Graeme Dott haalt zijn gram Zeeuws elftal: oude tijden herleven nu al PZC Clippers naar halve finales play-offs Surfwedstrijd bij Oesterdam J C TT Korenbeurs/'t Kaaitje grijpt net naast titel Nooit meer je bestanden kwijt Schot voor het eerst wereldkampioen snooker Familie Flohil rijgt zeges aaneen in Koudekerke Veersedam pakt koppositie ZIKK Taf el tennisster 't Hooft stapt over naar FvT B uitslagen agenda woensdag 3 mei 2006 wb door Edward Swier DEN HAAG - De kinderen van Peter Ebdon sliepen allang, stil letjes op een bank achter de cou lissen. De rest van de wereld, zeg maar Europa, sliep ook al. Onwetend van de gebeurtenis sen in The Crucible in Sheffield. In Groot-Brittannië bleven de ware snookerfans echter klaar wakker. KOUDEKERKE - Tennisster Anne Flohil uit Oostkapelle is bij het jeugdtoernooi in Koude kerke goed op dreef. Zowel in de categorie tot en met tien als die tot en met twaalf jaar van het meisjesenkelspel werkte de ongeplaatste Flohil zich zonder setverlies door de poulerondes heen. In de categorie tot en met twaalf jaar, die net als de categorie tot en met veertien jaar meetelt voor de nationale jeugdrang- lijst, had de tienjarige Flohil het wel zwaar. Tegen Marieke van den Bor werd het 6-4 en 6-2 en tegen Danielle Franke won Flo hil met dezelfde setstanden. In de kwartfinale krijgt Flohil het zwaarder, want dan wacht de als vijfde ingeschaalde Am ber Dellebeke uit Vlissingen. De winnaar van die partij zal met Eefje Wientjens, de uit Bergen op Zoom afkomstige aanvoerd- ster van de plaatsingslijst, moe ten strijden om een plaats in de finale. Milou Flohil. de twaalfjarige zus van Anne, kende als reeks- hoofd weinig moeite om de hal ve eindstrijd te bereiken in de categorie tot en met veertien jaar. Met 6-0 en 6-1 werd Sanne van den Bor opzijgezet. Bij de meisjes tot en met zeventien jaar staat Flohil eveneens bij de laatste vier. Flohil versloeg Dianne Wentzel met de setstan den 6-0 en 6-0. MIDDELBURG - Veersedam Ra cing is de nieuwe koploper in het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap. Het team loste na de vijftiende race de karters van Van Gilst/Hogeweg af. Die ploeg had de leiding veer tien races in handen en leek de eindzege ruim voor het einde al binnen te halen. Maar Veerse dam blijkt een prima eindspurt te hebben. Het team won de vijf tiende race en greep daarmee de maximale tien punten. Van Gilst/Hogeweg moest genoe gen nemen met de derde plek, achter Signaal Racing. De snel ste rondetijd was van Dimitri Schnitzler van Cafetaria 't Frie- tuus met 45.48 seconden. ROTTERDAM - Kimberly 't Hooft speelt komend seizoen bij AA-Drink/FvT uit Rotterdam. De tafeltennisster komt over van het Belgische Stekene, waar zij uitkwam in de Superdivisie. De 21-jarige Middelburgse wordt bij FvT herenigd met Si- mone de Klerk, met wie zij tot mei 2005 bij SAJR/Rabboank ac tief was. Haar andere teamgeno ten zijn Monique Posthuma en Charell Schoonbrood. In welke klasse het team zal uitkomen, is nog onzeker. Dat hangt af van het promotie/degradatieduel van 7 mei tegen Vice Versa, de nummer twee van de eerste divi sie. Bij winst op Vice Versa komt FvT ook volgend jaar uit in de eredivisie. Diep in de nacht - de WK-finale werd nog nooit zo laat beslist - pakte Graeme Dott de wereldti