PZC Klaproos eist verkeersremmers Sterke meiden en vreemde wezentjes Protest Bruinisse levert al wat op 13 Bewoners vinden straat niet meer veilig voor kinderen r - Brandweer rukt uit voor melk Vrouw met flesje geslagen Auto gestolen na woninginbraak Lastige klant vernielt ruit Zadels gestolen in Kloetinge Agent gewond bij arrestatie zeeuwse almanak Beddenrace Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 1 mei 2006 Vandalisme is van alle tijden editie Bevelanden-Tholen door Rob Paardekam KAPELLE - Bewoners van de Klaproos in Kapelle eisen dat de gemeente op korte termijn verkeersremmers aanlegt. Initia tiefnemer J. de Best heeft in de hele straat handtekeningen op gehaald en levert die vandaag af op het gemeentehuis. De Klaproos is een straat aan het begin van de wijk Overtierin- ge. Bewoners die dieper in de wijk moeten zijn, rijden er alle maal doorheen. Volgens De Best doen de meeste automobilisten dat bepaald niet zachtjes. „De mensen die al wat langer in de wijk wonen, weten inmiddels wel dat het levensgevaarlijk is om hier zo hard te rijden", zegt hij. „Het zijn vooral de nieuwe re bewoners die door de straat scheuren." De Best snapt niet waarom de gemeente nooit verkeersrem mers heeft aangebracht in de wijk. „Ik woon hier al acht jaar en er is nog nooit iets aan de ver keersveiligheid gedaan. Neem dan Borsele. Die gemeente legt meteen bij de bouw van een wijk als Over de dijk meteen drempels aan. Zo hoort het." Onder het motto 'beter laat dan nooit', heeft de Kapellenaar de afgelopen tijd handtekeningen ingezameld bij bijna alle men sen in de straat. Hij hoopt het college daarmee te kunnen over tuigen van de noodzaak van maatregelen. In de eerste plaats zou er aan het begin van de Klaproos een bord moeten ko men dat automobilisten nog eens wijst op het feit dat ze er maar dertig kilometer per uur mogen rijden. Toch heeft De Best niet de illusie dat alleen dat zal helpen. „Natuurlijk niet, maar wat ik wil zeggen: het ont breekt zelfs aan dat simpele bordje. Ik heb wel eens overwo gen om zelf met betonverf in het groot '30' op het wegdek te ver ven." Verkeersremmers zouden volgens De Best echt voor meer veiligheid kunnen zorgen. „Het liefst van die flinke jongens, waar je echt voor in de remmen moet, zoals bij Emergis in Kloe- tinge." Loopwagen De Kapellenaar weet ook dat er een mentaliteitsverandering bij de bewoners van de wijk moet plaatsvinden. Om hen eens te la ten zien hoe gevaarlijk te hard rijden kan zijn als er plots een kind oversteekt, heeft hij ruim een week geleden de proef op de som genomen menigmaal een loopwagen van speelgoed de weg op geduwd. Het kwam hem een paar keer op boze gezichten te staan. Heel toevallig vond af gelopen week op de Vroonland- seweg (vlakbij de Klaproos) een ongeluk plaats met een jongetje dat plots overstak. „Dat was na tuurlijk niet in onze straat, maar het is daar ook een der tig-kilometerzone", aldus De Best „Het is triest dat zoiets no dig is om je gelijk te bewijzen." De Best heeft verkeersveiligheid- organisatie 3VO inmiddels aan geschreven. Die staat achter de actie en wil - als de gemeente de bewoners niet tegemoet zou ko men - wel een verkeersdeskun- dig advies opstellen. Wethouder J. Herselman zegt de signalen van de bewoners zeker serieus te nemen en heeft inmid dels extra verkeersborden be steld. Hij wijst ook op het feit dat de Vroonlandseweg het ko mende jaar helemaal op de schop gaat. Dat er een verhoogd kruisingsvlak komt op het punt waar de Klaproos begint, ligt volgens hem voor de hand. Of er ook in die straat verkeersrem mers komen, kan hij nog niet zeggen. door Rob Paardekam OVEZANDE - Koninginnedag is zaterdag weer uitbundig ge vierd op de Bevelanden en Tho- len. Wat in sommige dorpen al vroeg begon met een lawaaiop- tocht eindigde in de kleine uur tjes met menig oranjebal. Wie al snuffelend in de program ma's iets nieuws dacht te ont dekken, kwam bedrogen uit. Ze toonden weer de traditionele ac tiviteiten. Zo werden de kinde ren in Borssele al om negen uur 's ochtends op het plein ver wacht voor de kinderspelen. Het was er allemaal: zaklopen, hoe pelen, waterspelletjes en zelfs de stoelendans, maar dan met halve ballen in plaats van stoe len en met muziek van de popu laire Vlaamse meidengroep K3. Twee jongens van een jaar of tien - niet in het oranje, maar bijna helemaal in het zwart - stonden het