Kunstwandeling kiest compromis l _PZC PZC Fotograaf met een bijzondere functie Jaren '80 Party in Molenberg i'i0 Donateurs museum praten over toekomst SAfiOUK 1 1 Jubileum trammuseum wordt drie dagen gevierd Galerieën en ateliers op zaterdag en zondag geopend Vergadering Stadsraad Brouwershaven agenda VEEL BABYKAMERS rastelevn Aanrijding in Heinkenszand Werkstraf voor verkeersagressie Vernielingen aan scoutinggebouw Man verdacht van verkrachting Meliskerke krijgt zorgboerderij iwcriiM geluidsisolerend in appartementen mi nee woensdag 3 mei 2006 het door Melita Lanting j OUDDORP - Het trammuseum i in Ouddorp bestaat veertig jaar. Het jubileum wordt drie dagen lang gevierd met veel ritten met de tram, oldtimers en tentoon stellingen op het terrein van het museum in Ouddorp. n rten De viering van het RTM-jubi- leum begint op Hemelvaartsdag 3nze(25 mei). Traditioneel is die dag de nationale stoomtreindag en daar wordt bij aangehaakt. Van af 11.30 uur rijden verschillende trams op de lijn langs de Brou- wersdam. Niet alleen stoom trams, maar ook de oudste mo tortram die het museum heeft, zal die dag rijden. In de loods van het museum staan modelba nen opgesteld en buiten op het terrein rijdt een minitreintje voor de kinderen. Naast de vas te tentoonstelling is ook een wis selexpositie te zien met als the ma De oude RTM verdwijnt, het museum gaat van start. De Ford Taunusclub maakt de ze dag ook zijn opwachting en de klassiekers zullen op verschil lende plaatsen opduiken langs de route van de tram. Vrijdag 26 mei is een reguliere dag voor de medewerkers van het tram museum. De trams zullen volgens dienstregeling rijden. Zaterdag 27 mei is de eigenlijke viering van het veertig-jarig bestaan. Die dag komen de ja ren zestig weer tot leven. Afwis selend rijden de stoom- en mo tortrams, waarbij ook het mo dernste RTM-stel Sperwer en motorwagen 1805 worden inge zet. De historische kindertram Rot- terdam-Oostvoome wordt weer tot leven gewekt en op het ter rein is ook weer de minitram te zien. Als extra attractie rijden er historische bussen naar de Middelplaat, waar de laatste uit breiding van de RTM-lijn (rich ting Zeeland) te zien is. Het publiek is alle drie dagen Welkom tussen 10.00 en 18.00 uur op het terrein van het mu seum bij de Punt aan de Brou- wersdam. De jubileumactiviteiten worden op tweede pinksterdag afgeslo ten met een oude voertuigendag. Meer informatie is te vinden op www.rtm-ouddorp.nl i'ke, i door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Stichting Kunstwandeling in Zierikzee kiest voor het compromis in de discussie over de gezamenlijke openstelling van galeries en ate liers eenmaal per maand op de zaterdag of de zondag. Het blijkt in de praktijk niet moge lijk daarin met alle betrokkenen tot een eensluidende keuze te ko men. Het bestuur van de Stichting wil hierover evenals ruim ander half jaar geleden wederom geen ruzie maken. „Iedereen is er het beste mee gediend als we de kunstwandeling voortaan op za terdag én zondag houden. Als we voor één dag kiezen, vallen er altijd wel een paar af", con stateert Fré van Ingen Schenau namens het secretariaat van de Kunstwandeling. Na ruim een jaar proefdraaien met de kunstwandeling op de eerste zondag in de maand, acht het bestuur het het beste om de openstelling te verruimen. „Dat gebeurt met ingang van mei dus op de zaterdag voorafgaand aan de eerste zondag van de maand", zegt. Van Ingen Sche nau. Volgens haar is die uitleg van belang voor het geval dat de eerste dag van de maand op een zondag valt. Twist De