Kinderpornonetwerk ontrafeld mei 2©SAISON PZC VN kanaliseren hulp aan Suriname 'AKKER Volle aflaat voor bezoekers zaligverklaring Scholieren gaan strijd aan achter het fornuis Krimp Nederlandse bietenareaal valt mee 35-70% KORTING Verplichte WA verdwijnt voor elektrische fietsen Politie doet invallen in meer dan twintig woningen in Nederland Lage ww-premie voor tijdelijke arbeidskrachten in de landbouw Pechtold wil kar D66 trekken msr ''y W DAMESMODE TOPMERKEN MET Begraafplaats voor rijke BN'ers Bijen steken steeds minder Geen stille tocht in Enschede Meer strandtenten Noord-Holland Laagste bevolkingsgroei ooit Gratis kaarten voor Nederland - Australië donderdag 11 mei 2006 Hnnk van het Klooster ROERMOND - Wie zaterdag in Roermond de zaligverklaring Ivan Maria-Teresa Tauscher bijwoont, kan rekenen op een v0Ue afiaat. Hetzelfde geldt voor degenen die deze dag een van de kapellen van de zus- Iers Karmelietessen van het Goddelijk Hart van Jezus bezoe ken. Paus Benedictus XVI heeft dat besloten, zo deelde het bisdom Roermond gisteren mee. De zaligverklaring van de stich ters van de congregatie van de zusters Karmelietessen is de eer ste op Nederlandse bodem. Op grond van een besluit van Bene dictus hebben zaligverklaringen niet langer in Rome plaats, maar in het land waarin de nieu we zalige is gestorven. Kardinaal Ad Simonis leidt de ceremonie, die in kathedraal in Roermond zal plaatshebben. Een aflaat is de kwijtschelding van de straf voor zonden die als zodanig reeds vergeven zijn. De Rooms-Katholieke Kerk ver leent hem bij bijzondere gebeur tenissen, jubilea en bedevaar ten. Wie een volle aflaat wil krijgen, zal ook moeten biech ten, ter communie moeten gaan en een gebed moeten uitspre ken. Gelovigen kunnen de aflaat ook verdienen op maandag 30 okto ber 2006 (de dag waarop Taus cher katholiek werd) en zondag 13 mei 2007 (de eerste verjaar dag van de zaligverklaring). Maria Teresa, geboren als Anna Maria Tauscher, was de dochter van een lutherse predikant en bekeerde zich in 1888 tot het ka tholicisme. Ze stichtte de congre gatie van Karmelietessen van het Goddelijk Hart van Jezus in 1891 in Berlijn. In 1898 kwam zij naar Sittard, waar zij een kin dertehuis oprichtte. De karme lietessen hebben zich in de gehe le wereld gevestigd. ANP rinor Ferdi Schrooten DEN HAAG - Bij een wereldwij de actie tegen kinderporno heeft de politie gisteren 21 woningen jn Nederland doorzocht. Gelijk- lijdig zijn in elf andere lidstaten van de Europese Unie en in de VS nog eens 150 huiszoekingen gedaan. Daarbij is een onbe kend aantal verdachten aange houden en beslag gelegd op gro te hoeveelheden kinderporno. Dat hebben justitie in Neder- en de Europese politieorga- ;ie Europol bekendge- (Advertentie) Disaronno Originale maakt. Volgens beide organisa ties gaat het om een enorm en ui terst geavanceerd crimineel net werk. Het onderzoek, dat onder leiding staat van het Korps Lan delijke Politiediensten (KLPD), heeft tot nu toe wereldwijd zicht gegeven op 2500 internet adressen van personen die film pjes met kinderporno hadden op gevraagd. De adressen zijn door het KLPD overgedragen aan Europol en de internationale politieorganisa tie Interpol. In totaal zijn ver dachten uit ruim zeventig lan den betrokken bij het kinderpor nonetwerk. Wachtwoorden De verdachten maakten gebruik van hoogwaardige technieken om videobestanden te beveili gen, onder meer met wachtwoor den en digitale versleuteling. Het onderzoek is begonnen na een tip van het Meldpunt Kin derporno, waarna het Team Be strijding Kinderpornografie van het KLPD zich concentreerde