inwind klaar voor schadeclaims Vloeren Heerlijk, wat een dag, geweldig, dit is genieten Vogelobservatie in Zeebrugge via internet 't Is Oranje, 't blijft Oranje 1 Grenso verschrij dend onderzoek naar herkomst fijn stof ntwikkelaar laakt uitspraken advocaat omwonenden Koegorspolder P deDRVKKERY Werkstraf voor Axelse stalker Jaar cel voor diefstal Kaartspeelsters in de prijzen Ongeluk: Zeelandbrug uren dicht Gratis inspiratie voor christelijk Nederland! zeeuwse almanak Buitengesloten S jRedactie: 0113-315649 wwwpzc. n I E-mail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes .dvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. onderdag 4 mei 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door René van Stee TERNEUZEN - De financiële af- d spraken tussen projectontwikke laar in windenergie Winwind en de gemeente Terneuzen verande ren niet door de overname van Winwind door branchegenoot Econcern. Volgens H.J. van Rooijen, één de directeuren van Win- komen eventuele plan- was[schadeclaims door de bouw van ^een windmolenpark in de Koe- ten zuiden van Ter- nog altijd bij Winwind w^terecht. Hij reageert hiermee op van de Terneuzense advocaat W. Suijkerbuijk, die de belangen van de Stichting 00fy Houdt Woonomgeving Koegors- polder Leefbaar behartigt. De stichting is fel tegenstander van enede plaatsing van de 22 turbines. „Suijkerbuijk suggereert dat en twin wind door de overname een tie.iege huls is geworden en er na 'nM honorering van een planschade- ^verzoek niets meer bij ons valt reVijte halen. De gemeente zou dan b ^verantwoordelijk worden en voor miljoenen risico's lopen. e^5Dit verhaal is baarlijke nonsens. 5 °ij Na de overname is Winwind nog Wsteeds een zelfstandig bedrijf met alle verantwoordelijkheden P°' en bevoegdheden dat het al had. Het verhaal is eerder andersom. VE Doordat wij nu onderdeel zijn van een wereldspeler op de win- meq denergiemarkt, is Winwind een va gigantisch gevulde huls gewor- ere den", aldus Van Rooijen. Suijkerbuijk voorziet talloze (Advertentie) planschadeverzoeken als het windmolenpark er komt. Het in dienen van een claim is waar schijnlijk de laatste mogelijk heid voor omwonenden om de aantasting van hun woonomge ving en eventuele waardedaling van hun huizen gecompenseerd te zien. Er dient nog een rechts zaak bij de Raad van State te gen de verstrekking de bouwver gunning. De rechtbank in Mid delburg verwierp vorige maand het beroep hiertegen. In januari wees de Raad van State ook al de bezwaren van de stichting af tegen de milieuvergunning voor de bouw van de turbines. Van Rooijen ziet planschade claims met vertrouwen tege moet. Dat de rechter in Middel burg bepaalde dat iedere omwo nende binnen twee kilometer van een turbine als belangheb bende moet worden beschouwd, doet daar volgens hem niets aan af. Ook van recente uitspraken van het gerechtshof in Leeuwar den en de Hoge Raad in Den Haag, waaruit zou blijken dat de huizen van omwonenden na de komst van windmolens met dertig tot vijftig procent daal den, is hij niet onder de indruk. „Want die uitspraken gaan over de daling van de WOZ-waarde van woningen, terwijl er niets wordt gezegd over de economi sche waarde van de panden. Er is een marginale relatie tussen de WOZ-waarde, die inderdaad door de uitspraak van de rech ter lager moest worden vastge steld, en de economische waar de, de werkelijke waarde dus. Bovendien is er nog nooit een blijvende waardedaling opgetre den door de komst van windmo lens", legt Van Rooijen uit. Hij voegt er aan toe dat de vertra- gingstaktiek van Suijkerbuijk nutteloos is en de stichting al leen maar op kosten jaagt. Proceskosten Raadslid W. Broekhuysen (Lijst Broekhuysen) ziet de bui echter al hangen. Hoewel hij niet kan inschatten hoe reëel de risico's zijn, verwacht ook Broekhuysen Nationale Herdenking gesloten vanaf 18.00 uur vrijdag 5 mei Bevrijdingsdag de hele dag geopend zondag 7 mei Boekenmarkt 10.00-17.00 op de Markt grote eendagsopruiming 13.00-17.00 uur Koopzondag Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Pupillen van De Tragel vermaken zich met allerhande spelletjes tijdens De Tragel Games 2006. w iv w. de-drvkkery. nl door Jeanette