zondagopenstelling in de af- gelopen anderhalf jaar was een gevolg van een twist binnen de stichting over de meest gewens te openingsdag. De gedachte I was bij diverse kunstenaars dat tge- mei aaf-j na BROUWERSHAVEN - De Stadsraad Brouwershaven W houdt vanavond een openbare vergadering in het Tonnenmaga- zijn. De bijeenkomst begint met een presentatie van E. Douma over het project Innovation Island. I j Verder houdt de stichting 'Hart voor Schouwen-Duiveland' een j korte inleiding over de aanschaf van automatische apparatuur -soos voor hartreanimatie. harta Verder is tijd ingeruimd voor de bespreking van jeugdzaken be- treffende voorzieningen als een ove hangplek, een voetbalveldje en 1 een skatebaan. De stadsraad vergadering begint om 20.00 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl er op zondag in Zierikzee wei nig te doen is en dat potentieel publiek dan ook meer tijd heeft voor een dagje uit. Niet alle be trokkenen toonden zich daar echter voorstander van. Sommi gen gaven aan om principiële re denen niet te zullen meedoen. Enkele anderen wijzen de zon dagopenstelling af wegens per soonlijke omstandigheden. Het bestuur besloot die zondagopen stelling voorlopig het voordeel van de twijfel te gunnen en er een proef mee te nemen. Ervaring Volgens Van Ingen Schenau zijn de ervaringen daarmee redelijk goed te noemen, maar wil het be stuur toch ook de tegenstanders tegemoetkomen. Het beleid van de stichting is erop gericht het gevarieerde karakter van de ar tistieke wandeling door Zierik zee overeind te houden. „Voorlopig kiezen we dus voor een tweedaagse openstelling met een wisselend aantal deelne mers", zegt de woordvoerster. Bij de galerieën en ateliers die zaterdag 6 en/of zondag 7 mei geopend zijn, wappert de licht blauwe vlag met de 'K' van kunst. Bezoekers kunnen hier tussen 12.00 en 17.00 uur te recht. Op elke locatie ligt een fol der met een plattegrond voor de wandeling langs de kunstadres sen in de monumentenstad. De samenwerking met de VW Schouwen-Duiveland wordt op basis van de ervaringen in het af gelopen jaar voortgezet. Zo kun nen belangstellenden zondag 7 mei onder leiding van een VW-gids een wandeling door de stad maken, waarbij tevens drie locaties wat uitgebreider be zocht kunnen worden. Dat zijn het huiskameratelier van Daniël- le Luinge, het atelier van Rijn- hardus Schregardus(schilder- werk en keramiek) en galerie/atelier 'Kunst en am bacht'. De wandeling begint om 14.00 uur. Belangstellenden die nen zich hiervoor vooraf aan te melden via telefoonnummer 0900-2020233. Brandweerfotograaf/webbeheerder Eric Noordermeer voelt zich bij alle negen blusgroepen op Schouwen-Duiveland welkom. door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Toen hij door astma zijn brandweerhelm aan de wil gen moest hangen, was dat voor Eric Noordermeer flink slikken. Afstand ne men deed hij niet: de Brouwenaar stort te zich vol overgave op het maken van fotoreportages. Inmiddels is Noorder meer, als webbeheerder en fotograaf van de Brandweer Schouwen-Duive land, de 'vaakst uitrukkende' brand weerman in de regio. „Ik hoor nu bij al le posten", benadrukt Noordermeer zijn objectiviteit in de taak die hij vervult. De blusgroep Zierikzee trekt er, bij wij ze van oefening, op uit om de gevolgen van een explosie in de graansilo te be strijden. Met een stuk of vijftig foto's brengt Noordermeer het verhaal op de website (www.brandweerschouwen-dui- veland) in beeld. Goed voor de commu nicatie naar buiten toe, stelt waarne mend commandant L. de Jonge vast. En, nóg