ÜWSE COURAN WK laat kassa overal rinkelen Nederlandse genie trekt Uruzgan binnen PZC Wondertje op korte beentjes PLASMA LCD TV S_ m J VERSCHOOR! Neckermann verliest zaak over rentetarief Nederlanders geven massaal geld uit om kampioenschap te volgen Kroes in Brussel opnieuw onder vuur Verdonk wil premier worden Hollands glorie Ondernemer Geen geld voor veteranendag Prinses Mabel stille diplomate Einde Blind nabij A'a www.hetoranjeplein.nl UIICIIU midda ZIV 3 Vrij zonnig, vanmiddag wat meer wolken en mogelijk mist langs de westkust. Maxima 19 tot 24 graden. 248e jaargang no. 104 woensdag 3 mei 2006 los nummer 1,25 JVLISSINGEN Scheldeplein (0118)414081 wmÊÊÊËÊÊÊËm BBeEHBHi WÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmmm door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Necker- mann heeft samen met nog twee andere postorderbedrijven en de Nederlandse Thuiswinkelor ganisatie een kort geding tegen de Staat verloren. Minister Zalm van Financiën hoeft daarom de kredietrente niet te verhogen naar het oude niveau. De postordersector had het kort geding vorige maand aangespannen. Neckermann, Wehkamp. Otto en de Thuiswin kelorganisatie eisten bij de Haagse rechtbank dat Zalm de verlaging van de maximale kre dietrente zou terugdraaien. De eis is gisteren echter afgewezen. De minister wil het maximale rentetarief met ingang van juli verlagen van 21 naar 16 pro cent. Dat moet voorkomen dat steeds meer consumenten in fi nanciële moeilijkheden raken door het kopen op afbetaling bij postorderbedrijven. Die bedrij ven en de Thuiswinkelorganisa tie vinden dat zij onevenredig hard worden getroffen door de maatregel. Klanten staan gemid deld voor maximaal 500 euro in het krijt bij postorderbedrijven en dat is in vergelijking met an dere schuldeisers (woningcorpo raties, banken, telecombedrij- ven, energiemaatschappijen en financieringsmaatschappijen) een marginaal bedrag. Door de tariefsverlaging kunnen bedrij ven als Neckermann kleine kre dieten niet meer kostendekkend aanbieden en de postorderbe drijven vrezen dat dit klanten en banen gaat kosten. Bij Neckermann is, mede om de dreigende verlaging van de kre dietrente het hoofd te bieden, al een ontslagronde aangekondigd. Het bedrijf gooit het roer om en gaat zich meer richten op inter netverkopen. Neckermann schrapt honderd banen; zo'n 75 medewerkers wacht gedwongen ontslag. De Neckermann-direc- tie wenst geen commentaar te geven op het verliezen van het kort geding. door Dylan de Gruijl DEN HAAG - Nederland trekt deze zomer zijn porte monnee voor het wereld kampioenschap voetbal. Niet alleen de verkoop van bier en snacks zal stijgen maar jongeren kopen ook massaal 'WK-beltonen'. Va kantiebestemmingen waar het Nederlands elftal live is te zien, zitten vrijwel volge boekt. Ook thuisblijvers spenderen hun vakantiegeld aan het WK, blijkt uit onderzoek Trends in Retail van adviesbureau Capge- mini onder 55.000 consumenten. „We gaan niet naar het strand of restaurant, maar vieren de wedstrijden thuis met vrien den", zegt vice-president retail Bert Keizer. „Zelfs als we verlie zen." Tv's Volgens Capgemini zorgt het WK ervoor dat de verkoop van platte tv's (plasma- en led-beeld- BRUSSEL - Door het justitieel onderzoek naar de criminele ac tiviteiten van Willem Holleeder is eurocommissaris Kroes (Con currentiebeleid) in Brussel op nieuw onder vuur komen liggen. De socialistische partij in het Europees parlement stelt de po sitie van Kroes ter discussie van wege haar 'blijvende zakelijke betrokkenheid' bij de vastgoed magnaat Dirk Jan Paarlberg, die verdacht wordt van witwas praktijken en het lidmaatschap van de bende van Holleeder. Eu roparlementslid Meijer vraagt commissievoorzitter Barroso 'kritisch' naar de positie van Kroes te kijken. Kroes kocht in 2001 twee panden in Gorinchem en Woerden van haar toenmali ge vriend en zakenpartner Paarl berg. Tot voor twee weken stond Paarlberg garant voor ren te en aflossing van de lening. Bij haar aantreden als commis saris beloofde Kroes al haar za kelijke banden op te geven. Meijer verwijt haar nu dat ze dat niet heeft gedaan. GPD pagina 3 Yab Yum afgeperst DEN HAAG - Rita Verdonk wil 'met alle liefde' premier worden als de WD de grootste partij van Nederland wordt. Dat verklaarde de kandidaat voor het partijleiderschap giste ren tijdens een WD-bijeen- komst in Amsterdam. De minis ter van Vreemdelingenzaken wil de daarmee duidelijk maken dat er geen constructie komt zoals voorheen bij fractievoorzitter Jo- zias van Aartsen, die zelf lijst trekker wilde worden, maar Hans Wiegel als premier naar voren schoof. Rita Verdonk zal zelf in het Torentje plaatsnemen als haar partij de verkiezingen wint. Op dit moment is dat ver weg, want de liberalen liggen in de peilingen bijna vijftien zetels achter op de PvdA. GPD (Advertentie) schermen) met 5 tot 7 procent stijgt. Ook verwacht het advies bureau dat er meer dvd-recor- ders worden verkocht. Jongeren tot 29 jaar grijpen tij dens het WK massaal naar hun mobiele telefoons en internet. Zij kijken goals op hun mobiel tje en kopen WK-ringtones zo als 'Aanvalleuh!', voorspelt Cap gemini. Ook internetwedden op WK-wedstrijden neemt toe. Kei zer: „Tijdens het WK communi ceert deze groep veel heftiger. Bedrijven benutten dat." Vakan tiebestemmingen waar Oranje li ve is te zien, zijn opvallend snel vol. TUI Nederland heeft voor juni al 20 procent meer zonva kanties verkocht dan vorig jaar. De touroperator dankt die stij ging aan hotels met Hollandse WK-hoeken waar oud-voetbal lers als René van de Kerkhof en Piet Schrijvers wedstrijdcom mentaar geven. „Vooral die be stemmingen zitten in de plus", BHUBANESWAR - Budhia Sing, een Indiaas jongetje van viereneenhalf, loopt tussen volwassenen een marathon in de Oost-Indiase stad Bhubaneswar. Hij is de jongste die ooit 65 kilometer in één keer heeft afgelegd. In India is inmiddels een discussie ontstaan over de inzet van het wonderkind voor geldelijk gewin. foto Sanjib Mukherjee/RTR pagina 5 ophef over Indiaas loopwondertje door Harald Doornbos KANDAHAR - De eerste lich ting van Nederlandse genie-troe pen van de landmacht zijn van uit de Zuid-Afghaanse stad Kan dahar naar de provincie Uruz- gan vertrokken. De eenheid bestaat uit twintig man die deel uitmaken van het 101ste geniebataljon uit Wezep. Het is de bedoeling dat zij in Uruzgans hoofdstad Tarin Kowt beginnen met de bouw van onderkomens voor tenmin ste 1200 militairen die vanaf be gin augustus daar de vrede ho pen te bewaren. „Er moet ver schrikkelijk veel gebouwd wor den", vertelt voorlichter majoor Robert de Jong in de Dutch Cor ner, een flinke tent op een grote legerbasis bij de luchthaven van Kandahar, waar afgezien van Amerikaanse militairen ook Ne derlanders zijn ondergebracht. „Om alles op tijd af te krijgen kan het aantal Nederlanders tus sen nu en augustus wel eens op lopen tot ongeveer tweeduizend man", vervolgt De Jong. Ver spreid over Kaboel, Kandahar en dan nu ook Tarin Kowt, hou den op dit moment zo'n 650 Ne derlandse Isaf-militairen zich in Afghanistan bezig met de Uruz- gan-missie. Een niet nader ge noemd aantal Nederlandse mili tairen bevindt zich al iets langer in Uruzgan om er daar voor te zorgen dat de gearriveerde ge nie-troepen veilig hun werk kun nen doen. Vorige week vond een gewapend treffen plaats tussen vermoedelijke Taliban-strijders en een Nederlandse patrouille. Tot nu toe verloopt de missie voorspoedig. Afgezien van de schotenuitwisseling en een heli kopter die op z'n kant werd ge blazen door de straalmotor van Advertentie Vandaag is bij u de Ondernemer bezorgd Heeft u de Ondernemer niet ontvangen? Bel gratis met lezersservice: 0800 - 0235444 aldus een woordvoerster. Ook Thomas Cook en OAD spelen in op de Oranje-fan door live-voet- bal op de vakantiebestemming aan te bieden. Volgens beide tou roperators is de populariteit van die bestemmingen groot. GPD Negen dagen muziek in de Grote Kerk van Veere De eerste Zeeuwse Veteranendag krijgt zaterdag 1 juli een andere opzet dan was gepland. Vier van de Zeeuwse gemeenten - Vlissingen, Borsele, Kapelle en Tholen - heb ben het gevraagde financiële ruggensteuntje van 100 euro geweigerd. Het organiserend comi- 13 té voelt zich in de steek gelaten. De Van Randwijklezing wordt vrijdag verzorgd door prinses Mabel. Een portret van een vrouw die de wereld wil verbeteren, al houden cri ticasters het erop dat ze de wereld wil 'veranderen'. Maar haar interesse voor mensenrechten en vrijheid is J\ onmiskenbaar. Danny Blind weet zeker dat hij zondag tijdens de be kerfinale tegen PSV voor het laatst als hoofdcoach van Ajax op de bank zit. De oefenmeester beschikt over voldoende aanwijzin gen om te weten dat hij plaats moet maken voor een opvolger. „Dat weet ik echt zeker. Hoe jammer dat ook is." Varia: 2; Binneland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio Televisie: 7; Zeeuws: 9, 11, 13, 14 en 15; Sport: 16 en 17; Kunst: 19, 20, 21 en 23; Uit: 24 en 25 (Advertentie) een vrachtvliegtuig op de lucht haven van Kandahar, hebben zich geen incidenten voorge daan. „Voor zover ik het kan bezien, lukt het om op tijd de taken uit te voeren", zegt De Jong. GPD Advertentie (posijbjnkrekeningnurnmgj Kijk op www.pic.nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0/31231 of stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)*. Cl per kwartaal met automatische incasso 59,75)*. per jaar met automatische incasso 229,20)*. met gratis PZC-paraplu LISSE - De bloembollenvelden in de Bollenstreek (Lisse) staan in volle bloei. foto Koen Suyk/ANP 8"711688"555530" het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1