Rapide verplettert Middelburg m# Tm Koole sterkste in Meidoornloop PZC Dennis Evertse zet paard Spring in de etalage Rinus van de Ven oppermachtig op stoffig Scheldecircuit Mare Hackenberg kiest voor nieuwe strategie Hockeysters Hulst halen in eigen huis monsterscore: 12-1 Mytilus neemt plaats in de wachtkamer nMm mki f&BBggSBg ésuum ?i sm ssI <S®SI ■M Zeelandia Middelburg verspeelt voorsprong Peemen toont zijn kunnen als sprinter levi 'er; maandag 8 mei 2006 door Alex Krappen ARNEMUIDEN - Tafeltennis ser Mare Hackenberg promo veerde onlangs met TTC Middel burg naar de eerste divisie. De Arnemuidenaar vindt nu dat hij aanvallender moet gaan spelen om ook op dat niveau mee te kunnen. De topl2 in Arnemui- den was zaterdag een uitsteken de gelegenheid zijn nieuwe stra tegie uit te proberen. De test pakte goed uit. Hij won in de fi nale van Dennis van Boven. Dat Hackenberg tot de sterkere deelnemers van het toernooi be hoorde, wist hij op voorhand wel. „Er waren zo'n zes kandida ten om de halve finales te halen en ik had het wel slecht van me zelf gevonden als ik daar niet bij was geweest. Maar in de hal ve finale moet je altijd maar weer kijken hoe het gaat." Hij trof in de halve finale Den nis Verdurmen, SAR-speler, oud-winnaar én angstgegner van Hackenberg. „Ik had nog nooit van hem gewonnen. Ik heb altijd veel moeite met zijn servi ce. Als ik die te passief terug speel, kan Verdurmen met zijn topspin de rally dicteren." Tot eigen verbazing kwam de agressief spelende TTCM'er snel op 2-0 in games, maar nadat hij in de derde game twee match points onbenut had gelaten, stokte het ritme. Toen Verdur men ook de vierde game won, sloegen bij Hackenberg de zenu wen toe. Hackenberg bleef ech ter overeind en won met 11-8. Zijn aanvallende speelstijl was de sleutel geweest. Vorm In de andere halve finale trof fa voriet Dennis van Boven Len- nard Rodenburg. Van Boven klaagde de hele dag al over ge brek aan vorm en dat was ook in de halve finale te merken. Bo vendien hadden beide spelers last van de vochtige omstandig heden. Van Boven, die volgend seizoen eerste divisie gaat spe len voor Unicum, kon weinig met forehand nemen, bij Roden burg vielen veel ballen van zijn bat. Het werd een schaakpartij, waarbij de ietwat gehaaste Ro denburg in vier games het onder spit dolf. Ook in de finale oogde Van Bo ven traag en mat. Opponent Hac kenberg was superieur: 11-7, 11-8 en 13-11. Het enige span nende moment was in de derde game, toen Van Boven een 8-3-voorsprong nam. Waar Hac kenberg vroeger de game zou hebben laten lopen, vocht hij nu knap terug. Hij won met 13-11 en zijn eerste toptwaalf-zege was een feit. door Peter Snelders HULST - Het duel in de vierde klasse van de hockeycompetitie voor vrouwen tussen Rapide en Middelburg leek op papier een aardige krachtmeting te wor den. Dat werd het echter niet. Door omstandigheden kon Mid delburg slechts met negen speel sters aantreden in Hulst en ging mede daardoor met 12-1 onder uit. Vlissingen zette een klasse ho ger een knappe prestatie neer door het op de tweede plaats staande Pelikaan te bedwingen: 0-0. Vlissingen-Pelikaan 0-0: Peli kaan kwam naar Vlissingen voor de winst. De ploeg wil in de race blijven voor de tweede plaats, die aan het einde van de competitie recht geeft op promo tiewedstrijden. Vlissingen daar entegen wilde niet geslachtof ferd worden zoals in het uit- duel. Toen werd het 5-2. Door goede verdedigen hield de thuis ploeg de nul vast. Rapide-Middelburg 12-1: Mid delburg kon door studieverplich tingen en ziekte slechts negen speelsters op de been brengen. Het was daardoor een gewillige prooi voor een gretig en vooral in de eerste helft goed samen spelend Rapide. De thuisploeg liep in die periode uit naar 7-0. Na rust was het allemaal een fractie minder bij de thuisploeg. Toch slaagde de thuisploeg er nog in om vijf keer te scoren. Middelburg