Riskante kruising wordt veiliger HET LIEFST ZIEN WE HAAR NOOIT MEER TERUG Flaneren langs de haven Kraai veroorzaakt ravage in Vlissingse tuin Verdachte van stalking wil geen werkstraf lezers schrijven Oevers weekenddiensten ÈTLM Provincie wil snel maatregelen voor kruispunt Postweg/Kadijk bij Poortvliet Automobilist onder invloed Speciale dag gehandicapten Starterswoningen in Thoolse wijk Lenie 't Hart ZEEHONDENCRÈCHE PIETERBUREN vrijdag 5 mei 2006 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op^de in de PZCi schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reac tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen^betekent nieti de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wort niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden, i redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Oven weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De buitendijkse onderhouds- wegen voor zover ze reeds aan gelegd zijn vormden een ideale wandel- en fietsroute langs de oevers van de Schelde. Dit type route was uniek totdat ken nelijk een hard schreeuwende vogelbeschermingsvertegen woordiger tot de conclusie geko men was dat een roze grutto (geen roze olifant?) tussen veer- plein Kruiningen en de West- veerpolder gesignaleerd was. Het waterschap voelde zich hier door kennelijk verplicht tot ac tie over te gaan. Prompt volgde een totale afsluiting, van het doorlopende pad tot aan de cam ping Den Inkel. Dit tot grote te leurstelling en frustratie van de wandelaars en de fietsers. Ieder een wordt geconfronteerd n een voldongen feit. Indien rc ervan uitgaat d^t-voor dit do dat een doorp in het oog is i elke burger, waterschapsbei; tinggelden worden vrij gemat wordt het dan géén tijd dat als burgers hiér tegen prol gaan voeren..SShelde-oevei woners en toeristen zouden hun politieke vertegenwooi ger aan de bel ljunnen trek! of, indien 'het irï oeverloos zwam eindigt, hardere maatreo len nemen om "deze nodelo geldverslindende. projecten stoppen De oeverswan de Schi des, in feite de hele Delta, rno ten weer worden vrijgegeven, Henk Koen- .Jüiianastraat 3 Waan zaterdag 6 en zondag 7 mei 2006 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden: 's-Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers: Van Dusseldorpstraat3, Goes, tel. 0113- 272000. Spreekuur zat. en zon. 10.00 - 10.30 en 17.00 -17.30 uur. Heinkenszand e. o.: vrij. 17.30 - ma. 8.30 uur: Patiënten van huisartsenprak tijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogelstraat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland: Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsen praktijk Bergen op Zoom, Paraselsus- laan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131 .Spreekuur 10.00-11.00 Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, var Dijk, Stokman, vap Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg Goes, tel (0113)21341.9, - Praktijk voor gezefschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoe Molenlaan 24, Yefseke, tel.( 01lj 572756. Spreekuur zat-. 9.30 - 10.00 uu Dierenkliniek Goes, kliniek voorG zelschapsdieren, C:W. Dreesman i M.A.R. van den Boomgaard, 's Grav: polderseweg 92, Goes, tel.(01'. 270072 (24 uurs spoeddienst). Spr«. uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance: Dierenambulam Bevelanden, tel. 06234662-21 Tholen: W. Brons,-tel. (01 66) 61 2596.' Weekendspreekuur Poortvliet, Kalfs- damseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur er Tholen, Botermarkt 10, zat. 11.00-12.6 uur. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-40545i Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur:M de Winte en M. Lindenbergh, tel. 0113 224099.6 geen gehoor via alarmcentrale Vlissinl gen,0118 414444. door Maartje Huijben POORTVLIET - De kruising Postweg/Kadijk bij Poortvliet wordt veiliger. De provincie wil een aparte strook aanleggen voor linksai'slaand verkeer. Tot die tijd komen er tijdelijke maat regelen. Het bewuste kruispunt staat als gevaarlijk bekend. „Er zijn daar behoorlijk wat kop-staart-bot- singen geweest", zegt T. Moer land van de provincie. „Helaas kwam daar deze winter een do delijk slachtoffer bij." De ongelukken gebeurden vaak doordat een auto op de weg stil stond om linksaf te slaan. In veel gevallen zag de van achte ren naderende auto de stilstaan de wagen te laat. Moerland: „We hebben al vaker gekeken hoe we het kruispunt veiliger kunnen maken. Het werd alleen steeds op de lange baan gescho ven, omdat er plannen zijn om de hele weg onder handen te ne men. Nu rijdt er ook langzaam verkeer over de weg. Een paral lelweg zou uitkomst bieden." De provincie gaat op die herin richting niet meer wachten. Dat kan volgens Moerland nog heel lang duren. „Er moet nu ge woon iets definitiefs gebeuren. Deze winter was echt de beken de druppel, helaas." De definitieve maatregel is bij de provincie nog niet precies be kend. „Het wordt in elk geval HANSWEERT - De politie heeft gisteravond rond acht uur in de Kanaalweg in Hansweert een 73-jarige automobilist uit het Belgische Boechout aangehou den, nadat die van de weg was geraakt. Dé man was niet gewond ge raakt maar bleek wel drie keer zoveel alcohol te hebben gedron ken als toegestaan. Zijn rijbewijs is ingenomen en hij heeft een dagvaarding mee gekregen. een extra strook om linksaf te slaan", weet Moerland. „Wan neer, weten we nog niet. We moeten daarvoor gronden aan kopen. Iedereen moet dus wel meewerken, want anders zal het moeilijk worden." De provincie verwacht dat de extra strook er op zijn vroegst in 2007 ligt. „Dit jaar is er geen geld en tijd voor. Daarom gaan we op korte termijn een passeer- strook aanleggen. Auto's kun nen een stilstaande auto dan toch passeren. De strook komt aan de rechterkant tussen de weg en het huidige fietspad." Doorgroeistenen De ANWB-paal wordt daarvoor verplaatst. De strook zelf wordt gelegd in zogeheten doorgroei stenen. „Dat zijn open stenen waar bijvoorbeeld gras in groeit", aldus Moerland. „De strook wordt wel heel smal. Al leen een luxe auto kan erover rij den, vrachtwagens niet," Wanneer de passeerstrook er komt, is nog niet bekend. „In elk geval dit jaar." OOSTDIJK - Gehandicapten worden morgen in het zonnetje gezet tijdens de vierde Dag voor Gehandicapten in Oostdijk. Alle activiteiten, waaronder spellet jes zoals de slee op wielen (soort ringsteken met ballons) en eendjes vangen, zijn op het terrein van Jonika aan de Twee de Vlietweg 26 bij Oostdijk. Van daar uit vertrekt 's morgens ook een caravan met vrachtauto's waarmee liefhebbers een rond rit kunnen maken. Voertuigen van de politie en brandweer, waaronder de crashtender van vliegbasis Woensdrecht, zijn de hele dag bij Jonika te bewonde ren. Allerlei verkoopkraampjes zijn er ook en een restaurant voor 'een natje en een droogje'. De Dag voor Gehandicapten in Oostdijk is morgen van 10.00 tot 17.00 uur. Wilma van der Weele bij de verwoeste tuintafel. Dader?... Een kraai in Vlissingen. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Knettergek wordt Cees van der Weele er van. Al vanaf de winter wordt zijn tuin aan de Groen van Prin- stererlaan in Vlissingen be stookt door kraaien die grote kiezelstenen naar beneden gooien. Nu er ook een steen door het glazen tafelblad van de tuin tafel is gegaan, is voor Van der Weele de maat vol. „Er zitten er wel een stuk of acht, maar de grootste is de erg ste", zegt hij. De kraaien pak ken de keien van het platte dak van de huizen en gooien ze over het randje. „Kom maar eens kij ken naar het balkon", zegt Wil ma van der Weele. „Het ligt er helemaal vol. En het zijn ook geen kleine steentjes, het zijn flinke keien van wel vier, vijf centimeter groot." Voorgaande jaren hebben ze nooit last gehad van de kraaien. „Het begon deze winter. De buurman wees ons er op. Hij vroeg of wij ook zoveel keien in de tuin en op het bal kon hadden liggen. Daarna za gen we een keer die grote kraai met stenen in de weer." De auto van de familie Van der Weele staat tegenwoordig nooit meer buiten. „Eén keer is er een steen op gevallen. Sindsdien zet ten we hem in de garage. En te gen bezoek zeggen we dat ze de auto beter'verderop in de straat kunnen parkeren." Kleinkinderen Woensdagavond ontdekte het echtpaar dat ook de één jaar oude tuintafel is vernield. Een kei is dwars door het veiligheids glas gegaan. Het terras ligt vol met scherven. „Ik ben blij dat we er op dat moment niet zaten. Je zou zo'n kei maar op je hoofd krijgen. Onze kleinkinderen spe len hier veel in de tuin, maar nu durven we hier niet meer rustig te zitten. Met ons jongste klein kind van twee maanden durven we ook niet meer in de tuin te komen. En dat terwijl het net mooi weer is geworden." „Mis schien moet ik maar eens een buks kopen", zegt Cees geksche rend. Maar volgens ongediertebestrij- der Peter Traas uit 's-Gravenpol- der is dat niet toegestaan. „De zwarte kraai is een wettelijk be schermde vogel. Het buiten schieten, vangen en uithalen van nesten is niet toegestaan. Je zou wel een net kunnen spannen over het dak. Ook worden soms valkeniers gebruikt om de vo gels te verjagen. Maar daarvoor moet je een ontheffing krijgen van de gemeente." De heringerichte Nieuwe Haven in Zierikzee wordt volgende week vrijdag officieel geopend. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het struikelen over trossen langs de Nieuwe Haven behoort voorgoed tot het verleden. Tegenwoordig kun je in Zierikzee 'flaneren over de boulevard'. Vrijdag 12 mei wordt dit heringerichte gebied officieel geopend. Verlichting, vuilnisbakken en bankjes ogen fris en eigentijds. De bestrating geeft een gevoel van x'uimtelijkheid. De eender ogende terrassen geven houvast tegen het gevarieerde 'geveltjes decor'. De bolders zijn - in plaats van liggend op struikel- hoogte in het plaveisel - in de ka demuur verwerkt. De klus waar begin december de aftrap voor werd gegeven, is geklaard. Hoewel de eerste bou- levardgangers zich al in het zon netje op de bankjes hebben ge nesteld, is het nog wachten op een feestje om de omvangrijke herinrichting te vieren. Dat feest staat volgende week vrij dag op de agenda. Wethouder W. Renden en voor zitter D. Oostdam van de bewo nerscommissie Nieuwe Haven plaatsen dan bij 't Luitje de laat ste steen, 's Avonds biedt de ho reca omwonenden een straat feest aan, waarvoor de Nieuwe Haven tussen 16.00 en 24.00 uur voor alle verkeer wordt afgeslo ten. De herinrichting van de Nieuwe Haven is een ingrijpend project geweest, waarmee al met al 1,8 miljoen euro is gemoeid. Ruim zes ton daarvan is afkomstig van de provincie en uit Europe se subsidies (Maya). Dat laatste maakte het noodzakelijk dat de klus uiterlijk eind april ge klaard moest zijn. THOLEN - Projectontwikkelaar Aan de Stegge uit Roosendaal wil in de wijk Stadszicht in Tho len 28 starterswoningen bou wen. De gemeente Tholen moet hiervoor nog wel toestenuning geven. Op de bewuste plek bij Het Lint en de Hofstede rust nog de be stemming vrijstaande wonin gen. De projectontwikkelaar wil daar echter van afwijken. „Wij krijgen de laatste jaren vragen uit de markt om kleinere wonin gen te bouwen voor een lagere prijs", verklaart C. Neidt, com mercieel directeur van Aan de Stegge. „Daarom hebben