PZC Migom wilde functie neerleggen Koewacht treft een stugge defensie Vraagtekens achter voortbestaan Beach Soccer in Zaamslag ,21 Belgische trainer heeft met AZVV een zeer bewogen seizoen achter de rug Schaker Rademakers derde op NK Montagny vervangt Ide in GP Krajicek verder in dubbelspel Basketballer van Weert vermist Michelle Wie op weg naar stunt Scheldeloop is prima training voor Goossen Van Boven is favoriet in het top-12-toernooi Xhoxhaj en Manusama kiezen voor Kloetinge uitslagen vrijdag 5 mei 2006 AZW begint de nacompetitie 'voor een plaats in de eerste klas se morgen in Sprang-Capelle te gen SV Capelle. Trainer Kurt Migom wil promoveren, maar 'mist gedrevenheid bij zijn selec tie. Joep Frusch vroeg de groep [dinsdag tijdens de training zelfs om meer scherpte. Hij vond het te slap." Opmerkelijk, zo'n op roep aan de vooravond van een \cruciaal duel. „Maar ik ben in middels wel wat gewend bij ■■AZVV", zegt Migom. Een open hartig gesprek met de Belgische oefenmeester na een uiterst be wogen seizoen. door Karei Pleunis i AXEL - Cola light. Want ze zul len hem niet opnieuw 'vangen' i na die ene avond, toen hij bij het tafelen voorafgaand aan de training een paar wijntjes en een biertje had gedronken. Hij - lacht. „Maar na de training van vanavond neem ik er toch een tje." Een moment van bezinning en dan: „Geloof me. Ik zat 's [avonds thuis op de bank en [vroeg me soms af waar ik aan be- gonnen was. Ik had aanbiedin gen uit België op zak, maar geko zen voor een land waar het schijnbaar normaal is dat voet ballers het laatste woord heb- iben." „Waar je als trainer elke zater- j dag opnieuw uit moet leggen t waarom iemand niet speelt. Als ik dat de ene week beargumen teerde. hing hij een week later weer aan m'n jasje. 'Waarom j trainer, geef me eens uitleg, [waarom?'. 'Nou, dat heb ik een week geleden toch gedaan'. Dan zag je die verbaasde reactie. ['Hoe durf je mij zo te behande len, trainer, waarom leg je het niet nog eens uit. Voor de derde of vierde keer'. •Zo werken, dat was ik abso- Jluut niet gewend. Soms werd ik daar moe en zelfs nijdig van. Misschien niet goed te praten, maar ik ben een Belg. Bij ons ligt de acceptatiegrens waar- schijnlijk een flink stuk hoger. [Maar dit is Nederland. Andere AZW-trainer Kurt Migom (links): „Ik zat 's avonds thuis op de bank en vroeg me soms af waar ik aan begonnen was." foto Peter Nicolai cultuur. Ja, ik heb er erg aan moeten wennen." Hij gaf het bestuur van AZW, dat door de selectie overigens ook flink werd bekritiseerd om dat het buiten de bestuurska mer nauwelijks zichtbaar was, zelfs de kans om de overeen komst te ontbinden. „Ik heb aangeboden mijn func tie neer te leggen. Wellicht had den ze dan enkele van de vijf jongens die nu vertrekken, kun nen behouden. Veli (Eryiirük) heeft immers eerlijk verteld dat hij de club verlaat omdat ik trai ner blijf. Ik waardeer die op rechtheid. Hij is en blijft een een echte AZW'er. Niels Gom- mers en Ryan de Regt zijn waar schijnlijk ook vanwege mij ver trokken. Die jongens hadden echter geen geduld en wilden niet beseffen dat in mijn ogen -de beste elf moeten spelen. En met dertien beginnen, vond ook dit seizoen geen enkele scheids rechter