scoorde bij 11-0 te gen via Eva Vrijlandt. Voor Ra- GOES - De volleyballers van Mytilus zijn er in de na- competitie niet in geslaagd rechtstreeks naar de twee de divisie te promoveren. De Goese nummer twee van de regiodivisie eindig de in een driekamp met Woerden en Touché op de tweede plaats. Woerden promoveert naar de tweede divisie. Mytilus neemt voorlopig plaats in de wachtkamer en promo veert alsnog, als een team uit de tweede divisie of ho ger wordt teruggetrokken. Mytilus verloor in de drie kamp met 3-1 (25-20, 17-25, 18-25, 19-25) van Woerden, maar bleef Tou ché met 3-1 (24-26, 25-17, 25-18,26-24) de baas. Tegen Touché beschikte de Goese formatie over een las tige opslag. Daarmee werd de basis gelegd voor de overwinning. Gedreven spe lend moest Mytilus in de eerste set de winst nog aan de gasten laten. Daarna trokken de Zeeuwen het ini tiatief naar zich toe. De mannen van het Axelse Voorwaarts nemen even eens plaats in de wachtka mer. De Zeeuws-Vlamin gen waren het sterkst bij de in toemooivorm gespeel de aanvullingswedstrijden. De wouwen van Kwiek 2 eindigden als tweede. pide waren Leonie de Bruijne (4)- Elianne Totté (3), Liesbeth van Damme (2), Ilse Franckaert (2) en Karlien Boussen trefze ker. Mannen Rapide-Evergreen 7-1: Vierdek lasser Rapide heeft voor de win terstop te veel punten laten' lig gen. Anders had het zonder meer meegedaan voor de tweede plaats die recht geeft op promo tiewedstrijden. Na het winterre- ces is de ploeg uit Hulst in een uitstekende vorm. Dat onder vond het fysiek sterke Ever green. In het begin ging het duel nog gelijk op. Naarmate het duel vorderde kreeg Rapide meer greep op de wedstrijd. Bin nen de 25e en 30 minuut liep de thuisploeg uit naar 3-0 door ach tereenvolgens Yannick van Put te, Hans Ringoot en Koen Totté. De eerste en derde treffer wer den fraai met de backhand ge scoord. Direct na rust liet Jelle Inghels uit een strafcorner 4-0 noteren en was Evergreen versla gen. Dat team passeerde kort daarna nog wel de pas van een blessure herstelde doelman Koen Schouten via een strafbal, maar kwam daarna niet meer in het stuk voor. Door doelpunten van Koen Totté en Jelle Inghels werd het 6-1. Jeugdspeler Eg- bert de Bakker zorgde voor het slotakkoord op aangeven van de andere jeugdspeler Jan Loof. DES-Olympia 3-1: In de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd. Olympia was zelfs qua veldspel iets beter. Maar ook nu kon het, zoals het gehele f#'J| Rapide (witte rok) zette Middelburg zwaar onder druk. seizoen eigenlijk al het geval is, niet scoren. In de 25e minuut nam de thuisploeg de leiding. Enkele minuten later werd het reeds 2-0. In de tweede helft was DES beter. Het was te dan ken aan het energieke werk van de sterk spelende middenvel ders Arjen de Vries en Edwin Buijs dat Olympia in die fase nog aardig mee kon doen. Stom balverlies leidde echter de 3-0 foto Peter Nicolai in. Twaalf minuten voor het ein de bepaalde Paul Schueler uit een strafcorner de eindstand op 3-1. door Sjaak Sinke NISSE - Niels Koole was zater dag de sterkste tijdens de tiende editie van de Meidoornloop. De atleet uit Zoutelande versloeg in de wedstrijd over vijftien kilo meter Wilko de Vos, de winnaar van vorig jaar. Zo'n 300 deelnemers zorgden bij de start even voor een verkeers opstopping op de weg rondom de kerk. Maar na het startsig naal van speaker Fred Rabout was dat probleem snel opgelost en stormden de lopers het prach tige parcours door de Zak van Zuid-Beveland op. Aanvanke lijk bepaalden Richard Reijn- hout (Goes), Gert-Jan Smit (Goes) en Jos den Hollander het tempo. Op zich was dat niet zo vreemd, omdat zij zich voor de korte afstand over 7,5 kilometer hadden ingeschreven. Daarach ter werkten Wilco de Vos en Niels Koole goed samen. Jan van Vaardegem (Westkapelle) had meer moeite met het tempo. Na een paar kilometer wedstrijd namen Koole en De