van een afstandje te bekijken om al snel tot de con clusie te komen dat ze het maar niets vonden. In een grijs verle den hebben ze zelf nog wel eens meegedaan. „Maar ik voel me daar nu toch een beetje te oud voor", sprak één van hen. Zijn maat: „Ik ben niet voor het ko ningshuis. M'n vader zegt dat de monarchie ondemocratisch is." Sirene Dat genoeg mensen de Oranjes nog wel een warm hart toedra gen, bleek in Ovezande, waar heel veel kinderen 's ochtends met versierde fietsen naar de rondgang kwamen en vele tien tallen mensen de zeepkistenrace in de Schutterstraat kwamen be kijken. In hun zelfgemaakte ve hikel daalde een stel jonge waag halzen, al slalommend, naar be neden om de sirene te laten loeien en weer terug naar boven te gaan. Vooral de afdaling werd een echte slijtageslag, met zeepkisten die uit de bocht vlo gen en duwers die hard in aanra king kwamen met het asfalt. Ge lukkig bleef de schade beperkt tot enkele schaafwonden. Er vloeiden een paar tranen, maar niet veel, want het zijn stoere jongens, daar in Ovezande. In Yerseke waren het de meiden die zich van hun beste kant lie ten zien bij het touwtrekken. Een team met zes jonge dames - de blauwe ploeg - nam het op te gen drie andere teams, die be stonden uit jongens. De rode ploeg was het sterkst. Daar ver loren ook de meiden van, maar de twee andere teams werden ge nadeloos verslagen door de ster- - - r- •'x;X -1:* Borssele was - zoals altijd op Koninginnedag - toneel van veel kinderspelen. ke dames. Dat leverde het nodi ge leedvermaak op. „Haha, stel letje mietjes", riepen de jongens van de rode ploeg naar hun riva len. „Jullie kunnen niet eens winnen van een paar meiden." De verliezers konden er wel om lachten. Als een boer met kies pijn, weliswaar, want ze baal den behoorlijk. „Die meiden zijn veel ouder dan wij", sneer de één van hen. Planeet Mensen die Kruiningen bezoch ten, moeten zich op een andere planeet hebben gewaand. Daar had het oranjecomité gekozen voor het thema 'aliens'. Er werd goed gehoor aan gegeven, want de traditionele optocht werd be zet door allerlei vreemde wezen tjes. De 4-jarige Rowena had haar gezicht helemaal groen ge verfd. Waar ze vandaan kwam? „Hmm, uit Kruiningen?", vroeg ze verlegen aan haar moeder. „Nee schat, van Mars, dat heb ik toch gezegd!" Broek ophouden Kapelle liep weer uit voor de ac tie Bamboes, één van de groot ste rommelmarkten in de provin cie, die dit jaar veertig jaar be staat. De opbrengst steeg met ruim dertienduizend euro naar een recordhoogte. Met het geld kunnen de drie organiserende jeugdclubs - de scouting, kinder koor Nova Melodica en het inter kerkelijk jeugdwerk, weer een jaar hun eigen broek ophouden. Gerard Lepoeter en Rinus van de Vliet, twee vrijwilligers van het eerste uur, werden door bur gemeester S. Kramer en show korps Jonge Kracht in het zonne tje gezet. „We hebben het gevoel dat we nu echt bij Koninginne dag horen", aldus Ar ja van Har ten, die in de organisatie van de rommelmarkt zit. „Vroeger mochten we nooit in het offi ciële programma, omdat we con currentie waren voor de andere activiteiten, maar nu werken we heel prettig samen met het oran- jecomité." In twee dorpen bleef het zater dag stil. In Kats, waar ze het oranjefeest meestal een week vóór de rest van het land vieren, doen ze het dit jaar twee weken later. 's-Heer Abtskerke kleurt komend weekend oranje. KORTGENE - De brandweer is gisteravond uitgerukt voor wat een brand aan de Westdijk in Kortgene zou zijn. Het bleek allemaal erg mee te vallen. Een vrouw had daar melk op het vuur gezet en was naar boven gegaan. Toen het op een gegeven moment zo sterk naar brand ging rui ken, werd de brandweer gebeld. Die heeft de boel alleen maar hoeven ventileren. VLISSINGEN - Een 19-jarige Middelburgse is zater dagnacht gewond geraakt toen zij door een man met een flesje op haar hoofd werd geslagen. Dat gebeurde in een café aan de Nieuwendijk in Vlissingen. Volgns de politie was op de dansvloer een conflict ontstaan met een onbe kende man. Hij zou de vrouw mishandeld hebben. De Mid delburgse had een snee in haar hoofd en is daaraan op de huisartsenpost in Vlissingen behandeld. VROUWENPOLDER - In Vrouwenpolder is zater dagnacht een Duitse auto gestolen. De wagen is meegeno men nadat in een woning aan de Hopman de Rijklaan was ingebroken. Uit het huis zijn waardepapieren, kleding, mobiele telefoons en fotoapparatuur weggehaald. De waarde van de auto, een BMW 530 combi, bedraagt enke le tienduizenden euro's. RILLAND - Een 34-jarige man uit de gemeente Reimers- waal heeft in de nacht van zaterdag op zondag een ruit van een horecagelegenheid in Rilland ingegooid. Hij was daar kort ervoor buiten gezet, omdat hij andere klanten lastig viel. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. KLOETINGE - Uit een schuur bij een paardenstal in Kloetinge zijn zadels, hoofdstellen en teugels weggeno men. De dieven moeten tussen zaterdagmiddag vijf uur en gisterochtend acht uur hun slag hebben geslagen. De waarde van de buit bedraagt enkele honderden euro's. Het schadebedrag aan de opengebroken schuur en zadel- kasten is niet bekend bij de politie. In Krabbendijke is za terdagmiddag tussen half vijf en kwart over zes gepro beerd in te breken in een paardenstal aan de Verlengde Noordweg. Er werd een ruit vernield. Omdat er die mid dag een autopuzzeltocht was, hoopt de politie dat deelne mers mogelijk iets verdachts hebben gezien en dat zij zich bij haar melden. door Ali Pankow BRUINISSE - Massaal protest zaterdag tijdens de viering van Koninginnedag in Bruinisse te gen het Evenementenbeleid van de gemeente heeft meteen resul taat opgeleverd. Volgens burge meester Asselbergs mag het nieuwe beleid nooit tot gevolg hebben dat de traditionele eve nementen in deze regio niet meer kunnen doorgaan. Al voor de roerige aubade heeft Asselbergs de kou uit de lucht genomen door zaterdagochtend vroeg al overleg te voeren met een delegatie van Bruse jonge ren, die tot de protestactie heb ben aangezet. Bruinisse voert actie zoals het 'de republiek Bru' betaamt: ei genzinnig, ludiek, zonder ge weld, maar wel uiterst duide lijk. 'Bru is Bru, dus bluuf ter of', luidt de tekst op een van de spandoeken. De hartenkreet 'Ge meente Schouwen-Duiveland maakt meer kapot dan ons lief is', als variant op de Postbus 500-slogan tegen drankmis bruik, werd eerder vorige week al gelanceerd en op talrijke pos ters en T-shirts afgedrukt. De pijn zit in het feit dat de ge meente de ambtelijke uren van de buitendienst gaat doorbereke nen aan de vrijwillige organisa toren van plaatselijke evenemen ten, zoals de Bruse visserijda- gen. Het plaatsen en weer opha len van dranghekken, toezicht en het schoonmaken na afloop kan daardoor flink in de papie ren gaan lopen. Dat euvel treft niet alleen Bruinisse, maar alle organisaties van grootscheepse evenementen in deze gemeente. Zij hebben de protestuitingen dan ook gretig overgenomen. Over dezelfde kwestie in ook in Vlissingen ongerustheid ont staan bij organisatoren. Het col lege van B en W wil precariobe- lasting innen bij de organisato ren van niet-commerciële evene menten. Tot nu toe moesten al leen commerciële organisaties betalen voor het plaatsen van onder meer kraampjes. Vlissin gen dreigt een aantal belangrij ke evenementen zoals Rescue Vlissingen, Small Sail en de Highland Games in Oost-Sou burg te verliezen. Volgens de Schouwse burge meester Asselbergs kan de te loorgang van de traditionele fes tiviteiten op het eiland nooit de bedoeling zijn van het gemeente lijk Evenementenbeleid. ZIERIKZEE - Een politie agent is in de nacht van zaterdag op zondag in Zierikzee bij een aan houding gewondgeraakt. Twee agenten waren rond half drie naar een café gegaan omdat daar een 25-jarige bezoeker uit Breda was mishandeld. De agen ten hielden in verband hiermee een man aan. Na eerst mee te zijn gelopen naar de politiewa gen, begon de verdachte zich he vig te verzetten. Hij rukte zich los en haalde uit naar de agen ten die hierbij gewond raakte aan zijn gezicht. Gisteren heeft de politie, in verband met de mishandelingen, een 29-jarige Zierikzeeënaar opgepakt. Koninginnedag in Yerseke, Kruiningen en Ovezande (vlnr): touwtrekken, optocht voor aliens en een zeepkistenrace. foto's Willem Mieras In Grijpskerke stond zater dag een beddenrace op het programma. In hun fanatisme om de race te winnen vlogen de gangma kers en een piloot met hun fris-geel geverfde ijzeren bed de eerste de beste bocht uit. Ze knalden tegen een fraaie auto die nou net in de baan van het bed stond. Gevolg, een paar flinke fris-gele krassen en strepen op de grijs-paarse auto. „Wel toepasselijk", grinnikte een omstander, ,,'t Is een Ci troen Picasso.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23