Proef met welstandsvrij bouwen Flaneren over nieuwe 'boulevard' Scaladeelnemers komen lekker los PZC Wim Klaassen te gast in Beeldspraak Bewegen via d'Antilopen Kraai veroorzaakt ravage in Vlissingse tuin Jemeente is blij met ideeën voor verminderen regelgeving Vrouw gewond bij woningbrand Cel geëist voor handel in xtc-pillen _V erkoopmiddag in De Saele -^n Oosterland Loods fruittteler toch toegestaan Slagwerker wint concours Belfast Onder begeleiding doen de Scalasporters steeds wisselende activiteiten. door Esme Soesman SCHARENDIJKE - Een uurtje in de week actie. Ogenschijnlijk een peulen schil, maar wel degelijk met resultaat. De deelnemers aan de door Vereniging d'Antilopen geadopteerde Scalagroep zijn stuk voor stuk enthousiast over hun wekelijkse sportuurtje. „We heb ben allemaal wel iets waardoor we niet volop kunnen. Maar zo komt het toch lekker los", stelt Els Pilger uit Scharen- dijke na een week of zes vast. Op het eerste gezicht is aan geen van de ze deelnemers iets te zien. Ze doen hun rondje opwarmen in de, achter dorps huis De Putmeet gelegen, gymzaal op stevige muziek. Activiteitenbegeleider en docente Galm (Gezond Actief Leven Model) en Meer Bewegen voor Ouderen Marleen Kraaijeveld heeft Nordic Wal- kingstokken mee, maar die blijven na kort overleg ongebruikt in haar auto lig gen. In plaats daarvan wordt deze keer een serie oefeningen met jongleerringen gedaan. Kraaijeveld voert de deelnemers aan het Scalatraject in twaalf weken tijd langs zoveel mogelijk sporten om men sen de kans te geven kennis te maken met de mogelijkheden die er zijn en ze aan te zetten tot activiteit. Net als het Galmproject licht de opzet zich op 55-plussers. In het geval van Scala kun nen ook mensen met allerlei beperkin gen terecht. Niet zo gek dus dat sport vereniging d'Antilopen zich over deze ploeg - van vooralsnog negen sporters - heeft ontfermd. Wat het bestuur van deze club 'voor mensen met én zonder een beperking' betreft is dat niet alleen voor de - circa dertig weken omvattende - duur van het Galm/Scalaproject. d'Antilopen heeft zelf namelijk diverse takken van sport in huis, waar deelnemers na af loop van het project op kunnen inha ken. Zwemmen, tafeltennis, badminton, koersbal, biljarten en sinds kort zelfs country linedance, sommen de bestuurs leden van de club met gepaste fierheid („We zijn in vier jaar tijd van 25 naar 75 leden gegroeid") er een aantal op. Maar evengoed is het mogelijk dat deze Scalaclub in ongewijzigde vorm door gaat. Lijkt me heerlijk, geeft Joke Jon ker aan. „Dit is al heel leuk. Ik hoef niet zo nodig uiteindelijk op een brug te kun nen balanceren." Balsport Ben Deurloo heeft dankzij Kraaijeveld softbaltennis ontdekt („Ik ben een ech te ballenman") en hoopt daar in de toe komst via d'Antilopen mee verder te kunnen. „Bewegen op zich vind ik niets aan, dus ik zou het liefst iets met een balsport doen." Volleyballen zoals vroe ger of andere 'gewone' balsporten zit ten er voor de inwoner van Eikerzee niet meer in en het bestuur van d'Antilo pen staat voor specifieke wensen - voor zover realiseerbaar - open. Maar hoe dan ook: „Het mooiste is natuurlijk als je resultaten merkt. En ik merk duide lijk verbetering." Die ogenschijnlijk niets mankerende sporters die elke donderdagochtend in De Putmeet aan de slag gaan, hebben foto Marijke Folkertsma nagenoeg allen wel met een specifiek fy siek probleem te kampen. Long- of hart problemen, suikerziekte, zere benen en zovoorts. Zij kunnen echter allen, maakt Kraaijevelds improviserende aanpak meteen duidelijk, bij de Scala club van d' Antilopen terecht. Deurloo bijvoorbeeld kampt, door een hem bijna noodlottig geworden alvlees klierontsteking, met evenwichtsproble- men. Bij het eerste de beste potje hockey dat hij met zijn nieuwbakken clubgenoten speelde, ging hij onderuit. Nu gaat het veel beter, constateert hij tevreden. „En het is lekker om bezig te zijn. Bovendien ben je er zo ook weer even