Blind weet zeker dat hij weg moet Wielinga koerst weer ongecompliceerd PZC HSV stelt kampioensfeest van Bayern nog even uit Protest Capelle na omstreden duel met Ajax Lord tevreden over stage bij Roeselare 17 Bekerfinale wordt laatste duel bij Ajax Hand van God was toch hand van Maradona Meerjarig contract voor Boskamp Feyenoord verkoopt Loovens Noord-Koreanen naar Rusland Sluiter is snel klaar in Estoril Veldhuis kan mee naar Cyprus '"üjkJ '"T woensdag 3 mei 2006 door Mike van Damme AMSTERDAM - Danny Blind weet zeker dat hij volgend sei zoen geen hoofdcoach van Ajax meer is. De manier van hande len van directie en bestuur zeg gen hem dat zijn ontslag al een uitgemaakte zaak is. „Er gebeu ren dingen die dat bevestigen", aldus Blind. Bestuur en directie zwijgen al weken over de toekomst van Blind. Via een summier persbe richt werd vorige week alleen medegedeeld dat het functione ren van de trainer pas na het sei zoen wordt geëvalueerd. De knoop is echter al doorgehakt. Dat gevoel leeft al een week of zes bij Blind. En het gevoel BUENOS AIRES - Twee decen nia lang was Diego Maradona het toonbeeld van onschuld. Het eerste doelpunt in de kwartfina le van het WK van 1986 in Mexi co (Argentinië-Engeland, 2-0) werd gemaakt door God zelf. Jarenlang hield hij de legende van de 'Hand van God' in stand. Twintig jaar later gaf hij het voor het eerst toe: „Ik heb dat doelpunt met de hand ge maakt", aldus Maradona in een documentaire van de Duitse tv-zender ARD. In de wedstrijd tegen Engeland maakte hij hands met zijn linkerhand. In een duel met doelman Peter Shil- ton was hij daardoor net iets eer der bij de bal en maakte 1-0. De waag hoe hij met zijn 1.66 me ter lange lichaam Shilton kon verschalken, beantwoordde hij destijds legendarisch: „Het was de hand van God." ANP /DP A wordt met de week sterker. Op de vraag of het voor hem al een uitgemaakte zaak is dat hij weg moet, antwoordde hij gisteren tijdens de persconferentie stel lig met: 'ja'. De trainer trekt zijn conclusies uit de manier waarop de direc tie en het bestuur met hem om gaan. Hij wordt niet gehoord over of betrokken bij de plan nen voor volgend seizoen. Ajax is in gesprek met spelers, maar de mening van Blind doet er niet meer toe. „Als zulke zaken niet meer met de hoofdtrainer worden gecom municeerd, zegt dat genoeg", al dus Blind. „Dat gevoel is deze week alleen maar bevestigd en sterker geworden." De directie benaderde Nourdin Boukhari voor een nieuw con tract, zonder medeweten van de hoofdtrainer. De Marokkaan mag toch bij Ajax blijven, waar hij eerder dit seizoen nog te ho ren kreeg dat zijn contract niet werd verlengd. Blind vernam het nieuws van derden. „Het gaat om zulke concrete zaken, ja", bevestigde hij. Blind resten nog twee wedstrij den als hoofdcoach van Ajax. Vanavond wacht FC Groningen in de finale van de play-offs, zondag spelen de Amsterdam mers nog de bekerfinale, tegen PSV. „Ik wil wel op 3 juli terug komen, maar ik mag er niet in, denk ik." Wat hij daarna gaat doen? Eerst naar het WK voor de NOS. Of hij terugkeert bij Ajax, laat hij voorlopig in het midden. „Ik ben een echte Ajacied, maar of ik nog wil blijven in een andere functie, weet ik nog niet. Daar kan ik nu geen antwoord op ge ven." Ontspannen Op De Toekomst kan Blind zich nog wel thuis voelen. Hij krijgt genoeg steun van mensen bin nen de club, die toch vooral