aven Antwerpen de grens over Vrij, dus naar de Sasse markt MODE FAIR Van sumoworstelen en skaten tot linedancen en turnen oranje label dagen A Supermarkt C1000 begint pendeldienst Jederlands personeel nodig voor sleepboten, sluizen en begeleiding scheepvaart ïindelijk akkoord >ver liggeld in laven Terneuzen WIE VOORUIT KIJKT KIEST VOOR HET DELTA LLOYD RENTE FONDS Zwaargewond bij aanrijding Stroomstoring in IJzendijke Boete voor dreigen met mes Celstraf voor valse identiteit zeeuwse almanak Kaaskoppie ;edactie: 0113-315649 "1 //ww.pzc.nl JL V.-mail:redactie@ pzc.nl -ostbus 31, 4460 AA Goes .dvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. Binsdag 2 mei 2006 Wisse heeft zin in atletiekseizoen editie Zeeuws-Vlaanderen oor Wout Bareman ERNEUZEN - Het Centrum oor Werk en Inkomen (CWI) in 'erneuzen gaat praten met het iavenbedrijf Antwerpen over e invulling van vacatures in de aven. Het havenbedrijf heeft e afgelopen maanden tever- :efs gezocht naar geschikt per- ineel voor de sleepboten, de Sluizen en de verkeersleiding. be speurtocht op de Belgische Jrbeidsmarkt naar nau- gisch-techmsch personeel lever- e weinig of niets op. Ten einde jaad heeft het havenbedrijf de laamsg Dienst voor Arbeidsbe- ïiddeling en Beroepsopleiding 7DAB) ingeschakeld met het erzoek over de grens, in Neder- md, op zoek te gaan naar ge kwalificeerde krachten. Tegelij- ertijd is contact opgenomen iet het CWI. Daarnaast doet de iven een beroep op de interna- ionale databank van het net werk European Employment ervices (Eures). Dat beheert en erspreidt de vacatures van 29 inden. Eures wil de mobiliteit an de Europese werknemers ersterken met de nadruk over yensoverschrij dend 'oon-werkverkeer. let netwerk beschikt over 700 onsulenten in heel Europa. Con- ulent F. Buter, gestationeerd ij het CWI in Terneuzen, pleegt og deze week overleg met de O (AdubiLtmLie) WERKKLEDING dienst Personeelszaken van het havenbedrijf. „Er is al contact met onze collega's in Brabant, maar wij denken dat we vanuit Zeeland eerder aan de vraag zul len kunnen voldoen, gezien de traditionele band met het water. We gaan nu eerst de wensen van het havenbedrijf inventariseren. Want het is bijvoorbeeld nog on duidelijk hoeveel vacatures er vervulod moeten worden." Het is de bedoeling dat VDAB en CWI structuur aanbrengen in de grensoverschrijdende arbeids voorziening voor de haven. Nijpend Volgens een woordvoerder van de dienst Personeelszaken van het havenbedrijf gelden voor de geworven Nederlanders dezelf de arbeidsvoorwaarden (sta tuut, loon) als voor hun Bel gische collega's. Het havenbe drijf begeeft zich noodgedwon gen op de internationale arbeids markt omdat er in eigen land zo langzamerhand een nijpend te kort ontstaat aan gekwalifi ceerd nautisch-technisch perso neel. De gemiddelde leeftijd bij het autonoom havendrijf, dat werk biedt aan een kleine 1650 men sen, is opgelopen tot 46,5 jaar. De komende jaren vloeit een groot aantal oudere werkne mers af en het blijkt nagenoeg onmogelijk dat vertrek ade quaat op te vangen. Vandaar de noodgreep. Het opvallende is dat voor de functie van havenarbeider in de Vlaamse havens lange wachtlijs ten bestaan met meer dan 7000 kandidaten. Die komen echter niet in aanmerking voor de meer specialistische werkzaam heden op de sleepboten, de slui zen en bij de scheepvaartver keersleiding. Buter: „We hebben de afgelopen tijd wel vaker activiteiten ont plooid richting Antwerpen. Zo zijn er verschillende mensen uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen ge plaatst bij stuwadoor Katoen Natie. En er zijn meer contac ten." 1 oor Wout Bareman 1RNEUZEN - Na veelvuldig verleg hebben het havenschap eeland Seaports en het bestuur an de afdeling Terneuzen van e schippersvereniging Konink- jke Schuttevaer overeenstem- ling bereikt over de haventarie- en voor Terneuzen. Eén van de elangrijkste resultaten is de in- oering van een doorvaartrege- ng. )ie houdt in dat schippers