PZC Muzeeum wil Vlissingers lokken Bouw woonzorgcomplex De Kreek begint Kennisklapper geeft deskundig antwoord op moeilijke vragen Genieten van rustmoment itefano's Maancl menu 23,50 deDRVKKERY Flitspaal vol met kogelgaten Diefstal twee buitenboordmotoren Inbrekers slaan toe in Vlissingen Gewonde bij botsing in IJzendijke zeeuwse almanak Scholekster Voorstel ChristenUnie: Scheldekwartier en Dokhaven Vlissingse Zeedag en onderwijsprojecten moeten meer bezoekers aantrekken Hennepkwekerij Redactie: 0113-315649 iwww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. donderdag 11 mei 2006 editie Walcheren U begint met een lasagna van diverse soorten vis met garnaaltjes, courgette en aubergine. Dan volgt een gebakken scholfilet antiboise met tomaatjes, kappertjes en olijven. Als heerlijke afsluiting vier verschillende bereidingen van grapefruit. tel. (0118) 418 019 www. i f .i n o n I Banenmarkt van Randstad Transport 13 mei -10.00-15.00 uur vestiging Goes OPEN (0113)-27 48 50 (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu courgettesoep en gemarineerde kip of gemarineerde tempeh en mango €12,50 of€ 10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur De appel van Adam en Eva lezing door Eeuwout van der Linden; liefde en seksualiteit ■n bijbelse verhalen Markt 51 Middelburg T0118 886 886 IIMMM VLISSINGEN - Bankje, softijsje en uitzicht om bij weg te dromen. Aan de Vlissingse boulevard waren de omstandigheden gistermiddag meer dan aangenaam om te genieten van een rustmoment. Vandaag en morgen wordt nog meer zon verwacht, daarna daalt de temperatuur en is regen voorspeld. foto Ruben Oreel door Selma Osman WESTKAPELLE - Bij de kreek in Westkapelle worden de voor bereidingen getroffen voor de bouw van het nieuwe woonzorg complex De Kreek. Een dik zandpakket vormt de bodem voor de twee gebouwen aan de Grindweg. Vanwege de bijzondere locatie, pal achter de kust, komen de ge bouwen niet op heipalen, maar op staal te staan. In juni begint de aannemer. Bouwgroep Peters uit Middelburg, met de bouw. Over ruim een jaar moet het se niorencomplex er staan. Voor de 34 woningen in De Kreek bestaat veel belangstel ling. Ouderen uit Westkapelle krijgen voorrang bij de verde ling. Negen van de tien koopap partementen zijn al verkocht. In De Kreek komen verder 24 huur woningen van de Woningstich ting Walcheren, twee groepswo ningen voor dementerende oude ren van de Stichting Voor Regio nale Zorgverlening en een zorg- steunpunt van Zorgstroom. Het complex is bedoeld voor 55-plussers. Zij kunnen een be roep doen op huishoudelijke hulp, persoonlijke verzorging, verpleging of ondersteunende begeleiding. De Kreek wordt ook de basis voor de thuiszorg medewerkers van Zorgstroom, die uitwaaieren over Westkapel le. Die post zit nu nog in De Tienden in Zoutelande. In het nieuwe gebouw worden de dag opvang en het consultatiebu reau ondergebracht. Bij het zorg- steunpunt kunnen mensen te recht met al hunvragen over het aanbod in de zorg, van maaltij den tot taxivervoer en indica ties. Westkapelle heeft lang moeten wachten op een eigen woonzorg centrum. Zes jaar geleden werd nog verwacht dat het woonzorg complex er in het voorjaar van 2002 zou staan. Pas eind vorig jaar kwam de goedkeuring van de provincie om te mogen bou wen. Zorgstroom en de Woningstich ting Walcheren beantwoorden op vrijdag 19 mei vragen over het nieuwe centrum. De voor lichtingsmiddag in Westkapelle Herrijst begint om twee uur. (Advertentie) WIE VOORUIT KIJKT KIEST VOOR HET DELTA LLOYD RENTE FONDS DELTA LLOYD RENTE FONDS: de solide basis voor uw beleggingen Bij de Rabobank kunt u in de maand mei zonder aankoopkosten