IPZC Veel nieuwe plannen, geen theater Kraai veroorzaakt ravage in tuin Onze missie is nog niet volbracht Waterschap maakt drie wegen stroever Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen IP^ Pensioenen Middelburg positief over financiële positie Mannen gepakt voor diefstal Mrsa-bacterie in De Honte LPV tegen precario evenementen Dieven nemen quad mee Kop-staartbotsing op A58 Auto-inbraak Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 5 mei 2006 RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 - 615151 editie Walcheren door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De financiële toekomst van Middelburg ziet er rooskleurig uit. Er is zelfs geld voor nieuwe plannen. Maar een nieuw theater komt er de eerste tien jaar niet. Gisteren presenteerde het colle ge van B en W de financiën voor de komende vier jaar. Middel burg heeft meer inkomsten. Dat komt voornamelijk doordat het aantal inwoners groeit. Meer in woners leveren een hogere bij drage op van het Rijk. Boven dien zorgen ze voor meer inkom sten via lokale belastingen. Die belastingen stijgen overigens de komende jaren licht. Dus is er geld voor een groot, aantal nieuwe dingen: de ver lichting op de Markt wordt ver nieuwd, de Kaaienroute wordt veiliger gemaakt, er wordt meer geld uitgegeven aan onderhoud van wegen, er worden nieuwe fietspaden aangelegd, er is geld voor de pendelbus naar de Mor- tiere, voor het maken van een plan voor de pleinen in de stad en voor een aanlegsteiger voor een historische haven aan de Ko rendijk. Daarnaast wordt er extra geld uitgetrokken voor peuterspeelza len, schoolmaatschappelijk werk, het opknappen van het sportveld in Sint-Laurens, een extra leerplichtambtenaar, een collectieve ziektekostenverzeke ring voor minima, onderwijs en onderwijsgebouwen, het voorko men van problemen bij jeugd en de sleutelwerkplaats, een initia tief waarbij probleemjongeren worden opgevangen en bege leid. Natuurlijk zijn er ook zaken die DOMBURG - Twee mannen van 24 jaar en afkomstig uit Goirle zijn gistermiddag aangehouden op de Schelpweg in Domburg. Zij worden ervan verdacht een gokautomaat te hebben openge broken en geld te hebben wegge nomen uit een bedrijf in dezelf de straat. De mannen zijn ver hoord en verklaarden niets te maken te hebben met de vernie ling noch met de diefstal. Ze zijn in verzekering gesteld en overgebracht naar een politiecel in het huis van bewaring. Advertentie Grootste "wolky" collectie van Zeeland van de reepe niet door kunnen gaan, zoals het opknappen van de oude voet gangersbrug die vroeger bij het station stond of de verbetering van de leefbaarheid in Nieuw en Sint Joosland. „Maar er zijn altijd meer wensen dan er geld is", zei wethouder A. de Vries (PvdA), die het werk van zijn collega H. Kool-Blokland (CDA) overnam. De nieuwe investeringen waren niet mogelijk geweest als de nieuwe coalitie van PvdA, CDA, WD en SGP had besloten om meteen een nieuw theater te bou wen, zei De Vries. „Dan waren we niet aan nieuw beleid toege komen. Hieruit blijkt dat de coa litie een goede keuze heeft ge maakt." Tegelijkertijd bleek gisteren dat Middelburg de eerste tien jaar niet op een nieuw theater hoeft te rekenen. „Als je snel aan de slag gaat ben je al snel vijf tot acht jaar verder", zei De Vries. Daarnaast zei hij niet te ver wachten dat de bouw voor 2010 kan beginnen. De gemeente hoopt de komende jaren opnieuw geld bij elkaar te krijgen voor de bouw van een nieuw theater. Het huidige bud get van 21 miljoen wordt ver kleind doordat de kosten van de bouwput en de verbouwing van de schouwburg er vanaf gaan. In het najaar wordt duidelijk om hoeveel geld dat gaat. Als al les volgens verwachting gaat, is er in 2010 voldoende geld om het budget voor een nieuw thea ter weer met zeven tot acht mil joen te verhogen. Kinderen uit Serooskerke legden gisteravond tijdens de 4 mei-herdenking bloemen voor het monument bij de Johanneskerk. door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - In Serooskerke heb ben gisteravond tientallen mensen de 4 mei-herdenking