PZC Venda zingt over de zee Benny Neyman zingt selectie uit eigen repertoire B e? woensdag 3 mei 2006 Benny Neyman stelt elk sei zoen een programma sa men, waarbij hij een balans pro- bert te vinden tussen oud en nieuw materiaal. Zaterdag staat hij met zijn theaterconcert Van de bovenste plank in het Schel- detheater in Terneuzen en dins dag in Stadsschouwburg de Maagd in Bergen op Zoom. De zanger werd in 1951 geboren in Maastricht als zoon van een mijnwerker. Hij maakte in 1975 zijn eerste lp, maar deze luister liedjes werden geen succes. Drie jaar later brak hij door met zijn eerste single Lotje en de lp Sa men zijn we rijk. Inmiddels zijn er 25 albums ver schenen, met liedjes waarvan hij zelf alle teksten schreef. De singles Ik weet niet hoe (1980), Vrijgezel (1981), Ga niet weg van mij (1987) en Liefde voor het leven (1992) en vooral Waar om fluister ik je naam nog (1985) werden grote hits. De Gouden Harp 1995 wordt hem in 1996 uitgereikt. Het theaterseizoen 2003/2004 stond in het teken van zijn 30-ja- rig artiesten-jubileum met een uitbreide theatertour en zijn 24e cd-album Bitter Zoet. In de cember 2004 realiseert hij een lang gekoesterde wens: een Lim- burgstalig album (zijn 25e) met als titel Trok nao Blouwdörrep. Benny Neyman brengt zijn theater concert Van de bovenste plank zater dag in het; Scheldetheater in Terneu zen (aanvang 20.00 uur) en dinsdag in Stadsschouwburg de Maagd in Bergen op Zoom (acgivang 20.15 uur). et Letse vrouwen koor Venda ver zorgt het komende weekeinde drie uitvoeringen samen met Het Zeeuws Man nenkoor. Voor elk concert is een andere gast uitgenodigd: het Schelcleloodsenkoor in Vlissingen, het saxofoonkwar tet Rebels 4 in Terneuzen en het duo Follie a deux in Goes. Het is niet de eerste keer dat het vrouwenkoor uit de Letse havenstand Ventspils in Zeeland optreedt. Vier jaar gele den kwamen de vrouwen het dertigjarig jubileum van Het Zeeuws Mannenkoor opluiste ren. De Zeeuwse zangers zongen destijds onder leiding van diri- gente Gunita Jasinska. Zij komt uit Letland, vandaar. Een jaar later bracht Het Zeeuws Mannenkoor een tegen bezoek aan Letland. In Riga werd deelgenomen aan een groot internationaal korenfesti val. Dat de afgelopen twee jaar geen uitwisseling heeft plaatsge vonden, wil niet zeggen dat de contacten zijn verwaterd. „Het zou te ingewikkeld en te duur worden om elk jaar zoiets te organiseren", zegt Jaap Zan- dee van Het Zeeuws Mannen koor. „Dat is te veel van het goe de. We zijn nu ook een jaar be zig geweest met de voorbereidin gen." Letse Volksmuziek Venda komt met veertig zange ressen naar Zeeland. Ze verblij ven bij gastgezinnen. In 2008 hoopt Het Zeeuws Mannenkoor weer richting Letland te gaan. „Het korenfestival in Riga vindt elke vijf jaar plaats", verklaart Zandee. „Misschien komen we zo in een ritme van elke twee of drie jaar een uitwisseling." Tijdens de drie Zeeuwse uitvoe ringen staat de thematiek van havens, de zee en zeevarenden centraal. In het repetoire van Venda ligt het accent op Letse volksmuziek, musical en licht klassiek. Het Zeeuws Mannen koor zal behalve enkele shanties ook het Chor der Matrosen uit Der fliegende Hollander van Ri chard Wagner, Calm is the sea van John Guard en een Vera Lynn-medley uitvoeren. Geza menlijk zingen de koren het Lied van Zeeland en het Letse Apliecinajums. Op 5 mei, in