AKI ,2MEI Respons op plan West valt tegen Dijkversterking bij Kats begonnen Infoavond over N656 in Oud-Vossemeer r Vlasmarkt moet Montmartre van Goes worden MEI li PASFOTO MAAND 5.95 sprintphoto CABARET 18+ Verhuizing Hechts helft huurders woont gesprekken vernieuwing Goes wijk bij Winkeldief moet pp cursus leren zuinig te zijn dan (75) vast mor poging ;ot verkrachting BMW snel terug Aanrijding in Heinkenszand Boete voor bedreiging via internet Wietteelt tegen reuma ontspoord Lek in waterleiding Middelburg door Cornelleke Blok OUD-VOSSEMEER - De provin cie Zeeland houdt donderdag 11 mei vanaf 19.30 uur een tweede informatieavond over de aan pak van de provinciale weg N656 en het fietspad langs de Broekswegbij Oud-Vossemeer. Omwonenden van de N656, die door de bebouwde kom van Oud-Vossemeer loopt, hebben veel last van het verkeer. Eind januari hield de provincie een eerste informatieavond over de plannen om de weg aan te pak ken. De omwonenden konden toen hun mening geven over de plannen. Gedeputeerde T. Pop- pelaars licht de inspraakreac ties tijdens deze tweede informa tieavond toe en vertelt hoe de reacties in de plannen verwerkt zijn. De gemeente Tholen presen teert het plan voor de herinrich ting van de Molenweg bij Oud-Vossemeer. De provincie wil in de periode augustus-no- vember de riolering en de weg verharding van de N656 vervan gen. Daarnaast komen er een dertigkilometerzone en rode fietsstroken. Langs het wegvak Oud-Vossemeer-Broekseweg komt aan de noordkant een vrij- liggend fietspad. De plannen staan vanaf morgen op www.zee- land.nl. De informatieavond is in het bedrijfsgebouw van de fir ma Bosters-Van Wezel BV, Mo lenweg 29 te Oud-Vossemeer. Advertentie THEATER DE MYTHE GOES reserveer via 0900-3300033 of per www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Na jaren bivakkeren op een studeerkamer, kreeg dat stel uit Goes eindelijk een comfor tabele huurwoning in Middel burg. De drie slaapkamers en de woonkamer moesten nieuwe vloerbedekking hebben, maar de trapbekleding zag er zo op het eerste oog nog goed uit. Bij twee verschillende bedrij ven werd vloerbedekking ge kocht. Op dinsdag arriveerde stoffeerder nummer één. Met een schuin oog keek hij naar de trap. Nou, constateerde hij tevreden. Die trap heb ik zelf vier jaar geleden gestoffeerd, maar het ligt er nog keurig bij. Op woensdag arriveerde stof feerder nummer twee. Ook hij keek naar de trap. Maar dan een stuk kritischer: „Ik weet niet welke prutser daar aan het werk is geweest..." Aedactie: 0113-315649 vww.pzc.nl 1-mail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. voensdag 3 mei 2006 editie Bevelanden-Tholen Ö1DDELBURG - De reclasse- 'ing reikte de rechter gisteren in Üiddelburg de oplossing aan in |e strafzaak tegen een 53-jarige Bwoner van Tholen. De politie- ■echter nam het advies van een «classeringsmedewerkster over tm de verdachte voor een win teldiefstal te veroordelen tot «n leerstraf van 36 uur budget- feringscursus. merkelijk was dat de politie- hter de zitting onderbrak om reclasseringsmedewerkster fn gesprek té laten voeren met je Tholenaar. De politierechter (oopte dat het gesprek een be er inzicht zou geven in de pro- (lematiek van de dief. Wat dui- felijk werd, is dat de man met fi nanciële problemen kampt en ijn agressie moeilijk in de hand ;an houden. Over het stelen van chuurpapier bij een Doe het elf winkel in Sint Maartens- lijk, vorig jaar op 4 oktober ge- Ueegd, zei de medewerkster ech- er dat de verdachte die diefstal det uit nood gedaan had. De re- lasseringsmedewerkster advi- perde blijvend contact met de pstelling voor geestelijke ge- pndheidszorg RIAGG. De Tho- piaar zat nog in zijn proeftijd jan een voorwaardelijke boete 'an 700 euro; die werd niet opge- pgd. Zijn proeftijd werd met kn jaar verlengd. IOEDEKENSKERKE - Dc poli- ie Zeeland heeft een 75-jarige aan uit Hoedekenskerke aange- louden op verdenking van po- ing tot verkrachting van een 5-jarige vrouw. Ie man is voorgeleid aan de pchter-commissaris. Justitie on- pzoekt de aanklacht. De po- tot verkrachting zou afgelo- fen weekeinde zijn gepleegd. Ie politie doet geen nadere me edelingen over de zaak. pUINISSE - In de Steinstraat f Bruinisse is gisteren een per- pnenauto aangetroffen die op 9 april in Oudewater was gesto- De eigenaar van de auto is kennis gesteld. Er is voorals- -bg geen zicht op de dader(s). HEINKENSZAND - Op de Stenevate in Heinkenszand zijn gistermorgen omstreeks elf uur twee automobilisten met elkaar in aanrijding gekomen. Een 42-jarige automobiliste uit die plaats passeerde een 42-jarige automobilist uit de gemeente Borsele juist op het moment dat hij linksaf wilde slaan. Er was alleen blik schade. