PZC Dubbelslag van De Pedaalridders «itduei in Tiei International met rugnummer 17 WK vitrine 22 John Leijs wint Wim Hendriks Trofee, John den Engelsman wordt tweede RCS OpGllt lliet Van Wely en Carlsen zijn in evenwicht Twee keer zilver Stefan Stokman RUGNUMMER Frank Kramer Rode kaart Kogelstoten Rafael van der Vaart wil als vader naar WK maandag 1 mei 2006 Twee vroege vluchters rijden over de kasseien van de Waterstraat bij Zuiddorpe. foto's Wim Kooyman door Wim de Vos KOEWACHT - Zo'n tien jaar ge leden gaf wielrenner John Leijs aan, dat hij geen klassiekers meer zou rijden. De coureur uit het Brabantse Standdaarbuiten was toen de dertig reeds ge passeerd en zei de voorkeur te geven aan het rijden van cri teriums. Daarin was geld te verdienen en dat gaf de door slag. Nu, een decennium later, kan Leijs het nog niet laten. Giste ren moesten al de jongeren in de Wim Hendriks Trofee het hoofd buigen voor de renner die te genwoordig uitkomt voor de Pedaalridders uit Made. In een lange spurt won Leijs deze Zeeuws- Vlaamse wedstrijd in de clubcompetitie. Hij klopte zijn uit Sint Annaland afkom stige clubgenoot John den Engelsman. Kortom: een dub bel succes voor De Pedaalrid ders. Het lijkt wel of het lichaam van John Leijs nimmer slijt. Nog steeds slaagt de Brabander er in om wedstrijden naar zijn hand te zetten; of het nu klassiekers zijn of de rondjes rond de kerk, Leijs draait er zijn hand niet voor om. „Zeg dat wel", zei hij gistermiddag na de finish in Koewacht. „Dit seizoen ver loopt erg soepel. In alle wedstrij den die ik tot nu toe heb gere den, ben ik nog niet buiten de eerste vijf geëindigd. Zoals ik me nu voel, kan ik nog jaren op dit niveau mee en ik ben voor alsnog niet van plan te stoppen. Als ik op dat punt aanbeland, doe ik zeker geen stap terug naar bijvoorbeeld de amateurs A. Nee, dan blijf ik wel fietsen, maar ga ik vooral toertochten en dergelijke rijden." Oudjes Het is opmerkelijk dat de 'oudjes' het in de clubcompetitie nog goed doen. Zo werd de Om loop van de Braakman gewon nen door een renner die al meer dan 25 jaar in het peloton te vin den is. Edward Farenhout won daar op 38-jarige leeftijd. En gis teren in Koewacht volgde John Leijs, die binnekort 42 jaar hoopt te worden, die trend. „Het is opmerkelijk, maar of er een verklaring voor is, ik weet het niet. Ik verzorg mijn lichaam goed. Wellicht dat dit een rol speelt. Twee jaar gele den ging het minder. Ik was be hoorlijk zwaar en ben vijf kilo afgevallen. Dat heeft me goed gedaan, blijkt nu", aldus Leijs, die dit jaar ook al winnaar was van een criterium in Woens- drecht en tweede werd in Oud-Vossemeer. In de Wim Hendriks Trofee, de 24e editie, reed John Leijs een bekeken wedstrijd. Hij was er op het juiste moment toen de wedstrijd in de beslissende plooi werd gelegd. Na een vlak ke aanloop brak het peloton in tweeën bij een valpartij op de kasseien van De Bonte Koe. Tot dat moment had een groep van vier renners het wedstrijdbeeld bepaald. Dat kwartet mocht tot ruim twee minuten uitlopen, maar toen de grote ploegen het welletjes vonden liep die voor sprong snel terug. In de slotronde kwamen er uit eindelijk acht coureurs aan de leiding. Behalve John Leijs za ten daar onder anderen zijn clubgenoot John den Engelsman bij en bijvoorbeeld ook Jürgen van Pelt, die deze wedstrijd al twee keer eerder (in 1999 en 2001);op zijn naam had geschre ven. Èen derde overwinning zat er niet in voor Van Pelt. Daar voor waren Leijs en Den Engels man te sterk en wellicht ook te slim. Soepel