AKI 12MEI (JMeliskerke krijgt zorgboerderij Bedrijven stellen toekomst vliegveld veilig Voetvolley op een trampoline I i Strakke lijnen langs kanaal 39: MEI IS PASFOTO MAAND sprintphoto -«r 5.95 Lek in waterleiding Middelburg Boete voor bedreiging via internet Wietteelt tegen reuma ontspoord Vernielingen aan scoutinggebouw CABARET 18+ LPV brengt deskundigen zwakke schakels bijeen Sluiskillenaar bestraft voor verkeersagressie Verhuizing Bestemmingsplan op maat voor alle dertien Veerse kernen 'U Aanhouding ledactie: 0113-315649 /ww. pzc.nl (-mail:redactie@pzc.nl (ostbus 314460 AA Goes advertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Beeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. 4 kleuren-pasfoto's GRATIS miniportret editie Walcheren MIDDELBURG - Dertig Middelburgse huishoudens heb ben gisteren urenlang zonder water gezeten. Door een ka potte afsluiter in een transportleiding voor drinkwater moest de toevoer in Vromoldsland in de wijk Dauwendae- le worden afgesloten. Het lek ontstond rond 15.20 uur. Een uur later werd de watertoevoer afgesloten om het lek te repareren. Om 19.15 uur had iedereen weer water. Wa terbedrijf Evides waarschuwde ervoor dat na het weer in gebruik nemen van de waterleiding bruin water uit de kraan kan komen. Ook huizen in andere delen van Middel burg konden daar last van hebben. Bruin water is niet schadelijk voor de gezondheid, maar mensen moeten wel oppassen met de witte was. Het water kleurt bruin omdat er aanslag aan de binnenkant van de leiding loskomt door dat die even heeft drooggestaan en daarna weer water transporteert. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 47-jarige inwoner van Hilversum voor een ernstige bedreiging veroordeeld tot tweehonderd euro boete. De man stuurde op 8 september vorig jaar via internet een vrouw in Vlissingen de boodschap dat hij haar zou verkrachten. MIDDELBURG - De 59-jarige vrouw uit Goes die giste ren voor de Middelburgse politierechter stond, was mari huana gaan kweken omdat zij het middel als reumapatiën- te rookte tegen de pijn. De teelt was echter een beetje uit de hand gelopen. Bij de inval in haar woning trof de politie op 20 oktober vorig jaar wietplanten en stekjes aan met een totaalge wicht van anderhalve kilo. Officier van justitie L. Boo- gert eiste duizend euro boete voorwaardelijk. Hoewel hij begrip had voor de motieven voor de wietteelt, gaf hij de verdachte het advies een arts te consulteren die haar me dicinale marihuana kan voorschrijven. Politierechter B. Duinhof hield sterk rekening met de omstandigheden en legde de verdachte een voorwaardelijke boete van vijfhon derd euro op. ARNEMUIDEN - Vandalen hebben afgelopen weekeinde vernielingen aangericht aan en rondom een gebouw van de scouting in Arnemuiden. Er zijn ruiten vernield en een vuilnisbak is in brand gestoken. Ook is met verf op de mu ren gespoten. De politie heeft nog geen daders kunnen op pakken. nogen ?J»LRNEMUIDEN - Het voi taan van vliegveld Midder voortbe- taan van vliegveld Midden-Zee- and is veiliggesteld. De aandeel- louders van Zeeland Airport lebben gisteravond ingestemd aet de verkoop van bijna de kielft van het aandelenkapitaal an vier grote Zeeuwse bedrij- 'en: energiebedrijf Delta, ha venschap Zeeland Seaports en le overslagbedrijven Verbrugge terminals en Hoondert. )e vier bedrijven zullen geza- sê aenlijk optreden als één aan- 0 leelhouder. Volgens directeur Geysen van Zeeland Airport /ordt de nieuwe grootaandeel- ^ouder binnenkort uitgebreid ^Miet nog drie of vier bedrijven. Vie dat zijn, wilde hij gister avond niet zeggen. Wel bevestig de Geysen dat het eveneens gro te industriële Zeeuwse bedrij ven zijn van boven de Wester- schelde. Vanuit Zeeuws-Vlaan- deren is geen belangstelling ge toond, onder meer omdat die be drijven meer op België zijn ge