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 47-jarige inwoner van Hilversum voor een ernstige bedreiging veroordeeld tot 200 euro boe te. De man stuurde op 8 september vorig jaar via internet een vrouw in Vlissingen de boodschap dat hij haar zou verkrachten. MIDDELBURG - De 59-jarige vrouw uit Goes die giste ren voor de Middelburgse politierechter stond, was mari huana gaan kweken omdat zij het middel als reumapatiën- te rookte tegen de pijn. De teelt was echter een beetje uit de hand gelopen. Bij de inval in haar woning trof de poli tie op 20 oktober vorig jaar wietplanten en stekjes aan met een totaalgewicht van anderhalve kilo. Officier van justitie L. Boogert eiste duizend euro boete voorwaarde lijk. Hoewel hij begrip had voor de motieven voor de wiet teelt, gaf hij de verdachte het advies een arts te consulte ren die haar medicinale marihuana kan voorschrijven. Po litierechter B. Duinhof hield sterk rekening met de om standigheden en legde de verdachte een voorwaardelijke boete van vijfhonderd euro op. MIDDELBURG - Dertig Middelburgse huishoudens heb ben gisteren urenlang zonder water gezeten. Door een ka potte afsluiter in een transportleiding voor drinkwater moest de toevoer in Vromoldsland in de wijk Dauwendae- le worden afgesloten. Het lek ontstond rond half vier in de middag. Een uur la ter werd de watertoevoer afgesloten om het lek te repare ren. Om kwart over zeven 's avonds had iedereen weer wa ter. Waterbedrijf Evides waarschuwde ervoor dat na het weer in gebruik nemen van de waterleiding bruin water uit de kraan kan komen. Ook huizen in andere delen van Middelburg konden daar last van hebben. Bruin water is niet schadelijk voor de gezondheid, maar mensen moeten wel oppassen met de witte was. Het water kleurt bruin omdat er aanslag aan de binnenkant van de leiding los komt doordat die even heeft drooggestaan en daarna weer water transporteert. door Frank Balkenende KATS - Het projectbureau Zeeweringen is begonnen de dijk langs de Oosterschelde tus sen Kats en de Zeelandbrug te versterken. Het werk is noodza kelijk omdat de dijk nu een stormvloed die volgens de statis tieken eens in de vierduizend jaar voorkomt, niet kan weer staan. Graafmachines zijn inmiddels bezig om de dijkbekleding weg te halen. De glooiing wordt ge heel vernieuwd. De aanpak van de dijken in de Oud-Noord-Bevelandpolder maakt deel uit van een project om de Zeeuwse zeeweringen te versterken. Voor 2015 moet 175 van de 200 kilometer aan dijken opnieuw zijn bekleed. Het totale project kost 913 mil joen euro. De Hoedekenskerkepolder en de Eilanddijk/Buitenhaven in Vlissingen zijn zo goed als klaar. Afgelopen jaar zijn Voorland bij Nummer Een en de Baar land-Zuidpolder en Oost-Inke- lenpolder aangepakt. Naast de OudNoord-Beve- landpolder wordt dit jaar ge werkt aan de dijken in Hans- weert (Voorhaven), Terneuzen (Scheldeboulevard), de Ko ningin Emma/Van Alsteinpol- der, de Noord-. Oudeland- en Muijepolder en de Westkappel- se Zeedijk. foto Dirk-Jan Gjeltema Impressie van het plein na de herinrichting. door Frank Balkenende GOES - De Goese Vlasmarkt is nu een wat rommelig plein, maar dat wordt an ders. Half mei ondergaat het marktje een metamorfose. Dan wordt het omgetoverd in een kunstplein, waar passanten een blik kunnen werpen in een expositievitri ne, die in hét wegdek wordt aange bracht. De Vlasmarkt, gelegen tussen de Grote Markt en de Beestenmarkt, is momenteel vooral een belangrijke route voor fietsers die naar en van de stad komen. Ook heeft het pleintje een parkeerfunctie. De vele verkeersbewegingen en het geparkeerde blik maken de markt dan niet echt tot een gezellig verblijfsgebied. Na de herinrichting, onderdeel van het Masterplan Binnenstad, wox-dt dat an ders. In een poging de Vlasmarkt een in tiemer karakter te geven, wordt een na tuurstenen rand geplaatst, die de trot toirs scheidt van het hart van het plein. Binnen die lijst verschijnen bankjes en een vitrine die in het wegdek ligt. Kun nen passanten nog een snuf kunst mee pikken, want er zullen regelmatig andere voorwerpen te bewonderen zijn. Het is de bedoeling dat het pleintje een beetje het Montmarte van Goes wordt, met wis selexposities en artistieke optredens. Na de Grote Markt wordt ook dit plein autovrij. De gemeente handhaaft wel twee parkeerplaatsen voor mindervali- den. Vergunninghouders