belangrijker, heel waardevol voor eigen gebruik. „De grootste winst is dat we zo de beschikking krijgen over een enorm archief. Met materiaal dat we kunnen gebruiken voor studie en do cumentatie. Je kunt er heel wat leermo menten uit halen", verwijst De Jonge naar de uitgebreide series foto's die Noordermeer tot dusverre heeft ge maakt. De brandweerpassie van de in de buurt van Den Haag geboren en getogen Noor dermeer begon bij de brandweerpost Brouwershaven. Na omwille van de lief de naar de smalstad te zijn verhuisd, kwam hij via een maat bij de brand weer terecht. Zijn werk in de ploegendienst bij Zee- landia („Daar staat de brandweer hoog in het vaandel") maakte hem tot ideale spuitgast. En Noordermeer zelf? Die was simpelweg verkocht, „Eenmaal be smet, dan raak je er aan verslaafd. Het is niet alleen het uitmikken, maar ook dat je deel uitmaakt van een hechte ploeg. Brandweerman zijn is a way of life", licht Noordermeer zijn betrokken heid toe. Vijf jaar lang maakte hij - als hoofd brandwacht en gecertificeerd brand weerduiker - deel uit van de blusgroep Brouw, tot zijn astma in 2003 roet in het eten gooide. De mannen van Brou wershaven hielden Noordermeer via een status apartus bij het team betrok ken. Dankzij Rob van de Werfhorst van de jeugdbrandweer Schouwen-Duive land bleef de brandweerfotograaf bo vendien ook concreet actief: Noorder meer werd jeugdleider van de aspiran ten. Familie Ondertussen raakte hij meer en meer als brandweerfotograaf („Fotograferen deed ik altijd al. Dat zit in de familie") bekend. In aanvulling op Rick Koek en Jeroen van Werfhorst, makers van de website van de jeugdbrandweer, ging de Brouwenaar bovendien als webbe heerder voor de Brandweer Schou wen-Duiveland aan de slag. Bepaald geen zinloos werk, getuige alleen al de dikke 500 keer dat Noordermeers beeld- verslag van de oefening bij de Zierikzee- foto Marijke Folkertsma se graansilo op de website is bezocht. Gemiddeld zijn er 350 bezoekers per dag, zet de webbeheerder de gegevens op een rij. Is er sprake van iets bijzon ders, zoals onlangs de afgebrande pizze ria in Zierikzee, dan worden veel hoge re aantallen (in dit geval 1561) unieke bezoekers geteld. De functies van website en foto's zijn talrijk. De website wil informeren, ook preventief. Met de foto's wordt - minuti eus maar ook discreet - verslag gedaan van de activiteiten van de brandweer. Ze worden landelijk gebruikt als beeld materiaal voor brandweerexamens. Ze maken bovendien het totaalplaatje van ongeluk of brand voor de betrokken hulpverleners (die met hun individuele taak bezig zijn) naderhand compleet. Dat laatste gaat zelfs voor slachtoffers op, is Noordermeers ervaring. Mensen die bij een calamiteit betrokken zijn ge weest, kampen soms met grote gaten in hun herinnering. Dan kloppen ze uitein delijk bij de brandweerfotograaf aan met de vraag om foto's, zodat ze de boel op een rij kunnen zetten voor hun ver werking. „Inderdaad", bevestigt Noor dermeer. „Die foto's betekenen meer dan iedereen denkt." STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Tonnenmaga- zijn, 20.00 uur: Openbare vergadering Stadsraad; RENESSE - Ecoscope, 13.00 - 15.00 uur: Kriebelbeestjes zoeken; Zij-ingang Jacobuskerk, 19.00 uur: Start excursie Slot Moermond; Kerktoren, 11.00 - 13.00 uur: Beklimming; ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Commissie Samenleving en Bestuur. Advertentie alles voor uw baby Lange Vorststraat 26 - 28 Goes Tel.: 0113 - 22 76 23 door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - Boer derij Molenberg, ForestHill