PZC Tennisclub Hoek luidt noodklok Bitter van Oranje zit alleen in het glas Meester leert Hulst klassiekers zingen Gemeente Terneuzen inventariseert situatie bij alle buitensportaccommodaties Dronkenlap rijdt zichzelf klem Kritiek op veiligheidsregio Allebei betrapt bij aanrijding zeeuwse almanak Beddenrace E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 1 mei 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Vandalisme is van alle tijden door René Hoonhorst HOEK - De kleedaccommodatie van Tennisvereniging Hoek vol doet niet aan de eisen van de tijd. De club zit te springen om nieuwe of rigoureus opgeknapte kleedkamers. Het bestuur van de tennisvereniging vraagt al ja ren om actie, maar verschilt met de gemeente van mening over de status van de accommodatie. Volgens de club vallen de kleed ruimtes onder de verantwoorde lijkheid van de gemeente; Ter neuzen stelt echter dat de ac commodatie is geprivatiseerd. Enkele Hoekse raadsleden heb ben er al voor gezorgd dat het nieuwe verzoek om 'achterstal lig onderhoud' te plegen binnen kort in een commissievergade ring wordt besproken. De nieuw bakken wethouder van sport, A. van Waes, wil niet op de discus sie vooruitlopen. Maar hij gaat er wel vanuit dat de accommoda tie het eigendom van de club is, omdat de tennisverenigingen in de voormalige gemeente Terneu zen vóór de herindeling zouden zijn geprivatiseerd. Ook de accommodaties van Axelse tennisclubs zijn destijds aan de clubs overgedaan. In Sas van Gent is dat echter niet ge beurd, waardoor clubs in Sas en Philippine nog gemeentelijke subsidies ontvangen. „Harmoni satie van de subsidieregels staat op het programma. Dat geldt niet alleen voor de tennisvereni gingen, maar voor alle sport clubs. Eind vorig jaar is een in ventarisatie opgemaakt van de accommodaties van alle buiten- sportverenigingen. Op basis van dat rapport zullen gesprekken worden gevoerd met de clubs", verklaart Van Waes. Volgens voorzitter E. Lokken van Tennisvereniging Hoek moet er snel wat gebeuren aan de kleedkamers. Gesprekken over het opknappen van de ac commodatie slepen al jaren. Net vóór het weekeind is een berg zand voor het tennisterrein ge stort. Lokken: „Het ziet ernaar uit dat tien insteekhavens om te parkeren worden aangelegd. De buurt en wij als club vragen daar al jaren om. Maar het is nu tijd dat de gemeente ook door pakt met het opknappen van de kleedruimtes. De scheuren in het gebouwtje worden steeds groter doordat boomwortels van in de buurt staande wilgen de fundering omhoog drukken. De afscheiding tussen de dames- en herenkleedkamers is haast ver dwenen en een paar nieuwe douches zijn ook geen luxe." Misverstand Fractievoorzitter G. van Boom van TOP/Gemeentebelangen on derschrijft de lezing van Lok ken. Het raadslid is buurman van de tennisvereniging. „Ik denk dat er een misverstand is ontstaan over de privatisering. De kantine is van de vereniging zelf en onlangs geheel opge knapt, voornamelijk door zelf werkzaamheid van de leden. De oude kleedgebouwen, die nog van de gemeente zijn, moeten nu ook snel in orde worden ge bracht." Wethouder Van Waes was afge lopen weekeind nog niet over tuigd van de eigendomsstatus van de accommodatie. „Maar we komen binnenkort toch bij el kaar om de situatie te bespre ken." De wethouder wilde nog geen toezeggingen doen over ver- of nieuwbouw van de kleedkamers van de Hoekse tennisvereniging. Ook over de vervanging van de drainage onder de velden liet hij zich niet uit. In het accommodatierapport wordt Hoek aangewezen als de enige tennisclub die krap in de banen zit. Het nieuwe woonwijk- je aan het dorp en het nu al stij gende aantal leden geeft het be stuur van de club enige hoop dat op termijn over uitbreiding van het aantal banen kan wor den gesproken. Lokken: „Als we moeten verhuizen om meer ba nen aan te kunnen leggen, krij gen we natuurlijk een heel an der verhaal." TERNEUZEN - Een beschonken Terneuzense automobi list (39) reed zichzelf zaterdagmorgen vroeg klem. De man probeerde zijn auto op de Verkorting tussen twee paaltjes door te sturen, maar reed zijn voertuig vast. Hij klom via een raampje naar buiten maar bleef bij zijn auto staan om op een takelbedrijf te wachten, meldde hij de po litie, die omstreeks half zeven - naar schatting twee of drie uur na het voorval - ter plaatse kwam. Op het politie bureau wees ademanalyse uit dat de automobilist nog steeds driemaal de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Hij moest vervolgens zijn rijbewijs inleveren en kreeg een dagvaarding mee. HULST - De fractie van Progressief Hulst in de gemeente raad van Hulst maakt een voorbehoud bij de