bij de jeugdopleiding rondlopen. Af gelopen maandag stond hij in de kantine van De Toekomst ook ontspannen een biertje te drin ken met wat jeugdtrainers. Blind: „Ik krijg heel veel steun betuigingen binnen Ajax. Al leen niet van de mensen die over mijn functioneren moeten oorde len." Blind had gisteren tijdens het perspraatje onder zijn sleutel bos twee brieven liggen. Nog meer steunbetuigingen, maar dan van buiten de club. „Het is een hart onder de riem. Er zit zelfs een opzegging van een sei zoenkaart bij." GPD Khalid Boulahrouz (links) duelleert met Köln-spits Marco Streller. foto Kai Pfaffenbach/RTR Danny Blind weet genoeg, nu hij niet wordt gehoord over of betrok ken bij de toekomstplannen van Ajax. foto Hans van Weel/GPD van onze sportredactie DEN HAAG - Bayern München moet nog minimaal een paar da gen wachten voordat het voor de twintigste keer in de historie de kampioensschaal kan opha len. De nummer twee van de ranglijst HSV bracht het ver schil tussen de twee rivalen gis teravond terug tot twee punten door met 1-0 te winnen bij FC Koln. Bayern heeft nog een wedstrijd tegoed, het speelt vanavond thuis tegen VfB Stuttgart. Na dat duel staan er nog twee speel ronden op de rol in de Bundesli- ga- Voor vijftigduizend toeschou wers hield HSV gisteravond in Keulen haar hoop op de titel in leven De ploeg van trainer Thomas Doll had daar overigens wel de hulp van de thuisploeg bij no dig, want de enige treffer werd gescoord door Köln-speler Sin- kiewicz. De verdediger, die ook deel uitmaakt van de voorlopige WK-selectie van bondscoach Jurgen Klinsmann passeerde zijn eigen doelman Bade al in de derde minuut. Die vroege treffer bleek uitein delijk voldoende te zijn voor HSV, dat door blessures de nodi ge basisspelers miste. Tot die ge kwetsten behoorden ook de Ne derlanders Van der Vaart en De Jong. Boulahrouz speelde wel en de verdediger van Oranje maakte ook de negentig minu ten vol. Hij liep wel tegen een ge le kaart aan. Borussia Dort mund nestelde zich vaster op de zevende plaats dankzij een over winning bij Hannover 96 (1-2). De thuisploeg kwam via interna tional Mertesacker vlak voor rust nog wel op voorsprong, maar de Tsjech Rosicky en ver dediger Wörns bezorgden de ploeg van trainer Bert van Mar wijk alsnog drie punten. Dortmund naderde Hertha BSC tot op één punt. De ploeg uit Berlijn ging in eigen stadion hard onderuit tegen Bayer Le- verkusen: 1-5. De Bulgaarse spits Berbatov nam twee van de vijf doelpunten voor zijn reke ning. FC Nürnberg was met 5-2 veel te sterk voor Borussia Mön- chengladbach. Engeland Blackburn Rovers verzekerde zich gisteravond van het ticket voor het Uefa Cuptoernooi, dankzij een 1-0-zege op Chel sea. De kampioen uit Londen speelde met een veredeld B-elf- tal. Trainer José Mourinho hield onder anderen doelman Cech, aanvoerder Terry en de aanval lers Drogba en Arjen Robben buiten de selectie. Het enige doelpunt viel vlak voor rust en kwam op naam van Reid. GPD ARNHEM - Vitesse hoopt snel een meerjarig (twee) con tract af te sluiten met Jan Boskamp. Hij is de belangrijk ste kandidaat om hoofdtrainer Edward Sturing op te vol gen. Beide partijen vervolgen deze week het overleg. De' Nederlander Boskamp (57) is vertrokken bij de Engelse club Stoke City. Hij was eerder onder meer werkzaam voor Anderlecht. Als voetballer was hij onder meer actief voor Feyenoord. De