Vos het com mando over en passeerden als eersten het Dorpsplein voor de afsluitende ronde van 7,5 kilo meter. Van Vaardegem keek toen tegen een kleine achter stand van twaalf seconden aan. Halverwege de tweede ronde moest master De Vos zijn jonge re medevluchter laten gaan en Koole liep een gewonnen race. Koole zegevierde in een tijd van 54 minuten en 42 seconden, ruim twee minuten sneller dan De Vos. De laatste was wel tevre- De belangstelling voor de Meidoornloop in Nisse was groot. den met zijn tweede plaats, maar had stiekem op meer ge hoopt. „Door het warme weer had ik erg zware benen", liet de veteraan uit Kattendijke weten. Jan van Vaardegem completeer de het erepodium. Hij werd der de, met een achterstand van bijna drie minuten op Koole. Sjaan Maartense uit 's-Heeren- hoek, afgelopen winter nog twee de in de Deltacrosscompetitie, had bij de vrouwen weinig te genstand te dulden. Zij won on bedreigd met vijf minuten voor sprong op Anita Joziasse (Goes) en zeven minuten voorsprong op Angelina Fondse (Vlissingen). Gert-Jan Smits won de korte Meidoomloop over 7,5 kilome ter in 27,49 op zeven seconden foto Willem Mieras gevolgd door Richard Reijn- hout. Bij de vrouwen was het Dominika Vanakova uit Goes die na 7,5 kilometer met de bloe men naar huis ging, voor Martje Wisse (Koudekerke)en Marjan- ka Rijk (Nisse). Jeugdinternational wint concours in Nieuw- en Sint Joosland door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Het concours hippique in Nieuw- en Sint Joosland was za terdag sterk bezet. Tal van rui ters van buiten de provincie ga ven acte de présence. Dat nam niet weg dat de Zeeuwen heer sten. Dennis Evertse werd winnaar van de klasse Z/ZZ, Jil Buijze was de de beste in de klasse M en Emily Wiskerke triomfeerde in de klasse L. Rino Koets uit Biggekerke toonde zich de beste in de klasse B. De deelnemers in de klasse Z zorgden voor een fraaie afslui ting. Parcoursbouwer Bram Wattel was blijkbaar goed op de hoogte van de aanwezige kwali teit. Het parcours was zwaar. Niet alleen de hoogte van de hin demissen, maar ook de tijd speelde een belangrijke factor. Desondanks plaatsten zes com binaties zich voor de barrage. Dennis Evertse met Spring on der het zadel beet het spits af. Met een foutloze rit en de snelle tijd van 27.98 gooide de combi natie, naar later bleek, de deur voor de concurrentie meteen op slot. Paul Donkers wist met So- nora ook wel de nul te houden, maar met de tijd van 29.44 moest de combinatie uit Moerge stel genoegen nemen met de tweede plaats. Verkopen Jeugdinternational Evertse heeft hoge verwachtingen van Spring, een zevenjarige ruin. Of de schimmel de verwachtingen echter onder het zadel van het negentienjarig talent uit Nieuw- en Sint Joosland waar gaat maken, is de vraag. „Spring is een heel goed spring paard, maar ik rijd hem voor een ander en die wil hem verko pen. Daarom is hij ook bij ons op stal gezet. Ik moet hem in de etalage zetten." Jil Buijze heeft met Tequila de juiste weg weer te pakken. Na dat de ruiter uit Baarland met de zesjarige bruine merrie ach tereenvolgens het Zeeuws out- doorkampioenschap in 2005 en het indoorkampioenschap 2006 op zijn naam had geschreven, leek de combinatie over haar hoogtepunt heen. Met zijn over winning in de klasse M bewees de twintigjarige ruiter zaterdag dat er in de toekomst weer reke ning met hem gehouden moet worden. „Toen ik anderhalf jaar geleden met Tequila begon klikte het meteen", vertelde Buijze nader hand. „Elk weekeinde een wed strijd, en telkens in de prijzen. Het kon niet op. Totdat ik met de neus op de feiten werd ge drukt. Ineens liep het niet meer en kwam ik er achter dat ik te veel van het paard had ge vraagd. Tequila heeft nu een tijdje op rust gestaan en we zijn nu weer kalm aan begonnen." In de dressuur heeft Emily Wis kerke haar naam al gevestigd. Na een wat stroef begin lijkt de