Instelling comité betaalt zich uit Tas vol knipsels maar zonder prijs PZC Omloop van Borsele is evenement dat nog steeds groeit 21 Veel spanning in 's-Heerenhoek Schaker Rademakers derde op NK Montagny vervangt Ide in GP Krajicek verder in dubbelspel Basketballer van Weert vermist "'Michelle Wie op «■weg naar stunt Van Hoeve langs Van der Eijk in itrijd om finale uitslagen Xhoxhaj en Manusama kiezen voor Kloetinge vrijdag 5 mei 2006 wb ^".ioor Eugène de Kok Vj-HEERENHOEK - Niet al te U'jeel pretenties, geen grote woor- daiJen'maar »ewoon dat§ene doen j/aar je goed in bent. Het is al ja- 1en het motto van het wielerco- lité 's-Heerenhoek, dat dit /eekeinde voor de 23e keer de jmloop van Borsele organi- iert. Die instelling lijkt zich uit betalen, want het tweedaagse renement groeit nog steeds. I je groei zit hem niet zozeer in asje kwantiteit als wel in de kwa- nciteit. De Omloop van Borsele is "jer"«en tweedaagse wedstrijd voor junioren en nieu- fc' relingen en zal dat ook blijven. Als je alleen al in Zeeland kijkt rat er voor elite-mannen is te oen, dan is dat meer dan ge- zegt Rinus van 't Westen- e, voorzitter van het organise- -rende wielercomité. „Wij hoe- fen dat ook niet te gaan doen. tfij zien het als een uitdaging jm dit zo goed mogelijk te loen." ]an 't Westende nam in februa- de voorzittershamer over van :s Raas. die na ruim dertig Loef ar stopte. Zelf maakt de 53-ja- ïge directeur van een basis in Goes ook al zo'n drie eu,!iecennia lang deel uit van het fomité. De laatste jaren was hij ecretaris. „Het was even een immekeer. Als secretaris werk achter de schermen. Nu sta ik viip de voorgrond en moet ik de Jjjrote lijnen in de gaten houden, hebben we een goede -ïroep, die al jaren samenwerkt mzo'n tachtig vrijwilligers, alle- sie-jiaal wielerliefhebbers. Daar am%oeten we het van hebben." De Omloop van Borsele is, net lis de andere koersen van de top- voor vrouwen, dit TC.Iar door de internationale wie- cv'6|runie (UCI) gewaardeerd met jertien 1.2-status. Voor het eerst ie uöjn er voor de elite-vrouwen voor de UCI-ranglijst te Verdienen. Dat heeft veel cou- reurs uit het buitenland naar gelokt. Rensters Ian./an dertien verschillende natio- :-Prialiteiten, waaronder bijvoor de Poolse nationale selec- Marianne Vos, die vorig jaar de Omloop van Borsele won, behoort komend weekeinde opnieuw tot de favorieten. foto Willem Mieras tie, verschijnen morgen aan de start van de 120 kilometer lange koei'S. Datum kog, ontbreken. Zij rijden een wedstrijd om de worldcup in Spanje, die net als vorig jaar op dezelfde datum als de Omloop wordt verreden. „In de toe- min ben ik erg tevreden over het deelnemersveld. Zowel qua kwantiteit als kwaliteit." Van 't Westende rekent de jeug dige Marianne Vos, de winnares met onder andere Bertine Spij kerman, die na haar zege in de Ronde van Gelderland aan de leiding gaat in het klassement van de Topcompetitie. Andere Een aantal toppers zoals Loes komst willen we een datum van vorig jaar, ook nu tot de fa- kanshebsters zijn Chantal Belt- Gunnewijk, Mirjam Melchers en waarop we minder last hebben vorieten. Om haar titel te proion- man, Roxanne Knetemann van de Zweedse Susanne Ljungs- van die klassieker, maar niette- geren zal zij moeten afrekenen AA-Drink Cyclingteam - de ploeg van Leontien van Moorsel - en haar ploeggenote Kirsten Wild. De Zeeuwse inbreng komt van onder anderen Nathalie de Roo uit Kapelle en Annelies Israel uit Kruiningen, die rijden voor