Arnhemse clubleiding wil zich niet vastpinnen op Boskamp en schermt met 'meerdere alter natieven'. Wel wordt erkend dat Boskamp 'uitstekend past in het profiel'. GPD ROTTERDAM - Feyenoord heeft Glenn Loovens verkocht aan Cardiff City. De verdediger (22) speelde dit seizoen op huurbasis bij de club uit Wales en heeft nu een con tract voor drie seizoenen getekend. Loovens werd eerder verhuurd aan Excelsior en De Graafschap en kwam bij Feyenoord tot 27 wedstrijden in de hoofdmacht. Vorige week verkocht Feyenoord de verhuurde doelman Gabor Babos al aan NEC. MOSKOU - Noord-Koreaanse voetballers zijn binnen kort te bewonderen in de Russische competitie. Dat is het resultaat van onderhandelingen vorige week tussen de club Krilia Sovetov Samara en vertegenwoordigers van het Stalinistische Korea. De twee partijen ondertekenden een overeenkomst die de weg vrijmaakt voor de overgang van Noord-Koreaanse voetballers. Krilia Sovetov Samara, dat eerder dit seizoen in cle Uefa Cup tegen AZ speelde, heeft een video met daarop diverse spelers. Op basis daarvan beslist de club of er Koreanen een contract krijgen aangeboden. Er voetbalt momenteel één Zuid-Koreaan in Rusland. Middenvelder Hyun Young-min speelt sinds een jaar bij Zenit St.Petersburg. ANP/RTR ESTORIL - Raemon Sluiter is er niet in geslaagd om op het tennistoernooi van Estoril door de eerste ronde te ko men. De Rotterdammer bleek niet opgewassen tegen de als zevende geplaatste Chileen Nicolas Massu. De Zuid-Amerikaan vernederde Sluiterün de eerste set met 6-0. In de tweede set was de partij wat meer in evenwicht, maar bleek Massu toch de sterkste: 7-5. ANP AMSTERDAM - Marleen Veldhuis is hersteld van de long problemen waardoor ze zich vorige maand moest afmel den voor de wedstrijden om de Swim Cup in Eindhoven. De Twentse heeft de training inmiddels hervat en gaat vrijdag ook met de nationale selectie mee naar het trai ningskamp in Cyprus. De Nederlandse ploeg start op het eiland met de gezamen lijke voorbereiding op de Europese kampioenschappen eind juli in Boedapest. Johan Kenkhuis gaat niet mee naar Cyprus. Volgens coach Fedor Hes heeft een trainings kamp gezien zijn specifieke trainingsarbeid voor hem geen toegevoegde waarde. ANP Brabander van Quick Step werkt aan de hand van dokter Checcini hard aan zijn comeback door Ad Pertijs LIMOGES - 'We hebben er weer één' jubelden ze bij Rabobank toen Rem- mert Wielinga in de Dauphiné Libéré van 2003 zij aan zij met Lance Arm strong en ïban Mayo over de Alpen cols klom. Een maand later al werd hij afgedankt. Ook Wielinga snapt daar nog niks van. Hij begrijpt wel dat Quick Step hem nu een nieuwe kans biedt. En hij be grijpt ook dat Luigi Checcini het hele maal in hem ziet zitten. „Ik durf te zeg gen dat ik de beste klimmer van Neder land ben." Vanaf zaterdag kan hij dat laten zien in de Giro d'Italia. Vorige week werd hij 28 jaar. „Ze zeg gen dat dat de leeftijd is waarop je op je best begint te worden", vertelt de rossige Brabander. Remmert Wielin ga, uit Eindhoven, woont in Monaco. Hij vierde zijn verjaardag echter met vrienden, net over de grens in Italië. „In Monaco heb je zaken waar het ster- vensduür is, maar je vindt er ook gele genheden waar je voor een redelijk normale prijs kunt eten en drinken." Dat hij naar Italië ging heeft echter een andere reden. Het is zijn land ge worden. Het land