in dit obligatiefonds stappen. Informeer bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl. Ga naar uw Rabobank voor meer informatie zeker delta lloyd fobobmk De «nnrdt van uw belegging kan fluctueren In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Het prospectus is verkrijgbaar via mm.rabobank.nl en de Rabobank. Delta Lloyd Rente Fonds N.V. is een beleggingsinstelling en geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten op Stond van dc Wet toezicht beleggingsinstellingen. De Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B A iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van dc Rabobank Groep zijn als cffcctcninstclling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten tc Amsterdam. Voor dit product li een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over het product, de kosten en de risico's. Vraag erom en lees hem voordat u het product koopt. Over ruim een jaar moet het nieuwe woonzorgcomplex De Kreek er staan. foto Ruben Oreel BIERVLIET - Flitspalen langs rijksweg N61 hebben al veel aanslagen te verduren gehad. Ruitje afgeplakt of in gegooid, camera vernield, paal compleet omvergetrokken én zelfs eens in brand gestoken. Maar beschoten met ech te kogels waren flitspalen in Zeeland tot nu toe nog niet. De paal ter hoogte van de Braakman bij Biervliet heeft waarschijnlijk de primeur. Er zitten zeven kogels in de flitskast. Een anonieme schutter heeft de paal waarschijn lijk halfweg vorige maand als schietschijf gebruikt, ont dekte een politieman. Of en wanneer de p'aal, die in elk ge val geen snelheidsovertredingen meer kan vastleggen, wordt vervangen, is niet aan de Zeeuwse politie. Het Bu reau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie heeft niet direct paraat voor de hoeveelste keer een paal is vernield. „Ik weet ook nog niet helemaal zeker of wij over vervan ging beslissen of dat het aan de wegbeheerder is. We over wegen nog welke maatregelen moeten worden getroffen", meldde een woordvoerder van justitie gistermiddag. KAMPERLAND - Twee mannen, een 21-jarige inwoner van Bergen op Zoom en een 20-jarige Tholenaar, zijn woensdagnacht rond half twee bij Kamperland aangehou den op verdenking van de diefstal van twee buitenboord motoren en een betonschaar. De politie hield hen voor een controle staande op de Oost-Westweg, de doorgaande weg over Noord-Beveland. Het tweetal is opgepakt, om dat zij geen duidelijke verklaring konden geven over de herkomst van de spullen in hun auto. VLISSINGEN - In Vlissingen is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken op twee locaties. Uit een afgeslo ten schuur bij een woning aan de Rosenburglaan in Vlis singen werden twee fietsen weggenomen. Het ging hier om een dames- en herenfiets ter waarde van een paar hon derd euro. In de kantine van een sportvereniging werd ook ingebroken nadat een ruitje was vernield. Er werden diverse goederen weggenomen waaronder etenswaren. Een schadebedrag is niet bekend. IJZENDIJKE - In IJzendijke heeft gistermiddag rond vier uur een aanrijding plaatsgevonden tussen twee perso nenauto's. Daarbij raakte een 59-jarige automobiliste uit de gemeente Sluis gewond aan haar nek. De vrouw reed over de Oranjedijk en verleende op het kruispunt met de N61 geen voorrang aan een van rechtskomende personen auto, bestuurd door een 37-jarige vrouw uit dezelfde ge meente. Een botsing was het gevolg. door Wendy de Jong VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen is bezig met het introduceren en opzetten van een kennisklapper. Inmid dels hebben zich vijf mensen aangemeld om hun kennis en er varingen met anderen te delen. Eén