Buitensport en Organisatiebu reau Schaapslab houden zater-, dag 13 mei een open dag, ge volgd door een grootse Jaren '80 Party. Doel van de open dag is om men sen kennis te laten maken met deze drie bedrijven en de gezich ten daarachter. Het gaat respec tievelijk om Marcel Willemse, André Kort en Guusje Poot. Alledrie de bedrijven werken zelfstandig, maar - waar moge lijk - worden krachten gebun deld. Dat komt ook tot uiting tijdens de open dag en het daarop in de avonduren volgende feest. De Molenberg was tot een jaar of twaalf terug nog een authen tieke boerderij in Burgh-Haam- stede. Dat de boerderij tot een veelzijdig etablissement is uitge groeid, is van het programma af te lezen. Zo biedt deze onderne ming bezoekers een korte intro ductie golfen aan op de '18-holes golfbaan en laat het zien wat ze culinair in huis heeft. Kinderen kunnen ondertussen op een springkussen of een pony te recht. ForestHill Buitensport biedt een familie-GPS-wandeltocht en een korte introductie survi- valtocht aan. Ook kan er via de ze organisatie worden aange schoven bij het boogschieten. Or ganisatiebureau Schaapslab uit Zierikzee informeert bezoekers over toeristische uitstapjes, be zienswaardigheden en de organi satie van kleine en grote fees ten. Voorproefje Tijdens de open dag wordt alvast een voorproefje gegeven op het Jaren '80-feest dat in de avonduren door Molenberg en Schaapslab wordt gehouden. De jaren tachtig herleven name lijk in de avonduren, wederom in Boerderij Molenberg. Een tijd die nog altijd springlevend is ge zien de herhalingen op tv van se ries uit deze jaren. Ook met hits van Abba, Tina Turner, Wham! en The Culture Club zingen velen nog altijd vol overgave mee. De Jaren '80 Party begint om 21.00 uur. De open dag begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur..Beide evenementen vinden plaats op Molenberg aan de Hogeweg 53 in Burgh-Haam- stede. De toegang overdag is gra tis. Meer informatie en kaarten voor het feest 's avonds kun nen via Schaapslab (06-49620421) of via Boerderij Molenberg (0111-654400) wor den besteld. HEINKENSZAND - Op de Stenevate in Heinkenszand zijn gistermorgen omstreeks elf uur twee automobilisten met elkaar in aanrijding gekomen. Een 42-jarige automobiliste uit die plaats passeerde een 42-jarige automobilist uit de gemeente Borsele juist op het moment dat hij linksaf wilde slaan. Er was alleen blik schade. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Sluiskil is gisteren in Middelburg veroordeeld tot tachtig uur werk straf waarvan de helft voorwaardelijk wegens verkeers agressie. Plet incident vond vorig jaar op 16 oktober plaats in Ter- neuzen. De Sluiskillenaar ging een Belgische auto rechts voorbij, waardoor hij met zijn auto tegen een lantaarn paal botste. In eerste instantie reden de Belgen door, maar ze keerden terug. De verdachte werd kwaad. Hij gaf toe de bestuurder een schop in het gezicht te hebben gege ven en een klap te hebben uitgedeeld. Ook trapte hij te gen de Belgische auto. Officier van justitie L. Boogert eis te zestig uur werkstraf. Raadsman F. de Vleesschauwer meende dat zijn cliënt was uitgedaagd, maar keurde wel zijn gedrag af. De poli tierechter vond juist dat de verdachte zelf de confrontatie had gezocht. De Sluiskillenaar is al eerder veroordeeld voor een mishandeling. ARNEMUIDEN - Vandalen hebben afgelopen weekeinde vernielingen aangericht aan en rondom een gebouw van de scouting in Arnemuiden. Er zijn ruiten vernield en een vuilnisbak is in brand gestoken. Ook is met verf op de mu ren