goed. En natuurlijk heb ik ook fouten gemaakt, zeker we ten." Het bestuur bleef achter de trai ner staan. Spelers mogen het technisch beleid niet bepalen. Dat is jouw taak, werd Migom meegedeeld. „Het was een hel der signaal. Ze hielden me aan mijn overeenkomst. Toen. heb ik duidelijk gemaakt dat ook ik verder wilde. Ik ben geen man die snel de handdoek werpt en voor de gemakkelijkste weg kiest. Weg uit Nederland, weg van het wekelijkse gezeur aan mijn hoofd, dat was inderdaad de meest eenvoudige oplossing geweest. En terug naar België. Maar soms heb ik er best naar verlangd, dat zal ik absoluut niet ontkennen." Geleerd „Er is dit jaar een hoop voorge vallen", verzucht Migom. „Ik heb ervan geleerd. Maar het me rendeel van de spelers staat nog steeds achter me. Eén groepje wilde mij ten val brengen, ande ren kwamen naar me toe en vroe gen of ik toch wel bleef. En zou ik hier zonder de steun van het grootste deel van de groep nog gezeten hebben? Ik denk het niet." „Maar ondanks alle problemen is AZW wel mooi derde gewor den. Een geweldig resultaat. We hebben zelfs nog even meege daan voor de titel en spelen nu nacompetitie. Vorig jaar speelde deze ploeg tegen degradatie, nu voor promotie." Al schijnt niet iedereen te gelo ven dat de Axelse zaterdagclub de hele cyclus van vijf duels, no dig om via een finale te promove ren, vol zal maken. Uit het per spectief zoals Migom dat schetst, blijkt dat de selectie ook nu weer in twee kampjes is verdeeld. „Een deel vindt dat het tijd is voor vakantie. Dat zie je. Anderen willen voluit gaan. De aanvoerder (Joep Frusch) eis te dinsdag op de training meer scherpte. 'Anders hoeven we niet eens te spelen', zei hij. Hij zag blijkbaar het plichtmatige waarmee een aantal jongens trainde. Trouwens wel heel bij zonder dat het juist Frusch is die de boel aanzwengelt. Het is nog lang niet zeker dat hij en Jacco (Koekkoek) volgend sei zoen nog zullen voetballen. Ze zijn dan 35 jaar en eens komt toch dat moment. Maar het zijn wel degenen die nu heel gedre ven naar die nacompetitie toe werken." Toch, al zegt Migom het niet in die woorden, zou promotie voor AZW waarschijnlijk geen goe de zaak zijn. De ploeg raakt naast Veli Eryürük (SSV'65 of TerneuÉense Boys), Niels Gom- mers (Terneuzen) en Ryan de Regt (Terneuzense Boys) im mers ook nog eens Mevlud Eryü rük (SSV'65) en Jarno Waebeke (Terneuzen) kwijt. Het zijn be slist niet deminsten. „Natuurlijk zijn we bezig met andere jongens. Bij deze club woi'dt echter niet betaald en dan moét je er rekening mee hou den dat het kwalitatief gezien al lemaal wat minder zal worden. De selectie heeft bovendien dui delijk gemaakt dat ze liever met Nederlanders dan met Belgen verder wil. Dat is een keuze, die ik respecteer. Belgen komen nu pas in beeld als we hier hele maal niets kunnen vinden." „Je moet je kop niet in het zand duwen, voor de realiteit", zegt Migom, inmiddels 44 jaar oud. „AZW zal volgend seizoen in de tweede klasse geen hoofdrol spelen. Uit de problemen blij ven, dat is al heel wat. Ja, er schijnt gelukkig wat goede jeugd aan te komen, hoor ik van mijn assistent Serge Martinu. Maar die is nog niet rijp. Laten we het er maar op houden dat AZW in een