waar hij zich thuis- voelt. Als mens en als wielrenner. Toen eind 2000 bleek dat er voor hem bij Rabobank geen profcontract inzat, verkaste hij naar de kleine Italiaanse formatie De Nardi. „Wat me het meest is bijgebleven van die periode is dat ik bij De Nardi heb kunnen laten zien dat ik bergop kan fietsen", zegt hij. Na twee jaar De Nardi wilde Rabo bank hem dolgraag terughebben. Met een omweg kwam zijn droom alsnog uit. Wielinga 'trapte af' met etappeze ges in de Ronde van Mallorca en de Ru- ta del Sol. Toen hij in juni aan de zijde van Armstrong en Mayo over enkele Alpencols trok, leek het dat Neder land er een ronderenner bij had gekre gen. „Ik dacht: nu gaat het gebeuren. Ik ga de Tour rijden en daar net zulke hoge ogen gooien als in de Dauphiné Libéré. Ik zag hoe ploegleider Theo de Rooij enthousiast reageerde. Zo van 'we.hebben er weer een'. Voor mezelf was het niet eens zo'n openbaring. Ik wist dat ik goed bergop kon rijden. Vanaf de juniorentijd gold ik als een talent op dat gebied. Na mijn tijd in Italië was het me helemaal duidelijk geworden dat ik goed kon klimmen. Ik geloofde al in mezelf, maar in mijn naïviteit vergat ik dat dat geen garan- Remmert Wielinga: „Ik ben absoluut de beste klimmer van Nederland." foto GPD tie is dat je je gelijk ook kunt halen bij anderen." Het ging mis in de Tour die volgde. Wielinga viel met name op als de ren ner die niet tussen de wielen kon rij den. „Dat probleem had ik toen als ik niet goed in vorm was. Momenteel ben ik daar volgens mij overheen ge groeid." Het was dat beeld dat bleef hangen. Niet het beeld van Wielinga de klimmer. Zijn prestaties in de Dau phiné Libéré werden afgezwakt om dat de groten daar niet voluit waren gegaan. „Onzin", zegt Wielinga. „Die wedstrijd is bepaald geen trainings- koers. Je rijdt daar niet zomaar met Armstrong omhoog." De Amerikaan beaamde dat later onge vraagd. Want als een van de redenen van zijn bijna-nederlaag tegen Ullrich voerde hij aan dat de Dauphiné Libéré van dat jaar extreem hard was geweest vanwege de aanvalslust van Mayo en de blessure die hij er opliep bij een val. Wielinga: „Wat er is gebeurd in die Tour, is ook gebeurd. Ik kon slecht vol gen tussen de wielen. Maar dan ver wacht je niet dat je daarna als renner wordt afgeschreven. Er is iets te snel geconcludeerd dat 'hij' het niet kon. Ze hebben me niet willen hebben en daarna is ook bij mij langzaam het licht uitgegaan. Ik werd daarna nog maar een paar keer opgesteld. Dat was uiteraard een fikse kater voor me." Het jaar erop kwam er een blessure aan zijn knie overheen. „Het kwam er op neer dat mijn gewrichten en pezen niet sterk genoeg waren voor de kracht die de spieren leverden. Ik heb vanaf toen hard gewerkt om vooral de pezen rond mijn knie sterker te ma ken." Remmert Wielinga was weer fit, maar hij voelde nog altijd niet dat Rabo bank in hem geloofde. Een goed gere den GP Jef Scherens was voor hem wel het bewijs dat hij weer op de goe de weg zat. SRM-systeem Een weg die hij vorig jaar had ingesla gen door bij 'dottore' Luigi Checcini langs te gaan. De man over wie wordt gezegd dat hij alleen met de allerbes- ten wil werken, wilde ook met het 'le lijke eendje' van Rabobank in zee gaan. „Mijn manager Jacques Hane- graaf heeft het contact gelegd. Ik moest hem een mailtje met gegevens over mezelf sturen. En een file van mijn SRM-systeem (het