tel. Eindelijk. Zoon en dochter van verliezend finalist Ebdon konden rustig verder slapen. Het waren tranen van ontroe ring, opluchting én vermoeid heid die maandagnacht over de magere, witte wangen van Dott rolden. De 28-jarige Schot won zijn eerste snookerwereldtitel na een slopend gevecht met Peter Ebdon. Vroeg op de avond had het daar al alle schijn van. Dotts 15-7-voorsprong slonk echter langzaam maar zeker: 15-13. De 27e frame van de fina le duurde liefst 1 uur, 14 minu ten en 11 seconden. Een record. Mede daardoor zou de eind strijd, waarin Dott zich juist op tijd herpakte (18-14), later dan ooit eindigen. Dott was uitgeput na afloop, gaf hij toe. „Dit was de zwaarste beproeving ooit. Toen Peter, dichterbij kwam, werd ik moe. Ik begon te twijfe len of ik het ooit nog af zou kun nen maken. En heb een paar keer m'n hoofd onder de kraan gehouden om bij de les te blij ven." Dott, verliezend WK-fina- list in 2004, kwam uit een diep dal. Tussen februari 2005 en ja nuari 2006 won hij - na een con flict met zijn voormalige mana gement - geen enkele partij. De laatste maanden herpakte de in woner van Glasgow zich, vooral omdat hij veelvuldig met John Higgins (wereldkampioen in 1998) trainde. Het was vooraf al een beetje voorzien dat de finale langdra dig, soms wat sloom, zou wor den. Toen Dott en Ebdon zich za terdagavond - na ruim twee we ken van voorrondes - plaatsten voor de eindstrijd, krabden ze zich bij de BBC al achter de oren. Wat zou dit voor de kijkcij fers betekenen? En waar moes ten ze de zendtijd vandaan peu teren? Gelukkig hadden de Brit ten maandag vrij, het was May Day, een zogeheten Bank Holi day. 80 tegen 1 Dott, vooraf bij de bookmakers voor 80 tegen 1 genoteerd, en Eb don staan niet bepaald bekend als de meest flamboyante krach ten van het circuit. Ze missen flair en gevoel voor show. En ze zijn langzaam. „Slakken zijn nog amusanter", waren de zure commentaren in de Britse ta bloids vooraf. Maar ja, Dott tikte Ronnie O'Sullivan, die juist wel rock 'n roll is, uit het toernooi. Het le verde hem nauwelijks respect op. De Britse media repten al leen over de uitschakeling van O'Sullivan. „Het irriteert me dat ik de credits die ik verdien niet krijg", zei Dott al na die hal ve finale. Maandagnacht haalde hij zijn gram. Hij won zijn eer ste grote toernooi (en een che que van 300.000 euro) in zijn twaalfjarige profcarrière. Dott was vooral blij dat hij uitgere kend op het WK van zijn hatelij ke 'nul' afkwam. „Ik heb vier keer eerder in een finale ge staan. Altijd moest ik dan tegen de beste van de wereld, Stephen Hendry, John Higgins of Ronnie O'Sullivan. Nu was Peter Ebdon mijn tegenstander. Hij was het toernooi niet als favoriet ge start, ik voelde dat ik een kans had." GPD LOS ANGELES - Elton Brand (rechts) van de Los Angeles Clippers en Andre Miller van de Denver Nuggets hebben oog voor de bal. De Los Angeles Clippers plaatsten zich via een 101-83-zege voor de halve finales van de NBA-play-offs (Western Confe rence). Corey Magette en Cuttino Mobley scoorden allebei 23 punten voor de Clippers en Elton Brand had 21 punten en 13 rebounds. In ronde twee treffen de Clippers de winnaar van de serie tussen de Phoenix Suns en de Los Angeles Lakers. De Lakers hebben een 3-1 voorsprong in die