Titelglans is te snel vervlogen Droomstart Ingeborg van Zeele 1 Miquel van Tongeren I wint eindelijk weer eens een wedstrijd Kampioenschap voor tafeltennissers SAR na winst op Pecos 3 Eversdijk derde in woonplaats Nationale titel op 800 meter vrije slag voor Judith Stap Met Frangois Franse valt nog steeds niet te spotten Tweede en derde plaats Ward Van 't Westende op koers voor EK Provoost van voren in Brussel Walraven net buiten podium NK Biljarters Delta/Ockenburgh grijpen naast finaleplaats Europacup KAPELLE - In haar eigen woonplaats is wielrenster Anne Evers- dijk zaterdag als derde geëindigd in de Ronde van Kapelle. De renster van ZRTC Theo Middelkamp deed dat bij de junior-vrou wen. De Kapelse moest Chantal Blaak uit Zuidland en de Bel gische Anne Amouts na veertig kilometer in een massasprint voor laten gaan. Willemien Vette finishte ook hij de beste twin tig. De renster uit Heinkenszand kwam als zeventiende over de eindstreep. Agnieta Francke uit Koudekerke eindigde bij de nieuwe ling-meisjes, die tegelijkertijd reden met de junior-vrouwen, als tweede. De Walcherse moest alleen haar meerdere erkennen in Amy Pieters uit Zwanenburg. Vorige week kwam Francke, wiel renster van ZRTC Theo Middelkamp, ook als tweede over de streep. Toen bij een koers voor nieuwelingen en junior-vrouwen in Den Dungen. Birgit Lavrijssen uit Kapelle werd negentiende in haar woonplaats. Bij de nieuwelingen jongens (foto) was Wou ter Mesker het sterkst. De uit Noordeloos afkomstige coureur liet zijn medevluchters Mitchell Boet (Mijnsheerenland) en Rutger Schellevis (Stolwijk) achter zich. Nick Nieuwdorp uit Yerseke werd elfde. De criteriums in Kapelle werden voorafgegaan door dikkebandenwedstrijden waarvoor ongeveer 150 kinderen zich hadden zich ingeschreven. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Ingeborg van Zeele had bij de eerste wed strijd van het buitenseizoen een droomstart. De amazone uit Biervliet toonde zich, met Deca dent onder het zadel, in Kloos- terzande bij de dressuur op het hoogste niveau (Z2) oppermach tig- Van Zeele reed met de apart en ontspannen bewegende elfjarige Davigon-zoon twee correcte proeven. De ruin sprong de vlie gende wissels met veel veer, af druk en een mooie zelfhouding. De combinatie kreeg van de ju ry respectievelijk 228 en 242 punten. Met de score in de twee de proef doorbrak Ingeborg van Zeele de grens van zeventig pro cent. Het was voldoende voor drie winstpunten. „Ik begrijp nu dat het belang rijk is om met Decadent veel wedstrijden te rijden. Toen ik hem op stal kreeg heb ik heel wat afgezien met hem. Deca dent was duidelijk te veel door gereden. Als ik been gaf raakte hij totaal gestrest. Dreigde soms over de omheining te springen. Nu klikt het veel beter tussen ons", zei de 24-jarige Van Zeele. Ook het voorportaal van de klas se Z, de klasse M2, werd gedomi neerd door een Biervlietse com binatie. Milou Anthonisse eiste er met Madena Thomos, met res pectievelijk 196 en 192 punten, in beide proeven de overwin ning op. De 20-jarige amazone stuurde de ruin ontspannen rond. Voor al in de uitgestrekte gangen liet de achtjarige donkerbruine zich heel mooi zien. Anthonisse was dan ook in haar nopjes met het optreden van Madena Thomos. „Het is altijd spannend als de paarden hun eerste buitenwed strijd lopen, maar Madena gaf mij meteen een goed gevoel. Vooral in de galoptour liep hij fantastisch." Bij het springen gaf Cindy Per- daen haar visitekaartje af. In de klasse Z rekende de amazone uit Sas van Gent af met Ilyo de Loos. Als eerste starter in de bar rage haalde De Loos met Right on Track een paal naar de bo dem. Voor Cindy Perdaen geen reden om met Quatro voor een rit op safe te kiezen. In de hoog ste versnelling stuurde ze de ruin over de obstakels, toonde zich ruim vijf tellen sneller dan haar rivaal en bleef ook