systeem dat op de fiets van alles registreert) en toen bleek dat ik het ook nog eens heel graag deed, kon ik komen. Ik heb in juni een test gedaan bij hem. In de fy sieke zin had ik het allemaal nog steeds in huis. Ik ben vervolgens gaan werken met hem en met zijn trainings schema's. Volgens mij heeft het zijn vruchten afgeworpen." Wielinga trainde een zomer lang. „Ter wijl de anderen van de ploeg koersten, trainde ik alleen maar. Zonder proble men. Het was goed op te brengen. Ik geloofde immers in mezelf." Dat Patrick Lefevere van Quick Step hem deze winter een nieuwe kans bood, vindt Wielinga uiteraard gewel dig. Hij vindt ook dat hij die kans heeft afgedwongen. „Maar ik had het ook begrepen dat na twee koersloze ja ren geen enkele ploeg nog belangstel ling voor me had gehad. Ondanks die Dauphiné Libéré van 2003. Dat is al weer zo lpng geleden." Bij Quick Step won Wielinga al direct in februari de GP Chiasso. „Het was geweldig om de ploeg direct te kunnen bedanken voor het vertrouwen in me." Er volgden enkele anoniemere maan den. In de Ronde van Georgia pakte Wielinga enkele weken geleden de draad weer goed op. „Ik voel dat de ploeg in me gelooft. Patrick Lefevere belde me gisteren nog op. Ook hij kijkt uit naar de Giro. Bettini en Gara- te zijn er de kopmannen van de ploeg. Maar ik mag mijn eigen kans gaan. Ik wil mikken op het klassement. Daar ligt mijn toekomst ook. Ik wil nog al tijd laten zien dat ik een goed klasse ment kan rijden in de Tour." Buitenwereld Terugkijkend zegt Remmert Wielinga dat je 'overal' van leert. Van de positie ve dingen bij De Nardi, tot de negatie ve dingen bij Rabobank. „Wat de bui tenwereld van me denkt, daar heb ik geen boodschap meer aan. Ik oordeel zelf ook niet over anderen. Ik weet hoe persoonlijk dingen kunnen zijn. Je kunt geen'mening over iemand vor men als je niet weet hoe de vork pre cies in de steel zit. Mensen weten nog geen half procent van wat er om mij heen gespeeld heeft." „Daarom steekt het me nog altijd hoe met name mensen binnen mijn eigen ploeg destijds niet bepaald fijngevoe lig hun mening over mij naar buiten brachten. Erg kort door de bocht alle maal. Wat ik echt kan, daar gaan ze nog wel achterkomen. Ik kan nu weer ongecompliceerd koersen. Ik zit goed in mijn vel en één ding durf ik gerust over mezelf te zeggen: ik ben absoluut de beste klimmer van Nederland." GPD 9e Giro d'Italia 6t/m 28 mei 2006 totaal: 3.553 km (tijdritten: 105 km) DAG ETAPPE KM EÜ06/5 Soramg Seraing 0 6,2 007/5 Berqen Charleroi 203 008/5 Perwijs Namen 202 009/5 Wanze Hotton 182 10/5 R U S T DAG 011/5 Piacenza Cremona C 38 012/5 Busselo Forli 223 n£3ï3/5'Cesena Saltara 230 014/5 Civilanova Maielletta 171 015/5 Francavilla Termoli 147 nüïëfc Termoli Peschichi 190 17/5 RUST DAG Q| 18/5 Ponledera Pontedera 0 50 ES 19/5 Livorno Seslri Levanie 165 020/5 Alessandria La Thuile 216 021/5 Aosla Domodossola 224 EP 22/5 Mergozzo Brescia 182 IQ 23/5 Rovato Trenlo 180 1324/5 Termeno Kronplatz 158 025/5 Sillian Gemona 227 0326/5 Pordenone Passo di S.P. 220 gjj27/5 Trento Aprica 212 gJ28/5Canzo Ghisallo 0 11 QJ28/5 Lecco Milaan 116 SS&eJS 5 16 17 18 19 20 21 22 23 I 24 25 (isrem) <2005m) larrsmj pus/mj-i (223sm) Pellegnno (26l8m| Momrok !'773m) Wvk-iS TonSe^ 17a 10a iis&'mi' ma Domodossola Termeno Kronplalz Pordenonë~ Pellegnno Trenlo Aprica_ tielloSpon door Jan Daqevos GOES - De