de Sint Jacobskerk in Vlissingen, is het Scheldelood- senkoor te gast. Een dag later, in de Grote Kerk in Terneuzen, blaast het saxofoonkwartet Re bels 4 een partijtje mee. Zondag middag in theater De Mythe in Goes verleent het duo Follie a deux zijn medewerking. Dat be staat uit Marina Eckhardt op mandoline en Monty van Belzen op accordeon. Dirigente van Venda is Anitra Niedre. Het Zeeuws Mannen koor wordt geleid door Chris tian Blaha. Grote afwezige is zijn voorgangster Gunita Jasins ka, die weer in Letland woont en af en toe met Venda mee zingt. Ze heeft een goede reden, aldus Zandee. „Ze is onlangs be vallen." Ernst Jan Rozendaal Het Letse vrouwenkoor Venda ver zorgt vrijdag een concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen aanvang 20.00.uurzaterdag in de Grote Kerk in Terneuzen (aanvang 20.00 uur) en zondag in theater De Mythe in Goes (aanvang 14.00 uur). Het Letse vrouwenkoor Venda, samen met Het Zeeuws Mannenkoor. ■-1 foto Kees Toorenaar ANTWERPEN Zelfportret, dat kan geen toeval zijn! Theatervoorstelling Dood Paard, rond immigratie en inburgering, die zich afspeelt in het naoorlogse Troje en in de vorm van een dia-avond. do. t/m za. première Monty 20.30 uur. Gloed. Bewerking roman van Hon gaar Sandor Marai, over twee vrien den, die elkaar na eenenveertig jaar terug ontmoeten, door Theater Mal- pertuis, in regie van Lucas Vander- vost. wo. en do. Bourla 20 uur. Uit'ard'out. Toneelstuk over illusies in het leven en ouder worden, naar The secret lives of Henry and Alice van David Tristram met Lisette Ja cobs en Jan Sergeyssels. do. vr. en za. E.W.T. 20.30 uur, zo. 15 uur. Proof (2001). Theaterstuk naar David Auburn over wetenschappers wier we tenschap er minder toedoet dan hun menselijkheid, wo. t/m za. Raamthea- ter op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Slisse en Cesar. Volkse komedie en blijspel van Jeroom Verten en Jos Ge vers. za. premiere Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: rZpkt, theaterstuk over respect in on ze multiculturele samenleving, do. 14 en 20.30 uur; Konono Nrl, concert met versterkte traditionele muziek uit de Congo, za. 20.30 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Life is a Cabaret, biografische schets, met liedjes van Judy Garland en doch ter Liza Minelli, van de Nederlandse musicalauteur Lars Boom, door woord- en muziektheater De Speling, vr. en za./Keldertheater 20.30 uur; Piaf, Miita van der Maat zingt Edith Piaf, wo. t/m zo. 20.30 uur. Concerten in de Arenberg: In de maat van de seizoenen, concert door Wannes van de Velde en groep, vr. en za. 20.15 uur; A Flower Shop re cordings Night presents Sophia en Band, di. 20.30 uur. Mamma Mia. Musical met liefdesge schiedenis, aan de hand van hits van Abba, met in de hoofdrol Vera Mann, wo. do. en vr. Stadsschouwburg 20.00 uur, za. 14.00 en 20.00 uur, zo. 14.00 en 19.00 uur. Die Lustige Witwe. Operette van Franz Lehar door de Vlaamse Opera, do. za. zo. en di. De Roma 20.00 uur. In 't Witte Paard. Operette naar de operetteklassieker lm Weisen Rössl. do. Zuiderkroon 20.15 uur. Voorstellingen in De Singel: Minquet Quartet m.m.v. Jörg Wid- mann, klarinet: concert met werk van Mozart, Widmann en Rihm, do. 20 uur; Beethoven Academie o.l.v. Hervé Niquet, aria's, pianoconcerto en ope- raouyertures van Mozart met Veron- qiue Gens, sopraan en Catherine Mer- tens, piano, vr. 20 uur; Serodio, Furta- do Associados, rondleiding door Moritz Kung, za. 15 uur; P.