op internetforums waar het ver boden beeldmateriaal werd aan geboden. Volgens Europol moes ten belangstellenden eerst lid worden, waarna ze verborgen di gitale identiteiten kregen. De kinderporno stond steeds slechts kort op de forums. Bij de operatie, met de code naam Baleno, is alleen al in Ne derland beslag gelegd op grote hoeveelheden digitale gegevens dragers. Volgens justitie heeft de politie tientallen computers, laptops, digitale camera's, har de schijven, dvd's cd-roms, vide obanden en usb-sticks meegeno men. De apparatuur wordt de komende weken onderzocht. Mo gelijk volgen daarna meer arres taties. Volgens justitie zijn woningen doorzocht in de politieregio's Bi-abant-Noord, Utrecht, Gro ningen, Friesland, Limburg- Noord- en -Zuid, IJsselland, Gel derland-Midden en Amster- dam-Amstelland. In verband met operatie Baleno zijn eerder al vier woningen doorzocht in de politieregio's Rotterdam-Rijn mond, Noord-Holland Noord en Flevoland. Daarbij zijn drie ver dachten aangehouden. De betrokken Nederlandse op sporingsorganisaties proberen nu te achtei'halen wie verant woordelijk zijn voor de films waarvoor tal van kinderen sek sueel zijn misbruikt. GPD DEN HAAG - Werkgevers in de land- en tuinbouw betalen tot ja nuari 2007 de lage ww-premie voor gelegenheidskrachten als huisvrouwen en zelfstandige boeren. Dit kwamen minister De Geus van Sociale Zaken en koepelorganisatie LTO gisteren Sinds januaii van dit jaar be talen werkgevers in vijf sec toren die veel gebruik maken van tijdelijke arbeidscontrac ten een hogere ww-premie 'i voor werknemers die zij kor ter dan een jaar in dienst ne men. Dat moet hen stimuleren lensen langer in dienst te hou- en. Voorheen vielen de gelegen heids weikers, die maximaal acht weken per jaar in dienst waren, onder een speciale rege ling die nu niet meer bestaat. Sinds januari moest voor hen de [e ww-premie worden be taald. De agrarische sector heeft nu tot het eind van het jaar om al ls ternatieve contracten voor hen te bedenken. ANP AMSTERDAM - In het kader van de Annie MG Schmidt-week is er door uitgeverij Querido een kookwedstrijd voor basisscholen georganiseerd. Deze werd gisteren gehouden in kookschool Keizer Culinair in Amsterdam. foto Rick Nederstigt/ANP door Eric van der Meulen DEN HAAG - De Verenigde Na ties brengen een team op de been dat noodhulp gaat verle nen aan de door de watersnood getroffen gebieden in Suriname. Ook worden er satellietbeelden gemaakt van de zwaarst getrof fen regio's in Boven Suriname en Boven Marowijne om het transport ter plekke beter te kunnen organiseren. Nederland heeft gisteren 1 mil joen euro aan noodhulp toege zegd. Het geld is bestemd voor de aanschaf van onder meer le vensmiddelen en medicijnen. Volgens de laatste gegevens heb ben 20.000 tot 25.000 mensen in het achterland van Suriname ha ve en goed verloren. 120 dorpen kampen met de gevolgen van ex treme regenval, waardoor rivie- ren buiten hun oevers treden. Naar schatting zeventig dorpen staan voor het grootste deel on der water. Gisteren kreeg ook de kustvlak te van Suriname te kampen met veel neerslag. In de hoofdstad Paramaribo staan straten onder water. Een deel van de bewo ners gaat gebukt onder watero verlast in hun huizen. Volgens de meteorologische dienst zal de neei'slag enkele dagen duren. Te gen het einde van de week wordt als het springvloed wordt een extra hoge waterstand in de rivieren verwacht. In Nederland overleggen zeven ministeries over hulpverlening. Suriname heeft inmiddels een al gemeen verzoek om hulp inge diend. Minister Agnes van Ar- denne voor Ontwikkelingssa