Reële kans Wisse op deelname EK NIEUWS GETIPT r- T- Trainer De Bruine en DFS gaan uit elkaar Dees eindigt met val in Italië Alfonds Zuidwest Negen wint kampioenenbal op doelsaldo Arbiter en voetballer doen beiden aangifte PUZZELPAUZE Meerkampster hoopvol aan begin seizoen uitslagen agenda Lekker genieten 50% minder vet Supersnel reinigen Yvonne Wisse moet de 6000-puntengrens overschrijden wil ze kwalificatie voor het EK afdwingen. „Ik zeg niet dat het een eitje wordt, maar ik ben in de winter weer vooruit gegaan." foto Jan Dofferhoff door Rudy Booqert BURGH-HAAMSTEDE - DFS en trainer Ronnie de Bruine zijn gisteren uit elkaar gegaan. De voetbalclub uit Burgh-Haamste- de gaf aan dat er 'onvoldoende draagvlak was om de arbeids overeenkomst voort te zetten'. Voor De Bruine kwam het ont slag rauw op zijn dak vallen. Blessures en een lage trainings opkomst liepen als een rode draad door het afgelopen sei zoen van de zaterdag-vierdeklas ser. Tijdens een evaluatie in de winterstop werd afgesproken dat alles in het werk zou wor den gesteld om met name de trai ningsopkomst op te schroeven. Maar daarin kwam geen verbete ring. Een week terug zaten bei de partijen voor het eerst rond de tafel om over de ontstane si tuatie te praten. De Bruine: „Het bestuur vroeg of ik dacht dat volgend seizoen te kunnen veranderen. Mijn antwoord was ja, maar het bestuur had daarin geen vertrouwen." Voorzitter Theo Grefkens bevestigde die le zing: „Wij hadden niet het idee dat Ron het tij kon keren." De Bruine: „Ik ben een vrij so ciale trainer, die de spelers veel verantwoordelijkheid geeft. Ik had gehoopt dat er in de groep iemand zou opstaan die spelers die niet komen trainen daarop zou aanspreken. Maar die groepsvorming was er niet." Grefkens: „Wij dachten dat een sociale trainer goed zou zijn voor DFS, maar dat heeft ver keerd uitgepakt." DFS is de laatste jaren verwend geweest, vindt Grefkens. „Maar voor het eerst in jaren spelen we geen nacompetitie, terwijl we ge dacht hadden dat er dit jaar mis schien wel méér in zou zitten. We willen immers naar de derde klasse, misschien wel hoger. We hebben alles voor elkaar - mooie accommodatie, goede sponsors - dus het wordt tijd." Het bestuur richt zich de komen de tijd op het zoeken naar een vervanger voor De Bruine. door Roeland van Vliet GOES - Yvonne Wisse heeft haar jaaragenda al bijna rond. Op 7 en 8 augustus, zo staat op de planning, zit de Vlissingse at lete in Göteborg, waar dan het EK is. „Er is een reële kans dat ik me dit jaar kwalificeer", licht de meerkampster toe. Wisse (23), die momenteel afstu deert aan de VU in Amsterdam, sloeg afgelopen winter het in- doorseizoen over. Omdat ze een lichte achillespeesblessure had, wilde ze niet overhaast aan wed strijden meedoen en het risico lo pen dat de kwetsuur zou verer geren. Maar stilzitten deed ze ook niet. De Vlissingse trainde hard, onder meer in Portugal. En focuste zich met trainer Anthony Ott vooral op het speer werpen. Haar pr - 36 meter 35 - valt namelijk nog wel wat aan te scherpen. „In de eerste twee weken van april, toen we in de Algarve zaten, hebben we zwaar getraind. Veel arbeid verricht. De laatste twee weken hebben we in Nederland wat specifieker naar wedstrijden toegewerkt." Testwedstrijd Haar eerste optreden is zater dag in Lisse, bij de Ter Specke Bokaal van haar club De Spartaan. Vorig jaar was ze één van de winnaars, maar ze ver wacht niét