De Schelde verwacht ledenaanwas w Zeeuws elftal: oude tijden herleven nu al PZC Clippers naar halve finales play-offs Surfwedstrijd bij Oesterdam Bierwinkeltje sluit af met nederlaag Nooit meer je bestanden kwijt 16, Zwem- en poloclub uit Terneuzen bestaat 75 jaar Programma Tafeltennisster 't Hooft stapt over naar FvT uitslagen agenda back-up online kpn sluifje aan. Poolbiljarters: De Pub behalen kampioenschap De Block loopt record in Knokke woensdag 3 mei 2006 door Aector Dooms TERNEUZEN - Regeren is voor uitzien. Die term is zeker van toepassing op Maarten de Poot- er. De ambitieuze voorzitter van de zwem- en poloclub De Schel de uit Terneuzen streeft naar 450 leden in 2008. Door die explosieve stijging ver wacht De Pooter met De Schel de uit te groeien tot de grootste zwem- en polovereniging van Zeeland „We hebben nu onge veer 360 leden. Ik ben ervan overtuigd dat er per jaar 45 jeugdleden bij zullen komen." Zijn optimisme is gebaseerd op successen van de Nederlandse zwemtop op de Olympische Spe len en de aantrekkingskracht van de nieuwe zwemaccommo- datie in het sportcomplex Vlie gende Vaart. „Van de nieuwe locatie plukken we nu al de vruchten. Verder is gebleken dat door de gouden me dailles van Pieter van den Hoo- genband en Inge de Bruijn op de afgelopen Olympische Spelen de jeugd wordt beïnvloed." De toekomst moet (even) wijken voor het verleden. De Schelde viert deze dagen het 75-jarig be staan. „Het jubileum is een fan tastische mijlpaal voor onze ver eniging. We trekken er een hele dag voor uit: voor jong en oud." Hoogtepunten Maarten de Pooter volgde negen jaar geleden Piet Acke op, nadat hij twee jaar voorzitter van de waterpolocommissie was. In de achterliggende periode zijn er meer hoogtepunten dan diepte punten geweest. „Het is me tot nu toe goed afgegaan. Er zijn te genvallers geweest, maar de sportieve prestaties geleverd dankzij de inzet en saamhorig heid van echte clubmensen, ge ven voor mij nog altijd de door slag." De Pooter was nog niet zo lang voorzitter, toen er een breuk met zwem trainer Jac van der Hooft volgde. Hij wil er niet te veel meer over kwijt. „Jac van der Hooft was een capabele maar eigenzinnige trainer, die TERNEUZEN - De zwem en poloclub De Schelde staat zaterdag uitgebreid stil bij het 75-jarig jubi leum. Er worden tal van ac tiviteiten georganiseerd. Het programma luidt: 9.45 uur: opening sporters home; 10.30 uur: activiteiten voor leden; 13.30 uur: reünie; 14.30 uur: inhaalrace en es tafette voor (oud-)leden; 15.30 uur: waterpolo wed strijden voor (oud-)leden, penaltytoernooi; 19.00 uur: receptie; 21.00 uur: feestavond. veel aandacht besteedde aan de toppers. Zijn opvolger Cees van Houwelingen kiest meer voor de breedtesport, maar levert ook prestaties. De zwemploeg zit op een uitstekend niveau van de B-competitie en we zijn met de speedozwemploeg clubkam pioen van Nederland gewor den." De 40-jarige directeur van Olie handel De Pooter, het bedrijf dat hij samen met zijn broer Jo sé runt, refereert aan de unieke sfeer tijdens de Kerstnacht- zwemmarathon in het zwembad De Honte. „Dat waren mooie tij den. We zijn gestopt, omdat de formule was uitgewerkt, maar het was een prachtig evene ment." Hij betreurt de teloor gang van de