PZC Heitinga gaat voor stek in Oranje Zeeuwse voetbaltrainers in 't nauw Bekerfinale centraal op biljartdistrictsdag 21 Zeeuws wegseizoen skeeleren opent in Krabbendijke Van Assche turnt in wereldbeker Jarno Vermeulen naar Kloetinge RBC haalt Martha bij Doto weg Renesse toneel Zeeuwse autocross Voetbalschool Assist geeft clinics Titelverdediger Lewedorp sneuvelt uitslagen Owusu Abeyie in bekerfinale agenda ijax- verdediger voelt zich na slopend seizoen zo fris als een hoentje Vlountainbikers >aan van start in iVolphaartsdijk telgen fluiten op oernooi Kapelle joorFredRabout OOSTBURG - Het Zeeuwse liederen heeft een stap terug moeten doen. Van de acht wed- urijdcn die enkele jaren geleden j, Zeeland Cup vormden, zijn er nu nog maar vijf over. Dit sei- „tn zijn Lewedorp en Oostburg [criterium) afgehaakt. Vorig sei nen gaven Westkapelle en Oost- kupeile er al de brui aan. donderdag 11 mei 2006 wb Nieuw dit jaar is een wedstrijd in Zonnemaire, maar die kan de Zeeland Cup niet x*edden. On danks de terugloop (ook in aan tal rijders) zit Rinus Wisse uit Krabbendijke, die vorig jaar het coördinatorschap in Zeeland van Rillander Kees de Goffau overnam, niet bij de pakken neer. Hij heeft plannen om de koersen in Krabbendijke (14 juni), Zonnemaire (17 juni) en de tijdrit in Oostburg (21 juni) met een overkoepelend klasse ment tot Zeeuwse skeelerweek te benoemen. Wisse: „Zeeland blijft geografisch een moeilijk te bereiken provincie. Maar deze opzet moet een stimulans zijn voor de rijders aan dit klasse ment mee te doen. Wel moet ik nog op zoek naar één of meerde re sponsors om het ook finan cieel aantrekkelijk te maken." Axel organiseert ook in 2006 een A-race. Dat betekent dat op 1 juli de nationale en Belgische top in Axel start. Ook is er een gecombineerde koers voor C-rij- ders, veteranen en vrouwen (CVD). Ook in Goes, op indus trieterrein De Poel, rijden op 19 augustus de CVD-rijders. Loopt het op de weg terug, schaats- en skeelervereniging de Poel heeft op de baan enkele leuke evenementen. Op zater dag 3 juni is het skeelerkam pioenschap marathon van Zuid west Nederland. Met vijftig ron den voor mannen, dertig voor vrouwen en vijf voor jeugd. Op 24 augustus is het open ZK baan over 500/1500 meter man nen en vrouwen en 100/500 me ter jeugd. En op 31 augustus is het open ZK marathon op dezelf de afstanden als op 3 juni. GENT - Vier Nederlandse turners doen dit weekeinde mee aan de wereldbekerwedstrijden in Gent. Bij de man nen vaardigt Nederland Epke Zonderland en Anthony van Assche uit Sas van Gent af. Loes Linders en Lichelle. Zaterdag zijn de kwalificaties, zondag de finales. ANP GOES - Jarno Vermeulen komt met ingang van volgend voetbalseizoen uit voor hoofdklasser Kloetinge. De 29-ja- rige linksbenige verdediger is nu actief bij zondag-twee deklasser Zierikzee. Vermeulen is voor Kloetinge de der de versterking. In een eerder stadium werden Joël Ma- nusama (ASWH) en Besar Xoxhaj (RCS) aangetrokken. ROOSENDAAL - RBC Roosendaal heeft overeenstem ming bereikt met Benjamin Martha over een overgang naar RBC Roosendaal. De 24-jarige uit Oost-Souburg af komstige linkeraanvaller tekent een éénjarige verbinte nis, met een optie voor een tweede seizoen. De op Curagao geboren Martha, die onlangs op proef bij de Roosendaalers meetrainde, is afkomstig van zaterdag hoofdklasser