Haast met milieuvergunningen PZC Kleine meevaller bij tegenvallers rond vernieuwen damwand Vaste aanstellingen gemeentelijke organisatie ter discussie Pinguïnkwestie blijft Breskens bezighouden Progressief Hulst wil niet betalen Politie bekeurt elfjarige op minibike Twijfels over verhuizing monument Discussie over derde koffieshop agenda 1 1 Brandweer rukt uit voor melk Allebei fout bij aanrijding Vrouw met flesje geslagen Auto gestolen na woninginbraak Zadels gestolen in Kloetinge Kunstroute is compleet door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeenteraad zou zich eens duidelijk moeten uitspreken of er in incidentele gevallen nog ambtenaren in vas te dienst mogen worden aange nomen. Dat zegt burgemeester Asselbergs naar aanleiding van de discussie vorige week in de raadsvergadering over de forse achterstand bij het verstrekken van milieuvergunningen. Ruim tachtig aanvragen wach ten nog op een uitspraak. Als er niet snel verbetering in de situa- e wordt gebracht, kan het voor omen dat een bedrijf drie jaar moet wachten op een antwoord. BRESKENS - Het visserijmu seum Breskens moet zich niet als partij opstellen in de discus sie over het al dan niet naar de Breskense jachthaven halen van een twaalf meter hoog, met rode pinguïns bevolkt, kunstwerk. Door een pinguïn voor het raam te zetten en er één op de balie te plaatsen, lijkt het museum vóór de komst van de beelden te zijn. Dat vindt de bestuursvoorzitter van het visserij museum: J. de Rechter. Bij de seizoensopening van het museum bood voorzitter A. Boomert van de plaatselijke bedrijfsbelangenvereniging een rode pinguïn aan. De vertegenwoordigster van de kunstenaarsgroep die het beeld ontwieip bracht daarop een 'ech te' pinguïn om te laten zien wat voor zeevogels er op de stellage komen te staan. Door de pin guïns in het museum tentoon te stellen, wordt het museum par tij in de discussie vreest De Rechter. De komst van het kunstwerk houdt de gemoede ren in Breskens al dik twee maanden bezig. Een deel van het vissersdorp moet niets we ten van de pinguïns. HULST - De fractie van Progres sief Hulst in de raad van Hulst maakt een voorbehoud bij de goedkeuring van de vorming van een brede Zeeuwse veilig heidsregio. De veiligheidsregio verenigt alle betrokken organisaties op dat gebied in één gemeenschappelij ke regeling. A. Hegger (Progres sief Hulst) vreesde in de commis sie algemeen bestuurlijke za ken, dat Hulst op basis van de tekst van de regeling zoals die er nu ligt, ook mee moet betalen voor veiligheidsrisico's in ge meenten als Borsele (kerncentra le) enTerneuzen (Westerschelde- tunnel). Burgemeester J.F. Mul der legde uit, dat het niet de be doeling is dat gemeenten op draaien voor kosten die een an- 'dere gemeente hoort te dragen. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax: 0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Capaciteitsgebrek van het amb telijk apparaat op de betreffen de afdeling wordt als belangrijk ste oorzaak aangevoerd voor de ze achterstand. Om het tij te keren, is onder de titel 'Milieu Vergund' een verbe terprogramma opgesteld. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de raad voor een projectleider aan te stellen voor de duur van een jaar en de afhandeling van de dossiers die achterop zijn ge raakt uit te besteden. De gemeenteraad gaat daar in GOES - De politie heeft gister avond aan de John Lennonlaan in Goes een zogenaamde minibi ke in beslag genomen. Tegen de elfjarige bestuurder van de miniatuur motorfiets is proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagavond is er aan de Schimmelpenninckstraat in Kloetinge eveneens een minibi ke door de politie in beslag geno men. Ook tegen deze bestuurder (een 26-jarige man uit de ge meente Noord-Beveland) is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Minibikes hebben geen goedkeu ringsnummer van de rijksdienst voor het wegverkeer (RDW) en kunnen om die reden niet verze kerd worden. Met een onverzekerd voertuig mag men niet op de openbare weg rijden. Als met een minebi- ke schade wordt gereden (bij voorbeeld bij een aanrijding met een ander voertuig) zijn de kosten dus voor de bestuurder zelf. Minibikes kunnen ondanks het kleine formaat net zo hard rij den als een bromfiets; ongeveer vijftig kilometer per uur. meerderheid mee akkoord. Dat gebeurt tandenknarsend, want het prijskaartje voor de tijdelij ke projectleider bedraagt bijna 127.000 euro en