het Regio Team Zuid. Renske Doedee staat ook op de start- lijst. De Zeeuws-Vlaamse komt uit voor RCS de Zuidwesthoek. Voor de elite-vrouwen rijden za terdag de nieuwelingen hun wedstrijd over 72 kilometer. Met het maximale aantal van honderdvijftig deelnemers zit de koers mudjevol. Eén van de favorieten is Michael Vingerling uit Rockanje, drievoudig Neder lands kampioen op de baan. ZRTC Theo Middelkamp is met zes renners vertegenwoordigd. Van 't Westende kijkt uit naar de wedstrijden voor de jonge renners. „Daar wordt echt gere den. Er zijn wel ploegen, maar hun kracht is minimaal. Ieder een wil winnen, gaat tot aan het gaatje. Dat is prachtig om te zien." Zondag rijden achtereenvolgens de junior-vrouwen (72 kilome ter), de nieuwelingen-meisjes (48 kilometer) en de junioren (120 kilometer). Bij de junior vrouwen verschijnt onder meer Chantal Blaak aan de start. De renster uit Zuidland won op Ko ninginnedag de Ronde van Ka pelle. Anne Eversdijk uit Kapel le werd daar derde en rijdt zon dag ook in 's-Heerenhoek. Bij de nieuwelingen-meisjes mag Agnieta Francke uit Koudeker- ke tot één van de kanshebsters worden gerekend. Zij gaat de strijd aan met onder meer Kim van Poppel, dochter van het voormalige sprintkanon Jean- Paul van Poppel. Haar broer Boy, wereldkampi oen veldrijden bij de junioren, moet daarna aan de bak. Hij is één van de concurrenten van Tim Dees uit Tholen, die afgelo pen week van zich deed spreken in een vierdaagse juniorenwed strijd in Italië. Middelkamper Dees zal ook rekening moeten houden met Robin Chagneau, de nationaal kampioen bij de nieu welingen in 2004. 's-PIEERENHOEK - Ook in de verliezersronde van het Walk-Inn toernooi in 's Heerenhoek viel er veel te bele ven. Zo was er de uitschakeling van Sam de Kok uit Krab- bendijke die tegen Daan Weststrate verrassend onderuit ging. Spanning was er volop in het duel tussen André Ka- relse en Lou Traas, beiden inwoners van 's-Heerenhoek. Karelse haalde het met één punt verschil. Tussen Wim Smid, een andere inwoner van 's-Heerenhoek, en Goese- naar Joop van den Oudenhoven ging het er nog spannen der aan toe. Na een duel waarin de kansen voortdurend keerden bleven beide kemphanen precies in evenwicht. Een barrage moest de beslissing brengen. Die viel uit in het voordeel van Smid. SCHAGEN - Maarten Rademakers neemt na zes ronden de gedeelde derde plaats in op het Nederlands kampioen schap jeugdschaak. De jonge Terneuzenaar was na de vijf de ronde nog gedeeld koploper bij de C-jeugd, maar zakte na verlies tegen Donna Schut naar de derde plaats. Bij het toernooi in Schagen had Rademakers eerder wel Su- yash Mulbagal, Don van den Bergh en Tom Meurs versla gen. Tegen Sebas Beumer en Gert-Jan Rauw kwam hij niet verder dan remise. Het NK jeugdschaak wordt mor gen na negen ronden afgesloten. NURBURGRING - De Franse autocoureur Franck Mon tagny zal komend weekeinde, tijdens de Grote Prijs van Europa, de Japanner Yuji Ide vervangen. Dat heeft het Formule 1-team Super Aguri gisteren bekendgemaakt. De positie van Ide stond zwaar onder druk, omdat de Ja panner in de eerste Grands Prix van dit seizoen aller minst overtuigend presteerde. Twee weken geleden boor de Ide zijn auto in de achterkant van de Midland van Christijan Albers, waardoor de Nederlander zwaar crash te. De Grote Prijs van Europa wordt zondag op het circuit van de Nürburgring verreden. ANP/AFP WARSCHAU - Michaëlla Krajicek is in het internationa le tennistoernooi voor vrouwen