oriënteerd. Geysen heeft de bedrijven bena derd voor een aandeelhouder schap om de toekomst van vlieg veld Midden-Zeeland in Arne muiden veilig te stellen. „De be langrijkste overweging voor mij om hen te benaderen is dat Zee land nu een vliegveld bezit en dat als dat eenmaal zou verdwij nen, het nooit meer terugkomt", verklaarde de vliegvelddirec teur. Zonder extra aandelen uit te geven en die te verkopen aan kapitaalkrachtige investeer ders, zou Zeeland Airport pro blemen krijgen om het vliegveld in stand te houden. De aandelen- verkoop levert 420.000 euro op. De bedrijven voelen eveneens een verantwoordelijkheid voor het behouden van bepaalde faci liteiten voor Zeeland, stelde Geysen. „Zij vinden de aanwe zigheid van het vliegveld van be lang. Daarom willen ze aandeel houder worden. Bovendien wil len ze dat het vliegveld profes sionaliseert en dat er een verhar de baan komt. Dan kan het be lang van Midden-Zeeland voor het bedrijfsleven ook toene men." Regels Geysen benadrukt dat dit niet zal leiden tot meer vliegbewegin gen en meer overlast. „Absoluut niet. Het hele vliegveld blijft be staan en opereren binnen de be staande regels." De 25 huidige aandeelhouders van Zeeland Airport, de bedrij ven die op het vliegveld zijn ge vestigd, hebben gisteravond met meerderheid ingestemd met de uitgifte van meer aandelen en de verkoop van 48 procent van het totaal aan de groep van vier. Volgens Geysen stemde ruim tachtig procent van de aandeel houders voor de aandelenuitgif- te. Zij behouden zelf wel de meerderheid (52 procent) van de aandelen. Directeur Geysen zal de opera tie de komende maanden uitvoe ren. Over het moment waarop de vervolgstappen gezet gaan worden, zoals verharding van de start- en landingsbaan en de bouw van nieuwe hangars, liet hij zich gisteravond nog niet uit. (Advertentie) THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0900-3300033 of per www.theaterverkoopzeeland.nl door Wendy de Jong MIDDELBURG - Sumoworstelen, voetbal len in een ronde kooi of meedoen aan een le vend tafelvoetbalspel. Sport Zeeland deed met de sporttour WhoZnext gisteren Middel burg aan. Het sportprogramma is bedoeld voor jonge ren tussen de twaalf en achttien jaar, maar vooral de jongsten van die groep maken ge bruik van de activiteiten. De luchtkussens die de Markt domineren en de muziek die daarbij uit de speakers schalt is niet te missen. Veel mensen blijven dan ook even staan om ergens een kijkje te ne men. Bossaball Vooral levend tafelvoetbal en bossaball, een balspel met een luchtkussen en trampolines als speelveld, zijn populair bij de jongeren. De term bossaball is maar bij weinig bezoe kers bekend. „Ik dacht dat het gewoon vol leyball was", mompelt één van hen. Een ronde voetbalkooi doet het goed bij de wat oudere jongens. Ze gaan helemaal op in hun strijd. „Hij wordt helemaal inge maakt", zegt een omstander als één van de twee spelers aan de verliezende hand is. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is voor een eenvoudig raadslid lastig om te kiezen tussen een muur van drie meter op de boulevard, de vaar geul te verleggen of toch boule vardhuizen weg te bulldozeren. De Lokale Partij Vlissingen wil meer deskundigen horen, dan al leen de provincie. Zaterdag zijn ze in Hotel Arion, om te discus siëren over de zwakke schakels. De Veerse denktank over zwak ke schakels heeft zijn taak er al op zitten. In Vlissingen daarente gen begint het thema nu pas een beetje te leven. Raadsleden heb ben meer bedenktijd nodig om zomaar over ingrijpende maatre gelen in hun stad te beslissen. En om het alleen met die presen taties van de provincie te doen? „Op zich is het een duidelijk ver haal", zegt Mark Weug van de Lokale Partij Vlissingen, „maar wij willen meer weten." Ingrijpend Of het écht niet anders kan, bij voorbeeld. „Zes meter hier, drie