menwerking heeft begin deze week contact gehad met haar Surinaamse collega Rick van Ra- venswaay. De PvdA in het Europees Parle ment wil dat Europees Commis saris Louis Michel (Ontwikke lingssamenwerking) geld uit de begroting van de Europese Unie vrijmaakt voor noodhulp aan Suriname. „De Commissie moet zo snel mogelijk aangeven of zij noodhulp wil geven via haar hu manitaire hulporganisatie ECHO", zo liet delegatieleider Max van den Berg weten. Geen hulpgoederen Het Surinaamse Rode Kruis vraagt particulieren en orga nisaties in Nederland vooiio- pig geen hulpgoederen naar Suriname te sturen. Opslag van spullen voor slachtoffers van de watei-snood zou tot grote logistieke problemen leiden. ANP DEN HAAG - D66-minister Alexander Pechtold (Bestuurlij ke Vernieuwing) stelt zich kandi daat voor het lijsttrekkerschap van zijn partij. Hij kondigde dat gisteravond aan tijdens een par tijbijeenkomst in Hengelo. Pechtolds belangrijkste concur- rente wordt waarschijnlijk hui dig fractievoorzitter Lousewies van der Laan, die pas na het par tijcongres van komende zater dag duidelijkheid wil geven over haar toekomst. Op 24 juni moet de nieuwe lijsttrekker voor de parlementsverkiezingen van vol gend jaar mei bekend zijn. ANP (Advertentie) gebruik?' die. isoui teoenwoowic; 3U.EE/U WOu MAAK OM VREtMl? 'Tlr GAAM."- mmoE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN door Kees Bos BERGEN OP ZOOM - De opper vlakte aan suikerbieten in de Eu ropese Unie is dit jaar met bijna een vijfde gedaald tot 1,7 mil joen hectare. De forse daling komt door een EU-besluit om de Europese suikerprijs niet lan ger te garanderen en door de gro te suikervoorraden. In Nederland daalde het areaal met 6 procent tot 86.000 hecta re, aldus het kenniscentrum voor bietenteelt IRS gisteren. De daling is het grootst in lan den met een ongunstig klimaat voor suikerbieten. In Ierland en Slovenië zijn zelfs geheel geen suikerbieten meer gepoot, in Ita lië is dat 64 procent minder. „De daling in Nederland valt mee", reageert voorman Aike Maarsingh van land- en tuin bouworganisatie LTO Neder land. „Maar het zegt niets over ZUIDLAREN - Het Drentse Zuidlaren krijgt mogelijk een overdekte begraafplaats voor vermogende bekende Nederlanders. Floor van Randen uit Amsterdam heeft bij de gemeente Tynaarlo een bouwaanvraag daarvoor ingediend. De on dernemer wil een zestien meter brede grafhal bouwen. Volgens Van Randen kunnen de vermogende doden geëerd worden met exclusieve grafmonumenten of kunst- wex-ken. Hoeveel een graf kost, kan de ondernemer nog niet zeggen. ANP SCHIERMONNIKOOG - De bijen in Nederland steken steeds minder. Dat komt omdat de agressieve Nederland se zwarte bij steeds meer terrein verliest ten opzichte van de zachtaardige Buckfast- en Cax-nicabijen. Het aantal imkers in Nederland neemt elk jaar met 1 a 2 procent af. Door het telen van nauwelijks stekende bijen hopen verschillende stichtingen, verenigingen en particu- lieren dat tij te keren. Dat meldde gisteren de Stichting Carnicateelt op Schiermonnikoog. ANP ENSCHEDE - Voor het eerst wordt er dit jaar tijdens de herdenking van de vuurwerkramp in Enschede geen stille tocht gehouden. Zaterdag is het zes jaar geleden dat de wijk Roombeek door de vuurwerkramp werd verwoest. Op verzoek van de Stichting Herdenking Vuurwerkramp en buurtbewoners wordt de ramp dit jaar op een andere manier herdacht, zo maakte de gemeente Enschede gisteren bekend. Zo is er een korte samenkomst bij het hei'denkingsmonument aan de Lasonderbleek en luiden de klokken. Burgemeester Den Oudsten houdt een korte toespraak. ANP