#06 Paris, tragedie en zesde episode uit 11-deli- ge theatercyclus Tragedia Endogoni- dia van Romeo Castelluci door Socie- tas Rafaëllo Sanzio, di. 20 uur; Irwin Cage presenteert jonge liedduo's 2, re cital liederen Beethoven, Schönberg en Vaughan Williams door Michael Nagy, bariton en Juliane Ruf, piano o.l.v. pianist Irwin Cage, di. 20 uur. Voorstellingen in het Sportpaleis: Celtic Tiger starring Michael Flatlev, dans over onderdrukt volk met de tij ger als symbool voor hun strijd voor de vrijheid, do. 20 uur; Belle Perez Mega Latino Concert, Spaans-Bel gische zangeres, za. 20.30 uur, zo. 19 uur; Santana, concert, di. 20.30 uur. GENT De plezante palieter. Gents volksto neel. wo. t/m vr. Minard 20.00 uur, za. 15.00 en 20.00 uur. Voorstellingen van NTGent: Opening Night, theaterproductie van NTGent en Toneelgroep Amsterdam o.l.v. Ivo Van Hove, naar John Casse- vetes, over het ouder worden van de gevierde actrice Myrtle Gordon, wo. tm za. NTGent schouwburg 20 uur; Chemisch Insect De aankomst van de treinen: onderdeel van Utopia GmbH van Peter Verhelst, do. vr. en za. NTGent Minnemeers 20.30 uur. Voorstellingen in de Tinnenpot: Onderhuids, theater door allochtone vrouwen, do. 20 uur; Uitgewist, ver telling rond Alzheimer door de au teur Poll Goossen, met pianiste Gill Masson, vr. 20 uur; Sex is het moei lijkste wat er is,: onemanshow van Martin De Jonghe, za. 20 uur; Caba ret-Fier, door Margriet Bruggeman, Oswald Versyp en Jo Demeyere, za. 20 uur; Belgische Improvistie Liga, zo. 20uur; Gili: Geboeid! stand-up co medy rond ontsnappen, di. 20 uur. KaG - Das Lied Wolfgang Rihm. Con cert rond de componist van kamerope ra Rihm. do. Operastudio Vlaanderen 20 uur. Mostly Mozart. Concert met werk van Mozart door Schola Cantorum o.l.v. Filip Martens. vr. Sint-Baafska- thedraal 20 uur. Mozartdag. Concerten door diverse orkesten en ensembles, za. Kunsthal Sint-Pieters Abdij 14, 22 uur. Concerten in de Handelsbeurs: Eliza Gilkyson (USA), roots en folk en pianobegeleiding door Robert McEntee, do. 20.15 uur; Garland Jef- fereys (USA), concert rock songs, reggae en blues en autobiografische teksten, vr. 20.15 uur; Natalia Gut man Viachëslav Poprugin (Rus land), concert op piano en cello met werk van Hindemith, Poulenc, Marti- nu en Schnittke, za. 20.15 uur; Hor- monia, concert, rock en song, door Vlaams meidentrio, di. 20.15 uur. Concerten in de Rode Pomp: Intergalactisch zangrecital, met liede ren door Chia-Fen Wu, sopraan en Fruit op zijn kant is een tentoonstel ling werkstukken van de Kantgroep De Ortelaan uit Kapelle, vanaf mor gen tot 16 september te zien in het Fruitteeltmuseum in Kapelle. De werkstukken van kant tonen allerlei soorten fruit en enkele kenmerkende elementen uit de gemeente. Ook lig gen er stukken antiek Vlaams kant, zoals dat voorkomt in de kappen van de Bevelandse dracht. Marie-Claire Jansen exposeert vanaf morgen t/m 10 juni in Galerie De Cleene Houttuyn in Middelburg met tekeneningen en schilderijen (aquarel en olieverf). Open: do, vr en za, en zondag 7 mei en 4 juni van 13-17 uur. Galerie T in Middelburg toont wer ken van Sandra van der Meulen (ge mengde technieken), Wies van Dort (brons) en Martin R. Baeyens (schilde rijen en grafiek). De opening