nu weer in het mid delpunt van de belangstelling te komen staan. „Voor mij is het een testwedstrijd", zegt Wisse, die meedoet op de 100 horden, de 300 meter, het hoogspringen en het kogelstoten. „Hetzelfde geldt voor de wedstrijden in Hoorn en Woerden in de weken erna. Het gaat erom dat ik er in Götzis echt sta." Daar in Oosten rijk is in het laatste weekeinde van mei een grote meerkamp wedstrijd, die geldt als het be langrijkste meetmoment rich ting het EK. Wisse moet zorgen dat ze de 6000-puntengrens weer passeert, wil ze zich kwali ficeren. „Red ik het in Götzis niet, dan heb ik misschien nog een uitwijkmogelijkheid naar de Europacup in Oekraïne. Maar ik kan de limiet beter in één keer halen." Dat moet kun nen, meent ze. Haar pr staat op 6026, vorig jaar behaald op het EK onder 23 jaar in Polen. „Dat ik toen voor het eerst meer dan 6000 punten haalde, lag in de lijn der verwachtingen. Nie mand die verbaasd was. Ik zeg niet dat het nu een eitje wordt, maar de kans op kwalificatie is wel reëel. Ik ben toch ook in de winter weer vooruit gegaan." Sendaï (Jap). WK landen, vrouwen. Hoofdtoernooi, eerste ronde: Neder land-Verenigde Staten 3-0. Meulendijks -Zhou 21-9 21-5, Van Cutsen-Lee 11-8 opgave Lee, De Wit-Subhandï 21-15 21-5. Singapore-Nieuw-Zeeland 3-0, Duitsland-Zuid-Afrika 3-0, Taiwan-Enge- land 3-0. Kwartfinales: Nederland-Ja pan, China-Singapore, Hongkong-Duïts- land, Zuid-Korea-Taiwan. New York. NBA, play-offs, eerste ronde (best-of-seven): Chicago Bulls- Miami Heat 93-87. Stand: 2-2. Los An geles Lakers-Phoenix Suns 99-98. Stand: 3-1. Washington Wizards-Cleve land Cavaliers 106-96. Stand: 2-2. Sa cramento Kings-San Antonio Spurs 102-84. Stand:.2-2. Schagen. DSB-tweekamp. Vierde partij: Carlsen (Noo)-Van Wely (Ned) 0,5-0,5. Eindstand: 2-2. Tiebreak om eerste prijs: Carlsen-Van Wely 3,5-0,5. dinsdag Tennis Districtscompetitie, vrouwen. Hoofdklasse: Tebo-DOS, Boskreek- Bathse Kreek, Souburg-Philten, Sjef-De Schelde. Districtscompetitie, vrou- wendubbel. Hoofdklasse. Souburg- Golfbreker, Hoek-Westerschouwen, Bru- Tèn-'t Halve Maantje, Ruucstoppelen- Kruiningen. Malmö. Sigeman-toernooi. Vierde ronde: Timman (Ned)-Atalik (Tur) 0,5-0,5, Berg (Zwe)-Stellwagen (Ned) 0-1. Stand: 1. Timman 3,5, 2. Stellwa- gen 3,3. Atalik (Tur) 2,5. Lucky Day: 11-12-16-17-27-29-34-35- 41 -44-46-51-54-55-56-57-60-65-71-78 On der voorbehoud Bremen. WK landenteams. Mannen, finale: China-Zuid-Korea 3-0: Wang Hao-Oh Sang Eun 3-0 (11-6 11-8 11-4), Wang Liqin-Ryu Seung-Min 3-2 (11-8 9-11 8-11 11-9 11-7), Ma Lin-Lee Jung Wo 3-0(11-9 11-7 11-7). München. Mannen. Eerste ronde: Hernych (Tsj)-Beck (Dui) 7-6 (3) 4-6 6-4, Monaco (Arg)-Srichaphan (Tha/6) 6-4 6-4, Vik (Tsj)-Schüttler (Dui) 7-6 (5) 4-6 6-3, Vliegen (Bel)-Tipsarevic (SMo) 5-7 6-2 6-4. Estoril. Mannen, eerste ron de: Davidenko (Rus/2)-Spadea (VSt) 7-6 (3) 6-3, Muller (Lux)-Christophe Rochus (Bel/8) 6-2 6-0, Gimelstob (VSt)-Dlouhy (Tsj) 3-6 7-5 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Pennetta (lta/1)-Vesnina (Rus) 6-2 2-6 7-6 (2), Serra Zanetti (Ita)-Doesjevïna (Rus) 6-4 6-4, Suarez (Arg)-Sanchez Lorenzo (Spa) 7-5 6-3 Warschau. Vrouwen. Eerste ronde: Hingis (Zwi)- Kirilenko (Rus) 7-5 7-6 (1Tsjakvetadze (Rus)-Jan- kovic (SMo) 7-5 6-3, Koukalova (Tsj)-Be- nesova (Tsj) 7-6 (3) 6-4. Frankfurt. Rund um den Henninger Turm. 1. Garzelli (Ita) 190,2 km in 4.34.20, 2. Ciolek (Dui), 3. Hondo (Dui), 4. Zabel (Dui), 5. Leukemans (Bel), 20. De Maar (Ned), 33. Eltink, 50. Cohnen 0.19, 62. Berkenbosch 5.48. door André Trompers OUWERKERK - Scheidsrechter Cees Geldof uit Kamperland staakte zondag het duel Ouwer- kerk-Nieuw Borgvliet al na twaalf minuten. Reden was de schop die hij kreeg van Nieuw Borgvliet-speler Mourad Bou- houdane. Volgens Bouhoudane werd deze schop voorafgegaan door een discriminerende uitla ting van scheidsrechter Geldof. Bouhoudane gaat er aangifte van doen en geeft zijn visie van het gebeurde. „Na twaalf minu ten kwam er een lange bal in de zestien. Ik werd naar beneden getrokken en vond het een penal ty. Ik zei: 'Hé' en kreeg geel. Ik liep terug en toen werd er kan kerlijer geroepen. De scheids dacht dat ik dat riep en trok rood. Ik ben naar hem toege gaan en vroeg hem te luisteren, maar dat wilde hij niet. Ik wilde niet van het veld af voordat hij luisterde. Toen riep hij: 'Eruit zwarte.' Toen sloegen bij mij de stoppen door. Ik heb hem een Thoolse junior toch genomineerd voor plaats in WK-selectie door Frits Bakker CERBAIA - De eindstreep van een mooie ronde lag voor Tim Dees tweehonderd me ter te ver. In volle sprint kwam de Thoolse wielrenner gisteren ten val in de laatste etappe van de Giro Ciclisto della Toscane, een internationale wedstrijd voor junioren. Met schaafwonden en een kapotte fiets be reikte hij de finish. In het klassement zakte de zeventienjarige Zeeuw door de val. De Italiaan Marco Ben- fatto won de slotrit voor de Belg Vandousse- laar en de Fransman Martinez. Voor Tim Dees, die deel uitmaakte van het eerste pelo ton, werd een tijd van 1 minuut 27 bijge teld, waardoor hij van de vijfde naar de ne gende plaats in de eindstand zakte. De Nederlander Maurice Schreurs, die twee kilometer voor het einde ten val kwam en nog meer dan zeven minuten na Tim Dees over de finish kwam, kreeg na een protest van de Nederlandse ploegleiding toch de eindzege toegewezen. Schreurs werd door de jury geklasseerd in dezelfde tijd als de winnaar. Dees was direct na de koers met zijn ploeg naar huis vertrokken en dacht dat hij vijfde gebleven was in het klasse ment. Maar de tijd die hij verspeelde dooi de valpartij werd toch meegeteld. Nervositeit De slotrit, 105 kilometer met start en finish in Cerbaia, was hectisch en werd geken merkt door veel valpartijen. „Zoals het ei genlijk vier dagen is gegaan", zei Dees. „Het was alle dagen intensief koersen, met veel nervositeit en stress en daardoor veel valpartijen." Op tweehonderd meter van de finish, na de lange afdaling van de Baronto, lag Dees er gisteren ook bij. „Ik zit onder de schaafwonden. Ook zijn mijn fiets en kleren kapot." De uitgedunde groep van dertig ren ners, die spurtte voor de ritzege, haalde de finish zonder Nederlanders. Daardoor leek het eerst dat de Belg Gert Dockx, die in het klassement maar op één seconde van Schreurs stond, de eindwinnaar was. Na de protesten van de Nederlandse ploeg werd de tijd van Schreurs gecorrigeerd. De zeven tienjarige renner uit Simpel veld werd toch tot winnaar uitgeroepen. Dees verdiende met zijn klassering in de top tien een nominatie voor het WK, in augus tus in Stavelot. Bondscoach Egon van Kes- sel zal in totaal acht renners selecteren, van wie er vijf het WK mogen rijden. Maurice Schreurs en Martijn Keizer zijn voorlopig ook genomineerd. De bondscoach, die giste ren zelf met de beloftenploeg in Luik-Baste- naken-Luik was