Kreekrace door een tekort aan vrijwilligers. „Al moet ik er wel bijvertellen dat De Schelde bijna geen lange- baanzwemmers heeft." Maarten de Pooter stamt uit een echte zwemfamilie. Zijn ouders Michiel de Pooter (De Schelde) en Teunie van de Heuvel Schel- destroom) behoorden in de zesti ger jaren tot de zwemelite van Zeeland. Maarten en José wer den op jonge leeftijd lid van De Schelde. Maarten deed tot zijn zeventiende jaar aan zwemwed strijden. Zijn voorkeur ging uit naar het waterpolo. „Dat trok me meer aan. Ik ben meer een teamsporter. Ik heb negentien jaar in het eerste team gespeeld, waarvan de laatste jaren in de bond. Het waterpolo leeft gewel dig. Er spelen inmiddels tien teams in competitieverband." Hij beseft dat er nog de nodige obstakels overwonnen moeten worden. Het nieuwe zwembad met acht banen is een vooruit gang, maar het betekent wel een financiële aanslag. „De Honte had zes banen. In Vliegende Vaart hebben we acht banen. We betalen een vast tarief per baan, dat betekent op jaarbasis een verhoging van dertig pro cent. Daarover gaan we in ge sprek met de gemeente, want we hebben niet altijd alle banen no dig." Pachten De Pooter is optimistisch ge stemd. „We hebben dankzij de medewerking van de gemeente ook een eigen clubhuis gereali seerd. Dat pachten we van de ge meente. Dus ook dit moet luk ken." Hij ziet niets in een contri butieverhoging. „Een lid betaalt nu 45 euro per kwartaal. Dat willen we voorlopig zo houden. We dragen jaarlijks 10.000 euro af aan de KNZB, de Kring Zee land krijgt 1500 euro." De Pooter is blij dat het na een aantal mindere jaren weer beter gaat met de sponsoring. „We hebben in het nieuwe zwembad al 24 reclameborden." De voorzitter heeft nog genoeg wensen. „Ik zou graag meer ge diplomeerd opleidingskader heb ben. Het probleem is dat de cur sus in Eindhoven op zondagmor gen wordt gegeven." Kees Rijn hout, Cees van Houwelingen, Ria van der Hooft en Pascal Bak ker bezitten de kennis om de zwem- en waterpolo jeugd een goede opleiding te geven. Hij vervolgt: „We hebben er wel acht tijd waarnemers bijgekre- gen en ook de bezetting van de waterpoloscheidsrechters is vol doende." „We hebben tweehonderd jeugd leden, die in wedstrijdverband meedoen. Vrijwilligers en leden van de zwemclub krijgen een reiskostenvergoeding. We heb ben voor de onkosten een apart fonds. Ook het geld dat we met de catering van de Plavenfeesten verdienen stoppen we in het fonds." De Pooter hecht veel waarde aan de jeugdopleiding. „Als de zwemsport in Terneuzen meer jeugd aantrekt, zullen er ook meer trainers moeten bijkomen. Dat bepaalt de kwaliteit. Je ziet het ook aan de doorstroming van de jeugd bij het waterpolo." Zijn werk bij De Schelde is nog niet klaar. „Ik zal nooit voor pro blemen weglopen, want dat is de gemakkelijkste weg", verze kert de jubilerende voorzitter van Z PC De Schelde. LOS ANGELES - Elton Brand (rechts) van de Los Angeles Clippers en Andre Miller van de Denver Nuggets hebben oog voor de bal. De Los Angeles Clippers plaatsten zich via een 101-83-zege voor de halve finales van de NBA-play-offs (Western Confe rence). Corey Magette en Cuttino Mobley scoorden allebei 23 punten voor de Clippers en Elton Brand had 21 punten en 13 rebounds. In ronde