Doto, klassegenoot van Kloetinge en Hoek. Eerder voetbalde Martha voor NAC en RCS. RENESSE - De Stichting Autocross Zeeland houdt zater dag 20 mei 2006 de derde wedstrijd om het open Zeeuws kampioenschap autocross. De wedstrijd wordt gehouden in Renesse. De eerste start is om 12.30 uur. De entree be draagt drie euro per persoon. Kinderen tot en met twaalf 12 jaar krijgen gratis toegang. TERNEUZEN - Voetbalschool Jumbo Assist houdt op woensdag 24 en 31 mei clinics. Dit gebeurt door open in schrijving. De clinics zijn voor voetballers en keepers uit de geboortejaren 1993, 1994 en 1995 en worden gehouden op de velden van Sportpark Oude Vaart in Terneuzen. De deelname aan de clinics, die om 18.00 uur beginnen, is gra tis. Opgeven kan via: assist_info@zeelandnet.nl LEWEDORP - In het driebandentoernooi van De Goede Verwachting werd titelverdediger Marcel Rooze uit Lewe dorp uitgeschakeld door plaatsgenoot Ad Menheere. Ook opvallend was de eliminatie van Ries Rijn uit Wilhelmina- dorp, door Kees Raas uit Heinkenszand. Marien Veimue (86) uit Lewedorp schaarde zich bij de laatste acht door plaatsgenoot Renee de Jager te kloppen. Het dorpsfeest lijkt te worden voortgezet: Piet Raas plaatste zich via Jan Sandee van Nieuwdorp, Patrick Vermue versloeg Bram Sandee van Nieuw- en Sint Joosland, Etien Vermeulen klopte Ad Menheere uit Kwadendamme en Jan Menheere treofde Dick van den Berg uit Vlissingen af. Met Kees Raas is Kees Verbeek van Kwadendamme de enig overge bleven 'buitenlander' in de strijd. Hij redde het ten koste van Dennis van Gax-sel. De kwartfinales volgen op 22 mei. New York. NBA, play-offs, tweede ronde. Detroit Pistons-Cleveland Cava liers 97-91. Stand best-of-seven: 2-0. San Antonio Spurs-Dallas Mavericks 91-113. Stand best-of-! Lucky Day: 11-13-19-22-28-30-36-39- 43-48-50-52-57-62-63-64-65-66-69-70 On der voorbehoud. Rome. Masters, mannen. Tweede ronde: Federer (Zwi/1) - Star ace (Ita) 6-3 7-6 (2), Ancic (Kro) - Serra (Fra) 3-6 7-6 (10) 6-0, Gonzalez (Chl/10) - Joezni (Rus) 6-4 5-7 6-3, Stepanek (Tsj) - Nieminen (Fin) 6-4 7-6 (5), Nalbandian (Arg/4) - Mathieu (Fra) 6-2 6-4, Rusedski (GBr) - Galvani (Ita) 7-6 (4) 6-4, Martin (Spa) - Kiefer (Dui/13) 6-3 7-6 (3), San- toro (Fra) - Hrbaty (Slw) 7-6 (2) 6-3, Rod dick (VSt/5) - Baghdatis (Cyp) 3-6 6-1 6-2, Monfïls (Fra) - Ginepri (VSt/16) 6-1 4-6 6-4, Berdych (Tsj) - Malisse (Bel) 6-2 6-1. Berlijn. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1) - Doesjevina (Rus) 6-1 6-2, Petrova (Rus/2) - Zvonareva (Rus) 6-1 7-6, Hin gis (Zwi) - Schruff (Dui) 6-4 6-3, Dement- jeva (Rus/5) - Vakoelenko (Oek) 6-2 3-0 opgave Vakoelenko, Koeznetsova (Rus/6) - Müller (Dui) 6-3 3-6 6-0, Casta- no (Col) - Grönefeld (Dui/7) 6-3 2-6 6-3, Safina (Rus/10) - Peschke (Tsj) 6-3 6-1, Li Na (Chn) - Vierin (Col) 6-1 6-2, Bam- mer (Oos) - Pous Tio (Spa) 6-4 4-6 7-5, Kirilenko (Rus/15) - Koukalova (Tsj) 6-4 6-3, Tsjakvetadze (Rus) - Medina Garri- gues (Spa/16) 6-3 6-4, Henin-Hardenne (Bel/3) - Santangelo (Ita) 6-4 6-1, Han- tuchova (Slw/8) - Srebotnik (Slv) 6-4 0-6 6-1, Zheng Jie (Chn) - Kremer (Lux) 7-6 (4) 6-3, Smashnova (Isr) - Razzano (Fra) 4-6 7-5 6-4, Almagro (Spa) - Acasuso (Arg) 6-4 2-6 6-4, Schnyder (Zwi/4) - Ani (Est) 6-1 6-4. Praag. Vrouwen. Eerste ronde: Morigami (Jap) - Strycova (Tsj) 6-3 6-1. Tweede ronde: Kanepi (Est) - Foretz (Fra) 7-5 