op oorreis maximaal 18 uur gratis unnenafmeren aan de kade. e moeten zich dan wel eerst anmelden bij het patrouille- aartuig V64 of via marifoonka- aal VFIF 11, zodat ze kunnen morden gergistreerd. let havenschap voerde op 1 ja- uari van dit jaar een nieuwe ha- enverordening in, die met na- ïe voor het gebruik van lig- laatsen in Terneuzen ingrijpen- e verzanderingen inhield. De shippers betaalden tot begin jaar nauwelijks havengeld, 1 bestond er wel al een abonne- lentenregeling. Schuttevaer jrotesteerde fel tegen de invoe- Ing van de verordening, omdat r onvoldoende vooroverleg had laatsgevonden. Hoewel het :hap dat weersprak, dreigden e schippers zelfs met een boy- ot van hun thuishaven. Zover omt het niet. De schippers zijn Dortaan (naast de doorvaartre- ïling) ook vrijgesteld van ha- ïngeld in de weekends (van ijdagmiddag 15.00 tot maan- agochtend 9.00 uur) en tijdens lagen. Abonnenementen jn er voor zeven of veertien da- ?n, een kwartaal of een jaar. eide partijen toonden zich gis- iren tevreden over de resulta- in van het overleg. Veel belangstelling voor een standwerker die voor 1 euro een zak cadeautjes verkocht op de 1 Meimarkt. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Dag van de Arbeid, 1 mei. De Belgen zijn vrij. En dus is het druk in Hulst en Sluis, maar helemaal op de meimarkt in Sas van Gent. Een regenbuitje verandert niets aan de drang om eropuit te trekken. Organisator R. Winne, die de meimarkt voor ondernemersver eniging Sas 70 op poten zet, is natuurlijk niet blij met regen. Maar veel invloed op de drukte heeft het weer niet. „De mensen moeten er toch even uit op hun vrije dag. Ze blijven alleen wat minder gauw hangen. Hoewel ze wel makkelijk de plaatselijke ho recazaken binnenstappen." De aanwezigheid van enkele ker misattracties, waaronder een bungeetrampoline, horecagele genheden en 'gewone winkels' geeft de Sasse meimarkt iets extra's. Deze keer kon er ook een rondvlucht met een helikop ter boven het grensstadje en het Kanaal van Gent naar Terneu zen worden gemaakt. Dat er meer dan tweehonderd ambulan te handelaren - afkomstig tot uit Spanje - kriskras door het centrum staan, is ook al spe ciaal. Winne: „En op de markt vinden mensen vaak nieuwe producten, die pas maanden later in de ge wone winkels te koop zijn. Veel bezoekers gaan op zoek naar nieuwigheidjes. Ook oude, verti'ouwde 'Holland se' lekkernijen worden nog im mer gewaardeerd. Nederlanders en veel zuiderburen houden halt bij een viskraam die strategisch bij een voetgangersoversteek- foto Camile Schelstraete plaats aan de Westkade staat. De kraam komt uit Harderwijk en staat vaker aan de boorden van het IJsselmeer dan aan de Vlaamse grens. Paling en haring mogen daar echter niet naar te rug, laat het bij de kraam horen de 'viswijf' weten. „Een pond pa ling voor twaalf euro, geld waar je elders nauwelijks de helft voor krijgt. Kom op, verwen uzelf en maak mij los." door Raymond de Frel OOSTBURG - Ja ja, het zal wel. De instructeur van de wan delmethode nordic walking mag dan nog zo vurig uitleggen dat wandelen met twee stokken echt goed is voor heel veel armspieren, maar twee West- Zeeuws-Vlaamse zestigers den ken er het hunne van. „Ik wan del al zestig jaar met mijn han den in mijn zakken. En dat ga ik echt niet meer veranderen!" De twee vinden de loopmethode dus helemaal niets, in tegenstel ling tot een heleboel andere be zoekers van deze sportmanifes tatie in Oostburg. Zij nemen even later nieuwsgierig de stok ken in de hand om zelf een paar keer heen en weer te stappen. De twee West-Zeeuws-Vlamin gen staan dan allang naar een andere sport te kijken. Oud-Hol landse spelletjes als sjoelen en ringwerpen doen het natuurlijk altijd goed, maar wat te denken van linedancen op de muziek van Frans Bauer? Of een potje koersballen of badmintonnen? Het kan deze middag allemaal. Even proeven aan dit, even snuf felen aan dat... En als het je niet bevalt, schuif je gewoon