Marcus Ehning pakt wereldbeker PZC Bij NTTB heeft jeugd weinig toekomst PZC Melandri piept binnendoor Krappen mist hattrick door aanval van astma Zesde landstitel Nesselande Zeiler Dirk de Ridder heeft geen tijd om op Miss USA te letten Gerco Schroder achtste bij de springruiters 17 Federer terug in Davis Cup Admirals richting World Bowl EK atletiek 2010 in Barcelona Zaalfinale tussen Dalto en DOS'46 Zilver voor squashvrouwen Wielrenster Vos wint slotrit Winst na play-off Evans slaat toe op slotdag Rugbyploeg na nederlaag uit WK-kwalificatie Stefan de Die haalt met pr's geen limieten EK maandag 1 mei 2006 door Peter van Leeuwen ROTTERDAM - De volleybal lers van Ortec.Nesselande zijn gisteren voor de zesde keer kampioen van Nederland ge worden. Nesselande kwam dankzij een 3-1-zege (25-18 25-23 23-25 25-15) op een 4-1-voorsprong in de best-of-seven serie om de landstitel en werd daarmee on bereikbaar voor Piet Zoomers/ Dynamo. Dynamo had nog wel de eerste partij gewonnen, maar verloor daarna drie keer op rij. In ei gen huis pakte Nesselande de eerste gelegenheid om de titel binnen te halen. Het was het derde kampioenschap op rij voor de ploeg van coach Peter Blangé. „We zijn als favoriet aan de competitie begonnen, maar je moet het altijd maar weer waar zien te maken", zei Blangé in een eerste reactie voor de camera's van de NOS. „Het spelen van finales is nooit makkelijk. De marges zijn kleiner dan vorig jaar. Dy namo had zijn zaakjes goed op orde, terwijl we ook met DOC/Orion een lastige klus hebben gehad. De Nederland se competitie is zo slecht nog niet." Een dag eerder pakten de vol- leybalsters van HCCnet/Mar- tinus met enig machtsvertoon in Amstelveen de Nederlandse titel. De ploeg van trainer Avital Selinger, tevens bondscoach van Oranje, won in de finale ook de vierde wedstrijd van Plantina Longa. Het team uit Lichtenvoorde zegevierde met 3-0 over de onttroonde titel houder (25-21 25-18 25-23). Voor Martinus, dat voor een groot deel bestaat uit interna tionals, was het de eerste natio nale vrouwentitel in de club historie. Eerder dit seizoen veroverde de ploeg van Selinger ook al de beker. ANP GENEVE - Roger Federer keert terug in het Davis Cup team van Zwitserland. De nummer één van de wereld wil zijn land helpen in de wereldgroep te blijven. In de eerste ronde van het toernooi deed Federer niet mee, waarna ver loren werd van Australië. In september moet het land aan treden tegen Servië en Montenegro om een plaats in de wereldgroep veilig te stellen. DP A HAMBURG - Amsterdam Admirals blijft winnen in de American Football League van Europa. De ploeg van hoofdcoach Bart Andrus versloeg zaterdag Hamburg Sea Devils in de AOL ArenA in Duitsland met 18-17. Daar mee gaf de titelverdediger een vervolg aan de beste sei zoenstart sinds 1995. Met twaalf punten uit zeven wed strijden is Amsterdam Admirals goed op weg naar de World Bowl. ANP MADRID - De Europese kampioenschappen atletiek (out door) worden in 2010 in Barcelona gehouden. Dat heeft de Europese atletiekbond (EAA) zaterdag bekendge maakt. Het toernooi vindt plaats eind juli of begin augus tus in het Olympisch Stadion. Barcelona neemt de plaats in van Madrid, dat zich terug trok nadat de missie voor de organisatie van de Olympi sche Spelen in 2012 was mislukt. RTR/ANP GRONINGEN - Landskampioen PKC raakt zijn titel kwijt. De Papendrechtse korfballers verloren zaterdag in Groningen in de kruisfinale van Dalto: 21-19. De ploeg uit Driebergen, die daardoor komende zaterdag voor het eerst in de landelijke zaalfinale staat, keek bij rust nog te gen een achterstand aan (11-9), maar speelde de tegen stander in de slotfase helemaal weg. In de andere kruisfinale zette DOS'46 uit Nijeveen het Delftse Fortuna opzij. Het werd 19-17. DOS'46 korfbalt zaterdag voor de tweede keer in drie jaar in Ahoy'. WENEN - De Nederlandse squashvrouwen hebben het zaterdag in de finale van het Europees kampioenschap in Wenen niet gered. Engeland was met 3-0 te sterk voor Oranje, dat nu genoegen moest nemen met zilver. De Nederlandse mannen vielen naast het podium door een nederlaag (1-2) in de strijd om het brons