nog foutloos. Als enige foutloze in het basis- parcours eiste Cindy Perdaen met Wales ook in de klasse M de zege op. door Alex Krappen GOES - De mannen van SAR/ Rabobank hadden zaterdag nog twee punten nodig voor de titel in de derde divisie van het tafel tennis. De Zeeuws-Vlamingen hadden dat aantal in het duel met Pecos 3 snel bij elkaar. Daarna bleef het team geconcen treerd verder spelen en won met 7-3. Met de 7-3-zege bewees SAR/ Rabobank de terechte kampioen te zijn. Pecos-speler Maroun Na der bleek onverslaanbaar voor de spelers uit Kloosterzande. Na der won drie partijen. Ook de tafeltennisjongens van Amemuiden werden zaterdag kampioen. Na een zwaar sei zoen, waarin Max en Thijs Vleu gel moesten worden ingepast, bleek Arnemuiden het sterkste team van de jongens B-klasse. De 10-0-zege op Leogang dit weekeinde was daarvan een voorbeeld. In de mannen tweede divisie was TTC Middelburg al kam pioen. De 8-2-zege op degra dant Stiphout was dan ook geen verrassing., Bijzonder was de prestatie van TTC Middel- burg-speler Wesley Wegman, die ongeslagen bleef en van oud-international Han Gootzen won. In de A-klasse was TTC Middel burg al kampioen en ook zij wonnen de laatste wedstrijd. Het werd 8-2 tegen Steeds Hoger/TSB. Sören de Witte bleef voor de derde maal op rij ongeslagen. Voor Arnemuiden stond er dit weekeinde in de B-klasse een ti tel op het spel. De gemotiveerde ploeg won met 10-0 en keert te rug op het A-niveau. Alleen Wil- bert Poppe moest een vijfde ga me toestaan. C-klasse In de C-klasse lukte het Scaldi- na weer niet om een wedstrijd te winnen. Tegen Pecos verloor het team uit Zierikzee met 7-3. Scal- dina werd laatste en moet het volgend seizoen proberen in de eerste klasse. In de andere poule in de C-klas se eindigde de wedstrijd tussen TTCM 2 en The Backhands in 5-5. Er waren twee zeges van Anthony Laco en twee van Willi am Marinissen. In de vrouwen tweede divisie leed SAR/ Rabo bank een ruime 8-2-nederlaag tegen het matige Dordrecht. SAR is daardoor als vierde geëindigd. Een klasse lager won SAR 2 de slotwedstrijd met 8-2 van VTV. Door de winst eindigden de vrouwen op de derde plaats, de plek die trainer Joop Maas voor af in gedachten had. Jongens In de jongens B-klasse was Rey- naert met 8-2 te sterk voor Steeds Hoger/TSB 2. De zege was een fraai slotakkoord van de Hulstenaren, maar Reynaert was tijdens de hele competitie te wisselvallig en eindigde op de derde plaats. DRACHTEN - Tijdens het NK zwemmen in Drachten heeft de delegatie van De Stormvogel uitstekend ge presteerd. De junioren uit Vlissingen kwamen tot meerde, e Zeeuwse records op de 800 en 1500 meter. Judith Stap behaalde de nationale titel op de 800 meter vrije slag in de categorie junioren 1. Sonny Corre begon op de zwemmijl voortvarend, maar kwam zichzelf in de tweede helft van de race te gen. Desondanks zwom hij wel een nieuw Zeeuws re cord (19.44,80). Judith Stap was op de 800 meter een klasse apart. Lang ging zij gelijk op met Danielle van der Veer van PSV, maar in de laatste me ters sloeg de Middelburgse toe: 9.51,98. Het was een prachtig Zeeuws record. Het stond sinds 1993 op 10.32. Het is de derde tijd ooit door een Zeeuwse gezwom men. maandag 1 mei 2006 doorSjaakSinke r6. s|- VLISSINGEN - „Ik kan me niet meer herinneren dat ik als eer- Jp ste over de finish ben gegaan bij se een loopwedstrijd", zei Middel- burger Miquel van Tongeren za- 2i terdag na zijn zege in de Oranje- e- loop in Vlissingen. s). d- Miquel van Tongeren kreeg de 3l_ zege echter niet cadeau. Vooral 3|_ junior Kevin de Pagter maakte l\- het Van Tongeren lastig. Bij de 3>' start liet De Pagter er geen gras 5" over groeien en ging er hard van- >rt door. De door blessures geplaag- de Middelburger kwam minder 5' snel op gang, maar achterhaalde De Pagter snel. Robin Hofland |S- (Vlissingen) liep op