Zorgsteunpunt in Paauwenburg Discussie Schouws evenementenbeleid spannend Politie onderzoekt vergiftiging poezen Yerseks zomerveer moet wellicht uitwijken VEscaut begint met bouw in regenboogflats Vlissingse wijk Man uit Axel krijgt werkstraf voor stalken donderdag 4 mei 2006 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Opnieuw is er in Nieuw- en Sint Joosland een poes overleden. Het is al de ze vende poes in korte tijd. De poli tie heeft een onderzoek inge steld. Dorpsbewoners hebben een sterk vermoeden dat de poezen, al dan niet bewust, vergiftigd zijn. Een aantal dieren is met schuim rond de bek aangetrof fen. Het vermoeden wordt beves tigd door onderzoek van de die renarts, zegt K. de Visser, één van de mensen van wie een poes is gestorven. „De dierenarts heeft een poes onderzocht. Voor in de maag zaten blauw-groene korrels." De dierenarts heeft geen mogelijkheden om de stof verder te onderzoeken, vertelt De Visser. Het spul wordt wel bewaard zodat nader onderzoek nog mogelijk blijft. De politie heeft een 'vrij uitge breid onderzoek' ingesteld, ver telt woordvoerder A. Don. „We hebben mensen in Nieuwland ge hoord en we hebben geïriventari- seerd hoe groot het probleem is. Er zijn inmiddels zeven dode katten en twee dode egels gevon den." Bij de politie komen vaker meldingen binnen oven vergiftig de katten, zegt Don. '„Maar ik kan me geen zaak herinneren waarbij zoveel katten zijn dood gegaan." 5' De politie heeft een dode poes en een dode egel in beslag geno men. Die worden opgestuurd naar het Centraal Diergenees kundig Instituut in '^Lelystad. Daar worden ze onderzocht, „Om in elk geval te kijken of we kunnen vaststellen waar ze aan overleden zijn. De vraag is wat er moet gebeuren als je achter haald hebt waardoor ze vergif tigd zijn. Dat hoeft niet zoveel te zeggen." De vergiftigingen vinden plaats in de omgeving van de Molen dijk, de Korteweg en de Veer- weg. YERSEKE - Het zomerveer tus sen Yerseke en Tholen moet dit seizoen mogelijk uitwijken naar de Bergsche Diepsluis aan de Thoolse kant van de Oesterdam, omdat de oude ligplaats van het veer in Gorishoek nog moet wor den uitgediept. Bij Gorishoek moet worden ge baggerd, omdat dit jaar de veer dienst voor het eerst zal worden onderhouden met de Adriana. Dit schip steekt aanzienlijk die per dan de Harpoen waarmee A. Beusenberg vanaf 1988 tot vorig seizoen tussen Yerseke en Goris hoek heeft gevaren. Zonder de ligplaats bij Gorishoek te verdie pen kan de Adriana daar niet af meren. Vergunningen voor het baggeren zijn inmiddels aange vraagd bij Rijkswaterstaat. Het kost minstens twee maanden en maximaal zes a zeven maanden voordat die kunnen worden ver leend. Of de vergunningen voor het begin van het seizoen losko men, is dus de vraag. Een woord voerder van Rijkswaterstaat meldt geen zekerheid'te kunnen geven. Het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen vervalt dit jaar zo goed als zeker, dit tot grote teleurstel ling van de gemeente Borsele die vorig jaar de afmeerponton bij Hoedekenskerké voor 27.000 euro heeft laten opknappen. Vol-j gens Van Elsacker is dat zeker geen weggegooid geld.. Hij wil al les op alles zetten om het veer te rug te krijgen. De Borselse wethouder M. de Bruijne (WD, toerisme) geeft in een reactie te kennen ook niets anders te verwachten. „-We heb ben er niet voor niets zoveel geld ingestoken." Het veer Hoedekenskerke-Ter- neuzen was financieel geen suc ces. De Bruijne hoopt dat het toch lukt de verbinding in 2007 in ere te stellen en verwijst daar bij naar de discussie bij de pro vincie om een steunfonds voor de zomerveren in Zeeland in het leven te roeDen. door Wendy de Jong WISSINGEN - Woningcorpora tie l'Escaut begint half mei met de bouw van een zorgsteunpunt in de wijk Paauwenburg in Vlis- singen. kant onder meer voorzien van een nieuwe badkamer en keu ken. Daarnaast wordt de flat rol- latortoegankelijk gemaakt. Aan de buitenkant wordt onder meer de kopgevel vernieuwd en de hekken worden vervangen. De flats krijgen ook een nieuwe laag verf. „We willen een forse kwaliteits verbetering waarmee we kun nen voldoen aan de wensen van klanten. We hebben namelijk ge merkt dat bewoners allerlei wen sen hebben die niet overeenko men met hoe de situatie nu is", zegt De Feijter. Momenteel wordt gekeken naar wie wel en wie niet in aanmer king wil komen voor de verbete ringen. Er zijn kijkmiddagen waarop bewoners kunnen zien hoe hun woning