tegen Wales. ANP ORLOVA - Marianne Vos heeft gisteren de vijfde en laat ste etappe van de Tsjechische rittenkoers Gracia Orlova op haar naam gebracht. De renster van DSB Bank kwam met ruim 2 minuten voorsprong aan in finishplaats Orlo va. De Duitse Judith Arndt werd tweede in de daguitslag en schreef de vierdaagse etappe wedstrijd op haar naam. Vos eindigde in het algemeen klassement op de zesde stek op 3 minuut 45 van Arndt. ANP ISTANBOEL- De Italiaan Marco Melandri (33) gaat binnendoor op het racecircuit oen in de MotoGP, Valentino Rossi uit Italië, zou als vierde finishen. In de stand van Istanboel, passeert de Australiër Casey Stoner (midden) en de Amerikaan voor het wereldkampioenschap staat Hayden na drie van de zestien races boven- Nickey Hayden en rijdt naar de zege in de Grote Prijs van Turkije. Wereldkampi- aan. Rossi volgt op plek vijf. foto Kerim Okten/EPA CADIZ - Het Spaanse Open is gisteren op San Roque in Cadiz ge wonnen door de Zweedse golfer Niclas Fasth. Op de vierde hole van de play-off versloeg de sinds één dag 34-jarige Scandinaviër de En gelsman John Bickcrton. Beiden waren na de reguliere vier ronden op 270 slagen (-18) geëindigd. foto Anton Meres/RTR van onze sportredactie KUALA LUMPUR - Marcus Eh ning heeft gisteren in Kuala Lumpur met Sandro Boy de fina le van de wereldbeker voor springruiters gewonnen. De 32-jarige Duitser bleef de Ierse Jessica Kiirten met Libertina en de Zwitser Beat Mandli met Ideo du Thot voor. Ehning won de wereldbeker eer der in 2003, in Las Vegas met de merrie Anka. Hij kreeg de winst in Kuala Lumpur niet cadeau. Kürten stond na twee onderde len slechts een punt achter. Slechts door aan het einde fout loos te blijven wist hij de zege binnen te halen. De Nederlander Gerco Schroder kwam met Milano niet verder dan de achtste plaats. Titelver dedigster en favoriete Meredith Michaels-Beerbaum werd met Checkmate vijfde in de Maleisi sche hoofdstad. Schroder toonde zich na afloop tevreden met het resultaat. In de tweede wedstrijd en tijdens de eerste manche van de finale wedstrijd noteerde hij strafpun- ten. In de tweede manche ging hij echter foutloos rond. „Mijn menie sprong voor het ge voel fantastisch. Ik heb gewoon LAUSANNE - Met een spectacu lair optreden in de afsluitende tijdrit heeft Cadel Evans giste ren de Ronde van Romandië ge wonnen. De Australiër in dienst van Da- vitamon-Lotto was over ruim 20 kilometer veruit de snelste. Daarmee nam hij de leiderstrui over van de Spanjaard Alberto Contador, die tweede werd in het eindklassement. ANP GOES - Het Nederlands rugby- team, met Benjamin Mast uit Aagtekerke en Christiaan Moeli- ker uit Tholen in de gelederen, heeft zaterdag in Madrid met 24-13 van Spanje verloren en is daardoor niet meer in de race voor WK-deelname. Oranje moest in de derde kwali ficatieronde als eerste eindigen in een poule van vijf om door te gaan. Daardoor was op de laat ste speeldag winst op koploper Spanje noodzakelijk. Maar het gastland dicteerde de eerste helft (24-7), waarna Nederland niet al te veel meer kon terug doen. Spanje eindigde in de poule als eerste met twaalf punten, Neder land werd tweede met acht. Mol davië, Polen en Andorra waren de andere tegenstanders. Benjamin Mast begon tegen Spanje in de basis, Moeliker viel in. De Tholenaar speelde zijn laatste interland. Hij had voor de WK-kwalificatiereeks aange geven na uitschakeling voor het Nederlands team te willen be danken. SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de pech gehad dat mijn paard eerder tot drie keer toe een paal aanraakte, die dan ook prompt viel. Anderen konden de houten dwarsliggers laten schudden bij het leven, maar die bleven wel liggen", aldus Schroder. De prestatie van de ruiter zijn opvallend, omdat de stal Euro- commerce Milano nog geen jaar door Bauke Boersma SCHIEDAM - Karin Krappen is er niet in geslaagd om tijdens de Open Holland in Schiedam een hattrick te voltooien. Nadat de Vlissingse dartster zaterdag in Schiedam het vrouwenkoppel en het mixedkoppeltocrnooi won, moest ze gisteren in de sin glefinale gedesillusioneerd opge ven. Karin Krappen had tegen land genote