is zon dag 13-17 uur. Te zien vanaf morgen t/m 27 mei, do, vrij en za 11-16 uur. Leontien Hooij en Marco Kaller expo seren t/m 27 mei in' Gallery Maritime in Middelburg. Leontien Hooij schil dert zeeportretjes met acryl op doek. Marco Kaller verbeeldt impressies van schepen in volle vaart. Jan Kie- wiet, voorzitter van de stichting kunst- en cultuurroute Middelburg verricht de opening zondag om 15 uur. Te zien: di t/m za 12-17 uur. Russische tekeningen en schilderijen van Vyacheslav Mihailov zijn te zien in galerie Hannelore Meyaard in Vlis singen. De opening is zondag 7 mei om 16 uur. Roger Nupie leest uit zijn nieuwste gedichtenbundel Abrikozen voor Ali. Te bezichtigen t/m 28 mei, vrij t/m zo 14-17 uur. Marjan Wijnberger exposeert vanaf vandaag tot 30 juni foto's in het zorg centrum De Zoute Viever in Oost-Souburg. De meeste foto's zijn typisch Zeeuws, zoals klederdrach ten, landschappen en Small Sail. Gallery Le Coin Couleurs in IJzen- dijke presenteert de expositie van T Swin tot Ysendyck, met nieuwe werken van Jan De Vliegher uit Brug ge (olie op doek), Wino Evertz uit IJzendijke (grafische fotografie) en Elisabeth Leenknegt uit Gent (glasju welen). De opening is zondag 7 mei van 14-18 uur. Te bezichtigen tot 30 juni, iedere vrijdag van 13-18 uur. De tentoonstelling Onderwijs in Zee land in de bibliotheek van Hulst geeft in acht thema's een beeld van di verse soorten onderwijs uit alle re gio's in Zeeland. Groepsfoto's, tijdelij ke huisvesting in nissenhutten, leslok- laken en schoolgebouwen uit de perio de 1940-1978. Tot 10 mei te bezichti gen in de bibliotheek Hulst, daarna tot 31 mei in de bibliotheek Klooster- zande. Bets de Visser exposeert handgemaak te poppen in Galerie aan de Lein in Hoek. Te bezichtigen vanaf morgen tot zaterdag 27 mei, do en vrij 14-17 uur, za 12-16 uur. Het stadhuisje van Sint Anna ter Mui den huisvest een expositie met wer ken in aquarel, batik, grafische en ge mengde technieken van Anno Ense- rink, Esther van Waes, Johan van Waes en Ria van Waes - de Maat. Te zien t/m 30 mei: za t/m wo 12-17 uur. ANTWERPEN K.M.S.K.: nieuw maar permanent - Realisme van Brouwer tot De Braeke- leer. MUHKA: tot 28 mei - De-regulation, van Kutlug Ataman; tot 31 mei - Mediakunst/beeldcultuur: E phemera Fotomuseum: tot 28 mei - Roger Ballen/Shadow Chamber; Ed van der Elsken/Leve ik! Hessenhuis: tot 31 mei - Antwer- pen-Frankfurt. Migratie en Innovatie rond 1600. MOMU: tot 13 augustus - Dream Shop: 80 silhouetten van Yohji Yama- moto; tot juni - Historisch Kostuum. Etnografisch Museum: tot 1 oktober - Marokko - Symbiose van culturen/ Levend erfgoed. GENT S.M.A.K.: tot 7 mei - Dona Garcia; tot 2 juni Kunst Nu/Benoit Plateus; tot 18 juni - Jennifer Allora Guiller- mo Calzadilla; tot 9 juli - Willem Oorebeek: tot 24 sept. - Georg Herold; tot 1 okt. - Kunst Nu/Ensor tot Magritte. Kunstplatform Zebrastraat: tot 8 juni - Update - De oorsprong: collec- \4 3 t/m 9 zo WOENSDAG Musical The Spirit Of Togetherness presenteert de show Umoja. Een bezetting van 45 Zuid-Afrikaanse dansers, zangers, i>4 zikanten en drummers presenteert traditionele ritmes val© de stammen, tot jazz, gospel, kwaito, funk en soul van deos Zuid-Afrikaanse jeugd. Opzwepende dansen én-wervelen! drumsolo's worden afgewisseld met muziek vaivLadvsmiUn Black Mambazo, Hugh Masekela en Miriam Makeba. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Openluchtspektakel Het openluchtspektakel Baselius wordt opgevoerd. Het verhaal gaat over Jacob Baselius, predikant.in BruggflB in 1580. De pest breekt uit, Jacob verliest zijn vróuw en krijgt drié kinderen onder zijn hoede van een bevriend ecj paar, dat ook sterft. Op haar sterfbed vertelt mopder overi een waardevol legaat, waar de kinderen recht op hebben.) jacht op dit geld verloopt als een thriller. Als alles goed lijkt te komen, staan de Spanjaarden voor de poorten vanjan Brugge. De Calvinistische familie vlucht naar hét tole rante Bergen op Zoom. Daar wordt hun leven niet direct j)E rustiger. na Grote Markt, Bergen op Zoom, 21.45 uur lie DONDERDAG ie Openluchtspektakel Kl Het openluchtspektakel Baselius wordt opgevoerd. gu: Zie woensdag. rQ Grote Markt, Bergen op Zoom, 21.45 uur na VRIJDAG ka Bevrijdingsfestival Het bevrijdingsfestival wordt geopend met het Lied van «7 Vrijheid. Verder zijn er optredens op het hoofdpodium van Ba Cissrr ko (12.45-13.45 uur). Relax (14.45-15.45 uur), Bluëscaravj (16.45-17.45 uur), Osdorp Posse (18.45-19.45 uur), Zuco 11VI5 (20.45-21.45 uur), The Sheer (22.15-22.45 uur) en Postmajaai (22.45-23.45 uur). Op het culture podium staan: BDM ito! (13.45-14.15 uur), Nigel Brown (14.15-14.45 uur), Leslie Man; sen (15.45-16.45 uur), The Straits, (17.45-18.45 uur), Oveivan the edge (19.45-20.45 uur) en Void (21.45-22.15 uur). LiefiViï hebbers van Liberty Dance worden bediend op het Dijktlnog ter door Jesse Voorn (19 uur), D'Julz (20 uur), Marcello (2ïen uur), Miss Monica (22 uur) en Steve Rachmad (13 uur). Inj spiegeltent is vanaf 20.00 uur een programma onder het nHet to Free your mind and the rest will follow, met medewer-zee: king van hiphop-dj Nutron, Riff G, De Dikke De Dunndin (Nederlandstalige hiphop), stand up comedian Howard Klijk proe, Vierus, Gruesome twosome, Nederlandstalige hiphcmei van SVS en Keegan, Engelstalige hiphop van Phalanx ensen Productionz en ten slotte de reggaebancl Misty Basementter Het Arsenaaltheater presenteert vanaf 21 uur de formatijnei Sensual met eigentijdse Braziliaanse urban jazz. mei Diverse locaties, Vlissingen, 12.45 uur tie Dance Liberty Locals is een dancemiddag in het leader, yah het Bdat vrijdingsfestival Zeeland. mo Medewerking verlenen dj's Tobias, Everest, Revana en Ptwa' Productie in samenwerking met Senser en Uit in Vlissingj De Piek, Vlissingen, 14.00 uur Pop A Brand staat op het podium. i piano en Hein Boterberg, piano, do. 20.30 uur; Het Rode Pomp Ensemble, Spirale Trio Friends met Alexandre Rabinovitch, concert, vr. 20.30 um; Magistraal Duo pia- no-viool, Sonaten van Franck, Ravel, Debussy en Saint Saens door Lilia Umnova, viool en Sergeyenia, piano, za. 20.30 uur. Concerten en voorstellingen Vooruit: Musical, dans, muziek en dialoog, door Alexandra Bachzetsis uit Chili, do. vr. en za. 20 uur; Daau (BE) en Adem (UK), hardcore en folk, do. 21 uur; Apparat Organ Quartet Etoi- les Polaires Party, elektronisch con cert door band uit IJsland, vr. 21 uur; Poplife presents Goolife, concert pop, disco en variété voor 30+, za. 21 uur; Cold Meat Industry Festival, concer ten diverse bands, zo. 15 uur; Deep Blue (BE) met Inner Horizon, perfor mance met nieuwe technologieën, di. 20 uur; KRS-One (US- Bronx), politi cal hiphop en rap, di. 20 uur; Gang