PZC Lewedorp heeft goed hart nodig Zelzate begrijpt er niets meer van 50% J i KORTING ,11 Vice-voorzitter dorpsraad vindt dat gemeente Borsele voortouw moet nemen Miniatuurwerk in museum Goes Urker Zangers in kerk Kapelle Schuurfeest in Poortvliet agenda WW W* A TILROE OPTIEK Zwanger... mama-ucious" ijistój T~T\ émm$$ s BUOilt SHOP 54 beleef de lente maandag 8 mei Theo van Doesburgcentrum i>'j 14.00 - 16.30 dinsdag 2 mei 2006 door Harmen van der Werf LEWEDORP - Bij de ontwikke ling van een goed plan voor het hart van Lewedorp moet de ge meente Borsele het voortouw ne men, vindt vice-voorzitter A. Raas van de dorpsraad Lewe dorp. Hij vreest dat Borsele mo menteel te veel naar de project ontwikkelaar kijkt die een be langrijke locatie in het centrum van het dorp in bezit heeft, de oude en verlaten oliehandel van Van den Dries. Vóór alles is volgens Raas een vi sie nodig op wat er met het hart van Lewedorp moet gebeuren. Hij haalt aan wat Amsterdamse studenten die vorige week onder zoek deden in Borsele, vonden van Le\yedorp. 'Geen mooi dorp, geen mooie omgeving, wel zijn de mensen tevreden over de gemeenschap'. Raas kan zich voorstellen dat buitenstaanders zo tegen Lewe dorp aan kijken. „Lewedorp is een vrij jong dorp. Het is begon- GOES - In de koffiekamer van het Historisch Museum de Beve- landen is deze maand een vitri ne ingericht met miniatuur- werk, vervaardigd door Christi van Soelen uit 's-Heerenhoek. In de vitrine zijn tal van minia tuurfiguurtjes tentoongesteld. Verder is er een muziekkamer te zien met daarin een musiceren de Mozart. De mini-expositie toont meer bekende gezichten: Einstein bijvoorbeeld, en Jaco- ba van Beieren. Vandaag en zaterdag 13 mei is de maakster vanaf 14.00 uur in het museum aanwezig om een toelichting te geven op haar werk. De openingstijden van het mu seum zijn: dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur, woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 1.7.00 uur en zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur. KAPELLE - De Urker Zangers geven zaterdag 6 mei een con cert in de hervormde kerk van Kapelle. Het mannenkoor uit Urk, opge richt in 1968, telt tachtig leden en wordt geleid door Jacob Schenk. Het optreden begint om 19.30 uur. Op de avond wordt gecollec teerd voor de bouw van een mid delbare school in Colombia. Ont wikkelingsorganisatie NCDO verdubbelt de opbrengst. Ruilbeurs GOES - Verzamelaars van mun ten, oude ansichten, postzegels of andere spullen, kunnen aan staande vrijdag weer terecht in café-pension 'De Goede Ver wachting' in Lewedorp. Daar is weer een avondruilbeurs. De aanvang is om 18.30 uur. POORTVLIET - De plattelands- jongeren uit Tholen houden op zaterdag 6 mei hun jaarlijkse schuurfeest aan de Bitterhoekse- weg in Poortvliet. Tijdens het schuurfeest is er een optreden van de band 'So far so good'. Er is ook een drive-in show. Het feest begint om 20.30 uur en duurt tot ongeveer 1.30 uur. I STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, 9.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur; Biljart voor ouderen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 14.00 uur: Bingo voor ouderen vanaf 50 jaar; KAPELLE - De Vroone, 09.15 uur: Yo ga; 13.00 uur; Soos, biljarten; 14.00 uur: Welfarewerk; KRUIIMIIMGEN - Zwembad Den Inkel. 