in Warschau doorgedron gen tot de tweede ronde dubbelspel. Met de Tsjechische Iveta Benesova versloeg de zeventienjarige Nederlandse gisteren de Pools/Slowaakse combinatie Marta Doma- chowska/Janette Husarova met 5-7 7-6 (1) 6-4. In het en kelspel was 'Misa' niet verder gekomen dan de tweede ronde kwalificaties, ondanks dat zij daarin als eerste was geplaatst. ANP ANTWERPEN - Een speler van het basketbalteam Weert is sinds zaterdagnacht vermist. De Belg Wim Vanhaele werd op die avond voor het laatst gezien in de sporthal van Borgerhout (Antwerpen). Sindsdien is hij spoorloos. Het Antwerpse parket spreekt van een onrustwekkende verdwijning en onderzoekt de zaak. Vanhaele staat offici eel nog op de spelerslijst van de Noord-Limburgse forma tie, maar zou waarschijnlijk op korte termijn verkassen naar de Belgische competitie. ANP/Belga - Michelle Wie is gis- in het Zuid-Koreaanse ifce incheon goed op weg gegaan laar een stunt. De zestienjarige ™>merikaanse professional golf- iter speelde de eerste ronde van '"S'iet SK Telekom Open, een toer- "looi op de Aziatische tour voor pannen, in 70 slagen (-2). Met lat resultaat stond zij na dag ién op de gedeelde twintigste *jeJaats. ■lef tiemdien zij vandaag na de tweede binnen de topzestig staat, tie aalt de middelbare scholiere n, tit Honolulu voor de eerste keer finalefase in een wedstrijd iamjoor mannelijke professionals rd;ip het hoogste niveau. Mocht ze lat halen, dan is ze de tweede rouw in de historie van het golf dat lukt. In 1945 was de jurlmerikaanse Babe Zaharias in et Los Angeles Open de eerste, t in ivp jlen vOUDEKERKE - Paul van Hoe- e heeft de finale bereikt van iet K5-jeugdtoernooi in Koude- :erke. De twaalfjarige tennisser lit 's-Gravenpolder stond lechts twee games af aan Mark an der Eijk. In de eindstrijd alvrcft Van Hoeve de als tweede in geschaalde Thijs Wientjens. Hoeve had eerder in het al de als eerste ge jlaatste Bart Ovaa uit Ritthem 'laar huis gestuurd. Na de eerste et met 3-6 te hebben verloren, wam Ovaa sterk terug met 'eemaal 6-0. De ongeplaatste m Hoeve kende vervolgens in enkele problemen met Vlis- |ger Van der Eijk, die als vier- stond genoteerd op de plaat- :t: 6-1 en 6-1. Thijs Wien- van tennisvereniging lash uit Bergen op Zoom be- r~de de eindstrijd door eenvou- ,|g af te rekenen met Jorn Jan- ?cnFn: 6-2 en 6-2. In de categorie en met twaalf bereikten de piroogstgeplaatste spelers beiden fe finale. De als eerste geplaats- I Dylan van den Hout was met i en de meerdere van Ami- 2;kli Tahmasebi en treft in de fi nale Rick van der Tol. De als lc|fveede ingeschaalde Van der j?l rekende in de setstanden en 6-2 af met Lars de Boer. '"jij de meisjes tot en met twaalf npelen Eefje Wientjens en Fleur de finale. door Ruud Ramler ALKMAAR - Als de lichten in de Hout op 12 mei voor altijd doven, bergt Barry van Galen zijn voetbalschoenen op. „Die lampen, in het stadion dat ver dwijnt zijn voor mij een symbool", zegt de architect van AZ over zijn naderen de afscheid. „Ze gaan nooit meer aan, ik zal nooit meer spelen. Hooguit in de zaal. Ik ben 36 en het is mooi geweest." Het vijftiende seizoen als profvoetbal ler was zijn afscheidstournee. Maar als Van Galen later nog eens omkijkt zal hij juist zijn laatste jaar als eerste zijn vergeten. „Wil je daarover praten? Dan zijn we in twee minuten klaar. Dat had ook wel telefonisch gekund." De lach vult het terras waar Van Galen bijna anoniem opgaat in de massa. Bui ten het veld is