1-6 7-6, Peer (lsr/3) - Ondrasko- va (Tsj) 7-6 (6) 0-6 6-3, Camerin (lta/6) - Shaughnessy (VSt) 7-5 6-4, Alona Bon- darenko (Oek/8) - Czink (Hon) 2-6 6-0 6-2. donderdag Biljarten Driebandentoernooi Walk Inn. Twee de ronde. (Café-Bar Walk Inn, 's Heeren- hoek). Aanvang: 19.30. Grevelingen Cup. Poule 2. (Neffen d'Eule, Oosterland). Aanvang: 19.00. Voetbal Play-offs om Intertoto. Derde ronde, eerste wedstrijd: Vitesse-FC Twente. MOSKOU - De Nederlandse aanvaller Quincy Owusu Abeyie staat op 20 mei met zijn ploeg Spartak Moskou in de Russische bekerfinale. De club schakelde gisteren in de halve eindstrijd Satoern uit. Gi'ote rivaal CSKA Moskou is de tegenstander in de eindstrijd. CSKA kwalificeerde zich ten koste van Zenit St. Petersbui'g. In maart stonden Spartak en CS KA al tegenover elkaar in de Su per Cüp. Toen zegevierde CSKA met 3-2. ANP door Joop van den Oudenhoven GOES - Tijdens de districtsdag in Yip Plaza te Goes van het bil jartdistrict Delta Zuid-West is zaterdag de bekerfinale voor teams centraal onderdeel van een overvol programma. Voor het eerst sinds de samen voeging van de drie Zeeuwse bil jartdistricten is dit seizoen in Zeeland een bekertoernooi voor teams. Achttien teams met vier spelers begonnen aan het avon tuur met een opvallend tintje. Niet-leden van de KNBB moch ten meedoen, mits hun club was aangesloten bij de bond. Vier teams (Windenburg uit Noordgouwe, ReHaWe uit Vlis singen, VEGABV uit Oost Sou burg en TOG uit Kortgene) strij den zaterdag vanaf half een om de districtsbeker. De partijen worden op vier tafels tegelijk ge speeld. Na loting is eerst de hal ve finale. Daarna spelen de ver liezers om de derde en vierde plaats. Vexwolgens is de finale. Tijdens de bekerstrijd is er voor alle aanwezigen (kampxoenen, officials, arbiters en belangstel lenden) een programma waaxin in toernooivorm darts, snooker, pool en biljart op de matchtafel kan worden gespeeld. Na afloop volgt de prijsuitreiking en de huldiging van alle kampioenen van het afgelopen seizoen. Dat zijn 26 individuele kampioenen in de diverse spelsoorten en klas sen, de Zeeuws kampioen diie- banden, de winnaar van het Schelde Top-toernooi, zeven teamkampioenen van de lande lijke competitie voor teams en de bekerwinnaar. De winnaai's van de topcompetitie en de bandstootcompetitie volgen la ter, omdat de winnaars in deze klassen nog niet bekend zijn. I0ES - De mountainbikesport eeft de laatste jaren een flinke lucht genomen. In Zeeland is iet name X-Treme daar verant- roordelijk voor. Deze club is iel alleen actief in opleiding en egeleiding, maar ook in organi- leren. Voor de negende keer *ordt dit jaar gestreden om de UB Zomercup. Maandag is in ïolphaartsdijk de aftrap. lel succes van de laatste jaren eed het bestuur van X-Treme lesluiten ook dit jaar het evene nent te houden. Volgens hen is e Zomercup de voorbije jaren en vaste waarde geworden, liet alleen in Zeeland, ook bui en de px-ovincie. Het deelne- nersveld bestaat niet alleen uit rovinciale rijders, maar ook en (ver) daax-buiten. „Vooral et ongedwongen karakter, de ezellige en sportieve sfeer en en aantal leuke parkoersen laan garant voor veel plezier", egt Jan Slager uit Burgh-Haam- lede, voorzitter van X-Treme. Inkomende editie kent een uni- am. Op de finaledag, 2 septem- er in de boswachterij Wester- ehouwen, wordt er gereden