de Nolledijk toe naar de koplopers. Op het i), strand zocht Hofland de grote openingen tussen de paalhoof- gj den. De minder brede Van Ton- e, geren en de nog smallere De Pag- 'i- ter hadden minder moeite om de °i{ paalhoofden te slechten. Hof- e- land werd al snel het slachtoffer 2' van de dadendrang van De Pag- b" ter en moest als eerste lossen. Na de duinovergang ging het met de wind in de rug in hoog tempo naar de finish. Vooral De Pagter viel aan. Van Tongeren beperkte zich tot controleren. In de laatste kilometer nam de Mid delburger het initiatief over, maar tot twee keer toe kwam De Pagter terug. De derde versnel ling bezorgde Van Tongeren de overwinning. Hij finishte in 22 minuten en 44 seconden na 6,8 kilometer. De Pagter volgde op vijf seconden. „Die De Pagter is een taaie", liet Van Tongeren weten. Hof land maakte het erepodium vol. Hij had een achterstand van bijna veertig seconden. Normaal zou Niels Koole uit Zoutelande zich ook in de strijd hebben gemengd, maar op da- vies van zijn trainer hield hij zich rustig en finishte op de ze vende plaats. Na wedstrijden buiten de regio herstelde Koole matig en hield zich daarom in tijdens de Oranjeloop. Zijn echtgenote Chantal Koole won wel. Zij deed 29 minuten en 34 seconden over de afstand. Nicole Constandse (Middelburg) volgde op 15 seconden. Christel Verbeek (Vlissingen) was goed voor de derde plaats. door Wim de Vos 's-HEERENHOEK - Vorig jaar nam Francois Franse afscheid als eliterenner. De wielersport kon hij echter nog niet vaarwel zeggen en daarom besloot de coureur uit Kwadendamme voor een voortzetting bij de ama teurs A van Trimbelangen Mid den-Zeeland (TMZ). Zaterdag liet Franse zien dat er nog steeds niet met hem te spot ten valt. Hij was in 's-Heeren- hoek de snelste van een kop groep van vijf en werd kam pioen van TMZ. Er was zaterdag een hoofdrol voor Johnny van der Klooster. Hij gooide bijna vanaf de start de knuppel in het hoenderhok, maar het peloton had hem steeds in het vizier. Hierdoor kon het verschil nimmer tot meer dan tien seconden op- I lopen. Het kostte Van der Kloos- ter veel kracht en die miste hij uiteindelijk in de finale. Voor het zo ver was, kreeg Van der Klooster nog eens' steun van de Brabanders Matti de Baat en Dylan de Kok, maar ook dit trio kon geen stand houden tegen het jagende peloton. In de slotronde slaagden vijf man erin om zich los te werken van de rest. Van der Klooster was daar ook bij, maar hij had te weinig krachten over om de spurt naar zijn hand te zetten. Daarin slaagde wel Francois Franse die De Baat en De Kok voor bleef. Van der Klooster fi nishte als vijfde. De overige TMZ-kampioenen waren Leo van de Velde uit Hel- levoetsluis (amateurs B), Jan van Noort uit Roosendaal (ama teurs 40+) en Lars van der Beek uit Huijbergen. De laatste ein digde in de S/P-klasse als vier de, maar de eerste drie gefinish- ten waren geen lid van TMZ. GOES - Beide estaffeteams van de universiteit van El Pa so waarin Hulstenaar Daniel Ward loopt, delfden zater dag het onderspit bij een wedstrijd in het Amerikaanse Des Moines, Iowa. Op de 4x100 meter liep het Texaanse sprintkwartet 39,76, waarmee zilver werd verdiend. Op de afstandenmedley (100-200-400-800 meter) kwam de ploeg tot een tijd van 3.09,19, een beste-seizoenstijd die goed was voor brons. Over anderhalve week zijn de regio nale atletiekkampioenschappen voor de universiteiten in het zuiden van de Verenigde Staten. Dat is het eerste piek moment voor de 22-jarige Ward in het buitenseizoen. MAASSLUIS - Tijdens de International Dutch Youth Cup 2006 in Maassluis heeft judoka Sam van 't Westende (Sport Instituut de Korte) beslag gelegd op het zilver. De veertienjarige Vlissinger verloor zaterdag de finale tot 50 kilo van zijn Nederlandse concurrent Bram Crans (Ben Rietdijk). „Sam was duidelijk de betere