Vergouwen HULST - Gisteren waren er veel blijde gezichten te zien op het veld van HVV24. De cliën ten van De Tragel hielden een zeskamp. Winnen was niet het doel, maar de deelnemers juich ten wel om het hardst als ze een onderdeel wonnen. „Heerlijk, wat een dag, gewel dig, dit is genieten", zucht een deelnemer. Hij trekt zijn ge kleurde T-shirt recht en loopt naar zijn teamgenoten. „Wie wil er wat drinken, ik heb echt dorst." De Tragel Games 2006 is een project van stagiair Tim Me- chelinck uit Hulst. Hij studeert aan de CIOS in Goes en liep sta ge bij de Tragel, afdeling Bewe ging, locatie De Sterre. De spe len heeft hij aangepast aan de mogelijkheden van mensen met een geestelijke of lichamelijke handicap. „Deze zeskamp bestaat uit zes onderdelen, vijf spelen en het maken van een teamvlag. Bij ge lijke stand zal de kwaliteit van de teamvlag de doorslag geven. Maar het doel is niet het win nen, eerder het plezier om te spe len. De teamgeest, het samen werken, en sociaal omgaan met elkaar is belangrijker. Het is in ieder geval iets waar ze nog maanden over zullen praten." Aan de eerste editie van de Tra gel Games doen 65 cliënten mee. Ze komen uit Axel, Terneuzen, Hulst en Clinge. De acht teams hebben zelf een naam verzon nen en deze op hun T-shirt ge schilderd of gedrukt. De namen zijn een goede weerspiegeling van de activiteiten van de ver schillende cliënten: de gespierde Spijkers (Houtatelier uit Axel), Andre's Angels (De Dagboog Terneuzen), As je me nou (Stan- leystraat en Bachlaan Hulst), De Vrijbuiters (De Stiel), De Ho reca-(Clinge), De Vakantiegroe- pers (Clinge), 2 3 5 (de bewo ners van de woningen op het ter rein De Sterre) en de Kliekjes (een samengestelde groep uit verschillende locaties). Op het veld strijden telkens twee ploegen tegen elkaar, steeds andere ploegen krijgen ze als rivaal. Alle vijf de spelen le veren punten op, soms is dat het aantal balletjes dat verzameld wordt in emmertjes, soms tien punten voor de winnaar en vijf voor nummer twee. Slalomloop „Ik heb de drie gevonden", roept een vrouw die in het lucht kussen de twee puzzelstukken die in elkaar passen meeneemt en hiermee de puzzel van haar ■i door Wout Bareman ZEEBRUGGE - De Belgische natuurbeschermingsorganisatie Natuurpunt heeft twee camera's geplaatst op het ontoegankelij ke Sterneneiland in de voorha ven van Zeebrugge. Op die ma nier kunnen vogelliefhebbers de gebeurtenissen in de grootste sternenkolonie van West-Euro pa op de voet volgen. De beelden van de camera's wor den via internet verspreid. Het project maakt deel uit van het Kustactieplan en heeft een loop tijd van drie jaar. De camera's zijn gisteren aangesloten. Ze worden bediend vanuit het se cretariaat van Natuurpunt in Mechelen. De twee camera's werken op de groene energie van een nabijge legen windmolen. De signalen worden via servers en een draad loze verbinding naar de ontvan ger op het dak van het havenbe drijf gestuurd en van daaruit op het internet geplaatst. De beelden zijn te zien op de website www.natuurpunt.be- /sternen. Het geld voor de came raobservatie is afkomstig van de Vlaamse regering, bedrijven, het havenbestuur van Zeebrug ge en Natuurpunt. WIE VOORUIT KIJKT KIEST VOOR HET DELTA LLOYD RENTE FONDS DELTA LLOYD RENTE FONDS: de solide basis voor uw beleggingen Bij de Rabobank kunt u in de maand mei zonder aankoopkosten in dit obligatiefonds stappen. Informeer bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl. Rsbobanh Ga naar uw Rabobank voor meer informatie zeker delta llayd De waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Het prospectus is verkrijgbaar via www.rabubank.nl en de Rabobank. Delta Lloyd Rente Fonds N.V. is een beleggingsinstelling en geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. De Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenlcenbank B.A., iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effcctennutelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten tc Amsterdam. Voor dit product is een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over het product, de kosten en de risico's. Vraag erom en lees hem voordat u het product koopt. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het is net Ko ninginnedag geweest, maar schoolmuseum Schooltijd in Ter neuzen blijft nog even in Oranje sferen. Het museum heeft een wisselexpositie ingericht met al lerlei geschriften, boeken en at tributen die met het Huis van Oranje te maken hebben. Een aantal snuisterijen behoort tot de vaste collectie van het mu seum. Zo zijn daar de kopjes, be kers en mokken die scholieren vroeger mee naar huis kregen ter gelegenheid van een konink lijk huwelijk, een troonsbestij ging of de geboorte van een prin sesje of prinsje. Ook eierdopjes en een espressokopje uit een tijd dat Nederlanders niet wisten wat espresso was, staan immer in de kast. Evenals een aan 31 augustus 1890 gewijde Terneu zense gedenkpenning, een door beheerder Okke van der Maas gekoesterde munt. „Waarom zou Terneuzen nou een munt uit geven ter ere van de tiende ver jaardag van Wilhelmina? Ik denk dat destijds de annexatie- drang van België al speelde en dat Terneuzen graag nog eens extra wilde laten weten bij Ne derland te horen." Naast de vaste collectie pakt het schoolmuseum uit met veel boe ken en schoolplaten die aan de Oranjes zijn gewijd. Zo is er nog een schriftje uit 1814. De scho- lieren schreven begin negentien de eeuw overigens niet in een ge woon schrift, maar in een 'schrijfboek voor schoolge bruik', zo is onder de beeltenis van koning Willem I te lezen. Pronkstuk Voor de gelegenheid heeft Schooltijd ook een paar boeken en platen tentoongesteld die wei nig met school of onderwijs heb ben te maken. Het pronkstuk is een tekening uit de Middelburgsche Courant van Wilhelmina een paar maan den na haar troonsbestijging in 1898. Om de vorstin heen staan bezoek onze showroom voor het grootste vloerassortiment van Zeeland MURRE-MOENS AFWERKSYSTEMEN MARIE CURIEWEG 9-13 4389 WB VLISSINGEN T: 0118-690000 WWW.MURREMOENS.NL MURRE-MOENS IS ONDERDEEL VAN L0GUS BOUW- EN AFBOUWMATERIALEN dat er veel planschadeclaims zul len worden ingediend. Als die claims inderdaad kunnen wor den afgewenteld, blijft de ge meente volgens hem wel zitten met de kosten van de procedure. „Inclusief ambtelijke kosten gaat het dan al gauw om tiendui zenden euro's", aldus Broekhuy sen. Hij wil onder meer weten hoe college van B en W die kos ten denkt te financieren en of de bijdragen worden gereserveerd die indieners moeten betalen om een verzoek te kunnen doen. foto Wim Kooyman team aanvult. Enkele meters ver derop worden bekertjes water in slalomloop naar een emmer gebracht die steeds voller en vol ler wordt. Andere ploegen dui ken onder een zeil en halen blok ken die daarna weer opgebouwd moeten worden. En de hindernis loop levert veel gelach op, om dat er met emmertjes water op de hoofden moet worden gelo pen. Rond 16.00 is de prijsuitreiking en alle deelnemers krijgen een vaantje als aandenken. In de kantine van HW24 is er daarna nog een disco. Uilslag: 1. De Vakantiegroepers; 2. De Horeca; 3. De Oranjeclub. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 26-jarige man uit Axel voor geweld in de relatie- sfeer veroordeeld tot 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De Axelaar stalkte zijn ex-vriendin en bedreigde haar nieuwe partner met een mes, toen hij vorig jaar 16 juli het tweetal in hun flat op zocht. Ook richtte hij een vernieling aan. De man kreeg ook contactverbod opgelegd. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg veroordeel de gisteren een 28-jarige inwoner van Axel voor diefstal met geweld tot een jaar cel. De man beging het misdrijf tijdens zijn proefverlof. Hij zat gedetineerd voor een straatroof. De Axelaar kampt met een fors alcohol- en drugsprobleem. Dat leidde 23 januari tijdens een week endverlof tot een incident in een Axelse flat. Daar nam hij een kluisje mee, waaraan het nodige geweld tegen de bewoner voorafging. SINT-JANSTEEN - Mevrouw De Burger uit Clinge en me vr. L. Rottier uit Sint-Jansteen hebben bij respectievelijk het bieden en jokeren de kaartcompetitie van de katholie ke bond van ouderen uit Sint-Jansteen gewonnen. Tij dens de afsluitende wedstrijd in het gemeenschapscen trum de Warande werden gisterenmiddag door secretaris J. van Eek van de ouderenbond de prijzen