serie. Mochten de beide stadgenoten elkaar treffen, dan is het voor het eerst in de historie van de grote Amerikaanse sportleagues dat twee teams uit Los Angeles in de play-offs tegen elkaar strijden. foto Lucy Nicholson/RTR Het Zeeuws voetbalelftal ziet vanavond opnieuw het le venslicht. Na een onderbreking van zes jaar wordt er weer een provinciaal keurkorps gevormd. Tijdens een heus selectieduel in Nieuwdorp wordt een vertegen woordigend elftal van twintig spelers samengesteld, dat tegen aansprekende tegenstanders gaat voetballen. Oude tijden moeten herleven. door Jan Daqevos GOES - Het Zeeuws voetbalelf tal was in de jaren tachtig en ne gentig een instituut. Kees Blo- maard, die toen nog voorzitter was van de afdeling Zeeland van de KNVB, zorgde altijd voor grote tegenstanders. Het Nederlands elftal, de Bel gische selectie, Ajax, Feye- noord, Club Brugge, al die ploe gen fungeerden als tegenstander van het Zeeuws elftal. Het was het jaarlijkse hoogtepunt van het voetbalseizoen. Mooi ook wa ren de discussies en de conflic ten in de aanloop. De samenstel ling van het Zeeuws elftal was altijd omstreden. Zo werd Peter van Vossen ooit eens gepas seerd, omdat hij door de voorzit ter van de technische commissie (Wim Broekhoven) werd gezien als een hardloper. De afloop is bekend. Van Vossen speelde on der meer voor Anderlecht, Ajax, Feyenoord en kwam tot 31 inter lands. Dat soort heisa wilden de huidi ge initiatiefnemers voorkomen. De zaken werden daarom profes sioneel aangepakt. Er werd een bestuur gevormd, met aan het hoofd Eddy Dobbeleir en een man voor technische zaken, Ton Uitterhoeve. Tot coach werd Paul Telussa benoemd, met Cees Bastiaanse als assistent. Alsof dat nog niet genoeg was werd ook nog een technische commis sie van negen trainers gefor meerd. Edwin Kriens, Wim Ovaa, Cees Bastiaanse, Jaap van Maris, Ko Stoutjesdijk, Pim Pot- appel, Ad Roovers, Jaap Goos- sen en Peter Goedegebuure kre gen de afgelopen maanden de taak om in samenspraak met de hoofdcoach en het bestuur ge schikte kandidaten aan te dra gen voor het nieuw te vormen Zeeuws elftal. De groslijst bevat te eerst 50 spelers, toen 36 en na vanavond dus nog twintig. Door- selecteren heet dat. Als dan de beste voetballers van Zeeland analyse nog niet komen bovendrijven. Het is dan op zijn minst merk waardig dat de naam van Jari Vyane ontbreekt. De aanvaller mag zich na een succesvol sei zoen met kampioen HW'24 Zeeuws topscorer (24 doelpun ten) noemen. Vyane is misschien geen Peter van Vossen, maar hij had wel een kans verdiend. Zo als ook Arjan Koopmans van eersteklasser SSV'65 (goed voor dertien treffers) wel een uitnodi ging had mogen ontvangen. Vyane en Koopmans moeten he lemaal verongelijkt zijn ge weest, toen zaterdag Stefan Paardekooper van de reserve lijst naar de officiële lijst werd doorgeschoven. Paardekooper speelde het voorbije seizoen ze ven wedstrijden voor SSV'65, waarvan zes als invaller. Paarde kooper was goed voor 132 speelminuten in de hoofdmacht van de Goese eersteklasser. Ali Eryürük van Terneuzense Boys overleefde tot nu toe alle schiftingen, staat vanavond dus aan de aftrap, maar wordt in de selectie als verdediger opge voerd. Terwijl Ali toch echt een aanvallende middenvelder is. En dan is er nog de ophef rond