een kraam, veld of hal door. Even kijken wat yoga is, hoe je een flinke val kan voorkomen (cur sus valpreventie) en wat de juis te afstelling voor je fiets is... er is deze middag ruimte voor van alles, zolang het maar met bewe gen te maken heeft. De gemeente Sluis en Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren, met elkaar verbonden in het project Breedtesport, willen met de manifestatie meer inwo ners aanzetten tot beweging. Voor veel verenigingen is de ma nifestatie een uitgelezen mo gelijkheid om kinderen en volwassenen warm te maken voor hun sporten. En dus vangt Turn'87-voorvrouw Kristine Provo met veel plezier kinderen op die op een opblaasbare mat doldwaze fratsen uithalen, laat een groep ouderen zien dat dan sen op muziek ook op latere leef tijd amusant kan zijn en probe ren zweminstructeurs bezoekers te verleiden tot een training in het water. Eigenlijk stonden er ook een boel buitenactiviteiten op het programma, maar de aan houdende regen gooit roet in het eten. Door jongeren aangedra gen alternatieve sporten als bun- geerun, bossaball (volleybal op een trampolineveld) en levend tafelvoetbal zijn daarom in het water gevallen. Andere buitensporten zijn van wege de regen ondergebracht in het scholierencentrum Time Out, vlakbij De Eenhoorn. Hier is met name ruimte voor jeugdig vertier, of beter: het heftige werk. Het ene lokaal is omge doopt tot skateruimte, het ande- Tijdens de vakantieactiviteiten in Time Out wint Ruud te Winkel (links) van Fabian de Pooter met het sumo worstelen. foto Camile Schelstraete re tot voetbalkooi. In een derde vertrek buffelen jongeren el kaar uit de ring in opblaasbare sumoworstelsuits. Valpreventie? Daar hebben deze jonge honden nog nooit van gehoord. Is toch ook helemaal niet nodig, met zo'n dik pak aan? (Advertentie) (Advertentie) DONDERDAG 4 MEI VAN 10.00 TOT 18.00 UUR m.m.v. ATMOSFEER - BLOEMBINDERIJ DA-BEAUTÉ - DEMONSTRATIE ROC PRODUCTEN HOED GEZIEN - Hanny Mallekote - hoeden speciaal op maal gemaakt. LANGE DELFT 16 MIDDDELBURG KORTING OP DIVERSE ARTIKELEN DAMESMODE DELTA LLOYD RENTE FONDS: de solide basis voor uw beleggingen Bij de Rabobank kunt u in de maand mei zonder aankoopkosten in dit obligatiefonds stappen. Informeer bij uw Rabobank of kijk op www.rabobank.nl. Ga naar uw Rabobank voor meer informatie zeker delta lloyd Rabobjnk Dc waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst Het prospectus is verkrijgbaar via www.rabobank.nl en de Rabobank. Delta Uoyd Rente Fonds N.V. is een beleggingsinstelling en geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten op grond van de Wet toezicht beleggingsinstellingen. Dc Coöperatieve Centrale Raiffeisen-Boerenleenbank B A. iedere lokale Rabobank en bepaalde onderdelen van de Rabobank Groep zijn als effecteninstelling aan te merken en als zodanig geregistreerd bij de Autoriteit Financiële Markten te Amsterdam. Voor dit product Is een financiële bijsluiter opgesteld met informatie over het product, de kosten en de risico's. Vraag erom en lees hem voordat u het product koopt. TERNEUZEN - Een 61-jarige man uit de gemeente Ter neuzen is gistermiddag rond kwart over drie ernstig ge wondgeraakt aan zijn hoofd bij een verkeersongeval. De man reed over de N61. In een scherpe bocht kwam een vrachtauto met oplegger hem tegemoet. De vrachtauto werd bestuurd door een 21-jarige man uit dezelfde ge meente. De oplegger was beladen met hout. Door onbe kende oorzaak raakte het hout los van de oplegger en een gedeelte sloeg door de voorruit van de auto van de 61-jari- ge- De man is overgebracht naar het ziekenhuis, over zijn toe stand is nog niets bekend. Tegen de vrachtwagenbestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. IJZENDIJKE - Een deel van IJzendijke zat gisteren even zonder stroom. De storing was binnen een uur door ener giebedrijf Delta verholpen. De storing werd om kwart over twee gemeld door bewo ners in de omgeving van de Mauritsweg. Hoeveel mensen precies van stroom waren verstoken kon een woordvoerder van Delta niet zeggen. „Tussen de vijf honderd en duizend inwoners zijn door de stroomstoring getroffen. De storing strekte zich uit in de richting van Breskens. De oorzaak was gisteren niet bekend. „Omdat we geen verantwoordelijke kunnen aanwijzen spreken we van een spontane storing. In de buurt werden wel wat bomen ge rooid. Trillingen kunnen een stroomstoring veroorzaken maar dat is niet vastgesteld." Tegen half vier was de stroomvoorziening hersteld. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 33-jarige inwoner van Liverpool voor bedreiging met een mes 550 euro boete opgelegd. De verdachte maakte vorig jaar 14 oktober in Terneuzen met het mes snijdende bewegingen langs de keel, die be doeld waren voor een man. Ook liep hij in de richting van het slachtoffer te zwaaien met het mes. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof veroordeelde gisteren een 35-jarige inwoner van Cre- py en Valois voor het bezit van een valse identiteitskaart tot een maand cel. De Fransman werd 23 november vorig jaar gecontroleerd in de Zeeuws-Vlaamse grensplaats Kapéllebrug. ken. Het vertrek is vanaf de par keerplaats aan de Schuttershof- weg. De terugtocht kan alleen worden gemaakt als een afge stempelde ClOOO-kassabon van die dag kan worden getoond. Pieters heeft geen idee hoeveel mensen van de pendeldienst ge bruik zullen maken. Gelet op het grote aantal reacties dat de voorbije weken bij C1000 is bin nengekomen, weet hij zeker dat de supermarkt in een behoefte voorziet. De pendelbus blijft rij den zolang het nodig is. „We weten niet hoe het zal lo pen, maar we laten het op ons af komen. Wellicht moeten gaande weg enkele dingetjes worden aangepast." door René van Stee TERNEUZEN - Supermarkt Cl 000 begint na de sluiting van zijn winkel aan de Schuttershof- weg in Terneuzen een gratis pen deldienst naar de vestiging in winkelcentrum Zuidpolder. De extra service is bedoeld om het tijdelijke gemis van een super markt in de binnenstad te com penseren. Bovendien verwacht het bedrijf dat vaste klanten hierdoor hun boodschappen bij C1000 blijven doen. „En natuurlijk speelt ook het so ciale aspect een belangrijke rol. Hoewel iedereen van onze pen deldienst gebruik kan maken, is het vooral een goede zaak voor mensen die slecht ter been zijn of geen eigen vervoer hebben", vertelt bedrijfleider H. Pieters van de C1000 in de Zuidpolder. De winkel aan de Schuttershof- weg is zaterdag voor het laatst open. In het nieuwe Schutters hofcomplex komt een nieuwe, grotere C1000. De bouw van de nieuwe winkel begint echter pas begin volgend jaar. Dat de su permarkt nu toch al dichtgaat, komt volgens een woordvoerder van moederbedrijf Schuitema omdat de zaak niet meer aan de eisen voldoet. In een noodwin- kel zou dit ook niet lukken. Bo vendien heeft Cl000 de andere - onlangs verbouwde en uitgebrei de - winkel in Zuidpolder. De pendeldienst van C1000 be gint op maandag 8 mei. De klan ten kunnen er op maandag, woensdag en vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur gebruik van ma- (Advertentie) van Bommel Noble Blue van Lier Giorgio van dereepe Er is in deze provincie een ge zin waarvan alle zes leden een grote voorliefde hebben voor kaas. Van net vier tot ruim veertig, jong en oud blieft het beleg met graagte. Daar heeft de plaatselijke kaasboer alle weet van. Moe der slaat er wekelijks in. In al le soorten en gewichten, want haar gezin wenst naast be schikbaarheid ook variatie. Kyle, de jongste, etaleerde aan tafel zijn uitgebreide ken nis van kaas. Met zijn vinger prikkend naar het gebodene op tafel somde hij op: „Geiten kaas, rookkaas, komijnekaas, mosterdkaas, jonge kaas, bele gen kaas, extra belegen kaas..." „En dat", wees hij naar de sterk riekende Deense kaas die vrienden na een vakantie hadden aangedragen - „is, ehhh, overleden kaas!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35