overgangsjaar zal belanden." SCHAGEN - Maarten Rademakers neemt na zes ronden de gedeelde derde plaats in op het Nederlands kampioen schap jeugdschaak. De jonge Terneuzenaar was na de vijf de ronde nog gedeeld koploper bij de C-jeugd, maar zakte na verlies tegen Donna Schut naar de derde plaats. Bij het toernooi in Schagen had Rademakers eerder wel Su- yash Mulbagal, Don van den Bergh en Tom Meurs versla gen. Tegen Sebas Beumer en Gert-Jan Rauw kwam hij niet verder dan remise. Het NK jeugdschaak wordt mor gen na negen ronden afgesloten. NURBURGRING - De Franse autocoureur Franck Mon tagny zal komend weekeinde, tijdens de Grote Prijs van Europa, de Japanner Yuji Ide vervangen. Dat heeft het Formule 1-team Super Aguri gisteren bekendgemaakt. De positie van Ide stond zwaar onder druk, omdat de Ja panner in de eerste Grands Prix van dit seizoen aller minst overtuigend presteerde. Twee weken geleden boor de Ide zijn auto in de achterkant van de Midland van Christijan Albers, waardoor de Nederlander zwaar crash te. De Grote Prijs van Europa wordt zondag op het circuit van de Nürburgring verreden. ANP/AFP WARSCHAU - Michaëlla Krajicek is in het internationa le tennistoernooi voor vrouwen in Warschau doorgedron gen tot de tweede ronde dubbelspel. Met de Tsjechische Iveta Benesova versloeg de zeventienjarige Nederlandse gisteren de Pools/Slowaakse combinatie Marta Doma- chowska/Janette Husarova met 5-7 7-6 (1) 6-4. In het en kelspel was 'Misa' niet verder gekomen dan de tweede ronde kwalificaties, ondanks dat zij daarin als eerste was geplaatst. ANP ANTWERPEN - Een speler van het basketbalteam Weert is sinds zaterdagnacht vermist. De Belg Wim Vanhaele werd op die avond voor het laatst gezien in de sporthal van Borgerhout (Antwerpen). Sindsdien is hij spoorloos. Het Antwerpse parket spreekt van een onrustwekkende verdwijning en onderzoekt de zaak. Vanhaele staat offici eel nog op de spelerslijst van de Noord-Limburgse forma tie, maai- zou waarschijnlijk op korte termijn verkassen naar de Belgische competitie. ANP/Belga INCHEON - Michelle Wie is gisteren in het Zuid-Kore- aanse Incheon goed op weg gegaan naar een stunt. De zes tienjarige Amerikaanse professional golf ster speelde de eerste ronde van het SK Telekom Open, een toernooi op de Aziatische tour voor mannen, in 70 slagen (-2). Met dat resultaat stond zij na dag" 1 op de gedeelde 20e plaats. Indien zij vandaag na de tweede ronde binnen de top 60 staat, haalt de middelbare scholiere uit Honolulu voor de eerste keer de finalefase in een wedstrijd voor mannelijke professionals op het hoogste niveau. Mocht ze dat halen, dan is ze de tweede vrouw in de historie van het golf die dat lukt. In 1945 was de Amerikaanse Babe Zaharias in het Los Angeles Open de eerste. ANP TERNEUZEN - Het trimloopsei- zoen eindigt morgen met de Scheldeloop. Atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen en joggingclub DOW hebben de handen opnieuw ineengeslagen voor de organisatie van het eve nement. jThuisloper Erik Goossen is onge- •twijfeld een favoriet. De Terneu zenaar is. in voorbereiding op de marathon van Torhout die over [enkele weken wordt gelopen. „De Scheldeloop past daar goed in. Ik zit