twee treffen de Clippers de winnaar van de serie tussen de Phoenix Suns en de Los Angeles Lakers. De Lakers hebben een 3-1 voorsprong in die serie. Mochten de beide stadgenoten elkaar treffen, dan is het voor het eerst in de historie van de grote Amerikaanse sportleagues dat twee teams uit Los Angeles in de play-offs tegen elkaar strijden. foto Lucy Nicholson/RTR ROTTERDAM - Kimberly 't Hooft speelt komend seizoen bij AA-Drink/FvT uit Rotterdam. De tafeltennisster komt over van het Belgische Stekene, waar zij uitkwam in de Superdivisie. De 21-jarige Middelburgse wordt bij FvT herenigd met Si- mone de Klerk, met wie zij tot mei 2005 bij SAR/Rabboank ac tief was. Haar andere teamgeno ten zijn Monique Posthuma en Charell Schoonbrood. In welke klasse het team zal uitkomen, is nog onzeker. Dat hangt af van het promotie/degradatieduel van 7 mei tegen Vice Versa, de nummer twee van de eerste divi sie. Bij winst op Vice Versa komt FvT ook volgend jaar uit in de eredivisie. Het Zeeuws voetbalelftal ziet vanavond opnieuw het le venslicht. Na een onderbreking van zes jaar wordt er weer een provinciaal keurkorps gevormd. Tijdens een heus selectieduel in Nieuwdorp wordt een vertegen woordigend elftal van twintig spelers samengesteld, dat tegen aansprekende tegenstanders gaat voetballen. Oude tijden moeten herleven. door Jan Dagevos GOES - Het Zeeuws voetbalelf tal was in de jaren tachtig en ne gentig een instituut. Kees Blo- maard, die toen nog voorzitter was van de afdeling Zeeland van de KNVB, zorgde altijd voor grote tegenstanders. Het Nederlands elftal, de Bel gische selectie, Ajax, Feye- noord, Club Brugge, al die ploe gen fungeerden als tegenstander van het Zeeuws elftal. Het was het jaarlijkse hoogtepunt van het voetbalseizoen. Mooi ook wa ren de discussies en de conflic ten in de aanloop. De samenstel ling van het Zeeuws elftal was altijd omstreden. Zo werd Peter van Vossen ooit eens gepas seerd, omdat hij door de voorzit ter van de technische commissie (Wim Broekhoven) werd gezien als een hardloper. De afloop is bekend. Van Vossen speelde on der meer voor Anderlecht, Ajax, Feyenoord en kwam tot 31 inter lands. Dat soort heisa wilden de huidi ge initiatiefnemers voorkomen. De zaken werden daarom prof es- sioneel aangepakt. Er werd een bestuur gevormd, met aan het hoofd Eddy Dobbeleir en een man voor technische zaken, Ton Uitterhoeve. Tot coach werd Paul Telussa benoemd, met Cees Bastiaanse als assistent. Alsof dat nog niet genoeg was werd ook nog een technische commis sie van negen trainers gefor meerd. Edwin Kriens, Wim Ovaa, Cees Bastiaanse, Jaap van Maris, Ko Stoutjesdijk, Pim Pot- appel, Ad Roovers, Jaap Goos- sen en Peter Goedegebuure kre gen de afgelopen maanden de taak om in samenspraak met de hoofdcoach en het bestuur ge schikte kandidaten aan te dra gen voor het nieuw te vormen Zeeuws elftal. De groslijst bevat te eerst 50 spelers, toen 36 en na vanavond dus nog twintig. Door- selecteren heet dat. Als dan de beste voetballers van Zeeland analyse nog niet komen bovendrijven... Het is dan op zijn minst merk waardig dat de naam van Jari Vyane ontbreekt. De aanvaller mag zich na een succesvol sei zoen met kampioen HVV'24 Zeeuws topscorer (24 doelpun ten) noemen. Vyane is