Francis Hoenselaar net twaalf pijlen gegooid toen ze de handdoek in de ring gooide. „Door een combinatie van ast- door Koen de Vries De Nederlandse tafeltennis- teams kunnen zich op het volgende WK opnieuw meten met de wereldtop. Ze eindigden beide bij de eerste achttien, al moesten de mannen gisteren te gen Noorwegen diep gaan (3-1) om niet buiten de boot te vallen. Vandaag spelen ze om de zeven tiende en achttiende plaats te gen Kroatië. De vrouwen wer den veertiende. Vrouwencoach Pieke Franssen sloeg zich op de borst door te wijzen naar de klassering van twee jaar geleden in Qatar. Daar werd Nederland 42e. Hij vergat er echter bij te zeggen dat het team toen niet kon be schikken over speelsters van het geleden aankocht. „We moeten als combinatie nog groeien. Maar laat ik er geen misver stand over laten bestaan, Mila no is mijn eerste paard." Komend weekeinde rijdt Schro der de landenwedstrijd in La Baule met Berlin en gaat Montreux als tweede paard mee. Milano krijgt rust. ANP matische bronchitis en griep kreeg ze amper nog lucht", ver telde Cees van Leeuwen, Karin Krappens echtgenoot en begelei der. „Bovendien was de zuur stoftoevoer in de speellocatie in Schiedam niet je van het, dat maakte het allemaal nog erger dan het al was. Karin kon am per een pijl gooien. Ze probeer de de finale nog wel te spelen, maar concludeerde na twaalf pij len terecht dat het geen zin had." Krappen haalde de eindstrijd via winst (4-1) in de kwartfinale tegen de Engelse Deta Hedman. Die speelt doorgaans wedstrij- kaliber Li Jiao en Elena Timina. Zijn opmerking dat zijn ploeg een stuk hoger eindigde dan de landenklassering op de wereld ranglijst (22e) snijdt wel hout. Het was te danken aan de vele zeges van kopvrouw Li Jiao, maar ook aan de geslaagde co meback van voormalig Russin Elena Timina en een aantal on verwachte overwinningen van Linda Creemers. De 22-jarige Limburgse versloeg in Bremen voor het eerst een speelster uit de tophonderd. Achteraf gezien was de veertiende plaats nog een karige beloning. Als Neder land in de allereerste wedstrijd tegen Duitsland geen 2-0-voor- sprong had weggegeven, was het bij de beste twaalf geëin digd. Bij de mannen verliep het toer den bij de wereldbond PDC te gen mannen en jaagt hen de no dige schrik aan. In de halve fina le klopte Krappen Melissa Land- kroon (5-1). De Vlissingse dartster won met Carla Mollema het vrouwen- koppeltoernooi door in de fi nale Sandra van Haldereri/- Anette Warner met 4-0 te ver slaan. Aan de zijde van Ronnie Baxter was Krappen ook de beste bij de mixedkoppels. In de eindstrijd moesten de regerende wereld kampioenen Carla Mollema/ Jonny Nijs het hoofd diep bui gen: 4-0. nooi een stuk stroever. Speler/coach Danny Heister bleef ver onder zijn niveau door twee ontstoken achillespezen en ook Trinko Keen kon niet bren gen wat van hem vernacht werd. In Bremen werd duidelijk dat hij zich nog steeds niet pret- analyse tig voelt bij de dubbelfunctie van Heister. Het is een construc tie die tijdens het WK alleen door landen van het kaliber Sierra Leone, Liechtenstein en Honduras wordt gehanteerd. Lichtpuntje was de jonge Barry Wijers. De nummer 293 van de wereld versloeg vijf van de ne gen tegenstanders. Zijn successen nemen niet weg dat de toekomst van het Neder landse mannentafeltennis er somber uitziet. Wie Wijers' teamgenoten moeten worden wanneer Keen en Heister (bei den 34) stoppen, is niet duide lijk. Hij is de enig overgebleven speler uit een flinke vijver van talenten. Voor de vrouwen lig gen de kaarten iets gunstiger. Li Jiao (33) en Elena Timina (vol gende week 37) bewogen zich soms als krakende wagens dooi de Bremer Stadthalle, maar zo als bekend rijden die het langst. Bovendien zijn er drie speelsters die het vaandel kunnen overne men. Naast Linda Creemers zijn dat Carla Nouwen en de Chine se Li Jie. De speelster van Den Helder is vijf jaar in ons land en aast op een Nederlands pas poort. Voor het eerste inburge- ringsexamen is ze echter gezakt. Overigens zijn ook Creemers en Nouwen bij de vrouwen net als Wijers bij de mannen de enig overgebleven talenten. Het is een ontwikkeling