Foutjes in evenementengidsje PZC Spionnen in de polder op verkeerde been Derde koffieshop Terneuzen in trek ringums zaaien iweearacni in vissersdorp De Miertjes ziet eruit als nieuw agenda Aanvang en plaats Terneuzense festiviteiten toch nog elders checken Plantjesmarkt goed bezocht Verdachten diefstal bij bieb gepakt Man mishandeld in Vlissingen Agent raakt gewond bij arrestatie Brandweer rukt uit voor melk Kleiduiven BRESKENS - Het visserijmu seum Breskens moet zich niet als partij opstellen in de discus sie over het al dan niet naar de Breskense jachthaven halen van een twaalf meter hoog, met rode pinguïns bevolkt, kunstwerk. Door een pinguïn voor het raam te zetten en er één op de balie te plaatsen, laadt het museum de verdenking op zich vóór de komst van de beeldengroep te zijn. Dat vindt de bestuursvoor zitter van het visserijmuseum: J. de Rechter. Bij de seizoensope ning van het museum bood voor zitter A. Boomert van de plaatse lijke bedrijfsbelangenvereni ging een rode pinguïn aan. De vertegenwoordigster van de kunstenaarsgroep die het beeld ontwierp bracht daarop een 'ech te' pinguïn om te laten zien wat voor zeevogels er op de stellage komen te staan. Door de pin guïns in het museum als het wa re tentoon te stellen, wordt het museum pax-tij in de discussie vreest De Rechter. Gemoederen De komst van het kunstwerk houdt de gemoederen in Bres kens al dik twee maanden bezig. Een deel van het vissersdorp moet niets weten van de 'niets met Breskens te maken hebben de' pinguïns, een ander deel ziet wel brood in een enorm spraak makend en aandachttrekkend kunstwerk. De voorzitter verheelt niet dat hij 'persoonlijk' gruwt van het idee van het pinguïnbeeld. Maar hij ontkent dat hij de pinguïns uit het museum laat verwijde ren, zoals voorstandersvan het beeld willen doen geloven. „Ik vind dat het museum een on afhankelijke instelling is, die dus geen standpunt in een pu blieke discussie moet verkondi gen. Die mening zal ik in de vol gende bestuursvergadering ook laten horen", verklaart De Rech ter. stuur het met eens len schenker en uitlener van de pinguïnbeelden worden ver zocht de plastic vogels terug te nemen. Als de meeste bestuursleden de rode viseters wel bij Breskens band met de zee vinden passen dan blijven ze waarschijnlijk nog een tijdje staan. De Rechter: „Het gaat er niet om dat ik ge lijk krijg, maar dat we ons als onafhankelijk instituut uitspre ken." door René Hoonhorst TERNEUZEN - De evene mentenkalender in het nieuwe gidsje Avontuurlijk Terneuzen bevat enkele storende fouten. Data en tijdstippen van een handvol festiviteiten kloppen niet. iDe coördinator van onderne mersvereniging Coördinatie en Management Terneuzen (CMT), A. Stoffels bevestigt dat wat fouten in de kalender zijn geslo pen. Zo zijn alle veteranen uitge nodigd om naar Terneuzen te ko men op de Eerste Zeeuwse Vete- ranendag op 1 juli. Maar ze hoe ven niet. van 8.00 tot 24.00 uur in de houding te staan op de Ter neuzense Markt, liet woordvoer der J. Roovers van cle organisa tie aan Stoffels weten. Roovers was al gebeld door een veteraan uit Schouwen-Duiveland die 'geen zin had om om zes uur uit zijn nest te komen om twee uur later in Terneuzen in het gelid i te staan. Défilé Dat hoeft ook niet, want de vete ranen komen pas om 13.00 uur bij elkaar op scholengemeen- schap De Rede. Daarna volgen onder meer een kranslegging bij het Oost-Indiëmonument, een met oude legervoertuigen opge luisterde bijeenkomst op de Markt en een défilé naar het j stadhuis. Alle veteranen (oud en jong) krijgen tijdens het pro gramma genoeg gelegenheid om even te zitten, meldde Roovers. CLINGE - De jaarlijkse plantjes- markt op het terrein van De Sterre in Clinge trok ondanks het weer gisteren veel belang stellenden. In de kraampjes werden plan ten, stekjes en voorwerpen ver kocht. Zo waren er sieraden, bloemstukjes en beeldjes te koop en de Stiel, het ambachte lijk centrum van De Sterre was aanwezig met een gevarieerd aanbod van zelfgemaakte spul len uit de Crea-ateliers zoals kaarsen en zeep, en resultaten uit het pottenbakatelier. De plantenkas van de Sterre was open. en ook het kraam van de Imkers uit Hulst was present met honing en andere bijenpro ducten. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Coördinator Stoffels geeft deemoedig toe dat er 'een paar foutjes' zijn gemaakt bij de vermelding van enkele 'kleinere evenementen'. Hij wijt het insluipen van de slordigheden aan de lange voorbereidings tijd voor het uitkomen van de gids. „Bovendien kan de coördinatie met de VW beter en moeten plaatsen en tijdstippen nog gron diger worden gecheckt." CMT had met een vooruitziende blik al een stickertje op de eve nementenkalender geplakt, waarop lezers worden opgeroe pen data 'te checken'. Tenslotte zijn er immer omstandigheden te bedenken waarom bepaalde activiteiten niet of op een ander tijdstip doorgaan. Op de website www.cmtemeu- zen.nl is immer de actuele situa tie te zien, meldt Stoffels. „Ook in de Vliegende Hollanderkrant, die in Terneuzen huis aan huis wordt verspreid, zijn elke twee weken de meest actuele gege vens te vinden. We blijven wer ken aan een haast immer brui send Terneuzen." Met de uitspraak data te checken, diskwalificeert Stof fels het belang van Terneuzen Avontuurlijk allerminst, zegt hij. Hoewel tijdstippen voor aan vang en sluiting van sommige evenementen wat ruim zijn geno men, blijft het handzame gidsje een praktische handleiding die Terneuzenaren en bezoekers van de stad altijd in hun binnen zak moeten dragen, betoogt de coördinator. Een groep scouts steekt de watergang langs de Annaweg in Philippine over met een vlot in de strijd om het overwinningsschild. door René Hoonhorst BIERVLIET - Ze zijn nog niet halverwe ge en al kapot. De scouts van Scouting Sluiskil en het Terneuzense EOS Sint Hubertus zien het even niet meer zitten, na het per vlot oversteken van een wa terloop langs de Annaweg in de polder onder Biervliet. De harde wind snijdt hen door de padvinderskleren en ze zijn moe. Marie-Claire, Valerie, Lesley, Tamara (Sluiskil), Melissa, Arianne, Cinny en Amy (Sint Hubertus) zijn meiden tussen de elf en veertien jaar. Dus horen ze te klagen. Maar Christian Audenaerd, één van de drie organisatoren van de wed strijd, is ervan overtuigd dat ze even la ter vol goede moed op pad gaan. De hoop om het overwinningsschild binnen te slepen, is wel de bodem ingeslagen. Maar de meiden willen natuurlijk niet als laatste eindigen en zijn er op ge brand 's avonds hun kookkunst en crea tieve vaardigheid te laten zien. Mocht het weer nog slechter worden of de af stand een paar groepjes echt te veel in de koude kleren gaan zitten, dan is er altijd nog de bezemwagen. Audenaerd had er overigens niet op ge rekend dat die bezemkar het zo druk zou krijgen. Ongeveer een derde van de 26 deelnemende patrouilles moet uitein delijk door de wagen worden opge haald. Onder hen de meidenpatrouilles uit Terneuzen en Sluiskil. Niet snel ge noeg of - zoals de Hubertusmeiden - in een kringetje blijven lopen. Echt moei lijk was het parkoers volgens Auden aerd niet. „Maar je moet natuurlijk wel goed lezen en kijken..." Zo'n honderdveertig scouts, verdeeld over 26 groepjes, strijden zaterdag niet alleen om het overwinningsschild van de Zeeuws-Vlaamse patrouillekam pioenschappen. De twee beste groepjes mogen ook naar de landelijke scouting- wedstrijden in het pinksterweekeind in de bossen bij Baarn. De acht meiden van de twee patrouilles uit Sluiskil en Terneuzen hadden de hoop op