om iet open Zeeuws kampioen- chap. Hieraan mogen moun- ainbikers die in Zeeland wonen E lid zijn van één van de drie eeuwse wielerclubs meedoen, 'n formule is ten opzichte van aorgaande jaren niet gewij- gd. De jeugd is onderverdeeld 1 drie leeftijdscategorieën (6 itenmet 10, 11 en 12 en 13 tot a met 16), de mannen hebben en categorie seniox-en (t/m 39) i veteranen (40 en ouder), ter- ijlde vrouwen hun eigen com- etitie rijden. Er staan vijf wed- Injden op het programma. ïlender: 15 mei, Wolphaartsdijk, mei. Kruiningen, 26 juni, We- tldinge. 21 augustus, Vlissingen, tptember, Westenschouwen. APELLE - Tijdens het voet- altocrnooi dat Kapelle op 27 *1 houdt, komen vier Bel- Kchc scheidsrechters in actie. kt betreft een toernooi voor Thallers tot 23 jaar. Naast de "dsploeg komen teams van ®ei,het Walchers elftal, Halste- Roosendaal, het Schouwse mal en Bi-eskens in actie. Het ^imooi begint om 10.30 uur, de '"aleisom 15.45 uur. doorDickSintenie KATWIJK - John Heitinga (22) probeert deze week in Katwijk bondscoach Marco van Basten Ie overtuigen van zijn kwalitei- len. De verdediger speelde de laatste maanden een belangrij ke rol bij Ajax, dat als winnaar uil de play-offs kwam en de KNVB-beker veroverde. Ui et alleen voor Ajax, maar ook roor jou persoonlijk was het een mooi einde van een teleurstel lend seizoen. John Heitinga: „In het begin fan het jaar heb ik weinig ge speeld, aan het eind eigerxlijk al les. Het was vex*velend dat ik te gen Inter Milaan een nierkneu- Éing opliep. Na een luchtduel net Julio Cruz kreeg ik bij het leerkomen zijn knie of zijn elle- ioog in mijn zij. Ik moest drie wken op bed liggen. Daarna iuurde het nog een paar weken mor ik weer konspelen. In de thuiswedstrijd tegen AZ maakte ik nujn rentree. Ik ben er niet neer uit geweest." tnkele maanden daarvoor werd t nog afgeschilderd als een pa tent. Je speelde niet en als je in iet veld stond, ging het mis. Kasje inderdaad de weg kwijt? Er is veel over mij gezegd en ge schreven in die pex-iode. Je kan e daar moeilijk tegen wapenen. Het enige wat je moet doen is joed voetballen. En dat dingen lan snel kunnen veranderen, is naar weer eens gebleken. Ie werd op een gegeven moment elfsniet meer geselecteerd voor 'mj Oranje. „Klopt. Maar ik heb mijn kop niet in de wind gegooid. Ik ben een paar weken in het tweede gaan spelen, omdat ik wilde voetballen. Het maakte me niet uit waar en met wie. In een moei lijke periode moet je gewoon te- rugknokken op het veld." Je naam kwam aanvankelijk niet voor op de voorlopige WK- selectielijst die bondscoach Mar co van Basten samenstelde. „Nee, maar dat was niet zo vreemd. Op het moment dat die lijst werd vrijgegeven had ik net een paar wedstrijden gespeeld na mijn blessure. Er spreekt veel vertrouwen uit dat ilc toch werd uitgenodigd voor deze trai- ningsweek. Ik zie het niet als bo nus, maar als serieuze kans. Ik voel me sterk. We hebben met Ajax net acht zware duels in drie weken gespeeld, maar ik ben zo fris als een hoentje." Wat wordt er tijdens deze stage van je verwacht? „Hai'd en goed tx-ainen, dat lijkt me logisch." Op welke positie of posities moet je je richten? „Daar is niet over gesproken, misschien komt dat nog. Maar ik kan op twee posities uit de voeten: centraal achterin en rechtsback. Bij Ajax speelde ik de laatste periode in het cen- tx-um, daar ligt