PZC Gebruiksvergunning blijft duur Laat de gasten nu maar komen tafelt ire,en Veel jeugd bij dodenherdenking Rotterdammer heeft strafblad van 23 bladzijden M Raadsfracties zetten wel vraagtekens bij billijkheid van beleid Mannen gepakt voor diefstal Thuis in..,. Hypotheken Verzekeringen MHÉlHI Pensioenen Museumhaven krijgt cheque Mrsa-bacterie in De Honte Weg vrij voor uitbreiding hotel Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! BIJ AANKOOP VAN EEN I WILLEKEURIGE TUINSET Tuinset'Hamllton/Bfrmingham Hardhout FSC Tafel 180x90 cm 169.- Tuinstoel meervoudig verstelbaar 59,-' Vóetënbaiik Blrmlhdffam 12." Kussens vanaf 9. Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 5 mei 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland 31 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het tarief voor het verkrijgen van een gebruiks vergunning op Schouwen-Duive land blijft voorshands van kracht. De raadsfracties worste len echter wel met de vraag hoe billijk het gemeentelijk beleid is bij de heffing van leges. nieuw gebouw. De sportvereni ging ontving echter wel een reke ning van 981 euro aan legeskos- ten voor het verstrekken van de gebruiksvergunning. „Kan dat nou niet anders?", wil DFS van het gemeentebestuur weten. „Het heeft inderdaad iets van burgertje pesten", zegt VVD'er D. Meulblok. Hij erkent dat de gemeenteraad zelf heeft beslo ten tot het kostendekkend ma ken van de leges, maar vraagt zich ook af hoe de heffing in dit specifieke geval aan de bevol king is uit te leggen. Liever zou hij zien dat er onderscheid wordt gemaakt met vergunnin gen bij verbouw en volledige nieuwbouw „Onderzoek eens of dat juridisch mogelijk is", ver zoekt hij de wethouder. De mees te fracties vallen Meulblok daar in bij. Aan wethouder A. Verseput, als plaatsvervanger voor wethou der W. Renden die met vakantie is, de lastige taak uit te leggen dat de rekeningen aan DFS wel terecht zijn. „Als de gebruiksver gunning al bij de opening van het nieuwe complex in juni 2004 was verstrekt, hadden beide be dragen voor leges toch bij el kaar opgeteld en betaald moe ten worden." J. van Felius (Alert!) vraagt zich af of de inzet van de brandweer bij de toetsing voor een ge bruiksvergunning nou zoveel an ders is dan bij een bouwvergun ning. Iiij geeft in overweging te besluiten tot een ambtshalve ver mindering van de rekening aan DFS. De reacties van de fracties zijn aanleiding voor de wethouder op basis van 'het geval DFS' de juridische mogelijkheden voor enige aanpassing te bezien. 30% KORTING OP ALLE TÜINKUSSENS Aanleiding voor twijfel daar- JJ over bij de raadsfracties is het protest van sportvereniging DFS uit Burgh-Haamstede te- gen een rekening van 981 euro voor het verkrijgen van een ge bruiksvergunning voor de sport- kantine. I Secretaris K. de Feiter van DFS legt nog'eens uit waar de erger- C.an: nis zit. De sportvereniging nam sg in juni 2004 de gloednieuwe ac commodatie in Burgh-Haamste- en, de in gebruik." „Dat gebeurde met vergunning en na controle 0 J door de brandweer. Alles keurig ore- in orde", zegt De Feiter. Dat mocht volgens hem ook wel want er was streng gekeken ipref naar brandblussers, brandslan gen en verdere voorzieningen voor brandveiligheid. En voor 596,I de bouwvergunning was ruim lfs' 6.500 euro aan leges betaald. 121 Verzoek Zes maanden later werd DFS ge- confronteerd met het verzoek 1 een gebruiksvergunning aan te vragen. Sinds de nieuwjaars- 5n j brand in Volendam in 2001 zijn 454dat document en bijbehorende toetsing nou eenmaal vereist voor elk openbaar gebouw. DFS j deed de aanvraag en de toetsing leverde - zoals verwacht - geen enkel probleem op. De aceommo- i clatie voldeed aan alle eisen. Het betrof immers een spiksplinter- DOMBURG - Twee mannen van 24 jaar en afkomstig uit Goirle zijn gistermiddag aangehouden op de Schelpweg in Domburg. Zij worden ervan verdacht een gokautomaat te hebben openge broken en geld te hebben wegge nomen in een bedrijf in dezelfde straat. De mannen zijn verhoord en verklaarden niets te maken te hebben met de vernieling noch met de diefstal. Ze zijn in verzekering gesteld en overge bracht naar een politiecel in het huis van bewaring. (Advertentie) Kinderen leggen een krans bij het Joods monument in Zierikzee. door Esme Soesman RENESSE - De oorlog is lang geleden en eigenlijk een onvoorstelbaar iets. Toch vinden de meiden van groep 8 van basis school 't Staepel'of in Renesse het goed dat er jaarlijks aandacht aan besteed wordt. Op verschillende