Goese Polder krijgt buurtpleinen HET LIEFST ZIEN WE HA NOOIT MEER TERUG PZC Trein sleurt bestelbus mee ff Gemeente schept grote speelpleinen en ruimt tien oude veldjes op '14 weekenddiensten lezers schrijven Plan Souburg Winkeldieven aangehouden Kitesurfen in Vrouwenpolder Vergaderingen Veere afgelast Alzheimercafé in Middelburg Lenie 't Hart ZEEHONDENCRÈCHE PIETERBUREN wmmMMw^ÊÊËmm vrijdag 5 mei 2006 door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes ruimt tien van de 44 speelplein tjes in de Goese Polder op, maar schept wel op vijf plaatsen nieu we buurtpleinen. Dat zijn grote speelplaatsen met een spelaan- bod voor jeugd in alle leeftijds categorieën. Naar verwachting beeft de jeugd daar meer aan dan aan allerlei kleine veldjes met een zandbak, wipkip en schommel. De gemeente heeft de speelvoor- zieningen in de Goese Polder, een zevenduizend zielen tellen de wijk aan de noordkant van Goes, door een ontwerpbureau laten onderzoeken. Er is geke ken naar veiligheid, de vormge ving, speelfuncties, doelgroe pen, technische kwaliteit en de ondergrond. Conclusies zijn dat er te veel speelplaatsen zijn, die te verspreid over de wijk liggen, dat een aantal van deze speel veldjes amper wordt gebruikt, er soms gedateerde speelattribu- ten staan en er te weinig wordt geboden voor de oudere jeugd. Daarnaast is het volgens de richtlijnen noodzakelijk de on dergrond van de meeste speel veldjes te verbeteren. Dat komt de veiligheid ten goede. Het college van burgemeester en wethouders wil af van de ver snippering en heeft besloten tien veldjes te schrappen. Er blij ven er dan nog 34 over, die deels kunnen worden omgevormd tot ontmoetingsplekken. Daar is nu gebrek aan. Speerpunt is de aan leg van buurtpleinen, waarvan de inrichting nog niet vaststaat, omdat jongeren de kans krijgen er over mee te praten. Deze speelpleinen komen aan de Schumanlaan, Trumanstede, Wilsonstraat/Oude Zeedijk, zaterdag 6 en zondag 7 mei 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86. Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30 - ma. 8.00 uur. W Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271 Tandartsen Walcheren J.R.M. de Klerck en O. Moens, Turfkaai 1Middelburg, tel. (0118) 612738. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00 - vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00 - zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kuyperlaan/Cort van dei- Lin- denstraat en Adenauerstede. Mo gelijk komt er nog een zesde buurtplein bij. Ook bij de te bou wen brede school in De Spinne is een royale speelvoorziening gepland. Er moet echter nog worden bepaald of dat plein puur voor de school is of dat ook de wijk er gebruik van mag maken. Doel is wel de omgeving van zo'n plein uit te buiten. In de Goese Polder liggen daar aardi ge kansen, want de wijk is groen en waterrijk. Te denken valt bij voorbeeld aan een vlot dat je naar de overkant van een water partij kan trekken. Een derge lijk vlot ligt ook al jaren in het Hollandsche Hoevegebied en is altijd een magneet voor kinde ren. Een andere mogelijkheid is een speelbosje waar kinderen kunnen klauteren of een hut kunnen bouwen. De gemeente zal wel opletten of er voldoende sociale controle mogelijk is en of de boel veilig genoeg is. Kosten Met de totale operatie is 373.000 euro gemoeid. Dat geld gaat vooral zitten in de buurtpleinen en het verbeteren van de onder grond. Het opheffen van nauwe lijks gebruikte speelveldjes hoeft niet veel te kosten. De Kleine huisdieren: Dierenkliniek De Ark, Bluesroute 2, Mid delburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 8.00 - 9.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00 -17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118)612134. ■Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. 