hij toch al niet het proto type van een voetballer. „Ik loop liever in een oude spijkerbroek en een T-shirt dan in het clubkostuum. Als ik een stropdas zie begint mijn nek te jeuken. Ik zal me niet anders gedragen dan ik ben. Uiterlijk ben ik meer een suppor ter dan een voetballer." Die dus niet te lang wenst stil te staan bij zijn slotakkoord. Misschien omdat hij toch een jaar te lang is doorgegaan? „Het was een moeilijk jaar. Ik was niet meer de man om wie alles draaide en daar had ik moeite mee. Ik voelde me een figurant, al gaat dat misschien weer wat té ver. Maar als ik me nog belang rijk had gevoeld, was ik mogelijk door gegaan. Ik ben geen anonieme speler. Ik moet aanwezig zijn. Ik wil de beste zijn en kan er niet tegen als dat niet zo is." Het was deels te wijten aan de komst van Louis van Gaal. Als aanvankelijke voorstander van de nieuwe trainer kon Van Galen een gevoel van heimwee naar diens voorganger Co Adriaanse steeds minder onderdrukken. Adriaan se, zegt de voetballer, was precies als hij. „Gaan, niet afwachten. Ik was een zwerver die moest werken. Dan groeide ik in mijn rol en kreeg ik veel ballen. Van Co mocht ik van links naar rechts, speelden we met volledige pressing. We lieten de keeper uit schieten en gingen er meteen weer vol op. Dat is spelen naar mijn hart." „Dit jaar was het anders. Ik speelde niet lekker maar dat was mijn pro bleem. Drie goals, een stuk of acht as sists, dat is geen rendement. Maar we moeten niet vergeten dat we als team een wereldseizoen hebben gedraaid. Tien punten meer, dat is écht veel. Toch denk ik dat ik op tijd ben gestopt. Het voetballen is veel zakelijker geworden en dat trek ik niet meer. Van Galen merkte ook dat zich een an dere generatie voetballers had aange diend. „We zouden elkaar harder moe ten aanpakken, veel steviger de waar heid durven zeggen. Maar dat gebeurde niet, bij geen enkele club. Voetballers zijn te lief geworden. Ze vatten kritiek veel te persoonlijk op. Ik wist tegen wie ik wel en niet iets kon zeggen. Maar het is al gebeurd als je iets moet zeggen. Ei genlijk heeft het dan geen zin meer." De dramatsiche halve finale van de Ue- fa Cup tegen Sporting Lissabon be schouwt hij als het hoogte- én diepte punt van zijn carrière. „Een halve mi nuut voor tijd sloot ik mijn ogen en zag ik mezelf de deuren doorgaan op Schip hol. Met een beker boven mijn hoofd, de wachtende menigte tegemoet. Echt al les zat mee in dat Europese seizoen. We zouden de cup winnen, het moest ge woon zo zijn. Maar die avond tegen Sporting beleefde ik het pijnlijkste mo ment als voetballer. Ik stap doorgaans makkelijk over dingen heen. Als ik van daag ruzie maak met iemand kunnen we morgen weer samen lachen. Maal ais ik nu denk aan dat moment kan ik er nog doodziek van worden." De tas met knipsels en andere herinne ringen die zijn vader voor hem bijhoudt bevat dus weinig tastbare hoogtepun ten. En al helemaal geen prijzen. Zijn enige interland in 2004 voor Oranje te gen Andorra is voor hem, de oudste de butant in de geschiedenis, slechts com pensatie bij gebrek aan échte prijzen. „De bondscoach heeft het wel mooier gemaakt dan ik zelf had durven dro men. Als kleine jongen wilde ik ooit in het shirt van Oranje luisteren naar het Wilhelmus. Daar kan ik dus trots op zijn. Dan hebben, we het niet over de wedstrijd." Hij twijfelt over zijn beste periode. „Bij Roda of onder Co Adriaanse, ik weet het niet. In Kerkrade voelde ik me ster ker maar was ik veel