uit." Tevreden geluiden ook van de kant van Jonker, die zich eigenlijk louter uit solidariteit met haar man bij de club aansloot. Haar man zit inmid dels met hielspoor thuis, maar dat weer houdt Jonker er niet van haar wekelijk se beweeguurtje te pakken. „Ik merk het gewoon écht. Ik stap veel makkelij ker op m'n fiets. Ik ben gewoon een stuk soepeler." Meer informatie is te krijgen bij Vereni ging d'Antilopen. Voorzitter W. Hefti is bereikbaar via 0111-642234. vrijdag 5 mei 2006 s 13 ^or Miriam van den Broek ilSSINGEN - Knettergek irdt Cees van der Weele er n. Al vanaf de winter wordt n tuin aan de Groen van Prin- :rerlaan in Vlissingen be- lokt door kraaien die grote jzelstenen naar beneden oien. Nu er ook een steen door t glazen tafelblad van de tuin tafel is gegaan, is voor Van der Weele de maat vol. „Er zitten er wel een stuk of acht, maar de grootste is de erg ste", zegt hij. De kraaien pak ken de keien van het platte dak van de huizen en gooien ze over het randje. „Kom maar eens kij ken naar het balkon", zegt Wil- ma van der Weele. „Het ligt er helemaal vol. En het zijn ook geen kleine steentjes, het zijn flinke keien van wel vier, vijf centimeter groot." Voor-gaande jaren hebben ze nooit last gehad van de kraaien. „Het begon deze winter. De buurman wees ons er op. Hij vroeg of wij ook zoveel keien in de tuin en op het bal kon hadden liggen. Daarna za gen we een keer die grote kraai met stenen in de weer." De auto van de familie Van der Weele staat tegenwoordig nooit meer buiten. „Eén keer is er een steen op gevallen. Sindsdien zet ten we hem in de garage. Mis schien moet ik maar eens een buks kopen", zegt Cees geksche rend. Maar volgens ongedierte- bestrijder Peter Traas uit 's-Gra- venpolder is dat niet toegestaan. „De zwarte kraai is een wette lijk beschermde vogel. Het bui ten schieten, vangen en uithalen van nesten is niet toegestaan. Je zou wel een net kunnen spannen over het dak. Ook worden valke niers gebruikt om de vogels te verjagen. Maar daarvoor moet je een ontheffing krijgen van de gemeente." NOORDWELLE - Een binnenbrand heeft een woning aan de stoofweg in Noordwelle gedeeltelijk verwoest. De 32-jarige bewoonster van het pand is overgebracht naar het ziekenhuis in Goes, omdat zij hete lucht en rook had ingeademd en omdat zij brandwonden had opgelopen in haar gezicht. Haar drie honden hebben de brand niet over leefd. De brand in de woning is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting in de laptop, maar dat wordt nog nader onderzocht. Volgens officier van dienst van de brand weer, J. Juffermans, is de benedenverdieping van de wo ning uitgebrand, maar staat het pand verder nog over eind. De brand is bestreden door het korps van Renesse. Het korps van Haamstede was ter assistentie opgeroepen omdat er een tekort aan bluswater dreigde, maar hoefde niet in actie te komen. )OSTERLAND - De afdeling üorg en Welzijn (voorheen Wei- are) van het Rode Kruis afde- ing Duyvelant houdt woensdag 0 mei een grote verkoopmid- lag in de gemeenschapsruimte 'an seniorenwooncomplex De iaele in Oosterland. Sr worden sokken, truien, zak- loekén en kinderkleding te coop aangeboden. /erder kan het raadspelletje ran 'Beertje Paddington' wol len gespeeld, staat er een sjoel jak gereed en is er een koffie- ïoek ingericht waar onder meer :elfgebakken cake verkrijgbaar s. )e verkoopmiddag begint om 4.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet «leemans Ali Pankow I Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Ali Pankow dienstelijk piano speelt, geko zen voor een fragment van de fa- ZIERIKZEE - Voormalig nota- belachtige Ravel-uitvoering ris Wim H. Klaassen is zondag- door Arturo Benedetti Michelan- middag 7 mei centrale gast in geli. Achter het hechte samen- het programma 'Beeldspraak' in spel in een orkest gaat echter filmtheater Fizi in Zierikzee. vaak ook een wereld van kinnes inne en irritaties schuil. Fellini Aan de hand van zijn favoriete filmde dat prachtig in zijn 'Pro filmfragmenten vertelt Klaas- va d'orchestra'. In de ogen van sen over thema's die hem Klaassen dient het orkest hier boeien. Gastheer en interviewer als een metafoor voor maat- Frans Meulenberg stimuleert schappelijke chaos, hem tijdens het vraaggesprek daar uitgebreid op in te gaan. KOCie draad Klaassen beëindigde per 1 janua- Als rode draad door het gesprek ri 2004 zijn loopbaan als nota- loopt ook het geheugen. 