13.00-13.30 uur: Aquajogging; 13.30-14.00 uur: Aquarobics; POORTVLIET Bitterhoekseweg, 20.30-1.30 uur: Schuurfeest mmv So Far So Good door PJZ Tholen/Sint Phi- lipsland; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; 14.00 uur: Welfarewerk; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 ar: Biljarten. nen als lintbebouwing, met hui zen langs de uitvalswegen. Je merkt dat nog steeds. Je rijdt er doorheen over de Postweg - de oude Rijksweg door het dorp - en wie er even stopt, zal geen echt centrum kunnen ontdek ken. De tijd is er rijp voor om dat te veranderen. Een grote nieuwbouwwijk is in ontwikke ling. De plek van de voormalige oliehandel van Van den Dries, dichtbij de rooms-katholieke kerk en het plein bij het café, is beschikbaar. Dat biedt voldoen de kansen." Allereerst is dan, volgens Raas, een goede visie nodig op hoe het centrum kan en moet worden in gericht. Hij heeft daar zelf veel ervaring mee. Raas was direc teur van een grote woningver huurder in Vlissingen én oprich ter van Marsaki, het bedrijf van Zeeuwse woningcorporaties dat op veel plekken in Zeeland pro jecten opzet. Om een goed plan te maken, is het belangrijk dat de gemeente het voortouw neemt, oordeelt de vice-voorzitter van de Lewe- dorpse dorpsraad, én dat ze alle mogelijke partijen bij het opzet ten van een visie betrekt. Hij vond het dan ook teleurstellend dat Borsele eerder dit jaar met een plannetje voor Van den Dries en directe omgeving naar buiten kwam, waarin de dorps raad niet was gekend. Rechttoe rechtaan Raas heeft het ontwerp van ste denbouwkundig bureau Rothui zen Van Doorn 't Hooft bekeken en hij raakte nog meer teleurge steld. Twee blokken woningen en één appartementengebouw met een winkelruimte op de be gane grond zijn erin getekend. Alles nogal rechttoe rechtaan. „Zo moet je het dus niet doen", durft Raas te stellen. „Lewe dorp wordt daar niet mooier van en het plangebied is te be perkt. Waarom betrek je er bij voorbeeld de tuinen achter de kerk niet bij? De kerk kan dan echt in het hart van het dorp ko men te staan." Hij heeft zelf een speelsere schets gemaakt, met een driehoekig, redelijk groot plein op de locatie van Van den Dries met vijftien woningen en daarnaast een appartementen complexje met ook een winkel ruimte. En dat in relatie tot de Postweg, die een grote opknap beurt wacht. Visie „Ik wil niet zeggen dat dit hét plan is", zegt Raas, „maar het geeft wel aan dat je meer met het gebied kunt. Lewedorp ver dient het dat er een goede visie op het centrum komt en dat alle partijen aan die visie meewer ken, ook de eigenaar van Van den Dries." Feyenoorder Salomon Kalou signeert voor Zeeuwse voetballertjes. door Frank Balkenende ROTTERDAM - De dag van de tienjari ge Damian Krier (10), de onvervaarde aanvoerder van Goes El, kan niet meer stuk. Bij de Rotterdamse Kuip signeert Feyenoord-voetballer Salomon Kalou zijn shirt. Ook op een bal die Damian mee naar huis mag nemen, zet de Ivori- aan zijn handtekening. Kalou heeft zich even losgeweekt van de binnentraining voor een actie van de Goese Wereldwinkel. Hij pent zijn krab bel op 37 voetballen die worden ver kocht ten bate van hulpprojecten in Ghana. Nog even een foto en weg is de lievelingsspeler van Damian. „Ik oefen wel eens een trucje van hem." Voorzitter Cees van Loon van de Goese Wereldwinkel staat maandag te glunde ren bij De Kuip. Heeft-ie toch maar mooi Feyenoord-ster Kalou gestrikt voor een actie tegen kinderarbeid. „Ik heb gewoon zijn manager gemaild en uitgelegd waarom we als wereldwinkels aandacht vragen voor kinderarbeid. Dit jaar is het thema 'voetbal en kinderar beid', niet in de laatste plaats met het oog op het wereldkampioenschap in Duitsland. Jaarlijks worden er veertig miljoen voetballen gemaakt, de meeste in Pakistan. Helaas komt daar vaak kin derarbeid aan te pas. De voetballen van de wereldwinkels komen uit eerlijke handelskanalen. Kalou was meteen be reid onze voetballen te signeren. Ze wor den op 13 mei verkocht tijdens een actie op de Vlasmarkt in Goes. Met de op brengst steunen we de Zuid-Bevelandse werkgroep Onyamé die zich inzet voor onderwijs- en gezondheidsprojecten in het noorden van Ghana." Waarom niet topschutter Dirk Kuyt? „Nee, nee, Ka lou moesten we hebben. Hij komt ten slotte uit Afrika, een