meter daar. Het is nogal wat. Ik twijfel niet aan de deskundig heid van de provincie, maar de alternatieven1 die ze geeft, zijn even ingrijpend. We kunnen wel kiezen voor de goedkoopste op tie, maar misschien blijkt die la ter de duurste te zijn. En zo'n su- perstorm van eens in de vierdui zend jaar, hoe hard is dat?" De LPV heeft twee deskundigen uitgenodigd om daar zaterdag middag meer over te komen ver tellen in Hotel Arion. Wim Bak ker werkte vroeger als ingenieur bij Rijkswaterstaat en Rien van Dijk was als ingenieur bij de Provinciale Waterstaat (nu pro vincie) verantwoordelijk voor het kustbeleidsplan. Weug hoopt dat zij met meer oplossin gen kunnen komen. „Misschien kunnen zij ook inzicht geven in wat de impact op Vlissingen zal zijn. De gemeente laat die taak liggen. Daarvan hoor je niks over zwakke schakels. Daarom doen we het zelf maar." De bijeenkomst is zaterdagmid dag om 15:30 in Hotel Arion. On dernemers uit de directe omge ving en politieke partijen zijn ge vraagd om mee te debatteren. Ook publiek is welkom. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Sluiskil is gisteren in Middelburg veroordeeld tot tachtig uur werkstraf waarvan de helft voorwaardelijk wegens verkeersagressie. Het incident vond vorig jaar op 16 oktober plaats in Terneuzen. De Sluiskillenaar ging een Bel gische auto rechts voorbij, waar door hij met zijn auto tegen een lantaarnpaal botste. In eerste in stantie reden de Belgen door, maar ze keerden terug. De ver dachte werd kwaad. Hij gaf toe de bestuurder een schop in het gezicht te hebben gegeven en een klap te hebben uitgedeeld. Ook trapte hij tegen de Bel gische auto. Officier van justitie L. Boogert eiste zestig uur werk straf. Luchtkussens domineerden gisteren de Markt in Middelburg tijdens de sporttour WhoZ next. foto Lex de Meester Bij het sumoworstelen worden steeds twee jongeren in een pak met lucht gehesen, waarna ze met elkaar moeten worstelen. Dat lijkt misschien eenvoudig, maar dat is het niet. Zodra ze omvallen kunnen ze niet meer zelfstandig opstaan. zeeuwse almanak Na jaren bivakkeren op een studeerkamer, kreeg dat stel uit Goes eindelijk een comfor tabele huunooning in Middel burg. De drie slaapkamers en de woonkamer moesten nieuwe vloerbedekking hebben, maar de trapbekleding zag er zo op het eerste oog nog goed uit. Bij twee verschillende bedrij ven werd vloerbedekking ge kocht. Op dinsdag arriveerde stoffeerder nummer één. Met een schuin oog keek hij naar de trap. Nou, constateerde hij tevreden. Die trap heb ik zelf vier jaar geleden gestoffeerd, maar het ligt er nog keurig bij. Op woensdag arriveerde stof feerder nummer twee. Ook hij keek naar de trap. Maar dan een stuk kritischer: „Ik weet niet welke prutser daar aan het werk is geweest..." j oor Edith Ramakers ILISKERKE - Aan de rand Meliskerke is ruimte be- :hikbaar voor een woonzorg- loerderij, die uit drie gebouwen an één a twee woonlagen be- taat. Dat plan is opgenomen in iet bestemmingsplan van de Lom Meliskerke. Ook kunnen er Inkele appartementen gebouwd /orden op de hoek van de Toren- traat en Valkenburgstraat. like kern van de gemeente feere krijgt een bestemmings- ilan op maat. Het bestemmings plan van Meliskerke ligt tot 24 nei ter inzage. )e gemeenschappelijke kern kwaliteiten van de natuur van jValcheren kunnen samengevat 'orden in: kleinschalige open- leid, een groen karakter en een eliëf van duinen, kreekruggen, ;ommen en vliedbergen, klle dertien Veerse kernen zijn woonkernen. Het voorzieningen- liveau is afgestemd op de groot van de kernen. Meliskerke teeft bijna 1500 inwoners. Er ijn meer dan veertig winkels en tedrijven. Meliskerke vervult en regiofunctie. Iet college van B en W van eere wil dat de woonkernen ich richten op de versterking an de woonkwaliteit, die afge- temd is op natuurlijke aanwas an de