judoka, maar door een te enthousiaste aanval verloor hij de partij", al dus vader Loek van 't Westende over het finaleduel tij dens het vijfde meetmoment voor aspiranten (-17 jaar) richting de Europese kampioenschappen in Hongarije. De Europese kwalificatieplaats loopt door dit tweede verlies tegen Crans (eerder in Bremen) nog geen gevaar. Van 't Westende won drie van de vijf meetmomenten (NK, VJV en Dutch Open) en Crans heeft nu één eindzege op zijn naam. In Bremen werd Van 't Westende negende en Crans zevende. „In Bremen won Bram na de Golden Score op be slissing van de scheidsrechters, nu door een fout van Sam. Het zou mooi zijn als Sam over twee weken in Ber lijn (laatste meetmoment) als beste Nederlander eindigt. Daarmee zou hij alle twijfel rond zijn deelname aan het EK wegnemen. BRUSSEL - Bennie Provoost is zaterdag met achttien punten op de derde plaats geëindigd in het prestigieuze damtoernooi De 12 uur van Brussel. De Zeeuwse kam pioen uit Aagtekerke verloor geen enkele partij en draai de van begin tot eind mee in de kop van het klassement. Hij ging de slotronde in met een gelijk puntenaantal als Jean-Marc Ndjofang en Macodou N'Diaye. De twee Afri kaanse toppers wonnen hun laatste partij en kwamen op negentien, terwijl Provoost genoegen moest nemen met een gelijkspel tegen oud-winnaar Henk Klarenbeek. Op basis van zijn weerstandspunten werd de Kameroener Nd jofang in de Belgische hoofdstad tot winnaar uitgeroe pen. WAGENINGEN - Tijdens het Nederlands damkampioen schap voor veteranen is Aart Walraven op de zesde plaats geëindigd. De dammer uit Zoutelande kwam in Wagenin- gen uitstekend uit de startblokken met acht punten uit vijf partijen. In ronde zes vond hij zijn meerdere in Her man van Westerloo, de Amsterdammer die uiteindelijk het toernooi op zijn naam bracht. Walraven, die het toernooi afsloot met een gelijkspel en een overwinning, had evenveel punten als de nummer drie, maar werd op basis van de weerstandspunten naar de zesde plaats ver wezen. door Frits Bakker DUISBURG - De play-offs in de eredivisie hadden de biljar ters van Delta/Ockenburgh al gemist en op het Europese po dium ligt de ploeg er na de voor ronde ook uit. De uittredende kampioen van Nederland heeft zich dit weekeinde in Duisburg niet kunnen plaatsen voor de fi nale van de Europacup. In de be slissende wedstrijd lieten Jean Paul de Bruijn (0.956 gemid deld), Martin Spoormans (0.800) en Henk Habraken (0.409) het afweten en werd een unieke kans op internationale roem ge mist. Het Goese driebandenteam, met twee Belgen, een Hulstenaar en een Brabander, werd na twee dik gewonnen partijen door een jonge Spaanse invallersploeg uit de voorronden gestoten. Ro land Forthomme kon een drama tische start van zijn medespe lers nog goedmaken met een winstpartij. De andere drie kon den de uitschakeling niet meer vermijden. Het Spaanse team Hg van Fuengirola haalde het eind- toernooi. g Op de slotdag speelde de ploeg ook nog gelijk tegen de Duitsers van BF Horster Eek. Roland For- thomme, die als enige nog onge- 111 slagen was, verloor zijn laatste wedstrijd van de Nederlander Barry van Beers. 3e Het verdict in de Duitse indus- rio- triestad was onverbiddelijk. ■46 Jean Paul de Bruijn had na de [Jig verloren slag tegen de Spanjaar den minuten nodig om de teleur stelling te verwerken en ver- 01n zuchtte: „We hebben gestreden =d) voor elk punt, maar zij waren be- ien ter." De bittere conclusie was en' ook dat het Goese team met drie spelers onder de één gemiddeld in de beslissende wedstrijd ver len onder de maat speelde. ,rs) De voorronde was nog zo mooi jg]_" begonnen met klinkende zeges 5. op de Oostenrijkers (8-0) en de 11,e Zwitsers (8-0). Daarmee leek de jgS weg geëffend naar een sterk de toernooi, al waren er ook toen al 9 tekens van verval zichtbaar. Ro- jjj land Forthomme was niet