mijn hart, dat is geen geheim. Maar in het Neder lands elftal wil je ovex'al spelen. Ik kijk ook echt niet om me heen wie eventueel mijn concui'- renten zijn. Ik laat gewoon het beste van mezelf zien en ik hoop dat dat genoeg is om straks mee te mogen naar het WK." Twee jaar geleden op het EK in Portugal, was je nog basis speler. Je hebt sindsdien vooral gesukkeld met veel kleine bles sures. Ging het allemaal te. hard? „Als je zoveel wedstrijden speelt, moet je heel goed naar je lichaam luisteren. Dat had ik be ter moeten doen. Ik ben doorge gaan op de momenten dat ik op de rem had moeten trappen. Dat is iets wat ik de laatste vijf jaar wel heb geleerd. Maar ik ben pas 22, ik sta nog steeds aan het begin van mijn carrière." GPD Wesley Sneijder (links) is John Heitinga en Denny Landzaat (rechts) te slim af op de training van het Nederlands elftal. Blind, Koster, Zwamborn, Roks en Karelse zorgden voor uniek seizoen foto Hans van Weel/GPD door Rudy Booqert GOES - Nog nooit zag de Neder landse eredivisie in één seizoen vijf Zeeuwse trainers voorbij ko men. Dit jaar wel. Maar om van een onverdeeld succes te spre ken, zou de waarheid geweld aandoen. Dat slechts één van hen volgend seizoen bij dezelfde club trainer is (Adrie Koster bij RKC), zegt voldoende. De Zeeuwse proftx-ainers Danny Blind (Ajax), Adxüe Koster (RKC), Kees Zwamborn (Willem II), Dolf Roks (RBC) en John Ka relse (NAC) hebben allevijf een bewogen seizoen achter de rug. Karelse begon bij NAC als keeperstrainer, werd vervolgens assistent-trainer en uiteindelijk zelfs hoofdtrainer, Zwamborn had bij Uefa-Cupdeelnemer Wil lem II plots twee petten op: tech nisch manager én trainer. Kos ter zag bij RKC zijn sterrenduo wegvallen en maakte een vrije val op de ranglijst. Roks werd bij RBC twee keer ontslagen en Blind waande zich bij Ajax al weken ontslagen voordat het gis- tex-en definitief werd. De eindrapporten van het Zeeuwse kwintet. Danny Blind Club: Ajax (4e plaats). Eredivisie: 34 duels. Play-offs: 4 duels. Beker: 4 duels. Europa Cup: 10 duels. Overig: 1 duel (JC-schaal). Totaal: 53 duels (30 gewonnen, 10 gelijk, 13 vexdoren). De winterstop gebruikte de tech- rxisch manager annex trainer om het elftal te stutten met een handvol nieuwe spelers. Tegen het einde van de competitie, toen dix-ecte handhaving niet meer mogelijk was, begon Wil lem II te dx-aaien. Inclusief de play-offs redde Zwambonx met twintig punten uit de laatste acht duels het Tilburgse gezicht. Uitspraak Kees Zwamborn: „Ik trek me er niets van aan dat ik als een dood vogeltje afgeschil derd word.(18 maart 2006). Dolf Roks Club: RBC Roosendaal (18e plaats), ontslagen op 3 januari 2006. Eredivisie: 18 duels. Beker: 1 duel. Totaal: 19 duels (0 gewonnen, 4 gelijk, 15 vexdoren). Roks hield het nog wonderbaar lijk lang uit bij RBC. Er zijn trai ners met betere series ontslagen. Behalve twee oefenpotjes tegen amateurs (HSC'28 en Kloetinge) won de Roosendaalse club on der Roks geen enkel duel! Zelfs de amateurs van Gemert waren in de Gatorade Cup te sterk. Het drama werd een soap toen Roks eind november ontslagen werd, maar onder druk van de spelers groep vijf kwartier later weer werd aangenomen. Ruim een maand later werd Roks écht uit zijn lijden verlost. Cijfermatig deed zijn opvolger Robert Maas- Duitse Wolfsburg en bx-ak de 'Belgische Beckham' Benjamin