Zwemclubs boos op exploitant bad PZC Boodschappenbus op de bon Bestuur: dakconstructie Den Dullaert in orde ^Hl I Niuzi k Parochie kan op ze bouwen Sas vraagt verklaring voor samenvallen grote evenementen Verenigingen klagen over slechte sportomstandigheden in Reynaertland Voorstelling gaat niet door STATE OF ART TOTXXXL 13 Hennepkwekerij opgerold Gewonde bij botsing in IJzendijke Feestneuzen zijn 'een klasse apart' Joyrider rijdt door na botsing Hnor Sheila van Doorsselaer HULST - De zwemclubs die ge bruikmaken van Reynaertland in Hulst, zijn boos op exploitant F. Lievens. De clubs klagen over de slechte omstandigheden in het bad waar volgens hen niks aan gedaan wordt. Daarnaast vinden ze de huur van het bad te hoog. Zwemclub De Honte, Zwem- club Koewacht (ZCK) en zwem vereniging De Kikkers maken voor lessen, diplomauitrei kingen en wedstrijden gebruik van Reynaertland, het enige overdekte zwembad in de gemeente Hulst. Sinds Lievens het zwembad in 1999 overnam van de gemeente Hulst, is de si tuatie er volgens De Honte en De Kikkers erg op achteruit ge gaan. De Honte en ZCK klagen over een te hoge luchtvochtigheid en temperatuur, een slechte ge luidsinstallatie en het ontbre ken van een goed rampenplan. De Honte vindt ook de huur te hoog. „De luchtvochtigheid in het bad is soms tachtig procent, terwijl die onder de vijftig procent zou moeten zijn", zegt A. de Baar, voorzitter van De Honte. „Hier door krijgen de zwemmers last van hun luchtwegen. Tijdens wedstrijden komen ze zelfs pie pend aan de kant. Ook de omge vingstemperatuur is te hoog, ge middeld rond de 35 graden en die zou tien' graden lager moe ten liggen" Raampje Volgens E. van Waes, voorzitter van ZCK, kan niet zomaar even een raampje worden opengezet. „Dan gaat het tochten en lopen de zwemmers kans ziek te wor den, bovendien springt de ver warming aan als een raam open gaat." De geluidsinstallatie voldoet vol gens De Baar ook niet meer. „Die hapert. Dat is voorname lijk heel vervelend tijdens wed strijden. Lievens heeft ons al meermalen beloofd dat hij al die problemen zou oplossen, maar agenda STREEKACTIVITEITEN GROEDE - Lutherse kerk, 14.00 uur: Poppentheater Pluk speelt de voorstel ling Blompap, voor jong en oud; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex) hartpatiënten; De Lieve, 19,00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: Handwerk- club de Vlijtige Liesjes; 14.00 uur: Bak- middag, zangclub; 19.00 uur: Soos, koersbal; KLOOSTERZANDE - Café de Reizende Man, 19.45 uur: Bingo; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG -,Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur. Koersbal; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.00 15.00 uur: St.Jans wandeltochten; 14.30 uur: Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Uitrei king EHBO diploma's; TERNEUZEN - Churchill hotel, 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeerland van landelijke vereniging computer gebrui kers; Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl dat heeft hij tot nu toe niet ge daan. De situatie verergert elk jaar. Dit kan zo echt niet blijven duren." Het ontbreken van een goed rampenplan is volgens De Baar en Van Waes erg kwalijk. De Baar: „We weten niet waar we heen moeten als er bijvoorbeeld brand uitbreekt en een rampen oefening hebben we nog nooit gehad. Dat zou toch eens in het jaar moeten gebeuren." Volgens Van Waes is een bijeenkomst wel toegezegd, maar hij heeft HULST - Het bestuur van stich ting Den Dullaert heeft geen aanwijzingen dat er iets mis is met de constructie van het (plat