voor het uitbe steden van de achterstandsdos sier zal 157.500 euro nodig zijn. „Die man moet wel familie zijn van Einstein", luidt de spontane reactie van F. Fonteijne (PvdA) op het voorstel betreffende het aanstellen van een tijdelijke me dewerker. Hij wil dan ook wel weten of de aanstelling het gewenste effect sorteert en stelt voor een maand na aanstelling te bezien hoever het dan staat met het wegwer ken van de achterstand. „Als ook op de langere termijn sprake is van zo'n groot aantal aanvragen, kunnen we maar be ter iemand in vaste dienst aanne men", vindt de PvdA'er. Afwijzen J. Hoeijmakers van Alert! is het daar absoluut niet mee eens. Zijn fractie wijst het verbeter programma dan ook af. Volgens hem moet de oplossing van dit probleem binnen de huidige or ganisatie worden gezocht. Hij verwijst naar het eerder uitge voerde onderzoek naar de om vang van het ambtenarenappa raat. Volgens Hoeijmakers kan er effi ciënter worden gewerkt. Verder denkt hij aan interne bijscho ling van ambtenaren om de ach terstand in milieuvergunningen te kunnen inlopen. Een investe ring van in totaal 284.000 euro acht Alert! in elk geval niet .de goede oplossing voor dit pro bleem. T. de Gelder van Groen- Links denkt daar anders over. Hij is het eens met de PvdA dat structurele maatregelen op de lange termijn in dit geval de voorkeur verdienen. Uitbreiding van de gemeentelij ke organisatie is echter al gerui me tijd een knellend punt bin nen de politiek. Burgemeester Asselbergs zou derhalve graag zien dat de raad zich daar bin nenkort eens duidelijk over uit spreekt. ARNEMUIDEN - De gemeente Middelburg is nog niet enthou siast over een verhuizing van het monument op de Sloedam. Wethouder F. Streng wacht het voorstel van de Stichting Steun Bevrijders af, maar noemt de kosten op voorhand 'het heikele punt'. Half mei vindt een gesprek plaats tussen de gemeente en de stichtingen die betrokken zijn bij het oorlogsmonument. Streng heeft nog geen stand punt ingenomen over de toe komst van de huidige gedenk plaats aan de Oude Rijksweg tussen Arnemuiden en Lewe- dorp. De wethouder zegt het overleg open in te willen gaan. De gemeente betwijfelt of Pro- Rail zal willen meebetalen aan de aankoop van grond voor een nieuwe gedenkplaats. Het be drijf legt de nieuwe goederen spoorlijn aan van het Sloege- bied naar de Zeeuwse spoorlijn. De lijn komt vlak langs het hui dige monument en daardoor gaat volgens de Stichting Steun Bevrijders de rust en waardig heid van de herdenkingen verlo ren. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het feit dat het met asbest vervuilde slib uit de haven bij de Scheepstimmerdijk via de loswal in Zierikzee kan worden afgevoerd, betekent een kleine meevaller in de reeks van financiële tegenvallers die de ge meente bij het aanbrengen van een nieuwe damwand al te ver werken heeft gekregen. De meerkosten zijn inmiddels opgelopen tot 182.000 euro. De gemeenteraad is inmiddels schoorvoetend en mokkend ak koord gegaan met het voorstel tot dekking van dit bedrag. Ruim de helft kan worden ge dekt uit de budgetten die nog be schikbaar zijn voor sanering van het terrein van de oude gas fabriek en in de reserves voor bo ven wij kse voorzieningen en de voor de verplaatsing van milieu belastende bedrijven. Daarna resteert er nog een tekort van 77.000 euro dat gedekt moet worden uit de post onvoorzien. „Onterecht vindt de fractie van Alert!, want in haar optiek be treft het hier geen onvoorziene kosten, maar zaken die juist best voorzien hadden kunnen worden. Bijvoorbeeld dat het slib in de haven met asbest ver- TERNEUZEN - De discussie over de behoefte aan een derde koffieshop in Terneuzen moet nog losbarsten, maar nu al is de belangstelling van kandi daat-exploitanten groot. Sinds het einde van de zomer, vorig najaar, hebben zich ver schillende gegadigden bij de ge meente gemeld. De derde koffie shop zou buiten de stad moeten worden gehuisvest. De coalitie van PvdA, CDA en Top-Gemeentebelangen vindt een onderzoek op zijn plaats vanwege de aanhoudende over last die de twee bestaande shops in de binnenstad veroorzaken. De coalitie acht een derde koffie shop alleen bespreekbaar als het onderzoek uitwijst dat het drugstoerisme niet nog een extra impuls krijgt. vuild is, was volgens fractielid J. Hoeijmakers in september 2003 al bekend. Verder vindt hij dat de gemeente het risico van de stijgende staalprijs beter had moeten dekken. „Bij een