in de zone Cen trum krijgen een andere plek toegewezen in de directe omgeving. Het is tevens mo gelijk de parkeervergunning om te zetten in een vergunning voor een andere zone. Fietsklemmen Op de Vlasmarkt komen extra fietsklem men, zodat de fietsen niet meer tegen ge vels hoeven te worden gezet. Hoewel het een verblijfsgebiedje moet worden, blijft het een schakel in de fietsroute naar en van de binnenstad. Het plaveisel is van dezelfde soort die al in winkelstraten en de Grote Markt is toe gepast. Op die manier ontstaat visuele eenheid in het centrum. De retouche van de Vlasmarkt is medio juli klaar. loor Frank Balkenende SOES - In Goes-West neemt slechts de helft van het aantal murders deel aan gesprekken net de woningbouwvereniging (ver de grootscheepse vernieu- ving van de wijk. De relatief la- {e opkomst is opmerkelijk om- lat veel naoorlogse huurwonin gen op de nominatie voor sloop itaan of als twijfelgeval zijn aan- [emerkt. Directeur M. Sas van de Regio- ïale Woningbouwvereniging Sa- henwerking (RWS) spreekt van sen tegenvallende respons. Hij can slechts gissen naar de oor- ;aak. „Misschien denken men sen dat het. hun tijd wel zal du- •en. We beginnen tenslotte pas [ver enkele jaren met de sloop Tan de eerste complexen. De la- »e opkomst is wel jammer, want ve willen echt goed luisteren laar huurders en ze zo goed mo- 'elijk informeren als ze vragen lebben." De corporatie onderneemt geen logingen om mensen die de in- Tentarisatiebijeenkomsten links iebben laten liggen, alsnog te loren. De RWS gaat nu aan de slag met de opmerkingen en vra- jen van mensen die de gesprek- cen hebben bijgewoond. De RWS neemt in de aanloop jaar het stadsvernieuwingspro- :ect ruim de tijd om de woon wensen van 571 huurders in taart te brengen. Als voorschot lield de corporatie vorig jaar jen enquête. Hoewel het vernieu wingsplan door de aangekondig de sloop van een deel van de na- jorlogse huurwoningen gevoelig igt en de formulieren juis-aan-huis waren verspreid, Was ook toen de respons met 44 procent aan de magere kant. De RWS had gehoopt op reacties van zestig, zeventig procent van de huurders. Als vervolg op de enquête zijn en worden gesprekken gevoerd per straat en complex. Op die manier hoopt de RWS een goed beeld te krijgen: steunen huur ders de sloop van hun woning om er uiteindelijk een nieuw, comfortabel huis voor terugkrij gen of zien ze meer heil in reno vatie van de jaren vijftig-wonin gen? Uit de tot nu toe gevoerde gesprekken distilleert Sas dat de weerstand tegen sloop af neemt. „Ik denk dat we duide lijk hebben kunnen maken dat er nauwelijks prijsverschil zit tussen renovatie van een wo ning en een nieuwbouw. Het be sef groeit dat je dan beter nieu we, goed geïsoleerde, comforta bele huizen kunt neerzetten in plaats van versleten woningen op te knappen." Zelfs huizen waarvan de RWS ertoe neigt ze te laten staan, mo gen van sommige bewoners te gen de vlakte. Alleen de Evert- senstraat en Scheldestraat zet ten de hakken in het zand. Bewo ners kiezen voor renovatie, voor al omdat ze vrezen dat ze een nieuwe huurwoning niet kun nen betalen. RWS-directeur Sas wil bewo ners zo snel mogelijk inzicht ge ven in de verschillen in huur prijs van een bestaande woning, gerenoveerde woning en een nieuwe woning, evenals de plan ning per straat en verhuiskosten vergoedingen. De RWS bouwt eerst woningen in Goes-West en gaat pas daar na slopen. Deze werkwijze voor komt dat huurders tijdelijk de wijk moeten verlaten. Nieuwe woonblokken verrijzen aan de J.P. Coenstraat, op de kavels van de voormalige ROC-gebou- wen. Daarnaast heeft de RWS het oude Landbouwcentrum en een strook aan het Hollandia- plein aangekocht. Sas verwacht dat de eerste huur woningen in West pas in 2009 te gen de vlakte gaan. Dat betreft blokjes duplexwoningen aan de Jacob Roggeveenstraat en omge ving. Successievelijk wordt in tien, vijftien jaar tijd de totale wijk vernieuwd. Sloop wordt voor een flink aan tal woningen onvermijdelijk ge acht: eengezinswoningen aan de Westsingel, blokjes aan de Evert- senstraat, Jacob Catsstraat. Bo terbloempad, Kamillepad, Klap roosstraat, Korenbloemstraat, Abel Tasmanstraat en J.P. Coen straat. Deze woningen dateren van na de oorlog en zijn tech nisch aan het eind van hun La tijn. Ze zijn ook klein en vol doen niet aan moderne eisen. Huurders gaven dat al aan in de enquête. De Vlasmarkt wordt autovrij. foto Dirk-Jan Gjeltema 4 kleuren-pasfoto's GRATIS miniportret

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27