en Raborenner Kai Reus zag winnen, zal pas midden juli zijn selectie maken Over Tim Dees zegt hij: „Het is een goed manneke, heel talentvol, fel en krach tig. Dat bewijst ook deze toptien-klassering in Toscane. Alleen moet hij lichamelijk nog groeien, dan worden zijn mogelijkheden nog groter." trap gegeven. Ik heb bewijs dat hij mij heeft uitscholden, ik heb getuigen. Ik heb mijn recht en dat wil ik krijgen. Ik ga woens dag (morgen) aangifte doen." Bouhoudane ging dix-ect na de wedstrijd al naar het politiebu reau in Zierikzee om zijn gege vens daar achter te laten. Ook scheidsrechter Geldof is daar al geweest en deed aangifte. Zijn lezing: „Hij (Bouhoudane) wilde een strafschop, maar die kreeg hij niet. Hij had commentaar en dus heb ik hem geel gegeven. Hij riep kankerlijer naar mij en toen heb ik hem rood gegeven." Dat hij Bouhoudane zou hebben uitgescholden, verwijst hij naar het rijk der fabelen. „Ik heb niks geroepen." Na de rode kaart kreeg Geldof een trap. „Ik kreeg een schop en daarna een klap. Die klap kwam van dezelf de speler. Ik ben daarvoor onder doktersbehandeling geweest. De zaak ligt nu bij de KNVB en bij Justitie. Het is heel vervelend." Het duel wordt waarschijnlijk zondag uitgespeeld. De stand na twaalf minuten was 0-0. Kieran O'Shea van Tence/Zaman legt aan voor een schot op doel. foto Wim Kooyman door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Het Zeeuws kam pioenschap futsal werd gisteren afge sloten met een mooie finale tussen Alfonds Zuidwest Negen en Tence/Za man. De ploeg uit Hulst nam in sportcen trum Vliegende Vaart een 2-1-voor- sprong en dat zou voldoende zijn voor de eindzege. Guido van de Velde, de meevoetballende doelman van Alfonds Zuidwest Negen, maakte ech ter met een prachtige actie alsnog ge lijk, waardoor de Walcherse formatie zich dankzij een beter doelsaldo een jaar lang de beste van Zeeland mag noemen. Achter de twee sterkste ploegen in de kampioenengroep moesten Van Oeveren/WIK (Schouwen-Duiveland) en het Bevelandse Messina/ClOOO ge noegen nemen met respectievelijk de derde en vierde plaats. In de strijd tussen de vier regionale be kerwinnaars toonde Decokay/De Verf- bron zich de beste ploeg. Het team uit Goes hield op doelsaldo Murre/De Vis ser (Walcheren) achter zich. Beide teams boekten twee overwinningen en speelden tegen elkaar gelijk. De Pieper/Internetplan uit Axel eindigde als derde, voor de Schouwse futsallers van Balkan Express, die niet één pun ten wisten te pakken. m' Asperges Zijn jullie nieuw hier. Ja. wij z'jn magere dinsdag 2 mei 2006 Met Cif Power Cream Sprays is uw huis nu in een handom draai blinkend schoon. Omdat ze het gemak van een spray combineren met het buitengewone schoonmaakresultaat van Cif Cream. Verkrijgbaar in de varianten Keuken. Badkamer en Bleek. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3 x 3 vlakjes alle cijfers van 1 lot en met 9 predes één keer voorkomen. Goed nieuws voor aspergeliefhebbers: u kunt weer vorstelijk genieten van de 'koningin der groente'. Serveer asperges met KnorrSaus voor Asperges, een boterzachte saus'die alleen verkrijgbaar is tijdens het aspergeseizoen. Tip: op www.receptidee.nl vindt u lekkere aspergerecepten met Knorr Saus voor Asperges. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie! e-mall: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws gelipt vo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34