goed onderhandelingsproces had dit risico bij de aannemer neerge legd kunnen worden", vindt Alert! Het CDA blijkt het op veel pun ten eens met die mening en vindt dat het binnen de gemeen telijke organisatie ontbreekt aan voldoende kennis om een dergelijk proces goed te begelei den. M. de Pagter-ten Kate (Christen- Unie) zegt geschrokken te zijn van de meerkosten en vraagt' zich af of het hierbij zal blijven GroenLinks is bij monde van T. de Gelder wat milder ge stemd en spreekt over 'de wet van Murphy' om aan te geven dat de ene tegenvaller de andere heeft veroorzaakt. Alle fracties willen graag van wethouder W. Renden weten wat de ge meente nu geleerd heeft van de ze kwestie. De wethouder houdt vol dat het hier wel degelijk onvoorziene za ken betreft. „Het is bij een aan besteding nou eenmaal onmoge lijk om alle kanten op te kij ken", zegt Renden. Hij verwijst als voorbeeld naar het extra bag- gerwerk dat aanvankelijk hele maal niet nodig leek te zijn. Vol gens hem had het allemaal nog duurder kunnen uitpakken als het vervuilde slib niet simpel weg via de loswal afgevoerd zou kunnen worden. Hij. verwijt Alert! twee proces sen door elkaar te halen ten aan zien van de kennis over het ver vuilde slib. Volgens de wethou der was er in 2003 sprake van normale baggerwerkzaamheden en hebben die niks te maken met het baggeren dat nu alsnog moest gebeuren voor het aan brengen van de voorhangwand ter verfraaiing van de stalen damwand. STREEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Zorgcentrum Duinoord, 13.30 -15.30 uur: Start scoot - mobielcursus. maandag 1 mei 2006 KORTGENE - De brandweer is gisteravond uitgerukt voor wat een brand aan de Westdijk in Kortgene zou zijn. Het bleek allemaal erg mee te vallen. Een vrouw had daar melk op het vuur gezet en was naar boven gegaan. Toen het op een gegeven moment zo sterk naar brand ging rui ken, werd de brandweer gebeld. Die heeft de boel alleen maar hoeven ventileren. Een verrassingsdoosje voor oma en een spannende spin voor mamma worden gemaakt tijdens de knutselochtend in het dorpshuis. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow RENESSE - De broertjes Kasper (5) en Lukas (4) Brons knippen en plakken ie der een spin. De beestjes zijn bruin maar krijgen kleurrijke poten van kun stig in elkaar gevouwen reepjes papier. „Morgen gaan we schelpen zoeken op het strand", zegt Kasper. „En die plak ken we dan ook op de spin", bedenkt Lukas ter plekke. Ze zijn deze zondagochtend net met hun pappa en mamma aangekomen in Renesse voor een weekje meivakantie en vrijwel direct naar het dorpshuis ge gaan om mee te doen met de knutseloch tend, de eerste activiteit van de Kinder vakantieweek. Ze gaan nog veel meer doen de komende dagen en hebben daar ontzettend veel zin in. Eregasten De familie Brons uit Geertruidenberg biedt een treffend voorbeeld van de doelgroep waar middenstand-, horeca- en recreatieondernemers in Renesse zich op richten met deze Kindervakan- tieweek. „Jonge gezinnen uit eigen land. En internet is het medium bij uit stek om hen met dit aanbod te berei ken", benadrukt Ed Troost. Samen met vier andere recreatieondernemers Leo 't Hart, Mark Ruitenberg, Peter van Oost en Daniël Viergever heeft hij hiertoe het initiatief genomen. Kinderen van nul tot vijftien jaar zijn eregasten deze week in Renesse. Voor elke vorm van verblijfsrecreatie hebben ze gratis toe gang. Daarnaast worden ze onthaald op een uitgebreid programma van knutsel- ochtenden tot duiken en buggyvliege ren. Verder zijn er kindertheater, mu- ziekoptredens en demontraties op het evenemententerrein aan de Hogezoom. Ook de restaurants, cafés en winkels leg gen kinderen in de watten deze week. Ze bieden gratis ijsjes, kindermenu's en leuke presentjes aan. Er kunnen compu terspelletjes worden gespeeld en kinde ren kunnen zich laten fotograferen met een giga-knuffelbeest. Voor uitvoering van het programma zijn twee organisa ties ingeschakeld: Top Recreatie en Ani matie Compagnie. „Het is een vervolg op de Konmar-actie van de afgelopen twee jaar. We hebben gezocht naar een actie waar breed aan meegedaan kan worden, zonder dat de ondernemers er zelf veel voorbereiding aan hebben", zegt Troost. Imago De kosten zijn fors, 25.000 euro, maar daar staan enkele belangrijke bijdragen van de VW Schouwen-Duiveland en de Provincie tegenover. Volgens hem past de Kindervakantieweek uitstekend in het imago van 'Renesse als familiebad