wij een eerste schetsplan bij de ge meente ingediend. Het idee is de eengezinswoningen in jaren der tig-stijl te bouwen. Er komen er drie of vier onder een kap." Neidt hoopt dat de gemeente me dewerking verleent om vrijstel ling van het bestemmingsplan te geven. „Het verzoek ligt nu bij de gemeente", zegt Neidt. „Als het allemaal doorgaat, hopen we eind volgend jaar te begin nen met de bouw." Of dat gaat lukken, is nog even afwachten. „Ik ben op de hoogte van de plannen", meldt wethou der K. Heijboer. „Maar als colle ge hebben wij hierover nog geen standpunt ingenomen. Dat zul len wij te zijner tijd doen." Heij boer weet wel dat in het verle den in een dergelijke situatie wel eens het bestemmingsplan is gewijzigd. Als de wijziging van het bestem mingsplan niet lukt, grijpt de projectontwikkelaar terug op het oude plan. door Frank de Klerk KRUININGEN - Een 45-jarige man uit Kruiningen is het niet eens met de werkstraf van tach tig uur en de voorwaardelijke celstraf van twee maanden die hij wegens stalking en bedrei ging door de politierechter in Middelburg kreeg opgelegd. Hij tekende hoger beroep aan bij het Haagse gerechtshof, dat de zaak gisteren behandelde. De man vreest dat hij door het verrichten van de werkstraf geen tijd heeft om twee weken op vakantie te gaan met zijn kin deren, die bij zijn ex-vrouw in Groningen wonen, Ook betwist de Kruininger dat hij dreigend met een mes op enkele agenten is afgekomen die hem midden in de nacht wilden aanhouden om dat de man zijn vriendin zou stalken. De man, die destijds aan depres sies leed, had een relatie met een vrouw die ook niet erg sta biel in het leven stond. De rela tie tussen de Kruininger en de wouw verliep tumultueus. Vol gens de wouw bleef de man haar met sms'jes lastig vallen na dat zij het had uitgemaakt. De man zei dat hij toen nog een knipperlichtrelatie had met de vrouw, die hem herhaaldelijk met sms' jes zou hebben gepro voceerd. In de nacht van 22 mei vorig jaar liep het sms-verkeer uit de hand. Na een weinig verheffen de reeks van beledigingen schreef de man: 'Ik maak je van nacht dood vannacht fik ik je op'. De politie kwam eraan te pas, maar vier agenten voelden zich door de man zo in het nauw gebracht dat zij de aftocht blie zen. De Kruininger werd diezelf de nacht door een arrestatie team aangehouden. Hofaanklaagster M. ter Hart vond bewezen dat de man de agenten met een mes had be dreigd. Ook stond voor haar vast dat de sms-teksten van de man bedreigend op zijn ex- wiendin waren overgekomen. Zij eiste dezelfde straf als de man eerder door de politierech ter in Middelburg kreeg opge legd: tachtig uur werkstraf,en twee maanden voorwaardelijke celstraf. Advocaat C. Wit zei dat de Kruininger niet van plan is geweest de agenten iets aan te doen. De situatie zou door de po litie te zwaar zijn opgevat. De advocaat vroeg het gerechtshof te volstaan met een voorwaarde lijke straf, eventueel aangevuld met een geldboete. Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. Het mooiste moment is als we ze uitzwaaien. Soms na twee maanden, soms langer. Zoals Cootje. Zij was in een net gezwommen. Een diepe wond van het touw. Gelukkig genezen zeehonden snel bij goede verzorging en krijgen ze na een tijdje weer zin om zelf vis te vangen. Cootje kreeg daar pas geleden weer zin in. Daarom brachten we haar terug naar zee en zwaaiden haar uit. Met een beetje geluk heeft ze onze hulp nooit meer nodig. Naam Adres E-mail STEUN DE ZEEHONDENCRÈCHE Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar Stichting Zeehondencrèche Pieterburen, antwoordnummer 959. 9950 WL Pieterburen. U ontvangt dan een blanco acceptgiro thuis. Direct storten kan ook. GIRO 8020.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 32