bevolking. De leefbaar- .eid van de kernen moet in Itand worden gehouden. Er kan jebouwd worden voor de lokale iehoefte. nbreiding foor Meliskerke zijn enkele lo- aties in het dorp gemarkeerd raar gebouwd kan worden. Dat 'ijn de zogenoemde inbrei- dingslocaties. Daarvoor komt de locatie van het aannemersbe drijf aan de C. Jaspersestraat (inclusief enkele omliggende per celen) in aanmerking, maar ook het klussenbedrijf aan de Berg straat en een agrarisch bedrijf aan de Valkenburgstraat. Voor bedrijven die in het ge drang komen te zitten en die af hankelijk zijn van Meliskerke, bestaat de mogelijkheid om te verhuizen naar het bedrijventer rein Rapenburg aan de rand van het dorp. In de nieuw te bouwen woon zorgboerderij aan de C. Jasperse straat aan de rand van het dorp kunnen groepswoningen en ap partementen komen. De nieuwe bewoners kunnen gebruikma ken van zorg. In het ringdorp is een horecage legenheid gevestigd. In de nota staat vermeld dat 'toevoeging van een horecaetablissement denkbaar is.' Die moet dan wel binnen de schaal van het dorp passen. In de periode tot 2014 kan Melis kerke rekenen op 54 woningen. Het aanbod aan nieuwe huizen in het uitbreidingsplan Molen- werf springt op dit aantal in. Meliskerke heeft een gering aan bod aan dagrecreatief vermaak. De gemeente wil daar waar mo gelijk is meewerken aan beperk te ontwikkeling van dagrecrea- tieve voorzieningen. 'ERNEUZEN - Op de Midden- luis in Terneuzen is gister- rond tien over zes een automobilist uit Gent reed in een zwaar beschadig- e personenauto, kennelijk ten- ;evolge van een botsing. De oorbumper was eraf, de verlich- ing hing los, kortom het rijden aet deze auto was uiterst ge- aarlijk. De man wilde niet mee werken en gaf geen sleutels af. i van 'erder bleek dat hij anderhalf dio-Cfriaal de maximum toegestane loeveelheid alcohol had gedron- :en. Hij is meegenomen naar iet bureau. De oude en de nieuwe situatie (rechts) van de Kanaalweg tussen het station en de Schroebrug. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Kanaalweg in Mid delburg is klaar. De oever is vervangen door een kade. De keien zijn vervangen door asfalt. Vrijdag gaat de weg open voor het ver keer. In de afgelopen maanden is de kade muur, die eerst ophield bij de Stations- brug, doorgetrokken naar de Schroe brug. Er is een fietspad gemaakt waarop in twee richtingen gefietst kan worden en het voetpad is verbreed. Bovendien is er een parkeerplaats gemaakt waar men sen kunnen parkeren die iemand naar het station willen brengen. Ruim vijf jaar geleden is begonnen met de herinrichting van het stationsgebied. De bomen verdwenen als eerste. De be drijven langs de Kanaalweg - een benzi nestation, garages - werden gesloopt. De dansschool ging dicht, het pand waar in die gevestigd was, verhuisde naar Goes. Langs het kanaal werden de kantoren van de gemeente en het waterschap Zeeuwse Eilanden gebouwd. De Kanaalweg tussen het station en de Schroebrug ziet er nu net zo uit als het gedeelte van de weg dat langs het stads kantoor loopt. De kademuren zijn aange legd om meer ruimte te creëren. Door de oever recht te trekken, is er bij voorbeeld plaats voor een breder fiets pad. Of er langs dit nieuwe stuk weg ook een rij kantoren komt, is niet zeker. Er wordt nog onderzocht of er in plaats van kan foto's Lex de Meester toorgebouwen wooncomplexen neerge zet kunnen worden. De vernieuwing van het stationsgebied is ingegeven door de wens om het gebied, dat er verwaarloosd en geïsoleerd bij lag, een nieuwe impuls te geven. Het stads deel zou de verbinding moeten worden tussen de wijken aan beide kanten van het kanaal. Voorwaarde daarvoor was dat er een voetgangersbrug gebouwd zou worden ter hoogte van de Maisbaai. Of die brug er ooit nog komt, is twijfelach tig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9