WK-kaarten op zwarte markt Chirac zou geheime rekening hebben van vijftig miljoen euro PZC Ontslag Blind is nu definitief Poolse verpleegkundigen eisen verdubbeling salaris wv\0racj m Handelaren beschuldigen sponsors van doorverkoop Politie beëindigt drugslijn Aruba-Zeeland Napolitano tot president van Italië gekozen 23 iiiii ii HM i ^XE 3-daagse GRATIS Brugman CADEAU Eeuwenoude wegwijzer Hulp voor Suriname stroomt toe Patiënt Iet vooral op wachtlijst Sevilla verovert Uefa Cup PZC internet: www.pzc.nl 'W, 'W, WW, Mr, 'WW mesfAsxsaaeB& BBBSStSBSSBSSSSBÊBSSè 'Veel zon en maxima van 23 tot 25 gra den. Vanmiddag geleidelijk en vooral op het strand afkoeling door zeewind. 248e jaargang no. 111 donderdag 11 mei 2006 los nummer 1,25 rinnr Dick Hofland DEN HAAG - Duizenden kaartjes die voor wedstrij den van Oranje tijdens het komende Wereldkampioen schap Voetbal in Duitsland aan sponsors waren toege wezen, zijn op de zwarte markt terechtgekomen. Dat MIDDELBURG - De politie Zee land heeft twee Vlissingers aan gehouden die verdacht worden van cocaïnesmokkel. De Vlissingers, een man van 38 en een vrouw van 26, maken deel uit van een groep van vijf verdachten. De overige drie ver dachten zijn wouwen uit Den Haag en Almere. Eén verdachte zit nog vast, de andere vier zijn inmiddels in vrijheid gesteld. Het Openbaar Ministerie wil met zeggen of degene die nog vastzit één van de Vlissingers is. De vijf personen worden ervan verdacht cocaïne te hebben ge smokkeld van Aruba naar Zee land. De drugs zaten in postpa- ketten die per luchtpost zijn ver stuurd. Het OM zwijgt over de hoeveelheid drugs die is gesmok keld en de datum waarop de ver dachten zijn aangehouden. JT,<: ROME - Giorgio Napolitano, een 80-jarige ex-communist, is gisteren tot president van Italië gekozen tijdens de vierde en be slissende stemming. Napolitano volgt de huidige pre sident Carlo Azeglio Ciampi (85) op en zal maandag met zijn nieuwe taak beginnen. Romano Prodi zal vermoedelijk volgende week woensdag als de nieuwe premier kunnen worden be ëdigd. GPD pagina 4 zeer ervaren politicus zeggen ticketbureaus en handelaren die de zeer ge wilde kaarten tegen forse prijzen aanbieden. De kaartjes die normaal. 35 tot 100 euro kosten, zijn daardoor alleen nog maar te krijgen voor minimaal 600 euro. De beste plaatsen gaan weg voor 1000 eu ro en meer. Het is onduidelijk of er ook kaartjes van Nederlandse sponsors aan handelaren zijn doorverkocht. De Samenwer kende Organisaties Van Voetbal supporters (SOVS) vreest dat dit wel is gebeurd, de KNVB stelt met klem dat dit onmoge- bjk is. Bij Ticket Unlimited in Amster dam, dat voor alle wedstrijden van Oranje kaarten aanbiedt, moeten ze daar hartelijk om la- door Olivier van Beemen PARIJS - Terwijl de zogenoem de Clearstream-affaire de Fran se politiek nog volledig in de greep houdt, onthulde de satiri sche onderzoekskrant Le Ca nard Enchaïné gisteren een nieuw schandaal. Niet minister van Binnenlandse Zaken Nico las Sarkozy zou beschikken over geheime buitenlandse reke ningen, maar president Jacques Chirac zou er een geheime Ja panse bankrekening op na hou den, waarop bijna vijftig mil joen euro staat. Chirac is betrokken in meerdere financiële schandalen, maar bleef dankzij de presidentiële onschendbaarheid altijd buiten schot van de rechters. De pers heeft al wel regelmatig vragen gesteld over de ruim vijftig rei zen die de president de afgelo pen jaren naar