HAARLEM - Langs de Noord-Hollandse kust moeten meer mogelijkheden komen voor de tijdelijke bouw van strandpaviljoens, slaaphuisjes en verkleedhok]es. Dat maakte het provinciebestuur gisteren bekend. Vol gens de provincie kunnen de regels op sommige delen langs de kust worden versoepeld. Het gaat met name om het strand in Zandvoort, IJmuiden, Wijk aan Zee, Eg- mond aan Zee, Bergen aan Zee, Callantsoog en De Koog op het eiland Texel. ANP VOORBURG In het eerste kwai'taal van 2006 is het aan tal inwonen van Nederland met niet meer dan tweedui zend gestegen. Dat is het kleinste aantal ooit, meldde gis teren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het eerste kwartaal hebben zich ruim 22 duizend immi- granten in Nederland gevestigd. De daling van de immi gratie is daarmee voorlopig ten einde. In het afgelopen kwartaal zijn 29 duizend mensen geëmi- gi-eerd. Dat zijn er vijfduizend meer dan een jaar eerder. Het aantal geboorten blijft dalen. Er is sprake van een laagterecord. In maart is het aantal inwoners van Neder land zelfs met vijfhonderd afgenomen. Op 1 april telde Nederland 16,338 miljoen inwoners. ANP Van onze redactie binnenland UTRECHT - Eigenaren van een elektrische fiets, die steeds meer in trek is in Nederland, zijn van af volgend jaar goedkoper uit. Ze hoeven geen verplichte WA-verzekering meer te beta len, waarmee een bedrag van 40 tot 50 euro per jaar is gemoeid. Minister Donner (Justitie) is ge zwicht voor de Fietsersbond, ouderenorganisaties' en branche verenigingen als Bovag, die ij verden voor afschaffing van de ze kosten. Een woordvoerster van de Fietsersbond reageert 'heel erg blij'. „We kregen heel veel boze telefoontjes van men sen met zo'n fiets die zich tekort gedaan voelden." In andere Eu ropese landen is de elektrofiets een fiets, en voor het ministerie van Verkeer en Waterstaat ook. Vandaar dat elektrofietsers op het fietspad moeten rijden. „Voor Justitie was de fiets een motorvoertuig." Volgens het mi nisterie is dat op grond van de Wet aansprakelijkheidsvei'zeke- ring motoivoertuigen (Wam). De tweewieler met elektrische trapondersteuning, zoals de offi ciële benaming luidt, moet daar om verzekerd zijn. Toen de elektrische fiets tien jaar geleden op de markt kwam, werd de kans op een ongeluk ho ger ingeschat dan met een gewo ne. In de praktijk is dat volgens Donner niet gebleken. ANP Advertentie de uiteindelijke opbrengst eind dit jaar", aldus Maarsingh. Volgens Maarsingh is een deel van de Nederlandse bietentelers overgeschakeld op graan. De ge vreesde prijsval voor graan is daarbij uitgebleven, aldus de LTO-voorman. De ministers van Landbouw van de EU-landen besloten in november de suikerteelt minder te beschermen. Naar verwach ting daalt de prijs daardoor ruim eenderde in vier jaar, te be ginnen in 2006. Grenzen open De Brusselse beschenning was niet langer te verdedigen voor de wereldhandelsorganisatie WTO. Europa moet daardoor de grenzen verder openstellen voor rietsuiker uit landen als Austra lië en Brazilië. In veel EU-landen sluiten fabrie ken voor de verwerking van sui kerbieten. ANP Met Vodafone kun je alle oefenwedstrijden van het Nederlands elftal op je mobiel bekijken. En als je op 12,13 of 14 mei een abonnement met Bel MultiMedia TeGoed afsluit, krijg je twee vrijkaartjes voor Nederland - Australië op 4 juni in De Kuip (i.s.m. SBS 6). Ga voor meer informatie naar de winkel, bestel via www.vodafone.nl of 0800 - 0560. Vraag naar de voorwaarden. Op op. o.a. bij Vodafone City Point The Phone House BCC vodafone

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3