'La dol- ris. ce vita', eveneens van Fellini Tijdens Beeldspraak wordt te- geldt als opmaat om te praten ruggeblikt op zijn professionele over de ven-aderlijke eigen leven, waarbij als spiegelbeeld schappen van het geheugen. Ont- de hilarische karikatuur van roerend hoogtepunt in het pro een notaris uit Mozarts opera gramma belooft een fragment 'Cosi fan tutte' fungeert. uit de film 'Kaos' van de gebroe- Ook de vraag of hij na zijn af- ders Taviani te worden. Klaas scheid als notaris in het beken- sen wil een lang fragment zien de zwarte gat is getuimeld, uit de epiloog 'Gesprek met moe- komt aan de orde. Klaassen der', waarin een oude Siciliaan kiest ervoor zijn antwoord daar- terugkeert naar zijn geboorte- op in te leiden met een stukje huis en een indringend gesprek 'anti-vervelingstherapie' van voert met zijn overleden moe- Kooten en De Bie. der. Muziek krijgt een belangrijk Beeldspraak begint om 15.00 aandeel in het programma. Zo uur, reserveren kan via telefoon- heeft de gast, die zelf zeer ver- nummer: 0111-411223. ipr Ali Pankow —ERIKZEE - De gemeente Bhouwen-Duiveland wil in na- Rlging van enkele andere Iseuwse gemeenten bij de op- felling van enkele nieuwe be- fcmmingsplannen een proef ne- fen met welstandsvrij bouwen. it voornemen is een direct re- Itaat van de ideeën die door •gers zijn ingediend in het ka- van vermindering van de re- [geving. fdA'er H. Winfield, samen met irmalig CDA-raadslid C. Boo- initiatiefnemer van deze op- ;p aan de bevolking, is zeer te iken over de respons daarop, moet hij erkennen dat onge- ir de helft van de aangedra- suggesties de regelgeving rijksoverheid en provincie Itreft. Zaken dus waar de ge- .eente geen invloed op kan uit- - i jfenen. f leer service I(infield koestert echter de i ruikbare voorstellen tot min- fèr regels en meer service. De 1'vdA'er ziet er tevens het be lwijs in dat de burgers vaak wel kome suggesties hebben en "-indt dat daarvoor een perma- landtente ideeënbus gecreëerd zou —loeten worden. GroenLinks is et daar niet mee eens. „We heb- en meldpunten genoeg waar in- c toners hun voorstellen kwijt linnen", zegt fractiewoordvoer der P. de Gijt. E. van den Bos voorai toe ^at fet college het voorstel wil over- jemen binnen de Welstandscom- aissie een plaats in te ruimen jbor een deskundig burgerlid iaast de leden die daar uit hoof de van hun beroep zitting in heb ben. J. van Felius (Alert!) zegt waardering te hebben voor de initiatiefnemers van het voor stel op deze manier tot vermin dering van de gemeentelijke re gels te komen. Ook prijst hij de burgers die daarvoor ideeën heb ben ingediend. Van Felius leest daarin overigens ook enkele har tenkreten over lange procedures en dergelijke. Opmerkingen die de ambtelijke organisatie vol gens hem ter harte moet nemen. Ook pleit hij voor een duidelijke toelichting waarom binnen de bestaande regelgeving sommige voorstellen tot vereenvoudiging- wel en andere weer niet gehono reerd kunnen worden. „Dat voorkomt frustratie", volgens de fractievoorzitter van Alert! Winfield laat weten dat alle mensen die een idee hebben in gediend, een brief krijgen over hoe daar verder mee wordt om gegaan. Dat gebeurt nadat de ge meenteraad op 23 mei een be sluit heeft genomen over 'min der regels en minder service' MIDDELBURG - Tegen een 24-jarige inwoner van Burgh-Haamstede is gisteren bij de rechtbank in Middel burg voor dealen iri xtc-pillen dertig maanden gevange nisstraf, waarvan tien maanden voorwaardelijk, geëist. Officier van justitie