onstuimiger. Latei- ben ik slimmer geworden. Het ene sei zoen bij NAC ben ik heel snel vergeten. Toen heb ik wel geleerd dat een mens niet snel beseft hoe gelukkig zijn leven kan zijn. Omdat het te gewoon is gewor den. Ik had een toptijd bij Roda, het kon echt niet beter, en ging tóch naar Breda. Daar beleefde ik een klotejaar. Sommigen zeggen dat je risico's moet durven nemen. Maar waarom, zeg ik nu, zou je veranderen als je het hele maal voor elkaar hebt. Meer geld verdie nen is héél betrekkelijk." Zegt de voetballer die met pensioen gaat. Die weet dat hij zal worden herin nerd als geniale gek. Weergaloos aan de bal maar ook erkend verzamelaar van gele en rode kaarten. „Ik heb me er ja ren geleden al mee verzoend dat ik een naam had die ik nooit meer kwijt zou ra ken." Ererondje Op 12 mei neemt hij afscheid in het shirt van AZ. De club waar hij verder gaat als scout. „Een nieuwe baan is nooit zo leuk als voetballen. De omscha keling zal moeilijk worden. Zeker als het nieuwe seizoen begint en de samen vattingen weer op televisie komen. Ik zal het voetballen gaan missen maar daar probeer ik nu nog niet aan te den ken. Nu denk ik alleen aan 12 mei. Aan mijn afscheid, het ererondje na afloop. Natuurlijk, met mijn dochterjes. Alle bei in het shirtje met nummer tien en de naam Van Galen er boven. Zij zijn mijn geluk, maar dat is een cliché. Sammy Jo, de oudste, is jarig op 12 mei. Puur toeval, maar wel leuk. Want ze zal nooit meer achtduizend man op haar partijtje krijgen." GPD Barry van Galen in de kleedkamer van AZ. Zijn vijftiende seizoen als profvoetballer was zijn afscheidstournee. foto Dick Bredels/GPD Tokio. WK landenteams. Vrouwen, Uber Cup, halve finales: Taiwan - Ne derland 0-3 (Cheng Shao Chieh - Audi- na 19-21 17-21, Chien - Meulendijks 20-22 17-21, Pai - De Wit 16-21 21-14 15-21). China - Duitsland 3-0. New York. NBA, play-offs, eerste ronde. Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 118-87. Eindstand best-of-se- ven series: 4-1. Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 121-120. Stand best-of-seven Milaan. Italiaanse Open, Europese Tour. Stand na eerste ronde: 1. Kjeld- sen (Den) 63 slagen (-9), 2. Barham (Eng) 65, 3. Archer (Eng), Bourdy (Fra), Butterfield (Eng), Havret (Fra), Hep- worth (Eng), Kirk (ZAf), Tadini (Ita) allen 66,111. Lafeber (Ned) 73 (+1). Malmö. Sigeman-toernooi. Zevende ronde: Stellwagen (Ned) - Timman (Ned) 0,5-0,5, Hector (Zwe) - Hil- larp-Persson (Zwe) 0-1. Stand: 1. Tim man 6, 2. Stellwagen 5, Hillarp-Persson (Zwe) 4,5. Sportpri isvragen Lucky Day 4001: 4-7-9-10-16-20-37- 39-43-45-47-52-55-59-64-69-70-71-73-78 (onder, voorbehoud). München. Mannen. Tweede ronde: Rochus (Bel/5) - Ramirez-Hidalgo (Spa) 6-2 7-6 (6), Melzer (Oos) - Greul (Dui) 6-3 1-6 6-4, Gremelmayr (Dui) - Peya (Oos) 6-4 6-4, Karlovic (Kro) - Phau (Dui) 4-6 6-3 7-6 (8). Estoril. Mannen. Tweede ronde: Nal- bandian (Arg/1) - Chardy (Fra) 6-1 7-6 (0), Gil (Por) - Toersoenov (Rus/5) 4-6 6-4 6-1, Moya (Spa/6) - Marcaccio (Arg) 6-1 7-5, Garcia-Lopez (Spa) - Berlocq (Arg) 6-7 (11) 7-5 7-6 (5). Warschau. Vrouwen. Tweede ron de: Ivanovic (SMo) - Schnyder (Zwi/2) 6-3 6-2, Tsjakvetadze (Rus) - Hantucho- va (Slw/9) 6-4 6-3, Koeznetsova (Rus/4) - Pironkova (Bul) 6-3 6-1, Venus Willi ams (VSt/7) - Hingis (Zwi) 4-6 7-5 6-4. Estoril. Vrouwen. Tweede ronde: Dominguez (Spa) - Kanepi (Est) 6-1 6-4, Loit (Fra/7) - Gussoni (Arg) 6-2 6-2, Na (Chn/8) - Bohmova (Tsj) 6-1 6-0, Jie (Chn) - Pous (Spa) 6-2 2-6 6-3. Koudekerke. K5-jeugdtoernooi. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: A. Tahmasebi-P. van der Linden 6-4 6-0, R. van der Tol-L. de Boer 6-1 6-2. T/m 14 jaar: T. Wientjens-J. Jansen 6-2 6-2, P. van Hoeve-M. van der Eijk 6-1 6-1Meis jesenkelspel, t/m 12 jaar: A Dellebe- ke-A. Flohil 7-6 4-6 6-3, E. Wientjens-A. Dellebeke 6-3 6-4, F. Holtkamp-M. de Klerk 6-1 6-3. T/m 14 jaar: M. Spie- ring-L. van Ederen 6-3 6-1. Koudekerke. Open jeugdtoernooi. Jongensenkelspel, t/m 10 jaar: T. de Klerk-M. van Hoeve 6-3 6-1, M. van der Meer-J. de Leeuw 6-1 6-4, L. van Maaren-D. van Kempen 6-0 6-0, T. van Opstal-T. de Klerk 6-2 7-6, L. van Maaren-M. van der Meer 6-1 6-2. T/m 17 jaar: A. Hendriks-J. Spiering 6-0 6-0, T. van Hoeve-L. de Jager 6-0 2-6 7-6, M. Stroosnijder-T. van Hoeve 6-4 6-3, M. van lersel-T. Wientjens 7-6 1-6 6-4, J. Smit-S. Bol 7-6 6-2. Meisjesenkeispel, t/m 10 jaar: F. Holtkamp-S. de Jager 6-0 6-0, A. Flohil-S. Kommers 6-0 6-2. T/m 17 jaar: M. Flohil-J. Cremer 6-2 6-2, M. Bliek-A. Weijts 6-1 6-0. Jongens dubbelspel, t/m 10 jaar: L. Martens/T. de Klerk-T. van den Berg/P. Poortvliet 6-7 6-4 6-1, C. van der Hout/D. van Kem- pen-J. de Leeuw/T. Inja 3-6 6-1 6-0, J. de Leeuw/T. Inja-T. van den Berg/P. Poortvliet 2-6 6-4 6-2. T/m 12 jaar: R. Braam/E. Sprinkhuizen-M. Houterman/M. Boogaard 6-0 6-1. T/m 14 jaar: B. Ovaa/C. Mesu-S. Inja/D. Westland 6-0 4-6 6-4, S. Inja/D. West- land-L. Vreeke/D. Vreeke 6-1 6-0. Volos. EK, mannen. Kwalificatie lan- denwedstrijd: 1. Rusland 273,550, 2. Oekraïne 268,900, 3. Frankrijk 268,825, 4. Wit-Rusland 268,225, 5. Italië 267,925, 6. Duitsland 266,775,7. Roeme nië 265,625, 8. Zwitserland 262,825, 18. Nederland 247,725. Individuele scores Nederland: Vloer: Hardon 13,750, Herre Zonder land 13,675, Epke Zonderland 13,650. Voltige: Hardon 12,925, Smeets 12,400, Herre Zonderland 12,075. Rin gen: Epke Zonderland 13,625, Runia 12,100, Hardon 12,075. Sprong: Epke Zonderland 16,100, Hardon 15,950, Smeets 15,450. Brug: Epke Zonderland 14,475, Hardon 13,475, Herre Zonder land 13,125. Rek: Epke Zonderland 15,325, Hardon 14,075, Smeets 13,475. Vierdaagse van Duinkerken. Twee de etappe, Arques - Le-Cateau-Cam- brésis: 1. Petito (Ita) 204,7 km in 5.07.53, 2. Petilleau (Fra), 3. Cadamuro (Ita) 0.37, 4. De Jongh (Ned), 5. Ciolek (Dui), 6. Hushovd (Noo), 18. Vierhouten, 39. Reinerink, 47. Cohnen, 83. Ten Dam, 88. Langeveld, 112. Knaven, 118. Rooi- jakkers. Algemeen klassement: 1. Petito 8.50.13, 2. Petilleau 0.04, 3. Chicchi (Ita) 0.41, 4. Rodriguez (VSt) 0.45, 5. Brouzes (Fra), 6. Hushovd 0.47, 9. Reinerink 0.48,14. Rooijakkers 0.49,16. De Jongh 0.51, 18. Vierhouten. 52. Cohnen, 69. Ten Dam, 76. Langeveld, 84. Knaven. door Jan Dagevos GOES - Kloetinge heeft de eerste versterkingen voor het nieuwe voetbalseizoen bin nengehaald. Besar Xhoxhaj en Joel Manusama komen vol gend jaar uit voor de zater dag-hoofdklasser. Xhoxhaj komt over van zon dag-tweedeklasser RCS. De twintigjarige speler staat als een aanvaller te boek, maar kan ook achter de spitsen spe len. Joel Manusama is een oude bekende van Kloetinge. Hij speelde ooit al eens voor de Bevelandse hoofdklasser, maar vertrok toen naar AS- WH. Voor die club was hij ook het voorbije seizoen ac tief. Manusama, van origine een rechtsbuiten, groeide uit tot topscorer van het tweede elftal van ASWH. Ook mocht hij een aantal keren invallen bij de hoofdmacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21