De tweede plaats voor Den En gelsman (oorspronkelijk af komstig uit Sint-Annaland, maar tegenwoordig woonachtig in Nijmegen) betekende op nieuw een succes voor hem, nadat hij eerder al derde was ge worden in de Dorpenomloop van Rucphen. „Ik moet stellen dat ik aan een sterk seizoen bezig ben. Het loopt allemaal vrij soepel en dan komen de successen vanzelf. Ik was ook al tiende in De Braakman en er komen nog enkele Zeeuwse wedstrijden waarin ik kan scoren", meldde Den Engels man. In de toekomst verwacht hij min der tijd te hebben om te trainen, omdat hij een baan heeft gevon den. „Ik moet even afwachten of ik veel kan blijven trainen, maar de vorm is nmu nog steeds goed", aldus Den Engelsman, die met een tevreden blik op de Wim Hendriks Trofee terug keek. „Wie er wint, is niet be langrijk. Het was iemand van onze ploeg en dat is het belang rijkste." Dennis Raadtgever was na Den Engelsman de best geklasseerde Zeeuw. De renner uit Kapelle eindigde als vijftiende op 42 seconden van winnaar John Le ijs. GOES - RCS speelt tegen Theo- le in de eerste ronde van de na- competitie voor een plaats in de eerste klasse van het zondag voetbal. De Souburgse tweede klasser begint komende zondag met een uitwedstrijd in Tiel; een week later volgt in Oost-Sou burg de return. Theole is op de tweede plaats geëindigd in de tweede klasse F, achter kampioen Nuenen van trainer Jan Poortvliet. De win naar van de tweestrijd tussen RCS en Theole treft in de twee de ronde de winnaar van het duel tussen de amateurs van PSV en Oisterwijk. Vlissingen begint de jacht op een plaats in de derde klasse zondag met een thuiswedstrijd tegen het Bredase Jeka. Een week later volgt de return. Zee- landia Middelburg speelt op de zelfde dagen de dubbel tegen IFC (Ido's Football Club), dat vo- SCHAGEN - Loek van Wely en Magnus Carlsen bewaren na drie partijen in de DSB-schaak- tweekamp het evenwicht: 1,5-1,5. Het derde duel eindigde gisteren in Schagen na bloedstol lende avonturen in remise. De 33-jarige Nederlandse kam pioen en de 15-jarige Noorse hoop voor de toekomst schote len de volgers prachtige partijen voor, die telkens eindigen in tac tische slagen. Carlsen herstelde zich zaterdag van de hardhandi ge manier waarop hij in de eer ste partij op achterstand was ge zet. In een Siciliaanse partij re vancheerde hij zich. Van Wely kreeg gisteren weder om een Dame-Indische opening op het bord. De strijdlust van de twee smoorde pas na 87 zetten, toen letterlijk alles van het borcl was verdwenen en twee eenza me koningen resteerden. ANP ng seizoen vnssingen in de na- competitie uitschakelde. Moerse Boys-RCD is de derde wedstrijd in de eerste ronde. In de nacompetitie van de vier de klasse staan de volgende duels op het programma: Axel-Wernhout, Koewacht-Me- to en FC Bergen-Aardenburg. De winnaar van het duel Axel-Wernhout treft in de twee de ronde Domburg, dat tiende werd in de derde klasse A. Vijfde klasse In de vijfde klasse zijn de perio dekampioenen en de nummers tien uit de vierde klasse onder verdeeld in poules van drie clubs. In de eerste poule treffen vanaf komende zondag IJzendij- ke, Rimboe en Hoofdplaat el kaar. Poule 2 wordt gevormd door Kwadendamme, NVS en Sluiskil. In poule 4 is alleen Corn Boys ze ker van zijn plaats. Daaraan wordt Kaaise Boys of Nieuw-Borgvliet toegevoegd, af hankelijk van het gisteren ge staakte duel Ouwer- kerk-Nieuw-Borgvliet. De der de plek wordt betwist door WDS'19 en Victoria'04. Die clubs uit de vierde klasse C spe len woensdagavond een beslis