Gang Dance, concert, di. 21 uur. BRUGGE Voorstelling in de Stadsschouwburg: Gloed, theatervoorstelling door Thea ter Malpertuis, in regie van Lucas Vandervost. vr. 20 uur. Concerten in het Concertgebouw: New Mozart Ensemble Melvyn Tan, concert met creatie van Jonathan Do ve: An airmail latter from Mozart, vr. 20 uur; Orchestre des Champ-Ely- sées, de drie laatste symfonieën van Mozart, zo. 20 uur. De Belgische groep bracht onlangs haar tweede cd/uit. Den( telsong Hammerhead belandde meteen op nr. 1 van de altr natieve hitparade De Afrekening op Studio Brussel. De dZC gitaristen én de bassist stapelen vaak diverse gitaarlagen'f ven op elkaar. De Waterput, Bergen op Zoom, 16.30 uur Havenstedenconcert Het vrouwenkoor Venda uit Letland is te gast bij Het Een Zeeuws Mannenkoor. zeil Beide koren geven samen met Het Scheldeloodsenkoor eePe concert rond het thema 'zee, havens en zeevarenden' ond£Ür de noemer Zeeland Seaports Havenstedenconcert..Op hetsch programma staat onder meer het 'Chor der Matrosenuit wei 'Der fliegende Hollanderen Calm is the Seavan John te Guarcl, maar ook een Vera Lynn medley voor alle zeelied(®r die hun leven waagden voor de vrijheid. geE St. Jacobskerk Vlissingen, 20.00 uur Da Concert iqe< Sylvie Courvoisier (piano) en Mark Feldman (viool) conceal ren. var Zij vertolken werk van John Zorn, die een bloemlezing sa-voc menstelde uit zijn oeuvre en voor dit duo arrangeerde, der Grote Kerk, Veere, 20.00 uur Per Openluchtspektakel Het openluchtspektakel Baselius wordt opgevoerd. Zie woensdag. Grote Markt, Bergen op Zoom, 21.45 uur der NF Vet voc koe het ZATERDAG Dansorkest Dansorkest The Funny's viert het tienjarig bestaan. Het orkest is ontstaan uit De New Foxlakes Skiffle Grou]|en begin jaren zestig opgericht onder leiding van Ad Luijks, Eind 1963 veranderde de samenstelling en de naam werd!Pa! The Funny's. In 1966 viel de groep uiteen, maar tien jaar J leden vond een reünie plaats. 't Wagenhuis, Nieuw-Vossemeer, 19.00 uur Dixieland tie van 30 spectaculaire installaties uit alle hoeken van de gehele wereld. Caermersklooster: tot 18 juni - Wou ter Deruytter: Billboards, New York. KMSK: tot 23 juli - L'Art Nouveau - Het Huis Bing. BRUGGE Hoofdbibliotheek Biekorf: tot 13 mei - Bruggeling van de eeuw - Achiel Van Acker. Bogardenkapel: tot 14 mei - Butz Fouque: foto's van Frans, jong vrou welijk kunstenaarscollectief. Hallen Belfort: tot 28 mei - Expo Air bag Bis: tot 31 mei - New Territories: kunst uit Israël en omgeving. Concertgebouw: tot 3 juni - Mozart Romantisch en De vrouwen van Mo zart, beeld en literatuur. Gezellemuseum en Museumbiblio theek: tot 4 juni - project kunst- en museumbibliotheken West-Vlaande- ren: kunstboeken en collectiestukken. Groeningemuseum/Concertgebouw: tot 11 juni i.s.m. de Van Acker Stich ting- Rik Poot, drieluik. De Bond: tot 25 juni - Pieter Ver- meersch: Installaties en schilder kunst. The Lazy River Jazzband en Audubon met zangeres DigniPer Janssen staan op het podium. Audubon, genoemd naar een park in het French Quarter iFw New Orleans, speelt in swingstijl Franse en Amerikaanse 'eer muziek, waarin accordeon en gitaar centraal staan. ~e Lazy River Jazzband legt zich toe op oude stijl jazz en 'eu dixieland. I^31 Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur 'eer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44