stampershoek. Uitverkocht Dit bedrijventerrein is al jaren uitverkocht. Nieuwe bedrijven willen zich graag in Oostburg vestigen maar dan moet er wel plek zijn. Daarom wil de ge meente Sluis Stampershoek uit breiden met negen hectare. Ondanks het negatieve advies van de PCO voor de noordelijke uitbreiding hebben GS zich door de gemeente Sluis toch la ten overtuigen. „In het streekplan en ook in het nieuwe omgevingsplan is Oost burg als dragende kern voor de opvang van nieuwe bedrijvig heid opgenomen. Ook is uitbrei ding van bedrijventerreinen op genomen in het gebiedsplan Na tuurlijk Vitaal", zegt Van Wave- ren. Dat de uitbreiding van Stam pershoek negatieve gevolgen heeft voor de natuur, is volgens Van Waveren onvermijdelijk. „De gemeente voMoet echter aan de richtlijnen om verlies aan natuurwaarden zoveel mo gelijk te beperken. Zo zijn stro ken gereserveerd voor groen." Het dagelijks provinciebestuur heeft het bestemmingsplan voor de uitbreiding van Stampen, hoek overigens nog niet voUedi; goedgekeurd. De afstand van de nieuwe bedrij ven ten opzichte van de wonin gen aan de Maaidijk is niel groot genoeg. Volgens richtlij nen geldt een minimale afstand van honderd meter. De dichtsbij- zijnde afstand is nu 78 meter „De gemeente Sluis moet het be stemmingsplan op dat punt no; aanpassen." TERNEUZEN - De komendt week worden op versckillendf plaatsen natuurexcursies gehou den. Zondag verzorgt Staatsbos beheer een wandeling door he: orchideeëngrasland van de Vlaamse Kreek. De excursie begint om 9.30 uk bij de rk-kerk in Graauw e duurt ongeveer tweeënhalf uur. Op zaterdag 20 mei is het vroeg uit de veren voor wie de moeras- rietvogels van de Vlaamse Kreek wil leren kennen. Oe 4.30 uur is het verzamelen op de parkeerplaats noordoost van kreek langs de Beerweg ij Graauw. Zondag 21 mei is er om 9.30 ue een excursie in de serie Ochtend zon over Canisvliet. Onder lei ding van de boswachter word: gekeken naar dieren, plantenec het landschap. Op maandag 22 mei wordt k het kader van Week van de Zee 2006 een excursie gehoude naar de beroemde vogeltrekpos: Breskens. Vanaf 8.30 uur is he verzamelen bij de telpost b. camping Schoneveld te Bres kens. Advies: verrekijker, koff en proviand meenemen. De boeken redactie van o.a. de PZC selecteerde voor u zeven internationale top thrillers. Literaire critici en lezers zijn het over deze boeken eens: "dit zijn meesters van de spanning, dit is genieten op topniveau". Kortom een Top Thrillers Collectie die niet mag ontbreken in uw boekenkast. Daarom is er exclusief voor abonnees een eenmalige korting van €3,- per titel (normale prijs €8,95). U vindt vanaf zaterdag 13 mei 3x per week de voordeelbon op de voorpagina van uw krant. Knip de bon uit en lever 'm in bij één van de deelnemende filialen van Bruna, Free Record Shop of bij deelnemende boekhandels. Vanaf 13 mei komt er gedurende 7 weken iedere zaterdag een nieuwe TopThriller in de verkoop. U kunt de collectie ook in één keer met korting bestel len en (voor abonnees zonder extra kosten) thuis laten bezorgen. Bestel de complete collectie met bijgaande bon of via: mvw. topthriUencoIlecfie. nl *Let op de voordeelbon op de voorpagina van uw dagblad: (vanaf 13 mei 3x per week op de voorpagina) Top Thrillers Collectie titels: 13 mei Stephen King Tweeduister 20 mei Patricia Cornwell Fataal weekend 27 mei John Le Carré Spion aan de muur 3 juni Daniel Hecht Geestdrift 10 juni Thomas Harris De schreeuw van het lam 17 juni Robert Ludlum De Scarletti erfenis 24 juni Scott Turow De Aanklager Start winkelverkoop: zaterdag 13 mei a.s. Wees er snel bij want ieder boek is slechts een aantal weken verkrijgbaar. Zolang de voorraad strekt bij: ..en alle deelnemende boekhandels I AANTR l= KKI51.IJ Kis VOORINSCHRIJVING I Q IK BEN ABONNEE (van de PZC) en bestel hierbij de 7-delige Top Thrillers Collectie Als abonnee betaal ik slechts 7 x 5.95 NUL VERZENDKOSTEN I (mits voor 13 mei besteld) 41.65. Ik machtig Wegener dagbladen om het bestelbedrag automatisch af te laten schnjven. I Q IK BEN GEEN ABONNEE en bestel hierbij de 7-delige Top Thrillers Collectie. Als niet-abonnee betaal ik 7 x 8,95 5,00 verzendkosten 67,65. Ik machtig Wegener dagbladen om het bestelbedrag automatisch af te laten schrijven. het alfabet van Zeeland Bank/girorekening: Handtekening I Alleen originele, volledig ingevulde bonnen uit de PZC worden I genomen. Uw boeken worden in twee leveringen bezorgd. Bij is de eerste levering van 3 boeken voor 23 mei m huis I Deze bon opsturen (in voldoende gefrankeerde envelop) naar TopThrillers Collectie Postbus 2732, 3430 GC Nieuwegein behandeling bestellingen voor 13 rr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40