de Ceulaer zijn been. Het was al leszeggend dat beiden het sei zoen zelfs nog afsloten als club- topscorei's. De winterse num mer vijf uit Waalwijk won slechts twee van zijn laatste zes tien duels en kelderde roemloos naar de twaalfde plaats. Uitspraak Adrie Koster: „Hoe wel wij lange tijd hebben ge dacht dat we in de play-offs thuishoren, heeft deze wedstrijd opnieuw bewezen dat we daar helemaal niks te zoeken heb ben." (8 april 2006, na verloren duel met Heracles). Kees Zwamborn Club: Willem II (17e plaats), op 21 november 2005 aangesteld als opvolger van de ontslagen Robert Maaskant. Eredivisie: 22 duels. Play-offs: 4 duels. Beker: 1 duel. Totaal: 27 duels (9 gewonnen, 5 gelijk, 13 verloi'en). Tien duels moest tussenpaus Zwamborn wachten op zijn eer ste zege in Tilburg. Hij werd in die periode in verschillende me dia geridiculiseerd, omdat hij de term 'aanknopingspunten' iets te vaak gebi-uikte. Hij wist het: „Bij een bezoek aan een wed- strijd van het beloftenteam in Eindhoven stopte er net een bus. Die jongens riepen het alle maal, quasi-lollig." kant het marginaal beter (vijf punten uit zestien duels), maar RBC werd toen al niet meer serieus genomen in de eredivi sie. Uitspraak Dolf Roks: „Er zijn van die momenten, dat je drie dagen onder de grond wilt zit ten." (9 augustus 2005, na beker- verlies tegen Gemert). John Karelse Club: NAC Breda (16e plaats), aangesteld op 23 april 2006 als opvolger van de ontslagen Cees Lok. Play-offs: 4 duels. Totaal: 4 duels (2 gewonnen, 2 gelijk, 0 verloren). In januari werd keeperstrainër Karelse aangewezen als assis tent van Cees Lok, die de ontsla gen Ton Lokhoff opvolgde. Ruim dx'ie maanden later kwam de oud-doelman zelfs op de stoel van Lok om NAC te red den voor de eredivisie. Daarin slaagde hij door TOP Oss en Vo- lendam te bedwingen. Het gehe le seizoen van NAC was echter één grote mislukking. Er werd vooraf gespeculeerd op de play-offs voor een Champions Leagueplaats, het werden de play-offs voor lijfsbehoud. Uitspraak John Karelse: „Als je het hele jaar al tikken hebt ge had, voel je ze op een gegeven moment niet meer." (24 april 2006). De grote winnaar en de grote verliezer. In de reguliere compe titie had Ajax de slechtste com petitiestart sinds 1965, stelde halverwege het bedenkelijke clubrecord 'meeste duels op rij zonder te scoren' scherper en vexioor uiteindelijk tien keer in de ex-edivisie. Blind mocht niettemin blijven. Tenminste, dat moest de buiten wereld denken. Intern was al een streep door zijn naam ge haald. Ajax x'edde zijn seizoen door het winnen van de play offs, door het winnen van de be ker en met name door de tussen tijdse aankoop Klaas-Jan Hun- telaar. Uitspraak Danny Blind: „Het meest belachelijk aan de play offs is: als je met twintig punten achterstand op nummer twee als vijfde eindigt, heb je tóch kans op de Champions League. (29 april 2005). Adrie Koster Club: RKC Waalwijk (12e plaats). Eredivisie: 34 duels. Play-offs: 2 duels. Beker: 3 duels. Totaal: 39 duels (13 gewonnen, 7 gelijk, 19 verloren). Tijdens de koxde winterstop be zette RKC de vijfde plaats. Zelfs Kosters voorgangers Martin Jol en Erwin Koeman konden daar aan niet tippen. Waalwijk droomde van de Champions Lea gue. Maar toen vertrok goalget- ter Rick Hoogendorp naar het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21