Kloetinge. De technische staf van de Bevelandse hoofdklasser besloot vorige week de zeven op geroepen spelers niet af te staan voor het selectieduel. Kloetinge laat het competitiebelang - de club heeft nog één punt nodig om zich in veiligheid te spelen - prevaleren. Hoek, dat ook nog verwikkeld is in de strijd om GOES - Voor de zesde keer wordt komend weekeinde bij de Oesterdam de 'King of the Dam' freestyle windsurfwed- strijd gehouden. Een van de deelnemers is Niek van der Linde. De Ne derlands kampioen won de wedstrijd vorig jaar. Ook de Belgische kampioen en num mer twee van de King of the Dam 2005 Paul van Overloop neemt deel. „Dit jaar wordt het lastiger om te winnen", stelt Van de Linde. „Het frees tyle is een discipline waarin wekelijks nieuwe trucjes wor den uitgevonden door de we reldtoppers." Organisator Ben van Hooy- donk: „We hebben deze wed strijd zes jaar geleden voor het eerst georganiseerd met als doel om de windsurfers een mooie wedstrijd te laten surfen. Dat klinkt simpel, maar is het niet. Te vaak wor- den wedstrijden georgani seerd op plaatsen waar de wind totaal verkeerd is of wordt de wedstrijd ;geleid door mensen die geen windsurfer zijn in hart en nie ren. Onze locatie is variabel. Op de Oesterdam kunnen we surfen met windrichtingen van noord via west naar zuid. Komt de wind uit het posten dan kunnen we altijd uitwij ken naar de Speelmanspla ten." Inschrijven voor de wedstrijd kan op zaterdag tot: 41.00 uur. De eerste start staat ge pland om 11.15 uur. De loca tie is afhankelijk van de wind richting: Oesterdam of Spéel- mansplaten. Zondag wordt er ook om 11.15 uur begonnen. do( AM wei zoe me' len gen uitj ren aid Bes wel Bli ricl me> ren zoe km Da door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Hoewel Koren beurs/'t Kaaitje ruim won van 't Bierwinkeltje (8-0) greep het driebandenteam in de vierde di visie naast de titel. Doordat con current De Reddende Engeltjes thuis met 6-2 won van Veiling- zicht 3 ging het kampioenschap met één punt voorsprong naar Breda. Bij de pauze leidde zowel de Reddende Engeltjes als Koren beurs/'t Kaaitje met 4-0 en leek het pleit al beslist. Toen echter na de pauze André Karelse de 6-0 aantekende en in Breda de stand was teruggebracht naar 4-2 lagen de kansen voor de Ril- landers weer open. Immers bij een gelijkspel in Breda zou de ti tel voor de Zeeuwen zijn. Toen ook Kimmo Pankow zijn partij won was het afwachten op het resultaat van de laatste partij in lijfsbehoud, laat daarentegen wel twee spelers opdraven. Coach Paul Telussa, die toeval lig ook nog de pet van inte rim-hoofdtrainer van Hoek draagt, respecteerde de beslis sing van Kloetinge, maar had er geen begrip voor. En hij voegde er nog aan toe dat de spelers van Kloetinge nu niet in aanmer king kwamen voor het eerste oe fenduel van het Zeeuws elftal. Dat heeft inmiddels voor de no dige beroering gezorgd bij Kloe tinge. De clubleiding was niet op de hoogte van deze regel. De maatregel wordt door Kloetinge ook als een soort straf ervaren, die men niet verdient. De spe lers hebben immers een heel sei zoen op hun tenen gelopen om hun club en dus ook het Zeeuw se voetbal te dienen. Oude tijden moeten herleven rond het Zeeuws elftal. Nog voordat er ook maar één bal heeft gerold, zijn de initiatiefne mers daar in elk geval al in ge slaagd. Wordt ongetwijfeld ver volgd. New York. NBA, play-offs, eerste ronde (best-of-7). Detroit Pistons - Mil waukee Bucks 109-99. Stand 3-1. LA Clippers - Denver Nuggets 101-83. Eind stand: 4-1. Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 102-76. Eindstand 4-0. Middelburg. Race 15 indoorcompe- titie: 1.Veersedam Racing, 2. Signaal Racing, 3. Van Gilst/Hogeweg, 4. Caféta- ria 't Frietuus, 5. Move.on Racing, 6. Au toteam Racing, 7. Sportpunt Café, 8. Klasse Noten, 9. Maximaal TV. Stand: 1. Veersedam Racing 118 punten, 2. Van Gilst/Hogeweg 116, 3. Cafétaria 't Frie tuus 81, 4. Auto Sturm 45, 5. Signaal ra cing 40, 6. Move.on.racing 38, 7. Klasse Noten 19, 8. Autoteam Racing 19, 9. Maximaal TV 13,10. Midlife Racing 11. Malmö. Sigeman-toernooi. Vijfde ronde: Cicak (Zwe) - Timman (Ned) 0-1, Stellwagen (Ned) - Fedorov (WRu) 1-0. Stand: 1. Timman 4,5, 2. Stellwa gen 4,3. Atalik (Tur) 3. Zierikzee. Interne competitie, 28e ronde: Tannie Blok-Henny de Jonge 0-1, Henk Bremer-Marjon de Man 1-0, Johan Hoogstrate-Peter de Vrieze 0-1, Han van der Made-Martin Krijger V2-V2, Teun Brouwer-Chris van Eldik 1-0, Stof fel Stoel-Daan Baars 1-0, Herman Jukke- nekke-John van Dalsen 1-0, Sjaak Spie- gels-Bas van de Graaf 0-1, Hans Aan- geenbrug-Adrie de Jonge 1-0, René van Rikxoort-Marijke van der Linden 0-1, Kees Bimmel-Pang Yuen 1-0. Stand: 1. Hans Aangeenbrug 1009, 2. Bas van de Graaf 971, 3. Herman Jukke- nekke 765, 4. Sjaak Spiegels 751, 5. Adrie de Jonge 684, 6. Stoffel.Stoel 619, 7. Han van der Made 619, 8. Martin Krij ger 612, 9. Peter de Vrieze 586, 10. Jan Verduijn den Boer 582. Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Likhovtsjeva (Rus) - Medina (Spa) 7-5 4-6 6-1, Pironkova (Bul) - Srebotnik (Slv) 6-1 6-1, Schiavone (lta/5) - Laine (Fin) 6-0 6-1. Estoril. Mannen. Eerste ronde: La- pentti (Ecu) - Przysiezny (Pol) 6-7 (3) 6-4 6-4, Monfils (Fra/4) - Sabau (Roe) 6-1 6-2, Chardy (Fra) - Yeu-Tzuoo (Tai) 7-5 6-1, Gil (Por) - Luque (Spa) 1-6 7-6 (5) 6-4, Berlocq (Arg) - Perez (Spa) 6-0 6-1, Moya (Spa/6) - Saretta (Bra) 6-3 6-4, Sa- fin (Rus) - Fognini (Ita) 6-1 6-4, Portas (Spa) - Marin (Cos) 6-3 6-4, Garcia-Lo- pez (Spa) - Azzaro (Ita) 6-4 4-6 6-4, Toer- soenev (Rus/5) - Elias (Por) 6-2 6-1 München. Mannen. Eerste ronde: Nieminen (Fin/3) - Pavel (Roe) 7-6 (7) 7-6 (7), Karlovic (Kro) - Haas (Dui/4) 6-3 (Advertentie) Back-up Online voor bedrijven: nü de eerste drie maanden gratis Daarna: €4,95 per maand Automatisch back-up van bestanden op pc of laptop Nooit meer verlies van bedrijfsgegevens Bestanden altijd en overal beschikbaar Deze actie geldt t/m 31 juli 2006 back-up online kpn sluit je aan. H w Vi Brabant. Nadat het bericht va: de winst voor de koplopers wa BIJ binnengekomen, streden gevoe- nja lens van teleurstelling en trol1 het om voorrang. Uiteindelijk kreq eer het laatste de overhand. Alli jex teamleden evenaarden (Jai Co Westdorp) of overtroffen hui we prestaties van het vorige sei zoen. De overwinning op 't Bier- jar winkeltje was geen verrassing Vai Jean Louis Smulder bevestigd Tw met zijn vijftiende zege van di Voc seizoen nog eens waarom hij dj dot waardevolste speler van zij: ma team was. Piet Raas, André Ka d0< relse en Kimmo Pankow voeg tv- den