op aid 12. zijn best, Martin Spoormans te wisselvallig, Henk Habraken had maar één kleine opleving en Jean Paul de Bruijn moest bui gen voor een jeugdige Spaanse belofte. Met de uitschakeling kwam er een einde aan een jaar dat de glans van het kampioenschap heeft uitgewist. Delta/ Ocken- burgh haalde in de eredivisie de laatste vier niet, de vier vaste spelers bleven onder hun niveau en in Duisburg draaide ook het Europese debuut op een misluk king uit. Het wordt tijd voor be zinning, maar achter de scher men is dat al gebeurd. De club leiding heeft zich al over de toe komst gebogen en een nieuwe koers uitgezet. Het is nooit een geheim geweest dat de komst van Ad Koorevaar de teamgeest heeft aangetast. De Dordtenaar is altijd een bui tenbeentje geweest in het team dat vorig jaar zo verrassend de landstitel veroverde. Voor het Europese optreden, waar nog veel goed te maken was, werd nog wel een compromis be dacht, maar daarbij voelden alle spelers zich ongemakkelijk. Joop Nicodem, die op de ope ningsdag teamleider was, begon in de sterkste opstelling, maar zei kort voor zijn vertrek naar huis: „Morgen (zaterdag) mag Ad Koorevaar spelen tegen de zwakke Zwiterse dame Diane Wild." De vier andere spelers gingen er stilzwijgend mee ak koord. Koorevaar had er een slecht gevoel bij. „Alsof ik al leen van die vrouw zou kunnen winnen." Na een nachtje slapen trok hij zich terug en stelde zijn- plaats beschikbaar. De spelers zelf beseften dat er in een Europese wedstrijd geen plaats voor sentimenten is. For thomme: „Het beste voor het team is dat we de vier wedstrij den met dezelfde spelers in gaan." Koorevaar vatte het spor tief op. „Ik heb een heel jaar al het gevoel gehad, dat ik er niet echt bij hoorde. Dat lag niet eens aan de jongens. Toen ik kwam, waren ze met zijn vieren net kampioen van Nederland ge worden. Ze zagen mij als een in Ook Martin Spoormans stelde met een gemiddelde van 0.800 teleur in de slotwedstrijd van de voorronde voor de Europacup in Duisburg. foto Frits Bakker dringer, want opeens moesten Spoormans en Habraken af en toe hun plaats afstaan. Dat is niet zo'n gelukkige beslissing ge weest." Toen Ockenburgh gisteren al was uitgeschakeld, mocht Koor evaar toch nog een keer aantre den. Hij deed dat met een winst- partij en 1.428 gemiddeld meer dan behoorlijk. Bij het Europese debuut maakte de ploeg kennis met het complexe systeem dat de competitie kenmerkt. De top- spelers, die vaak in vier, vijf lan den spelen, mogen maar voor één team in Europa uitkomen. Dat had gevolgen voor de sterk te van de teams in Duisburg. Zo is Fuengirola kampioen van Spanje geworden met Caudron, Sanchez, Blomdahl en Hernan dez, maar in de Duitse voorron de kwam er van die vier maar één (Hernandez) in actie. De an dere drie topspelers moesten voor andere teams spelen. Zelfs met die tweede keus bleek de Spaanse kampioen de grootste rivaal voor Delta/Ockenburgh. De Zeeuwen hadden aan de Zwitsers (teammoyenne 0.551) en Oostenrijkers (0.754) geen kind, maar verzaakten in de be langrijkste wedstrijd van het toernooi. De afstraffing was ge voelig. Jean Paul de Bruijn werd met 2-0 geklopt door de 22-jarige Carlos Crespo, Martin Spoormans werd door Sanchez Faraco afgetroefd en Habraken door de 21-jarige Sergio Jime nez naar huis gespeeld. De uitschakeling op twee fron ten moet voor Delta/Ocken burgh een nieuw tijdperk inlui den. Jan Kikken, de nieuwe teamleider, liet in Duisburg zijn licht al schijnen over de nieuwe start. Het aantrekken van Peter de Backer was een eis van de sponsor die er volgend jaar bij komt, het team zal om beurten worden gecoacht door Martin Spoormans en Jan Kikken en in de nieuwe samenstelling, met Forthomme, De Bruijn, De Backer en Habraken, wordt in de landscompetitie op de top- vier gemikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21