wat dat betreft goed op schema. Het gaat er nu om snel heid in de benen te krijgen, want in Torhout wil ik echt voor |de tijd gaan", zegt Goossen. Eerder dit jaar liep hij de Mid wintermarathon in Apeldoorn jiniets meer dan 2.46 en Goossen jheeft zich ten doel gesteld om in 'Torhout 2.45 te lopen. „Als de omstandigheden het toelaten, Imoet dat te doen zijn." Naast de 25 kilometer staan er afwachtingslopen over zes en jtwaalf kilometer op het pro gramma. De jeugd krijgt de Zeemijl van Terneuzen (1853 meter) voor de kiezen. Start en finish zijn bij het subtropisch zwemparadijs Scheld orado. ARNEMUIDEN - Tafeltennis vereniging Arnemuiden organi seert zaterdag voor de tiende maal het jaarlijkse top-12-toer- nooi. Twaalf mannen maken uit [wie de opvolger van Marijn Veij- gen (TTC Middelburg) wordt. Dennis van Boven, die dit sei zoen speelde voor derdedivisio- nist Valkenswaard, is eerste ge plaatst, Mare Hackenberg (TTC Middelburg) als tweede. Het toernooi begint om 11.00 uur. Er wordt gespeeld in twee poules. De (kruis)finales begin nen rond 17.00. De wedstrijden zijn in het clubgebouw van Ar nemuiden. Poule A: 1. Dennis van Boven, 2. Dennis Verdunnen, 3. Jan-Rien Meerman, 4. Anton Steijn, 5. Paul de Graaf, 6. Alex Krappen. Poule B: 1Mark Hackenberg, 2. Erik. Mm Opstal, 3. Lennard Roden- ™rg, 4. Erwin Verdurmen, 5. Leon ran Boven, 6. Jan Steijn. Acht Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs in nacompetitie door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Dit weekeinde begint zowel in het zaterdag als het zondagvoetbal de nacom petitie. Voor de toegift hebben zich in acht Zeeuws-Vlaamse clubs geplaatst: één zaterdag en zeven zondagverenigingen. AZW start de nacompetitie morgen met een uitwedstrijd te gen SV Capelle. Volgende week volgt de return in Axel. Buur man Axel treft in de eerste ron de van de nacompetitie zondag op eigen veld het vrij onbekende Wernhout. Die ploeg werd in de 'Brabantse' vierde klasse derde, achter Steenbergen en Meto. De ploeg van trainer Hans Talboom leidde jarenlang een anoniem be staan als vijfdeklasser, maar zocht het vorig jaar via de na competitie min of meer bij ver rassing hogerop. In 22 duels kwam Axels opponent dit jaar ondanks een negatief doelsaldo (34-37) tot een totaal van 37 pun ten. Het beste lijkt er niettemin vanaf, getuige de drie nederla gen op rij die Wernhout in de slotfase van de competitie leed. Bij winst ontmoet Axel in de tweede ronde Domburg, de num mer tien van de derde klasse. Koewacht Koewacht gaat zondag in de eer ste ronde van de nacompetitie op eigen veld het duel aan met Meto. De ploeg uit Hoogerheide had dit seizoen lang uitzicht op de titel in 4B, maar moest uitein delijk Steenbergen voorrang ver lenen, nadat het drie duels voor het eind van de competitie tegen Grenswachters op 1-1 bleef ste ken. Meto, dat op 56 punten ein digde, kwam één punt tekort voor directe promotie. De ploeg van trainer Jacco Theunisse, die al jaren tegen promotie aanhikt, staat bekend als aanvallend, met een stugge defensie. Het doelsaldo bewijst dat: 69-20. Aardenburg Voor Aardenburg wacht zondag het eerste duel van de tweestrijd met FC Bergen om een plaats in de tweede ronde