continent met een aaneenschakeling van trieste gebeurte nissen, maar boordevol ambitie en ener gie. Wereldwinkels dragen, zeker met onze producten, de boodschap uit dat de Derde Wereld niet zielig is. Kalou staat model voor jeugdtalent uit die con treien. Iemand die, dankzij de juiste mensen, zijn talent weet te ontwikke len. Een kerel die weet wat hij wil. Zijn wens om Nederlander te worden, tekent hem. Dat minister Verdonk zijn verzoek heeft afgewezen, is ronduit bescha mend." Training Zo, die zit. Jammer genoeg treft een deel van het uitstapje geen doel. Van Loon heeft maandag voetballertjes van zes voetbalclubs in de gemeente Goes (Kloetinge, Robur, Goes, SSV'65, Wol'f- aartsdijk en 's-Heer Arendskerke) een vette worst voorgehouden. Ze mogen mee naar Rotterdam, een voetbal door Kalou laten signeren en, als kers op de taart, de training van Feyenoord bekij ken. Als ze rond half elf bij De Kuip ar riveren, is het trainingsvelduh, leeg. Geen Feyenoorder te bekennen, op twee rijpe supporters na, die onverrich ter zake weer op huis aangaan. „Da's balen", zegt Van Loon. Hij belt Kalou's manager Jan de Visser, die zon door de regenwolken laat schijnen. „Jongens, Feyenoord traint binnen, daar kunnen we niet bij zijn, maar Kalou komt straks wel." In een looppasje draaft hij op. Kalm zet hij zijn handtekeningen op shirtjes en voetballen, vriendelijk glim lachend, maar bovenal zwijgend. Een rustige, welgemanierde jongen. Dan nog even de verlangde fotoshoots, ieder een een handje en weg is Kalou. Geen tijd voor vragen, sorry. De buit is niettemin binnen. Je zou verwachten dat de Goese voetballertjes stijf staan van de opwinding na de ontmoeting met de vedette, maar nee hoor, dit zijn nuchtere Zeeuwen. „Ik heb hem gefoto grafeerd, hij was heel aardig", verhaalt Edy Doeselaar (10) van 's-Heer Arends kerke El alsof hij hem dagelijks treft. Die foto hangt vandaag nog boven zijn bed. Als echte Feyenoord-fan steekt het hem dat zijn club nog geen prijs heeft gewonnen dit jaar. Wat moeten de Rot terdammers doen? „Tja, winnen, lijkt me." Het gros van de groep neust inmid dels rond in de Feyenoord-shop. Ze ke7 ren terug met plastic tasjes vol shirts, sokken en foto's. Siem Corstanje (9) van 's-Heer Arendskerke El kijkt een stapel foto Rob Kamminga tje foto's van Feyenoord-spelers door. Cadeautje voor zijn oudste broer. Die is Feyenoord-fan, zegt hij. Siem is voor Ajax, zijn jongste broer voor PSV. Le vert altijd leuke debatten op tijdens de zondagse maaltijden. Snacken Moet Kalou mee naar het WK? Er is ten slotte nog een kansje. „Ja", roepen Tij- men en Yelmer van der Baan van Wolf- aai'tsdijk El. „Van Basten zou hem ze ker selecteren, had ik ook gedaan." Edy vindt van niet. „Hij moet gewoon voor Ivoorkust spelen, net als zijn broer. Ka lou is een goede speler, maar soms heeft hij zijn dag niet." En, heeft hij dat ad vies overgebracht aan de Feyenoorder? „Uh, nee, dat niet." Damian is het dus niet eens met Edy. „Hij is mijn lieve lingsspeler, kan een heleboel trucjes. Die oefen ik soms." Zo, genoeg Studio Voetbal voor vandaag. Van Loon verza melt zijn ballen en zijn spelertjes. Zuid waarts gaat het, maar eerst nog even snacken, want zonder vette hap is het geen echt dagje uit. Drie keer raden waar ze stoppen. De Goese Wereldwinkel houdt haar ac tiedag zaterdag 13 mei van 10 tot 16 uur op de Vlasmarkt. Daar worden de gesigneerde voetballen verkocht (prijs 25 euro, tien procent voor Ghana), kun nen penalty's worden genomen en een voetbalquiz worden gedaan. pagina 17 Kalou kan WK nog halen door Wout Bareman ZELZATE - Het was het ge sprek van de dag, gisteren in Zel zate. Op de weekmarkt stonden vooral vrouwen in groepjes bij een. Ze spraken schande van de onverhoopte vrijlating van de 38-jarige vrouw, die begin april haar vierjarige