zeventienjarige amazone uit Ka- pelle ook in de springsport haar weg te hebben gevonden. In een sterk deelnemersveld toonde Wiskerke zich met Nirvana de beste van de negentien combina ties die zich voor de barrage had den geplaatst. door Herman Heuvink RILLAND - Het vele stof en de diskwalificaties deden veel Zeeuwse motocrossers za terdag geen goed op het Schel decircuit in Rilland-Bath. Bij de inters leken de Zeeuwen er weinig last van te hebben. Ri nus van de Ven was, zoals ver wacht, oppermachtig in deze klasse. De wedstrijd werd georgani seerd door de West-Brabant se Moto Cross Club. De Zeeuwse crossers overheer sten bij de inters. De overwin ning ging naar Rinus van de Ven. Dat was de KTM-rijder ook wel aan zijn stand ver plicht. Hij zegevierde met een grote voorsprong in beide manches. De spanning moest worden ge zocht in de gevechten om de plaatsen achter Van de Ven. In de eerste manche was er een geweldig gevecht tussen verschillende rijders om de tweede plaats. Die plek werd al snel ingenomen door Cas per Ovaa uit Oost-Souburg. Hij werd op de voet gevolgd cloor Michael Kools en Erik van der Wekken uit Zierik- zee. Het echte gevaar voor Su- zuki-coureur Ovaa kwam ech ter meer uit de achterhoede. Dave de Jonge uit Heinkens- zand denderde met zijn KTM door het veld na een mislukte start. Tegen het einde kwam hij bij Ovaa in de buurt, maar hij kwam er niet voorbij. Ovaa hield de deur goed geslo ten. Toen de achterblijvers in het spel kwamen, was het klaar voor De Jonge. Zijn ge leverde inspanningen begon nen te tellen. In de tweede manche was er opnieuw een grootse Van de Ven te zien en De Jonge raak te weer in gevecht met Ovaa om de tweede plaats. Ovaa moest na een paar ronden ech ter opgeven vanwege het stof. Adriaan de Visser uit Westka pelle, die vorig weekeinde zijn rentree maakte en met een wist te winnen, knokte voor wat hij waard was. In het sterke gezelschap vocht hij zich naar een vijfde en zes de plaats. Verder waren er punten voor Erik van der Wekken uit Zie- rikzee, Marlon Merison uit Biggekerke, Ronald Melse uit Meliskerke en Twan van Lie- re uit Kapelle. Aan het einde van de dag moesten De Jonge, Ovaa en Van Liere punten in leveren omdat zij hadden ge reden in het rennerskwartier Dat was door de organisatie verboden. Bij de 80 cc hoge wielen de winst in beide mahches naar de prima sturende John ny van Eekelen uit Goes. Bij de 65 cc versnellingen was er een derde plaats in het dag klassement voor Davey de Fouw uit Colijnsplaat. Percy Karelse reed alleen de eerste manche en werd daarin twee de. Bij de 80 cc lage wielen was er een derde plaats voor Ben jamin Torbijn uit Vlissingen en werd Björn Oreel vijfde. Goede klasseringen waren er ook voor Boy de Looff uit Kortgene'en Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg. Zij raak ten hun punten in de eerste manche kwijt. Ook zij hadden gereden in het rennerskwar tier. Achterhoede Freek Filius uit Vlake behaal de een keurige derde plaats in de dagklassering bij de 125 cc junioren. Steven Ovaa uit Oost-Souburg kende een ster ke eerste manche met een der de plaats, maar belandde in de tweede manche in de ach terhoede. Een tweede en derde plaats in het dagklassement behaalden ook Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg en Alain Paau- we uit Yerseke bij de liefheb bers. Peter Roelofs uit Melis kerke was met een zevende plaats de beste Zeeuw bij de veteranen. [oord N00K eh er chest n wet a afl< trijd loeti: log al cid o' ekerh ,1 oor v ende lop. (et w mme tram incur rlore at al dt loetba phet je ste: )e tra men, nd ei wed Joek jelers ilgem en'.z Inaar aren jpenc 'anti jdet m zi xidte sene si ui' on op indde spiek wgsp; siisch rc de tel Kli nede eltwi van onze sportredactie GOES - Zeelandia Middelburg verzuimde gisteren in de eerste ronde van de nacompetitie al meteen een genadeklap uit te de len. De