Japan maakte. Zijn passie voor sumoworstelen was voor veel critici geen af doende verklaring. Geruchten deden de ronde over een buiten echtelijk kind: Chirac heeft im mers een reputatie als rokkenja ger. Maar ook de bankrekening kan een verklaring zijn. Ontmaskerd In dezelfde editie van Le Ca nard Enchaïné, dat een goede re putatie heeft in de onderzoeks journalistiek, wordt Jean-Louis Gergorin ontmaskerd als de schrijver van de anonieme brie ven die leidden tot de Clear- chen. Een medewerker: „Die be drijven betalen jaarlijks miljoe nen aan sponsorgeld, denkt u dat die zich iets van de KNVB aantrekken? De sponsors bepa len zelf wel wat ze met die kaart jes doen." Nationale Nederlanden, hoofd sponsor van Oranje, ontkent ten stelligste kaarten te heb ben doorverkocht aan ticketbu reaus of individuele handelaren. stream-affaire, waarin onder an deren Sarkozy onterecht is be schuldigd van het aannemen van smeergeld bij de verkoop van zes fregatten aan Taiwan door wapenfabrikant Thomson- CSF. Gergorin, topman van de concur rerende wapengigant EADS, werd op eigen aanvraag op Het bedrijf heeft bij de KNVB aangeven welke kaarten aan wie zijn verstrekt. Bovendien krijgen de betrokkenen hun kaartje pas op de dag van de wedstrijd. Ontploffen De prijzen voor WK-kaartjes lij ken inmiddels te ontploffen, om dat ook particulieren kaartjes aanbieden. Zij hebben deze kort- non-actief gesteld, om zich te kunnen voorbereiden pp zijn ver dediging. De krant onthulde dat hij onderzoeksrechter Renaud Van Ruymbeke in 2004 ontmoet heeft, voordat hij hem de brie ven toestuurde. De rechter heeft dat toegegeven en voelt zich 'ge bruikt', maar Gergorin ontkent. Het voornaamste doel van Ger- geleden via loting toegewezen gekregen en verkopen ze vervol gens aan de hoogste bieder. Het duurst is momenteel een vip-ar rangement voor Nederland-Ar- gentinië: 5000 euro. Oranjesupporters zijn woedend over de gang van zaken. Ze vin den dat de voetbalbond KNVB er voor had moeten zorgen dat deze praktijken niet mogelijk waren. GPD gorin, een goede vriend van pre mier Dominique de Villepin, zou het belasteren zijn van zijn persoonlijke vijand Philippe Delmas, topman bij vliegtuig bouwer Airbus. En passant schreef hij ook rekeningen toe aan Sarkozy, rivaal van De Ville pin voor het Franse president schap in 2007. GPD Miljoenenwinst voor Havenschap Zeeland Seaports door Jop van Kempen AMSTERDAM - Het ontslag van Danny Blind is een feit. Gis termorgen kreeg de Ajax-trai- ner te horen dat hij zijn werk niet goed genoeg heeft gedaan. Ook zijn assistenten Gerard van der Lem en Ruud Krol zijn de laan uit gestuurd. De Ajax-leiding geeft als reden voor de ontslagen aan dat het eerste elftal niet heeft meegestre den om het landskampioen schap. Daarnaast vindt de club leiding dat de ploeg niet het ge wenste voetbal heeft gespeeld, namelijk attractief, aanvallend en dominant voetbal. Ook was de vooruitgang van zowel het collectief als de individuele spe lers - een uitzondering daargela ten - onvoldoende. Technisch di recteur Martin van Geel: „We hebben wel de voorronde van de Champions League gehaald en naam: voorlolters: ilijv straat: nummer: postcode: plaats: telefoon: e-mail: tpostlbankrekeningnummer: Handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In de colofon leest u er meer over. KijkopnwYvpzc.nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 oi stuur deze bon naar