deelnemer weet van alles over verpleegkunde, een ander over zeevaart en weer een ander is thuis in het onderhoud en be heer van sportvelden en cam pings. Het aanbod voor de ken nisklapper is nu al heel divers en dat is precies wat de organisa toren met dit initiatief voor ogen hebben. Ze willen op ter mijn zo veel mogelijk vragen van Vlissingers kunnen beant woorden en elk onderwerp mo gelijk maken. Belangstellenden die zich aan melden worden in de klapper op genomen met een korte beschrij ving van de kennis of ervaring die zij met anderen willen de len. Zodra iemand een vraag heeft die niet of moeilijk via in ternet of in boeken te vinden is, kunnen medewerkers van de bi bliotheek in de kennisklapper op zoek gaan naar iemand die veel van het onderwerp af weet. Vervolgens benaderen ze de per soon in kwestie en achterhalen het antwoord. Dat spelen ze dan weer door naar degene die de vraag heeft gesteld. Dat kan per e-mail, maar ook per telefoon of brief. Er is tot nu toe één vraag gesteld, maar die kon door het gebrek aan kennisgebieden niet worden beantwoord. De kennisklapper is in eerste plaats bedoeld voor ervaringen en kennis van mensen uit de re gio, over de regio. In principe kan iedere Vlissinger zijn of haar kennis aanbieden of een vraag stellen. „Tot nu toe zijn het vooral ouderen die zich heb ben aangemeld", zegt Y. van Kuijk. Zij is medeverantwoorde lijk voor de opzet van de klap per. Ze heeft onder Vlissingers een onderzoek gedaan naar de eventuele belangstelling. „Daar uit bleek dat mensen over het al gemeen erg enthousiast waren." Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl Normaliter tikt het roodborst je tegen het raam. In Zierik- zee steekt een scholekster hem naar de kroon. 'Laat. mij erin', geeft ook deze fraaie steltloper te kennen. Hij ivil naar binnen in de raadzaal van het gemeente huis en uit die wens tikkend langs het bovenste venster. Hij lijkt intens mee te leven met het politiek gekrakeel. Dan raakt hij verbijsterd, keert zich resoluut om, spreidt zijn vleugels en schiet het luchtruim in. Laatdun kend een flinke flats achterla tend. The sky is the limit voor een scholekster. Daarin verschilt hij wellicht het meest met de raadsleden. HnnrNadia Berkelder VLISSINGEN - Aan de verwar ring rond de naam van de nieu we wijk op het Vlissingse Schel- deterrein moei een einde ko men, vindt de fractie van de ChristenUnie. Daarom komt de partij met een eigen alternatief: gebruik de naam Dokhaven voor het gebied rond het Dok en de naam Schel dekwartier voor de rest van de wijk. Het college van B en W geeft de voorkeur aan de naam Dokkershaven omdat de wijk on der die naam meedingt naar een internationale architectuur prijs. Vlissingers willen liever dat de wijk Scheldekwartier gaat heten, bleek uit een enquê te die het CDA hield. Dokkershaven deugt niet als naam, vindt ook C. van Dalen, fractievoorzitter van de Chris tenUnie. „Dokkers zijn haven werkers in het Engels. Bij de Schelde werden schepen ge maakt. Dat is heel iets anders, Scheldewerknemers waren am bachtslieden." „Als je het gebied rond het wa ter Dokhaven noemt, blijft de naam internationaal overeind. Die paar letters maken niet zo veel verschil. Het is wel belang rijk dat er een naam komt die buiten de landsgrenzen aan spreekt. De internationale jacht haven is een schitterende kans om iets moois te realiseren. Zo'n haven hebben ze nergens an ders." Met het alternatief van de ChristenUnie kan een groot aantal partijen zich tevreden stellen, denkt Van Dalen. „Met de naam Dokhaven kunnen we ook die prijs binnenhalen. Ik vind dat er een eind moet ko men aan de onduidelijkheid. Zelfs