zondag-dérdeklasser ver speelde tegen IFC een 2-0-voor- sprong. IFC-Zeelandia Middelburg 2-2: De Middelburgers hadden voor rust een overwicht dat ook tot de nodige kansen leidde. Twee hiervan werden benut door Bou- bakar Kieta. Kort na rust leidde nonchalance tot een tegentref fer (1-2), maar hierna waren de beste kansen opnieuw voor de Middelburgers. Zo eindigde een inzet van Geert Bosschaart te gen de paal en liet ook Alberto Conde Morgado een open kans onbenut. Twintig minuten voor het einde kwam de thuisploeg langszij, uit een vrije trap: 2-2. Hierna waren de beste kansen voor IFC en mocht Zeelandia Middelburg nog in zijn handen knijpen met het behaalde 2-2-ge- lijkspel. Vlissingen-Jeka 4-3: Kort na rust leidden de Vlissingers com fortabel met 3-0 via treffers van Khaled Boufrahi en Peter de Jong (2x) en leek de return nog slechts een formaliteit. De bezoe kers herpakten zich echter en kwamen door twee treffers van Emre Ucerler terug tot 3-2. In valler Mervin Niemantsverdriet bracht de marge weer op twee treffers (4-2), maar kort voor tijd was het ook aan de andere kant een invaller, Patrick Schot anus, die de eindstand op 4-3 be paalde. Vierde klasse FC Bergen-Aardenburg 2-1: Aardenburg had tegen FC Ber gen het betere van het spel, maar liet zich verrassen door twee counters. Rini Luijsten- burg strafte halverwege de eer ste helft slordig uitverdedigen af: 1-0. Na de pauze kwam Aar denburg langszij via Remco d'Hondt. Salie Sobaz schoot de thuisploeg in de slotfase op fraaie wijze naar de winst: 2-1. Axel-Wernhout 1-1: De Braban ders kwamen na een half uur bij een uitval op een 0-1-voor- sprong door René van Hees. De thuisclub had weliswaar veel meer balbezit, kreeg ook moge lijkheden, maar was niet alert genoeg in de afwerking. Met uit zondering van Patrick Vinke. De aanvoerder zag zijn kopbal van de doellijn gehaald. In c tweede helft viel Axel na ee fP'j* sterk begin terug. De ploeg \z trainer Eric Rijckaert leek a e een nederlaag af te koersen. Vu ke, met afstand de beste As laar, kopte echter in de slot® nuut zijn ploeg naar de terecl eindstand: 1-1. Koewacht-Meto 4-4: Koewad had vooraf niet veel hoop op ft goed resultaat. De ploeg mis: zes basisspelers om uiteenlopen de redenen. De thuisploeg ver weerde zich echter kranig. N Reke een 2-2-ruststand via goals va Carlo van Grimberghe voor Koe1)1 wacht (2x) en Remco Broos Jan van de Linden zetten Jac Lambert en Robin Mariman thuisploeg in een zetel. M( kwam langszij 'via Ronald Broo en Jan van de Linden. GOES - Ooit was Johan Peen» nationaal kampioen bij de teurs A zijn. Daarnaast behaal Ret de de coureur uit het Brabantee Rijsbergen verschillende ove winningen dankzij zijn sprit terskwaliteiten. Zaterdag Goes zegevierde Peemen na ei mooie spurt. Hij klop Rein-Jan Elenbaas en And.v va Loon. Indi Haard ftedei en zi De nieuwe omloop in Goes wi er meer één voor acrobaten da ,CS(I' voor wielrenners. Het draaie ®onjj en keren maakten het rondje las 'e- tig voor de renners. Het duw e dan ook meer dan een halve we P; y strijd voordat de eerste uitlooj poging kwam. Het was metee de juiste. Twaalf coureurs voi den elkaar en het was een sterf gezelschap dat door de strate j van Goes reed. Peemen, Elen baas, Van Loon, Fonny Kin! Rob Koole, Maarten Janse, Mat ph ti de Baat en de Belgische karn pioen Kristof Muys waren one' anderen van de partij. In de slotfase probeerde And van Loon de spurt te.ontlope Hij sloeg een gaatje en leek c pU weg naar de overwinning. L#= want Johan Peemen Rein-Jan Elenbaas wensten zk niet gewonnen te geven. Gezs ut menlijk slaagden ze er nog: pei om naar Van Loon toe te rijde s« Peemen was de rapste voor Elö baas en Van Loon. srde k a 3-1 relan on var >este euwk i:De n m or eei Hal Tw (meld iidij voo Ksprt het si :orsel JfRoi !L-1 de k ie \vï .Maa ernst ïvai j( lal 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 18