te) dak van het gemeenschaps centrum aan de Sportlaan in Hulst. Dat zegt voorzitter T. Baert van het stichtingsbe stuur. HENGSTDIJK - Marie Maas-Van de Lavoir, Martha So- mers-Pauwels en Jenny Van Leemput-Naessens van het koor in Hengstdijk kregen gisteren, als blijk van waardering voor hun tomeloze inzet, een Grego- riusspeld uitgereikt. Maas-Van de Lavoir en Van Leemput-Naessens kregen de onderscheiding in de basis school Sint Jozef in Hengstdijk opgespeld. Dit gebeurde tijdens de vrijwilligersavond van de parochie. Somers-Pauwels ont ving de speld eerder op de dag nog geen uitnodiging ontvan gen. De Honte wijkt voor wedstrij den en diplomauitreikingen al regelmatig uit naar het zwem bad bij sportpark Vliegende Vaart in Terneuzen. Niet in de laatste plaats om de huurprij zen. De Baar: „Het afhuren van het bad van Vliegende Vaart kost ons 36 euro per uur, het bad van Reynaertland kost 66 euro per uur, reken maar uit." Geen gebruik meer maken van Reynaertland als accommoda- Toch wordt op zeker gespeeld met de bouw van de nieuwe sporthal. Het bestuur heeft de architect die bezig is met het ontwerp voor de nieuwe hal ge vraagd 'nadrukkelijk te kijken naar een gebouw dat voorzien is van een hellend dak'. De inspectie van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieubeheer in het ziekenhuis, waar ze begin deze week opgenomen is. Het drietal draagt het vrijwilli gerswerk in de kleine parochie gemeenschap van Hengstdijk een warm hart toe. Zij slaan bijna nooit een poetsochtend in de kerk over. De parochie kan op ze bouwen, er kan altijd een beroep op ze worden gedaan. De dames krijgen de onderschei ding ook omdat ze meer dan veertig jaar lid zijn van het kerk koor. Het is volgens de parochie te danken aan deze drie pioniers met een groot doorzettingsver mogen dat de Catharinaparo- chie nog steeds een kerkkoor be zit. foto Peter Nicolai tie, is volgens De Baar geen op tie omdat de meeste leden uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen ko men. De Baar: „Als we toch weg zouden gaan, dan hebben we daar Lievens niet mee, want die krijgt jaarlijks toch wel zijn dik ke 200.000 euro aan subsidie van de gemeente." Voorzitter J. van Giesen van De Kikkers zegt te merken dat, sinds Lievens aan het roer staat, de algemene staat van de accom modatie verslechtert. „Wij zwemmen geen wedstrijden, dus (Vrom) heeft alle gemeenten na de sneeuwincidenten in novem ber vorig jaar gevraagd onder zoek te doen naar de veiligheid van platte daken in publiekstoe- g'ankelijke gebouwen- Door de zware sneeuwval op 26 en 27 november 2005, zijn tien tallen gebouwen geheel of ge deeltelijk ingestort. Daaronder bevond zich ook sporthal Den van de luchtvochtigheid hebben wij niet zoveel last, hoewel die wel erg hoog is. Wel vinden we dat er vaak erg slecht wordt schoongemaakt. Het is er soms ronduit smerig. Het is helaas goed te merken dat het bad is overgegaan naar een commer ciële partij." De Hulster wethou der T. Maas (sportzaken) is ge schrokken van de kritiek van de zwemclubs. Lievens stelt dat er het afgelo pen wedstrijdseizoen een mobie le geluidsinstallatie aanwezig Dullaert. Fouten in platte dak- contructies zijn volgens het mi nisterie namelijk de belangrijk ste oorzaak van de instortingen die toen plaatsvonden. Dat was ook het geval bij sporthal Den Dullaert. Vrom heeft de gemeenten ge vraagd in beeld te brengen waar problemen met dakconstructies spelen. was, waar de clubs gebruik van konden maken. De luchtvochtig heid en de temperatuur kunnen met één druk op de knop gere geld worden, als die niet aange