zoontje in bad verdronk. De zelfmoordpoging die ze vervolgens ondernam, mis lukte. Pas twee dagen na de moord bracht ze de vader op de hoogte. De vrouw had psychische pro blemen en kon de scheiding van haar man niet verwerken. Het wrange is dat een geraadpleeg de psychiater, die de vrouw een paar dagen voor haar daad on derzocht nadat ze haar ex met een mes had aangevallen, opna me overbodig vond. Ze vormde volgens hem geen gevaar voor zichzelf of de omgeving. Vrijdagavond kwam de vrouw op vrije voeten nadat de Gentse Kamer van Inbeschuldigingstel ling had vastgesteld dat er pro cedurefouten waren gemaakt. Het arrestatiebevel werd te laat uitgeschreven. Normaal moet de onderzoeksrechter de aanhou ding binnen 48 uur bevestigen, maar in deze zaak gebeurde dat later omdat de vrouw in het zie kenhuis een tijd onder narcose was. Haar advocaten reageer den verrast op de commotie, die de vrijlating van hun cliënte ver oorzaakte. Hun verklaring: „Dit gaat niet over een oppervlakkige formali teit, die vaak misplaatst is bij onbelangrijke aangelegenheden. Het gaat hier niet over kritiek op gelijk wie, maar over rechts zekerheid, ook in de procedure. Bij zo'n verregaande ingreep moeten alle vormen nauwkeurig gerespecteerd worden en een ad vocaat heeft de plicht om al die vormen na te zien. Volgens de advocaten is de vrouw zich terdege bewust van de noodzaak om zich psychia trisch te laten begeleiden. De va der reageerde geschokt op de vrijlating. In Het Nieuwsblad zei hij: „Ze heeft mijn zoontje vermoord. Hoe kan het gerecht haar dan vrijlaten alsof er niets gebeurd is? Ofwel is ze ziek en hoort in een instelling, ofwel is ze gezond en dan moet ze de ge vangenis in. Dit gaat mijn ver stand te boven. Een klap in m'n gezicht." Gerechtspsychiater R. Deberdt: „Dat krijg je met de kleine let ters van de wet. Als je een mi nuut te laat beslist, zwaait de ge vangenisdeur zomaar open. Ik kan alleen maar hopen dat de advocaten nu zo verstandig zijn om de vrouw psychisch te laten begeleiden, want het gerecht kan zich nu niet meer met haar bemoeien. Ze hebben de deur opengezet en ze moet nu zelf maar haar plan trekken." En boos: „Ze moeten nog veel meer kleine letters en termijnen in de wet opnemen. Dan kunnen ze straks iedereen vrijlaten." Ongeloof Op het Europaplein, waar de vrouw in een appartementje woonde, was gisteren het onge loof nog groot. Een buurvrouw: „Ik heb het al een paar keer te gen de mensen hier gezegd: die vrouw had er beter aan gedaan zichzelf te doden en van haar zoontje af te blijven." Op de weekmarkt zijn de reac ties niet anders. Onbegrijpelijk vinden de Zelzatenaren het dat de vrouw weer op vrije voeten is gesteld, procedurefout of niet. Bij de groenteman telt een zwaargebouwde man de moor den van de afgelopen jaren na op zijn vingers. Hij komt er bijna te kort. De afgelopen vier jaar werden zeven moorden ge pleegd. „Ze zeggen dat Zelzate een 'moordstad' is. Nou, dat klopt. Dat krijg je als je alle maal armoedzaaiers binnen haalt. Het is de schuld van de ge meente." Parketwoordvoerster N. De Rouck toont begrip voor de pu blieke verontwaardiging. Maar het parket staat met de mg te gen de muur. Middelburg hB 3 Tel: .0118 644587 Goes Ganzepoorlslraas 20-22 Tel: 0113 gS3718 p jgjf fa -JÊ cr et>\ F i— 00 li dSSv mode fi /JfcWt mg design 1 w OP DE COMPLETE BRIL (montuur en glazen) alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl en op zoek naar leuke, betaalbare kleding? Von Belle Baby bobyspecioalzook President Rooseveltlaan 772 in Vlissingen Telefoon 0118 449098 1e ETAGE WIELTASSEN, yr 1 |JB TROLLVS ^4 - JvlV KOFFERS mamm* cïT.T.rTvrrm - /v., r'd; i'5 feriïb >wss> UITNODIGING MODESHOW Inlichtingen: Shop 54 Scheldestraat 54 Vlissingen 0118-417423

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27