goedkeuring van de vorming van een brede Zeeuwse veiligheidsregio. De veiligheidsregio verenigt alle betrokken organisaties op dat gebied in één gemeenschappelijke regeling. In de tekst van die regeling zijn inmiddels zoveel waarborgen ingebouwd om ervoor te zorgen dat geen gemeente in de toekomst moet opdraaien voor het achterstallig onder houd van de hulpdiensten van de buurgemeenten, dat veel raadsleden door de bomen het bos niet meer zien. A. Heggen (Progressief Hulst) uitte in de commissie alge meen bestuurlijke zaken de vrees, dat Hulst op basis van de tekst van de regeling zoals die er nu ligt, ook mee moet betalen voor veiligheidsrisico's in gemeenten als Borsele (kerncentrale) en Terneuzen (Westerscheldetunnel). „Ik denk dat onze financiële positie op dit moment niet van dien aard is, dat we hierin mee moeten gaan", zei ze. Burgemeester J.F. Mulder legde uit, dat er juist erg lang aan de opstelling van de regeling is gesleuteld, om te ga randeren dat gemeenten niet op moeten draaien voor kos ten die een andere gemeente hoort te dragen. Mulder zeg de toe voor de gemeenteraadsvergadering van 11 mei nog met een schriftelijke toelichting te komen. In die vergade ring wordt de raad gevraagd definitief akkoord te gaan. SLUIS - Twee Sluise automobilisten liepen zondagmor gen vroeg tegen de lamp nadat ze in hun woonplaats met elkaar in botsing kwamen. Een 35-jarige man gaf op de kruising van de Kaai met de Vleeshouwerijstraat geen voorrang aan een vier jaar oudere plaatsgenote. De bot sing leidde alleen tot blikschade, maar blaasproeven van de politie wezen uit dat beide bestuurders te veel alcohol hadden geconsumeerd. De vrouw, die iets boven het toege stane promillage zat, kwam er vanaf met een boete en een rijverbod van twee uur. De veroorzaker van het ongeval moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een proces-ver baal mee. door Jeanette Vergouwen HULST - Het was koud, maar het weerhield de inwoners van Hulst niet om naar de Grote Markt te komen en uit volle borst mee te zingen. De organi satie wil van het meezingspekta- kel Hulst Zingt op Koninginne dag een traditie maken. Het was de tweede maal dat dit evenement werd georganiseerd door de stichting AHC De Vos sen en Het Feest. Zaterdaga vond opende wethouder Paul Weemaes Hulst Zingt. Samen met voorzitter Jan Kant van De Vossen zong hij twee coupletten van het Wilhelmus. Daarna nam Meester S. Hek, alias Edy van Driel, de presenta tie over en leerde het publiek op ludieke wijze hoe ze Nederlands talige klassiekers moeten zin gen. De aanwezigen konden een tekstboekje aanschaffen en zich daarna vocaal uitleven. De muzikale begeleiding werd verzorgd door de Brabantse band De Houdoe's, die assisten tie kreeg van de Foxy Horns, een gelegenheidsformatie van Hulster blaasmuzikanten. Na een reeks liedjes mocht het publiek even op adem komen en veranderde Meester S. Hek in Bennie Hek. Samen met De Hou doe's bracht hij een eigen reper toire met de populaire num mers: Ut grööte schemerlampen lied, ('Ee meiske, trek moar oan main touwke) en As zur dur naor vraoge. Op de Grote Markt zongen Hulstenaren zaterdag uit volle borst Ne derlandstalige klassiekers en Hulster nummers tijdens de tweede editie van Hulst zingt. foto Wim Kooyman In Grijpskerke stond zater dag een beddenrace op het programma. In hun fanatisme om de race te winnen vlogen de gangma- i kers en een piloot met hun j fris-geel geverfde ijzeren bed de eerste de beste bocht uit. Ze knalden tegen een fraaie auto die nou net in de baan van het bed stond. Gevolg, een paar flinke I fris-gele krassen en strepen I op de grijs-paarse auto. „Wel toepasselijk", grinnikte j een omstander, ,,'t Is een Ci- troën Picasso." door René Hoonhorst HOOFDPLAAT - Alleen Hoofd- plaat vierde Koninginnedag op 30 april. De organisatie had er d niet bij stilgestaan dat de zon- dag misschien minder geschikt was en leek daarvoor te worden n gestraft met slecht weer. Maar i- de organiserende jongerenvere niging liet zich niet kisten door miezerregen en grauwe luchten. Paalhangen was een van de onderdelen van de zeskamp op het sportcomplex in Breskens. Alle deelnemers aan de lawaaioptocht in Sint-Jansteen kregen za terdag een oranje fluitje. g In het dorpshuis konden de in a* groten getale opgekomen kinde- •s ren ook naar hartelust deelne- ir men aan allerhande spelletjes en capriolen maken op een springkussen, e Tijdens de kindermiddag kon het terras al naar buiten en de rondgang door het dorp met mu- ziekvereniging Oefening Baart Kunst vond in het begin van de avond plaats onder een flauw zonnetje. Voor de kinderen was het daarna nog eens