naam zijn. Een bijeenkomst over het rampenplan wordt bin nenkort belegd. Bedrijfsleider H. Wessels zegt dat er altijd een goed contact is tussen hem en de clubs. „Ik vind het dan ook jammer dat de clubs niet met hun klachten rechtstreeks naar mij gekomen zijn." Kort na het instorten van de sporthal is door een gemeen te-ambtenaar de dakconstructie van het gemeenschapscentrum al onderzocht op instortingsge vaar. „Er was toen geen enkele aanleiding om te denken dat daar iets niet goed zou zitten", aldus Baert. Hij is daarom ver baasd over het recente besluit van het college van burgemees ter en wethouders om het be stuur van het gemeenschapscen trum te vragen om een onder zoek naar de veiligheid van de dakconstructie. Gemeente woordvoerster M. van Bunder laat echter weten, dat de vorige controle nodig was om te onder zoeken of er acuut instortingsge vaar was bij het overige gedeel te van het dak van Den Dul laert. „Er is ook een lange termijncon trole nodig om te zien of de bouwkundige staat de veilig heid waarborgt. Dat is de ver antwoordelijkheid van de eige naar. Daarom gaat er een brief uit naar het bestuur van Den Dullaert met het verzoek zo'n onderzoek te laten doen," legt ze uit. De brief is nog niet ontvangen door het bestuur van Den Dul laert. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT - De onderne mersvereniging Sas wil duide lijkheid over het gemeentelijk beleid ten aanzien van de sprei ding van evenementen en over de leidraad die burgemeester en wethouders van Terneuzen han teren voor het verlenen van ver gunningen. Aanleiding is dat in de kern Ter neuzen sprake is van twee nieu we, grote activiteiten, terwijl op die tijdstippen al jarenlang eve nementen zijn in Sas van Gent. In een brief aan B en W spreekt J. Vinke namens de onderne mersvereniging zijn zorgen uit over deze ontwikkeling. Sas van Gent kent al jarenlang een 1 meimarkt, die vanuit de wijde omgeving bezocht wordt. In Terneuzen zou dit jaar echter ook een 1 meimarkt georgani seerd worden. „Deze is welis waar niet doorgegaan, maar u zult begrijpen dat dergelijke ini tiatieven ons zorgen baren", be toogt Vinke. In Sas van Gent staat ook al ja ren lang het eerste weekend van september op de kalender. Vorig jaar werd in datzelfde weekend in Terneuzen een jubileumfeest georganiseerd door Dow. „Toen was het vooral voor de horeca duidelijk merkbaar dat een deel van het normale publiek blijk baar een ander tijdverdrijf had gekozen." Dit jaar staat in datzelfde week- (Advertentie) i 4 Den Dekker KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com end tot verbazing van de Sasse ondernemers het Vliegende Hol landerweekend op het program ma. Dat belooft veel publiek te trekken en in Sas van Gent ziet men de bui alweer hangen. 'We snappen dat je niet kunt voorko men dat er activiteiten in ver schillende kernen gelijktijdig zijn, maar dat door de 'grote' kern geen rekening wordt gehou den met andere kernen baart ons toch wel zorgen', schrijft Vinke. 'Door gelijktijdig met een plaatselijke kermis en ande re activiteiten een dergelijk groot evenement te plannen, maak je het voortbestaan voor de plaatselijk kermissen en acti viteiten wel steeds moeilijker.' Verwonderlijk 'Verwonderlijk' vinden de Sasse ondernemers het dat deze evene menten georganiseerd worden door het coördinatiemanage- ment. „Een organisatie die ge subsidieerd wordt door de ge meenten en toch als taak heeft het coördineren van evenemen ten in de hele gemeente?" De ondernemersvereniging wil daarom duidelijkheid over het gemeentelijk evenementen- beleid en wil ook graag weten hoe burgemeester en wethou ders dergelijke overlappingen in de' toekomst denken te voorko men. HULST - Wegens gebrek aan be langstelling gaat de jeugdvoor stelling Leve het nijlpaard, die zaterdag om 14.30 zou worden gespeeld, niet door. De mensen die kaartjes hebben gekocht, krijgen het geld terug. Advertentie donderdag 11 mei 2006 Chauffeuse Corrie Oppeneer (rechts) helpt de dames met hun boodschappen in de gereedstaande pendelbus. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zoeken in een vreemde winkel naar de plaats van de vertrouw de boodschappen zal wel een tijdje wen nen blijven. En het heuveltje van het parkeerterrein naar de Schuttershof- weg is een crime, met een volgeladen rollator. Maar het busje dat van de ge sloten oude winkel aan het Schutters hof naar de moderne 'super zonder frat sen' in Zuidpolder rijdt, is toch wel een uitkomst. Maria Akkermans (87) vergat gisteren, toen ze voor de eerste keer in de nieuwe C1000 boodschappen deed, de helft van de spullen die ze had willen kopen. Maar met de ingeslagen voorraad kun nen zij en haar huisdieren toch wel weer even vooruit. En anders kan ze morgen weer mee met de pendelbus, die drie ochtenden in de week heen en weer rijdt tussen het parkeerterrein van de voormalige 'oude' Cl000 en de nieuwe in Zuidpolder. Want dat was even schrikken, vorige maand. Toen kondigde de C1000 aan dat de vestiging van de super op 6 mei zou sluiten. Dat de winkel een tijdje dicht zou gaan, was bekend. Er moet over een tijdje een heel nieuwe super markt aan het Schuttershof verrijzen. Maar de bouw van die nieuwe zaak be gint volgend jaar pas. En C1000 zou nog een noodwinkel bij de binnenstad in gebruik nemen. Dat deed de grutter bij nader inzien toch maar niet. Een noodwinkel zou ook een noodassorti- ment moeten voeren en dat zou de goe de naam van de supermarkt op het spel zetten. En het mag dan nog wel even duren voor de bouw van een heel nieuw, mo dern winkelplein op Schuttershof be gint; de oude Cl 000 voldeed gewoon niet meer aan de eisen des tijds.Wat in Terneuzen nog pijnlijker opviel, omdat de vestiging in Zuidpolder een paar maanden terug een grondige facelift on derging. Begrijpelijke afwegingen, maar door het plotselinge vertrek van Cl000 en het afzien van een noodwin- keltje is de Terneuzense binnenstad in één klap verstoken van een plek waar de dagelijkse boodschappen kunnen worden gehaald. Eén Vestebewoner klaagde zijn nood en vond gehoor bij enkele raadsleden. Vra gen van de politici leidden tot het ver wachte college-antwoord: Jammer, maar de gemeente kan niet in de schoe nen van een ondernemer gaan staan. De klaagzang en de publiciteit leerden grootgrutter Schuitema wel dat een deel van de klanten met de handen in het haar zat. Het bracht Cl000 op het idee om die mensen van dienst te zijn en drie och tenden per week een pendelbus in te zetten. Op maandag, woensdag en vrij dag rijdt tussen 9.30 en 12.30 uur een busje heen en weer tussen het par keerterrein van de voormalige super foto Peter Nicolai markt en de Cl000 in Zuidpolder. De klandizie van de bus houdt de eerste da gen nog niet over. Zo'n tien boodschap- penreizigers stapten maandag en giste ren in. „Maar dat trekt nog wel aan als mensen het gemak ondervinden. Dat hoeven ook niet per se ouderen te zijn hoor, een jong Duits schippersstel dat de haven regelmatig aandoet, is ook mee geweest", verklaart de chauffeuse van de met rollatorruimte uitgeruste taxibus, Corrie Oppeneer. P. Faas, een 79-jarige bewoner van het Ravelijn, gaat in het vervolg ook zeker vaker