plaatsen op Schouwen-Duiveland werden gister avond oorlogslachtoffers herdacht. Met veel jeugd en een uitdunnend clubje men sen dat de Tweede Wereldoorlog en de na sleep daarvan heeft meegemaakt. Zeelandbreed zijn ons dit jaar 35 VOMI-leden (Vereniging Oud-Militairen Indiëgangers) ontvallen, weet J. Brink- Schager uit Noordwelle - echtgenote van een VOMI-man - te vertellen. Het maak te de kranslegging in Renesse voor haar gisteravond emotioneel. „Je beseft op eens dat het de laatste keer kan zijn dat we met deze mensen op deze avond bij een zijn." Anderzijds doet het de Noord- welse goed om zoveel jonge koppies rond het verzetsmonument te kunnen tellen. „Heerlijk, al cüe jonge mensen. Het is goed als jongeren dit in ere houden. Als het dan niet is omdat ze zich onze oorlog nog herinneren, laat het dan voor alle on vrede in de wereld zijn. Voor Roxan, Aster, Natascha, Cornice en Leanne (op een na allen 12 jaar) van 't Staepel'of is oorlog inderdaad de ver-van-mijn bedshow, erkennen ze eer lijk. Het is óf ver weg óf lang geleden. Maar toch, knikken ze in koor, moet de dodenherdenking elk jaar opnieuw ge houden worden. „Voor de oudere mensen die dit hebben meegemaakt, want het is heel erg wat er gebeurd is. Maar ook om dat anderen er dan weer over horen." Want dat is.zeker; ze hebben door de aan dacht die er afgelopen tijd aan dit onder werp op school besteed is, heel veel over de oorlog geleerd. Breder perspectief Burgemeester J. Asselbergs trok het be lang van de herdenking - die gehouden wordt voor alle slachtoffers van oorlogs geweld in de wereld sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog - in breder per spectief. Hij wees de aanwezigen in het foto Marijke Folkertsma Renesser dorpshuis onder meer op het he dendaags dilemma: enerzijds open staan voor andersdenkenden, en anderzijds angst voelen voor religieus geïnspireerd terrorisme. „Dat dilemma dwingt ons tot nadenken over de samenhang van vrij heid en verscheidenheid." Hij drong er op aan verscheidenheid niet alleen toe te laten, maar ook te stimuleren. „Vrijheid om eigen keuzes te maken heeft alleen in houd wanneer er ook iets te kiezen valt." Behalve in Renesse werden kransen ge legd in Zierikzee met kinderen van de J. L. de Jongeschool en in Bruinisse met leerlingen van de Meerpaal en Op Dreef. In verpleeghuis Cornelia in Zierikzee werd ook voor het eerst een dodenherden king gehouden. De opbouw van de reddingspost op het strand van Renesse is een hele klus. foto Marijke Folkertsma van de reepe door Melita Lantinq RENESSE - Terwijl de badgas ten massaal het strand opzoe ken om een kleurtje te krijgen, wordt nog hard gewerkt aan het seizoenklaar maken van het strand. Palen voor de afraste ring gaan de grond in, strand- overgangen moeten hier en daar gerepareerd worden en ook de reddingsposten zijn nog niet he lemaal opgebouwd. In Renesse werd gisteren de laat ste hand gelegd aan de opbouw van de post bij de Jan van Renes- seweg. Op het strand staat een grote kraan te ronken op korte afstand van de vele zonaanbid- ders. Aan de giek hangt een deel van de reddingspost. Met grote precisie wordt het gebouwtje op zijn metalen onderstel gezet en daarmee is deze post zb goed als klaar. Nu is het alleen nog een kwestie van goed vastmaken aan het onderstel en het aanslui ten van water, stroom, telefoon en riolering. Shovel Terwijl een paar mannen daar mee bezig zijn, rijdt een shovel naast de post heen en weer. Het gevaarte is bezig een baantje te maken zodat de kraan .daar naartoe kan rijden om ook de ga rage te plaatsen. Die komt op be tonnen platen op het zand te staan zodat straks de redding boot makkelijk naar binnen en naar buiten gereden kan wor den. Binnen in het gebouw is nu nog goed te zien dat dê strand- post is opgebouwd uit drie losse stukken. Als ook dat allemaal is afgewerkt kan het seizoen voor de strandwaehten aan de Jan van Renesseweg beginnen. De opbouw van de drie reddings posten op de Schouwse stran den is ieder jaar weer een hele klus. De medewerkers van de ge meente zijn daar zo'n drie we ken mee zoet. Allereerst moeten de metalen fundering weer wor den opgebouwd en daarna wor den de gebouwtjes een voor een op hun plek gezet. Als het weer blijft meewerken zijn maandag of dinsdag alle drie de reddingsposten klaar voor het nieuwe seizoen. Vanaf 25 mei zullen de vrijwilligers de posten weer bemensen. Advertentie RISICOBEHEER Stalionsslraaf 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118-615151 ZIERIKZEE - De