PZC. aldeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 V/B Goes de beker gewonnen, maar die successen zijn niet symptoma tisch voor het seizoen." De besluiten over de trainers zijn, volgens Ajax, pas dinsdag avond genomen. Van Geel: „Op 30 maart heb ik Danny gezegd dat er een einde zou kunnen ko men aan onze samenwerking. Dat kon hij begrijpen, zei hij toen." Voorzitter Jaakke: „We hebben ons vertrouwen niet uit gesproken in Blind, omdat we geen leugentje om bestwil wil den doen." Blind is de vijfde trainer in tien jaar tijd die voortijdig de Arena verlaat. De 44-jarige Blind, af komstig uit Oost-Souburg, nam het roer op 14 maart 2005 over van Ronald Koeman. GPD pagina 19 vertrek Blind slaat diepe wonden pagina 21 Zeeuwse trainers in het nauw O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij óónmalig toestemming voor auiomallsche incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert ti mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20,55)". CD per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. D per jaar met automatische incasso 229,20)* met gratis PZC-paraplu 8 i'71 lóSSiiSSSSBO» 1 het alfabet van Zeeland WARSCHAU- Verpleegkundigen en artsen betogen in de Poolse hoofdstad Warschau sen binnen een jaar. Zo niet dan dreigen ze met vertrek naar ziekenhuizen in West voor meer loon. Europa. 'Dwing ons niet te emigreren' staat op het uniform van de verpleegkundige Ongeveer achtduizend demonstranten eisten gisteren verdubbeling van hun salaris- in het midden. foto Katarina Stoltz/RTR Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. (Advertentie) MONTAGE EN LKEUKEN EN/OF n/invAu»"" AANSLUITENI iifiiYSaa KEUKENS a BADKAMERS I EIStE! Goes, Marconistraaf 34, Telefoon 0113-246080 Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugm WHIRLPOOLSYSTEEM t.w.v. 950,- BU AANKOOP VAN EEN C0MP1ÜIBADKAMB (Advertentie) LEEUWARDEN - Bouwvakkers hebben bij de aanleg van een parkeergarage onder het Oldehoofster- kerkhof een wegwijzer ontdekt uit waarschijnlijk de middeleeuwen. Het verkeersbord is een grote kei met een Z daarop. De kei is gisteren gevonden bij graafwerkzaamheden. Omdat de herkomst van de kei nog niet duidelijk is, wordt hel object onderzocht in het Fries Museum. foto Jacco de Boer/ANP De Verenigde Naties en de Nederlandse regering hebben gisteren hulp toegezegd aan Suriname, dat worstelt met de gevolgen van ernstige overstromingen. Mogelijk heb ben twintig- tot vijfentwintigduizend mensen al hun be zittingen verloren door de watersnood. Honderdtwintig dorpen zouden zijn overstroomd. Intussen leven in Zee land en elders in Nederland ver blijvende Surinamers mee met het thuisland. Iemand die op zoek is naar medische zorg laat de kans op een snelle behandeling zwaarder wegen bij zijn keuze dan de reputatie van de hulpverlener. Lengte van wachtlijs ten speelt een grote rol. Dit blijkt uit een enquête gehouden onder bezoekers van de Oosterscheldeziekenhuizen en het zieken huis Walcheren. De rondvraag werd gehouden P" in het kader van een landelijke campagne. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 21; Economie: 23, 24, 25 en 27 (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Normale prijs 9,95 bruncj Sevilla heeft in Eindhoven de Uefa Cup veroverd. De Spanjaarden ver sloegen Middles brough met 4-0. Luis Fabiano, Enzo Maresca (2x) en Frederic Kanouté maak ten de Q goals. mem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1