singsduel, waarvan de verliezer degradeert en de winnaar bij Corn Boys in de poule komt. NINOVE - Stefan Stokman uit Goes heeft op het atletiekkam- pioenschap van Oost-Vlaande- ren in Ninove twee keer zilver behaald. De atleet van AV'56 is ook lid van het Belgische AC Meetjes land en kon daarom aan het kampioenschap deelnemen. Op het kogelstoten overbrugde Stokman een afstand van 13 me ter en 6 centimeter. De discus zeilde naar een afstand van 34 meter en 15 centimeter. Die laat ste afstand was goed voor het derde persoonlijke record in het nog jonge seizoen. Met 71 doelpunten is HW'24 de meest pro ductieve Zeeuwse amateur voetbalclub van Zeeland: ge worden. Kloetinge en Hoek zijn in de hoofdklasse welis- waar nog niet uitgespeeld, maar in hun twee resterende duels zullen ze het aantal van HVV'24 niet meer overtreffen. IJzendijke is met 69 goals een goede tweede, gevolgd door Krabbendijke (63) en VCK (59). foto Willem Mieras door Rudy Booqert Hij heeft een interlandcarrière die tien jaar omspant, maar speelde slechts twee volledige inter lands voor het Nederlands elftal. Niettemin heeft hij verscheidene be langrijke goals op zijn naam staan. Zijn eerste maakte hij in een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Wa les. Hij kwam in dat duel na 71 minuten in het veld voor Ferdi Vierklèu van Vitesse en scoorde binnen vifl'fni- nuten twee keer. Daarmee boog hij een 1-0-achterstand om in een 2-1-voorsprong. Het nummer dat hij in die wedstrijd op zijn rug droeg (17), werd in het vervolg van zijn Oranje-carrière zijn talisman. Tijdens de drie grote toernooien die hij speelde (2 EK's en 1 WK) was nummer 17 telkens van hem. Als ex traatje tooide deze international zelfs zijn voetbalschoenen met zijn favoriete rugnummer. In de WK-vi trine liggen vandaag die schoenen, met dank aan The Home of History, het museum van Feyenoord. De der de vraag in deze rubriek luidt van zelfsprekend: Van wie zijn deze schoenen? De antwoorden dienen uiterlijk op vrijdag 5 mei op de redactie te zijn. U kunt uw antwoord e-mailen naar het volgende adres: wkvitrine@pzc.nl. De antwoorden kunnen ook per post worden inge bracht. Het adres daarvoor luidt: sportredactie PZC, Stationspark 31, 4460 AA Goes, onder vermelding van WK-vitrine. De winnaar ontvangt een replica van het shirt dat de Nederlandse in ternationals een halve eeuw geleden droegen en wordt volgende week maandag in deze rubriek bekendge maakt, tegelijkertijd met de nieuwe opgave. De winnaar van vorige week is Jan Vermazen uit Middelburg. Hij gaf het goede antwoord op de vraag wie de eerste mental coach van het Nederlands elftal was: Karei Lotsy. Verschillende lezers leverden aanvul lende informatie bij hun antwoord. Tim van Ommen (Vlissingen) wist te vertellen, dat Lotsy zijn mentale les sen op één van zijn buitenlands rei zen had geleerd van de Hongaarse trainer Kürschner. Volgens Cock van Benthem (Goes) waren de don derpreken van Lotsy in de rust van wedstrijden tot ver over het veld te horen. Samen met broer Dirk steun de Karei Lotsy ook vaak de minder bedeelde spelers. Meneer Schouwenaar uit Middel burg, in de jaren dertig rechtsbinnen bij de junioren van Goessche Boys, maakte ons deelgenoot van het Ne derlands Elftallied voor het WK van 1934: We gaan naar Rome, we gaan naar Rome Bep Bakhuys voeltbalt daar voor twee We gaan naar Ro me, we gaan naar Rome Leen Ven- te neemt zijn kanjers mee en Mijn- ders, Wels zo goed als Smit die jui chen om de beurt: HIJ ZIT! Als stoere jongens, als ferme jongens Hollandse