waarover de NTTB zich zorgen zou moeten maken. Of dat gebeurt, is echter de vraag. Zolang er op het bondsbu- reau in Zoetermeer mensen lo pen die beweren dat er geen en kele relatie is tussen resultaten in topsport en het ledenaantal, hoeft de sectie topsport nergens op te rekenen. De waag lijkt der halve gewettigd of Nederland zich over twee jaar opnieuw met beide teams kan handhaven op het hoogste niveau. Bij de NTTB heeft de jeugd immers weinig toekomst. door Peter van der Meeren BALTIMORE - Dirk de Ridder bleef er stoïcijns onder. De zei ler was zaterdag vooral blij met de derde plaats in de havenrace van Baltimore, die 'zijn' Pirates of the Caribbean meteen naar dezelfde positie in het klasse ment van de Volvo Ocean Race deed opschuiven. Maar inder daad: het was wel aardig om Ta- ra Elizabeth Connor als speciale gast aan boord te hebben, de kersverse Miss USA. „Een vrolij ke meid en een lekker ding, maar ik moet eerlijk zeggen dat ze er op de foto's beter uitziet." Als excuus mocht Tara Eliza beth, een twintigjarige boeren dochter uit Kentucky, aanvoe ren dat ze een week na haar uit verkiezing tot 55e Miss USA de vermoeidheid begon te voelen. Zeven dagen lang was ze van hot naar her gesleept alvorens aan boord te stappen bij De Rid der en de zijnen. Vermomd in zeiljack en voorzien van pet was haar enige opdracht om niet in de weg te lopen. Dat ging haar goed af, zag De Ridder van een afstandje. Als voordekker kon hij tijdens de moeilijke race geen oogje houden op miss Con nor. Kalm Na de finish ging dat dés te be ter. Nauwelijks weer aan de wal ontstond een waar spektakel rond Miss USA. Ze bleef er kalm onder en lachte haar mooi ste lach. 'Dutch press? Natuur lijk, how are you?' Met Tara Eli zabeth ging het ook prima. „Ik heb werkelijk genoten van deze unieke ervaring. Het was de eer ste keer dat ik op een boot zat. Wat moeten deze mannen hard werken! Ik heb ze allemaal le ren kénnen en allemaal zijn ze vriendelijk. Yes, Dirk ook." Bijna in de anonimiteit stapte een al wat oudere man van boord. „Niemand minder dan Roy Disney, een van de grote ba zen van Walt Disney, onze spon sor", aldus De Ridder. „Dat was ook mooi, want hij is niet alleen onze geldschieter, maar heeft zelf ook jaren op zulke boten ge varen. Meneer Disney heeft echt verstand van zeilen. Het was mooi dat hij na afloop zei dat we het goed hadden gedaan." Dat de Black Pearl als derde fi nishte, mocht knap worden ge noemd. Net na de start waren er problemen met de lieren. „We gingen overstag toen het verdeel- blok in tweeën brak", aldus De Ridder. „Dat verstoorde ons rit me, maar gelukkig konden we de zaak snel herstellen. We staan alwéér op het podium, het wordt haast een goede gewoon te. Jammer dat we havenrace in Rio hebben verknald, anders hadden we nog dichter op Movi- star gestaan." De Spaanse boot van schipper Bouwe Bekking werd zaterdag glorieus winnaar, zo'n vijf minu ten voor Brasil (met Marcel van Triest uit Zwolle) en Pirates. De trotse klassementsleider ABN Amro 1 werd zesde, achter Erics son en ABN Amro 2, nog voor de teruggekeerde Brunei. Dirk de Ridder - hij won de vori ge race rond de wereld - be schouwt de tweede plaats in het eindklassement als een overwin ning. „Gezien de voorbereiding hebben we er dan het maximale uitgehaald. ABN Amro 1 had het gewoon beter voor elkaar, die staan niet voor niets twintig punten voor." Er staan nog vier etappes ge pland. „Maar het voelt alsof we alweer bijna thuis zijn." GPD GOES - Zwemmer Stefan de Die uit Terneuzen heeft bij wed strijden in Eindhoven twee per soonlijke records gezwommen, maar haalde niet de limieten voor het EK kortebaan in decem ber in Helsinki. De negentienjarige De Die, lid van het Amsterdamse De Dol fijn, kwam op de 100 meter vrije slag tot een tijd van 50,63 secon den. De richttijd voor het EK stond op 48,25. Op de dubbele afstand klokte de Zeeuws-Vla ming 1.50,95. Daarmee bleef hij ruim vier seconden boven de li miet. De Die probeerde vorig jaar ook de Europese titelstrijd te halen, die toen in Triëst was. Ook toen zwom. hij niet onder de limieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31