gespoten. De politie heeft nog geen daders kunnen op pakken. HOEDEKENSKERKE - De politie Zeeland heeft een 75-jarige man uit Hoedekenskerke aangehouden op ver denking van poging tot verkrachting van een 45-jarige vrouw. De man is voorgeleid aan de rechter-commissaris. Justitie onderzoekt de aanklacht. De poging tot verkrachting zou afgelopen weekeinde zijn gepleegd. De politie doet geen nadere mededelingen over de zaak. MELISKERKE - Aan de rand van Meliskerke is ruimte beschikbaar voor een woonzorgboerderij, die uit drie ge bouwen van één a twee woonlagen bestaat. Dat plan is op genomen in het bestemmingsplan van de Kom Melisker ke. Ook kunnen er enkele appartementen gebouwd wor den op de hoek van de Torenstraat en Valkenburgstraat. In de nieuw te bouwen woonzorgboerderij aan de C. Jas persestraat aan de rand van het dorp kunnen groepswo ningen en appartementen komen. De nieuwe bewoners kunnen gebruikmaken van zorg. Meliskerke heeft een gering aanbod aan dagrecreatie! ver maak. De gemeente wil daar waar mogelijk meewerken aan ontwikkeling van dagrecreatieve voorzieningen. van onze regioredactie DREISCHOR - Tijdens de jaar lijkse donateuravond op vrijdag 12 mei van Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor kunnen donateurs met elkaar in discussie over de toekomstige ontwikkeling van Schouwen-Duiveland. Ad Beenhakker, voormalig sec- torhoofd natuur en landschap van de Provinciale Planologi sche Dienst Zeeland, praat over het land dat verdween. Stafme dewerker G-J. Buth van de Stichting Het Zeeuwse Land schap buigt zich, als natuur mens, over het landschap van Schouwen-Duiveland nu en in de toekomst. Stedenbouwkundi ge Huub Droogh van Rothuizen Van Doorn 't Hooft vertelt meer over de 'wooneconomie' die aan de man wordt gebracht via Inno vation Island. Voorlopige doel stelling van dit plan is een extra toename van 10.000 inwoners op Schouwen-Duiveland. Met deze drie inleidingen als ba sis volgt een forum onder lei ding van R. Soesman, waarbij deelnemers worden aange spoord kritische vragen op de sprekers af te vuren. Het sympo sium, dat deel uitmaakt van de donateuravond, wordt, net als vorig jaar, gehouden in de Adria- nuskerk. De bijeenkomst begint tussen 19.00 en 19.30 uur in het museum. Daarna praten voorzit ter K. Buth van de Vrienden van het Museum en coördinator ver bouwing A. Sandberg de aanwe zigen bij over gerealiseerde pro jecten en toekomstige ontwikke lingen van het museum. Er is en wordt hard gewerkt in en rondom Goemanszorg, wat onder meer te zien is aan de vers gegraven drinkput (zwanenvlot) en het recent uitgezette weitje tegenover het museum. Beide in grepen zijn bedoeld om de par keerplaatsen voor bussen op die plek landschappelijk in te kle den. In het museum hebben on der meer entree, horecagedeelte en inrichting van de expositie ruimte een ingrijpende verande ring ondergaan. Donateurs die alleen het sympo sium willen bijwonen, kunnen vanaf 20.15 uur in de Adrianus- kerk terecht. Het symposium stopt om 22.15 uur. Advertentie PERZISCHE TAPIJTEN SINDS 1975 I Wij zijn nog steeds uw beste adviseur op het gebied van handgeknoopte tapijten Zowel modem als klassiek Wij tonen u graag onze boeiende collectie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard tel. 0113-227101 (Advertentie) (Advertentie) Van den Dongen PARKETVLOEREN Amundsenweg 15, GOES Tel. 0113-233365 www.vandendongcnparket.nl Afslanken en in vorm blijven Korte St. Janstraat 6 4301 AE Zierikzee T 0111 -41 29 45 zierikzee@bodymince nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33