bijgewoond. Bij het mo nument bij de Johanneskerk werden de namen genoemd van de inwoners en mili tairen die tijdens de Tweede Wereldoor log in Serooskerke om het leven zijn ge komen. Kinderen van basisschool de Wegwijzer legden voor elke naam één bloem bij het monument. In stilte wandelden de aanwezigen daar na naar de begraafplaats waar burge meester R. van der Zwaag een toespraak hield. „Velen hebben geleden", sprak hij. „Na de oorlog is gezegd: dit nooit meer. Het instituut van de Verenigde Naties werd daarom opgericht. Maar als we naar de laatste tien jaren kijken, naar Rwanda, Srebrenica en op dit moment naar Darfoer, moeten we helaas constate ren dat onze missie nog niet volbracht Vi'ijheid kan alleen bestaan door ver draagzaamheid, merkte loco-burgemees ter A. de Vries van Middelburg op bij de herdenking op het Abdijplein in Middel burg, die door enkele honderden mensen werd bijgewoond. „Vrijheid moet je delen, alleen dan is er vrijheid voor iedereen. We worden regel matig gewaarschuwd voor verruwing van de maatschappij. Door de slachtof fers van de oorlog te gedenken, doen we ook een beroep op onszelf." foto Lex de Meester Maria Kranendonk en Sophie van Ever- dingen, leerlingen van de scholengemeen schappen Nehalennia en CSW, droegen ieder een gedicht voor. Kranendonk las 'Oorlog' voor, van Rut- ger Kopland. Zeker, het is mij verteld en verteld hoe vrede weerkeerde maar nog is er geen andere foto dan deze waarin het nog moet. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Knettergek wordt Cees van der Weele er van. Al vanaf de winter wordt zijn tuin aan de Groen van Prin- stererlaan in Vlissingen be stookt door kraaien die grote kiezelstenen naar beneden gooien. Nu er ook een steen door het glazen tafelblad van de tuin tafel is gegaan, is voor Van der Weele de maat vol. „Er zitten er wel een stuk of acht, maar de grootste is de erg ste", zegt hij. De kraaien pak ken de keien van het platte dak van de huizen en gooien ze over het randje. „Kom maar eens kij ken naar het balkon", zegt Wil- ma van der Weele. „Het ligt er helemaal vol. En het zijn ook geen kleine steentjes, het zijn flinke keien van wel vier, vijf centimeter groot." Voorgaande jaren hebben ze nooit last gehad van de kraaien. „Het begon deze winter. De buurman wees ons er op. Hij vroeg of wij ook zoveel keien in de tuin en op het bal kon hadden liggen. Daarna za gen we een keer die grote kraai met stenen in de weer." De auto van de familie Van der Weele staat tegenwoordig nooit meer buiten. „Eén keer is er een steen op gevallen. Sindsdien zet ten we hem in de garage. En te gen bezoek zeggen we dat ze de auto beter verderop in de straat kunnen parkeren." Woensdagavond ontdekte het echtpaar dat ook de één jaar oude tuintafel is vernield. Een kei is dwars door het veiligheids glas gegaan. Het terras ligt vol met scherven. „Ik ben blij dat we er op dat moment niet zaten. Je zou zo'n kei maar op je hoofd krijgen. Onze kleinkinderen spe len hier veel in de tuin, maar nu durven we hier niet meer rustig te zitten. Met ons jongste klein kind van twee maanden durven we ook niet meer in de tuin te komen. En dat terwijl het net mooi weer is geworden." „Mis schien moet ik maar eens een buks kopen", zegt Cees geksche rend. Maar volgens ongedierte- bestrijder Peter Traas uit 's-Gra- (Advertentie) TERNEUZEN - In streekziekenhuis De Honte in Terneu- zen is bij een patiënte de mrsa-bacterie aangetroffen. De vrouw, die werd behandeld op de afdeling" orthopedie, is direct geïsoleerd en ligt nu in een afgeschermde kamer. Ze krijgt antibiotica toegediend. Volgens algemeen-directeur P. Rademacher is de moeilijk te bestrijden bacterie in een vroeg stadium ontdekt en is daardoor de kans op verspreiding klein. Voor alle zekerheid worden alle medepatiënten en zieken huismedewerkers die contact hebben gehad met de vrouw, onderzocht op mogelijke besmetting. Bovendien worden de ruimten en de apparatuur op de af deling ontsmet. Over de herkomst tast Rademacher nog in het duister. „Maar er is in elk geval geen Belgisch ziekenhuis