H. Benaissa vond bewezen dat de ver dachte de laatste drie jaar de synthetische drug's had ver kocht. „Hij heeft niet geschroomd om de pillen aan min derjarigen te verkopen", verzekerde ze. De politie hield op 1 februari in Goes de man aan met 412 xtc-pillen. De verdachte zei de pillen in Rotterdam te ko pen. Ze waren volgens hem voor eigen gebruik. „Ik ben er aan verslaafd." Maar hij voegde eraan toe de harddrugs ook aan vrienden te slijten en als partydrug op feesten te hebben verkocht. Raadsman P. de Jonge vond dat er eni ge kanttekeningen bij de handel van zijn cliënt moesten worden geplaatst. „Het is uit de hand gelopen. Hij kon de verleiding niet weerstaan, maar hij heeft de pillen flink onder de straatwaarde aan zijn vrienden verkocht." De strafpleiter vond de eis buitengewoon fors en vroeg de cel straf te beperken. De rechtbank doet 17 mei uitspraak. DEN HAAG - De gemeente Borsele heeft terecht een ille gaal gebouwde.opslagloods van fruitkwekerij De Winter aan de Herverkavelingsweg in Baarland met een bouwver gunning en vrijstelling gelegaliseerd. Dat heeft de Raad van State in een uitspz'aak bepaald. Baarlander P. van Wijngaarden vindt het onbegrijpelijk dat de gemeente de loods, die de tuinder illegaal heeft ge bruikt als pension voor buitenlandse seizoenarbeiders, alsnog toestaat. Van Wijngaarden had zijn laatste hoop op de Raad van State gesteld. Die stelt evenwel vast dat de gemeente een bouwvergunning voor de loods mocht verlenen. De bouwvergunning en vrijstelling staat overi gens niet toe dat de loods wordt gebruikt als pension. De gemeente heeft eerder laten weten het gebruik van de loods als pension niet toe te staan. WILHELMINADORP - Slagwerker Eddy Kaaisteker uit Wilhelminaclorp is bij de Europese kampioenschappen brassband in Belfast kampioen geworden. Hij speelde mee met de winnende Belgische brassband Willebroek die 191 van de te behalen 200 punten in de wacht sleepte. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het struikelen over trossen langs de Nieuwe Haven behoort voorgoed tot het verleden. Tegenwoordig kun je in Zierikzee 'flaneren over de boulevard'. Vrijdag 12 mei wordt dit heringerichte gebied officieel geopend. Verlichting, vuilnisbakken en bankjes ogen fris en eigentijds. De bestrating geeft een gevoel van ruimtelijkheid. De eender ogende terrassen geven houvast tegen het gevarieerde 'geveltjes decor'. De bolders zijn - in plaats van liggend op struikel- hoogte in het plaveisel - in de ka demuur verwerkt. Feestje De klus waar begin december de aftrap voor werd gegeven, is geklaard. Hoewel de eerste bou- levardgangers zich al in het zon netje op de bankjes hebben ge nesteld, is het nog wachten op een feestje om de omvangrijke herinrichting te vieren. Dat feest staat volgende week vrij dag op de agenda. Wethouder W. Renden en voorzitter D. Oost- dam van de bewonerscommissie Nieuwe Haven plaatsen dan bij 't Luitje de laatste steen, 's Avonds biedt de horeca omwo nenden een straatfeest aan, waarvoor de Nieuwe Haven tus sen 16.00 en 24.00 uur voor alle verkeer wordt afgesloten. Ingrijpend De herinrichting van de Nieuwe Haven is een ingrijpend project geweest, waarmee al met al 1,8 miljoen euro is gemoeid. Ruim zes ton daarvan is afkomstig van de provincie en uit Europe se subsidies (Maya). Dat laatste maakte het noodzakelijk dat de klus uiterlijk eind april ge klaard moest zijn. Door de maandenlange afslui ting van één van de aanvoerrou- tes van Zierikzee, waren de ge volgen van de werkzaamheden overigens in de hele stad merk baar. Verkeer werd via onder meer de Sint Domusstraat omge leid. Vrachtwagenverkeer lan ger dan acht meter moest uit het centrum geweerd worden. Alles met het oog op de creatie van een fraai uitziend wandelge bied, waar niet alleen gemotori seerd verkeer de dienst uit maakt. foto Marijke Folkertsma Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 - 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35