mee, stelde hij gisteren. „Ik moet wel een briefje maken, want nog even een keer binnenlopen als ik iets verge ten ben, is moeilijk", lachte hij. Tot die conclusie was de in de Donze Visserstraat woonachtige Maria Akker mans ook al gekomen. „Een briefje is echter ook niet alles. He kan toch niet zo veel meenemen in mijn rollator als vroe ger in een supermarktkarretje. Maar goed, clan ga ik nog maar eens wat va ker hé. Als iemand me maar even helpt het volle karretje hier tegen dat bergje op te duwen..." BRESKENS - De politie heeft gisterochtend in een gara ge bij een woning in Breskens een hennepkwekerij ont manteld. De kwekerij bestond uit 256 hennepplanten van gemiddeld 25 tot 30 centimeter hoog en circa dertig assi milatielampen. Planten en materiaal zijn in beslag geno men en vernietigd. Op het moment dat de politie de inval deed, was in de garage niemand aanwezig. In de loop van de middag is wel een 48-jarige Rotterdammer aangehou den. Na verhoor en opmaken van proces-verbaal kon hij weer gaan. IJZENDIJKE - In IJzendijke heeft gistermiddag rond vier uur een aam-ijding plaatsgevonden tussen twee perso nenauto's. Daarbij raakte een 59-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis gewond aan haar nek. De vrouw reed over de Oranjedijk en verleende op het kruispunt met de N61 geen voorrang aan een van rechtskomende personen auto, bestuurd door een 37-jarige vrouw uit dezelfde ge-. meente. Een botsing was het gevolg. TERNEUZEN - Het verjaardagsfeest van winkelcentrum De Steenen Beer in Terneuzen is gisteren begonnen. Het winkelcentrum hoeft geen cadeautjes, maar deelt ze lie ver zelf uit. Zo kreeg de Terneuzense kinderboerderij gis teren duizend euro en kon de jeugd genieten van enkele kermisattracties, een optreden van Bob de Bouwer en zich uitleven op een springkussenkasteel. De achttien win kels en horecagelegenheden voelen een aparte eenheid,- zegt voorzitter W. Rouw van de winkeliersvereniging Steenen Beer. De zaken van de leden zijn nu 'een klasse apart' vinden de leden zelf. Maar het heeft wel even ge duurd voor de Steenen Beer zich als eensgezinde, volledi ge club kon presenteren, geeft Rouw volmondig toe. „We hebben aanloopproblemen gekend. Maar met de aantrek kende economie raakt ook het winkelcentrum vol. In au gustus komt kledingzaak SamSam naar het pand tussen Men's Style en Het Gerecht. Alleen het pand van bakker Smalheer, die onlangs vertrok, staat nog leeg", werft de fi liaalchef van de Hema. Rouw krijgt direct steun van W. den Doelder. „Ook als het nog niet echt goed ging met het centrum hadden we onze tiende verjaardag goed gevierd. We worden toch steeds meer gezien als stijlvolle entree van het Terneuzen se winkelhart. De Steenen Beer viert ook morgen en overmorgen nog feest. ZIERIKZEE - De politie heeft gistermiddag een achttien jarige inwoner van Zierikzee in zijn woning aangehou den, omdat hij was doorgereden na een aanrijding met een fietser. ITij had, zonder dat hij in het bezit is van een rijbewijs en zonder toestemming van zijn vader, diens au to meegenomen om een rondje te rijden. Op de kruising Schelclestraat-Grevelingenstraat in Zierikzee nam hij de bocht te ruim, waardoor hij tegen een fietsster aanreed. De f ietsster, een 69-jarige vrouw uit Zierikzee, kwam ten val. De achttienjarige reed zonder te stoppen door naar huis. Omdat een getuige het kenteken van zijn auto had genoteerd, kon hij kort daarna worden aangehouden. Hij is na verhoor weer in vrijheid gesteld. door Harold de Puysseleijr door Jeanette Vergouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39