in het spel. Daar is de patiënte niet geweest." VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlissingen vindt dat de gemeente geen precariobelasting moet innen bij niet-com- merciële evenementen. Rescue Vlissingen en Small Sail dreigen door de invoe ring van precario ten onder te gaan. De organisatie van Rescue Vlissingen heeft vorige week tijdens de raadsver gadering de noodklok geluid. De Lokale Partij Vlissingen benadrukt nu in een brief aan de burgemeester en wethouders het belang van deze evenementen die duizenden bezoekers trekken. De fractie wil verder dat inzichtelijk wordt welke kosten de gemeen te maakt bij een evenement. Ook moet een deel van de subsidie volgens de LPV gere serveerd worden voor die gemeentelijke kosten. OOST-SOUBURG - Uit de voortuin van een woning aan de Ahornstraat in Oost-Souburg is een quad gestolen. Een quad is een soort brommer op vier wielen. De diefstal vond plaats tussen woensdagavond en gistermorgen. OOST-SOUBURG - Drie auto's zijn gisterochtend betrok ken geraakt bij een kop-staartbotsing op de A58 bij Oost-Souburg. Rond kwart voor elf reed een 47-jarige automobilist uit Vlissingen achterop een file die was ontstaan door werk zaamheden. De auto die hij raakte botste weer op de voorganger. Er raakte niemand gewond. Volgens de politie had de Vlissinger te laat in de gaten dat er een file stond. venpolder is dat niet toegestaan. „De zwarte kraai is een wette lijk beschermde vogel. Het bui ten schieten, vangen en uithalen van nesten is niet toegestaan. Je zou-wel een net kunnen spannen over het dak. Ook worden soms valkeniers gebruikt om de vo gels te verjagen. Maar daarvoor moet je een ontheffing krijgen van de gemeente." door Maurits Sep MELISKERKE - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint maan dag met het stroever maken van drie wegen in de buurt van Me- liskerke. Het gaat om de Marie- kerkseweg, Blauwpoortseweg en de Kaasboerweg. De wegen zijn tot begin juni af gesloten voor alle weggebrui kers. Verkeer wordt met borden omgeleid. Ook de bussen van Connexxion moeten omrijden. De bushalte aan de Kaasboer- weg zal tijdelijk vervallen. Een pendelbus zal passagiers tijde lijk vervoeren tussen de Kaas boerweg en de tijdelijke halte op de Zoutelandseweg. Het waterschap kondigde het werk vorig jaar september al aan. Vanwege het weer kon het werk toen niet meer worden uit gevoerd. De stroefheid van een weg be paalt hoe lang een auto erover doet om tot stilstand te komen. De remweg blijkt op deze wegen te lang te zijn omdat de beton platen gladder zijn dan volgens de eisen is toegestaan. Wegge bruikers kunnen niet zien hoe stroef een weg is. Daarom is op deze wegen de maximumsnel heid ook al verlaagd naar 60 ki lometer per uur. Om de stroefheid te verbeteren en daarmee de remweg te verkorten en de veiligheid te verbeteren, wordt een dunne asfaltlaag op de wegen aange- legd. Datzelfde is in 2004 gebeurd met de Pekelingseweg, Loodhol- seweg, Oostkapelseweg en Grijpskerkseweg. KOUDEKERKE - In een gepar keerde auto bij Dishoek in Kou- dekerke is tussen dinsdagmid dag 16.00 uur en gisterochtend 10.00 uur ingebroken. Uit het voertuig werd de autoradio weg genomen. Een schadebedrag is niet bekend. (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. Wilma van der Weele bij de verwoeste tuintafel. Dader?... Een levensgevaarlijke kraai uit Vlissingen. foto Ruben Oreel zeeuwse almanak Houdbaar De laatste tijd maken politici zich druk over het afschaffen van allerlei regels en voor schriften die we bij nader in zien toch niet zo nodig blij ken te hebben. Dat bracht ons onlangs aan het denken bij het bestuderen van een fles bronwater. In die fles zat water dat er miljoe nen jaren over had gedaan om in de bron door te drin gen. Dat is regen die miljoenen ja ren geleden is gevallen, zich door allerlei kalk- en lavage steenten in de aarde heeft ge werkt en uiteindelijk in het flesje terecht is gekomen. Waarom zou iemand daar dan opzetten: uiterste houdbaar heidsdatum 2007?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11