van de nacom petitie. Aardenburg speelt eerst in Bergen op Zoom. Op papier lijkt FC Bergen minder sterk dan Wernhout en Meto. In de re guliere competitie was er niet meer dan de zevende plaats en alleen dankzij een sterke derde periode haalde de ploeg de na competitie. In die derde periode behaalde FC Bergen vijftien punten uit zeven duels met een doelsaldo van 18-7. hi de competitie bleef het aantal goals vóór en tegen in even wicht: 43-43. Na de promotie van vorig jaar was lijfsbehoud de doelstelling, deelname aan de nacompetitie wordt in Bergen op Zoom beschouwd als niet meer dan een toetje op een zorge loos seizoen. Anders dan in de nacompetitie voor de vierdeklassers, waarin volgens het knock out-systeem wordt gespeeld, zijn de periode kampioenen van de vijfde klasse van het zondagvoetbal in drie poules ingedeeld. In elke poule wordt in een halve competitie gestreden om één plaats voor promotie dan wel voor behoud van het vierdeklasserschap. IJ- zendijke, dat in de competitie als tweede eindigde, zit in poule 1 bij Rimboe en Hoofdplaat. In poule 2 komen Sluiskil, Kwaden- damme en NVS uit en in poule 3 Corn Boys, Kaaise Boys en Vie- toria'03. De laatste ploeg won woensdag een beslissingsduel met WDS'19, dat daardoor de gradeerde. Voor zondag staan op het programma: IJzendij- ke-Rimboe en Corn Boys-Kaai- se Boys. Rimboe is de kampioen van de tweede periode in 5B, Kaaise Boys van de derde. Sluis kil en Hoofdplaat moeten tot volgende week wachten en tref fen dan de verliezers van Kwa- dendanime-NVS en IJzendij- ke-Rimboe. De Axel-spelers Percy Verlinden en Patrick Vinke (rechts) proberen zondag tegen het Brabantse Wernhout de eerste stap richting de derde klasse te zetten. foto Wim Kooyman door Jan Dagevos GOES - Kloetinge heeft de eer ste versterkingen voor het nieu we voetbalseizoen binnenge haald. Besar Xhoxhaj en Joel Manusama komen volgend jaar uit voor de zaterdag-hoofdklas- Xhoxhaj komt over van zon dag-tweedeklasser RCS. De twintigjarige speler staat als een aanvaller te boek, maar kan ook achter de spitsen spelen. Joel Manusama is een oude be kende van Kloetinge. Hij speel de ooit al eens voor de Beveland- se hoofdklasser, maar vertrok toen naar ASWH. Voor die club was hij ook het voorbije seizoen actief. Manusama, van origine een rechtsbuiten, groeide uit tot topscorer van het tweede elftal van ASWH. Ook mocht hij een aantal keren invallen bij de hoofdmacht. van onze sportredactie ZAAMSLAG - Na vijf edities hangt toch iets van een dreigen de wolk boven het inmiddels tra ditionele Beach Soccertoernooi van Zaamslag. De zesde editie gaat op 1, 2 en 3 jimi nog door in de inmiddels vertrouwde op zet, maar daarna is onzeker wat er gaat gebeuren. Rinus Wilhelm, vanaf het begin betrokken bij de organisatie van het toernooi, zegt dat de gemeen te na deze editie niet langer ac cepteert dat op het trainings veld zand wordt gestort. „En ik kan dat standpunt wel billijken", zegt hij. „De gemeen te ziet de maand mei als een be langrijke groeimaand. Vroeg in zaaien betekent dat er half au gustus, wanneer de trainingen weer beginnen, toch wat gras staat. Door ons toernooi moes ten ze met inzaaien wachten tot half juni. Dan is de