jongens van Jan de Wit. De voetballers van vijfdeklasser Assendelft konden gistermid dag hun ogen niet geloven. Bij tegen stander Volendam stond quizmas ter Frank Kramer, 57 jaar inmid dels, op de linksbuitenpositie. Kramer, voormalig profvoetballer (Blauw Wit, FC Amsterdam, Volen dam, Haarlem, Telstar) die later vooral bekendheid verwierf als quiz master, zanger en voetbalcommenta tor, speelt al jaren in lagere zondag elftallen van Volendam. Op eigen verzoek maakte hij tegen Assen delft zijn debuut in het eerste elftal. „Frank zei: 'Trainer, stel mij zon dag maar op'. Daar heb ik geen spijt van gehad, want hij kan het nog steeds", constateerde Volen- dam-coach Luuk Ubels. „Het gaat allemaal wat stroever, maar Frank geeft 'm wél altijd aan de goede spe lers." Kramer werd na een uur ge wisseld. Zijn ploeg won met 4-2. Achim Sialino, chef d'equipe van de Nederlandse tafeltennis ploeg tijdens het WK in Bremen, stapte tijdens de wedstrijd van zijn mannenteam tegen Zweden teleurge steld op uit zijn stoel. Hij had net Barry Wijers verrassend zien win nen van Jens Lundqvist, waardoor de stand op 2-2 was gekomen. Ver volgens begonnen de spelers van bei de teams elkaar de hand te schud den, ten teken dat het duel was afge lopen. We hebben verloren, dacht Sialino. Speler/coach Danny Heister had immers de rode kaart gehad, nadat hij Wijers iets te opzichtig aan wijzingen had toegeroepen. Hij mocht dan zeker ook niet meer spe len. Nadat hij de Zweden gefeliciteerd had, bleken de zaken toch iets an ders te liggen. Heister mocht wél spelen. Een speler is namelijk een heel ander iemand dan een coach. Bij Zweden wilde Peter Karlsson zijn laatste partij niet in actie ko men omdat hij last van zijn rug had. Nederland had daarom toch gewon nen. Kogelstoten in etappes. Het ge beurde dit weekeinde in Sene gal, tijdens de eerste Grand Prix-at- letiekwedstrijd ooit op Afrikaanse bodem. De wedstrijd werd in twee etappes afgewerkt. De eerste pogin gen deden de atleten al vrijdag op het eiland Gorée. Dat was in het ver leden de plek vanwaar de sla venschepen met hun lading vertrok ken. Een dag later werd de wed strijd in de Senegalese hoofdstad Dakar afgemaakt. De uiteindelijke winnaar van het concours, de Ameri kaanse wereldkampioen Adam Nelson, was diep onder de indruk. „De plaats, de historie en de men sen: dit is heel bijzonder", aldus de man die won met een stoot van 21.28 meter. Frank Kramer als voetballer van Haarlem in 1979. BEVERWIJK - Rafael van der Vaart steekt tijdens zijn fandag in Beverwijk zijn tong uit naar een jeudige supporter. Hij vertelde zaterdag, dat hij het liefst als vader naar het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland gaat. De voetballer van het Nederlands elftal verwacht samen met zijn vrouw Sil- vie Meis begin juni zijn eerste kind. In die periode start ook het WK. „We willen proberen om het kindje voor het toernooi geboren te laten worden", aldus Van der Vaart. Silvie Meis nuanceert de woorden van haar man later enigszins: „Het is geen vaststaand feit. Maar als het medisch verantwoord is, willen we probe ren om de baby voor het WK geboren te laten worden. Dat was mijn idee. Ik kan me voorstellen dat het vervelend is voor Rafael als hij in het trainings kamp zit, terwijl ik elk moment kan bevallen." foto Koen van Weel/ANP De 41-jarige John Leijs won gistermiddag de 24e editie van de Wim Hendriks Trofee. Zijn Thoolse ploeggenoot John den Engelsman werd tweede. söpM-?#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 22