die bo nus vrijdagavond al opgegeven. Het op zetten van de tent kostte al zoveel moei te - 'man, dat waaide nog eens niet een dotje' - dat ze al twijfelden aan hun spionnenkwaliteiten. Na een paar keer verkeerd te zijn gelo pen, wisten ze zeker dat ze geen James Bond werden. Enkele meiden twijfel den ook al aan hun essentiële padvin dersvaardigheden, want het optrekken van een keuken ging ook niet helemaal van een leien dakje. Maar goed, de speurtocht was niet zaligmakend. Het koken van een Hollands diner en het houden van een themapresentatie tel den ook mee voor de eindscore. Melissa, Arianne, Cinny en Amy von den erwtensoep gevolgd door boeren kool met gehaktballen wel de ultieme Hollandse maaltijd. De herfstachtige omstandigheden in gedachten hadden ze 's middags al vertrouwen dat het hen foto Wim Kooyman goed ging smaken. Tamara, Lesley, Va lerie en Marie-Claire twijfelden ook niet aan hun gerecht met aardappelen, sperziebonen en appelmoes. Vooral niet omdat er appeltaart na was. Dat de moe der van één van de dames een beetje had geholpen om dat exquise toetje te maken, hoefde de jury niet per se te we ten toch... De kleine fraude hielp de dames niet. Axelse scouts bleken de beste spionnen te zijn. De twee patrouilles die naar Baarn gaan, horen beiden bij De Vier Ambachten. De winnaar had zijn naam al op het spionnenweekeind gekozen: de 007's. Nummer twee had de voorzie nigheid al aangeroepen en noemde zich O my God. De twee groepen bestonden uit jongens en meisjes en waren misschien daarom wel het beste. Want, doceerde Auden aerd, het ging afgelopen weekeind niet alleen om technische scoutingvaardighe- den. Ook sociaal-maatschappelijke vaardigheden, creativiteit, sportiviteit en inventiviteit waren nodig voor het met goed gevolg afleggen van de ver schillende proeven. door Gino van den Broecke SLUISKIL - Met een optreden van Showband de Zwaluw, het onthullen van het vernieuwde lo go en het oplaten van gekleurde ballonnen werd zaterdagmid dag de gerenoveerde speeltuin De Miertjes in Sluiskil geopend. Na deze handelingen ging het nieuwe hek open en stormden de kinderen af op de deels nieu we en deels gerenoveerd speel toestellen. In enkele toespraken werd de ontstaansgeschiedenis van de speeltuin weergegeven. Daarna onthulde een aantal kinderen het nieuwe logo Voorzitter F. de Paauw sprak voor de enkele hon derden aanwezigen waardering uit voor de vele helpende han den en een woord van dank aan de gemeente Terneuzen en wo ningbouwvereniging Clavis voor de financiële steun. De aanzet tot de opknapbeurt werd gegeven door M. Janssens, die door de bestuursleden als de drijvende kracht achter de speel tuin wordt gezien. „Zij heeft de eerste stappen gezet en dit is het resultaat. Daar mogen we alle maal trots op zijn", zei De Paauw. Stichting de Miertjes deed on langs een verzoek van zo'n twee duizend euro aan de gemeente Terneuzen voor gemaakte extra kosten. Die aanvraag is nog in behandeling en we hebben er nog geen reactie op gehad. We zijn ook een donateursaktie ge start in het dorp en die loopt erg goed. We zijn op de goede weg, maar er zijn nog voldoende wen sen voor de toekomst, zei pen ningmeester K. de Brauwer. Voor al deze perikelen hadden de kinderen totaal geen aan dacht. Het enige dat zij zater dag deden, was klimmen, sprin gen, rennen en schommelen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaar ten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaar ten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; GROEDE - Hervormde kerk, 13.30 - 16.00 uur: Etsen Marcus van Loopik; HEIKANT - 't Heike, 13,15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur: Line dance; 20.00 uur: Badminton; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken, computeren;10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, compute ren, 13.30 uur: Yoga, jeu de boules; 15.00 uur: Muziek Con Amore; De Blaau- we Hoeve, 10.00 uur: Handwerken, koffie ochtend; 14.00 uur: Sjoelen, man- nenpraatgroep; 19.00 uur: Filmclub; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.30 uur: SWO creatief, koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koersbal; Centrum, 14.00 uur: 1 mei markt; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Biljarten, KVO volksdansen; 13.30 uur: KBO informatie bijeenkomst; 19.00 uur: Jeugdtoneel; 19.30 uur: Lotus; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Kaar ten; 13.30 uur: Kaarten bieden en joke ren en biljarten; 14.00 uur: Bazaar; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country dance voor beginners; 19.45 uur: Coun try dance voor gevorderden; Café Ter Nose, 19.30 en 20.15 uur: Free Country Dancers. PHILIPPINE - De politie heeft gisteren een hennepkweke rij in de Ravelijnstraat in Philippine ontmanteld. In de woning werden zestig planten en honderden stekjes aan getroffen. Die zijn evenals onder meer lampen en ventila- tie-apparatnur vernietigd. De bewoner van het pand is aangehouden en gehoord. BRESKENS - In verband met een inbraak in de biblio theek in Breskens, gepleegd tussen 19 januari 24 januari heeft de politie zaterdag en gisteren drie verdachten aan gehouden. Bij de inbraak werd computerapparatuur van onbekende waarde weggenomen. Een deel van de buit is inmiddels terecht. Enkele verdachten zullen in vrijheid worden gesteld. De politie doet verder nog geen verdere mededelingen in deze zaak omdat meer aanhoudingen vol gen. VLISSINGEN - Een 22-jarige man uit Vlissingen is gister middag in zijn woonplaats mishandeld. De man fietste rond vier uur over het parkeerterrein van de Cl 000 aan de Mercuriusweg. Toen hij langs een geparkeerde auto reed, keek hij een man die aan de bestuurderskant van de auto zat in het ge zicht aan. De 22-jarige fietser maakte een gebaar naar de man omdat deze bleef kijken. Hierop stapte de man uit de auto en sloeg de fietser meerdere malen in het gezicht. De fietser hield aan de mishandeling zwellingen en schaaf wonden in het gezicht over. ZIERIKZEE - In de nacht van zaterdag op zondag is rond half drie een politieagent aan de Nieuwe Bogerdstraat in Zierikzee bij een aanhouding gewond geraakt. Twee agen ten waren aanwezig bij een conflict in een cafe in deze straat, waar een 25-jarige cafébezoeker uit Breda werd mishandeld. De agenten hielden in verband met deze mis handeling een man aan. Na eerst mee te zijn gelopen naar de politiewagen, begon de man zich hevig te verzetten. Hij rukte zich plotseling los en haalde uit naar de agen ten. Een van de agenten raakte hierdoor gewond aan zijn gezicht en moest zich bij de huisartsenpost onder behan deling laten stellen. Gistermiddag rond twaalf uur heeft politie Zeeland, in verband met de mishandeling van de 25-jarige man uit Breda en de agent, een 29-jarige man uit Zierikzee aange houden. Aan de Minderbroederstraat in Zierikzee is gis terochtend een man, die aan het signalement van de ver dachte voldeed, gecontroleerd. Hij bleek echter niets met de zaak te maken te hebben. KORTGENE - De brandweer is gisteravond uitgerukt voor wat een brand aan de Westdijk in Kortgene zou zijn. Het bleek allemaal erg mee te vallen. Een vrouw had daar melk op het vuur gezet en was naar boven gegaan. Toen het op een gegeven moment zo sterk naar brand ging. rui ken, werd de brandweer gebeld. Die heeft de boel alleen J maar hoeven ventileren. door René van Stee TERNEUZEN - De discussie over de behoefte aan een derde koffieshop in Terneuzen moet nog losbarsten, maar nu al is de belangstelling van kandi daat-exploitanten