misschien geen Peter van Vossen, maar hij had wel een kans verdiend. Zo als ook Arjan Koopmans van eersteklasser SSV'65 (goed voor dertien treffers) wel een uitnodi ging had mogen ontvangen. Vyane en Koopmans moeten he lemaal verongelijkt zijn ge weest, toen zaterdag Stefan Paardekooper van de reserve lijst naar de officiële lijst werd doorgeschoven. Paardekooper speelde het voorbije seizoen ze ven wedstrijden voor SSV'65, waarvan zes als invaller. Paarde kooper was goed voor 132 speelminuten in de hoofdmacht van de Goese eersteklasser. Ali Eryürük van Terneuzense Boys overleefde tot nu toe alle schiftingen, staat vanavond dus aan de aftrap, maar wordt in de selectie als verdediger opge voerd. Terwijl Ali toch echt een aanvallende middenvelder is. En dan is er nog de ophef rond Kloetinge. De technische staf van de Bevelandse hoofdklasser besloot vorige week de zeven op geroepen spelers niet af te staan voor het selectieduel. Kloetinge laat het competitiebelang - de club heeft nog één punt nodig om zich in veiligheid te spelen - prevaleren. Hoek, dat ook nog verwikkeld is in de strijd om GOES - Voor de zesde keer wordt komend weekeinde bij de Oesterdam de 'King of the Dam' freestyle windsurfwed- strijd gehouden. Een van de deelnemers is Niek van der Linde. De Ne derlands kampioen won de wedstrijd vorig jaar. Ook de Belgische kampioen en num mer twee van de King of the Dam 2005 Paul van Overloop neemt deel. „Dit jaar wordt het lastiger om te winnen", stelt Van de Linde. „Het frees tyle is een discipline waarin wekelijks nieuwe trucjes wor den uitgevonden door de we reldtoppers." Organisator Ben van Hooy- donk: „We hebben deze wed strijd zes jaar geleden voor het eerst georganiseerd met als doel om de windsurfers een mooie wedstrijd te' laten surfen. Dat klinkt' simpel, maar is het niet. Te vaak wor den wedstrijden georgani seerd op plaatsen wgar de wind totaal verkeerd... is of wordt de wedstrijd "geleid door mensen die "geen windsurfer zijn in hart en nie ren. Onze locatie is variabel. Op de Oesterdam kunnen we surfen met windrichtingen van noord via west naar zuid. Komt de wind uit het oosten dan kunnen we altijd Uitwij ken naar de Speelmanspla ten." Inschrijven voor de wedstrijd kan op zaterdag tot 11.00 uur. De eerste start staat ge pland om 11.15 uur. De loca tie is afhankelijk van de Wjnd- richting: Oesterdam of .Spepl- mansplaten. Zondag wordt er ook om 11.15 uur begonnen. door Joop van den Oudenhoven RILLAND - De driebanders van 't Bierwinkeltje sloten de compe titie in de vierde divisie af met een nederlaag. De Zeeuws-Vla mingen verloren in Rilland met 8-0 van Korenbeurs/'t Kaaitje. Piet Boot had geen schijn van een kans tegen Jean Louis Smul- der. Marijn Geirland kreeg geen greep op het materiaal en zijn te genstander André Karelse en verloor eveneens kansloos. Jony Sanderse begon goed aan zijn partij tegen Piet Raas getuige de tussenstand na veertien beurten 8-8. Toen vond Raas het welle tjes en Sanderse kennelijk ook Er kwam weinig meer uit zijn' keu en Raas maakte met series: van 5 en 6 een flitsend einde aan de partij. Joke Breur leek het Kimmo Pan- kow behoorlijk lastig te maken, maar toen die eehmaal - zijn draai vond was het snel gedaan met de ambities van