Museumhaven in Zierikzee krijgt vol gende week een cheque van ruim 1700 euro. Dit bedrag is bijeengebracht door gasten van het jubileumfeest van schildersbedrijf Schults in Zierikzee. De eigenaren van het schildersbedrijf "hebben bewust ge kozen voor de Museumhaven omdat ze zichzelf herken nen in. de liefde voor het vakmanschap. Door de vrijwilligers van de Museumhaven wordt hard ge werkt om het varend Zeeuws erfgoed in goede staat te houden. In de stads- en Commer.ciewerf worden oude schepen plankje voor plankje gerestaureerd uit liefde voor het vak. De Museumhaven aanvaart de gift in dank. De stichting is voor driekwart van haar inkomsten afhankelijk van sponsoring en moet ieder dubbeltje omdraaien. TERNEUZEN - In streekziekenhuis De Honte in Terneu- zen is bij een patiënte de mrsa-bacterie aangetroffen. De vrouw, die werd behandeld op de afdeling orthopedie, is direct geïsoleerd en ligt nu in een afgescheimde kamer. Ze krijgt antibiotica toegediend. Volgens algemeen-directeur P. Raclemacher is de moeilijk te bestrijden bacterie in een vroeg stadium ontdekt en is daardoor de kans op verspreiding klein. Voor alle zekerheid worden alle medepatiënten en zieken huismedewerkers die contact hebben gehad met de vrouw, onderzocht op mogelijke besmetting. Bovendien worden de ruimten en de apparatuur op de afdeling ont smet. Over de herkomst tast Rademacher nog in het duister. „Maar er is in elk geval geen Belgisch ziekenhuis in het spel. Daar is de patiënte niet geweest." GOES - Hotel Goes Van der Valk kan uitbreiden. Het Goe- se college van burgemeester en wethouders heeft het bouwplan deze week goedgekeurd. Het hotel wil de capaciteit vergroten van 120 naar 160 ka mers. Het aantal vergaderzalen groeit van zeven naar twintig. Van der Valk is al sinds 2001 bezig met de uitbrei- ding. Het eerste ingediende plan behelsde een toren van acht verdiepingen met vijftig hotelkamers. De gemeente be perkte de hoogte echter op drie bouwlagen. Ook is langdurig gesteggeld over de noodzaak van de bouw van een parkeerkelder, die de gemeente als voor waarde stelde. Na veel vijven en zessen stemde de gemeen te in met bovengronds parkeren, vooral omdat de kelder financieel een te zware investering was. Wel moet het hotel een aarden wal aanleggen om het blik aan het zicht te onttrekken. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 51-jarige inwoner van Rotterdam maakt er al jaren de gewoonte van om bejaarden te bestelen. Dit over kwam november vorig jaar ook een 85-jarige vrouw in een ver zorgingshuis in Terneuzen. Terwijl de vrouw op haar bed lag te slapen, was de Rotterdam mer haar kamer binnengegaan en nam haar portemonnee met 25 euro en bankpas mee. Met de pinpas werd 1420 euro opgeno men. Herkend De man werd herkend op de vi deobeelden van de bank, nadat het onderzoek zich aanvanke lijk op het personeel richtte. Vol gens officier van justitie H. Be- naissa kon gisteren het bestelen van de bejaarde vrouw bewezen worden. Ze eiste bij de recht bank in Middelburg dat de ver dachte gedurende twee jaar in een Inrichting voor Stelselmatig Daders (ISD) wordt geplaatst. De officier zag aanleiding voor de ISD-maatregel, gezien het omvangrijke strafblad met 23 pagina's aan vermogensdelic ten. In de portemonnee zat de pinco de, die op de achterkant van de foto van haar overleden man stond geschreven. Aan de foto hechtte ze veel waarde. Twee weken na de diefstal is de vrouw overleden. De officier vond het van belang dat de verdachte het schadebe drag aan de nabestaanden terug betaalt. Met name de laatste vijf jaar zijn oudere mensen de dupe van de praktijken van de veelpleger geworden. De diefstal werd door de rechters en de officier als een laffe daad gezien. De rechtbank doet 17 mei uit spraak. Advertentie CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. zeeuwse almanak Houdbaar De laatste tijd maken politici zich druk over het afschaffen van allerlei regels en voor schriften die we bij nader in zien toch niet zo nodig blij ken te hebben. Dat bracht ons onlangs aan het denken bij het bestuderen van een fles bronwater. In die fles zat water dat er miljoe- nen jaren over had gedaan- om in de bron door te drin gen. Dat is regen die miljoenen ja ren geleden is gevallen, zich door allerlei kalk- en lavage steenten in de aarde heeft ge werkt en uiteindelijk in het flesje terecht is gekomen. Waarom zou iemand daar dan opzettenuiterste houdbaar heidsdatum 2007?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33