feest met een limonadebal. Maar de oudere dorpelingen moesten het slotakkoord zelf aanslaan tijdens een groot scheeps après-skibal. Maikel Verdonck van de jongerenvereni ging: „Hopelijk zijn een aantal inwoners wakker geschud en helpen ouderen volgend jaar ook weer mee aan de organisa tie. Want het is natuurlijk te gek dat vier jongeren er voor moe ten zorgen dat er wat gebeurt in Hoofdplaat." In de rest van de regio - van t d'Eetot Kloosterzande, van Hulst tot aan Cadzand - werden zaterdag tal van festiviteiten ge i houden. In een aantal dorpen en j stadjes vestigde een zee van s vlaggen, al dan niet met oranje e wimpels, de aandacht op de aan- n j leiding voor de feesten. In grote re plaatsen en nieuwbouwwij- ken wapperde een eenzaam dun- e doek ter ere van het geliefde ko ningshuis. Het mocht de feest- a vreugde niet drukken... Vrijmarkt Terneuzen staat bijvoorbeeld niet bekend vanwege uitbundig vlagvertoon. Maar de grootste j stad 'van de regio ontwikkelt - zich wel tot hét feestcentrum op Koninginnedag. Die status is vooral te danken aan de ver maarde vrijmarkt. Enkele jaren terug probeerde het gemeentebe stuur ongebreidelde groei te be teugelen door de Axelsestraat tot verboden gebied te verkla ren. Verder dan de Axelse Dam kwamen de gelegenheidskra mers deze keer dan ook niet. Handelaars vonden echter - om- g dat Markt, Stadhuisplein, Stee- a nen Beer en Herengracht vol za- ten - nieuwe plekken aan het Schuttershof en het Oostelijk Bolwerk. Zodat de vrijmarkt zich uitstrekte van Waterfront Hesselink-van Viegen (68) dronk het eerste oranjebittertje van haar leven. Haar man Her man, ook onderscheiden op 29 april, had in zijn verleden als raadslid wel eens een oranjebor rel achterovergeslagen. Hij was het niet eens met zijn vrouw die de koninklijke nectar 'wel lek ker' vond. „Maar goed, één keer per jaar hoort het er voortaan bij." Het weer op Koninginnedag was wel eens beter, constateer den Oranjecomités en feestcom missies. Tot bitterheid leidde het echter nergens. In Breskens bleef het bijvoorbeeld de hele dag droog op sportpark Baersan- de. Door alle herinrichtings werkzaamheden in het vissers dorp was het Oranjeplein, de feestlocatie in voorgaande ja ren, niet beschikbaar. Een aan tal Bressiaanders vindt Baersan- foto's Wim Kooyman de te ver van het centrum liggen of weigert naar de sportvereni gingen te komen. Maar de feestgangers konden prima uit de voeten op het sport park, constateerde bestuurslid Saskia Vergouwe van de organi serende vereniging Prinses Christina. Het hoogtepunt van de festiviteiten, was de niet weg te denken zeephelling in de zes kampen. Vergouwe liet weten dat het ver loop van Koninginnedag nog moet worden geëvalueerd. Maar ze bevestigde dat de festivitei ten goed zijn verlopen. De loca tie beviel alle deelnemers prima. „En als de nieuwe wijk Rode Polder over een paar jaar is vol gebouwd en bewoond en alle wegwerkzaamheden achter de rug zijn, komen de sportvelden vanzelf dichter bij het dorp te liggen." In Sas van Gent werd zaterdag in het kader van Koninginnedag een smartlappenfestival gehouden. Terneuzen viert al een aantal jaren Koninginnedag met een vrijmarkt in het centrum. tot aan de C1000 aan de Schut- tershofweg. De eerste handelaren zochten al een plek uit tussen twee en drie uur 's nachts. En ondanks enke le kleine regenbuitjes in de vroe ge morgen zaten de meesten er tegen het middaguur nog. „Het is gewoon gezellig, de zon komt er ook vaak genoeg door om de kou uit je botten te houden", wist een standhoudster van een meente houdt elk jaar een bij eenkomst voor de gedecoreer den en raadsleden. Een prachti ge traditie, vindt oud-inwoner Rinus Stoffels, die in de jaren ne gentig een onderscheiding ont ving. „In mijn huidige woonge- meente Veere heb ik nog nooit iets gehoord van een receptie. Maar het is echt leuk om één keer per jaar met een aantal me de-gedecoreerden bijeen te ko men op Koninginnedag. De ge meente geeft er ook mee aan dat de waardering voor belangelo ze, maatschappelijke inzet blij ven is en niet met een lintje is af gekocht." De nieuwe aanwas - de op 29 april onderscheiden Terneuze- naars - waren ook zeer verguld met de receptie. Hennie Klein kraampje met servies, kant en curiosa, op de Markt. Zij en haar kraamgenoten werden ook warm van een andere voorzich tig ontluikende traditie: het zin gen van het Wilhelmus in café Ter Nose. Om klokslag 8.00 uur, onder het genot van een oran jebitter. „Niet te drinken, maar het hoort erbij." Dat het er bij hoort, vinden ook de genodigden op de Terneuzen se koninginnedagreceptie. De ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33