eruit komt te zien; ze kunnen daarbij hun ei gen keuzes aangeven. De werkzaamheden aan zowel de binnen- als de buitenkant be ginnen bij de flat aan de Troel- straweg. Zodra de binnenkant gereed is, wordt begonnen met de volgende flat. Wanneer de op- knapwerkzaamheden klaar zijn is nog niet duidelijk. Dat is vol gens De Feijter afhankelijk van het aantal deelnemers. Het grootste gedeelte van het zorgsteunpunt wordt onderge bracht in de onderste laag van de regenboogflat aan de Troel- straweg. De dagopvang en wel- zijnsactiviteiten komen onder beheer van Zorgstroom terecht in de Mensa aan de Colijnstraat. Het nieuwe zorgsteunpunt is naar verwachting in het najaar van 2006 klaar. Op de eerste verdieping van de flat aan de Troelstraweg werden tot afgelopen winter nog appar tementen verhuurd. l'Escaut stelde in de zomer van 2005 een verhuurstop in en legde de bewo ners van de flats een aantal vra gen voor. „De drie bewoners rea geerden positief en hebben in middels een ander onderkomen gevonden", zegt T. de Feijter van l'Escaut. Rollatortoegankelijk De Feijter verwacht dat eind de ze maand ook wordt begonnen met het opknappen van de re genboogflats aan zowel de bin nen- als de buitenkant. De wo ningen worden aan de binnen- MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 26-jarige inwoner van Axel voor geweld in de relatiesfeer veroordeeld tot 240 uur werk straf en zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. De Axelaar stalkte zijn ex-vrien din en bedreigde haar nieuwe partner met een mes, toen hij vo rig jaar op 16 juli het tweetal in hun flat opzocht. Ook richtte hij vernielingen aan. De man kreeg ook een con tactverbod opgelegd. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De discussie over het evenementenbeleid in de ge meente Schouwen-Duiveland blijft spannend tot de laatste snik. Dat is gisteravond duide lijk geworden tijdens de commis sievergadering. De politici spra ken over de financiële gevolgen van het evenementenbeleid. „Geachte commissie. De Re publiek Bru is hier aanwezig om van u te horen." T. Ketting (Vis- serijdagen Bruinisse) sprak de commissieleden toe met het nodige gevoel voor dramatiek. Ketting was samen met een gro te groep jongeren vanuit Bruinis se naar Zierikzee gekomen om het ongenoegen uit te spreken over de gevolgen van het evene mentenbeleid. Ketting was niet de enige inspreker. Ook A. Hij- genaar sprak namens een groep je 'prominente en bekende Bruë- naren'. Hij pleitte voor meer aandacht voor de noden van de organisatoren en overhandigde de gemeente een wisselbeker. Niet omdat de gemeente die heeft verdiend, maar als sym bool. „Want die is door de orga nisatoren aangeschaft om iets moois te maken van een evene ment." D. Schiettekatte (Historische Spelen) hield ook een warm plei dooi om de kostenverhoging te rug te draaien. „Wij hopen dat u alles blijft doen wat u altijd al deed." Want niet het evenemen tenbeleid zélf staat ter discus sie, maar wel de kostenverho ging die het beleid met zich mee brengt voor de organisatoren. Door extra leges te heffen en de inzet van gemeentelijk perso neel door te berekenen zien orga- Jongeren uit Bruinisse protesteerden gisteravond tegen het evenementenbeleid van Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma nisatoren de rekening vanuit het gemeentehuis flink stijgen. „Dat kost ons 5300 euro meer", rekende Ketting de commissiele den voor. Op de vraag van H. Winfield (PvdA) of de visserij da gen dan niet meer vrijwilligers kon inzetten om zo de kosten te drukken, antwoordde hij: „Als wij in Bru feestvieren, vieren we feest en moeten mensen niet aan het werk." Het werd gister avond glashelder dat de raad verdeeld is over de kwestie. LSD, Alert! en GroenLinks wil len de beslissing terugdraaien. CDA en WD willen een over gangsperiode en de overige frac ties willen eerst meer inzicht in cijfers en de gevolgen. Wethou der A. Verseput (vervanger van verantwoordelijk wethouder W. Renden) kon dat inzicht gister avond niet geven. „Cijfers heb ik niet", zei hij. „Maar laat ik duidelijk zeggen dat dit college er niet op uit is om evenementen om zeep te helpen. Het is belang rijk voor inwoners en toeris ten." Verseput benadrukte dat de nota's voor verleende dien sten pas na afloop van het evene ment verstuurd zullen worden en dat al eerder is afgesproken dat het beleid in september wordt geëvalueerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 12