ook een overwinning to teg aan hun totaal. j hai Kimmo Pankow-Joke Breur 30-1: eer 63; Piet Raas-Jony Sanders tor 25-12, 32; André Karelse-Mandei Geirland 25-13, 44; Jean Lou\ Smulder-Piet Boot 20-9, 47. Eindstand vierde divisie, poule l 1. De Reddende Engeltjes 26-31 vei 135 partijpunten; 2. Korenbeursf des Kaaitje 26-38, 138 pp. de 7-6 (3), Soderling (Zwe) - Serra (Fraii 6-7 (6) 7-5 6-4, Ramirez-Hidalgo (Spa)- Summerer (Dui) 6-1 6-2, Kohlschreib; (Dui) - Ancic (Kro/2) 7-6 (3) 7-6 (5), Me zer (Oos) - Joezni (Rus/7) 6-3 6-4, Gret (Dui) - Pasanski (SMo) 6-3 &7 (0) 7) (8), Phau (Dui) - Behrend (Dui) 3-0, op gave Behrend, Peya (Oos) - Kindlmar- (Dui) 6-3 6-4, Waske (Dui) - Mayer (Du; 7-6 (4) 6-3. Estoril. Vrouwen. Eerste ronde: Lc (Fra/7) - Piedade (Por) 6-1 6-2, Gusso: (Arg) - Birnerova (Tsj) 6-3 6-3,-Domigi ez (Spa/3) - De Lattre (Por) 6-1 6-2, Kar epi (Est) - Foretz (Fra) 6-4 6-1, Dan lidou (Gri) - Mattek (VSt) 7-5 6-4, 0: draskova (Tsj) - Camerin (Ita) 6-3 6-; Pous (Spa) - Vento-Kabchi (Ven) 6-0, Dulko (Arg/2) - Yan (Chn) 6-4 6-: Zheng (Chn/6) - Azarenka (WRu) 7-i 6-4, Ani (Est) - Uberoi (Ind) 7-5 6-4. Warschau. Vrouwen. Eerste rond! Radwanska (Pol) - Miskina (Rus) 6-4 4' 6-4, Ivanovic (SMo) - Domachowst (Pol) 6-4 7-5, Vakoelenko (Oek) - Ga: liardi (Zwi) 6-4 6-1, Hantuchova (Slw)- Smashnova (Isr) 4-6 7-5 6-3, Perebiin: (Oek) - Voeskoeboeva (Rus) 6-3 4-6 6-4 Districtscompetitie, vrouwendub bel. Hoofdklasse. Souburg-Golfbri ker 0-4, Hoek-Westerschouwen 0-t Ruucstoppelen-Kruiningen 2-2. Districtscompetitie, vrouwen Hoofdklasse. Tebo-DOS 3-3, Boe kreek-Bathse Kreek 5-1, Souburg-Plu ten 6-0, Sjef-De Schelde 2-4. Koudekerke. K5-jeugdtoernooi Jongensenkelspel, tot en met 1' jaar: E. Sprinkhuizen-S. Goossens 6-; 6-0, L. de Boer-A. Braemer 6-4 6-1, G Boers-P. Nouws 6-1 6-1, D. van de' Hout-L. van den Boomgaard 6-0 6-0,5 Inja-T. van Opstal 6-3 6-2, R.' Braamt Vreeke 6-1 6-0, R. van derTol-J. Kopp; jan 6-0 6-0, A. Tahmasebi-T. van Opst; 6-0 6-0, R. van der Tol-J. Patist 6-3 64 T/m 14 jaar: L. de Jager-M.yan Dale 6-0 6-2, M. van der Eijk-J. Patist 6-3 6-i P. van Hoeve-J. Kuizenga 6-1 6-2, C. Mi su-D. Westland 6-31-6 6-3. Meisjesenkelspel, tot en met 11 jaar: E. Wientjens-T. Westdorp 6-1 6-t A. Dellebeke-L. Kamermans 6-0 6-1, A Flohil-M. van den Bor 6-4 6-2, E. Wier tjens-A.R. Holtkamp 1-6 6-4 6-4, E. Vlei gel-S. de Jager 6-0 6-2, A. Dellebeke-W Capello 6-0 6-0, F. Holtkamp-E. Ove 6-1 6-1, A. Flohil-D. Franke 6-4 6-2, N de Klerk-S. de Jager 6-1 6-1, F. Hol kamp-A. den Engelsman 6-3 6-1, M. vê' den Bor-D. Franke 6-3 1-6 7-5, M. d Klerk-E. Vleugel 6-1 7-5. T/m 14 jaar: M. Hendriks-L. van Ed? ren 6-2 6-2. woensdag Biljarten Driebandentoemooi Walk Inn. Vei liezersronde. (Café-Bar Walk Inn, Heerenhoek). Aanvang: 19.30. I Tennis Open jeugdtoernooi en K5-jeugt! toernooi Zwaan Makelaars. Locatie tennisvereniging De Stoof in Koudekei ke. Aanvang: 9.00. Voetbal Play-offs om plaats in voorrond: Champions League. Tweede rondt return: FC Groningen-Ajax. Play-offs om plaats in Uefa Cup Tweede ronde, return: SC Heeree veen-FC Twente. Play-offs om plaats in Intertote Tweede ronde, return: NEC-Vitesse. Vriendschappelijk: Selectiedue Zeeuws elftal in Nieuwdorp. Aanvan: 19.15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16