's HEERENHOEK - De felle, klimmende zon in het oosten is er waarschijnlijk de oor zaak van dat een 62-jarige automobilist uit de gemeente Borsele gisterochtend op de spoorovergang aan de Molendijk in 's Hee- renhoek een goederentrein niet zag aanko men. Zijn bestelbusje werd gegrepen door de naderende locomotief en een eindje mee gesleurd. De gevolgen van het ongeluk vie len mee. Voordat de hulpdiensten waren ge arriveerd, was de man al uit zijn auto ge klommen. Voor de zekerheid nam de ambu lance hem mee naar het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Hoewel de auto op het oog niet zo zwaar beschadigd leek, moet die toch als vernield worden beschouwd. De goederentrein kon na inspectie de weg ver volgen. foto Willem Mieras speelveldjes die verdwijnen, be vinden zich aan de Schumanste- de (krijgt een buurtplein terug), Simone Veilhof, Attleestede, Adenauerstede (krijgt een buurt plein), Spinne-Marshallstraat, Rooseveltlaan, De Gaspari- straat, Eisenhowerstraat en Tru manstede (wordt buurtplein), Donkerstraat, Kuyperlaan-C. van der Lindenstraat (wordt buurtplein), Van Hallstraat en Thorbeckelaan. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie- tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dal de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten'. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. In de PZC van 27 april werden de nieuwe bouwwijkplannen Souburg-Noord belicht. Die bouwplannen ondervinden stag natie door het niet meewerken van de eigenaar van de landerij en met boerenerf, de heer Jan de Visser, aan de Reyersweg waar die nieuwbouw moet komen. Al le natuurliefhebbers die vanuit de Reyersweg de landerijen over zien zullen met De Visser in stemmen, dit mag niet geschon den worden. Hier ligt het enige stuk ongerept natuur dat Sou burg nog rest, een stiltegebied, omzoomd met hoge meidoorn heggen compleet met vijver. Het zou een misdaad zijn dit te ver- MIDDELBURG - In een winkel aan de Lange Geere in Middel burg zijn gisteravond om 18.00 uur twee Rotterdamse vrouwen aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De vrouwen, 18 en 46 jaar oud, worden ervan verdacht schoe nen te hebben weggenomen ter waarde van enkele tientallen eu ro's. De twee zijn overgebracht naar het politiebureau. VROUWENPOLDER - ROHA kiteboarding houdt morgen voor de tweede keer een kite- surfevenement in Vrouwenpol der. Voor belangstellenden is er de mogelijkheid om van 11.00 uur tot 13.00 uur een kennismakings les kitesurfen te volgen. Van 14.00 tot 17.00 uur doen lokale kitesurfers mee aan een wed strijd. Het watersportevene ment vindt plaats op het Noord zeestrand van Vrouwenpolder aan de Veerse Gatdam. nielen voor woningbouw. Een al ternatief zonder een-verwoesten de ingreep is er tot aller tevre denheid van de echte Soubur gers om hier een nieuw® begraaf plaats te creëren. Der begraaf plaats Souburg raakt vol, dit jaar worden er graven geruimd,; tot grote weerstand van de inwo ners. De landerijen*-aan de Reyersweg bieden een unieke kans dit te voorkomen. In 1966 werd aan ons Souburge'rs bij de gemeentelijke fusie met Vlissin gen plechtig beloofd'dat Sou burg zijn dorpskarókter be houdt. Wat is daar van terecht-' gekomen? In het land £an belof te vallen de mensen duod van de' honger, met andere woorden be loften worden niet nageleefd, zelfs de doden op het 'dorp' Sou burg worden opgegra-vert en met graven gesjoemeld, en cfét vind je in geen enkel dorp. J. Film Middenhof singel 29 Oo'st-Souburq DOMBURG - De "-gemeente Veere heeft besloten de commis sievergaderingen van dinsdag 9 en woensdag 10 mei af te gelas ten. Reden daarvoor is dat er te weinig agendapunten zijn. Enke le punten worden doorgescho ven naar volgende maand, zoals' het plan over de toekomstvisie, van Oostkapelle. MIDDELBURG - Mirjam Ni- pius, psycholoog in 't Gasthuis, is morgen gastspreker tijdens een Alzheimercafé in 't Gast huis in Middelburg. Thema is dementie en afscheid nemen. De bijeenkomst zal du ren van 14.30 tot 17.00 uur. 't Gasthuis ligt aan het Noord- poortplein in Middelburg. Hel mooiste moment is als we ze uitzwaaien. Soms na twee maanden, soms langer. Zoals Cootje. Zij was in een net gezwommen. Een diepe wond van het touw. Gelukkig genezen zeehonden snel bij goede verzorging en krijgen ze na een tijdje weer zin om zelf vis te vangen. Cootje kreeg daar pas geleden weer zin in. Daarom brachten we haar terug naar zee en zwaaiden haar uit. Met een beetje geluk heeft ze onze hulp nooit meer nodig. Naam Adres Postcode Plaats E-mail STEUN DE ZEEHONDENCRECHE Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar Stichting Zeehondencrèche Pieterburen, antwoordnummer 959. 9950 WL Pieterburen. U ontvangt dan een blanco acceptgiro thuis. Direct storten kan ook. GIRO 8020. j I gif f ik^SÉ!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14