de Terneu zense. De ploeg uitSas van Gent beëindigde het seizoen als rode-lantaarndrager. Kimmo Pankow-Joke Breui 30-17, 63; Piet Raas-Jony San derse 25-12, 32; André Karel- se-Marïjn Geirland 25-13, 44; Jean Louis Smulder-Piet Boo; 20-9,47. lijfsbehoud, laat daarentegen wel twee spelers opdraven. Coach Paul Telussa, die toeval lig ook nog de pet van. inte rim-hoofdtrainer van Hoek draagt, respecteerde de beslis sing van Kloetinge, maar had er geen begrip voor. En hij voegde er nog aan toe dat de spelers van Kloetinge nu niet in aanmer king kwamen voor het eerste oe fenduel van het Zeeuws elftal. Dat heeft inmiddels voor de no dige beroering gezorgd bij Kloe tinge. De clubleiding was niet op de hoogte van deze regel. De maatregel wordt door Kloetinge ook als een soort straf ervaren, die men niet verdient. De spe lers hebben immers een heel sei zoen op hun tenen gelopen om hun club en dus ook het Zeeuw se voetbal te dienen. Oude tijden moeten herleven rond het Zeeuws elftal. Nog voordat er ook maar één bal heeft gerold, zijn de initiatiefne mers daar in elk geval al in ge slaagd. Wordt ongetwijfeld ver volgd. New York. NBA, play-offs, eerste ronde (best-of-7). Detroit Pistons - Mil waukee Bucks 109-99. Stand 3-1. LA Clippers - Denver Nuggets 101-83. Eind stand: 4-1. Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 102-76. Eindstand 4-0. Terneuzen. Poolbiljarten, competi tie district Kanaalzone: De Pub-The Riff 22-10, Den Ambiance-The Black Lions 7-24, Outlaws-Whatever 16-20, Mi- lord-Pooligans 21-16. Eindstand: De Pub 16-354, The Black Lions 16-339, Mil ord 16-321, Poolïgans 16-288, Whatever 16-234, Outlaws 16-228, Den Ambiance 16-220, Dream Team 16-198, The Riff 16-188. n/lalmö. Sigeman-toernooi. Vijfde ronde: Cicak (Zwe) - Timman (Ned) 0-1, Stellwagen (Ned) - Fedorov (WRu) 1-0. Stand: 1. Timman 4,5, 2. Stellwa gen 4,3. Atalik (Tur) 3. Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Likhovtsjeva (Rus) - Medina (Spa) 7-5 4-6 6-1, Pironkova (Bul) - Srebotnik (Slv) 6-1 6-1, Schiavone (lta/5) - Laine (Fin) 6-0 6-1. Estoril. Mannen. Eerste ronde: La- penttï (Ecu) - Przysiezny (Pol) 6-7 (3) 6-4 6-4, Monfils (Fra/4) - Sabau (Roe) 6-1 6-2, Chardy (Fra) - Yeu-Tzuoo (Tai) 7-5 6-1, Gil (Por) - Luque (Spa) 1-6 7-6 (5) 6-4, Berlocq (Arg) - Perez (Spa) 6-0 6-1, Moya (Spa/6) - Saretta (Bra) 6-3 6-4, Sa- fin (Rus) - Fognini (Ita) 6-1 6-4, Portas (Spa) - Marin (Cos) 6-3 6-4, Garcia-Lo- pez (Spa) - Azzaro (Ita) 6-4 4-6 6-4, Toer- soenev (Rus/5) - Elias (Por) 6-2 6-1 München. Mannen. Eerste ronde: Nieminen (Fin/3) - Pavel (Roe) 7-6 (7) 7-6 (7), Karlovic (Kro) - Haas (Dui/4) 6-3 7-6 (3), Soderling (Zwe) - Serra (Fra/3) 6-7 (6) 7-5 6-4, Ramirez-Hidalgo (Spa) - Summerer (Dui) 6-1 6-2, Kohlschreiber (Duï) - Ancic (Kro/2) 7-6 (3) 7-6 (5), Mel- zer (Oos) - Joezni (Rus/7) 6-3 6-4, Greul (Dui) - Pasanski (SMo) 6-3 6-7 (0) 7-6 (8), Phau (Dui) - Behrend (Dui) 3-0, op gave Behrend, Peya (Oos) - Kindlmann (Duï) 6-3 6-4, Waske (Dui) - Mayer (Duï) 7-6 (4) 6-3. Estoril. Vrouwen. Eerste ronde: Loit (Fra/7) - Piedade (Por) 6-1 6-2, Gussoni (Arg) - Birnerova (Tsj) 6-3 6-3, Domigu- ez (Spa/3) - De Lattre (Por) 6-1 6-2, Kan- epi (Est) - Foretz (Fra) 6-4 6-1, Danii- lidou (Gri) - Mattek (VSt) 7-5 6-4, On- draskova (Tsj) - Camerin (Ita) 6-3 6-3, Pous (Spa) - Vento-Kabchi (Ven) 6-0 6-0, Dulko (Arg/2) - Yan (Chn) 6-4 6-4, Zheng (Chn/6) - Azarenka (WRu) 7-5 6-4, Ani (Est) - Uberoi (Ind) 7-5 6-4. Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Radwanska (Pol) - Miskina (Rus) 6-4 4-6 6-4, Ivanovic (SMo) - Domachowska (Pol) 6-4 7-5, Vakoelenko (Oek) - Gag- liardi (Zwi) 6-4 6-1, Hantuchova (Slw) - Smashnova (Isr) 4-6 7-5 6-3, Perebiinis (Oek) - Voeskoeboeva (Rus) 6-3 4-6 6-4. Districtscompetitie, vrouwendub- bel. Hoofdklasse. Souburg-Golfbre ker 0-4, Hoek-Westerschouwen 0-4, Ruucstoppelen-Kruiningen 2-2. Districtscompetitie, vróuwea Hoofdklasse. Tebo-DOS 3-3, Bot kreek-Bathse Kreek 5-1, Souburg-Phil ten 6-0, Sjef-De Schelde 2-4. Koudekerke. K5-jeugdtoernooi Jongensenkelspel, tot en met 15 jaar: E. Sprinkhuizen-S. Goossens (H 6-0, L. de Boer-A. Braemer 6-4 £-1, G. Boers-P. Nouws 6-1 6-1, D. van den; Hout-L. van den Boomgaard 6-0:6-0, S, Inja-T. van Opstal 6-3 6-2, R. Braam-L Vreeke 6-1 6-0, R. van derTol-J. fcoppe- jan 6-0 6-0, A. Tahmasebi-T. van Opste 6-0 6-0, R. van der Tol-J. Patist 6-3 6-4 T/m 14 jaar: L. de Jager-M. van Daler 6-0 6-2, M. van der Eijk-J. Patist 6-3 6-2, P. van Hoeve-J. Kuizenga 6-1 6-2,.C. Me- su-D. Westland 6-3 1-6 6-3. Meisjesen- kelspei, tot en met 12 jaar: E. Wieiv tjens-T. Westdorp 6-1 6-0, A. Dellebe ke-L. Kamermans 6-0 6-1, A. Flohil-M. van den Bor 6-4 6-2, E. Wientjens-A.R Holtkamp 1-6 6-4 6-4, E. Vleugel-S. dl Jager 6-0 6-2, A. Dellebeke-M. Capellc 6-0 6-0, F. Holtkamp-E. Ovaa 6-1 6-1, A Flohil-D. Franke 6-4 6-2, M. de Klerk-S de Jager 6-1 6-1, F. Holtkamp-A. den Erv gelsman 6-3 6-1, M. van den .Bor-D Franke 6-3 1-6 7-5, M. de Klerk-E. Vleit gel 6-1 7-5. T/m 14 jaar: M. Hendriks-L van Ederen 6-2 6-2. woensdag Voetbal (Advertentie) Back-up Online voor bedrijven: nü de eerste drie maanden gratis Daarna: €4,95 per maand Automatisch back-up van bestanden op pc of laptop Nooit meer verlies van bedrijfsgegevens Bestanden altijd en overal beschikbaar Deze actie geldt t/m 31 Juli 2006 Play-offs om plaats in voorrondt Champions League. Tweede ronde, return: FC Groningen-Ajax. Play-offs om plaats in Uefa Cup. Tweede ronde, return: SC Heeren-; veen-FC Twente. Play-offs om plaats in Intertoto Tweede ronde, return: NEC-Vitesse. Vriendschappelijk: Selecliedue Zeeuws elftal in Nieuwdorp. Aanvang 19.15. TERNEUZEN - Het team van De Pub heeft de dubbel gepakt in het district Kanaalzone pool biljarten. Nadat in een eerder stadium ali de bekerfinale in winst werd om gezet (The Black Lions were met 4-0 geklopt) greep de .ploeg ook het kampioenschap. Die ti tel werd behaald dankzij een overwinning op The Riff: 22-10. The Black Lions eindigde op de tweede plaats, terwijl Milord; 'derde werd. KNOKKE - Sandra de Block heeft in Knokke tijdens de Sca- pa Sports Knokkeloop over 10 kilometer een persoonlijk re cord gelopen. De atlete van RK- HAV realiseerde een tijd van 3l| minuten en 55 seconden. Een maand geleden werd De! Block in Kapelle Zeeuws kam pioen met een tijd van net ondeij de 41 minuten. Aan de wed strijd in Knokke namen ruin 1800 atleten deel, onder wie 40f| vrouwen. De Block finishte op: de zevende plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42