uitgereikt. De competitie ging dit seizoen over 16 wedstrijden. Gemid deld schoven er voor het jokeren dertig deelnemers aan ta fel. Winnaar Rottier bij het jokeren behaalde 36 wedstrijd- punten en 848 pluspunten. Nummer twee, mevrouw J. Lemout uit Heikant, scoorde 32 punten en 411 pluspun ten. ZIERIKZEE - Een motorrijder uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is gistermiddag gewondgeraakt bij een botsing op de Zeelandbrug. De brug is na het ongeval uren afgesloten geweest omdat er olie van het wegdek moest worden verwijderd. Het ongeluk gebeurde rond kwart voor twee 's middags. Voor de geopende brug stond een file, die de 22-jarige motorrijder wilde inhalen. Ter wijl hij daarmee bezig was ging het verkeer weer rijden en dat merkte hij te laat. De man moest sterk remmen, ging onderuit en klapte achterop een lijnbus. De motorrij der werd per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Over de ernst van zijn verwondingen was gisteravond nog niets bekend. Om half acht 's avonds werd de brug weer voor het wegverkeer vrijgegeven. (Advertentie) CC is een nieuwe tweewekelijkse uitgave voor christelijk Nederland. Kijk voor meer informatie op www.eo.nl/cc. CC VERBINDT. door René van Stee SLUISKIL - Er komt een grens overschrijdend onderzoek naai de herkomst van fijn stof in de Zeeuws-Vlaamse en de Gentse Kanaalzone. Dat zei de Terneu zense wethouder J. van Schaik (milieu) tijdens een vergadering van de dorpsraad in Sluiskil. Vooral in de Kanaalzone wor den regelmatig extreem hoge concentraties schadelijke stof fen gemeten, vooral veroorzaakt door de industrie en het ver keer. Mede in verband met de di recte nabijheid van bedrijven zo als afvalverwerker Heros ma ken bewoners van Sluiskil zich daar zorgen over. Daarom dringt de dorpsraad al langere tijd aan op een onderzoek. „Want het is niet alleen goed om in beeld te krijgen hoe groot de verontreiniging is en waar die vandaan komt, maar ook om te kijken of er een relatie bestaat met gezondheidsklachten. Ook moet het mogelijk zijn om op ba sis van de onderzoeksresultaten doeltreffende maatregelen te ne men", verklaart dorpsraadvoor zitter A. de Bruijne. Het is nog onbekend op welke manier het onderzoek precies ge stalte krijgt, maar Van Schaik denkt in eerste instantie aan een verfijnd meetnetwerk in de gehe le Kanaalzone. Aangezien het om grensoverschrijdende proble matiek gaat, wordt dus ook de Gentse Kanaalzone - waar stee vast veel te hoge concentraties worden gemeten - in het onder zoek betrokken. Schoolmuseum Schooltijd in Terneuzen heeft een wisselexpositie in gericht met allerlei geschriften, boeken en attributen die met het Huis van Oranje te maken hebben. foto Wim Kooyman tal van overleden Zeeuwse zee helden en andere beroemdhe den. 'Der Zeeuwen groet aan Neerland's koningin', het de cou rant Oranjegezind weten. Het was aanvankelijk de bedoe ling dat de tentoonstelling een paar daagjes, tot en met zater dag 6 mei, te bezoeken was. Maar nog voordat de 'vernissa ge' gisteren plaatshad, werd de tentoonstelling 'vanwege succes geprolongeerd'. Van der Maas: „Een school wilde graag na de meivakantie de tentoonstelling bezoeken. Vandaar dat hij ook volgende week van woensdag tot en met zaterdagmiddag tus sen twee en vijf nog is te zien." Eindelijk kon dat jonge stel uit Middelburg genieten van een vakantie in Griekenland. Het appartement op de derde verdieping was perfect, het balkon bood een mooi uit zicht op de Egeïsche Zee. Vaak zaten ze daar 's avonds - een glaasje ouzo in de hand - van de zonsondergang te ge nieten. Na een etentje en wandeling door het dorp, keerden ze ver na middernacht, terug in het appartement. Op hun balkon sloot het stel de avond af met een glaasje. Met een fikse ruk trok hij de deur naar het bal kon achter zich dicht om een muggeninvasie te voorkomen. Met een droge klik viel de deur in het slot. Wat nu? Zijn vriendin opperde om, net als in de film, lakens aan el kaar te knopen om zo naar be neden te glijden. Een blik door de gesloten deur, maak te aan die illusie een einde. Op het voeteneind lagen twee keurig gevouwen pakketjes met lakens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37