groot. Sinds het einde van de zomer, vorig na jaar, hebben zich verschillende gegadigden bij de gemeente ge meld. W. Letink uit de gemeente Sluis is een van die gegadigden. Zijn verzoek om een gedoogbe- schikking werd echter afgewe zen. De derde koffieshop zou op een locatie buiten de stad moeten worden gehuisvest. De coalitie van PvdA, CDA en Top-Gemeentebelangen vindt een onderzoek naar zo'n koffie shop op zijn plaats Vanwege de aanhoudende overlast die de twee bestaande shops in cle bin nenstad veroorzaken. Het gaat daarbij niet alleen om verkeers- en parkeerproblemen, maar ook om andere vormen van overlast (wildplassen etcetera), vooral veroorzaakt door Belgische en Franse bezoekers. De coalitie acht een derde koffie shop alleen bespreekbaar als uit het nog te starten onderzoek blijkt dat daarmee het drugstoe risme niet nog een extra impuls krijgt. Burgemeester J. Lonink lanceer de vorig najaar al de mogelijk heid van een derde koffieshop, dichterbij de grens. Letink haakte daar direct op in en diende in augustus een aan vraag voor een gedoogbeschik- king in. Volgens hem is het ge doogbeleid in Terneuzen aan een herijking toe, omdat de hui dige situatie ten opzichte van tien jaar geleden ingrijpend is gewijzigd. Letink wijst op de toename van het sofdrugsge bruik en de toegenomen maat schappelijke acceptatie daarvan en vindt dat de beperking tot twee koffieshops achterhaald is. „In dat licht gezien, vind ik dat de afwijzing van mijn verzoek onzorgvuldig is geweest. Terwijl daarbij wel werd gezegd dat de komst van een derde koffieshop niet werd uitgesloten. Dat speel de toen dus ook al. Bovendien zijn tegen deze afwijzing in Ne derland verder geen rechtsmid delen mogelijk." Overeenkomstig de uitgangspun ten van het gedoogbeleid in Ter neuzen wil Letink een koffie-" shop beginnen die de lokale markt bedient, desnoods op een locatie in het buitengebied. Om de massale verkoop aan een vluchtige stroom drugstoeristen te voorkomen en deze buitenlan ders te weren, denkt hij aan de invoering van een pasjessysteem of vingertopregistratie. Letink erkent dat de toestroom van drugstoeristen naar de binnen stad van Terneuzen hierdoor niet afneemt. Maar daar is het hem in eerste instantie ook niet om te doen. „Het gaat er mij om dat er be-- hoefte is aan een derde koffie shop. Een dergelijke voorzie ning toestaan om de huidige overlast in de binnenstad op te lossen, inclusief het parkeerpro bleem, heeft in mijn ogen abso luut geen relatie met de uit gangspunten van het lokale ge doogbeleid. Bovendien heeft de gemeente zelf die problemen ver oorzaakt door mee te werken aan een nieuw pand voor koffie shop Checkpoint." Letink ziet alleen maar voorde len in de vestiging van een der de koffieshop in de gemeente. Daarbij moeten nieuwkomers volgens hem wel een kans krij gen. Het monopolie dat de twee bestaande koffieshops door het huidige gedoogbeleid bezitten, moet worden doorbroken. Het. idee van wethouder C. van Schaik om een derde gedoogbe- schikking te veilen - die miljoe nen zou opleveren - stuit hem dan ook enorm tegen de borst. „Want clan is al snel duidelijk naar wie de nieuwe vergunning zou gaan. Nieuwkomers hebben dan geen enkele kans, waardoor de monopoliepositie van de hui dige shops alleen maar wordt versterkt en er geen enkele vorm van concurrentie mogelijk is. Op basis van het gelijkheids beginsel klopt hier helemaal niks van." HOOFDPLAAT - De Jagersvere- niging Biervliet houdt zaterdag. 13 mei om 12.00 uur een kleidui- venschieting bij de zandput aan de Helenaweg 1 tussen Driewe gen en Hoofdplaat. Beginnende en ervaren schutters treden aan in drie verschillende klassen, dus iedereen kan meedoen, werft de vereniging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35