binnen het college heeft de verwarring toegeslagen als één wethouder stiekem hoopt dat het toch nog Scheldekwartier wordt." De ChristenUnie wil van de wet houders weten of ze het nu wel of niet eens zijn over de naam. Het gedoe over de naam is ondui delijk en getuigt niet van daad kracht, vindt Van Dalen. „Als dit de strategie is van het colle ge voor de komende vier jaar, dan zijn we daar als fractie ver ontrust over." rioorMaurits Sep VLISSINGEN - Vlissingers beta len via de gemeente wel voor het maritiem Muzeeum maar ko men er zelf niet of nauwelijks. Ook scholen komen er niet toe het museum te bezoeken. Daar om begint het Muzeeum een of fensief met een gratis Zeedag en speciale onderwijsprojecten. Te weinig Vlissingers kennen het Muzeeum van binnen. Elke zondag de deuren gratis openen, helpt niet om mensen over de drempel te trekken; daar profite ren alleen de toeristen van. „Je moet meer doen. Alleen met extra activiteiten kun je je eigen inwoners binnenhalen", zegt di recteur W. Weber. Het Muzeeum gaat daarom een jaarlijkse maritieme dag organi seren op de eerste dag van de herfstvakantie. De Vlissingse Zeedag vindt dit jaar plaats op zaterdag 14 oktober. Allerlei ma ritieme verenigingen en bedrij ven zullen zich in en voor het museum presenteren. De Vereni ging Vrienden van het Muzeeum heeft contacten gelegd met on der meer de zeekadetten, de jeugdbrandweer, de reddings- BRESKENS - In Breskens is gis terochtend een hennepkwekerij ter grootte van 256 hennepplan ten ontmanteld. (Advertentie) maatschappij, Rijkswaterstaat, het Scheldeloodsenkoor, maritie me kunstenaars en havenbedrij ven. Toezeggingen zijn nog niet binnen. De hele dag is gratis voor bezoe kers. Weber mikt met de Zeedag vooral op Vlissingers. Als zij die dag het Muzeeum hebben be zocht, komen ze later misschien terug, In ieder geval hoopt hij dat ze anderen vertellen hoe leuk en mooi het museum is. Het eerste doel is Vlissingers trots te laten zijn, zodat ze dat uitdra gen. Het uiteindelijke doel is meer bezoekers te trekken, zo dat er meer geld binnenkomt. Het Muzeeum verkeerde vorig jaar in grote financiële nood. Al leen dankzij ingrijpen van de ge meente en de provincie werd een faillissement afgewend en kon het Muzeeum open blijven. Een tweede doelgroep waarvoor het Muzeeum meer moeite gaat doen, zijn scholen. Hoewel ze er geld voor hebben, komen die bijna niet naar het maritieme museum. Terwijl ieder Zeeuws kind daar toch één keer in zijn leven moet zijn geweest, vindt Weber. „Dat hoort bij de opvoe ding." Volgens hem komen scholen er meestal niet toe omdat het ver voer van kinderen tegenwoordig aan zo veel eisen moet voldoen, dat het te duur is geworden. Bo vendien hebben leerkrachten het zo druk dat ze te weinig tijd hebben om een bezoek aan het museum voor te bereiden. Dus als ze al met een klas komen, dan worden de leerlingen aan him lot overgelaten. Gratis Het Muzeeum heeft daarom be sloten de prijzen voor scholen te verlagen. Vlissingse scholen mo gen gratis, Walcherse scholen be talen twee euro per leerling, be geleiders zijn gratis, scholen uit de rest van het land betalen vier euro per leerling en iets voor be geleiders. „Het vervoer blijft duur, maar dat wordt gecompen seerd door de gratis of goedkope re entree", stelt Weber. „En ons kost het niks, want nu krijgen we die groepen helemaal niet binnen." Om leerkrachten te hel pen, maken stagiairs bij het Mu zeeum lespakketten, waarmee scholen zonder veel inspanning een kant-en-klare schoolreis kunnen maken. De scholen wor den met ingang van het nieuwe schooljaar benaderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11