voetbalvereniging Capelle heeft bij de voetbalbond protest aangetekend tegen de gang van zaken rond het compe titieduel met Ajax. Het bestuur van de Zuid-Hollandse hoofd klasser wil dat de KNVB het duel ongeldig verklaart en op nieuw laat verspelen. Ook Hoek heeft de bond inmiddels om op heldering gevraagd. De wedstrijd Capelle-Ajax in de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal moest vrijdag op een ge heime locatie gespeeld worden, uit vrees voor ongeregeldheden tussen rivaliserende supporters groeperingen van Ajax en Feye noord. Plaats van handeling werd uiteindelijk het terrein van ADO'20 in Heemskerk, zo'n 30 kilometer van Amsterdam. „Het was eigenlijk de bedoeling dat de wedstrijd in Hoek, op een echt neutraal terrein, gespeeld zou worden", vertelt secretaris Michael in 't Hout van Capelle. „Maar omdat Ajax daar geen zin in had, heeft de trainer van Ajax die locatie uit laten lek ken. Daarna werd het Heems kerk, waar we onder protest heb ben gespeeld, want het ging in feite om' een thuiswedstrijd voor Ajax." Er mochten bij het bewuste duel vrijdagavond geen toeschou wers worden toegelaten. Slechts de bestuursleden van beide vere nigingen hadden toegang. Bij Capelle keken ze dan ook vreemd op, toen tijdens de wed strijd plotseling zo'n vijftig sup porters van Ajax rondom het veld opdoken. „Wij voelen ons gepiepeld", zegt In 't Hout. „Het gaat ons niet om het resultaat van die wed strijd (3-1-verlies), maar wel om de gang van zaken. Wij hebben ons keurig aan de afspraken ge houden, maar de andere partij niet. Daarom willen we dat de wedstrijd wordt overgespeeld." Hoek, dat onder meer met Ajax is verwikkeld in de strijd om lijfsbehoud in de hoofdklasse A, ondersteunt het protest. „Het is competitievervalsing", vindt Hoek-voorzitter John Braven- boer. „Capellehad thuis moeten spelen, in Capelle aan den Us- sel. En als je dan hoort hoe het er bij het bewuste duel aan toe is gegaan, dan kan dat niet geto lereerd worden. Vandaar dat wij een brief naar de KNVB heb ben gestuurd en de bond om een standpunt hebben gevraagd." door Barry van der Hooft GOES - Lionel Lord heeft een goed gevoel overgehouden aan zijn stage bij KSV Roeselare. De aanvaller uit Vlissingen speelde mee in drie competitiewedstrij den van de beloften en scoorde daarin twee keer. Lord stond dit seizoen onder contract bij Fortuna Sittard, maar beide partijen wilden na één seizoen niet met elkaar ver der. Zijn zaakwaarnemer regel de vervolgens een stage bij Roe selare, dat dit seizoen debuteer de op het hoogste niveau in Bel gië. Trainer Dennis van Wijk wilde Lord graag aan het werk zien en was tevreden. Probleem voor Lord is echter, dat de suc cesvolle Van Wijk na dit seizoen naar Willem II vertrekt. „Dat is heel jammer", erkende Lord gis teravond, „want nu heeft hij er niet meer zo veel over te zeggen. Toch was hij tevreden over wat ik heb laten zien, net als de an dere mensen van de technische staf. Zij gaven allemaal groen licht, maar de eindbeslissing ligt bij de technisch directeur." En juist die man, Luc Devroe, was de afgelopen twee weken op vakantie. Lord: „Hij heeft me daardoor niet zien spelen. Te gen Lierse en FC Brussels speel de ik lekker en scoorde ik ook. Daardoor ziet het er voor mijn gevoel best goed uit. Ik hoop zo snel mogelijk iets te horen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17