plaats'. Die beeldvorming krijgt na vele jaren inzet steeds meer gestalte, maar blijft wat broos. „Zodra er hier weer eens een klap wordt uitgedeeld, staat dat op de voorpagina van de Telegraaf. Dat moeten we niet hebben. Er gebeu ren immers ook juist zoveel goede din gen", benadrukt de hij. In de grote zaal van het dorpshuis loopt de knutselochtend ten einde, getuige het 'Opruimlied' dat uit de boxen weer klinkt. Liza, Menno en Diewertje von den al dat knippen en plakken erg leuk. Nee, ze zijn niet op vakantie, ze wonen hier gewoon in Renesse en ze zitten bij elkaar in dezelfde klas van obs 't Stapel' of. De kinderen uit dorp kunnen im mers ook meedoen. Zij hebben even goed zo'n tasje gekregen met informa tie, cadeaukaartjes en een button van de Kindervakantieweek. Pjotr (9) vindt het heel fijn weer eens een weekje in Renesse te zijn. Zijn va der en zijn opa en oma wonen hier nog, maar zelf woont hij tegenwoordig met zijn moeder in Meethuizen. Dat is best ver weg en daar is geen strand en geen zee en dat vindt hij wel jammer. Hij wil beslist vaak meedoen deze week, maar niet altijd. „Ik moet ook nog met mijn vader naar de dierentuin en een boswan deling maken met opa." Sander Berden uit Limburg en Davy Linkels uit Tilburg behoren tot het re creatieteam dat deze week de activitei ten begeleidt. Ze vervullen er een stage voor hun sportopleidingen mee. „Leuk werk", vinden beiden. Ze doen dan ook spontaan mee als ter afsluiting van de knutselochtend in een grote kring de 'Hokipoki' wordt gedanst. SLUIS - Twee Sluise automobilisten liepen zondagmor gen vroeg tegen de lamp nadat ze in hun woonplaats met elkaar in botsing kwamen. Een 35-jarige man gaf op de kruising van de Kaai met de Vleeshouwerij straat geen voorrang aan een vier jaar oudere plaatsgenote. De bot sing leidde alleen tot blikschade, maar blaasproeven van de politie wezen uit dat beide bestuurders te veel alcohol hadden geconsumeerd. De vrouw, die iets boven het toegestane alcoholpromilla ge zat, kwam er af met een boete en een rijverbod van twee uur. De veroorzaker van het ongeval moest zijn rijbe wijs inleveren en kreeg een proces-verbaal mee. VLISSHNTGEN - Een 19-jarige wouw uit Middelburg is za terdagnacht gewond geraakt toen zij door een man met flesje op haar hoofd werd geslagen. Dat gebeurde in een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Volgens de politie was op de dansvloer een conflict ont staan met een onbekende man. Hij zou de wouw mishan deld hebben. De Middelburgse had een snee in haar hoofd en is daaraan op de huisartsenpost in Vlissingen behan deld. De politie weet niet wie de dader is en is daarom een onderzoek begonnen. VROUWENPOLDER - In Vrouwenpolder is zater dagnacht een Duitse auto gestolen. De wagen is meegeno- men nadat eerst in een woning aan de Hopman de Rijk laan was ingebroken. Uit het huis zijn waardepapieren, kleding, mobiele tele foons en fotoapparatuur weggehaald. De waarde van de auto, een BMW 530 combi, bedraagt enkele tienduizen den euro's. KLOETINGE - Uit een schuur bij een paardenstal in Kloetinge zijn zadels, hoofdstellen en teugels weggeno men. De dieven moeten tussen zaterdagmiddag vijf uur en gis terochtend acht uur hun slag hebben geslagen. De waarde van de buit bedraagt enkele honderden euro's. Het schade bedrag aan de opengebroken schuur en zadelkasten is niet bekend bij de politie. In Krabbendijke is zaterdagmiddag tussen half vijf en kwart over zes geprobeerd in te breken in een paarden stal aan de Verlengde Noordweg. Er werd een ruit ver nield. Omdat er die middag een autopuzzeltocht was, hoopt de politie dat deelnemers mogelijk iets verdachts hebben gezien en dat zij zich bij het politiebureau willen melden. LEWEDORP - In het gezelschap van tientallen Le- wedorpers kijken kunstenares Wies de Bles uit Heinkenszand en wethouder Mart de Bruijne za terdagmiddag naar het kunstwerk (van De Bles) dat ze zojuist hebben onthuld op de hoek van de Postweg en de Lewedijk. Op de sokkel van tweeënhalve meter hoog staat een schaap dat met zijn kop omhoog kijkt. Later die dag wordt in Nieuwdorp een tweede kunst werk aan de bevolking gepresenteerd. Daar gaat het om een creatie van Sander Littel uit Oudelan- de. Met de onthulling van de twee creaties is de beel dende kunstroute in de gemeente Borsele com pleet. De afgelopen jaren kregen alle dorpen, één voor één, een kunstwerk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29