tijd tot half augustus wel heel erg kort. We zullen dus moeten nadenken over een alternatief." Hoe dat eruit zal zien, is nog niet duidelijk. Uitwijken naar het parkeerterrein, zoals tijdens de eerste edities van het evene ment, is een optie. Wilhelm: „Dat brengt echter wel een hoop beperkingen met zich mee. Het inrichten van een strand met alles wat erbij hoort, is op het parkeerterrein een stuk moeilijker dan op het trainings veldje." Wilhelm wil zich niet uitspre ken over de waag of het voortbe staan van het toernooi in gevaar is. „Het is een zorg voor later. Nu zijn we bezig met de zesde editie die dus nog wel op het trainingsveldje gehouden mag worden." Daar komt opnieuw een zand bak van veertig bij twintig me ter te liggen. Spelers en speel sters zullen daarin wedstrijdjes van twaalf minuten spelen. In vergelijking met voorgaande edi ties heeft de programma-inde ling een grote wijziging onder gaan. In tegenstelling tot wat ge bruikelijk was, starten de acht mannenteams nu niet op zater dagochtend, maar pas 's mid dags. Het ochtenprogramma is 'geclaimd' door zes vrouwen teams. Heel opvallend: Zaamslag is niet vertegenwoordigd. „We zijn daar niet gelukkig mee", zegt Wilhelm. „In het verleden waren het de wouwen die klaag den dat ze niet mee konden doen. Nu hebben we er ruimte voor gemaakt en schrijven ze zich in voor het IZV-toemooi. Het zij zo, het is niet anders, maar het is natuurlijk wel erg jammer dat ze ontbreken." Tokio. WK landenteams. Vrouwen, Uber Cup, halve finales: Taiwan - Ne derland 0-3 (Cheng Shao Chieh - Audi- na 19-21 17-21, Chien - Meulendijks 20-22 17-21, Pai - De Wit 16-21 21-14 15-21). China - Duitsland 3-0. Malmö. Sigeman-toernooi. Zevende ronde: Stellwagen (Ned) - Timman (Ned) 0,5-0,5, Hector (Zwe) - Hil- larp-Persson (Zwe) 0-1. Stand: 1. Tim man 6, 2. Stellwagen 5, Hillarp-Persson (Zwe) 4,5. Lucky Day 4001: 4-7-9-10-16-20-37- 39-43-45-47-52-55-59-64-69-70-71 -73-78 (onder voorbehoud). München. Mannen. Tweede ronde: Melzer (Oos) - Greul (Dui) 6-3 1-6 6-4, Gremelmayr (Dui) - Peya (Oos) 6-4 6-4, Karlovic (Kro) - Phau (Dui) 4-6 6-3 7-6 (8), Rochus (Bel/5) - Ramirez-Hidalgo (Spa) 6-2 7-6 (6). Estoril. Mannen. Tweede ronde: Gil (Por) - Toersoenov (Rus/5) 4-6 6-4 6-1, Moya (Spa/6) - Marcaccio (Arg) 6-1 7-5, Garcia-Lopez (Spa) - Berlocq (Arg) 6-7 (11)7-5 7-6(5). Warschau. Vrouwen. Tweede ron de: Venus Williams (VSt/7) - Hingis (Zwi) 4-6 7-5 6-4, Koeznetsova (Rus/4) - Pironkova (Bul) 6-3 6-1, Ivanovic (SMo) - Schnyder (Zwi/2) 6-3 6-2, Tsjakvetadze (Rus) - Hantuchova (Slw/9) 6-4 6-3. Vierdaagse van Duinkerken. Twee de etappe, Arques - Le-Cateau-Cam- brésis: 1. Petito (Ita) 204,7 km in 5.07.53, 2. Petilleau (Fra), 3. Cadamuro (Ita) 0.37, 4. De Jongh (Ned), 5. Ciolek (Dui), 6. Hushovd (Noo), 18. Vierhouten, 39. Reinerink, 47. Cohnen, 83. Ten Dam, 88. Langeveld, 112. Knaven, 118. Rooi- jakkers. Algemeen klassement: 1. Petito 8.50.13, 2. Petilleau 0.04, 3. Chicchi (Ita) 0.41, 4. Rodriguez (VSt) 0.45, 5. Brouzes (Fra), 6. Hushovd 0.47, 9. Reinerink 0.48, 14. Rooijakkers 0.49, 16. De Jongh 0.51, 18. Vierhouten, 52. Cohnen, 69. Ten Dam, 76. Langeveld, 84. Knaven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43